Op den top van den Mont Blanc will drongen, zoodat de »Errazurizc vermoede- menetn observatoriam oprichten. Bischoffs- lijk geen verlof tot vertrek zal kannen be- beim, Roland Bonaparte, Alph. de Roth- komen, alvorens geheel doorzocht te zijn. schild en Eiffel hebben hnn medewerking Ten einde op mogelijk verzet voorbereid te zijn, hebben alle Portngeesche oorlogssche pen bevel ontvangen zich gereed te houden Roland Bonaparte, Alph. de Roth- en Eiffel hebben hun medewerking toegezegd. De vraag alleen is, hoe dik het ijs is, dat de rotsen bedekt. Indien de dikte 10 meter niet overtreft, wordt de bouw mogelijk geacht. De groote wapenfabriek te Spandau za voor goed worden gesloten. Waarschijnlijk zullen de gebouwen worden bestemd to lakenfabrieken voor het leger. De heer Claudio Vienca is tot Presiden der Chileensche Republiek benoemd, ingang van 18 September a.s. me Xaar de »Standard« uit Shanghai ver neemt, heeft men ontdekt dat de zoon van een aanzienlijk Chineesch diplomaat, thans in Europa vertoevende, een werkzaam dee' nam aan het op touw zetten der jongste troebelen en geweldenarijen, die aan talrjjke Christenen het leven hebben gekost. Deze zelfde persoon zou ook de opsteller zijn der opruiende plakkaten tegen de vreemde lingen. Volgens Figaro is het aantal dooden door de ramp van Saint-Mandé 49, dat der ge wonden ruim 150. Uit de ingestelde enquête blijkt, dat de machinist van den tweeden trein en de onder stationschef te Vincennes schuldig zijn aan de rampbeiden zijn gearresteerd. De laatst genoemden liet den eersten trein 8 minuten te laat vertrekken, terwijl de eerste geen rekening hield met de signalen te Saint- Mandé. De machinist heet Caron, de onderchef Deguerrerois. De lijken der slachtoffers zullen heden worden ter aarde besteld in een terrein, door de gemeente Saint-Mandé afgestaan; 9 zijn niet herkend. Naar men uit Philadelphia meldt, is bij een twist tusschen Italiaansche aardwerkers en Amerikaansche timmerlieden een der laatsten met messteken vermoord. De Amerikanen hebben verklaard alle Italianen te zullen wegdrijven, indien niet binnen vijf dagen de dader in handen van het gerecht was. De Italiaansche consul en de overheden hechten weinig aan deze bedreiging. De revolutie in Chili. Zoodra de j>Presidente Errazuriz« te Lissabon was aangekomen, deed de Portugeesche Re geering oorlogsschepen in de nabijheid post vatten, om de »Errazuriz« te bewaken en te beletten, dat Portugeesche zeelieden op het schip dienst memen. Bovendien zullen alle zich aan boord bevindende vreemdelingen gedwongen worden aan land te gaan, om hun papieren door de verschillende consuls te doen nazien. Verder wordt gemeld dat het stooiuschip »Las Palmas« den Chileen- schen kruiser bij de Canarische eilanden niet een lading steenkool zal opwachten en verder den tocht naar Valparaiso zal medemaken. Ook het tweede Chileensche schip, de »Presidente Pinto«, heeft weinig geluk. Bij zijn proeftocht in de Middellandsche Zee reeds kort na het vertrek uit Toulon, is het op een zandbank aan den grond ge raakt. Spoedig kwamen sleepbooten te hulp, doch zij zijn er nog niet in geslaagd de »Pinto« vlot te krijgen. De commandant is een Chileen, doch de eerste officier moet een Engelschman zijn. Het feit dat het, kort na zijn vertrek van Toulon, in de Middellandsche zee op eene zandbank geloopen en vermoedelijk als verloren te beschouwen nieuw gebouwde Chileensche oorlogsschip Presidente Pinto« een Engelschman tot eersten officier had, doet het vermoeden rijzen, dat hier aan boos opzet