Harmonie „de Eendracht" Grootste Attraction der Kermis. Magneta! Hold MiRestaurant „Concorili Café CASINO BAL. AfpMi tor Klitos MracMen, mz, DuitschR. P. Gedurende de Kermis W. VAN DUPPEN. Bascli's Origineel Dagelijks tc zien, elk oogenblik. J. BOEREN". vanaf Zondag 19 tot Zondag 26 April. Muziek van de gunstig bekende Domburger Kapel, In den nacht van Dinsdag op Woensdag heeft een felle brand te Laeken een woon huis vernield, waaruit de bewoners der zol derverdieping zich niet hebben kunnen red den. De brand is ontstaan in de straatver dieping, waarin een sigarenwinkel was ge vestigd, en toen hij ontdekt werd, stonden de houten trap en de portalen reeds in vlammen. De bewoners der tweede en derde verdieping zijn uit de vensters gesprongen; de kinderen werden opgevangen, en de vol wassenen sprongen op matrassen neer, met het gevolg dat niettemin twee vrouwen vrij zwaar gekwetst werden. De slachtoffers, die in de bovenverdieping gestikt en half ver brand zijn, zijn eene vrouw met hare 18-jarige dochter en haren 12-jarigen zoon, en een jonge beambte van den tramweg. De Servische regeering heeft de ex-koningin Natalie een termijn van acht dagen gesteld om te vertrekken. Heeft zij dan Servië niet verlaten, dan zal zij met geweld over de grenzen worden gebracht. Een ploeg Italiaansche arbeiders, werk zaam aan den spoorweg van Brie naar Ver- neuil, is aangevallen door een aantal Fransche werklieden die hen dwongen, den arbeid te staken. De Franschen eischten vervolgens dat de vreemde werklieden zouden worden weggezonden. Een brigade van de gendar merie is naar Yerneuil ontboden, daar men bevreesd is voor wanordelijkheden. In den Amerikaanschen staat Oregon be vindt zich een berg, die zich voortbeweegt. Deze berg dringt over een lengte van 6 a 8 mijlen in de watervallen van de Columbia- rivier en heeft een hoogte van 200 voet.4 Langzaam maar voortdurend schuift dit rots gevaarte in de rivier vooruit, alsof het in de toekomst een dam in de Columbia zou willen vormen. Volgens de overleveringen der Indianen hebben in vroeger tijden der gelijke bergschuivingen in die streken zeer dikwijls en op groote schaal plaats gehad. Plaatselijk Nieuws. HEUSDEN, 17 April, verschillende tenten op de Onder de kermis alhier, komt ook voor, die van >Magneta«, (zie achterstaande annonce.) Uit de verschillende bladen, die tms ge toond werden, zagen wij zeer gunstige be oordeelingen. Wij twijfelen dus niet of een bezoek zal algemeen voldoening schenken. In een vol gend nummer komen wij hierop nader terug. 15 April. Een droevig ongeval, dat alhier eene algemeene treurige stemming verwekt, had gisteren namiddag plaats op het werk voor den Nieuwen Maasmond, onder de gemeente Heesbeen. De heer Berge- voet, een 22-jarig jongeling, familielid van de H.H. Aannemers, die met opzicht en administratie belast was, zou ten circa Sl/2 uur huiswaarts keeren en wilde, om den weg te bekorten, van de locomotief gebruik maken. Op een opgeworpen zandheuvel staande, had hij de onvoorzichtigheid zich op de reeds in beweging zjjnde locomotief te willen begeven, toen, op het laatste oogen- blik, het zand onder zijne voeten wegzakte en lijj met beide beenen onder de locomotief geraakte. In een oogwenk was het eene been boven de enkel, het andere onder de knie als het ware doorgesneden. Op eene geïmproviseerde draagbaar naar de zieken-inrichting alhier overgebracht, werd weldra een der beenen geamputeerd. De volgende amputatie