no. 8. in den postwagen door de co-mssarisDe burgemeester wp.s mede spoedig togen-' kwam de bekende Nja M ikam van Lnn natra Proces-Eyraud. In zijn requisitoir be toogde de procureur Quesnay de la Beaure- paire, dat Eyraud wilde moorden om te stelen en dat Gabrielle bem de middelen verschafte om de daad uit te voeren. Hi; achtte Eyrauds verbaal juist, dat van Ga brielle logenachtig. Het doel van het mis drijf was diefstal, niet uit ellende, maar om een lekker leventje te leiden. Hij eischte de doodstraf voor Eyraud en Gabrielle; van verzachtende omstandigheden kon hier geen sprake zijn. Na een pauze van 20 minuten nam Décori, de advokaat van Eyraud het woord. Hij zeide dat passie vt>or de vrouwen Eyraud ten val had gebracht en dat Eyraud als was was in de handen van de verdorven Gabrielle, die hem niet lief had, maar die hij hartstochtelijk beminde. Zoo een van de twee gesuggereerd was, het was Eyraud en het was Gabrielle, dat het eerst het plan opperde Gouffé te vermoorden. Daarentegen betoogde Robert, de advokaat van Gabrielle, dat Eyraud Gabrielle had ten val gebracht, dat zij door hem tot prostitutie was ge voerd, dat Eyraud alleen het misdrijf had gepleegd en daarvan voordeel had getrokken en dat Gabrielle op het oogenblik van het misdrijf een toeval had gekregen, waarop Eyraud Gouffé had geworgd. Gabrielle was niet toerekenbaar, zij was ziek en moest verzorgd woiden en daarom moest zij niet in een gevangenis worden opgesloten. De jury had 7 kwartier noodig om tot een beslissing te komen. Zij verklaarde beiden schuldig, maar nam voor Gabrielle verzach tende omstandigheden aanover ontoereken baarheid werd niet gesproken Eyraud is ter dood veroordeeld, Gabrielle tot 20 jaren opsluiting. Beiden bleven kalm, toen het vonnis werd uitgesprokenEyraud zal zich in cassatie begeven. jRlixatselijls INTieuwts. BABILONIENBROEK, 18 Dec. Gisteren werd alhier een wedstrijd op schaatsen ge houden, uitgeschreven door de leden der ijsclub te Babiloniënbroek en omstreken. De volgende personen behaalden de vier uit geloofde prijzen: Jak. Heijmans, alhier, le prijs; Gerritsen, te Waardhuizen, 2e prijs; Jonkers, te Andel, 3e prijs en A. Haspels, alhier, 4e prijs. MEEUWEN, 20 Dec. Gisteren avond hadden we het genoegen voor ons te zien optreden de zangvereeniging Crescendo van Wijk, tot het geven eener uitvoering. We voegen er dadelijk bij dat ze ten volle beantwoordde aan de verwachting welke we er van hadden. Het met zorg saaingestelde programma, omvattende 1G stukken, werd keurig uitgevoerd en algemeen was de bijval, die ze mocht ondervinden. Wij brengen de vereeniging (onder leiding van den heer G. Zoon Cz., van Aalburg) hierbij dan ook onze welverdiende hulde: haar te hooren is genieten Een woord van lof tevens aan den heer Zoon, van Wijk, voor zjjne uitmuntende voordrachten, die eene zoo aangename af wisseling aanboden. Beiden voor den tijd van vier jaren werden herbenoemd als ouderling en diaken der Ned. Herv. Gem. alhier de h.h. Th. J. van Buuren en Joh. de Raad. GENDEREN. Door notabelen der Ned. Herv. gemeente alhier is tot kerkvoogd herkozen de heer R. Braams. WAALWIJK, 18 Dec. Op een verzoek der onderwijzers-vereeniging »01ympia« om eene rijks-bijdrage te erlangen voor de be oefening der gymnastie, is door den minister