valt te denken. Althans de Engelsehe marine-luitenant Armit, die als wervings agent voor Balmaceda's schepen dienst deed, schrijft in de »Times« dat, zoodra bekend was dat hij van zijne lastgevers geen be taling ontving, een Engelschman hem 5500 pd. st. heeft aangeboden, waarvan 500 pd. st. bij vooruitbetaling te voldoen, wanneer hij de »Pinto« wilde doen zinken of op andere wjjze onschadelijk maken, welk aanbod hij echter met verontwaardiging heeft van de hand gewezen, zonder het echter terstond aan den gezagvoerder van dien boden mede te deelen. De gezagvoerder van den te Lissabon liggenden nieuwen Chileenschen kruiser Presidente Errazuriz,« die reeds in ver schillende havens vergeefs getracht heeft manschappen aan te werven, heeft thans zijn toevlucht genomen tot ongeoorloofde prac- tijken, welke hem nog heel wat moeilijk heid kunnen bezorgen. Te Lissabon worden nl. een aantal personen vermist, welke ver moedelijk op slinksche wijze aan boord van het oorlogsschip zijn gelokt en daar, na in Chileensche uniform te zijn gestoken, ge vangen gehouden worden. Dit vermoeden wordt versterkt, doordien Maandagavond eene sloep- der Portugeesche politie eenige mannen heeft gearresteerd, die. in strijd met het verbod der regeering, aan boord der »Errazuriz« wilden gaan. De gezag voerder van dien bodem liet terstond eene gewapende stoombarkas uitzetten om de politie-sloep na te zetten, maar deze wist hare vervolgers tot den aftocht te dwingen. Heden bood de gezagvoerder zijne veront schuldiging aan, voor het overijld optreden zijner manschappen. Daarentegen heeft hij geweigerd twee zich reeds aan boord be vindende personen, een Franschman en een Spanjaard, los te laten, en de consuls hebben daarom bij de Portugeesche regee ring op een krachtdadig optreden aange- PlnatselRk NienwS. Ï3irmeiil»nd. HEUSDEN, 3L Juli N tu r wg ver ïemen, he-Jt H. M. de Ko De steenkolenhar delaar Kipping alhier ningir-Regentes zich her-id verkin ird als ontving heden morgen per telegram bericht, j Beschermvrouw op te treden van t e^ Ver Russisch recht. De dochter van generaa Pouzereff, nog een kind, speelde met een bal in de Saxe Tuinen van Warschau. Zij ontmoette een knaap genaamd Winter, en raakte hem met den bal. De knaap, die slechts tien jaar oud is, wierp den bal, waar schijnlijk met eenige kracht, terug. Hierop snelde een bediende toe, die de dochter van generaal Pouzereff beschermde en den knaap eenige slagen toediende. De knaap verdedigde zich en begon te schelden, waaruit bleek dat hij een Pool was en geleerd had de Russen te minachten. De politie greep den knaap en sloot hem den geheelen nacht op in de gevangenis. Een verslag van het ge beurde werd gezonden aan den gouverneur- generaal van de provincie, generaal Gourko De generaal antwoordde, dat den knaap den volgenden dag 25 geeselslagen moesten ge geven wordenVolgens de wet kan derge lijke lijfstraf op een kind slechts door de ouders worden toegepast. Maar de vader van Winter was dood. Daarom eischte de politie, dat de heer Olchefski, de voogd van den knaap, hem geeselen zou. De politie verklaarde aan den heer Olchefski dat, in dien hij het kind niet geeselde, zijne brood winning hem zou worden onmogelijk ge maakt, daar men zijn café en banketbakkers winkel sluiten zou! De voogd, vreezende dus zijne broodwinning te zullen verliezen, gaf aarzelend toe. De knaap werd uit zijne cel gehaald, ontkleed en de strafoefening )egon. Na den zevenden slag der geesel- riemen viel hij in onmacht. De geneesheer rad tusschenbeiden en zeide, dat