Biljartballen, Kunst-Snij- en Draaiwerken, Het Repertorium 7n d®, Nwderl^,,s/;he Eene proeve van bewerking op Zondag aanstaande, FUCHS Comp., hebben te 's-Bosch op Donderdag den 14'tot het ontwerpen van eene wettelijke rege- Men zie in de annoncen; Grands Magasins du Printemps te Parijs. Heusden, van 24 tot 3i Maart. Geboren: Bastiana Bertha, d. v. B. van Advertentiën. HARMONIE „DE EENDRACHT," te 's-HEKTOGENBOSCH, Keizerstraat, hoek St. Jorisstraat. tasscben Donderdag en Zaterdag weer storm te wachten op dekasten van Groot-Brittannië en Frankrijk. De Duitsche socialisten of anarchisten, die naar Zwitserland zijn uitgeweken, hebben vermoedelijk een goeden slag geslagen. Dezer dagen overleed de Duitsche consul te Zurich in den nacht van Donderdag op Vrijdag hebben onbekenden zich toegang weten te verschaffen tot zijne woning en daar alle acten, brieven, formulieren, zegels, stempels enz. gestolen. Later wordt bericht: De dieven, die het Duitsche consulaat te Zürich leegplunderden, zijn gevonden, 't Zijn twee Duitschers, die al heel wat op hun kerfstok hebben, en die door verkoop van valsche legitimatiepapieren zaakjes hoopten te maken. Alle papieren van het consulaat zijn bjj hen terug gevonden. Deeming niet Jack the Ripper. Dit is de overtuiging van de polite te Londen. De man zou deze moorden alleen op zich nemen, om naar Engeland te worden gezonden, hopende te kunnen ontsnappen en in elk geval tjjd te te winnen. Een der artsen die de vijf te Rainhill ge vonden slachtoffers van Deeming sehouwden, leverde in de Daily Graphic* eene schets van de wijze waarop, blijkens verschillende gegevens, het afmaken der ongelukkigen moet zjjn toegegaan. Eerst werd de vrouw, daarna werden een voor een de vier kinderen uit de slaapkamer geroepen naar het vertrek waar Deeming haar wachtte. Aan allen werd de keel afgesneden. Doch het gruwelijkste is wel, dat de moordenaar de drie oudste meisjes, vóór hij ze slachtte, de handen op den rug bond en met een en doek den mond dichtstopte. Een slager kon het gruweljjke werk niet met vaardiger hand hebben ver richt. Met'welk eene kalmte en zorgvuldig heid het afmaken geschied moet zijn, bljjkt o.a. hieruit, dat er op de kleederen der slachtoffers geen spoor van bloed te vinden was. Uit Londen wordt gemeld In het Lagerhuis heeft de heer Chaplin verklaard, dat het mond- en klauwzeer ook in Nederland zich heeft geopenbaard. De regeering kan het verbod van invoer van vee uit alle landen van Europa niet eer op heffen dan nadat de veeziekte op het vaste land heeft opgehouden. Omtrent de nederlaag der opstandelingen in Mongolië wordt nader gemeld, dat ver scheidene gevechten werden geleverd, alle met gunstigen uitslag voor de Chineesche regeeringstroepen. Ongeveer 8000 rebellen werden over de kling gejaagd500 hunner werden in hun versterking omsingeld en levend verbrand. Te Kulon vielen de regee ringstroepen 300 opstandelingen aanreeds by het eerste samentreffen sneuvelden er 100. By een tweede ontmoeting beten nog 50 hunner in het zand. Den overigen werd later de terugtocht afgesneden, en niet één hunner ontkwam den dood. Inmiddels snelden 600 man cavalerie en 800 man voetvolk van den vyand te hulp. Maar ook die macht werd door de troepen der regeering terug gedreven met een verlies van 400 man. Een hunner bevelhebbers werd gevangen gemaakt en op de plaats onthoofd. Te Schidlitz, by Danzig, vergiftigde de werkman Neumann zichzelf, zijn vrouw en zes kinderen. Neumann en een kind zijn gestorven, de andere herstellen. Uit Barcelona meldt men thans, dat het bericht in de bladen, over den brand in de haven aldaar, geheel onwaar is. Volgens telegram aan de Standard* uit Konstantinopel blijkt de vertraging, welke de verzending van den firman tot installatie van den Khedive voortdurend blyft onder vinden, voort te vloeien uit de vrees van den Sultan, dat de Engelschen ter