ie eenipte stal in MerM, waar liet Waferballet L co VRIJHE1DSPAARDEN. MUZIEK, iïifcrl» heusden. Tweede Jaa Paarden, Rijtuigen, enz. WERVING A. KUSTERS, Druk'wreken. Atribirie BOENWAS, Gouden en Zilveren Werken ij Verkoop sn Groote Voorstelling: WATER BALLET. Capcpr-, Bruine- en Witte Boenen, C. J. DE JONG ff, Rijden en Voorstellen H. W. KRUIJS ZOON, c. verhagen- s-Hertogenboscli 1891, Koninkl. lederl. op Zondag' aanstaande, hoek Wijksche Straat, BLAUWE ERWTEV, SPLITERW7LY, Achter het Stadhuis, A 330, 's-HERTOGENBOSCH. NIEUWSTRAAT, HEUSDEN Jacht- en Vischakten. in het kolendistrict Bochem vreest men te Overleden Antonie Bastiaan, z. v. Mathijs Adriaan van der Mooren en Helena Metta Maria Jong, 16 d.; Willem Antonie, z. v. Jan Kool en Laurina van Bavel. INGEZONDEN. Wed. H. G. DE JONG, geb. VAN MAAREN, De Jong. S. verhagen. Heusden, 29 April 1891. JL/. VEERMAN, Slechts maar 16 Voorstellingen. groote markt. DINSDAG 5 MEI a. s. en de volgende avonden te 8 uur, der best gedresseerde Van af 9 MEI, eiken avond 8 uur, HARMONIE „DE EENDRACHT," van Herpt. Voorhanden: Do prijs van elk lot is één gulden; elf loten voor f10. 's-HEBTOGEHBPSCH. Spoedige Levering. Lage Prijzen. van Handelaren in Verfwaren en Vensterglas te 's-HERTOGENBOSCH, BEKENDMAKING. De Burgemeester van Heusden brengt ter kennis van belanghebbenden, dat de aanvragen om jacht- en vischakten en kos- telooze vergunningen voor het dienstjaar 1891/92 behooren te worden ingediend ter secretarie der gememte vooi den 10 Mei a.s Heusden, den 30 April 1891. De Burgemeester voornoemd, HONCOOP. IPlnatselijh JNieuwts. HEUSDEN, 1 Mei. Tot ons genoegen kunnen wij mededeelen, dat mejuffr. P. J. van der Ros en mej. S Janson, beiden alhier, met gunstig gevolg examen hebben afgelegd als onderwijzeres. De afdeeling Heusdenvan het Ned. Onderw. Genootschap, zal bier ter stede eene vergadering houden op 2 dezer des namiddags ten l]/8 uar ter benoeming van afgevaardigden naar de Verg. der Gewes telijke vereenigiug Noord Brabant*, welke dit jaar te Oisterwijk zal worden gehouden. OISTERWIJK. Vergadering der Ge westelijke Vereeniging Noord-Brabant,® van het Nederlandsch Onderwijzers-Genoot schap, alhier te houden op Dinsdag den 19den Mei 1891, des middags te 12 uur op de buitenplaats »de Hondsberg.« Te be handelen 1. opening der vergadering; 2. lezing der notulen van de vorige vergadering; 3. ver slag over den toestand van het genootschap in Noord-Brabant over 1889; 4. rekening en verantwoording van den pennirgmeester; 5. verslag van het bestuur van het onder steuningsfonds 6. behandeling der punten van beschrijving voor de algem. vergade ring 7. verkiezing van afgevaardigden voor de algem. vergadering8. bepaling van de plaats, waar in 1892 de vergadering zal ge houden worden9. behandeling van de volgende puntena. de onderwijzer en de sociale beweging van onzen tijd, (ingezonden door de afdeeling 's-Hertogenbosch)b. het lezen als middel ter opleiding tot maat schappelijke en christelijke deugden, (inge zonden door de afdeeling Breda); 10. voor stellen en mededeelingen11. sluiting der vergadering. ZUIL1CHEM. De vorige week hebben hier vjjf en twintig eigenaars van land eene vergadering gehouden op den bol. Met een parige stemmen werd besloten eene aard- appelbeurs op te richten en tot Schout te benoemen den Heer B. Schalk. Voor vele landbouwers, die anders met hunne produkten naar Brakel moesten, zal dit een groot ge mak zjjn en bet is te hopen, dat zij zich dezen zomer reeds in een druk bezoek zal mogen verheugen. GIESSEN. Iets wat hier op het gebied van landbouw nog niet in gebruik was, is men thans ook begonnen n.l. om het land Me bemesten met de zoogenaamde kunst mest. Allerwegen ziet men het land er mede bestrooienzoowel