zou tot morgen uit gesteld wordendoch reeds vóór des avonds acht uur overleed de ongelukkige. De heer B., die als een accuraat en humaan man de algemeene achting van zijne superieuren, maar ook die van het ondergeschikt personeel genoot, stond bij zijn kort verblijf' in deze gemeente, onder zijne kennissen als een degelijk en welwillend man bekendwaarom het ongeluk hier nog meer eene algemeene verslagenheid teweeg bracht. DEUNEN. Bij Kon. besl. van 10 April is J. Veltman Jz. benoemd tot secretaris penningmeester van het waterschap van den Hei- of Meerdijk en polder van Drunen. DRONGELEN, 15 April. De machi nist van de stoomhei, by de werkzaamheden van den Maasmond alhier, had eergisteren het ongeluk met de linkerhand tusschen de machine te geraken. Drie vingers werden daardoor geheel verbrijzeld en voor het be houd der overige wordt gevreesd. De on gelukkige, die te Waddinxveen te huis be hoort, werd onmiddelijk naar het ziekenhuis te Waalwijk vervoerd en onder genees kundige behandeling gesteld. Het getal kiezers voor deze gemeente bedraagt dit jaar 35. WAALWIJK. De handel in kalfkoeien blijft in de Langstraat voortdurend zeer gedrukt. Prima qualiteit f240 a f275, 2e qual. f 180 a 225, verschgekalfd hebbende koeien f175 a 220. Naar weikoeien was de vraag iets levendiger prijs f 140 a f 160. Vette koeien voor dadelijke behoefte 69 72 cents, dito kalveren 85 a 90 cets per K.g.nuchtere dito f 12 a 16, jarig dito f 40 a 50. Vette varkens, met veel aan bod en weinig vraag, 47 a 48 cents per K.g. schoon. Biggen naar ouderdom f 6. a 10.Lammeren f 3 a 4; naar deze be staat weinig kooplust, voornamelijk omdat er zooveel sterven. Hooi. De handel wordt levendiger; er bestaat meer kooplust. Puike qual. over jarig gewas f 10 per 500 K.g. Het gewas van 1890 geldt f 7.50 a 9.terwijl nog overvloed van schraal hooi voor f5a WIJK. Beroepen bij de Ned Herv. Kerk alhier Ds. H. A. de Klerck te Kidderkerk. EETHEN c.a. Volgens de vastgestelde kiezerslijsten dezer gemeente bedraagt het aantal kiezers 112. UITWIJK. In de vorige week hebben voor het eerst sommige landbouwers jong vee in de weide gedaan. Gebrek aan hooi was wel de voornaamste reden, want hoewel op de hooge weiden het gras begint te voor schijn te komen, zoo houden zij, welke nog van voeder voorzien zijn, hun vee nog stal. WOUDRICHEM, 13 April. Wegens het ontslag nemen van den heer IJ. van Straten Az. als president der visschersver eeniging, is als zoodanig benoemd den heer J. de Joode Dz., die, naar men verneemt zijne benoeming heeft aangenomen. Zaterdag 25 April a.s. zal de Af- deeling Werkendam* van het N. O. G. des namiddags ten 3 ure in het Zwarte Paard* alhier de voorjaarsvergadering houden. Punten van behandeling zijn: a. Rekening en verantwoording van den penningmeester. b. Ingekomen stukken. c. Benoeming van Afgevaardigden naar de Gewestelijke en Algemeene Vergadering. WERKENDAM. Beroepen naar de Chr. Geref. Gemeente te Middelharnis, J. van Haeringen, alhier. GORINCHEM. Maandagmiddag viel op de Varkensmarkt een gat in de straat, dat bij onderzoek bleek eene diepte te hebben van nagenoeg vijf meter en vroeger een wel put geweest te zijn daar het gat byna vol water stond. Binnenland. In de Dinsdag gehouden zitting der Tweede Kamer stelde de voorzitter voor Dinsdag e.k. de legerwet te behandelen. De heer Vermeulen bestreed dit. Tijd, kalmte en zedelijke bevoegdheid mist deze Kamer om het belangrijke ontwerp in de stervensuren