een KNECHT, Te Huur: Gemeubileerde Kamers wen de ui bij Daniël Duijser, van der Mm 4 hei HEUSDEN. KOLONIALE- I li' li (ie ti J. J. 0. DB KONING, Verpachten: Het NAGRAS „De Oranjeboom" te Rotterdam. Heusden. hoek Wijksche Straat, Zalm, Kreeften, Sardines, Groenten. Kruideniers-artikelen. Puike Geldersche Waren, enz. enz. Mr. Huisschilder en Kamerbehangcr. Droop en Natte Verfwaren, Da Notaris VERBERNE Plaatselifti: Nieuws. J>1 s x* i* i b e t'i c ii t, - Ondertrouwd Utrecht, C. H0LTGREFE, Markt 61, WAALWIJK. W A T E R H O O G T E KEULEN. Alles per 5 ons, APPETIT-HARING in blikjes. Prima DELICATESSE. Voorhanden TABAK, SIGAREN, SNUIF, Best Üleingoed enz. 9 SUIKERWERKEN, Ontbijt-, Snipper- en Candijkoek, TAFELZUUR in Flesschen, iL sierlijk bewerkte soorten; levert op den „Koornwaard" en den „Hollandschen Waard," onder Poederoijen, als van ouds. ZOMERSPROETEN-R00DENEUZEN öp aandrang van den Franschen gezant, 'anders beteekenen dan dat zijne voorwaarden naar dat terr-in gelokt, dan zal in gezonden tracli'en te ontkomen aan den knellenden giaaf De Montebello, heeft de Per te de be taling gelast van het door de roovers ge- eischte losgeld voor den heer Raymond. Algemeen gelooft men, dat de roover Thomas, die Raymond en zijn medgezel by Heraclea oplichtte, niemand anders is dan de beruchte Athanasins, de hoofdman der bende, die den Oostertrein aanviel. door den heer Van Tienhoven zgu aan vaard en een program in den geest van dat der liberale Unie, met kiesreehther- vorming op den voorgrond, regeeringspro- zal worden. grain HEUSDEN, 14 Ang. Naar men verneemt, is ook aan de heeren J. J. A. Kuijs te 's-Gravenhage en A. Hartog Azn. te Rotterdam, een nader uitstel ver leend om te voldoen aan de voorwaarden, waaronder hun concessie is verleend voor den aanleg en de exploitatie van een stoom tramweg van 's-Hertogenboscb over Slijmen, Nieuwkuik en Drunen naar Heusden, met een zijtak naar Waalwijk. WA ALWIJK. Op de jongste vergadering van het Eerebestuur met bet Uitvoerend Be stuur voor de a.s. nationale Landbouwten toonstelling alhier, werd vastgesteld de jury, zooals die door het Uitv. Best. was voor gedragen. Voor paarden en vee zullen daartoe leden buiten den veekring worden benoemd, om zoowel te voorkomen de gedachte aan mogelijke partijdigheid, alsook omdat het moeielijk zou zijD in de nabijheid geschikte personen te vinden, die niet teven3 inzenders waren. Een schema van het feestprogramma houdt in, dat op Zondag namiddag en 's avonds de feestelijkheden met concerten zullen wor den geopend. Maandagmorgenofficiëele opening onder medewerking van verschillende muziekge zelschappen. Bokkenwedstrijd, concerten op het terrein en op de verlichte markt. Dinsdagalgemeene vergadering van de Noord-Brabantsche Landbouw, na afloop matinee, daarna diner en 's avonds concert. Woensdag: matinee, concours hippique, 's avonds concert en vuurwerk. Eene loterij, met loten a 50 cent en een groot aantal prijzen van af f 1 tot f 300, zal op 20 September worden getrokken. Van het bestuur der Noordbrab. Maatsch. v. Landb. is bericht ontvangen, dat bet als prijzen voor de verloting be schikbaar stelt twee pulvérisateurszoo mogelijk op de tentoonstelling aan tekoopen. Dit zijn werktuigen om de bordelaise-pap en de speksteen, als voorbehoedmiddel tegen de aardappelziekte, aan te wenden. ALMKERK, 10 Aug. Van wege de afd. Almkerk der Noord-Brabantsche Maat schappij van Landbouw zal op Donderdag 3 Sept. a.s., voorin. 