Een nette Dienstbode, P. KIPPING, Biljart Concours fag Biissumsclie Briquetten. Café //Casino", BÜSSUM Schipper te Heusden, STEENKOLEN, Lange Wille Turf, Volgens een bericht uit Mannheim zijn er in het Badensche Oberland aardschud- dingen waargenomen, hier en daar van zoodanigen aard, dat de bewoners uit vrees voor instorting hanne huizen ontvluchtten. o o a. h. j. verhoeven, van Oudheusden, Elshout en Hutten j. a. m. verhoeven- h. a. j. verhoeven. l. g. c. verhoeven. m. e. j. verhoeven- muts aek». L. VEERMAN te Heusden. Lange Turf af 0,60 per 100 stuks. Fabrieksstukken voor Waschketels TURFSTROOISEL, in het Waterpoort, HEUSDEN. naar de navolgende prachtige prjjzen. op de Briquetten laten persen. Overal ver krijgbaar. Ook verkrjjgbaar Strijk- en JPers- ijzers met Grloeibouten. VAN VEEN 8c FOCK. Uit Weenen wordt aan de Times geseind, dat er in Polen bevelen zijn ontvangen, om de Russische grenstroepen met 40,000 man te versterken. Het Gerechtshof te Massowab, heeft Livraghi en Cognassi vrijgesproken. Livraghi is onmiddellijk op vrije voeten gesteld; 8 inboorlingen, zgu aanklagers, werden door het hof van Massowah van 8 maanden tot 6 jaar gevangenis veroordeeld. De Koning van Zweden laat het niet bij de deelnemende woorden, welke hg dezer dagen richtte tot de werklieden, die hem hunnen nood kwamen klagen. Op het oogenblik laat hg te Stokholm eene groote volksgaarkeuken bonwen, welke 3000 maal tijden daags tegen geringen prijs aan be- hoeftigen kan verstrekken. Prins Carl, 's Konings tweede zoon, is met het beheer dezer liefdadige instelling belast. Een politieke agent der Bulgaarsche regeering te Belgrado werd in den nacbt van Zondag op Maandag jl. aangevallen door een man, die drie schoten op hem loste, echter zonder hem te verwonden. Men denkt, dat dit feit de Servische regeering er toe zal leiden haar plan, om alle Bul gaarsche vluchtelingen naar een stad in het binnenste des lands te verwjjzen, zoo spoedig mogeljjk ten uitvoer te leggen, daar men vermoedt, dat een dier personen den aanslag pleegde. De Porte wapent een veertigtal regimenten van aangeworven Kurden, tot eene getal sterkte van 22,500 man, zoogenaamd voor politiedienst in Armenië, een maatregel, die echter in strijd wordt geacht met den geest van het Berlijnsch verdrag. De Russische Minister van Oorlog laat stations voor postduiven vestigen langs de Duitsche grenzen. De stations worden in verbinding gebracht met de stations voor den luchtscheepvaartdienst te Moskou, Odessa en Warschau. Volgens berichten van Sydey heeft een vloedgolf de Gilbert-eilanden in de Stille Zuidzee overstroomder zijn veel slacht offers en er is groote schade aangericht. In de provinciën West-Pruisen en Posen komen veel sterfgevallen aan influenza voor. Scholen moeten gesloten worden, dewijl hare onderwjjzers en leerlingen lijdende zjjn. Vooral in de stad Thorn is de toestand ongunstig. Uit Petersburg wordt gemeld, dat het aantal gevallen van influenza er zeer toe neemt, zoodat bjjna gezegd kan worden, dat er een epidemie heerscht. De ziekte Bchgnt thans meer dan voor twee jaar de hoogere standen te treffen. Te Livadia komen vele gevallen voor, ook in de Hofkringen. Te Dartford brak op de Katholieke industrieschool voor jongens de ziekte uit; reeds stierven enkele van de 100 patiënten. Uit New-York wordt gemeld dat er een vennootschap is opgericht met een kapitaal van honderdduizend dollars, tot exploitatie van kunstmatige regenmakerij. JPlaatselljla: Nieuws. HEUSDEN, 25 Nov. Bij Kon. besluit is benoemd tot Luitenant Kolonel der infanterie, de Majoor van het O.