dat met aardappels be- poot, alsook dat hetgeen bestemd is, tot het zaaien van beetwortelen. Mag de proef naar wensch slagen, dan zal het in deze streek navolging vinden, daar de gewone stalmest hier duur en somwijlen nog niet eens te verkrijgen is. DUSSEN. Tot hoofd der school in wijk 0. dezer gemeente, in plaats van wjjlen den heer G. van Heeswijk, is benoemd de heer A. Broeders te Teteringen. BRAKEL. Door onvoorzichtigheid ge raakte alhier een kind te water. Op het hulpgeroep kwamen terstond eenige per sonen toeschieten, aan wie liet mocht ge lukken, de drenkelinge nog juist bijtijds op het droge te brengen. Waren zij eenige oogenblikken later gekomen, dan zou het kind zeker in het diepe water verdronken zijn. Bij de gehouden verpachting der Benedenwaarden onder deze gemeente, die eene oppervlakte beslaan van ongeveer 120 H.A., hebben zij 1300 gulden meer opge bracht dan het vorige jaar. WOUDRICHKM. Van 22 tot 27 April werden in het vischwater dezer gemeente gevangen en aan den afslag verkocht: 7 winterzalmen, tegen f 1.03 a f 1.14 per half K.G. Nog werden aangevoerd 150 elften, voor f 0.85 a fl.GO per stuk en 1 steur tegen f 0,46 per half K.G. Bedankt voor het beroep naar de Herv. Gem. van Maassluis, door F. F. van den Nieuwenhuizen, predikant bij de Herv. Gem. alhier. De »Maasbode« schrijft: Zooals men weet, heeft het Bestuur der centrale kiesvereeniging van Waalwijk, Zon dag laatstleden besloten zich te onthouden van onderteekening der Noord-Brabantsche motie. Naar wij vernemen, heeft niet de heltt van het aantal Bestuursleden aan dit besluit medegewerkt, en zou een groote on tevredenheid in het district over dit besluit heersehen. Thans heeft de afdeeling Waspik een schrijven, door 19 leden geteekend, aan het Bestuur gericht, waarin krachtens artikel 5 van het reglement de Voorzitter uitge- noodigd wordt in den korst mogelijken tijd eene algemeene vergadering te beleggen ter bespreking van het besluit des Bestuurders om de motie niet te teekenen. Z. D. H. de Bisschop van 's-Hertogen bosch heeft benoemd tot pastoor: te Oud- heusden en Elshout den heer A. Spierings te Hedikhuizen den heer H. Koekentot kapelaan te Heeswijk den heer H. van den Berg, allen van de abtdij van Berne. wefd het algemeen debat over de Legencet voortgezet. In de eerste plaats verklaarde de minister van binnenl. zaken, dat de regeering niet kan voldoen aan het verlangen van den heer Schepel, om het advies van den Raad van State over dit wetsontwerp mede te deelen. l)oor' den heer de Beaufort werd betoogd, dat voor ons land de verdediging afhankelijk moet lijn van dt financieele draagkracht. In 1870 is gebleken dat ons leger sterk genoeg is om onze neutraliteit te handhaven, want de mogendheden hebben die erkend. De afschaffing der plaatsvervanging is thans de sleepboot om dit oorlogsvaartuig des ministers over de parlementaire wateren te brengen, maar zij heeft feitelijk niets te maken met de legerformatie. Sprekers stelsel zou zijn algemeene dienstplicht met korte oefening en naar het type Zwitser land. Vereeniging bij een aanval met België of een verbond met de een of andere groote mugendkeid keurt spreker sterk af Vooral het laatste zou hij der regeeriDg niet als een font, maar als een misdaad aanrekenen. De heer Farncombe Sanders bestreed de technische samenstelling der wet. Ilij verklaarde er niet toe te kunnen komen om voor een wet te stemmen die hij overigens niet goed kan keuren, alleen omdat de plaats vervanging wordt afgeschaft. Nadat de heer Sanders zich verklaard had tegen het ontwerp, bestreed de heer van Honteu het. Hij begon met den heer Rooseboom te bestrijden, wiens kritiek iedereen en alles gold, maar die zelf de verdediging van het ontwerp naliet. Zijn eigen