10 uur, te Dussen, aan de Sluis, eene keuring plaats hebben van D/j-jarige hengsten, met uitloving van twee premiën, eene van f 60 en eene van f 40. De in de afdeeling wonende eigenaren O O van hengsten, welke de daarvoor gestelde premie worden waardig geacht, zullen die genieten op voorwaarde, dat de bekroonde hengsten op de aanstaande voorjaarskeuring, van wege de provincie te Heusden, te houden, moeten worden voorgebracht. Tot leden der keuringscommissie zijn be noemd de heeren Adr. Millenaar, te Dron- gelen, Wonter Hagoort, te Capelle en Mart. de Roon, te Raamsdonk. Voor het armwezen in deze gemeente is door de burgerlijke gemeente en de instel lingen van weldadigheid in 1890 f 4469.875 uitgegeven. DALEM. Het kohier van den hoofde- lijken omslag in de gemeente Vuren over het jaar 1891, bevat 254 aanslagen, tot een gezamenlijk bedrag van f 1646,73. De aangeslagenen zijn naar hun belast baar inkomen verdeeld in 19 klassen; de hoogste aanslag bedraagt f 270, de laagste f 0,75. Zooals uit achterstaande advertentie blijkt is het huis, vroeger bewoond door den heer Lingeman, thans betrokken door den heer De Winter. Genoemd pand heeft nu een heele verandering ondergaanopnieuw ge restaureerd is het nu iu het centrum der stad gelegen een waar sieraad en biedt aan ieder een ruime keuze aan. Voor verdere bijzonderheden verwijzen wij naar achter staande advertentie. Binnenland. Is er ook heden nog geen oplossing van de crisis gekomen, zoo spreekt de Rotter dammer, met grond kan worden verzekerd, dat de kansen voor eene spoedige oplossing zeer gunstig staan. Wat het meest belem merend heeft gewerkt, is eenvoudig het feit, dat met het zomerseizoen vele per sonen, met wie moest gesproken en gecon fereerd worden, afwezig en soms moeilijk te vinden waren. Van de zijde der Kroon zijn niet, zooals van sommige zijden be weerd is, belemmerende voorwaarden ge steld, althans niet van het oogenblik af, dat aan den heer Van Tienhoven de op dracht tot kabinets-formatie is gegeven en deze door hem is aanvaard, wat later dan vrij algemeen werd aangenomen in de laatste dagen van Juli is geschied. De opdracht is niet verstrekt aan de heeren Van Tienhoven en Tak gezamenlijk, maar eerstgenoemde heeft zich dadelijk tot den heer Tak gewend, die natuurlijk alleen onder bepaalde voorwaarden er in kon toe stemmen zich in eene eventueele combinatie Volgens bet Handelsblad* is het ge noegzaam zeker, dat de beer W. baron van Dedem, afgevaardigde voor Hoorn, de porte feuille van koloniën zul aanvaarden, en dat overste Seijffardt den heer Bergausius zal opvolgen. De keus voor het departement van waterstaat, handel en nijverheid schijnt nog eenige vertraging te hebben veroor zaakt. Door II. M. de Koningin is f 1500 en door H. M. de Koningin-Regentes f 2500 geschonken voor de slachtoffers van den hagelslag in Noord-Brabant. Bij H.H. M.M. moet, volgens het Hbl., het voornemen bestaan in het najaar een bezoek aan Utrecht te brengen. De studenten zouden dan op verlangen van H.H. M.M. nogmaals een opvoering van Koning Oedipus geven. Iu de legerplaats by Oldebroek is heden de navolgende kamporder aan de troepen