-Ind. Leger E. M. A. K. Frackers, die voor enkele jaren alhier zjjn verloftijd als kapitein doorbracht. CAPELLE, (N.-B.) 20 November. Sedert Woensdag 1.1. moet men om van hier Dussen of Meeuwen te bereiken, tweemaal overvaren, en wel aan het Capelsche veer aan 't Oude Maasmond. De weg is daar ter breedte van de nieuwe rivier weggegraven. Bij ruw weder zal dit zeker een zeer groot ongerief zgn. ALMKERK, 19 Nov. Is het consta- teeren van strooperg in het vischwater van den Biesbosch eene minder gemakkeljjken taak, wjjl het terrein aldaar zoozeer uitge strekt is, toch g lukte het den Brigr. titr. der Rijks-Veldwachter, C. van Es, in ver- eeniging met den R.-Veld wachter A. Don kersloot alhier, dezer dagen enkele Wou- drichemsche Visschers in den Biesbosch, onder de gemeente Made en Drimmelen op hun strooptocht te varschalken. A. v. Z. aldaar, die met nog enkele per sonen, de zegen op een verpacht vischwater had uitgeworpen, zonder voorzien te zijn van een schriftelijke vergunning, kan dan ook den dans niet ontspringen en werd tegen hen proces-verbaal opgemaakt. Tot kerkvoogden der Ned. Herv. Gem. alhier zgn gekozen de heeren Huibert van de Koppel en Adrian us Middelkoop (aftredende leden;) tot notabelen dier ge meente de beeren B. de Jong, A B. Snoek en J. C. W. M. van Sittert (af; redende leden) en de heer Arie Snoek Teuniszoon in de plaats van den heer H. Donker Wz., die den 26 Juni 1891 tot kerkvoogd is be noemd. DUSSEN, 19 Nov. Heden werd de nieuwe passage over den Nieuwen Maas mond geopend naar het Capelsche veer. De boterboeiinnetjes uit de Langstraat, die van deze wegsverandering niet onderricht waren, waren hierdoor zeer ontriefd. Ze moesten nu een omweg maken en kwamen dienten gevolge te laat op de botermijn alhier aan. WAALWIJK. De dagelijksche besturen der gemeenten W aal wij k, Baard wijk, Prunen, Nieuwkuik, Vlijmen, Haarsteeg, Oud-IIeus- den, Besoijen, Sprang en Loon-op-Zand en de Kamer van Koophandel te Waalwijk zgn, in overleg met den heer Inspecteur van den Waterstaat te 's-Hage, door de burgemeesters van Drunen en Baardwijk uitgenoodigd tot het bijwonen eener gemeenschappelijke ver gadering op het gemeentehuis te Waalwijk, tegen Dinsdag 24 dezer voorin. 11 ure, ten einde in overleg te treden wat er gedaan moet worden om bij eventueele werking van den Baardwgkschen overlaat te verkrijgen, dat van bet thans gesloten voetpad langs de spoorwegbrug door voetgangers kan worden gebruik gemaakt. Bjj minder handel in de Langstraat in kalfkoeien bleef die in stalvee zeer levendig. Vette koeien werden minder begeerd, ter- wjjl kalveren voor de mesterg zeer willig bleven. Ook de le soort vette varkens vond meer vraag en werd daardoor 2 ets. per K.G. hooger verhandeld. Noteeringen kalfkoeien en dito vaarzen f 140 a 260, vare en half- afgemolken koeien f110 a 150, vette dito 64 a 70 cent, per K.G.; nuchtere kalveren f 15 a 18, vette varkens 50 a 55 cent per K.G. schoonbiggen f4 a 7 per stuk. Hooi. Bij weinig handel bleven de prijzen in één doen. Naar qualiteit wordt f 14, 16 a 18 per 500 K.G. besteed. Stroo met veel handel f 12 a 14 per 500 Kilogram. ZUILICHEM. Het herhalingsonderwijs aan de openb. lag. school alhier is begonnen met 26 leerlingen. In de naburige gemeente Poederooien kon het wegens gebrek aan leerlingen nog geen aanvang nemen. Aangenomen het beroep bij de Herv. Gem. te Herkingen door ds. L. Kan de Beer, te Poederooijen en Loevestein. Uit Brakel schrijft men: »De aflevering van de beetwortelen is hier nagenoeg afgeloopen. Het gewas viel zeer tegende gemiddelde opbrengst steeg niet boven de 20,000 K.G. per hectare. Bij de meeste verbouwers hebben zij niet meer opgebracht dan de landpachtja, er