Best PlliPAPit F otografiën. GELDLGENING. bi de Erven 1. H, Moed Pas Ontvangen Holiandsch Lager Bier, - pa mém J. v. Oorschot, C. Hirdes-v. d. Sloot Chocolade en Suikerwerken. Ibesehuit Ontvangen Dienstmeisje. Openbare Verhuring MWEIHE Fotografische Kunstinrichting Brabant Zesduizend Gulden, KOLONIALE- J. J. 0. DB KONING, Specialiteit van Eipnpaait Werk Wed. A. Vrouwelijk Dienstpersoneel. klertacle 11. van Ibsé RjtÉlrt Luxe Rijtuigen. <1. GROEMËG, Kuiperij Andel en Giessen. Voor den Inmaak. Kruide niers-artikele n. Puike Geldersche Waren, enz. enz. Mr. Huisschilder en Kamerbehanger. Drooye en Natte Verfwaren, SCHRAKAMP VERHAGEN, 's-Hertogenbosch. KLroonbier. Magazijn Fraaie WANDELSCH0E\TJKS P. J. BOEREN, Vuchterstraat G G, 's-Boscli. Grafmonumenten DOOPVONTEN, Passementfabrikant, Vuchterstraat H 24, 's-Basch. Lange Warande No. 43, (taedeilllÉ) \r erhuurkantoor Vuchterstraat G 52, 's-Bosch, Confiseur. j. 's-Bosch, Noordwal 267. Prima (Bakkerij d'ABRAHAM), Vuchterstraat G 48, 's-Bosch. (w. g.) De. P. WOLTERING. nieuw soort, ENGELSCH, Vensterglas en Verfwaren, Ondertrouwd Jan Dekkers, jm., 25 j., en Cornelia Neeltje de Graaf, jd., 17 j.; Petrus flnbertus van Boxel, jm., 22 j., en Antonia Egkhout, jd., 24 j. Gehuwd: Gerrit Schouten, jm., 25 j., en Kornelia Vos, jd., 24 j. Overleden: Johunnes van Tilborg, jm., 25 j.; Arnoldus Berkeubout, jm., 21 j.; Cor nelis van Dijk, 75 j., wedr. van Huijberdina Bossers; Peter Raams, z., 15 m.; Joost de Graaf, 47 j., echtgen. van Hendrika van Breugel; Johannes van den Broek, jiu., 81 j.; Franciscus Antonius Heere, jm., 19 j. Oe Notaris DE GIER publiek te verhuren om te weiden 99 KERKSTRAAT A 131, 's-BOSCH. Nette afwerking. Billijke prijzen TABAK, SIGAREN, SNUIF, SUIKERWERKEN, Ontbijt-, Snipper- en Candijkoek, TAFELZUTJR in Flesschen, Y Frangois van Engelen, „Minerva". „Mignon". Ifceparatie spoedig: en billijli. Namensche en Marmeren Vloeren STEENHOUWWERKEN. Goedkoopste adres. Tegen inkoopsprijs a contant. ROTTERDAM. H.H. Slijters genieten ruim Rabat. Vraag Prijscourant. „DE HOOP T elegraafstraat, T ilburg, ZEEPFUSTEN, DR00GVATEN voor alle verpakking, Biervaten, Azijnankers Lage prijzen. Lage prijzen. Biirgrerlljlie Stand. Dassen. Over de maand Juli. Geboren Elisabeth Cornelia, d. v. B. v. Moergestel en A. C. DonkerslootPetronella, d. v. J. Nieuwenhuijzen en M. Cornelissen Tennis, z. v. Marcelus (v. d. Laan) van Mastrigt en G. den DunnenC'atharina, d. v. B. van Daal en J. M. van der Linden; Jen- neke Elisabeth, d. v. H. S. Hoevenaren en E. Bax; Adriana Margaretha, d. v. A. J. v. d. Pluijm en C. J. v. d. PluijmJohannes Adrianus, z. v. E. van Boxel en J. C. Egk hout Jacobus Cornelis, z. v. P. van Tiel en J. Kivits. rveêrlandricb ln<lië. Aan het verslag der voornaamste ge beurtenissen in het Gouvernement Atjeh en OnderhoorighedeD, loopende van 7 tot en met 17 Juni 1892, wordt het volgende ontleend Groot-Atjeh. Behalve op Siroen, dat af en toe, en Lambaroe, dat een enkele maal zwak werd beschoten, werd op onze posten niet gevuurd. In den nacht van den 12en op den 13en Juni geraakte in de nabijheid van het blok huis aan de Kroeng Lingkar een van Lam- perne onder bevel van een officier uitge zonden hinderlaag slaags met eene bende Atjehers, die aldaar eveneens in hinderlaag zich hadden gelegd en welke, zoodra zij ontdekt was, door onze troepen werd aan gegrepen, met het gevolg, dat de vijand, na eenige schoten gelost te hebben, in allerijl op de vlucht sloeg. Tot