optreden buiten de Kamer verdedigde spreker als een middel om tegen te gaan vergiftiging der publieke opinie en protesteerde tegen de meening dat de strijd tegen 't ontwerp een papistisch karakter had. Spreker verdedigde tegenover den heer Rooseboom het stelsel van wijlen den minister de Roo. Hij deed verder uitkomen dat wel te onderscheiden zijn oefenplicht volgens het voorschrift der Grondwet en militaire Rijksheerediensten. De laatsten behooren afkoop- baar te zijn. Algemeene oefenplicht is mogelijk, indien deze beperkt wordt tot het hoogst noodigc en ia den koristen tijd geschiedt. Ten slotte bestreed de heer van Houten het veldleger, als voorgesteld in het ontwerp, daar dit geheel gericht scheen op de zucht tot bondgenootschap met eene andere mogendheid, waardoor onze onafhankelijkheid bedreigd wordt, terwijl een groot leger bovendien onze staatkundige vrijheid kan schaden. Enschedé voor gebrek aan kolen, daar reeds van de mijnen het bericht werd ont jvangen, dat er geen kolen meer worden afgezonden. Door de politie te Groningen is een 80-jarige bedelaar aangehouden, die reeds meer den 45 jaren in de gevangenis heeft doorgebracht. Woensdag werd het debat voortgezet. Door den heer Dobbelman werd den minister de raad gegeven om dit ontwerp maar terug te nemen. Het verhoogt den financieelen druk met 7,920,000, voor welke som vele andere drukkende belastingen konden worden afgeschaft. Voorts wees hij nog op het zeden bedervende van het kazerneleven en vroeg of de minister nog meer jongelieden durfde veroordeelen om daar jaarlijks verblijf te houden. De heer van Wassenaar erkennende, dat een der groote bezwaren tegen dit ontwerp is het verplichtend verblijf in de kazerne, meende dat, kon dit uit de wet genomen worden, aan veler bezwaren zou worden tegemoet gekomen. Ook de heer Seret deelde die meening, doch achtte dit voor ons land niet uitvoerbaar. Evenwel zou eene oefening in den geest van de schutterij, maar beter, hem ook verkieslijker voorkomen, dan die in dit ontwerp neergelegd. Hij bracht echter hulde aan de regeering voor haar onverdroten ijver, om voor een deel uitvoering te geven aan een van die zaken, waarvoor in 1887 de Grondwet was herzien. Daarna de voor- en nadeelen van dat wetsontwerp uit een militair oogpunt besprekende, toonde hij aan dat een goed veldleger voor ons land even noodig is als het hebben van goede bezettingstroepen cn goede verdedigingsliniën. liet voorstel van den Voorzitter, om des Zaterdags, des Maandags en driemaal 's weeks des avonds zitting te houden, werd verworpen met 64 tegen 22 stemmen. Het voorstel van den heer A. van Dedem, om de vier gewone dagen van 10 tot 5 uur te zitten, werd aange nomen met 65 legen 21 stemmen. Het adres der Surinaamsche handelaars, zich beklagende over den rijstaankoop door het gouvernement in Suriname, werd verzonden aan den minister van koloniën. Bij liet voortgezet debat verklaarde de heer Seret zich een krachtig voorstander van den persoonlijken dienstplicht en bestreed hij de overdreven bezwaren tegen bet kazerneleven. De heer Rutgers van Rozenburg verdedigde ook het ontwerp, kwam op tegen de onwaardige voorstelling alsof de officieren wegens zucht naar promotie, het ontwerp verdedigden, betoogde dat het ontwerp veel beter is dan de andere stelsels en bepaald goedkooper dan het stelsel Reuther en verdedigde den persoonlijken dienstplicht, in het belang van de kadervorming, de benuttiging van het rempla^antenleger voor Indië en de verdediging des lands, zonder daarvan een handelsartikel te maken. De heer Schepel vraagt waarop de weigering van het advies van den Raad van State gemotiveerd is. De heer Schreinemacher bestreed het ontwerp als onduidelijk en strijdig met de Grondwet. Bij het