Zondag avor.d circa hall acht uren is te e Uit Hamborg wordt geseind: Particu liere berichten melden, dat er in Chili regeering loosheid heerscht. Het gepeupel zou zich hebben meester gemaakt van de stad Iquique en deze geheel geplunderd hebben. De Odjek, een ministerieel Servisch blad, verklaart, dat de Regeering door de laatste besluiten van de Kamer is gemachtigd Koningin Natalie uit het land te verwijderen en dat zulk een siap eerstdaags wordt ver wacht. JPlaatselijli Nieuws. HEUSDEN, 28 April. Door twee scbipperejongens van 12 en 17 jaar, wier ouders met een tjalkschuit op de losplaats nabij de N. Maasmond gelegen waren, is op Maandag j.l. een reep touw en een reep staaldraad gestolen en, buiten weten van den vader, gedeeltelijk in een kistje in een slaapvertrek van het vaartuig en gedeel telijk in het water onder de schuit geborgen. De brigadier der maréch. Bolle en de maréch. Peper, met het onderzoek belast, gelukte het zoowel de daders op te sporen, als het ge- stolene in beslag te nemen. Wanneer men de jeugd van de bedrijvers, het artikel, waarop zij hun aandacht vestig den, en de wijze, waarop ze het opborgen, nagaat, dan ziet men in deze met volleerste deugnieten te doen te hebben. Het concert, door de Harmonie »de Eendracht,van Herpt, alhier j.l. Maandag gegeven in de zaal van den heer J, Boeren, verdient alleszins eene korte bespreking. Was de verwachting van het publiek hoog gespannen, geljjk bleek uit de buiten gewoon talrijke opkomst, wij meenen te f 220 tot f 250, 2e soort f 175 h f 210. hoofden zoowel dtr bijzondere als openbare mogen verklaren, dat niemand der toe hoorder, onvoldaan huiswaarts is gekeerd. I bêSio"ten"w«?d "hê,^ mliidaaf U mriTftown r* /Int» avite 1 rt orn Ir Iron renrnifvrlA van Weikoeien zonder vraag; vette dito prijs houdend. Lammeren lusteloos, f 3.50 a 4. Vette varkens 47 a 48 ets. per kg.; bijgen f6 a 9. Hooi. De handel wordt gaandeweg leven diger. In de laatste dagen werden aanzien lijke partijt-n afgeleverd, meerendeels tegen t 9.a 10.50 per 500 kg.; geringe kwa liteit f 6.a 8.Uit de heidestreken komen dagelijks de boeren voorraad voor hun vee koopen tegen f 12 a 13. Daar is het met de gras- gu klaverlanden eveneens treurig gesteld. CAPELLE (N. B.) De handel in hooi, die reeds langen tijd weinig beteekend heeft, doordien er nagenoeg geen vraag naar was, begint nu weer beter te worden, tot groot geluk van menigen landbouwer, die reeds van twee jaren den oogst nog in zijne schuren heeft. De prijs, thans 10 a 11 gld. per 500 K G., zal bij nog eenige stijging, zeker bij dragen om de welvaart onder tal van land bouwers weer eenigszins te doen wederkeêren. NEDERHEMERT, 23 April. Door den geërfdendag der polder Nederhemert (N. d. M.) zijn voor poldermeester op de voor dracht geplaatst de heeren J. v. d. Linden, (aftr.) M. Leuvenstein en T. v. d. Werken. WOUDRICHEM. Van 18 tot 23 April werden in het vischwater dezer gemeente gevangen en aan den afslag verkocht: 17 winterzalmen, tegen f 0.90 a fl.22 per half K.G. Nog werden aangevoerd 150 elften, voor f 1.a f 1.20 per stuk. 25 April. Door de op beden ge houden vergadering van de afdeeling Wer kendam* van het N. O. G. zijn als Afge vaardigden benoemd naar de Gew. Vergade ring te Oisterwjjk, de heeren F. A. Mooij, J. van der Sluijs en J. L. Mussertterwijl scholen hebben hunne medewerking toe