Medelezers Puike Nieuwe Roode BESSEN-GENE VER, Een DIENSTBODE verkoopen Het Fruit P. F. ÏÉIs Chocolade en Suikerwerken. li. (iltOEMWEli, PREIHIEIH1RKTEN 's-Bosch. een Tweede of Derde MEID, J. ZONNEVELD, Bierflesschen, H. van Kessel, Kuiperij Wijn-, Bier-, Likeur- en Witte Flesschen. ld a 50 ets. per 3 maanden. Yoor den Inmaak. Nolans van MEERTEN te Andel, Magazijnen Kanaal, 's-HERTOGENBOSCH. Beugelsluiting. (Bakkerij d'ABRAHAM), Vuchterstraat G 48, 'sBosch. (w. g.) Dp. P. WOLTERING. it IMKMJ. Vuchterstraat G 52, 's-Bosch, H.H. Slijters genieten ruim Rabat. Confiseur. 's- Bosch, Noord wal 26 T. Eind van den Langendijk, Gorinchem.1 Lage prijzen.Lage prijzen. Zie verder de aanplakbiljetten. 's-Gravenhage moet aankomen, even voorbg bet seinhuis aan de Van Ravenst-einstraat uit de rails. Door het wringen van den gederailleerden bagagewagen werden ook de achterste wielen van den tender uit het spoor gezet, waardoor de koppeling met. den wagen verbrak en de locomotief zonder den trein een eind weegs met tamelijk snelle vaart doorreed. De bagagewagen en passa- giersrij tuigen stonden kort daarna stil. Daar de deuren van den bagagewagen geopend waren, omdat men het station naderde, werden door den schok, dien de ontsporing veroorzaakte, twee remmers uit den wagen op den weg geworpen. Een werd ernstig gewond opgenomen en naar het station gedragen, waar hij de eerste hulp ontving van dr. v. d. EL, uit Rotterdam, die zich in denzelfden trein be vond en 's mans overbrenging naar het ziekenhuis noodig oordeelde. De andere be ambte kwam met den schrik en eenige ont vellingen vrij en is kort daarop naar zijn woonplaats teruggekeerd. Van het station uit werd onmiddellijk na het gebeurde een trein naar de plaats gezonden, waarin de passagiers overstapten, zoodat het geval een oponthoud van een 20 minuten veroorzaakte. Een der twee remmers had juist zijn vrijen Zondag, doch deed voor een collega dienst. In eene tapperg aan den Goudschen rijweg te Rotterdam ging een bezoeker, z«kere K. S., eene weddingschap aan om twintig glazen jenever uit te drinken. Toen de 20 borrels gebruikt waren, zakte S. ineen en werd in bewusteloozen toestand naar zijne woning in de Sophiastraat overgebracht, waar onmiddellijk geneeskundige hulp werd ingeroepen. De man had eene jeneverberoerte gekregen en heeft daaruit eene verlamming in de beenen behouden. Enkele leden van 't hoofdbestuur van Frieslands zoetwatervisscherg zullen, ver gezeld van een paar leden der Prov. Staten van Friesland en den rijks-adviseur dr. Hoek, een bezoek brengen aan Frieslands verschillende meren. Het hoofddoel van dezen tocht is, een nauwkeurig onderzoek naar de vischrgkheid der wateren in te stellen en om tevens te weten te komen, welke soort van visch zich in elk water in hoofdzaak ophoudt. Op ieder meer worden zij bijgestaan door een beroepsvisscher van dat meer. Wanneer men eenmaal met zekerheid kan constateeren, welke soort men noodig heeft voor elk water, zullen er vanwege deze maatschappij bij hoogere autoriteiten stappen worden gedaan, om vergunning te krggen, te visschen in gesloten vischttgd. Voor de visch, in dien tgd gevangen, zal men een eigen water trachten te vinden, om zoodoende daar de visch gelegenheid te geven, kuit te schieten. Gaat er anders dikwgls ten gevolge der stoombootvaart en 't fabriekswater 80 a 90 °/o der eieren verloren, nu hoopt men zooveel °/o in 't leven te houden. Blgkt het noodig, dan zullen de jongen gevoed worden. Wanneer de jonge vischjes het kunnen verdragen, zullen ze opnieuw worden ge vangen en in meren en polders bij groote hoeveelheden worden losgelaten. Zoodoende hoopt men, na eenige herhaling, de Friesche wateren weer te bevolken en de visscherij weer tot een tak van ngverheid