bekend gemaakt; »Van HH. MM. de Koningin en de Koningin-Weduwe-Regentes heb ik de zeer vereerende opdracht ontvangen aan onder officieren en minderen, in de legerplaats bij Oldebroek vereenigd, hoogstderzelver tevre denheid en dank te betuigen voor de ont vangst, HH. MM. bij hun bezoek aan de legerplaats op gisteren bereid, terwijl mij tevens namens H. M. de Koningin-Weduwe- Regentes een aanzienlijk geldelijk bedrag is ter hand gesteld, met bestemming voor onderofficieren en minderen. Het is mij hoogst aangenaam aan deze opdracht van HH. MM. gevolg te geven. Was het vorste lijk bezoek reeds op hoogen prijs te schatten als een vernieuwd bewijs van de belang stelling van HH. MM. in het leger in het algemeen, in het wapen der artillerie in het bijzonder, zoo is de waarde van dat bezoek door deze tevredenheid- en dankbetuiging van HH. MM. zeer zeker nog verhoogd. De herinnering aan den dag, door HH. MM. in de legerplaats bij Oldebroek door gebracht, zal altijd bij ons levendig blijven. Leve H. M. de Koningin Leve H. M. de Koningin-Weduwe- Regentes Legerplaats bij Oldebroek11 Aug. 1891 De majoordirecteur der artillerie-schiet schoolfungeerend plaatselijk commandant H. W. Alma. geest iels goeds voor den werkman worden j gewrocht. Van spreken moet men komen tut doen! Over een paar dagen kun het rapport van de Taptoe-commissie te Amsterdam ver wacht worden. Voor zoover wij reeds te weten kwamen, moet er uit bljjken, dat de maatregelen, welke voor een ordelijk verloop van de feestelijkheid vereischt werden, behoorlijk genomen waren, doch dat de manschappen, onder bevel van den coinmissuris Stork, te laat van huDne verzamelplaats (het Stad huis) naar den Dam vertrokken zijn. De commissaris meende om verschillende redenen dit tijdstip van vertrik later te kunnen stellen dan aanvankelijk bepaald was, vooreerst omdat de taptoe ook een hall uur later zou beginnen; verder omdat bij dacht daarmede te handelen overeenkomstig den wensch van de Koningin, dat het volk niet eer uit de onmiddellijke nabijheid van het Paleis zou verwijderd worden vóór zulks noodzakelijk was, en eindelijk ter wille van de velen, die plaatsen gehuurd hadden in en aan woningen aan den Dam en deze niet meer of moeilijk zouden hebben kunnen bereiken als de Dam reeds was afgezet. Toen men eenmaal ter plaatse was stond men voor de keuze öf het feest niet te doen doorgaan, öf met krachtige middelen ruimte te maken. Naar wij vernemen hebben H.H. M.M. f 250 geschonken om onderofficieren en minderen in de kamp te Oldebroek te ont halen, en zijn H.H. hoofdofficieren op het Loo de gasten van H.H. M.M. geweest. Ten aanzien van de te 's-Hertogenbosch plaats gehad hebbende ongeregeldheden wordt medegedeeld, dat in de stad alles weer rustig is, en vermoedelijk het door den bur gemeester uitgevaardigd verbod tot het houden van samenscholingen met meer dan drie personen, zal worden ingetrokken. De maker en mede-verspreider van het bekende straatliedje, zekere H. van Baardwijk, is tegen 20 dezer gedagvaard, als beklaagd van in dat liedje den commissaris van politie te hebben beleedigd, enz., als zijnde deze daarin aangeduid als: »Hoofdmau met zijn hoogen hoed«, Blauwbaard* en »Hoofd- man Blauwbaardals hebbende verder daarin ten laste gelegd, dat hij zich weder rechtelijk met het zoogenaamde marktgeld zou verrykt hebben, dat hij een dronkaard zou zijD, en dronken met eene publieke vrouw op straat zou hebben gedanst. In den toestand van de spoorweg-viaduct aan de Rnyterkade te Amsterdam zal op afdoende wijze worden voorzien. De Staat zal, zoo noodig, de geheele viaduct ver nieuwen. Met dit werk zal nog dit jaar een begin worden Het »D. v. Z.