van binnenlandsche zaken afwijzend beschikt. SPRANG, 18 Dec. Door 't kiescollege zijn tot ouderlingen der Ned. Herv. Gem. alhier herbenoemd de h.h. Adr. v. d. Hoeven en Marinus v. Esch en benoemd de heer H. Maijers, en tot diakenen herbenoemd de h.h. B. Verhoeven, M. Vos en C. A. Brienen. LOON-OP-ZAND, 17 Dec. Verleden Zondag namiddag had een zestienjarig jon geling uit 't Loonsche Hoekje, Broddelle genaamd, het ongeluk te vallen, terwijl hij over 't ijs van den Galgewiel liep. Een uur later vond men den ongelukkige met een gebroken been, verstijfd van koude. Zijn toestand baart zorg. AALBURG. Bij de Herv. Kerk. is al hier tot ouderling herbenoemd de Heer M. D. van Veen en tot diaken benoemd de Heer Andries Michael Ant.zn. GIESEN. Tot hoofd der openb. school alhier is door den gemeenteraad benoemd de heer de Kok, onderwijzer te Tricbt, om met 15 Januari a.s. zjjne betrekking te aan vaarden. UITWIJK. Tot notabelen bij de Herv. Gemeente van Uitwijk c.a. zijn gekozen A. van Herwjjnen en J. Hardenberg Bos, ter wijl als kerkvoogd is herbenoemd geworden H. Nieuwenhuizen. Tengevolge van eene epidemische ziekte onder de kinderen was de openb. school in de vorige week reeds minder dan tot op een derde gedeelte ontvolkt geworden. WOUDRICHEM. Langs de huizen der ingezetenen is een collecte gehouden, welke heeft opgebracht ruim f 78, ten einde de kinderen der Christelijke bewaarschool met het a.s. Kerstfeest te onthalen op chocolade, krentebroodjes en nog eenige versnaperingen. RIJSWIJK, 21 Dec. De heer J. Wester- laken, ontvanger dezer gemeente, heeft voor deze betrekking bedankt. Tot wethouder alhier is benoemd de heer A. Elshout Pzn. menige rijke zgnen armen medemensch me eene extra gift verblijdt, ook van hier kan zoo'n edele daad geme;d werden. De Wel Edele Heer W. Jiskoot. die Ie vorige week om etne treurige plechtigheid bij te wonen van Amsterdam was overgekomen, schonk den behoeftigen inwoners van zijne vroegere woonplaats eene gift van honderd gulden Dank den ruilden gever GORINCHEM 20 Dcc. De rivier voor deze stad heeft zich in den afgeloopeu nacht vastgezet. Aan de overzijde is nog een smalle geul open. De overtocht geschiedt met schiet- schouwen. Wij vernemen, dat door den heer Mr U. R. alhier, wederom 1000 gulden is ge schonken aan de algtmeene armen alhier. Eere den milden gever wiens voorbeeld na volging moge vinden bij de zoo zeer ge goeden in onze stad, in dezen zoo strengen winter. DALEM, 21 Dec. Namens de diaconie der N. H. Gemeente alhier, werd in de vorige week eene collecte bij inschrijving gehouden, die de som van circa f 60 op bracht. Diakenen zien zich daardoor in de gelegenheid gesteld, om door eene buiten gewone bedeeling den nood der armen, die in deze dagen groot is, eenigszins te lenigen. Door den kerkeraad der Ned. Herv. Gem. alhier, is tot ouderling verkozen, de heer G. v. d. Giessen Cz., en tot diaken, de heer H. de Groot Mz. Tot ouderling der Herv. Gem. te Vuren, is verkozen, de heer G. F. Mulder, en tot diaken, de heer H. de Groot Mz. In de haven te Gorinchem liggen drie schepen ingevroren, die met suikerbieten bevracht waren en bestemd voor één der Noord-Brabantsche fabrieken. De schade, ook in dit opzicht door de strenge vorst aangebracht, moet over het geheel zeer aanzienlijk