H0UTK00PERIJ. Holts en Advocaat, ten groole pari ij ACHFEIIIIEELEY A. BIESAART Zn.. F1J\F HEIKELEV Steeds voorhanden antieke en moderne Meubelen, lodellioeiten. EINDHOVEN, MN Ei 5 CL l'lioenix Biei •en W. HOSTER t® 's-Bosch, ONTVANGEN: Behangselpapier Verfwaren en Vernissen. Attentie! MAVTtODAPHÉ Morgenwijn. Cornells lalingré, Kunsttanden van f 1.50. Geheele Gebitten 35.00. Korps Mariniers. SCHUMAKER, Schoorsteenmantels, SCHOENWERK. Kastpapier en Salon-, Zit- en Slaapkamer-Ameublementen. IJ Louis de Jongh, ffiapp m Manufacturen en Moie-ArtMen. Randen, Schoorsteenstukken, Behamlinnen, F. LUIJT, Vanhandelaar - Distillateur - Likeurstoker Voor Bruiloften, SCHOONMAAK. Vernis Enamelverf iimr- n Specialiteit van Eippaakt Weit P. J. BOEREN, Vuchterstraat G 6, 's-Bosch. Arkelstraat, Gorinchem. Amerikaansch Greenen Planken enz. 's-lfertogenboseh. Kerkstraat A 66, tegenover de Putstraat, Fabiiek en Magazijn berichten de ontvangst der VERPLAATSEN omer dien s tregeling per fust alleenverkooper voor Ne derland en Koloniën. Venster- en Spiegelglas enz. enz. OLIJK en VROOLIJK, J. D. DIJK, Boekh., Superfijn Vernis Enamelverf W. A. HUISMAN, M. J. EBELING, Fraaie WANDELSCHOENTJES, te voorschijn en eerst dan begint men met het doorsngden. Het nitpot-en der aardap pelen mag eerst na 4 of 5 dagen, du3 nadat de wond vlakte goed uitgedroogd, is, geschieden. Pootaardappelen, welke op deze wijze behandeld zijn, loopen 14 dagen vroeger uit dan aardappelen, die men zoo maar, zonder inachtneming van het bovenstaande, had stuk gesneden. Zij groeien den geheeien zomer beter en geven een grootere opbrengst. Vrijdagmiddag zijn de eerste peulen in fraai met bloemen versierde bennetjes door een paar warmoeziers uit het Westland te Amsterdam ter markt gebracht. Zij werden voor f 2,50 het halve K.G. van de hand gedaan en dienen meest voor geschenken van groentehandelaren voor hun begunstigers. IVeêrlandsch Indië. Aan de >Sumatra Cr.« wordt van Kotta- Ra ;ja d d. 26 Ma.a»t jresehreven In den nacht van 20 op 21 Maart j.l. gelakte het aan een detachement maré chaussees in de Westerlinie een bende Atjehers te naderen, die bezig was de rails van den tramweg op te breken en reeds 28 laschplaten had afgeschroefd. De onzen gaven daarop een salvo's, hetgeen de dieven overhaast het hazenpad deden kiezen, in de handen der onzen achterlatende twee dooden, twee gewonden, tal van retjons, klewangs, donderbussen en de 28 lasch platen. Aan onze zgde werd geen verlies geleden. De nu naar Padang terugkeerende west boot kwam hier met de gele vlag in top aan, omdat zich op de reis herwaarts choleragevallen aan boord hadden voorge daan. Zjj heeft ter rede Olehleh drie dagen quarantaine moeten houden en toen haar na dien termjjn practica verleend werd, mochten de nieuw aangekomen troepen niet naar de kazernes gaan, maar moesten zjj nog acht dagen in barakken te Olehleh blijven, ter voorkoming van besmetting. Op de reede Olehleh was op 24 Maart noodweer. Door de woedende baren werden ongeveer vier meters van Olehleh's kust strook verslonden: de koepel van de Witte Sociëteit*, een gedeelte van de pier der firma De Lange Co. en van die der Chi- neesche kongsi, vele bjjgebouwen van aan zee gelegen woningen werden weggeslagen en een kolenloods stortte geheel in. Een stoombarka8 van