te verheffen. Bovendien koesteren vele leden dezer ver- eeniging de stille hoop, dat de visch der toekomst burgerrecht verkrggt en een alge meen erkend en gebruikt volksvoedsel wordt. Door de politie te Feijenoord is naar het ziekenhuis te Rotterdam overgebracht een 34-jarige smid, die zich niet meer bewegen kon vanwege zijn vreeselijk doorgetoopen voeten. De man was Duitschland en Frank rijk doorgetrokken, zoekende naar werk. Tbans kwam hg van Parijs. - Sedert Dinsdag j.l. wordt te Kralingen vermist J. v. E., oud 24 jaren. Hg is gekleed met Engelsch lederen broek, kamgaren jas en vest, had een pet op het hoofd en aan de voeten lage schoenen. Men vermoedt, dat hem een ongeluk is over komen. - Twee personen, die bij Ultt in den Ouden Usel gingen zwemmen, geraakten in een kolk. De een wi.-t zich nog te redden, doch tie andere verdronk. - Te Slenaken (L.) werd een daar gedetacheerd militair, milicien van Wjjlre, door het plotseling afgaan van een revolver, die een ander militair in de hand had, doodelgk getroffen. - De wissel wachter F. is te Zwolle, bjj het koppelen van een paar waggons, tusschen de buffers doodgedrukt. - Aan de Gasthuislaan te Delft is een kind uit het zolderraam op de straat gevallen. - In het Ziekenhuis te Rotterdam is per brancard binnengebracht de 25-jarige matroos Yan der Wouden, van de sleepboot »Pionnier,« die bg het doorslaan der machine een slag van een tornijzer tegen het hoofd kreeg, waardoor hg een hersenschudding bekwam. Zijn toestand is zorgwekkend. - Te Bolnes is een 10-jarige hengelaar in het water gevallen en verdronken. - In de Koningstraat te Arnhem is een 17-jarige werkman van een steiger gevallen en kort daarna overleden. - In een bierhuis aan de Zandstraat te Rotterdam is aangehouden de bediende, die zich aan verdnistering van ongeveer f 250 ten nadeele van zijn patroon schuldig maakte. Een gedeelte van die som werd nog in zijn bezit gevonden. - In de weiden bij het Koningsdiep onder Beets (Fr.) werd uoor maaiers een hert gevangen. Het dier wilde over een sloot springen, doch kwam in het water terecht. De maaiers, niet wetende welk dier het was, maakten het met hun zeissen af. - Vrijdag en Zaterdag hadden te Nijmegen twee ongelukken plaats. Ten eerste werd A. van Asch, 34 jaar oud, koetsier van den burgemeester van Ewijk, door het op hol slaan van zijn paard, door zijn rijtuig overreden, waardoor hij zoo danige kneuzingen en wonden aan het hoofd bekwam, dat hjj daaraan reeds is overleden ten tweede geraakte een 6-jarige knaap in de Nieuwe Haven. Hoewel bij het opvisschen nog zwakke teekenen van leven gevende, is het kind kort daarna overleden. - De 17-jarige Thomas Beute nam Vrijdagavond een bad in het Reitdiep te Groningen. Op zeker oogenblik begaven hem de krachten en zonk hjj eensklaps in de diepte weg. Anderhalf uur later werd zijn lijk door de politie opgedregd. het dempen van grachten in en het maken van wegen op een deel van de terreinen achter het Rijksmuseum. Ingekomen 10 biljetten. Minste insschrjjver was de heer A. Kramers te Amsterdam, voor f 64,800. 340e STAATSLOTERIJ. Prijzen van f 100 en daarboven. 2e Klasse. Trekking van 1 Aug. Prijs van f 1500: no. 18597; f 1000: nos. 903, 9036 en 11234f 400 nos. 11239 en 16430; f 200: no. 13987; f 100: nos. 7799, 10668, 13227 en 15221. Land- en Tuinbouw enz. Een eenvoudig, bij ons wel niet geheel onbekend, maar toch voor sommige wel licht nog nieuw middel, om bij herhaald bollen of stierziek zijn van koeien te weten te komen, of zij al of niet reeds drachtig zijn, geeft een landbouwer in de »Landw. Thierz.