zijn. ïiinnenlancl. Met het oog op de duurte der levens middelen en hooge loonen te Atjeh heeft de regeering, op advies van den raad van Indië, besloten ook voor het jaar 1891 aan alle daar verblijf houdende ambtenaren en officieren der landmacht de maandelijksche toelage ad f 10 voor bedienden en ad f 1.50 daags voor vivres te bestendigen. De beer Henry Tindal heeft een adres tot de Tweede Kamer gericht, waarin hij aandringt op het houden van een parle mentaire enquête over den tegenwoordigen staat onzer weermiddelen. Ttr motiveering merkt hij o.a. op, dat geen van de hoofd zaken, waarover in den loop van dit jaar zooveel is geschreven en gesproken, in de over de oorlogsbegrooting gewisselde stuk ken worden aangeroerd. Speciaal vermeldt bij de beschieting van Den Haag en de mobilisatie-voorschriften. In bijzonderheden zet hij daarop uiteen, dat het Departement van Oorlog bij al zijn regelingen van het denkbeeld schijnt uit te gaan, dat de vijand eventueel ons volkomen tijd zal laten voor onze mobilisatie, en hij vleit zich, dat een parlementaire enquête zal bewijzen, dat met deze noodlottige politiek ons volksbestaan op het spel staat. Hii dringt ten slotte aan op spoed, dan kan bij wederbijeenkomst der Kamer het resultaat reeds bekend zijn. De dezer dagen verkrijgbaar gestelde ver guld metalen gedenkpenningen, dragende aan de eene zijde het borstbeeld van wijlen Z. M. Koning Willem III en daardoor veel gelijkenis hebbende met een gouden tien guldenstuk, hebben reeds aanleiding gegeven tot bedrog, daar er een in eene tapperij te Amsterdam als een tientje werd uitgegeven. In antwoord op de klachten over de ver traging, welke in de laatste weken bij het vertrek en de aankomst voor personentreinen zijn voorgekomen, schrijft de heer J. Kijn- ders, oud-spoorweg-ambtenaar, ons, dat de oorzaak niet ligt in willekeur of nalatig heid, maar in de opeenhooping van goederen, welke ook veelal 's nachts den beambten werk geeft. In zulk een barren winter kan een geregelde loop der personentreinen daar om niet gewaarborgd worden. Een enkele lange goederentrein op een tusschenstation, waar die eerst moet worden gerangeerd of verbrokkeld waar niet altijd op te reke nen valt kan oorzaak zijn van vertra ging. Men mag van de directie en hare beambten niet het onmogelijke vergen. De nieuwe postwissel-formulieren zijn thans in omloop gebracht. Volgens mededeeling van den inspecteur van het geneeskundig staatstoezicht in Noordholland aan den Geneeskundigen Raad is hem gebleken, dat de vijf kinderen, in de maand Juni naar Parijs gezonden om de inenting van Pasteur te ondergaan, op 1 October j.l. volkomen gezond waren. van politie te Zwolle aangehouden de con- woordig. ducteur der post J. B. Nadat hij an den Te ongeveer 7 uur viel h< t bovenste ge- directeur had bekend dien dag et n brief met twee muntbiljetten, groot f 10, te heb ben ontvreemd, werd in zijn portemonaie nog f 60 aan muntpapier gevonden en bekende hij daarop dan ook die uit een anderen brief te hebben ontvreemd en zich vroeger aan meerdere dergeljjke aielstallen te heb ben schuldig gemaakt. Uit Horst deelt men mede, dat aldaar Zaterdagochtend in het Zuid-oosten, d aan denzelfden kant waar de zon zich be vond, een regenboog werd waargenomen De lucht was op dat oogenblik dicht be