het ter reede lig gende oorlogsschip »Bali« werd door de golven weggeslagen. Een moedig matroos evenwel sprong in zee, haalde haar zwem mende in, sprong er in, en bracht het zonder man of muis op zee dobberende vaartuig weder in het bezit der marine. Er komen dageljjks berichten in, dat de vijand alhier zjjn slag wenscht te slaan nu eens werden Nesoeh en het veekraal, dan weder werden Gedah an het hoofdeta blissement van de Atjeh-leverantie als zijn doelwit genoemd. Er heerscht hier dienten gevolge groote spanning. Uit Kotta-Radja wordt aan de Deli Ct. geschreven, dat de zenuwachtige spanning door berichten van allerlei aanvallen tot kalmte is gekomen. De schade, door de zware branding veroor zaakt, wordt begroot op ongeveer f 40.000. Den 20sten Maart werden te Segli twee schokken van aardbeving gevoeld. Ook te Samarang is een vrjj hevige schok van aardbeving gevoeld. De richting was bjjna vertikaal, en de aarbeving ging, volgens sommigen, vergezeld van een onderaardsch gerommel. Volgens telegraphische berichten is in geen der andere afdeelingen van Sa marang, met uitzondering van Kendal, iets gevoeld. In het laatst van Maart werd het weder drukkend, terwijl de regen ophield. Met het invallen der pocasa werden de posten weinig meer beschoten. De mare chaussees waren den laatsten tijd nogal ge lukkig, doch in den avond van 2 April is een brigade dier manschappen tnsschen Lamjong en Boekit Karang in een hinder laag der Atjehers gevallen, met het onge lukkig gevolg, dat wjj drie zwaar ge wonden (inlanders) kregen. De marechaus sees, hoewel verrast, hielden stand en bleven meester van het terrein. De vjjand vluchtte en liet slechts een donderbus in ons bezit. Aan de »Deli Ct.« is nog het volgende ontleend Onze versterking te Segli werd nog steeds beschoten. Van daar kwam het bericht, dat de Pedirische hoofden zich te Kemala bjj den Pretendent-Sultan bevonden, alwaar plannen werden gesmeed om een inval te doen in het gebied van Toekoe Bintara Kembangan. Toekoe Bintara Sama India, wiens ge bied door den Pretendent-Sultan werd ver woest, heeft nu stappen gedaan om zich bjj ons te onderwerpen, om daarna aan onze Staatsruif te mogen meeknabbelen. Edi is nogateeds rustig. De peperplakkers zijn naar bun negorijen teruggekeerd, omdat zij daar voldoende voeding hebben door het gelukken van den rijstoogst en er door de geheele afsluiting van de N.-Kust niet veel te smokkelen en te rooven valt. Ook is het bendehoofd Toekoe Nja Mo hamad nit Pe; lak naar Groot-Atjeh ge wandeld. Molaboe wer i den laatsten tjjd niet meer beschotenook de assargangers hadden geen last van het volk van Roending, omdat zij nit hun kampong naar Telok Boeboen zijn getrokken om het hoofd aldaar, Toekoe Tjoet Amin, te beoorlogen en te berooven. De beri-beri neemt toe, het sterftecijfer is hoog. Te Poeloe Bras vermaakte de luitenant K. zich met de vischvangst door middel van djnamiet. Naar een der vischjes grjj- pende, die door de ontploffing boven kwam drijven, stak dat beestje hem met de rugvin. Een oogenblik later was zjjn geheele lichaam blauw geworden en begon die officier zoo raar te doen, dat men meende, dat hij volslagen krankzinnig was geworden. Door de onmiddellijke hulp van den dokter te Poeloe Bras is de ljjder thans weder hersteld. Bij die vissch?ry