zgn er wel, die zelfs deze met de opbrengst nog niet dekken kunnen. Het is derhalve zeer begrgpelijk, dat de lust in het verbouwen van beetwortelen zeer afgenomen is, waartoe ook veel bijdraagt de strenge wijze, waarop dit jaar de bepalingen van het contract, voornamelijk wat het afsnjjden der bladeren betreft, worden nageleefd. Wanneer de fabrikanten den prijs niet aanmerkelijk ver- hoogen, zullen hier in het aanstaande voor jaar niet veel beetwortelen uitgezaaid worden. En dit jaar waren er reeds vrjj wat minder dan in 1890. »De knolrapen geven een goed beschot, doch de prjjs is zeer laag, op 't oogenblik f 0.45 per H.L. Toch worden er voor dien prijs veel afgeleverdde landbouwers baasten zich dit gewas zoo spoedig mogelijk uit den grond te krijgen en van de hand te zetten. Dit komt vooral uit vrees, dat hetzelfde zou kunnen plaats hebben als verleden jaar. Toen stonden er bij het begin van de strenge vorst nog duizenden hectoliters in den grond, waarvan natuurlijk niets terecht kwam. En dat dit voor velen een groot verlies was, valt na te gaan, wanneer men in aanmerking neemt, dat de pachters er op rekenen de halve pacht van de opbrengst der knolrapen te kunnen betalen. »Van den handel in aardappelen verneemt men thans weinig. Trouwens: de meeste zgn reeds opgeruimd. Yoor jammen, waar van nog enkele partjjtjes voorhanden zgn, wordt f4 a f 4.75 per hectoliter besteed. »Het vee begint men langzamerhand op stal te zetten. Door het schoone najaars- weder, dat wij tot voor weinige dagen gehad hebben, ligt er nog volop gras in de wei landen, en daar het ook niet bgzonder koud was, liet men het vee in de weide. Thans echter begint het regenachtig te worden, en als de weiden nat en drassig zgn, eten, zooals de boeren hier zeggen, de koeien »met vijf monden.* Ook voor het vee zelf is dan de stal te verkiezen boven het verblijf buiten. Toch zullen sommige veehouders ze nog wel zoo lang mogelijk buiten laten, daar de hooi- voorraad bg sommigen niet zoo heel groot is en zij dien dus gaarne nog eenigen tjjd onaangeroerd laten. »De prjjs der vette varkens, die hier veel gemest worden, blijft laag. Er wordt 17, 18, hoogstens 19 ets. besteed per 1/3 K.G., het levend varken gewogen, of »vuil,« zooals hier de spreekwjjze luidt.* Een honderdjarige gedenkdag. Een zeldzaam voorrecht valt heden (24 dezer) den eigenaren der Bierbrouwerij en Azijn- makerij »De Gekroonde Valk,* te Amster dam, ten deel. Het is op dien datum honderd jaar, dat deze fabriek onder dezelfde firma is gedreven, alhoewel zij, volgens de his torische oorkonden, reeds 60 jaar vroeger bestond. Den 24 November 1791 werd zij door den heer Jan Messchert van Vollenhoven, den over-grootvader der tegenwoordige firmanten gekocht. Echter had zg tosn een geheel ander aanzien, en heeft zij, na verloop van tijden, door voortdurende uitbreiding en aankoop der aangrenzende terreinen den omvang ge- kregen, dien zij nu heeft. Het merkwaardige is evenwel, dat zij niet is verouderd, doch steeds naar de eischen des tijds is getrans formeerd. Hij, die eenigzius op de hoogte is van de gansche omwenteling, welke in de laatste 25 jaren in de bierbereiding heeft plaats gehad, zal gevoelen wat dit beteekent, zoodat van deze fabriek gezegd kan worden dat wel het terrein is gebleven, doch verder ook bgna geen steen van het oude meer bestaat. De firmanten hebben den moed en het vertrouwen in hun fabrikaat gehad, om de groote moeielijkheden en kosten, die daaraan verbonden wareD, niet te ontzien, en smaken dan ook thans de voldoening, dat hunne brouwerij naar de eischen des tijds is ingericht. De firma Van Vollenhoven Co., van