wolkt, sneeuw of regen viel er zchter niet Nadat in den laatsten tijd herhaaldelijk op de lijn Utrecht- Kampen onaangeteeken- de brieven met geldswaarden werden ver- j mist, is door doelmatig genomen maatrege- VEEN. Leest men tegenwoordig in de len van den inspecteur der posterijen en dagbladen, dat in dezen strengen winter den directeur van het spoorweg-postkantoor De ganzen worden dit jaar wegens de aan houdende vorst in legio geschoten. Zij vliegen zoo laag, dat een schutter, die ze sh clits op den trek wil afwachten, met een goeden buit naar huis gaat. De prijs is f 1 a f 1,25. Als een bewijs, hoe het dezer dagen ge vroren heeft, deelt men ons mede, dat door zeeloodsen, die zich in den nacbt van Zon dag op Maandag (14 en 15 dezer) op zee jevonden, is bericht dat de geheele Noord zee met eene jjskorst was bedekt. Van de gratis-brood en koffie-uideeliDg namens den Cbr. Volksbond te 's-Hage, maakten Zaterdag 1240 personen gebruik, In deze week zal een tweede lokaal worden geopend. Behalve een aantal brooden, koffie en brandstof, kwam ongeveer f 2300 aan giften bjj het bestuur in. Het Leger des Heils zal op den eersten Cerstdag te 's-Hage aan 500 arme kinderen, zonder onderscheid van gezindte, een warm maal verstrekken in de Volksgaarkeuken. Drie personen uit Reenen hebben een gelijk getal ingezetenen uit Eist aangerand, mishandeld en tevens van een zilveren hor loge en f 13 beroofd. De politie heeft de daders opgespoord. Te Kruinineen komen weer eenige ge vallen van influenza voor. De 18-jarige zoon van den landbouwer Van Es te Tienhoven bij Ameide, was 11. Woensdagnamiddag met een jongere: i broe der, 15 jaar oud, op den polder Tie: ïboven aan het schieten vuil waterwild, toen bij ongeluk een schot van zijn tweeloopsge weer afging en zijn broeder, die vlak achter hem stond, in en naast het linkerbovenbeen trof, waaraan hij nog denzelfden dag des avonds, ua ontzettende pijn en bloedverlies, bezweek. Door de Nederlandsche consul te Londen, de heer Maas, is een zeer belangrijke lezing in de Nederlandsche club over vde handels betrekkingen tusschen Engeland en Neder- land« gehouden. De beer Rozenraad stelde voor, in een nader te bepalen vergadering, de mogelijkheid in overweging te nemen van de oprichting eener Nederlandsche kamer van koophandel, ten gerieve van den handel. Zaterdag namiddag omstreeks 5yg uur ontstond er te Amsterdam, in een der vier naast elkander gelegen oliepakhuizen van de firma Alberdingk en Zonen op de Brouwers gracht, brand, die weldra zulk een omvaug kreeg, dat heel het westelijk deel der stad één vuurgloed toonde. In het eene perceel was een kuiperij, in elk der drie andere pakhuizen warén aan wezig, zeven groote ketels, die ieder 200 vaten bewerkte patentolie bevatten, terwijl de zolders van de vier perceelen grooten- deels met ledige petroleum fusten waren opgestapeld. Omtrent het ontstaan van deze brand vernaai men Een paar knechten waren met den mees terknecht in perceel 130 werkzaam, toen een hunner de opmerking maakte, dat hij iets branderigs rook, en kijkende bespeurde men eene kleine vlam in bet doek of gaas dat ter voorkoming van verontreiniging der olie over de open ketels is gespannen. De meesterknecht, het gevaar dat dreigde in ziende, beval luid roepende zoo spoedig mogeljjk zand