werd o. a. ook gevangen een visch van pl. m. 75 kilo zwaarte, behoorende tot het geslacht der dolfijnen. In zijn maag vond men na opening een dooden aap, een dood hondje en drie vis- schen van pl. m. Ys meter lengte. Gemengd en Allerlei. Dezer dagen trouwde de veldwachter eener gemeente bjj Tongeren. Terwjjl hij met de bruiloftsgasten een toer door het dorp deed, hebben dieven zich meester gemaakt van een ham, gebak, gebraad en andere lekker nijen, die voor het bruiloftsmaal bestemd waren. Bjj hun thuiskomst vonden de gasten het volgende versje: Wel vriendals ge nog eens mocht trouwen. Wil deur en kas gesloten houen, Want wat voor U was klaar gemaakt, Heeft ook aan anderen goed gesmaakt. Amerikaansche manieren. Te El Reno, Oklobama, werd een jonge schoone, Mary Wilson, door twee heeren 't hof gemaakt. De medeminnaars hadden telkens twist, wat nog toenam, toen de jonge dame haar voor keur voor den heer Harwey toonde. Dezer dagen danste zij met hem op een balde beer Tobin hen ziende, snelde toe en schoot Harwey een kogel door de borst. De jonge dame trok onmiddellijk het revolver uit den zak van haar minnaar en schoot den heer Tobin doodzjj trouwde den volgenden dag met den heer Harwey, om zich geheel aan de verpleging van den zwaar gewonde te kunnen wjjden. De >Warschawsky Dnjewnikc geeft de volgende beschrijving van een klok, waaraan de uurwerkmaker Goldfaden te Warschau 6 jaren heeft gearbeid en die voor de wereld tentoonstelling te Chicago is bestemd. De klok stelt een spoorwegstation voor met zalen voor reizigers, telegraafbureau, kas, een zeer aardig helverlicht perron en een bloementuin, waarin een fontein haar heldere stralen omhoog spuit. Langs het gebouw loopen de rails en bevinden zich de wacht huisjes, signaallantaarns, schijven, water reservoirs en alles wat tot een station behoort. In den koepel van den middelsten toren is een klok aangebracht, die den plaatselijken tjjd aanwijst, in de beide zijkoepels bevinden zich klokken, die den tijd van New-York en van Peking aanwijzenin de beide uiterste torentjes zijn een kalender en een barometer aangebracht. Elk kwartier begint de be weging op het stationeerst gaat de telegrafist aan zjjn werk, hij seint dat de ljjn vrij is. Dan gaan de deuren open en op het perron ziet men den stationschef en zijn adjunet komenaan het loket van de kas verschijnt de kassier; de wachters komen uit de wacht huisjes en openen den slagboom, de passagiers maken file voor de kas, om kaartjes te koopenkruiers brengen de koffers aan de klok wordt geluid, een spoortrein komt uit de tunnel te voorschijn en nadat de locomotief een doordringend gefluit heeft doen hooren, houdt de trein stil. Een arbeider gaat langs de wagens om met een hamer de wielen te inspecteeren, een ander pompt water in de machineketel. Nadat driemaal de klok is geluid, stoomt de trein weer af naar de tunnel aan den anderen kant. De stationschef verlaat het perron, de deuren gaan weer dicht, de baanwachters gaan weer in hun huisjes en alles is weer rustig, tot na verloop van een kwartier het rumoer weer begint. >Een oude vrouw, die kippen ging houden met het denkbeeld, dat ze door den verkoop der eieren spoedig rijk zou zjju, liet deze kweekerjj al heel gauw met tegenzin varen. »Die kippen,* zei ze, leggen nooit als de eieren duur zjjn en beginnen zoodra ze goedkoop worden.