ouds zoo vermaard door haar Princesse Bieren voor het binnenland, en Valker Bier voor de Koloniën, fabriceert nu daarenboven vele andere soorten, die meer de aandacht der tegenwoordige verbruikers trekken. Wij behoeven slechts te wjjzen op het Van Vollenhovens Stout, dat iedereen, zoo hier te lande als in de Koloniën kent, waardoor niet alleen een vroeger uitheemsch fabrikaat inheemsch is geworden, doch tevens een drank onder het publiek is gebracht, die werkeljjk een uitnemende mag genoemd worden, wegens zijne kostelijke eigenschap pen. Verder hebbende Vollenhoven's Beiersch en Lager-Bieren mede reeds lang het burger recht gekregen, en zgn deze geliefkoosde dranken geworden. Terwjjl vele andere industriën eer kwjjnen dan bloeien, is het ons aangenaam hier te mogen wijzen op eene nijverheidsonderneming, die, ofschoon een honderdjarige, nog jong en frisch mag worden genoemd. Het werklieden-personeel bestaat uit circa 200 man, voor wie door de firma een blok arbeiderswoningen werd gebouwd, in de nabijheid der fabriek. IJinnenland. De leden van de Eerste Kamer zjjn bij eengeroepen Maandag 30 dezer, des avonds te 8Yj uren. Ingevolge resolutie van den minister van financiën van 5 November jl., moeten voortaan alle ambtenaren der directe be lastingen, invoerrechten en accijnzen, bij het ondervinden van beleediging, bedreiging of feitelijken wederstand gedurende of ter zake van de uitoefening hunner bediening, daarvan proces-verbaal opmaken en dit door tusschenkomst van hun controleur, aan den provincialen inspecteur inzenden. De Minister van Financiën bereidt een algemeene herziening der registratiewet voor. Vooraf echter zal omtrent de mutatierechten een beslissing worden genomen. De ver laging daarvan mag z. i., wil zij doel treffen, niet gering zgn. Spoedig kan worden tegemoet gezien een wetsontwerp tot verlenging van den termijn van art. 37 der wet van 25 April 1879 betreffende den aanslag van de herziene belasting op ongebouwde eigen dommen. De begrooting is met f 30.000 verhoogd ter aanmunting 11/3 millioen aan guldens tegen versmelting van andere stand penningen. Het nieuwe muntbiljet van f10 zal niet worden ingevoerd, omdat de Minister van Financiën meende, dat het te gemakkei jjk zou kunnen worden nagemaakt. De aan maak is gestaakt en een nieuwe voorraad der biljetten van het tegenwoordig model besteld, terwijl onderzocht wordt of een nieuw muntbiljet van f 10, in den vorm van die van f 50, doch zooveel daarvan verschillende, dat verwarring niet te duchten is, zonder veel kosten zou zgn in te voeren. Naar wij vernemen, bestaat bg de Maat schappij tot exploitatie van staatsspoorwegen het voornemen, ook bg hare bestekken van uit te voeren werken aan de aannemers de verplichting op te leggen, hunne werklieden tegen ongelukken te verzekeren, en zou dat dan vermoedelijk, althans voorloopig, geschieden op denzelfden voet als bij de werken voor de werken voor het departe ment van waterstaat. Onlangs sneed een geacht ingezetene van Deventer bij het vleeschsngden aan tafel zich even in den vinger. De man werd later ongesteld en een heelkundige werd geraad pleegd. Deze verklaarde bloedvergiftiging. De gewonde overleed Donderdagmorgen aan de gevolgen. Men seint ons uit Middelburg, dat Louerse, de moordenaar van De Kraker te Terneuzen, volledig heeft bekend. In de volgende maand zal de derde dochter van generaal Booth, mevr. Tucker Booth, een bezoek aan ons land brengen en in de verschillende garnizoenen van het Heilsleger optreden. Uit Katwijk meldt men In de Noordzee is eene nieuwe bomschuit onderstboven drijvende gevonden. Daar er geene teekens zichtbaar