te verschaffen, :ioch a; n blus- schen viel toen al niet meer te leuken- Een brandend doek of gaas is ongetwijfeld in de olie gevallen, wat den vuurp iel ver oorzaakte, die van half zes tot half acht in dit deel der stad allerwege was te be speuren. Aan blusschen der vier perceelen, die iu een kort oogenblik te gelijk in lichte laaie stonden, viel dan ook niet te denken, niet tegenstaande 7 stoom brandspuiten, met de >Jan van der Heyde«, die gelukkig de plaats des onheils kon bereiken en tal van brand- kranen een groote watermassa in bet ver nielend element wierpen. De brandweer stelde alles in het werk om den brand ts keeren en te beperken. leelte van gevel van perceel 132, tn aen creefc van angst tn schrik ging mt de om standers op, daar het oogenschijnlijk uiet anders kon ot brandweermannen moesten onder Let heele pniu bedolven zijn. Geluk kig bleek echter niemand gekwetst te zijn. Te 8 uur was er nog weinig vooruitgaug iu het blusschingswerk waur te nemen. Oogelukken vielen niet voor; de bran cards waren als voorzorgsmaatregel door den commissaris vari politie Gelpe ontboden, doch deden gelukkig geen dienst. Aan de fabriek werkten ongeveer 20 werklieden, die nu zonder werk zijn, doch waarschijnlijk voor een groot deel aan de lijnolie-fabriek aan den Spaarndammerdijk kunnen geplaatst worden. De fabriek en de olie waren verz-kerd eeDsdeels op Atnsterdamscbe beurspolis, doch grootendeels bij buitengewone assurantie maatschappijen. Te 11.30 was men den brand iu zoo verre me ster dat een deel der brandweer kon inrukken. De »Jan van der Heyde« werkte den gebeelen nacht door om het smeulend vuur te bevochtigen. Een bericht Zaterdag nacht te 2 uren van daar verzonden, meldt Telkens wanneer nieuwe ketels worden aangetast, slaat de brand op nieuw omhoog, zoodat het blusschingswerk onverminderd wordt voortgezet en bet einde van den brand nog niet is te voorzien. Het blijkt dat bij het vallen van een der gevels een nieuwsgierige gewond is, die naar bet gasthuis is vervoerd. Het ljjk van een timmerman, sedert Zon ing te Krom voort vermist, is in het ijs ge vonden. - In deD polder Groot Mijdrecht is een groote boerderij uitgebrand. Achttien coeien kwamen in de vlammen om. Drie maarden bekwamen brandwonden. - Zekere B. is te Groesbeek als verdacht van moord in hechtenis genomen. - Bij het lossen vun l out is te Katendrecht een werkman tus schen de bal leen bekneld geraakt en inwen dig zwaar gekneusd geworden. - Een dron ken matroos viel te Rotterdam van den .al op het ijs. Hij verwondde zich ernstig. Bij Tilburg is bel kind van een spoorweg wachter door een trein overreden en gedood. - Een vrouw, die te Ylaardingen uit een tb schje met loog dronk, is aan de gevolgen overleden. - Twee soldaten van het detache ment, dat per stoomschip Prins van Oranje« van Amsterdam naar West-Indië is ver trokken, zijn tusschen die stud en de Hem- brug van boord gedeserteerd. Het ijs was hen daarbij behulpzaam. Zij zijn te Amster dam teruggevonden en in hechtenis ge nomen. - Zondagnacht brak er te Enschedé een felle binnenbrand uit in het huis van den bierbottelaar G. Binnen een half uur was men de vlammen meester. Het huis werd niet bewoond. - Zekere J. H. M. oud 45 jaar, arbeider te Hengelo, lijdende aan vallende ziekte, is Zondagmiddag