vóór de verkiezingen te behan delen. Al kon het afgedaan worden, dan zou de uitvoering toch door de andere Kamer moeten geschieden. Hij stelt daarom voor, het ontwerp niet aan de orde te stellen. De Voorzitter wijst op den wensch der regeering tot behandeling, in de openings rede geuit, dien zij nog koestert. Alle werkzaamheden zijn er op ingericht. De heer Sanders bestreed ook de behan deling. Het publiek is niet voorbereid, en haast is er niet. De gevolgen der amende menten kan men niet overzien. Zekerheid van uitvoering bestaat toch niet. De heer van der Schrieck wees op de on bekendheid met het advies der Staats-Com- missie voor de kust-defensie, dat van invloed kan zijn op beslissing. De heer van Vlijmen wees op den reus- aebtigen omvang van het ontwerp, gesteld in de taal der Magiërs. Hij heeft het verslag niet behoorlijk kunnen nagaan. De heer A. van Dedem is voor de be handeling, om de kiezers uitspraak te laten doen over de wet, zooals ze is vastgesteld. De heer van Houten had er niets tegen om te beginnen, maar voorzag dat men toch niet tot het einde zal komen, ook wegens de onzekerheid of deze regeering en deze Kamer over de uitvoering zullen beslissen. In principe is hij tegen de behan deling thans. De heer Rutgers bestreed uitstel als on gemotiveerd. Details behoeven niet uitvoerig door de leden te worden behandeld. Nadat de minister van koloniën, namens de regeering, op de behandeling had aan gedrongen, is het voorstel om Dinsdag de legerwet te behandelen, aangenomen met 63 tegen 25 stemmen. Uit Alblassêrdam wordt geschreven: Voor de sleepdienstreederij L. Smit Co., directeuren de heeren Murk Leis Zoon alhier, zijn aan het etablissement Fop Smit aan den Kinderdijk in aanbouw gebracht twee stalen schroefstoomschepen, welke in het bijzonder bestemd zullen zijn voor den zeesleepdienst dezer firma en voor het assis- teeren van stoomschepen in den Rotterschen Waterweg. De booten worden 128 voet lang, 23 voet breed en 14 voet hol en worden voor zien van triple-expansie machines van 600 paardenkracht, welke aan de Kon. Maat schappij »de Schelde* te Vlissingen worden vervaardigd. Door het aanbrengen van bak, brug en overdekt achterschip worden de booten vol komen bestand tegen de vaart op den At- lantischen Oceaan, terwyl de kolenberging voldoende groot is, voor twaalf etmalen volle kracht stoomens, zoodat zij zonder bezwaar sleeptochten naar de Oostzee en Middellandsche Zee kunnen ondernemen. tot nog toe zoo koude voorjaarsweder droeg ook het zijne er toe bij, om den groei tegen te houden. De bollenvelden zijn nu van het winterdek ontdaan, alom komen de plantjes boven den grond kijken. De crocus is bijna uitgebloeid, de hvacinthen beginnen zich met lichte kleuren te tooien. De bloeitijd begint meer en meer te naderen, omstreeks 18 April, kan men zeggen, zal de volle bloei zijn ingetreden, en wij raden ieder aan, die dit schoone schouwspel genieten wil, tusschen 18 en 25 April eeD bezoek aan Haarlem's omstreken te gaan brengen. Bij een dezer week te Breda gehouden communiefeest zaten 35 gasten aan den feestdisch, toen na het gebruik van de soep allen ziek werden. Gelukkig herstelden allen weder en na onderzoek kwam men tot de ontdekking, dat de in koperen ketels bereide soep de vergiftiging had veroorzaakt. Door een beambte van de Maatschappij tot Exploitatie van Staatsspoorwegen, op de lijn GroningenMeppel, is Maandag proces-verbaal opgemaakt tegen den oud