gezegd tot de vorming van een koor van meer dan 5000 personen, dat onder leiding van Brandts Buys toepasselijke liedtren zal zingen. Over het plan der begroeting van de Koninginnen in de Nieuwe ktrk, bij welke gelegenheid, onder leiding van Willem Kes, zal worden uitgevoerd eene cantate, woorden van Beets, muziek van Zweers, werd reeds vroeger een en ander medegedeeld. Vanwege het gemeentebestuur zal een ge denkpenning worden geslagen ter her innering aan het feit der eerste inkomst van H. M. Koningin Wilhelmioa in deze stad. Is het comité wel ingelicht, dan zal ook de gebruikelijke audiëntie ten paleize worden gehouden. De uitvoering der ensemble-stukken getuigde Je rro V» rla nnrf^nmo Hnon /vnolnrliofo fTAvrlomr» I van de langzame, doch gestadige vorderin gen der meeste leden. Mogen wij ons eene aanmerking veroorloven, dan is het deze, dat enkele ondergeschikte instrumenten ons nu en dan op een oorverscheurenden dissonant onthaalden, waaronder het effect der ver dienstelijk bezette hcofdpartjjen natuurlijk moest ljjden. De solo voor cornet a pistons, door den heer Horman uit 's-Bosch voor gedragen, deed ons dezen kennen als een virtuoos op zijn instrument. Niet minder beviel het duo voor klarinetten (thema met variaties) uitgevoerd door de II.II. Brohin Jr. en G. van Bokhoven. Door de directie was intusschen voor eene aangename afwisseling gezorgd. Tusschen de muzieknummers van 't programma in, werd het publiek vergast op eenige komische voordrachten, onder welke wij slechts zullen noemen »Sport, Kunsten en Wetenschap, en het slotnummer »De Moord van Buik sloot^ respectievelijk voorgedragen door de H.H. Boeren en Kerkhofs, en waarmede op recht gepaste (dat wil hier zeggenkermis achtige) wijze een avond besloten werd, waarvoor het publiek gaarne aan het be stuur van »de Eendracht? zijn dank betuigt. De heer B. Millenaar, geagreëerde op het post- en telegraafkantoor te Waal wjjk, wordt met 1 Mei a.s. als klerk der posterijen 2e klas, overgeplaatst naar het post- en telegraafkantoor alhier. NIEUWKUIK, 27 April. In den loop dezer maand werd alhier bjj J. van Engelen uit een gesloten kabinet ontvreemd f 65 zonder een dader te kunnen aanwjjzen Nadat eerst de burgemeester en vervolgens de maréchaussee te Ileusden hiermede in kennis gesteld waren, viel al spoedig het vermoeden op L. v. d. B., alhier, die aldaar vroeger als knecht werkzaam was. Een inge steld onderzoek hij in de laatste dagen buitensporig met geld had omgegaan, waarvan hij bij zijne aanhouding te Heusden door de maréch. in vereeniging met onzen gemeente-veldwachter de herkomst niet kon bewijzen. Veel geld was verbrast en verschillende voorwerpen waren verstopt, die door genoemde politie zjjn opgespoord. Ontkende hjj aanvankelijk hardnekkig, toch gelukte het den commt. der maréch. ten slotte eene volledige be kentenis te verkrjjgen. Op Maandag 4 Mei e.k. zal alhier een belangrijk feest wordtn gevierd, waar voor reeds verschillende voorbereidselen in het werk worden gesteld, n.l. de herdenking van de 25-jarige ambtsbediening van onzen burgemeester. Wij hopen hierop later terug te komen. Sn eek te eeniging. naar de Algemeene Vergadering te geven aan dien van de Gew. Ver- 33in nenland LEGER WET. Tweede Kamer. Bij liet Vrijdag voortgezet algemeen debat kwam de heer Borret met kracht op tegen de redevoering, Donderdag doer