ondersteuning der onzen rukte op het hooren der schoten, van Tjot Iri eene patrouille onder bevel van een officier uit, welke den Atjehers een verlies van eenige dooden en gewonden toebracht. De vijand liet zes dooden en eene aan zienlijke hoeveelheid wapenen, waaronder twee in goeden staat verkeerende beaumont- geweren en munitie achter, terwijl hij volgens zeer betrouwbare en nader beves tigde berichten 12 gewonden medevoerde, van wie 2 den volgenden dag overleden, 6 zeer zware en 4 lichte kwetsuren be kwamen. Aan onze zijde werden de beide officieren zeer licht en van de minderen 8 licht en 2 zwaar gewond, van welke laatsten een inlandsch fuselier spoedig overleed. Den 15en overviel een klein, tot de be zetting van Lambaroe behoorend detachement den vijand, die de wijk nam met achter lating van één doode en eenige wapens waaronder een beaumontgeweer terwijl hij drie dooden en twee gewonden mede- voerde. Den 16en stuitte eene brigade maréchaus- sée op eene vijandelijke hinderlaag, welke ten koste van twee gewonden aan onze zijde, werd verdreven. Gedurende de laatste week hebben geen choleragevallen zich meer voorgedaan. Den 16en begaf zich de civiele en militaire gouverneur voor bestuursaangelegenheden op reis naar Edi. Onderhoorigheden. Noordkust. Onze ver sterking te Segli werd af en toe zwak be schoten, waarbij een Europeesch fuselier een onbeduidend schampschot bekwam. Ten einde terreinkennis op te doen, en zich tevens te overtuigen van de gezindheid der bevolking in het Pedirische, bezocht de postcommandant met eene patrouille de versterking Kota Hasan. In den avond van den llen dezer, over rompelde die officier de versterking Kota Mebedil, een in de nabjjbeid van onzen post gelegen schuilplaats van vijandelijke Atjehers met het gevolg dat de bezetting de vlucht nam met achterlating van verschillend huis raad en eenige trommen. In den avond van den lOen werd een Chineesche tongkang die te Djingki, met goedvinden van het hoofd van dat land schap, peper kwam laden, voor de »gedei« Kroet lintang, door een sampan overvallen. De pasarbewoners kwamen te laat om te beletten dat de daders, omtrent wie nog niets bekend is, met eene aanzienlijke som gelds zich uit de voeten maakten, na van de opvarenden, die tegen den roof zich trachtten te verzetten, één gedood en twee gewond te hebben. Te Edi zelf werd de rust. niet verstoord. Het weder kenmerkte zich door aan houdende warmte en droogte. Op den 17en werd te omstreeks 4 uur in den namiddag, een schok van aardbeving gevoeld die vrij lang aanhield. De gezondheidstoestand was in het alge meen iets ongunstiger. Het gemiddeld ziektecjjfer per dag bedroeg 26,5 tegen 23 en dat der beri-beri 12,3 tegen 10,3 gedurende den vorigen ver- slagtijd. Het sterftecijfer was hooger. Uit Atjeh schrijft Max aan de >Sum. Ct.c: In den ochtend van 24 Mei jl. kwam een bende Atjehers heel brutaal op den weg tusschen Pakan Kroeng Tjoet en Kota Pohama, om op die bentings te schieten en wellicht ook om het transport in de prauw aan te vallen, maar van uit die beide bentings rukte een detachement uit, resp. onder de luitenants Westendorp en Webb, aan wie het gelukte de Atjehers na eenige schermutseling te verjagen. Luitenant Wes tendorp kreeg daarbij twee licht gewonden. In den avond van 15 op 16 dezer waren eenige Atjehers voornemens een geschut te plaatsen in een der loopgraven langs den ADagaloengschen dijk bij Lambaroe. Luite nant Hoolboom trok van Lambaroe er op