het gevaar- ijk was zulke geweldige tuchtiging voort e zetten. De knaap was een zenuwachtig find en de dokter kon niet voor zijn leven instaan, indien met de marteling werd voort gegaan. De heer Olchefski was ontzet door iet gevolg der slagen. Vol toorn wierp hij den geesel neer. Hij verklaarde, dat de Dolitie hem ruïneeren mocht en zijn koffie huis kon sluiten, maar geen macht ter wereld zou hem er toe brengen de geeseling ten einde te brengen. Ziende dat zoowel de ge neesheer als de voogd onverzettelijk waren, zonden de politie en de overste der gevan genis eene dépêche aan generaal Gourko, hem alles mededeelende wat geschied was. Het zal nauwelijks geloof vinden, dat generaal Gourko, de held van Plevna, onmiddellijk seinde, dat met de geeseling moest worden voortgegaanDe politie gaf nu de overige achttien knoetslagen! Bewusteloos, met bloed overdekt, met het vleesch van den rug ge reten, werd de knaap, die in geweldige stuiptrekkingen lag, bij zijne moeder aan huis gebracht. De ongelukkige vrouw was in onwetendheid gelaten van het lot van haren zoon. Ieder beseft, welken schok zij nu ondervond. De Poolsche ingezetenen van Warschauw zijn buiten zich zei ven door die groote wreedheid jegens een zoo jeugdig kind wegens eene onbeduidende reden. de 2 is Volgens een Dalziel-telegram is bij het Dep. van Buitenlandsche Zaken te Washing ton mededeeling ontvangen, dat de Czaar heeft gelast tijdelijk de verdrijving van de Joden uit Rusland te staken, tot Z. M. met zijn adviseurs is te rade gegaan. De brief van den President van Amerika aan den Czaar werd door den gezant Emory Smith aan Z. M. overhandigd. Aan zijn op treden en dat van den consul te Petersburg, den algemeen hooggeschatten consul-gene raal Crawford zou dit besluit zijn te danken. BEKENDMAKING. Burgemeester en Wethouders van Heusden, brengen ter kennis van de ingezetenen, dat op Zaterdag den 8 Augustus a.s., des na middags, schouw zal worden gevoerd over straten, goten en riolen, binnen deze ge meente. Een ieder wordt herinnerd aan de be trekkelijke voorschriften der algem. pol.- verordening, volgens welke strateu, goten en riolen alsdan behoorlijk moeten zijn gereinigd, zooals gebruikelijk is, op straffe bjj die verordening bepaald. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Secretaris, De Burgemeester, Oproeping van verlofgangers. De Burgemeester van Heusden; Gezien de aanschrijving van den heer Commissaris dezer provincie d.d. 30 Mei j.l. A no. 1 Roept bij deze op de navolgende verlof gangers, om op de hierna te melden dagen des namiddags vóór 4 uur bij hunne korpsen aanwezig te zijn, als: 1. Gerrit Jan Baaijens, 2. Willem Baaijens, 3. Gerrit Cornelis Westhoff, allen van de lichting 1889, behoorende tot het 3e regiment vesting-artillerie, te Gorinchem. 4. Marius Leonardus Vaassen, van de lichting 1888, behoorende tot het 2e regiment infanterie te 's-Bosch. 1. Leonardus Kujjpers, van de lichting 1889, behoorende tot het 2e regiment in fanterie te 's-Bosch. De Burgemeester voornoemd, HONCOOP. dat zijn zetschipper, de 24-jarige A. Knoop te 's-Bosch was verdronken. Nader vernemen wij hier omtrent, dat overledene gepasseerden nacht ten circa 1 ure naar zijn schuit terugkeerde, na kort te voren van zijn meisje afscheid genomen hebben. Het schijnt dat hij door duisternis misleid van den Kanaaldijk is gevallen, water geraakt en zonder door iemand opge merkt te worden, is verdronken. Heden morgen werd zijn lijk opgehaalc Volgens de »Pr. N.-B. Ct.