den heer Travaglino gehouden, en de beschuldiging dat de minister van oorlog, door de indiening van dit wetsontwerp, verdeeldheid heeft gebracht onder de Katholieke partij en verraad heeft gepleegd aan zijne Katholieke landgenooten. De heer Rooseboom, die zich in hoofdzaak bepaalde tot bespreking van de militaire zijde van het ontwerp, bracht hulde aan de commissie van voorbereiding en aan de ambtenaren, die den minister bij de samenstelling van dit ontwerp hebben terzijde gestaan. Hij betoogde, dat dit ontwerp de voorkeur verdient boven vroegere stelsels en niet boven de linancieele draagkracht dei- natie gaat. Welke bezwaren men ook moge aanvoeren, men is het eens, dat de bestaande toestand zoo niet kan blijven en dan vraagt hij: geeft een ander stelsel aan, dat, bij gelijke kosten, dezelfde weerkracht waarborgt. De heer Lambrechts schetste het ontwerp als eene revolutie op sociaal gebied, een aanslag op de individueele vrijheid en een ramp voor het land. Speciaal verhooging van het contingent keurde hij af. De financiën zouden in een afgrond gesleept worden, ter wille van de dwaze eerzucht der militairen. Hij bad dat ons dierbaar land voor de dreigende ramp dezer wet bewaard moge blijven. De heer Land sloot zich in hoofdzaak bij de regeling aan uit een marine-oogpunt. De heer Mutsaers bestreed het ontwerp op dezelfde gronden als de heer Lambrechts: als onze financieele kracht te boven gaande en nadeelig voor landbouw, handel en nijverheid. De heer Clercx eveneens, die het behoud der plaats vervanging sterk verdedigde. De heeren van Velsen en van der Velde hoopten dat de minister de aanneming der wet mogelijk zal maken. Het hoofdbestuur der Maatschappij tot Nut vau 't Algemeen heeft aan de depar tementen medegedeeld, dat, ter vervanging van de heeren mr. J. E. Yeltman te Am sterdam en mr. A. Goeman Borgesius te 's-Gravenhage, die volgens rooster op 1 Juli als hoofdbestuurders moeten aftreden, zijn opgemaakt de volgende dubbeltallen voor de vacature Yeltman de heeren mr. J. A. Levy en mr. R. van de Werk, beiden te Amsterdamvoor de vacature Goeman Borgesius de heeren W. J. Blijdenstein, te Enschede en D. W. Stork, te Hengelo. Het volgend zeldzaam geval wordt mede gedeeld Bij een dezer dagen gehouden examen voor de akte van onderwijzer behaalde een candidaat met lof den rang; doch bij het opmaken der akte bleek, dat hij op 12 April 1873 geboren, het schriftelijk examen vóór, en het mendeling examen na het volbrengen van zijn achttiende jaar had gedaan, zoo dat de voorzitter der commissie voorloopig bezwaar meende te moeten maken in de uitreiking der akte. Het oordeel van den Minister werd nu gevraagd en deze gaf als zijn gevoelen te kennen, dat de akte moest worden gewei gerd. De teleurgestelde candidaat zal nu het volgend jaar een nieuw examen hebben af te leggen. Het bestuur der radicale Kiesvereeniging Amsterdam? te Amsterdam heeft aan de Tweede Kamer het verzoek gericht de leger- wet niet goed te keuren, omdat de plaats vervanging daarin slechts ten halve wordt opgeruimd en vooral omdat er een ver zwaring van lasten wordt toegevoegd, waar van de noodzakelijkheid niet in de volks overtuiging is doorgedrongen; wat nog meer zou blijken als het kiesrecht werd verleend aan dat deel der natie, hetwelk daarvan ten onrechte verstoken blijft. Berg-Ainbacht ten zware brand