in een O O put bij zijn woning gevallen. Een zijner kinderen, het ongeval bemerkende, riep eenige buren, die met behulp der politie het lijk er uit baalden. voor bet eerst met ons ii. aanraking er her haaldelijk drong ook de niet minder beruchte Toekoe Oemar aan op ;en onderkom, met het bestuur ten einde, zooa's hij door brieven en zendelingen had laten weten, zijne on derwerping opnieuw aan te bieden en ver giffenis te vragen voor de door hem gepleegde euveldaden. Hoewel het bestuur hem had doen weten dat na zi ni trouwelooze hande lingen vooralsnog geen sprake er van kon zijn om hem vergiffenis te schenken, drong hij zoodanig op etne ontmoeting met den a-sistent-resident van Groot-Atjeh aan, dat besloten werd, hem een onderhoud toe te staan en had dit op den 19 Oct. j.l. vóór de bentiug te Lamdjamoe plaats. Het antwoord van den assistent-resident van Groot-Atjeh luidde kort; dat het gou vernement geen vertrouwen meer kon stellen in hoofden, die zóó den afgelegden eed van getrouwheid hadden geschonden als hij had gedaan; dat uij alleen bij eene (als gevolg van de erkenning onzer souvereiniteit do >r de partij van verzet) evenluëel uit te vaar digen algemeene amnestie weder vergiffenis zou kunnen krijgen voor het vroeger mis- drevene, en dat hjj beginnen moest vooit te gaan, blijken te geven van goede gezind heid, door geene vijandelijkheden meer te plegen en orde en rust ter Westkust te helpen handhaven. Hem werd ten slotte nog medegedeeld, dat dit onderhoud geen aan leiding gaf om nu zich te beschouwen a's weder op goeden voet met ons te zijn, doch dat hem alleen gedurende dien dag vrijge leide was verzekerd. Toekoe Oemar keerde daarop weder naar het gebied buiten de linie (VI Moekims) terug, belovende alles in het werk te zullen stellen om de Pedi- resche benden, die nog in die moekims ver blijf houden, van daar te doen wegtrekken. Ter Noordkust viel weinig belangrijks voor, onze benting te Segli werd bijna dage lijks in meer of mindere mate beschoten, voornamelijk uit Kota Rentang en Kota Mebedil. Te Edi werd de rust niet verstoord. De gezondheidstoestand was over het alge meen gunstiger het sterftecijfer was hooger. Kantongerecht te Heusden. - Zitting van Vrijdag 12 December. Uitspraken in zake het O. M. tegen: C. K. te Werkendam, nachtrumoer, f 4 boete subs. 3 dagen hechtenis. J. H. v. G. te Rijswijk en A. v. H. te Dussen, dron kenschap, ieder f 3 boete subs. 2 dagen hecht. P. v. A. te Almkerk, dronkenschap, 3e herb. 7 dagen hechk C. V. te Heusden, dronkenschap, (2 maal,) 2 maal f 3 boete subs. 2 maal 2 dagen hecht. S. P. S. te Heusden, dronkenschap, le herh. f5 boete subs. 3 dagen hecht. E. v. B. en A. v. d. B. te Heusden, pol. verord. Heusden, ieder f 0.50 boete subs. 1 dag bi ebt. J. V. Jz. rsieêvks-ïstlssoii S uil ië- Den 12 November zijn er opnieuw van Taroentoeng troepen uitgerukt naar de land schappen Loemban en Djandji op de grens van Padanglawas, omdat de bevolking dier onafhankelijke streek weigert de haar op gelegde schadevergoeding te betalen. De order is gegeven om, wanneer men niet binnen tien dagen eene ontmoeting met den O rj vijand heeft, onverwijld terug te keeren, daar het terrein voor een langdurigen tocht zeer ongunstig is. De bevolking dier onafhankelijke Bataksche landschappen nam