minister Keuchenius, ter zake van het zonder geldig plaatsbewijs zich bevinden in den spoortrein. Het aantal tusschendekspassagiers voor de reis op aanstaanden Zaterdag met het stoomschip Amsterdam,* van de N. A. S. M., overtrof Dinsdag reeds het aantal beschikbare plaatsen. C. N. te Hoorn heeft in eene vlaag van waanzin, na eerst zijne beide dochtertjes opgesloten te hebben, zijne vrouw met een bijlslag gedood, en daarna door ophanging zichzelf van het leven beroofd. Door het gerucht dat de kinderen maak ten werden de buren aandachtig gemaakt, en daarna de politie er mee in kennis ge steld. In de vorige week zijn te Oosterbeek drie zonen en twee dochters uit één gezin tegelijk in ondertrouw opgenomen. Dinsdag is in de Herv. kerk te Heumen, nabij Nijmegen, de gedenksteen onthuld ter herinnering aan de graven Lodewjjk en Hendrik van Nassau, 14 April 1574 op de Mookerheide gesneuveld. Sedert Zaterdag 11 tot Dinsdag 14 April zijn aan de vischmarkt te Gorinchem afge slagen 5 zalmen, van 17 tot 30 halve kilo's, >9 kilo f 1,27 a f 1,32, en stuk f 0,1)5 tot f 2, Onder de lotelingen voor de Nationale Militie, die te 's-Hertogeubosch aan de keuring werden onderworpen, bevond er zich één die eene lengte had van slechts 1.08 M., zonder schoenen gemeten. De vader van dit in alle deelen evenredig en zelfs fraai gebouwde ventje, dat geheel en al het uiterlyk heeft van een aardig knaapje van omstreeks zes jaar, verhaalde dat zijne 21-jarige dochter het onzen lote ling maar drie vingersbreed in lengte afwon. Zoowel de moeder als de vader van deze twee miniatuurmenschen zijn van normale grootte. Aan de hand van den vader verliet de loteling de zaal van de Nationale Militie Door den langdurigen winter en daarmee 6te bekomen is. Koeienhooi geld voor'gepaard gaande strenge koude zijn de bol dadelijke behoefte bij kleine partijen, f 12 gewassen in Haarlem's omstreken zeer lang. a 13. zaam en buitengewoon laat opgekomen. Het neesheer niet behandeld worden, daar dit niet door B. en W. voorgesteld was, het geen van groot nadeel is voor de behoef- tigen in die gemeente. De vergadering werd door een talrijk publiek bijgewoond. Eindelijk hebben de raadsleden te Dinxperlo hunne werkzaamheden hervat. De werksta king is geëindigd. Zaterdag kwamen onze vroede mannen, met uitzondering der heeren Seesink en Klein Hesselink, bijeen. Een verslag van die belangrijke zitting laten wij hier volgen De voorzitter verzoekt den secretaris de notulen te lezen, waarop de heer Oviuk het woord vraagt, en als motie van orde voor stelt, deze lezing tot de volgende vergadering aan te houden. De heer Ormel: Daar sluit ik mij bij aan. De heer Groot Nibbelink: Daar sluit ik mij bij aan. De heer GiebinkDaar sluit ik mij bij aan. De heer Bolwerk: Daar sluit ik mij bij aan. De Voorzitter zou gaarne eenige toe lichting van den heer Ovink ontvangen, waarop deze mededeelt, dat het voorstel moet strekken ter voorkoming van twist redenen,* waaraan wij hier meer dan genoeg hebben en waartoe ook de lezing der notulen aanleiding geven kan. De Voorzitter hoort tot zijn verbazing, dat het lezen van notulen aanleiding kan geven tot twistredenen.Komen in die notulen onjuistheden of onwillekeurige ver zuimen voor, dan ligt het op den weg van den Raad, die te herstellen. De daarbij ge voerde discussiën behoeven geene twist redenen* te worden. Uit vrees voor die twistredenen* kan de vaststelling der notulen niet achterwege blijven. Zoodoende zou men, om verschil van meening te voor komen, niets moeten behandelen. Hij advi seert derhalve tot verwerping van het voorstel. De heer Ovink meent, dat het in den laatsten tijd steeds gebeurde genoegzaam bewijst, hoe hier alles aanleiding geeft tot ^twistredenen.