uitgebroken, ontstaan in de woning van den veehouder J. Yerburg. Deze woning is afgebrand, evenals die van den schoenmaker A. Kap- petjjn; van de heeren T. Blanken, J. Ver burg en A. Wolters, in wiens huis nog enkele andere personen woonden. Een paar andere woningen zijn gedeeltelijk verbrand. De Groote Kerk met den toren en de consistorie-kamer zijn mede in puinhoopen verkeerd. Met zeer veel moeite is het aan de ijverige pogingen der brandweer te Berg-Ambacht en die van de naburige gemeenten Streef kerk, Ammerstol, Stolwijk en Schoonhoven mogen gelukken den brand verder te be teugelen, hoewel meermalen verscheidene met liet gedekte gebouwen in vlam ge raakten. Het stalvee is gered. Van de inboedels is nagenoeg niets gered kunnen worden. Tot heden in den morgenstond zijn de verschillende brandspuiten aan het werk moeten blijven. Verreweg de meeste der verbrande ge bouwen en inboedels, ook de kerk en toren, waren verzekerd. Uit Schoonhoven waren 3 brandspuiten Amsterdam is een man van den aanleg steiger der Kamperboot in het IJ gevallen en verdronken. Sedert Woensdag 22 tot Vrijdag 24 April, zijn aan de vischmarkt te Gorinchem af geslagen 8 zalmen van 15 tot 24 halve kilo's, prijs f 1,15 tot f 1,23 per half kilo en 1816 elften, prijs f 0,42 tot 1,60 per stuk. 336e STAATSLOTERIJ. Prijzen van f 100 en daarboven. 4e Klasse. Trekking van 27 April. Prijs van f2000: no. 20743; f 1500: no. 14169; f 1000: nos. 4050 en 12949; f 200: nos. 6811, 11963 en 13265; f 100: nos. 881, 3317, 5603, 15218, 16518,16574 en 20360. INeêrlfinclscli Indië. De »Javabode? zegt in zijn mail-overzicht: Boven verwachting is de maritieme expe ditie naar Eudeh geslaagd. Terwijl men toen eerst dacht dat de uit Timor Koepang ont vluchte en naar Endeh teruggekeerde or— O O A standeling Baranoeri niet dan door landings troepen en bergartillerie tot overgave van. zijne goed aangelegde versterkingen zou zjjn te dwingen, is het aan het beleid van den waarnemenden posthouder Rozet gelukt hem in handen te krjjgen, nadat ten gevolge va& aanwezig, waaronder die van de instructie-1 geUgebrek en van het juist gericht geschut- compagnie. De kolonist S., uit Onna, wedde met zijn kameraad S., dat deze geen 2l/% liter jenever j achtereen zou kunnen drinken. S. nam het aan, doch toen hij 2 liter gebruikt had, viel hij bewusteloos neder. De geneesheer, die door de politie werd gehaald, gaf weinig hoop op behoud van het leven van den zwelger. vuur van onze oorlogschepen »Van Speijk* en »Javac zijne volgelingen hem begonnen te verlaten. Door dit spoedig herstel van de rust in een onder ons gezag staand ge deelte van Flores is de regeering bewaard gebleven voor de moeilijkheid die het on verrichter zake terugkeeren van de schepen zou hebben opgeleverd. In Atjeh is opnieuw gebleken dat het openkappen van het terrein vóór onze ver sterkingen, waarop vroeger vaak is aange- Hoewel de heer Huiser, de uitvinder van den toestel, waardoor het aanzetten voor dedronge°" V'eel gevaLar oppert; bij zulk ee°ne paarden, voor tramwagens gespannen, zoo zeer wordt vergemakkelijkt, tot nu toe geen aanvrage heeft gekregen tot toepassing er van op trams in Nederland, zijn reeds van verschillende zijden uit het buitenland, zoo o. a. uit België en Amerika, aanvragen ge daan om het octrooirecht te kunnen koopen. De heer J. van Dijk Mzn., directeur der Vereeniging