gelegen heid der investituur eene opzienwekkende demonstratie op het touw zullen zetten. De Tranvaalsche Volksstem* heeft van een harer correspondenten aan de westelijke grens het volgende telegram ontvangen, dat zij zonder commentaar opneemt: Kapi tein Linsui heeft een magistraat in het Britsche Protectoraat van het paard ge trokken en een pak slaag gegeven. De politie van Vrijburg en Mafeking is opge trokken. Troepen zyn in aantocht. Paarden worden opgekocht. Oorlog wordt verwacht*. Eene depêche uit Guthrye (Oklohama) behelst, dat de Indianen zeer onrustig zijn, •n het voornemen hebben te kennen ge geven, ten oorlog te trekken. Reeds hebben 200 krygers de wapenen opgevat en eene dreigende houding aangenomen. Twee Indi- aansche hoofden zyn door de Amerikaansche overheid gevangen genomen en naar Guthr je overgebracht. De Indianen willen zich wreken op de blanken, die zjj beschuldigen hen van hunnen grond beroofd te hebben. Te New-York heeft weder eene terecht stelling door middel van electriciteit plaats gehad. Eerst by de vierde sluiting van den stroom trad de dood in. des voormiddags ten ÏO1^ Qre- 30 Maart 1892. BEKENDMAKING. Burgemeester en Wethouders der gemeente Heusden brengen ter openbare kennis, dat de tweede zitting van den Militieraad, tot het doen van uitspraak omtrent alle in de eerste zitting niet afgedane zaken en omtrent hen die als plaatsvervanger of nummerver- wisselaar verlangen op te treden, zal plaats April 1892, Hkusdkn, Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Secretaris, De Burgemeester, H. J. van Eggklen. Honcoop. Plaatselijk JNTieuvv~». ling der begrafenisfondsen. Aan de hoofden der politie is door den minister van justitie een circulaire gericht, waarin wordt aangedrongen op geregeld toezicht op den boterhandel, ten einde het toenemend bedrog daarin tegen te gaan. HERPT, 30 Maart. Heden werd alhier verkocht een kapitale Huizing, waarin Ver gunning, met Erf, Boomgaard en Bouw land, vroeger toebehoord hebbende aan P. Mallant, voor de som van f 5U00. Naar men zegt is dit pand aangekocht door de Commissie tot oprichting eener Roomsch-Katholieke Kerk alhier. WAALWIJK, 29 Maart. Hedenmorgen heeft een man door zich den hals door te snijden een einde aan zijn leven gemaakt. De veehandel in de Langstraat 'bleef ook sedert de vorige noteering flauw ge stemd. Kalf koeien moesten naar Rotterdam gebracht worden en weikoeien bleven nog weinig begeerd Slachtvee blyft prijshoudend en de puikste qualiteit wordt reeds om tegen Pascben te leveren, door vele slagers gekocht. NoteeringenKalf koeien en dito vaarzen f 150 a 225, weikoeien f 80 a 130, slachtvee le qual. 68 a 70, 2e qual. 58 a 62 cent per K.G.; vette varkens zeer willig, du prijzen wisselen tusschen 64 en 70 cent per K.G. schoon jonge varkens f 8 a 14 per stuk, be rekend tegen f 1.75 per week. Hooi. De vraag overtreft het aanbod, waardoor er weinig verhandeld werd, de pry zen bleven vast f20, f 17 a 18 en f 14 a 16 per 500 K.G., naar gelang het le, 2e of 3e qual. betreft. De handel in pootaardappalen in deBoven- Langstraat, is zeer levendig, naar qualiteit en soort worden ze voor f 4,50 a 5.per H.L. verkocht, vooral naar kralen (vroege soort) bestaat veel vraag. DUSSEN. Tot groot genoegen zjjuer gemeenteleden heeft Ds. Six Dijksta bedankt voor het op Z.Ed. uitgebrachte beroep naar Beijerland. DRONGELEN. Door Mejuffr. Marcelis, onderwijzeres alhier, is, wegens vertrek naar sleepkanen zyn Lienden, met 1 April eervol ontslag aange- spoedig uitvoering vraagd en verkregen. Yoor de vaceerende betrekking heeft zich geen enkele sollicitant aangemeld. Bij de vorige gelegenheid waren er acht. WELLE, 31 Maart. Heden namiddag luidde alhier en gelijkertijd in het naburige Ammerzoden de brandklok. Te Welle was een arbeiderswoning, ge legen aan den Hoornkant, in brand geraakt, die tot verblijf van 4 gezinnen strekte. De brandweer, direct in de weer, slaagde er in den brand tot het brandende perceel te be palen. Men vermoedt, dat het door kinderen is aangekomen. Te Ammerzoden was het een hooimijt, toebeheorende aan den landbouwer Van Oort, die in lichte laaie stond. 