* Als nieuwe motie van orde stelt hij voor, de debatten over zijne eerste motie van orde te sluiten. De heer Ormel: Daar sluit ik mij bij aan. De heer Groot NibbelinkDaar sluit ik mij bij aan. De heer GiebinkDaar sluit ik mij by aan. De heer Bolwerk: Daar sluit ik mij bij aan. De voorzitter: Ik wil alleen nog op merken [De heer Ovink, bleek van ontroering, staat op om te vertrekken, en zegt: »Mijn- heer de Voorzitter!*] De voorzitter: Ik heb het woord. Ik wil alleen nog opmerken, dat de heer Ovink* zijne motie nog niet zeer goed gemotiveerd heeft. De heer Ovink: U heeft tegen het re glement van orde gehandeld door het voort zetten der discussie, nadat ik myne motie tot sluiting der debatten ingediend had. Ik constateer, dat u het reglement van orde overtreden heeft. De voorzitter trekt als voorstemmend nummer no.4 voor den heer Ovink, wiens beide motiën met algemeene stemmen aan genomen worden. De heer Groot Nibbelink stelt voor geene zaken te behandelen dan zulke, waarover een voorstel van B. YV. is. Dit voorstel wordt met algemeene stemmen aangenomen. Na afdoening van enkele zaken van ondergeschikt belang kon echter de be noeming van een tijdelijken gemeente-ge- JLSuruerlijlie ?St:i nd. Heusden, van 9 tot 16 April. 336e STAATSLOTERIJ. ~W A T E R HOOGTE KBÜLE N. 14 April 3 96 M. boven 0. 15 April 3.76 M. 16 April 3.48 M. W E R B E R I C H T. Volgens de directies van het Observato rium te Brussel en te Parijs, heeft men een kouden en winderigen, wellicht zeer regen- achtigen zomer te wachten. Prijzen van f 100 en daarboven. 3e Klasse. Trekking van 14 April. Prijs van f5000: no. 11079; f1500: nos. 4861 en 17162; f2C0: no. 17135; f 100nos. 5522, 7726, 7882, 8190, 8253, 16690 en 18151. 3e klasse Trekking van 15 April. Prijs van f25.000: no. 1993; f 1000: no. 15619; f400: no. 12713; f200: nos. 2130 en 6731f 100: nos. 5341, 9689 en 11741. 3e Klasse. Trekking van 16 April. Prys van f400: no. 5674; f100: no. 6222. Afloop Aanbestedingen. Aan het ministerie van waterstaat, handel en nijverheid werd Woensdag aanbesteed: lo. de uitvoering van bagger werk in het groot scheepvaarwater in het Holl. Diep. Minste inschrijver T. Volker, Dordrecht, voor f 0,21 per Ms. 2o. het maken en leveren van Engelsche wissels en krommingen op het station Hoek van Holland, ten behoeve van den spoor weg RotterdamHoek van Holland. Minste inschrijver L. J. Enthoven Co., 's Hage, voor f 17.455. 3o. het leveren van vierkant beslagen eiken wisselhout op het station Hoek van Holland, ten behoeve van den spoorweg RotterdamHoek van Holland. Minste in schrijver H. F. v. d. Eerden, Boxtel, voor f 2200. Marktberichten. WOUDRICHKM. In de vorige week werden in het vischwater dezer gemeente gevangen en aan den afslag verkocht: 6 winterzalmen, tegen f 1.20 a f 1.40 per half K.G. Eene partij snoek -voor 23 a 28 cent en andere soorten van visch voor 6 alO cent per half K.G. Nog werden aan- 4 elften, voor f 0.80 a f 2.per stuk. DUSSEN, 16 April. Aangevoerd 179 kilo boter. Prijs f 0.81f 1.03. Markt gezet f 0.92. Eieren f 0.65 per 26 stuks. Waterhoogte Heusden. 14 April (voorm. 