Donderdag voortgezet algemeen debat bracht de heer Roëll hulde aan de regeering voor de indiening van dit ontwerp. Voorts beschouwde hij de verschillende stelsels, als van Reuther, de Roo, Seiffardt, het Zwit- sersche en het Engelsche stelsel, der legerorganisatie stelde de bezwaren, welke die stelsels aankleven, in het licht en kwam tot de conclusie dat het aanhangige ont werp nog de voorkeur verdient. Door den heer Vermeulen werd de navolgende motie voorgesteld: «De Kamer, van oordeel dat te zware finan- ciëele en personerle lasten bij dit wetsontwerp aan de Natie worden opgelegd, terwijl de verdedigbaarheid des lands niet op voldoende wijze wordt gewaarborgd, gaat over tot de orde van den dag." Door den heer van Karnebeek werd mede de nood zakelijk betoogd van regeling onzer levende strijdkrachten, omdat men ons land in het buitenland met een soort medelijden beschouwt, waardoor alle geestkracht gedood wordt. De heer Huber trad in eenige bijzonderheden omtrent de rechtspositie van den soldaat, die lang niet voldoende gewaarborgd is, daar de desbetreffende reglementen te wenschcn overlaten. 'De heer Haffmans bestreed de wet als de tweede editia eener scherpe resolutiede schoolwet. Deze kostte den liberalen offers, maar de legerwet komt voor de verant woordelijkheid van een deel van alle partijen en dat is juist fataal. De heer Liefticck bestreed de wet, al» onvoldoende voor de verdediging, dus van problematiek nut, maar van drukkenden en steeds toeneinenden last. Eene kleine natie als wij mocht op militair gebied wel achteraan komen. De heer Oppedijk verklaarde zich in hoofdzaak voor de wet in het belang eener noodzakelijke verdediging. De heer Harte noemde het ontwerp militaristisch en zwaardrukkend voor nu, maar nog meer voor de toe komst bij eene noodzakelijke con»equente toepassing van het ontwerp. Uitvoerig betoogde hij dat de afschaffing der plaatsvervanging een militaristisch karakter draagt en dat het ontwerp het nationaal belang zal schaden. De Katholieken worden alleeo daardoor gedreven in hun bestrijding en hunne beginselen stellen zij boven partij belang en boven personen. Mogen andere partijen aan hun belangeloosheid en zelfopoffering een voorbeeld nemen! lieden (Trijdag) is de minister aan het woord. Binnenland. LEGERWET. Tweede Kamer. In de Dinsdag gehouden vergadering Onder Grubbenvorst zijn drie dennen- bosschen (80 hectaren) verbrand. Oorzaak onbekend. De dader van den verleden jaar te Loon- op-Zand (N.-Br.) gepleegden moordaanslag op den veldwachter P. v. 11. i3 thans te Antwerpen gearresteerd. De bedoelde veld wachter is aldaar reeds met h m gecou fronteerd en herkende hem terstond. De verdachtte heeft de daad bekend. De zaak wordt nu onderzocht en er zullen ver scheidene personen in gehoord worden. De dader is eigenaar van een rondrei- zenden wagen, waarmee by geregeld die streken bezocht. Twee personen, vader en zoon, die van Kesteren naar Opheusden liepen, zijn onder weg aangerand en zwaar mishandeld. De zoon, die den vader trachtte te onzetten, kreeg daarbij niet minder dan 6 messneden. De daders zijn nog niet opgespoord. RoekeloosDezer dagen vertrok van IJmuiden, met bestemming naar Rio Grande (Zuid-Amerika) het, nu als schooner ge tuigde en als sRobuste-Haarlenu herdoopte, voormalig sleepbootje »Tromp«, slechts 111 kub. meter inhoud, onder bevel van kapi tein H. J. de Jonge; verder 4 man als equipage. Bevaren zeelui, loodsen en meer deskun digen bewonderden den moed der opvaren den anderen bestempelen bet voornemen zelfs als zelfmoord. 