waren, heeft men niet kunnen uitmaken tot welke reederij het vaartuig behoorde. Van alle Xoord- wijksche schuiten is bericht, dat zij be houden zgu. Men maakt zich te Katwijk aan Zee ernstig ongerust over het lot van K. W. 67 Zonder vlijt geen zegen*, sch. B. van Dniju, van den reeder M. Haasnoot, waarvan Zaterdag door K. W. 13 45 netten werden aangebrachtook heeft men een halstalie van genoemde schuit opgevischt, en sedert den storm van Woensdag 11 November is zg niet meer gezien. Bg den heer K. te Musselkanaal, is een brutale diefstal met inbraak gepleegd. Eenige oogenblikken nadat die heer zich met zijne huisgenooten te bed had begeven, werd in het achterste gedeelte der woning gerucht vernomen. Toen een ingesteld onderzoek niets verdachts aan het licht bracht, meende men het gerucht aan eene of andere nietige oorzaak te moeten toeschrijven. Nauwlijks was echter den volgenden ochtend de heer K. uit huis, om zijne bezigheden te verrichten, of het slot van de kleerkast werd van den binnenkant opengedraaid. Verschrikt sprong de vrouw des huizes uit het bed, en snelde de deur uit, om bij de buren hulp in te roepen. Toen deze echter kwam opdagen, was de vogel reeds gevlogen. De geheele inhoud der kast lag in de grootste wanorde door ^de kamer verspreid. Of de dief ook voorwerpen van waarde heeft medegenomen, is nog niet bekend. De ziektetoestand onder de paarden van het le regiment veld-artillerie te Utrecht, wordt weder ongunstiger, aangezien in de laatste dagen een achttal gevallen van in fluenza zgn bijgekomen. Thans bevinden zich weder ongeveer 30 paarden, lijdende aan die ziekte, onder be handeling. De arrondissements-rechtbank te Maas tricht heeft Johanna Maria de Rooy schuldig bevonden aan moord, gepleegd op drie kin deren, doch haar, als ljjdende aan verstands verbijstering, niet toerekenbaar verklaard, en bevolen, dat zij in een krankzinnigen gesticht zal worden opgesloten gedurende den proeftjjd van een jaar. Door de Duitsche regeering wordt de opsporing en aanhouding verzocht van den 19-jarigen bakkersknecht Georg Will uit Pahren in Beieren, op wien de verdenking rust van aldaar een dubbelen moord gepleegd te hebben. Hg is voortvluchtig en het laatst te Rastadt gezien. De officieren van justitie in de noordelgke provinciën hebben er in den laatsten tijd moeite mee, de veroordeelden hunne straf te doen ondergaan, wegens gebrek aan plaats in de gevangenissen. De cellulaire gevangenis te Groningen is bezet, die te Sneek idem, in die te Arnhem kwam Vrjjdag een plaatsje open, dat Zaterdag ingenomen werd door een Steen wij ker, die nog wat te goed had en wegens gebrek aan plaats tot nog toe op vrije voeten was. Te Naarden heeft Zondagavond gedurende de godsdienstoefening een brutale diefstal plaats gehad. Gebruik makende van de afwezigheid der bewoners, is de dief of zijn de dieven in het achterhuis gedrongen van den heer P. de Graaf, en na zich toegang verschaft te hebben tot de plaats waar ge noemde heer zjjne effecten bewaarde, is door hem of door hen den trommel met den ge- heelen inhoud, men schat de waarde op circa dertigduizend gulden benevens f 35 aan contanten medegenomen. Daar de nom- mers der effecten bekend zjjn, is dadelijk aan de justitie van het voorgevallene kennis gegeven. De leege trommel is Maandag op den vestingwal teruggevonden. Mark tbericti ten. HEUSDEN, 20 Nov. Op de botermijn waren heden aangevoerd 140.5 kilo. De prijs variëerde van f 1.06 tot fl.24. Kooper der grootste hoeveelheid G. van Diessen te Heusden. 