* Een burgervrouwtje komt een assurantie kantoor binnenvliegen en vraagt hijgend naar den »sef.« Men verwjjst haar naar een der direc teuren. Wat was er van nw dienst, juffrouw? Och meneertje! Yerassureert u als 't u blieft ons huisje! M'n man z'n werkplaats staat in brand] IVlarktberichteu. HEUSDEN, 7 Mei. Op de boter mijn waren heden aangevoerd 122 kilo. De prij« varieerde van f 1.22 tot fl.ll. DUSSEN, 5 Mei. Anngevierd 200 kilo boter. Prijs f 0.92f 1.08. Markt gezet f 1. Eieren f 0.70 per 26 stuks. 's-HERTOGENBOSCH, 9 M i. Op de heden alhier gehouden kalveren- en var- kensmarkt waren aangevoerd 175 vette kalveren en 00 vette varkens. Men besteedde voor vette kalveren le kw. 52 a 56 ct., 2e kw. 48 a 52 ct., 3e kw. 41 a 48 ct. per kilo. De vette varkens golden 00 a 00 ct. per k.e. Den 9 Mei was de prijs der boter f 1.20 tot f 1.32. WATERHOOGTE K E U L EN? 7 Mei 2.80 M. boven 0. 8 Mei 2.85 M. 9 Mei 2.88 M. Waterhoogte Heusden. 7 Mei (voorm. 8 uur) 1.64 M. -f- A. P. 8 Mei 1.71» 9 Mei 1.72 A.<i vertentiën. -oorbanden in den Boekhandel van L. VEERMAN te Heusden. ONTVAiNGEN VAN ALLE SOORTEN Reparatiën en opnieuw Stoffeeren van 1Y1EU8ELEN spoedig en billijk. sta lled en overleed in den ouderdom van ruim 87 jaren onze geliefde Vader en Behuwd vader, de heer C. A. ROOMER Sr. J. M. ROOMER. A. J. van EVERDINGEN Roomer. G. van EVERDINGEN. Bjj deze bericht ik mijue ge achte Clientèle, dat mijn Zaak eene uitbreiding- heeft ondergaan, door mjjn Magazijn te met een Filiaal te Met het oog op deze uitbreiding ben ik in staat, door betere sorteering flinker te kunnen optreden. Alle orders worden in den kortst mo gelijken tijd uitgevoerd, aangezien dezelfde sorteering steeds in beide Magazjjnen aan wezig is. Minzaam aanbevelend, Heusden. Eindhoven. Zooeven verschenen en verkrijgbaar in den Boekhandel van L. VEERMAN te Heusden, V oor wende men zich aan een ruime keuze vanaf 10 Cent per rol en hooger; met Goud vanaf 30 Cent en hooger. Vloerzijl, Loopers en Wasdoek. VOORTS DltOOGE EN BEREIDE Wordt steeds met succes als medici nale wijra door H.H. Doctoren aan zieken en zwakken aanbevolen. Verkrijgbaar bij te HEUSDEN. vergaderingen van Redt rijkers en Zangers, en voor alle andere vroolijke partijen, kieze men zijne Voordrachten uit het pas verschenen prettige boek bevattende 24 splinternieuwe Voordrachten, Komieke Scènes, Coupletten enz., met en zonder zang (bekende melodiën), alsmede aanwijzingen boe men de stukken moet voordragen. Dit boek van 64 bladzijden wordt na ont vangst van 11 blauwe postzegels of post wissel a f 0.50 franco toegezonden door Grachtstraat, Groningen. SUPERFIJN In 30 en 60 cents bussen, 54 artistieke kleuren. Een ieder die gewoon is klein huisraad zelf te schilderen, zal met een enkel proef- busje a 30 Cents, zich voor altijd over tuigen dat Vernis Enamelverf in geen enkele huishouding met den Schoonmaak ontbreken mag. is voor Heeren Landbouwers tot het zelf Schilderen van hunne Melkgereedschappen, als: Emmers, Tobben, Kuipen, onschadelijk voor de Melk, Boter of kaas en kan zonder kennis door ieder zeer gemakkeljjk worden verwerkt. Zwarte en zwart Matvernis Enamel zjjn onmisbaar voor het schilderen van Rijwielen (vélocipèdes) en de Zwart Matvernis Enamel word voor het