0<>k hier wist men terstond de vlammen te beteugelen; zoodat de brandweer aldaar vervolgens bij het blusschen te Welle kon behulpzaam zijn. Ook te Ammerzoden vermeent men, dat door het z.g. vuurtje stoken van kinderen, de brand is aangekomen. DALEM, 30 Maart. Met 39 van de 65 uitgebrachte stemmen, is tot lid van den raad der gemeente Vuren verkozen de heer J. A. de Witt. Door Woudrichemsche visschers zijn Dinsdag j.l. te Vuren ruim 250 K.G. spiering gevangen. Het gure weder van deze dagen in aanmerking genomen, kan die vangst zeker belangryk genoemd worden. de De Exploitatie-Maatschappij heeft volgende bekendmaking uitgevaardigd >De aandacht der reizigers wordt er op gevestigd, dat de plaatskaarten, genomen of afgegeven voor de op lijnen Nijmegen ArnhemZutphenDeventerZwolle— en Lage Zwaluwe's-BoschOsch rijdende locaaltreinen, in het geheel niet geldig zgn voor de gewone treinen op diezelfde lijnen. Reizigers, die in een gewonen trein plaats nemen met plaatsbewijs voor een locaal- trein, worden derhalve aangemerkt als niet te zyn voorzien van een bekoorlijk plaats bewijs.* Maakt men zich aan bovengenoemde overtreding schuldig, dan moet men betalen den vrachtprijs gerekend van het voorgaande hoofdstation, benevens f 3 boete voor de le en 2e klasse en f 1,50 boete voor de 3e klasse. Het behoeft overigens wel geen betoog, dat plaatskaarten voor gewone treinen ge nomen ook geldig zijn voor de locaaltreinen. In Den Haag moet zich een geval van nona met doodelyken afloop hebben voor gedaan by een jongetje van 13 jaar. De >Amstel-Main-Rijn-Stoomboot-Maat- schappy* zal, met het oog op de indienst- 8telling van het Merwedekanaal, haar mate rieel met een in 't bijzonder voor deze vaart gebouwde stoomboot vergrooten. Deze boot zal lang zyn 65 meter, breed 8 meter, hol 2.85 meter van tweeling- schroeven voorzien zijn, een laadvermogen hebben van 350 last en met een snelheid van 14 kilometer moeten loopen. De bouw van deze boot is opgedragen aan de heeren J. k K. Smit aan den Kinderdijk. Verdere plannen tot uitbreiding van het materieel 't zij met stoombooten, 't zij met in overweging en zullen erlangen. klanrd, dat zij haar geheel normaal hadden bevonden. Nog deze week verschijnt een tweede brochure van mevr. Stuten, die een reeks verklaringen zal behelzen van oud-patiënten enz. van het Haagsche krankzinnigengesticht. Bij het rechterlijk onderzoek, omtrent de gebeurtenissen in het Haagsche Krank zinnigengesticht, zullen nogal krasse ont hullingen worden gedaan. Onder anderen zou er een oud le luite nant van de grenadiers, een wijokooper, uit baldadigheid zyn doodgeslagen. Ze hadden hem met de handen op den rug gebonden op een hoop stroo in de cel gelegd en om hem te tergen, riepen ze dan tegen hen (die een beeldschoons vrouw had), »ik heb vannacht bij je vrouw geslapen.* Dat moet nog verleden jaar gebeurd zyn Kortelings moet er ook nog een vrouw zijn gestorven met een zware wond aan de borst. De docter schynt nu tegen de justitie aan het klappen te zyn. Toch vermindert die verbazende geheim houding, want zelfs de 16 getuigen in ge noemden doodslag werd de stipste geheim houding opgelegd. De officier van justitie te Heeren veen heeft het noodig geoordeeld, om ten huize van den heer H. J. Toering te Beets, die als lid der commissie voor de noodljjdenden te Beets dagelyks uitdeeling houdt, rijks- veldwacht te detacheeren, om, zoo noodig, de orde te handhaven. Met het oog op de internationale paarden- tentoonstelling, welke in Juni e. k. te Scheveningen zal gehouden worden en ten einde onze Noordbrantsche fokkers in de gelegenheid te stellen zooveel mogelijk deel