't Is te hoopen, dat Haarlem's eenigst zeeschip over ongeveer vier maanden be houden ter bestemming komt, om dan weder aldaar als sleepboot dienst te doen, tot welk doel het vaartuig verkocht is. H.H. M.M. de Koningin-Regentes en de Koningin zullen den 5n Mei Gersau ver laten en den 6n Mei 's morgens omstreeks 10 uren op het Loo aankomen. Bij kon. besl. van 20 April is bepaald dat de dienst van de ingelijfden bij de militie te land der lichting van 1884 en van de ingelijfden bij de zeemilitie der lichting van 1889 op 30 April 1891 ge ëindigd is, voor zoover op dien dag hun diensttijd reeds zou zijn geëindigd, ware deze niet verlengd bij de wet van 19 Juli 1890 (Staatsblad no. 117). Naar bet »U. D.« verneemt zal 's Rijks Munt te Utrecht a. s. Maandag den 4den Mei voor korten tijd in werking gebracht worden tot het vervaardigen van eene hoeveelheid bronzen halve centen, nominaal f 25,000. Door de werkstaking der mijnwerkers Te Uithuizen is gearresteerd de brigadier majoor-titulair M. Uhl, beschuldigd van diefstal van lakens. Hij heeft bekend en is naar Groningen getransporteerd. - Een der stadswerklieden te Delft, die met den op zichter woorden had gehad over het ont vangen weekgeld, wachtte dezen op en wierp hem onverhoeds achterover in een gracht. De man werd gelukkig gered. Aan de Binnenwegsche brug te Rotterdam zijn gisteravond de paarden voor een bierwagen op hol geslagen. De voerman sloeg van den bob, werd overreden en bleef op de plaats dood. Een zoontje, dat achter op den wagen was gezeten, sprong er af en bekwam geen letsel. - Aldaar is een handelsagent gearresteerd, die zich in het Tehuis voor vrouwen schuldig had gemaakt aan diefstal van een horloge. - Onder Zevenbergen is uit een R.-K. kerk voor f 80 aan verschil lende voorwerpen gestolen. - Te Koegras (Helder) is een groote boerenplaats door brand vernield. Elf koeien kwamen in de vlammen om. - Zekere J. is te Beek (L.), in een kelder werkende, door het invallen van het gewelf onder het puin geraakt en daaronder gestikt. - Een timmerman uit Koedijk is te Amsterdam door een wegwyzer en een paar helpers van zijn gouden horloge en een bankbiljet van f 60 beroofd. Een der daders is bekend. - Te Deventer kreeg een huzaar van een paard een trap tegen de onderbuik. De man werd bewusteloos naar het hospitaal gebracht. - Een jongen van 7 jaar geraakte er onder een met steenen beladen wagen. Zwaar gekwetst werd de knaap in het ziekenhuis opgenomen. Uurgerlijlie Staiul. Heusden, van 23 tot 30 April. Getrouwd: Autonie van Rijswijk, 24 j., en Tietje Stap, 23 j. Geachte Heer Redacteur! Het Bestuur van het te Huis voor Prot. militairen te Breda, wenscht door bemidde ling van uw blad gaarne de aandacht te vestigen van de binnen enkele dagen op komende miliciens der ligting 1891 op het bestaan van het te Huis Boschstraat No. 599 te Breda, alwaar den militair in zijnen vrijen tijd steeds een aangenaam, gezellig en welkom onderkomen bij ge mis aan het ouderlijke dak zal vinden. Met het plaatsen van deze regelen zult UE. het bestuur van ons te Huis ten hoogste verplichten. Zoo wij vernemen zal het grootste ge deelte der ligting voor Breda bestemd uit de Provincie Noordbraband betrokken worden. Bij voorbaat uwen dank namens het Bestuur SiJPESTEIN, Secretaris. Breda, 21 April 1891. Het Dagelijkseh Bestuur van den Noord- Brabantschen Wielrjjderskring heeft de eer te berichten, dat door een zjjner leden eene lezing zal worden gehouden over: Wat de Algemeene Nederlandsche Wielrijdersbond is en doet, Maandag 4 Mei 1891, des avonds te 71/, uren precies, in de zaal van den heer Van Beurden, te Dussen. Beleefd wordt elk sportliefhebber tot bij woning dier lezing uitgenoodigd en verzocht zijne vrienden en kennissen zooveel moge lijk aan te sporen die lezing niet te ver zuimen. Op groote opkomst rekent het Bestuur voornoemd, Namens hetzelve, De Secretaris, VAN BREDA BE A USA R. 336e STAATSLOTERIJ. Prijzen van f 100 en daarboven. 