tot opleiding van predikanten in de Ned. Herv. kerk te Doetinehem, deelt mede, dat zijn voornemen om 100 artsen en 100 zendelingen te helpen opleiden en naar Indië te zenden, niet doorgaat. Voor gevraagde som, groot f 1,000,000, is voor plan thans schouwd. Zitting van Zaterdag. Door de heeren. van Vlijmen, Vermeulen, Mutsaers, Harte en Haffmans zijn de navolgende sub-amendementen voorgesteld op de amendementen van den heer Schaepman lo. Art. 70 te lezenIeder die bij de loting, in hoofdstuk X bedoeld, is aangewezen om bij de actieve zeemacht of bij het leger ta worden ingelijfd, kan overeenkomstig de bepalingen dezer wet zijn dienst doen waarnemen enz. In het amendement Sehaepman stondenIeder die bij de loting, in hoofdstuk X bedoeld, is aangewezen om bij de actieve zeemacht of ter volledige oefening bij het bracht aau het licht, dat I leger enz.: ergo beoogt het sub amendement de woorden «ter volledige oefening» te doen vervallen. Wordt het sub-amendement aangenomen, dan zullen die woorden ook moeten vervallen in het ameudement-Schaepman op art. 72. 2o. Het amendement-Sehaepraan op art. 78 de le alinea luidendeHij die overeenkomstig art. 70 of art. 72 zijn dienst door een ander doet waarnemen of aan vullen, wordt bij inlijving van den vervanger in dienst gesteld bij het voor korte oefening bij bet leger bestemde gedeelte of, wa3 hij reeds ingelijfd, bij dat gedeelte overgeplaatst, om daarbij den gewonen diensttijd te vervullen of verder te volbrengen. Het sub-amendement luidt: »Hij, die overeenkomstig artikel 70 of 72 zijn dienst door een ander doet waar nemen of vervullen, wordt bij inlijving van den vervanger ingedeeld bij de aanvullingsreserve. De berichten uit Gersau luiden: Het weder is in de laatste dagen veel gunstiger, zoodat HH. Majesteiten daardoor meer van de buitenlucht kunnen genieten. Voorloopig bestaat het voornemen, op 5 Mei naar Nederland terug te keeren en Het Loo te betrekken. Het paleis aldaar is zoo wel in- als uitwendig op last van H. M. de Koningin-Regentes geheel in orde ge bracht. De inventarisatie op het paleis Het Loo zal heden worden beëindigd. Door H. M. de Koningin-Regentes zijn eenige bejaarde werklieden op het kroon domein Het Loo op pensioen gesteld, me gunstiger bepalingen dan vroeger. WAALWIJK. De schoen- en laarzen industrie, welke door het grootste gedeelte u«r bevolking van de Langstraatsche dorpen uitgeoefend wordt, uiag zich thans in een ongekenden bloei, zooals in geen jaren heeft plaats gehad, verheugen. Sommige schoenfabriekanten zijn niet bij machte aan de talrijke bestellingen, die van wijd en zijd gedaan worden, te voldoen. De prijzen der schoenen zjjn evenwel eenigs zins gedaald, hetgeen echter door vermin dering van de lederprjjs direckt geen schade berokkent. Voornamelijk is deze drukte I aanmerkelijk aan de soliditeit van het werk te danken dat daardoor de buitenlandsche concurren tie het hoofd kan bieden. 