te nemen met in het stamboek ingeschreven paarden, is door het Bestuur der afdeeling »Noordbrabant« van het Nederlandsch Paarden-Stamboek bepaalt, dat de keuringen dit jaar zullen plaats hebben in de tweede helft der maand April, terwijl belangheb benden zich vóór den 15den dier maand moeten wenden tot den Secretaris van boven gemelde afdeeling. (Zie de advertentie in dit blad.) Niet alleen voor hen die een onduidelijke hand schrijven maar tevens wegens de groo- tere vlugheid waarmede men na eenige oefening, zijne gedachten op papier brengen kan, verdient de Schrijfmachine alle aanbe veling. Het vele gebruik dat er van deze machine reeds gemaakt wordt, bewijst vol doende de groote bruikbaarheid er van, ter wijl de prijs, na tallooze verbeteringen sinds de uitvinding ervan, slechts f160 bedraagt. Met behulp van deze machine is 't moge lijk alle hoofd- en kleine letters, cjjfers en letterteekens te maken terwijl het op deze wijze vervaardigde schrift zich tevens leent tot het maken van een afdruk in het copie- boek. Voorwaar voldoende aanbeveling! Jtiinnenland. De Tweede Kamer is uiteengegaan ver moedelijk tot Dinsdag 26 April. Van verschillende zijden wordt bij den Min. van binnenl. zaken aangedrongen op de aanneming van den midden-Europeeschen tjjd, zoodat, mocht tot tijds verandering be sloten worden, deze waarschijnlijk wel de meeste kans van aangenomen te worden heeft. Naar wij vernemen, wordt door den minister van binneniaudsche zakeu de be noeming voorbereid van eene staatscommissie Een artikel over »de commissie voor Beets*, door dr. Vitus Bruinsma aan 't »D. v. N.« gezonden en in bezadigde termen gesteld, doet het naar ons inzien betreuren, dat die commissie te eenzijdig is saamgesteld. Hoogelyk is het zeker af te keuren, dat van socialistische zijde de bevolking wordt opgeruid tegen de commissie, maar zou het niet mogelijk zyn geweest dit te voorkomen door een lid der Volkspartij of een sociaal democraat in de commissie op te nemen? En als het waar is, dat de heer Toering, vervener, een winkel houdt, die bloeit door den verkoop aan zyn arbeiders, en boven dien een herberg met vergunning, dan is het zeker niet vrij van bedenking als hij de grootste rol speelt bjj het uitdeelen der giften. Andere der geopperde grieven achten wij ongegrond, maar de billijkheid eiseht te er kennen, dat niet al het mogeljjke schynt gedaan om gerechtvaardigde ontevredenheid te voorkomen. Men meldt uit Beets (Fr.), dat de heer Nawjjn, hoofd der school te Beets, de onder steuningscommissie aldaar een proces zal aandoen, wegens de bestemming, die zij ge geven heeft aan de ingekomen gelden. Volgens »De Standaard* zou de kapitein der infantrie C. Roelants te Arnhem feitelijk uit den dienst zijn ontslagen, omdat bjj deelnam aan de Middernachtzending. Op 20 Dec. 1891 werd hij veroordeeld voor geen hooger rang te kunnen worden aanbevolen en op een request aan de Koningin, d.d. 28 Dec., waarin hij de hem aangedane behan deling uitvoerig uiteenzet, werd afwijzend beschikt, zoodat hem niets overbleef dan ont slag te nemen. Ten gevolge van het springen van een ketel, met spiritus gevuld, is Woensdag te Delftshaven de bekende gist- en spiritus fabriek der firma Kiderlen Co., tot den grond toe afgebrand. Het gebouw en de machineriën waren voor f 320.000 aan de Amsterdamsche Beurs verzekerd. De vooruitzichten voor de ansjovisvis- scherjj laten zich dit jaar niet rooskleurig aanzien. Van een der voornaamste Holland- sche firma's is bij een drietal zouters te Lemmer bericht ontvangen, om voor haar, bij de aanstaande teelt, voorloopig geen ansjovis te zouten. De enorme hoeveelheid dezer vischjes, in 1890 gevangen, ver meerderd met de vangst van het afgeloopen jaar, en de geringe handel, welke in de laatste maanden in dit artikel geweest is, als oorzaak daarvan beschouwd Duizende ankers ansjovis liggen de kelders