« zou drankmis bruik de oorzaak van dit ongeluk zijn. Naar wij vernemen, is thans het plan ontworpen voor de overbrugging van de Nieuwe Maas nabij deze stad. Volgens het project zal de brug verkrijgen twee over spanningen over het zomerbed en zes klei nere over het winterbed. Zij zal tevens ge schikt zijn voor den aanleg van tramwegen De plaats waar de brug is ontworpen, onder de gemeente Heesbeen, bij de Lage en Hooge Steeg. Omtrent het plan zal het ge westelijk bestuur worden gehoord. Bij koninklijk besluit is benoemd to heemraad van het waterschap 't Nieuwlanc van Altcna de heer P. H. van Dusseldorp en tot dijkgraaf van dit waterschap de heer H. Donker te Almkerk. HERPT. Bij het Maandag jj. te Kaats heuvel gehouden concours van handboog schuttergen, waaraan niet minder dan 30 gezelschappen deel namen, behaalde schutterij »de Eendracht« de eerste prgs: eene massief gouden medaille. WAALWIJK. Zijne Excellentie de heer ommissaris des Konings in Noord-Brabant, beschermheer der Landbouwtentoonstelling alhier, heeft opnieuw blijk gegeven van zijne groote belangstelling in deze onderneming. Het uitvoerend bestuur ontving namelijk van Zijne Excellentie de aangename tijding, dat hij ter beschikking van het uitvoerend bestuur stelde twee gouden medailles, en evens inteekende voor garantie-aandeelen. Dit hernieuwd bewijs van belangstelling is met groote ingenomenheid begroet en wordt op zeer hoogen prijs gesteld Naar wij vernemen, zijn vele belang- tellenden in de Landbouwtentoonstelling alhier van meening, dat, in plaats van eene gift ter waarde eener medaille, ook eene medaille zelf aan het Uitvoerend Bestuur can worden ter hand gesteld. Wij wenschen aarom op te merken, dat, volgens artikel 11 der Algeineene Bepalingen, dê bekroningen in geld worden uitbetaald en juist om die reden alléén de waarde der medailles kan worden aangenomen. LANGSTRAAT, 29 Juli. De hooibouw is in deze streek thans geheel geëindigd. De twaliteit van het hooi is bevredigend, de twantiteit echter was minder dan in het vorige jaar. Dit geldt vooral de buitenpolders van de Beneden-Langstraat, die maar zelden meer door vloed- of door Maaswater over stroomd worden. Hier en daar is reeds een begin gemaakt met het maaien van de rogge. In tegenstel- ing met andere streken, heeft deze graan soort in de Langstraat door den strengen winter hoegenaamd niets geleden. Het stroo is lang en de aren zijn over het algemeen goed gevuld. Ook de gerst en de haver laten niet veel te wensehen over. De aard appelen, die zeer goed te velde staan, lijden door de aanhoudende regens. In de ver wachting op droge hondsdagen wordt men tot nu toe teleurgesteld. In de vroege aard appelen is het bederf reeds tot den knol ge naderd en in de late begint het zich in het loof te vertoonen, zoodat men omtrent dit gewas niet zonder onrust is. Nog dient ver melding, dat de landbedervende suikerbieten, vooral op daarvoor pas ontgonnen hooi en weilanden, eenen zeer voordeeligen oogst doen verwachten. BAARDWIJK, 27 Juli. De in de vorige week gehouden tiendverpachting heeft ruim f 1500 opgebracht tegen f 1100 in de vorige jaren. WERKENDAM. Een te zwaar met zand geladen aak is door den zwaren golfslag voor de nieuwen havenmond alhier ge zonken. De schipper Peter Heijstek en zijn zoon Arie dreven geruimen tijd ieder op eene plank rond, totdat men met eene roei boot hun ter hulp kon komen. Met vollen moed is de zalmvisscherij op de Boven-Merwede weder aangevangen. Men vleit zich met een goede vangst, aan gezien zich in de laatste dagen veel zalmen in de rivier lieten zien. GORINCHEM. Met