24 April. Gisteren nacht zijn bjj de haven in eene weide door eenige losgebro ken honden een zestal jonge schapen ge dood en eenige oudere zeer gewond. Dezen morgen zijn de honden met moeite uit de ■weide verwijderd. De trage handel in hoornvee blijft] Door het Comité ter regeling van de ontvangst van HH. MM. de Koninginnen te Amsterdam is een voorloopig programma ontworpen. Vanwege het gemeentebestuur zal de jonge Koningin verzocht worden, den ge denksteen van het in aanbouw zjjnde groote in de Langstraat voortduren. Kalf en melk- gasthuis te plaatsen, koeien van prima qualiteit gelden thans] Schier alle zangvereenigingen en de De rechtbank te Rotterdam heeft buiten vervolging en invrijheidstelling gelast van E. G. v. L., vroeger dienstbode bij den vleeschhouwer Bosman in het Hang aldaar, en sedert Februari jl. in hechtenis geweest zjjnde, als verdacht van den diefstal van effecten en geld, bjj dien heer gepleegd. De zeer langdurige instructie schjjnt dus haar schuld aan het ten laste gelegde niet te hebben opgeleverd. Omtrent de aanleiding der arrestatie van mr. W. F. S. te Amsterdam deelt het Hbl. mede, dat door verschillende aandeelhouders in een aantal syndicaten, welke hier te lande zjjn gevormd voor ontginning van goud velden in de Zuid-Afrikaansche Republiek, onlangs een aanklacht werd ingediend tegen rovengenoemden mr. S. Dit gaf der justitie aanleiding den bovengenoemden advocaat in voorloopige hechtenis te stellen. Men spreekt van een twaalftal zulke syndicaten die door hem zouden zjjn gevormd, elk voor ongeveer f 100,000, terwijl slechts een gering bedrag daarvan voor het doel zou zjjn besteed, maar de boeken geven aan dat groote bedragen naar Zuid-Afrika zyn geremitteerd. Wat hiervan aan is en of mr. S schuldig is, zal uit het gerechtelijk onder zoek moeten bljjken. Volgens het N. v. d. D. moet het ver duisterde bedrag eenige tonnen beloopen. Een lid van het flesschentrekkersgilde waartegen de burgemeester van Loosduinen onlangs in de pers waarschuwde, zekere Henri van Os, zich noemende aannemer en leverancier van bouwmaterialen te Loos duinen, heeft thans weder den heer Pennartz, zadelmaker te Gulpen, beetge nomen voor een tuig met zilver gemonteerd, heiwelk deze bij eene advertentie in een Limburgsch blad te koop had aangeboden. Naar men verneemt, was Van Os, in stede van aannemer, eenigen tijd venter van schoensmeer en lucifers. Van het bericht als zou op den Velperweg ,e Arnhem een zoon zijne moeder op gruwe- jke wijze vermoord hebben, welk bericht oor ons aan de »N. R. Ct.c werd ontleend, is geen woord waar. B. en W. van Rotterdam hebben den laad voorgesteld om, na goedkeuring van Ged. Staten de groote werken van het bassin er waterleiding en van de havens op 'jjenoord onderhands te gunnen aan den aagsten insehiijver bij de aanbesteding, en heer G. A. van Hattem te Sliedrecht, deze heer wel f52,000 boven de was, maar het werk voor f 30.000 minder, zjjnde f347,000, wil voltooien, als] twee punten, in het bestek worden gewij zigd. Nog is voorgesteld f 28.000 te bestemmen voor de voltooiing van de Oranjeboomstraat. geen 1/10 deel ingeschreven, zooclat het als vervallen kan worden be- aar aming gelegenheid toch zijn verscheidene dooden en gewonden gevallen. Over het algemeen nam het beschieten van onze stellingen na den dood van Tengkoe di Tiron niet af. De gouverneur Van Tejj n gaat in de volgende maand met verlof naar Europa en zal worden oggevolgd door den overste Pompe van Meerdervoort. De directeur van binnenlandsch bestuur- is naar den Oosthoek vertrokken om daar met den assistent-resident voor de koffie cultuur een onderzoek in te stellen naar de groote hoeveelheden koffie die jaarlijks door gebrek aan handen bjj den pluk en de be reiding en door andere oorzaken verloren gaan, en