* aan. Het bestaat in het laten vallen van een paar druppels melk der be doelde koe in een glas pompwater. Ver mengen deze droppels zich met het water, dan is de koe niet drachtig; zinken zij echter naar beneden zonder zieh te vermen gen, dan is de koe het wel. Dit komt overeen met de bij ons welbekende zoogen, nagel- proef, ook in genoemd blad vermeld. Eenige druppels melk tusschen de nagels of tusschen de vlakke handen gewreven, zullen, als de koe niet drachtig is, zich waterig voordoen, in het tegenovergestelde geval echter kleverig en taai, des te meer naarmate de koe langer j drachtig is. Bij den veehouder v. D., te Kralingen, is de besmettelijke varkensziekte uitge broken. Onmiddellijk is, op last van den plaat- selijken districts-veearts J. Poel te Rotterdam, op de gestorven dieren beslag gelegen en zijn deze onder politie-toezicht verbrand. De overige varkens zijn onder een streng toe zicht gesteld. Men schrijft uit Noord-Brabant: Gedurende de laatste acht dagen was de weersgesteldheid weder zeer gunstig voor het beetwortelgewasen heeft dit gewas bepaald flinke vorderingen gemaakt. Uit onderzoekingen is gebleken dat de wortel diep in den grond is gedrongen, en een langwerpigen vorm heeft, wat steeds een voorteeken is van eene groote akkerop brengst. Men verwacht dat men veel vroeger zal gaan rooien dan verleden jaar, zoodat de suikercampagne aan de fabrieken wellicht in de eerste dagen van October zal kunnen aanvangen. Neêrlandsch Inrlië. Omtrent het gevecht bij Lampermej, waarvan wij in ons vorig nummer melding maakten, is te 's-Gravenhage een schrijven ontvangen van den luit. Dijkstra, die bij deze gelegenheid gewond werd. »Het Vad.« ontleent daaraan het volgende Na geconstateerd te hebben, dat zijn wonde, een weinig beduidende, zoo goed als genezen is, deelt luit. Dijkstra mede, dat hij den 13n Juni, des avonds te 7ys uren, uitrukte met 20 man, ten einde een hinderlaag te bezetten tusschen zijn post (Lampermej) en Ijot Iri. Al spoedig werden achter de spoorwegbaan, die als het ware de grens vormt van het vijandelijk gebied, Atjehers ontdekt, die begonnen te vuren en een inlandsch soldaat kwetsten. Toen werd attaqueeren gecommandeerd en de vijand ging aan den haal. »Het was nu doodstil geworden; alleen hoorde ik kermencompenie, compenie. Ik begreep dus gewonden te hebben. Van den spoordijk afgaande om de gewonden bij elkaar te zoeken, sprong op eens een Atjeher op, die echter onmiddellijk neder- gelegd werd. Bij dezen aanval had ik in het geheel vier gewonden gekregen, waar van twee zeer zwaar. Ten einde de neven- posten te waarschuwen, dat ik gewonden had, liet ik door een der fuseliers, die een hoorn bij zich had, een signaal blazen. De kookt, er geen gevaar is. In hoeverre dit nu weer waargenomen is, is nog niet bekend. Marktberichton. HEUSDEN, 30 Juli. Op de botermijn waren heden aangevoerd 101 kilo. De prijs varieerde van f 1.04 tot f 1.49. 's-HERTOGENBOSCH, 1 Aug. Op de heden alhier gehouden kalveren- en var- kensmarkt waren aangevoerd 164 vette kalveren en 1 vet varken. Men besteedde voor vette kalveren le kw. 44 a 48 ct., 2e kw. 40 a 44 ct., 3e kw. 36 a 40 ct. per kilo. De vette varkens golden 46 a ct. per k.g. Den 1 Aug. was de prijs der boter f 1.04 tot f 1.16. steken om het terrein te verlichten en daar 4.3o. Per 100 kilo f a Chevalier f 4.50 zag ik vlak bü mij koppen van Atjehers Haver, ƒ2.50 a 4.Boonen. Bruine. De beste \r i lual- f -•a -•i goede en mindere soort f -. in de alang alang. Met een flink »hoera« a Witte. De beste qual. f a goede en er op in; we raakten handgemeen, waarbg Erwten"- Kook f-.—a f ~r~ ik licht gewond werd, maar mg echter voldoende gewroken heb door een vent met 2 sabelhouwen op zijn onwaardig hoofd neder te leggen. Een tweede werd eveneens afgemaakt, terwijl het ondertusschen uitge rukte detachement van Tjot Iri er nog 2 doodde en 1 vluchteling neerschoot. Een Europeesch fuselier kreeg een houw met een klewang in den hals, een inlander een schampschot, de luit. Kessler van Tjot Iri twee lichte houwen over het hoofd en een paar van zijn fuseliers lichte schampschoten. Ik behoef dus niet te zeggen of het warm WATERHOOGTE KEULEN. 