-H.« wijst, naar aanleiding van de voordracht des heeren Mr. P. J. G. van Diggelen te Zwolle omtrent het Zuider zee-vraagstuk, op het practisch-ecohomisch belang, dat voor ons volk gelegen is in droogmaking der Zuiderzee. Na weerlegging der verschillende bezwaren en grieven, welke tegen dit plan zijn ingebracht, zegt het blad »'t Zou onverantwoordelijk wezen, als men door min of meer provinciale of locale bedenkingen zich liet weerhouden van ver wezenlijking van een werkelijk nationaal idee. Wij zouden er veel heilzaams in zien, als er, na het twisten over dikwerf niet zeer gewichtige vragen, een kolossale arbeid werd ondernomen. Daardoor zou zelfs aan ons volksleven eenig relief worden verleend. Uit welk oogpunt ook bezien, altijd ver toont dit droogmakingsplan vele uitlokkende zijden. 't Wordt dus meer dan tijd, dat eindelijk de handen aan het werk worden geslagen Zijn wij, inzonderheid als het 't gebied van het njjverheidsleven betreft, tegen te groote inmenging van Staatswege: bij dit droogmakiugsplan kan de vrees voor gevaar lijke uitbreiding van de Staatsbemoeiing niet gelden. Afkeerig van Slaatsalvermogen, zullen wij het nimmer wraken als het Staatsver mogen aangrijpt, wat door het particulier initiatief, wegens onvermogen, anders niet in 't leven zoude treden. Hebben wij vroeger onbevangen in ver band ook tot andere economische kwestiëu, de meening geuit: het brood vraagstuk be- heersebt de andere geschillen ook met betrekking tot het plan der droogmaking van de Zuiderzee geldt die waarheid. Wordt de nu in de groote steden opeen gehoopte massa werkvolk in belangrijke de gemaakt. Van wachte inkwartiering man zal, naar de aanvankelijk te Arnhem ver- vun ongeveer 8000 Arh. Ct.« van goed in- Op het verrstten op de velJeueen groote schade voor de bewoners, die toch reeds geen best aar hadden door de slechte ansjovisteelt en den langdurigen winter. De veldvruchten lijden in Drente onder den zwaren en aanhoudenden regen. De platgeslagen haver begint hier en daar reeds te ontkiemende rogge wordt weeke- ijk en de aardappelziekte breidt zich uit. Yoor het raam eener bovenverdieping e Breda las men eergisteren:» is dood, waarschuw de politie.* Men bevond bij het openen der woning, dat de man, die daar alleen woonde, zich door ophanging van het even had beroofd. ichte zijde verneemt, maar ruim 3000 man aldaar worden ondergebracht. Daardoor zal, naar men verneemt, het voor elk huis aangewezen getal manschappen evenredig verminderen, waardoor meerder gelegenheid bestaat zijn manschappen bij een ander onder dak te brengen. Het Haagsche »Dagbl.« verneemt uit zeer vertrouwbare bron, dat de gezond heidstoesland van de militairen te Arnhem vrij gunstig is. Het aantal verpleegden, dat lijdende was aan dipkeritis, is in de maand Juli minder groot geweest dan in de daaraan voorafgaande maand, terwijl op dit oogenblik geen enkel geval van deze gevreesde ziekte onder de militairen voor komt. Men bericht uit Arnhem aan bet »N. v. d. D.