Mat schilderen van school borden door geen ander evenaard. Leopoldstraat, TU K NHOUT, is eiken Vrijdag: van l1/, tot rity3 ure te raadplegen of schrifteljjk te ontbieden bij den Heer HOTEL VAN 00STERWIJK te GORINCHEM, uitsluitend voor het plaatsen van Kunst tanden en Grebitten, volgens de nieuwste stelsels, zonder afknippen der wortels of uittrekken der slechte tanden. Alle gebrekkige mondstukken, ook die door Tandmeesters gemaakt zijn, worden door mjj hersteld. Vrijwillige Dienstneming. Bij eene verbintenis voor 6 jaren: Voor personen niet jonger dan' 19, niet ouder dan 34 jaar f 1BO. Idem boven 34 doch beneden 40 jaar l/6 van f 130.voor ieder jaar. Bij eene verbintenis voor 4S jaren: Voor Jongelingen; Boven 18 doch beneden 19 jaar f 90. Idem 17 18 ZT5. Idem 16 17 60. Alle inlichtingen verstrekken de Plaatselijke en Garnizoens-Commandan- ten, en waar die niet aanwezig zjjn, het Gemeentebestuur. Vuchterdijk I 18, 's-Bosch. Bericht de ontvangst van een ruime keuze MARMEREN in alle stijlen en kleurenaan scherp concurreerende prijzen. voor gevoelige voeten. ONTVANGEN: „Minerva". „Mignon". Reparatie spoedig: en billijk. G ORIS CU EM, 9 Mei. Op de veemarkt varen he den aangevoerd 351 runderenwaarvan de prijzen waren als volgt Zware kalfkoeien ƒ230 a 300, kal/vaarzen f 130 a 200, melkkoeien 160 a 230, vaarkoeien fa ander half-jarige ossen f 100 a 120, guiste vaarzen f 100 a 120, pinken 80 a 100, graxkalveren f 40 a 60, 51 nuchtere kalveren f 5 a 10, 116 lammeren 4 a 8 per stuk Aangevoerd 2 vette, varkens, tan 18 a 20 cent per half kilo, 00 schapen f a 00, 903 biggen f 6,00 a 14.00 per stuk. Boter f 0.45 a 0.50 per half kilo, eieren f 0.80 a 0.90 per 26 stuks, kippen f 0.80 a 0,90 per stuk. ROTTERDAM, 9 Mei. Op de veemarkt waren he den aangevoerd 299 runderen, 140 vette en gras kolvertn, 2 nuchtere kalveren, 51 schapen of lamme ren, 593 varkens, - biggen, - bokken of geiten, paarden, - veulens, - ezels. He prijzen waren als volgt: runderen le qual. 78 cent, 2e qual. 70 cent, Se qual. 60 cent; kalveren le qual. 000 cent, ie qual. 85 90 cent, Se qual. - cent; schapen le qual. 65 cent, ie qual. 55 cent, alles per kilo; varkens le qual. 24 h cent, ie qual. 23 a cent, Se qual. 22 cent, licht soort 23 a 24 cent alles per half kilo. ROTTERDAM, 9 Mei. Tarwe. Jarige, puike f -. a goede en middelbare f -.a Nieuwe. De beste J 8.25 a 8.75, goede f 7.75 a 6.75, geringe f 6.50 a 4.75. Per 100 kilo f 9.00 a 10.25. Canada Tarwe f 5.50 a 6-70. Rogge. De beste f 5.25 a 7.20, goede en mindere f -.a Gerat. Winter f 3.40 a 4.20. Per 100 kilo f 6.75 a 6.90. Zomer f 3.40 a 4.10. Per 100 kilo f -.a -.Chevalier f 4.50 a 5.25. Haver, f 2.50 a 3.90. Boonen. Bruine. De beste qual. f 6.a 9.50, goede en mindere soort f -. a Witte. De beste qual. f 6.a 8.goede en mindere f -.a Erwten. Kook ƒ8.a f 10. Kanariezaad. De beste qual. f 5.75 a 6.75, mindere soort f -.a -.Per 100 kilo f a El STEEIER Heusden, 6 Mei. Volstrekt eenige en algemeene kennisgeving. naar STALEN van alle Goederen worden op aanvraag direkt te huis bezorgd. dkr Wijksche straatHeusden. Kunsttandenmaker, HorlogemakerKerkstraat -A. 7O te 's-I JOSCIT en elke Eersten en Derden XJinsdag: van elke maand van S tot IS uur in het van

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1892 | | pagina 3