dit in verband met beraamde maatregelen om dat verlies in het vervolg te voorkomen. De terugreis zal over land gedaau worden ten einde in Bagelen en Kedoe de werking na te gaan van de nieuwe regelingen der heerendiensten. Ongetwijfeld zal de directeur in laatstgenoemde residentie versterkt worden in de overtuiging dat vooral daar de aan plant van Liberia-koffie noodzakelijk is, wil men er de gouvernementcultuur in stand houden. Over de gevechten van 10 en 11 Maart, waarvan een vorige mail in 't kort melding maakte, wordt aan de Deli Ct. geschreven Den volgenden dag (d. i. 10 Maart) rukten weder een paar bataljons met een groot getal dwangarbeiders uit, om het terrein open te kappen in de kampongs Tingkem en Aroen, zoo ook om de Benting Kandang op te ruimen. Ook op dien dag hadden wjj verliezen. Gewond werdende Eur. korporaal Riese, de Eur. fuseliers Wilhelm, Kolo-öe, Loth en Grosjohann. Des avonds werd de bezetting van Kandang weder afgelost door een compagnie van het 12e bat. inf. en eon sectie artillerie. Op den 11 n werd wederom door een paar bataljons uitgerukt tot het verder raseeren van het terrein, en in den namiddag was het werk voltooid. De kampongs Tingkem en Aroèn, Kandang en de vijandeljjke ver- Op het stoomschip Schiedam,? liggende m de Binnenhaven te Rotterdam, is een werkman in het ruim gevallen. Hjj werd inwendig zwaar gekneusd. - In het Holl. Veld (Drente) is een jongen van 5 jaar, die bij zjjn vader op het veld was, in een sloot geraakt en verdronken. - Terwjjl de vrouw van den arbeider II. de Jonge, onder Anloo, bezig was haar zuigeling van 4 weken t,e wasschen en te kleeden, en de groot moeder een ketel mat kokend water van het I sterkingen hadden dien avond opgehouden vuur wilde nemen, haakte de ketel en viel de inhoud over het bjjna naakte lichaam het kindje. Onmiddelljjk werd heel- hulp ingeroepen, maar de dokter kon weinig hoop geven. - Te Leksmond is Donderdagavond een tweejarig dochtertje van een watermolenaar op den Achter- hovenschen polder door een molenwiek doodgeslagen. - Onder Sloterdjjk is door een boerenarbeider een doos gevonden waarin zich het lijkje van een pasgeboren meisje bevond. - Aan de Kruiskade te Rot terdam is een verver uit een zolderraam gevallen en op de plaats doodgebleven. van kundige te bestaan. Vuur en zwaard hebben er een eind aan gemaakf. Op dien dag hadden wjj ook weder ver liezen te betreuren. Gewond werden: de Eur. sergeanten van de Vate en Reuvers, de Eur. kanonnier Kneepkens, de Eur. fuselier Damsma, en drie Inl. fuseliers. De Europ. sergeant Everts, die op den 9n een schampschot kreeg, heeft zich niet in het hospitaal doen opnemen, doch deed zjjn dienst in de benting Ketapan Doea. De vjjand uie ons op die dagen verliezen toebracht, was het volk van Tengkoe Karang en de bende van Tengkoe Mat Amin, In de Croeselaan te Utrecht is een maga-1 pretendent Oelama, zoon van wijlen Teng zjjn van fourages, bevattende 300.000 kilo stroo en hooi, door brand vernield. - In j een fabriek te Enschedé geraakte een jonge fabrieksarbeider met een been tusschen twee kamraden. Hij werd zwaar gekneusd. - Te koe di Tiroe. De vjjand verloor 19 dooden, 20 ge wonden, waaronder Tengkoe Amin (licht gewond); 56 geweren en donderbussen, 1 lilla en eenige klewangs en lansen.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1891 | | pagina 2