« Woensdagnamiddag zijn, tegen aller verwachting, de miliciens moeten opkomen om gehuisvest te worden in eene kazerne, die men nog bezig is om te desinfecteeren, en overigens om ingelegerd te worden in een zoogenaamd kamp op den Galgenberg, dat niet voltooid is. Het is ongehoord, om gezonde mannen bloot te stellen aan diphtkeritis, eene ziekte, die hier zóó ge vaarlijk en kwaadaardig is, dat van de zeer weinigen, die er onder het garnizoen door zijn aangetast-, reeds drie zijn overleden. Ter 12de internationale conferentie van christelijke jongelingsvereenigiugen, die Woensdag te Amsterdam werd geopend, zond België 11, Frankrijk, 17, Rusland 3 Hongarije 1, Denemarken 5, Noorwegen 2 Zweden 13, Zwitserland 19, Italië Duitschland 100, De Vereenigde Staten van N.-Amerika 100, Canada 7, Groot Brit- tannië en Ierland 136 afgevaardigden O O bovendien 3 voor de koloniën (Ceylou Indië en Australië). Nederlaud is door 4o afgevaardigden vertegenwoordigd. Nieuwersluis maakte zich eenigermate band, die alle treinen daar tot opbonden iwingt, wat, zooals men weet, aan de tijnspoorweg-Maatsch&ppij nooit gelakt is. De Staatsspoor zal het nu eens ia den eerstvolgenden wiaterdienst met een achttal sneltreinen beproeven. Er begint zich, volgens de Maasbode,* onder het zeevolk aan de havens en kade te Rotterdam een dergelijke gisting te ver tonen als voor de groote werkstaking van September 1890. Thans niet naar aanlei- ling der loonquaestie, maar over de wijze van behandeling van de zijde buuner over leden, die velen den mensch onwaardig voorkomt. Zoo zal naar aanleiding van het gebeurde aan boord van de »Obdam« een iremmer van dien bodem als spreker voor een vergadering van zeelieden optreden ter lehandeling van het onderwerp »de ver pachting van het recht*. Ook een Engelsch man zal namens de Labour-union het woord voeren. eiland Marken ligt het hooi te Een vreesdijk ongeluk had Donderdag aan het Kanaal, tusschen den Waalsdorp- schen en den Wassenaarschen Weg te s-Hage plaats. Door een noodlottig toeval bevond zich een dame, die met een harer kennissen daar wandelde, op de rails van de stoomtram, uist op het oogenblik, dat een tram van Den Haag naar Scheveningen in de onmid dellijke nabijheid was. De machinist trachtte door krachtig rem men het voertuig tot staan te brengen, maar de dame, echtgenoote van een geacht stadgenoot, was door de locomotief reeds gegrepen en neergeworpen en de eerste wagen ging haar over het lichaam, vreeselijke ver wondingen aan de borst en een der armen aanbrengend. Haar gezellin kon zich juist redden door zich vast te grjjpen aan het rasterwerk, dat langs het weiland is aan gebracht. De off. van gtz. Schouten was spcelig ;er plaatse, doch kon slechts den dood con- stateeren. Wegens plaatsgeureï; zijn wij genoodzaakt eenige adcertenliën uit te stellen. .-rvrnznar-m! INGEZONDEN. Mijnheer de Redacteur! Mag ik door middel van uw blad er het lid der Chr. Ger. Gem. op wijzen, dat iu 1889 de verhuring der zitplaatsen 183 gal den heeft opgebracht en in 1891 f 165. Zoowel hij als uw berichtgever dwalen dus in de cijfers. Terecht hebben echter beiden geconstateerd dat de opbrengst dit jaar minder is geweest dan de beide vorige jaren. Ook een lid der Chr. Ger. Gemeente te Ileusden. v t's-u-rixieri. J. G. DIRCKSMEIJER KN M. S. G. VAN DIJK. 