de werken behoorende tot het Merwede-Kanaal bij deze stad, vor dert men goed. De groote sluizen schijnen zoo lang zamerhand hare voltooiing te naderenin het buitensluishoofd ten minste zijn in de laatste dagen met goed gevolg de deuren gehangen, hetwelk een kolossaal werk mag genoemd worden, als men nagaat dat iedere deur pl. m. 25 ton of 25,000 kilo weegt. Ongelukken daarbij heeft men gelukkig niet te betreuren. De beproeving van de basculebrug over het binnensluishoofd heeft mede aan al de gestelde eischen voldaan, zoodat die brug is goedgekeurd. Op iedere bascule werd een gewicht aangebracht van ruim 16,000 kilo of 400 kilo per M2. Bij den steenenbeer gaat het werk mede naar wensch. Het is te verwachten dat binnen kort tijdsverloop, ten minste nog voor nieuwe weg van de station zal zijn ge- (N. G. Ct.) eenigmg Trouw aan Koning en Vader- land,* welke vereeniging zich ten doel stel het vormen van een fonds tot ondersteuning der ongeveer 1400 behoeftige gerechtigden tot het dragen van het Metalen Kruis en de Citadelmedaille. Die Vereeniging is anders nog niet zeer gelukkig met hare pogingen. Door verschillende teleurstellingen werd haar optreden en den aanvang der werkzaam heden vertraagd, en nu heeft zij aanvrage gedaan om eene algemeene collecte te houdeD, maar valt die aanvrage weder samen met eene algemeene collecte voor de noodlijden den door den hagelslag in Limburg, waar voor dezer dagen de noodige machtiging is verleend. Dit is te meer te betreuren, om dat de Vereeniging besloten had op 12 Septemberden stichtingsdag van het Metalen Kruis, aan alle gerechtigden eene uitdeeling te doen, waarvan het bedrag natuurlijk afhankeljjk zal zijn van de te ontvangen gelden. Wie daartoe een steentje wil bijdragen, zende maar dadelijk eene gift aan Jhr Mr. J. E. Huydecoper van Nigtevecht, te Utrecht, penningmeester der Vereeniging. haring De haringvisscherij levert dit jaar slechte uitkomsten op. Er is tot heden ruim 50,000 ton minder aangevoerd dan verleden jaar; de aanbrengst bedraagt thans slechts 15,000 onnen. Voor reederijen zoowel als voor schepelingen zijn de vooruitzichten ont moedigend. Bij een geregelden afzet blijft de stemming der markt vast. De aanvoer is nauwelijks voldoende voor de dagelijksche jehoefte. De berichten uit zee zijn ook niet opbeurend. De laatst binnengekomen schepen vingen het meest in de laatste dagenhet schijnt dus, dat de visscherij te vroeg be gonnen is. Tot heden is slechts één bomschuit van de Scheveningsche vloot met een lading van de visscherjj teruggekeerd. Verleden jaar om denzelfden tjjd hadden reeds 100 schuiten de eerste reis volbracht de gezameljjke vangst vertegenwoordigde oen reeds eene waarde van f 200,000. Er gaan in het buitenland stemmen op, om de visscherij te verbieden vóór de tweede lelft van Juli. De kwaliteit en de kwan- iteit van de haring zouden er op verbeteren. Blijkens mededeeling van den inspecteur van het geneeskundig staatstoezicht in Over sel en Drente is de pokken-epidemie te Al- uieloo geëindigd. Door den rjjks-ingenieur der mijnen is weder in Zuid-Limburg eene steenkolenlaag er dikte van 135 centimeter geconstateerd. Niet minder dan 2 onder-inspecteurs en 20 agenten van politie waren Dinsdag noodig, om het publiek tegen te houden, dat i;e Rotterdam toegang verlangde tot Ver- ïooplokaal, waar Sequah zich bevond. De agenten werden met steenen geworpen, en iet publiek moest met geweld uiteengedreven worden. De zakkenrollers schijnen te Rotterdam gebruik te maken van het gedrang, dat zich dageljjks