opgestapeld. Neemt men aanmerking, dat de ansjovisvis- over het geheel voor de visschers nog een van de meest winstgevende be drijven is, en teveus dat duizenden andere personen daarvan voordeel trekken, dan ligt het voor de hand dat dit bericht groote teleurstelling veroorzaakt. moeten worden, nog in nu in scherij Naar men met zekerheid verneemt, is mevrouw Stuten thans door het Provinciaal Hof van Noord-Holland als hersteld ver klaard, hetgeen haar, zooals men weet, ge weigerd werd door de rechtbank te 's-Graven- hage, kort voor de verschijning der brochure, nu ongeveer 3 maanden geleden, en zij reeds sedert 14 maanden het gesticht had verlaten en 14.personen, waaronder 3 doctoren en een gepensioneerd kolonel bij den genees kundigen dienst der landmacht hadden ver- In de Drentsche veenkoloniën zijn dit jaar de prijzen van het bovenveen zoovel als die der veenputten bij verhuring daarvan overal ongekend hoog geworden. Op vele veenplaatsen in de Eksloër, Valther en Weerdingermonden, waar tot nog toe niet verveend werd, zal overal de veenvergraving een aanvang nemen. In de Bruiner- en Drouwenermonden neemt echter de veen- exploitatie jaarlijks af, naardien er daar veel veen vergraven is en de dalgronden reeds tot land zijn bereid. Toen de familie Viotta, wonende op de Prinsengracht te Amsterdam, eergisteren avond te 11 uren 30 m. thuiskwam, vond men de deur met den ketting gesloten en schelde men te vergeefs. Toen de deur daarop met geweld geopend was, werd de 26-jarige dienstbode Anna Verhoeven, geboren te Kerkdriel, met 7 wonden aan het hoofd vermoord gevonden. De schrijftafel en de secretaire waren open gebroken, waaruit f 160 vermist wordt. Men vermoedt dat teleurgestelde liefde in dit drama in het spel is. Buiten de reeds vermelde wonden, toonde het lichaam nog drie messteken in de lin kerzijde ter hoogte van het hart en eene in den rug. Het meisje was een wees en had een vrijer, die te 's-Hertogenbosch woont. Ofschoon door de justitie direkt alle moge lijke nasporingen gedaan zijn, is er tot nog toe nog niets van den moordenaar bekeud. Voorloopig is gearresteerd een schilders knecht die met de vermoorde verkeerde. De officier van justitie verzoekt dringend het adres te vernemen van de schrjjfster van een brief, aan hem gericht. In zake een te Gouda op de weduwe P. van Oudshoorn, wonende aan den Kleiweg aldaar, gépleegden moord is een geneesheer met de justitie derwaarts vertrokken. Die weduwe werd met een tot aan den rug wervel afgesneden hals in hare woning ge vonden. Diefstal schijnt aanleiding tot deze misdaad geweest te zijn, aangezien bij de politie de opsporing van een gouden heeren en een dito dames-horloge, uit hare woning vermist, verzocht wordt. Omtrent deze geheimzinnigen moord of zelfmoord wordt nader gemeld Maandagavond was de wed. Van Ouds hoorn ten huize harer ouders (haar vader is kassier in de Bank van Leenin^) geweest en had daar met haar broeder H. Berlijn een onderhoud gehad over haar fiuancieelen toestand. De regeling van den boedel van wijlen haren echtgenoot was juist afgeloopen en zij overhandigde thans de aanwezige fondsen aan haar broeder, werkzaam ten kantore van de firma Knox en Dortland, die haar een bedrag van ongeveer f 80 terug gaf, om in dagelij ksche behoefte te voorzien. Thuis komende riep zij hare twee com mensalen (die als machinist en stoker op de IJselstoomtram werkzaam zijn) toe, hoe laat zij den volgenden morgen uitgingen. De een antwoorddeom 6, de ander om 4 uur. Zij werden gewoonlijk niet door hun hospita geroepen, maar van buiten gewekt. Hij, die om 4 uur opstond, vond op dat uur zyn gewone ontbijt niet gereed staan, zocht daarop naar de hospita, vond die eerst niet, maar eindelijk in de schuur met afgesneden hals Onmiddellijk werd aan de politie daarvan kennis gegeven, die op haar beurt de justitie daarvan mededeeling deed. Het feit, dat genoemd geldelyk bedrag niet in het bezit der overledene gevonden is, doet aan moord denken, terwyl het achterhuis zeer gemakkelijk zonder geraas binnen te komen was. Onnoodig te melden, dat deze geheim zinnige zaak met allen yver door de politie onderzocht wordt. De woning wordt door de politie bewaakt. Bahvoort en H. van KuijkCornelis, z. yv N. van der Wees en C. S. van Grondelle. Overleden: G. G. de Jong, 74 j., geh. met H. M. Stulemeyer; C. van Diem, 71 j.,. geh. met J. Scheepens. 