30 Juli 2.91 M. boven 0. 31 Juli 2.80 M. 1 Aug. 2.71 M. Waterhoogte Heusden. 30 Juli (voorm. 8 uur) 1.35 M. -}- A. P. 31 Juli 1 Aug. 1.30 1.28 Advertentiën. is toegegaan. We hadden den vijand echter j GEVRAAGD voor de lezing der zoodanig klop gegeven, dat hij er van door-p. .T Tl 1 j AdresBureau dezer Courant. Au nbestedingen. Aan het ministerie van waterstaat, handel en nijverheid zal worden aanbesteed: 24 Augs. Het maken van een strekdam met aanhechtingskrib, het verhoogen van een Rijkskrib en het verrichten van bagger- werk in den IJssel bg het veer te Olst, Raming f 7600. Aanw, 17 Augs. 31 Augs. Het verbreeden en verdiepen van het groot scheepvaarwater in het Scheur, beneden het Ammersgat en in de doorgraving boven de haven voor rjjksvaartuigen, met bijbehoorende werken, voor de verbetering van den waterweg langs Rotterdam naar zee. (Raming f 700,000). 31 Aug. Het verrichten van bagger werk in de rivier de Waal, tusschen Brakel en Vuren. Raming f 0,20® per M3. Aanw. 24 Aug. Aan het Prov. bestuur van N.-Holland. 18 Aug. Het vernieuwen van de be stratingen, het herstellen van het jaagpad en het maken van eene oevervoorziening langs den Amstel, op een gedeelte van den weg AmsterdrmLaren. Raming f 18600. Aanw. 11 Aug. Afloop Aanbestedingen. Door B. en W. van Amsterdam werd aanbesteed het uitvoeren van werken tot lij Ol VC4LL UUUf* T\ IJ ging met achterlating van 6 dooden (iets J J1^ .lOOF(~ wat een Atjeher nooit doet en in jaren niet is voorkomen.) We maakten nog buit twee achterlaadgeweren, een voorlaadgeweer, 3 donderbussen, een lans, 5 klewangs en 5 rentjongs (een gevaarlijk wapen waar mede gestoken wordt) en de noodige munitie voor voor- en achterlaadgeweren. Volgens spionnenberichten had de vijand 16 gewon den, waarvan er reeds twee overleden zijn.« j kunnende naaien, mazen en met de droge Met September of vroeger Uit het verdere gedeelte van den brief blijkt, dat onze gewonden goed vooruit gaan en gevallen van cholera hoogst zeldzaam voorkomen. »Onze nevenpost Siroen aldus eindigt het schrijven is ongeveer drie weken geleden des nachts beschoten. Uit twee ka nonnen werden granaten op genoemden post geworpen, welke bijna alle boven de ben- ting sprongen, terwyl dit alles begeleid werd met het noodige geweervuur. Dat grapje duurde van 's avonds 10 uur tot 's nachts 1 uur. Wij bekwamen aan onze zijde slechts 2 lichtgewonden door granaat scherven. U ziet dus, van den vrede zijn we nog ver af en het is de vraag of het wel ooit zoo ver zal komen. De Atjehers schijnen ons een onverzoenlgken haat toe te dragen, niettegenstaande al onze pogin gen om zoo goed mogelgk tegenover de kerels te zijn.« Naar aanleiding van de uitbarsting van den vulkaan Awoe op Groot-Sangir deelt men het volgende mede: De Awoe is, zoover bekend, de eenige vulkaan die in de Molukken zeer groote verwoestingen heeft aangericht. Van den lOen tot en met den 16en December 1711 kwamen daarbij om Sjamsialand en zijn zoon, de prinses Lorolabo en hare dochter Sarabanong en over de 2000 inwoners van het rijk Kandahar. Van den 2en tot en met den 17en Maart 1856 had er weer eene uitbarsting plaats, die aan 3000 menschen het leven kostte. Het kokende water, dat de vulkaan toen uitwierp, ging met zulk eene vaart naar beneden, dat niemand in den omtrek zich kon redden. In den krater bevindt zich aan een der zij wanden een kom vol water en de in landers zeggen dat, zoolang dat water niet wasch omgaan. Franco brieven Boekhandelaar J. onder letter O., a/d. H. KNIE