4e Klasse. Trekking van 28 April. Prjjs van f1500: no. 18374; f 1000 no. 4714; f400: nos. 6863 en 13699; f200: no. 6877; f 100: nos, 6728, 8454, 9752, 14466 en 20061. 4e klasse Trekking van 29 April. Prijs van f25.000: no. 10258; f5000: no. Iü823; f' 1000nos. 11683 en 18172 f400: nos. 18077 en 18569; f200: no. 82; f 100nos. 1531, 6654 en 12633. M urktbericliteu. DUSSEN, 30 April. Aangevoerd 151 kilo boter. Prijs f 1.14f 1.34. Markt gezet f 1.26. Eieren f 0.70 per 26 stuks. Sedert Zaterdag 25 tot Dinsdag 28 April, zijn aan de vischmarkt te Gorinckeui af geslagen 24 zalmen van 5 tot 31 halve kilo's, prijs f 0,35 tot f 1,27 per half kilo en 3628 elften, prijs f 0,57 tot 1,23 per stuk. WATERHOOGTE KEULEN. 28 April 2 50 M. boven 0. 29 April 2.48 M. 30 Aprii 2.46 M. Waterhoogte Heusden. 28 April (voorm. 8 uur) 2.21 m. -j- A. P. 29 April 2.14 30 April 2.05 Advertentiën. Tot onze diepe droefheid overleed heden onze geliefde Moedér en Be- huwdmoeder, Mevrouw de in den ouderdom van ruim 70 jaren. A Igcmeene kennisgeving Dit papier is van uitstekende kwaliteit Dennenhout Cellulose, chemisch zuiver en GECA RBOLISEERD. Daar het gemakkelijk oplosbaar is, verstoppen zich de BUIZEN door dit papier NOOIT. Verkrijgbaar bij Heusden. Slechts korten tijd, op de doorreis naar I f nnnovei', in dit seizoen, zal worden vertoond. het met zoo groot succes in Amsterdam gegevene Extratreinen zullen in den tijd mijns ver- blij fs in 's-Hertogenbosch loopen, en wel der drie klassen, tegen de enkele reisrracht heen en terug, stoppende aan alle tusschenstations. Op Zaterdag 9 Mei van Breda naar 's-Bosch. u Dinsdag 12 Bommel Zaterdag 16 Nijmegen Maandag 18 Geertrnidenberg Dinsdag 19 Helmond Eind hoven Zie verder de Biljetten. DOOR DE BIJ DEN HEER J. BUIJS TE HERPT,. des namiddags ten half zes ure. K1EVITSBOOJNEN. Puik kokend en aan den minsten prijs. van bij gelegenheid van het CONCOURS HIPPIQUE te houden te Arnhem, medio Juli 1891. De trekking zal plaats hebben ten over staan van den Notaris Jhr. R. J. TEDING VAN BERKHOUT. Tegen overmaking van het bedrag in postwissel, plus 10 ets. voor frankeering, worden de loten verzonden door den Boek handelaar J. HEUVELINK te Arnhem. Het Bestuur der Geldersehe II en R.- Verei-nirjing Mr. S. J. Graaf VAN LIMBURG STIRUM, Voorzitter. O. D. VAN DIEPENBRUGGE, Secretaris. i Vrijwilligers kunnen bij dit Bifanteriekorps te NIJMEGEN in dienst treden. Zij verbinden zich om voor zes jaren, zoowel in- als buiten Europa, te dienen. PREMIE f300, waarvan f 50 wordt uitgekeerd en f SSO ten name van den eigenaar in 's Rijks POST-SPAARBANK wordt ingelegd. Aanbrenggeld TIEN GULDEN per hoofd. Zakgeld in Nederland minstens 75 Cents in de vijf dagen. PENSIOENEN (gagementen) bij de Ko loniale Reserve worden berekend volgens het Indische gagementsreglement en daarna verhoogd met tien ten honderd. jgjS^r* Nadere inlichtingen te verkrijgen of wel zich te vervoegen bij den korps-com mandant, den Luit.-Kol. BRUINSMA te NIJMEGEN. Achter het Stadhuis AL 330, Beveelt zich beleefdelijk aan tot het leveren van alle soorten VISITEKAARTEN van af 50 ets. per lOO stuks. lOOO ENVELOPPES, goed ge gomd, met Firma bedrukt, van af f 1.90. Vraag: JPrijsopgraaf. De zoo zeer gerenommeerde voor Meubels, Marmer en gevernisd Houtwerk, is steeds verkrijgbaar in fiesehjes a 17f Cent en bij de Ileeren: P. ENGELEN te HeusdenA. JANSEN te XlijmenG. G. VAN HULTEN te Waal wijk, Johs. KLERKX Zn. te Baardwijk, A. VAN DEN OORD te Nieuwkuik, J. DE GOUW te Drunen, Mej. D. VUGTS te Haar steeg, H. MOLENSCHOT te Kaatsheuvel. Plaatsen waar nog geen dépots gevestigd zijn worden gevraagd. Fabrieksmerk gedeponeerd. HANDEL 1IS VAN

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1891 | | pagina 2