339e STAATSLOTERIJ. Prijzen van f 100 en daarboven. 2e Klasse. Trekking van 29 Maart. Prijs van f 20.000: no. 2209; f5000:: no. 16905; f 1000: no. 6378; f400: no. 2010; f 100: nos. 8552, 12554 en 15633. 2e Klasse. Trekking van 30 Maart. Prijs van f2000: no. 3472; f 1500: nos. 14131 en 18425: f 1000: nos. 6625 en 14085; f400: nos. 4395 en 7199; f200: nos. 8637 en 16807; f100: nos. 2695, 6141, 13430 en 20302. 2e Klasse. Trekking van 31 Maart. Prijs van f400: no. 3945; f100: nos. 1605 en 6518. Land- en Tuinbouw enz. Door de beetwortelfabriek onder Naarden is met landbouwers uit Gaasterland een contract gesloten, ten einde verbouwing van beetwortels op groote schaal te doen plaats hebben. De fabriek verschaft het, benoodigde zaad, en zorgt tevens voor her zaaien is de plant opgekomen dan z^ndt. zy een des kundige, ten einde onderricht, te geven in het uittrekken der overtollige pl t v ii in den zomer weder op hare k i ;u komt om te zien of de verbouwer ztjue zaken naar behooren in orde houdt. De verplichtingen van den boer zijn, te zorgen dat de grond geschikt is voor de zaai; te zorgen voor behoorlijk schoon houden; het verschaffen van de benoodigde paarden by het zaaien en het afleveren van de opbrengst alleen aan de fabriek onder Naarden, waarvoor hem f 11 per 1000 kilo gram wordt vergoed, terwyl hjj de beet wortels franco moet leveren aan het naaste vaarwater. Bij de aan mond- en klauwzeer Ijjdende koeien van den heer Doornbos, bij Appinga- datn, is nog weinig beterschap te bespeuren. Wel schijnen de dieren van tongblaar geen hinder meer te hebben, maar het klauwzeer neemt meer toe dan af. De stal wordt door 30 militairen bewaakt. Onder het vee van een landbouwer te Diepenveen is het miltvuur uitgebroken. Twee koeien zijn reeds bezweken en nog drie zijn aangetast. De noodige voorzorgsmaat regelen tot ontsmetting zjjn genomen. Te Grubbenvorst (Limburg) is het mond en klauwzeer uitgebroken. Dientengevolge zyn de aangekondigde veemarkten in deze omstreken onbepaald opgeheven. Bij den landbouwer C. K., te Berkel en Rodenrijs, heeft een koe een kalf geworpen, dat van een hondekop voorzien is. Rozenpitten uitgezaaid, komen grooten- deels pas in het tweede jaar op. Wil men dit nu voorkomen, dan mengt men de zaden met zand, bijv. in een pot en graaft deze, in het najaar in den grond. Tegen het voor jaar wordt zaad en zand uit de pot ge nomen, op papier dun uitgezaaid en in de zon gelegd. De gezwollen zaden barsten nu open, worden onmiddellijk gezaaid en komen reeds na eenige weken op. Zou deze proef ook niet eens te nemen zijn met de andere zaden van heesters en boomen, die twee jaar liggen, als perzik, Crataegus en meer soorten? W A T E R H O O G T E K E O L E N. 26 Maart 2.45 M. boveo 0. 27 Maart 2.75 M. 31 Maart, 3.01 M. ISnrgerlijke Sstand. W aterüoogie Heusden. 29 Maart(voprm. 8 uur) 2.39 M. -j- A F 30 Maart 2.35 31 Maart 2 66 - Bij L. J. Veerman te Heusden is verschenen r J unsprudcntie en Kechts- literatuur, jaarg. 1891, prijs f 3, en met tijdelijk zeer voordeelige voorwaarden. De laatste wordt op aanvraag alom gratis en franco toegezonden. DOOK DE vim 1 Ierpt. BIJ DEN HEER J. BUIJS TE HERPT, des namiddags ten half zes ure. Queue's, Mmrazen, Waudelstotten. in Ivoor*, Schildpad, Ir*ai.*el- inoor, Been enz. enz. in het Fabriek en Magazijn van

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1892 | | pagina 2