voordoet onder het talrjjke mbliek aan het Verkooplokaal, om Sequah een bezoek te brengen. Gisteren avond werd van eene juffrouw, die zich daar bevond, eene portemonnaie met inhoud beroofd. De edige portemonnaie werd in den omtrek eruggevonden. Het Friesche Volksblad maakte melding van een eigenaardige kraam, door de eeuwarder afschaffers op het kermisterrein geplaatst, namelijk een waterkraam. Ieder ion daar om niet een glas frisch water uit waterleiding drinken. Natuurlijk mocht men er ook een cent voor betalen. Van de gelegenheid word een druk gebruik gemaakt, en 's avonds van 1012 uur zaten telkens een paar vrienden der afschaffing in het entje, om de dorstigen te bedienen. Over g verdiende een man er een daghuur aan. Zekere R., te Hoorn, die reeds meer malen aan verstandsverbijstering leed, had in de laatste dagen weder teekenen van trankzinnigheid gegeven. Toen hij nu isterenavond thuiskwam, wilde hij zijn zoontje, een jongetje van 8 jaar, om het even brengen en gaf hem daarvoor een elangrijke hoeveelheid brandspiritus te rinken. De jongen werd dronken, waar oor de buren de zaak bemerkten. Door de ioedig aangewende geneeskundige hulp van dr. Veenenbos, die den jongen een :egengifö toediende, hoopt men hem in het even te houden. De vader werd in ver zekerde bewaring gebracht. een de groote markten, de Kanselpoort naar het opend. De werklooze *Broedertrouwers« te St. Jacobi-Parochie hebben weder iets te werken gevonden. Een der hunnen is nl. natuurlijk ten behoeve van allen aan nemer geworden van eenige werken aan ijken en dammen in de gemeente. De politie te Amsterdam heeft de hand gelegd op een looper aan eene der brood- abrieken. Deze onmensch had reeds eenige dagen in het roggebrood, bestemd voor het Armenhuis, spijkers en glas gedaan, omdat lij wraak wilde nemen over het ontslag van zijn vader die aan de fabriek als meester- inecht had gefungeerd. Gelukkig was nog door géén der ver pleegden van het brood genutttigd. Men schrijft aan de »N. R. Ct.: Aan de verschrikkelijke feiten, die dage lijks tot ons komen betreffende de joden vervolging in Rusland, kunnen wij uit vele weder een nieuw toevoegen, waarvan de mededeeling is ontleend aan een bij de i voorzitter v?.n het Comité voor de Russische bannelingen te Leeuwarden ont 'angen ver slag van een lid van het Groninger comité O O van 26 Juli. Vrijdagavond laat«, zoo schrijft dit lid, »kwamener 140 grooten en kleinen, Zaterdagmiddag 11 en Zaterdagavond 42, zoodat Zondagmorgen 193 verzorgd en ge kleed n>.ar Amsterdam vertrokken. De ellende van den Sabbat-morgen te be schrijven is onmogelijk. Meisjes van 15 a 17 jaar kwamen barrevoets aan. Zij waren zoo lang op reis geweest, dat het linnengoed reeds aan de lichamen rotte. Ware niet toe vallig op dien oogenblik eene fltinke bezen ding van Leeuwarden gekomen, men ware niet in staat geweest, de ongelukkigen zoo als het hoog noodig was van rei niging van kleederen te voorzien. De aan gekomen kleedingstekken werden dan ook onmiddellijk verdeeld. Dan volgde (daar op Zaterdag geen afreize plaats heeft) het ont bijt en 's middags een behoorlijk middag maal en thee, waarna allen naar hunne logementen werden geleid. Er waren o.a. pasgeboren kinderen, die in korfjes waren medegebracht. Eene vrouw van 80 jaar viel onmiddellijk bij aankomst aan het eetlokaal machteloos ia slaap. Eene familie uit Petersburg had eene linke dames-confectiezaak gehad, doch deze op staanden voet moeten verlaten. Toch had den zij nog iets medegenomen en konden iet dus onmogelijk over