eenigen tijd geleden gou vernementsonderdanen gevangen, die zij later weer uitleverde, terwijl zij beloofde schade vergoeding te b Talen, waarom van het zenden van eene expeditie voorloopig werd aUezien. Nu zij echter hare belofte niet is nagekomen, zijn troepen gezonden om haar te bestraffen. Blijkens liet verslag der voornaamste ge beurtenissen in Let gouvernement Atjeh en Onderhoorigheden, loopende van 21 October j.l. tol en met 3 dezer, wordt over bet al gemeen meer en meer gevoeld de nood zakelijkheid om met het bestuur op goeden voet te komen, ten einde die benoodigd heden zich te kunnen verschaffen, welke thans niet anders dan door onze tusschen- komst verkregen kunnen worden. Vele bendehootden vinden bij de bevolking niet meer den steun, dien zij vroeger genoten en houden zich rustig; enkelen deden zelfs pogingen om in genade te worden aange nomen. Zooals vroeger reeds vermeld werd, te Veen, dronkenschap vrijgesproken. N. v. D. te Heesbeen, dronkenschap, f 3 boete subs. 2 dagen hecht. A. v. d. G te Hedik- huizeu, drankwet, f 5 boete subs. 3 dagen hecht. A. B. te Genderen en C. v. O. te Loon-op-Zand, slierenreglement, art. 10, ieder f 3 boete subs. 1 dag hecht. P. v. B. te Dussen, wet dragen van wapenen, f 1 boete subs. 1 dag hecht., met bevel tot teruggave van het in beslag genomen pistool. W. v. d. W. te Elshout, kar met hond zon der licht, 11 boete subs. 1 dag hecht. A. B. te Meeuwen, regl. waterleidingen, f2 boete subs. 1 dag hecht. A. d. K. te Heesbeen, kar met hond zonder licht, f 1 boete subs. 1 dag hecht. N. d. G. te Almkerk, vischdelict, f 1 botte subs. 1 dag hecht., met verbeurdver klaring der-aalschaar en bevel tot uitlevering daarvan of betaling der waarde van f 0,25 subs. 1 dag hecht. C. D. W. te Almkerk, vischdelict, f 2 boete subs. 2 dagen hecht., met verbeurdverklaring der aalschaar en bevel tot uitlevering daarvan of betaling van f 0,50 subs. 1 dag hecht. A. S., Tb. B. en J. M. S. allen te Heusden, arbeidswet, ieder f 2 boete subs. 1 dag hecht. F. L. te Heus den, arbeidswet, 2 maal f 2 boete subs. 2 maal 1 dag hecht. M. C. L. te Heusden, arbeidswet, 2 maal f I boete subs. 2 mail 1 dag hecht. A. M. B. te Heusden, loopen over eens anders grond, f 0,50 boete subs. 1 dag hecht. H. D. te Heusden, jachtdelict, le herh. f 10 boete subs. 4 dagen hecht. P. P. en P. v. d. O. beiden te Bokhoven, seinlicht Maas, de le vrijgesproken, de 2e ontslagen van rechtsvervolging. Alït,i'Ixtber*icJiteii. 's-HERTOGENBOSOH, 22 Dec. Op de heden alhier gehouden kalveren- en var- kensmarkt waren aangevoerd 150vette kalveren en 19 vette varkens. Men besteedde voor vette kalveren le kw. 52 a 56 ct., 2e kw. 48 a 52 ct., 3e kw. 44 a 48 ct. per kilo. De vette varkens golden 44 a 48 ct. per k.g. Den 22 Dec. was de prjjs der boter f 1.00 tot f 1.20. GORINCHEM, 22 Hes. Op de veemarkt waren he den aangevoerd -12 runderen, waarvan de prijzen waren als volgt Zware kalfvaarzen f 230 a 320, kalfvaarzen ƒ160 a 200, melkkoeien 160 a 2-iO, vaarkoeien fa ander half-jarige ossen f 100 a 140, guiste vaarzen, f 100 a 140, pinken 80 a 100, graskalveren f Ml a 80, 2 nuchtere kalveren f 10 a 20, 00 lammeren f - a per stuk. Aangevoerd 10 vette varkens, van 18 a 22 cent per

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1890 | | pagina 2