RUMGo- voorradig in den Boekhandel van -L. VEEIUVIA.IN te Heusdeu. voorhanden bg grevraagrd van den Pr. Godsd., om zoodra mogelgk in dienst te treden, bg Mejuffr. C. VAN WIJK te Wijk. zal aldaar bg B. BOUMAN, JDinsclagf den 9 .Augrustus 1892, 's avonds S ure, publiek uit de Boomgaarden van de Heeren Van Andel, Dd Boeupf, Den Dekker, Dk Fijtbr, Van Herwijnen en Straver; van de Heeren Van Eeten, Van Her wijnen en Erven Kraaij. Breeder bij biljetten omschreven. Handel en gros et en détail van Ook in ruime mate voorhanden heele en halve, met en zonder Prompte en soliede bediening. Concurreerende prgzen. De ondergeteekende verklaart, dat de monsters BESCHUIT, door hem op wille keurige tijden in de Zaak van den Heer L. IV. SMITS-SALTERS gekocht, door onderzoek gebleken zjjn be schouwd te moeten worden als een zuiver fabrikaat, alle aanbeveling waardig. SPECIALITEIT IN Vraag Prijscourant. zeepfusten, Suikervaten, DR00GVATEN voor alle verpakking, Bier* vaten, A_zijn ankers en verder alles wat tot het vak behoort. te lo. Op de WEEKMARKTEN invallende WOENS- DAG ÏO, 1T, 34, 31 AUGUSTUS, 7, 14, SI, SS SEPTEMBER, 5 en IS OCTOBER 1892, worden aan de aanvoerders van R TT INT 11 V" IE TC, bij loting uitgeloofd jNEGrEN PITLMILN, als twee van f IS, drie vau f ÏO en vier van f S. Voor elk stuk Rundvee wordt een lot uitgereikt. De telling van het Vee be gint ten 9 ure. 2°. Op de WEEKMARKTEN invallende WOENS DAG 19 en SO OCTOBER 1892, worden VIJF PRE- iVUËIV uitgeloofd van f 30, f SS, f SO, f IS en f ÏO (beschikbaar ge steld door de Afdeeling 's-Bosch der N.-B. Maatschappij van Landbouw) voor de vijf beste Veulens. t m i i i GORINCEEM, 1 Aug. Op de veemarkt waren he den aangevoerd 130 runderen, waarvan de prijzen waren alt volgt: Zware kalfkoeien ƒ200 a 240, kal/vaarzen f 120 a 160, melkkoeien f 160 a 200, vaarkoeien fa ander half-jarige ossen f 100 a 120, guiste vaarzen f 100 a 120, pinken f 60 a 100, graskalveren f 20 a 40, 8 nuchtere kalveren f 6 a 12, lammeren f - a per stuk Aangevoerd 2 vette varkens, van 20 a 22 cent per half kilo, 0 schapen f a 439 biggen f 7,00 a 10.00 per stuk. Boter f 0.65 a 0.75 per half kilo, eieren f 0.90 a 1.per 26 stuks, kippen f 0.70 a 0.90 per stuk. ROTTERDAM, 1 Aug. Op de veemarkt waren he len aangevoerd 143 runderen, 146 vette en gras kalveren, - nuchtere kalveren, 1510 schapen of lamme ren, 568 varkens, biggen, - bokken of geiten, paarden, - veulens, ezels. Be prijzen waren als volgtrunderen le qual. 76 cent, 2e qual. 70 cent, 3e qual. 64 cent; kalveren le qual. 87 cent, 2e qual. 75 k 80 cent, 3e qual. - cent; schapen le qual. 60 cent, 2e qual. 50 cent, alles per kilo; varkens le qual. 26 a cent, 2e qual. 25 a cent, 3e qual. 24 cent, licht soort 22 a 23 cent alles per half kilo. Zeeuwsche eieren f 3.70 a 4.Overmaassche dito f 4.10 a f 4.25 de 100 stuks. Schepkaas per 50 kilo f -•a Aangevoerd - partijtje. Zoetemelksche kaas f 23.a 27.25 per 50 kilo. Aangevoerd 26 partijtjes. ROTTERDAM, 1 Aug. Tarwe. Jarige, puike f -. a goede en middelbare f -.a Nieuwe. De beste J 8.a 8.25, goede ƒ7.a 7.75, geringe f 6.75 4.75. Per 100 kilo ƒ8.— a 10.25. Canada Tarwe f 5.50 a 6.75. Rogge. De beste ƒ5.25 a 7.20, post Tjot Iri liet nu een lichtfakkel aan- J goede en mindere f a -.Gerst. Winter f 4. j \a 5.25. Per 100 kilo ƒ7.40 a 8.Zomer f 3.40 a Kanariezaad. De beste qual. f 7.a 8.50, mindere soort f -.a -.Per 100 kilo f a WW—H—TO—J—■w—av rinchem. EdPEflNTPfflit te Andel: te Babijloniënbroek van den Heer C. Straver; te Rijswijk: van den Heer D. den Dekker; te Veen Tafelbeschuit Op alle plaatsen solide afnemers gevraagd. Steeds voorhanden: Boterfusten, f, - Reparatie's spoedig en billijk.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1892 | | pagina 3