het gemoed bren gen, eenigen steun van het comité te aan vaarden. Zaterdagavond was o.a. een moeder ge komen met drie kinderen. Zij had er vijf. In de meening echter, dat de twee kleintjes wel mee konden, had haar man haar slechts voor haar en drie kinderen eene kaart naar Amerika bezorgd. Dit ging echter niet, en zoo moesten Jus de twee kleintjs in Ham- mrg worden achtergelaten. Het comité te Groningen zorgt er echter voor, dat zij Woensdag a.s. vóór het vertrek van de boot bij de moeder te Amsterdam zullen zijn. De dames van het Groninger comité waren Zaterdagmorgen van 7 tot li1/* uur bezig met het reinigen en kleeden van de vrouweljjke bannelingen. »Ongelooflijk«, schrijft het comité-lid verder, »wat hier moet worden gedaan. Allen gaan echter zeer voldaan weg onder het uitspreken van de woorden: »Gott wird weiter helfen!« (God zal verder helpen.) »Wat kunnen wg,« zoo besluit hij »ge- lukkig in ons gezegend vaderland met de hulp van de belijders van alle godsdien stige gezindten toch nog veel doenTranen van dankbaarheid worden iederen morgen bij het vertrek geweend, zoowel door de ontvangers, als door de gevers. Wat Leeuwarden betreft, kunnen wij hieraan nog toevoegen, dat uithoofde van den zoo grooten nood tot den aankoop van kleedingstukken is overgegaan, waarmede een tweetal dames aldaar zich bezighouden. A-iioop -Aïinbesteciiiiggeri. Aan het ministerie van waterstaat, handel en nijverheid werd Woensdag aanbesteed lo. het maken van twee kribben en van een strekdam, het maken van een glooiing van 4 op 1 aan de kop eener rijkskrib en het opruimen van rijksgronden, tot ver betering van de rivier den IJsel, boven Zutphen, tusschen de kilometerraaien 48 en 49. Minste inschrijver was H. J. Eijkelboom te Apeldoorn, voor f 11,890. 2o. de uitvoering van baggerwerk in het vaarwater der rivier de Maas, tusschen de kilometerraaien 60 en 61, en 67 en 69 der rivierkaart onder de gemeenten Stevens- weert en Linne, prov. Limburg. Minste inschrijver was de firma F. Straat man te Linne en E. Stoffels te Roermond, voor f 6700. Kantongerecht te Heusden. Zitting van Vrijdag 24 Juli. Uitspraken in zake het O. M. tegen: J. v. d. H. te Drongelen A. v. P. te de Werken; W. B. te Werkendam; J. v. Z. verblijf onbekend; G. S. te Heusden; J. d. V. woonplaats onbekenddronkenschap, ieder f 3 boete subs. 2 d. hecht. C. S., D. V., H. v. A., J. H., allen te Andel, A. v. T. te Rijswijkovertred. regl. Oud- land van Altena, ieder f 1 boete subs. 1 d. hecht. A. B. te Heusden, burengerucht, f 5 boete subs. 3 d. hecht. M. H. te Heus den, dronkenschap le herh., f 5 boete subs. 3 d. hecht, le A. G. A., 2e A. J. K., 3e C. V. en 4e M. B. allen te Woudrichem, spelen met geld op de openbare straatde le 2e en 3e ieder f 0,50 subs. 1 d. hecht., de 4e f 1 boete subs. 1 d. hecht, le A. V. en 2e W. J. de R. te de Werken, stierenreglement, de le f 5 boete subs. 2 d. hecht., de 2e f 5 boete subs. 3 d. hecht. H. M. en J. P. te Werkendam, vischde- lickt, ieder 2 maal f 3 boete subs. 2 maal 2 d. hecht., met verbeurdverklaring der vischtuigen en bevel tot uitlevering daar- O O van of betaling der waarde respectievelijk van f 0,50 en 25 subs 1 d. hecht. WATERHOOGTE KEULEN. 28 Juli 3.22 M. boven 0. 29 Juli 3.27 M. 30 Juli 3.26 M. Waterhoogte Heusden. 28 Juli (voorin. 8 uur) 1.86 M. A. P. 29 Juli 1.85 30 Juli 1.86 i i Heusden, den 29 Juli 1891. H. J. van Eggelen. Honcoop. Op 14 September a.s.: Op 28 September a.s.: Heusden, den 29 Juli 1891.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1891 | | pagina 2