's-Bosch, i n, T-T Augs. 91. H. B. VAN ANDEL te heusden leeftijd beneden de 30 jaren, die met paard en wagen kan omgaan. met bediening, bij Aan heizelfde adres is ook eene I Prijs per halve Fleseh 5 ct. Amerikaansch Spek, 26 ct. Gesmolten rundvet Oudef vette Goudsche kaas 30 40 Gewone witte kaas 27 V, Puike vette komijne kaas 227 8 Echte Leidsche 35 Edammer roodkorst 40 Deensche roomboter melange met margarine) 45 Prima margarine boter 35 DORDRECI1T, 13 Aug. Tarwe. Jarigepuike Zeeuw- sche Vlaamsche en Overmaassche f 0.00 a 0.00, Over- maassche goede en mindere f 0.00 a 00.00. Nieuwe ouike Zeeuwsche, VI. en Overm. f 10.50 a 11.50, dito goede 9.80 a 10.30, dito mindere en blauwe f 9.20 d 9 50, dito Zomer f -.a dito Canada 8.50 a. 9.00. Rogge. Zeeuwsche, Vlaamsche en Overmaassche f 7.50 d 8 20. Gerst. Winter Zws. en VI. Zakmaat f 5.00 a 5.50, Overmaasch en Flakkeesch Zakmaat f 5.00 a 5.20. Zomer Zws. en Vlaamsch Zakmaat f 5.00 d 5.20, Overm. en Flakkeesch Zakmaat f -. d -.Haver. Voeder f 3.80 d 4.80. Dikke f 4.50 5.20. Boonen. Witte f 0.00 a Bruine f -. d Erwten. Blauwe Kook f 10.d 11.Voeder a 8.d 9.00. Koolzaad. Nieuw f a en jarig f a per hectoliter en puik Odessa op fper 240 kilo gehouden. Lijnzaad. Ordinair Memel fdito Koningsberger fen Beters- burger op fdnaar deugd gehouden. Raap koeken. Harde 85 d 90 de 1040 stuks. Lijnkoeken. Harde fade 1040 stuks. ROTTERDAM, 11 Aug Op de veemarkt waren he den aangevoerd 1814 runderen, 190 vette en gras- kalveren, 34 nuchtere kalveren, 11 schapen of lamme ren, - varkens, 155 biggen, 1 bokken of geiten25 paarden, - veulens, - ezels. Be prijzen waren als volgt: runderen le qual. 78 cent, Ze qual. 70 cent, Se qual. 64 cent; kalveren le qual. 92 cent, 2e qual. 85 d 80 cent, Se qual. cent; schapen le qual. cent, 2e qual. cent, alles per kilo; varkens le qual. a 00 cent, 2e qual. ii cent, Se qual. 00 cent, licht soort 00 a 00 cent, alles per half kilo. Melkkoeien f 170 d 250, kalf koeien ƒ190 d 290, stieren ƒ70 a 160, graskalveren 25 a 45, pinken favaarzen ƒ110 a 140, alles mager vee; paarden 40 a 75. Op de botermarkt werden aangevoerd 96/8 en 84/16 ton, en 1040 stukken a 1/3 kiloprijs le qual. f 54 2e qual. f 50, 3e qual. 46, per half kilo 55 a 70 ets, 11 Aug. 3.14 M. boven 0. 12 Aug. 3.06 M. 13 Aug. 3.11 M. Waterhoogte Heusden. ongerust over zijn tot dusver zoo buiten- ju Aug. (voorm. 8 uur) 2.00 M. A. P. gewoon rijkbedachte spoorwegverbinding. 12 Aug. 1.94 te laten opnemen. Zijne toetreding kan nietmate, by de drooglegging van de Zuiderzee, 't Heet namelijk, dat men weer eens wil 13 Aug. 1.90 Ontvangen in Blik. Gedroogde SOEPGROENTEN. en Alles tegen zeer billijke prijzen a contant, Tl HEUSDEN. Wijksche poort. Heeft eene ruime keuze van n zoowel van de goedkoopste als van de en alles wat tot het genoemde vak be trekking heeft. te Dussen, zal te Andel, in de »ZWAAN«, Dinsdag- 18 Augustus 1891, voorm. ÏO uur, publiek verdwijnen in korten tijd door gebruik vau het scheikundig bereide, natuurlijk Wijn- rankensap (Sève de Vigne); franco tegen Postwissel of Postzegels ad f 1.65, in GERARD's Specialiteitenhandel, Spiegel straat 74, Amsterdam Depothouders gevraagd.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1891 | | pagina 2