's-HERTOGENBOSCH, 23 Nov. Op de heden alhier gehouden kalveren- en var- kensmarkt waren aangevoerd 242 vette kalveren en 33 vette varkens. Men besteedde voor vette kalveren le kw. 52 a 56 et., 2e kw. 48 a 52 ct., 3e kw. 44 a 48 ct. per kilo. De vette varkens golden 44 a 48 ct. per k.g. Den 23 Nov. was de prjjs der boter f 1.10 tot f 1.20. GORINCHEM, 23 Nov. Op de veemarkt waren he den aangevoerd 410 runderenwaarvan de prijzen waren ale volgt: Zware kalfkoeien f 200 a 300, kalfvaarzen 140 a 200, melkkoeien f 160 a 230, vaar koeien fa ander half-jarige ossen f 100 a 140, guiste vaarzen, f 100 a 140, pinken 90 a 110, graskalveren 30 a 60, 23 nuchtere kalveren f 10 a 15, 00 lammeren f i per stuk Aangevoerd 20 vette varkens, van 22 a 24 cent per half kilo, 00 schapen f 00 a 00, 271 biggen, f 4,00 a 10.00 per stuk. Boter f 0.65 a 0.75 per half kilo, eieren f 1.60 a 1.70 per 26 stuks, kippen f 0.60 a 0.70 per stuk. ROTTERDAM, 23 for. Tarwe. Jarige, puilt f 9 a 10.25 goede en middelbare f 0.50 a 8.Nieuwe. D: beste J 9.25 a 9.75, goede f 9.a 5.50, geringe f—.— a Per 100 kilo f 11.00 a 13.—. Canada. Tarwe ftlö a 8-50. Rogge. De beste f 8.25 a 8.60, goede en mindere f S.a 6.75. Gerst. Winter f 4.75- a 6.25. Per 100 kilo 9.25 a 10.25. Zomer f 4.75 a 5.60. Per 100 kilo f 9.40 a 9 50 Chevalier f 5.75 a 6.50. Haver. 3.25 a 4.60. Boonen. Bruine. De beste- jual. f 11.— a 12.75, goede en mindere soort f-. a Witte. De beste qual. f 8.00 a 11.75 goede en mindere f -.a -.Erwten. Kook f 10.50 a f 12.50 Kanariezaad. De beste qual. f 7.75 a 8.mindere wort f 7.50 a 7.—. Per 100 kilo f WATERHOOGTE KEULEN. 21 Nov. 2.10 M. boven 0. 22 Nov. 2.30 M. 23 Nov. 2.12 M. Waterhoogte Heusden. 21 Nov. (voorm. 8 uur) 1.61 M. A. P 22 Nov. 1.70 23 Nov. y 1.70 Ad vertentiën. Voor de talrijke bewijzen van deelneming, ontvangen bg het overlijden van onze dier bare Moeder. Behuwd- en Grootmoeder, Vrouwe ADRIANA ISABELLA MARIA BAX VAN DONGEN, weduwe van den WelEl. heer JOHANNES VERHOEVEN, betuigen wjj onzen oprechten dank. Robekt. J. A. A. m. verhoeven. Heusden, November 1891. In een burgergezin op een dorp, wordt dadelijk GEVRAAGD: P. G., die goed kan werken en met de wascb omgaan, niet beneden 20 jaar. Fr. brioven aan het Bureau dezer Courant. Alle boeken door bovenstaande Firma's aangeboden, zjjn mede verkrjjgbaar, tegen denzelfden prjjs, bjj den Boekhandelaar N.B. Het voordeel om bjj den laatste te bestellen is lo. dat men geen postwissel behoeft over te maken noch prijsverhooging te be talen voor toezending. 2o. dat men niet contant behoeft te be talen, maar het gevraagde op jaar rekening ontvangt. bericht bij deze, dat hjj dit jaar weder tegen concurreerende prijs kan leveren a f 0,75 per H.L. aan het pakhuis afgehaald en f 0,78 per H.L., in de stad aan huis bezorgd. Bij eene hoeveelheid afgehaald, aan slijtersprijs. a f 0,30 per ton. om Aardappelen of Bloemen te bewaren, a f 1,00 per 100 stuks. per pak van 200 K.G. a f 2.00 Is prijs: Een SPEELDOOS, met acht airtjes, geheel nieuw. (Naar verkiezing kan daarvoor ook 30 gulden ontvangen worden. 2e prijs: Eene PENDULE, een REGU LATEUR of een Remontoir HORLOGE. (Een dezer, naar keuze van den winner.) Se prijs: Een Vergulden WEKKER. 4e prijs: Premie van TIEN GULDEN, voor den speler die het meest gewedjjverd heeft en geen der vorenstaande prjizen verwierf. Prjjs van 20 stooten Cent. Indien het Concours om de een of andere reden niet voleindigd zou kunnen worden, ontvangen de spelers 2/s van den inleg terug. De Bussumsche Briquetten zjjn de best© en voorcleeligfste in gebruikzjj zgn bard en houden het langst vuur. Om te voorkomen dat andere Fabrikaten voor de onze worden verkocht, hebben wjj het woord

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1891 | | pagina 2