8 uur) 3.70 M. -f- A. P. 15 April 3.49 16 April 3.26 A <i vertentiën. I lERp I enkele Heeren Dilettanten, onder Directie van den Heer BROHM, MAANDAG 20 APRIL, in de Zaal van den Heer BOEREN te Uitsluitend voor H.H. honoraire leden met hunne Dames. Kermis te HEUSDEN. Standplaats nabij het Stadhuis O CX2 Het geachte publiek wordt opmerkzaam gemaakt, dat men bier met geen On zedelijke yertooning te doen heeft, en daar deze wondervolle vertooning ook voor kinderen hoogst interessant, is, zoo wordt een ieder uitgenoodigd, met deze schoone zaak kennis te maken. Entrée 1ste Rang 25 cent. 2de 15 Heer en Dame. DINSDAG 21 Entree 49 ct. DONDERDAG 23 49 ct. ZATERDAG 25 So ct. per perse on. Abonnements-Kaarten voor 5^ Avonden worden persoonlijk afgegeven a 99 ct. Aanvang 's avonds O uur. Dansen Vrij. 99 Gedurende de HEUSDENSCHE KERMIS zal eiken avond JE5AL g-egreven. worden in genoemd Oafié. Entrée Heer met Dames op JDinsdagr en Zaterdag 25 cent. Op Donderdag: 49 cent. m prys per half elften, prijs per Ondertrouwd: Gerrit Cornelia YVestoff, 22 j. en Josina van der Vliet, 21 j. Geboren Antonie Bastiaan, z. v. Mathijs Adrianus v. d. Mooren en Helena Alette Maria Jong; Helena Cornelia^ d. v. Johannes Theodorus Blans en S. Smits; Philippus, z. v. Philippus de Winter en Jansje de YVolff; Nicolaas Huibert, z. v. Nicolaas Huibert Boelaarts en Maaike Slagboom. Overleden: Gerardus Johannes Berger voet 22 j. ren, IS varkens, 195 liggen, - lollen of geiten, paarden- veulens, - ezels. De prijzen ware» als volgt: runderen le qual. 1 6 eent, 2r qual. 72 cent, 3e qual. 66 cent; kalveren 1 e qual.c-nt. 2. qual. 90 a 95 ent 3e qal. centschapen le qual. 60 cmt, 2e qual. 50 cent, alles per kilo; varkens le qual 20 a cent, 2e qual. 19> a cent, 3e qual. 18 cent, licht soort 17 a - cent,, alles per half kilo. Melkkoeien f 170 a 260, kalfkoeien f 190 a 270, stieren f 120 a 200, graskalveren fa pinken f 70 a 120, vaarzen ƒ110 a 150, alles mager ree; paard'm f 65 a 90. Op de botermarkt werden aangevoerd 105/8 en 107 /16 ton, en 1060 stukken a '/s kiloprijs qual. f 50, 2e qual. f 46, 3e qual. 42, per half kilo 55 a 70 ets. DORDRECHT, 16 April. Tarwe. Jarige, puike Zeeuw- sche Vlaamsche en Overmaassche f 9.50 a 10.0, Over- maassche goede en mindere f -.a -.Nieuwe puike Zeeuw'sche, VI. en Overm. f 9.50 a 10.50, dito goede f 9.a 9.50, dito mindere en blauwe f 8.50 a 9.,dito Zomer f 10.- a 15.dito Canada f 7.50 a 8.Rogge. Zeeuwsclie, Vlaamsche en Overmaassche f 6.80 a 7.30. Gerst. Winter Zws. en VI. Zakmaal Overmaasch en Elakkeescli Zakmaal Zomer Zws. en Vlaamsch Zalcmaat Overm. en Flakkeesch Zakmaat f -. Voeder f 3.80 a 4.80. Dikke f 4.50 Witte ƒ9.a 12..Bruine ƒ11. a 13.Erwten. Blauwe Kook f 10.a 10.50, Voeder a 7.50 a 8.25. Koolzaad. Nieuw f a en jarig f a per hectoliter en puik Odessa op fper 240 kilo gehouden. Lijnzaad. Ordinair Memel fdito Koningsberger fen Beters- burger op fanaar deugd gehouden. Raap koeken. Harde f 80 «85 de 1040 stukz. Lijnkoeken. Harde ƒ117.50 127.50 de 1040 sluks. ROTTERDAM, 14 April. Op de veemarkt waren he den aangevoerd 2033 runderen, 164 vette en gras kalveren, 274 nuchtere kalveren, 2 schapen of lamme f 5.50 a 6.—, ƒ5.30 h 5.80. ƒ5.30 a 5.80, -.Haver. 5.20. Boonen. Wegens plaatsgebrek zijn wij genoodzaakt eenige advertentiën uit te stellen. i«uw 'ITMII will ■III»Iiitm—aa>—iik- mmmrwn» te geven DOOR DE van met medewerking van op i Heusden. Aanvang des avonds precies 8 uur. oq c-o" 99 99 BAL.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1891 | | pagina 2