uit met vijf fuseliers en trof weldra zes Atjehers aan, bezig een soort houten voet stuk voor een geschut te maken. De onver laten waren allen ongewapend, zoodat ge noemde officier ze gemakkelijk met zijn revolver kon neerschieten, hetgeen hij ook werkelijk gedaan heeft. (Gomontrd en Allerlei. Den 8 Aug. was de prijs der boter f 1.10 tot f 1.40. G ORINCREM, 8 Aug. Op de veemarkt Karen he den aangevoerd 110 runderenKaarvan de prijzen Karen alf volgt: Zware kalfkoeien f 200 a 250, kalfvaarzen f 120 a 180, melkkoeien f 160 a 200, vaarkoeien fa anderhalf-jarige ozzen f 100 a 120, guistc vaarzen f 100 a 120, pinken 60 a 100, grafkalveren f 20 a 40, 11 nuchtere kalveren ƒ6 a 12, lammeren f - s per stuk Aangevoerd 2 vette varkens, van 18 a 22 cent per half kilo, 0 schapen f a 392 biggen f 8,00 a 14.00 per stuk. Boter f 0.70 a 0.75 per half kilo, eieren f 0.90 a 0.95 per 26 stuks, kippen f 0.60 a 0.70 per stuk. ROTTERDAM, 8 Aug. Op de veemarkt toaren he den aangevoerd 122 runderen, 146 vette en gras kalveren, - nuchtere kalveren, 1696 schapen of lamme ren, 512 varkens, biggen, - bokken oj geiten, oaarden, - veulens, ezels. Be prijzen waren als volgt: runderen le qval. 76 cent, ie qval. 70 cent, 3e qval. 64 cent; kalveren le qual. 90 cent, 2e qual. 77 k 82 cent, 3e qual. - cent; schapen le qual. 60 cent, ie qual. 50 cent, alles per kilo; varkens le qual 26 a cent, ie qual. 25 a cent, 3e qual. 24 cent, licht soort 23 a 24 cent alles per half kilo. Zeewwsche eieren f 3.70 a 4.Overmaassche dito f 4.10 a f 4,30 de 100 stuks. Schepkaas per 50 kilo f a Aangevoerd - partijtje. Zoetemelksche kaas f 21.50 a 25.per 50 kilo. Aangevoerd 34 partijtjes. ROTTERDAM, 8 Aug. Tarwe. Jarige, puike f -. a -.goede en middelbare f -.a -.Nieuwe. De beste J 8.a 8.20, goede ƒ7.a 7.75, geringe f 6.75 a 4.75. Per 100 kilo f a Canada Tarwe f 5.50 a 6.75. Rogge. Be beste ƒ5.a 6.75, goede en mindere f -.a -.Gerst. Winter f 4. a 5.25. Per 100 kilo f 7.40 a 8.Zomer f -.a -.Per 100 kilo f -.a -.Chevalier ƒ-.a 0.00. Haver, 2.50 a 4.Boonen. Bruine. Be beste qual. f -.a -.goede en mindere soort f -. a Witte. Be beste qual. f -.a -.goede en mindere f -.a -.Erwten. Kook f -.a f Kanariezaad. Be beste qual. f 7.50 a 9.mindere soort f -.a -.Per 100 kilo f a WATERHOOGTE KEULEN. 6 Aug. 2.67 M. boven 0. 7 Aug. 2.52 M. 8 Aug. 2.45 M. Waterhoogte Heusden. 6 Aug. (voorin. 8 uur) 1.40 M. -j- A. P »Jan zei een kruidenier tot zijn be diende je moet altijd een paar blaadjes papier op de schaal leggen als je boter weegt. De menschen denken dan, dat je net en zindelgk bent en dan is 't ook voordeelig om het papier, dat ik voor een halven stuiver het pond inkoop, weer voor acht tien stuivers uit te verkoopen*. Gast: Kellner, hoeveel glazen bier heb ik gedronken Kellner: Zes mijnheer. GastKerel, je doet mij schrikkenhaal me gauw nog een glas om wat tot bedaren te komen. Als men een fornuis poetst, komt het er op aan, dat het zwartsel blijft kleven, men verkrijgt dit door er wat eiwit en brande wijn bij te voegen. Door dit eenvoudige middel wordt ook de glans verhoogd. Eén verjaardag in de 12 jaren! Personen, die op 29 Februari geboren zjjn, zullen dien dag in deze eeuw alleen nog in 1896 kunnen herdenken en in de 20ste eeuw voor bet eerst weer in 1904. Het jaar 1900 telt niet mee, want eeuw jaren zijn geen schrikkeljaren. Voor velen van het thans levend geslacht is dus slechts één verjaardag in de 12 jaar weggelegd. Het er dan maar eens goed van genomen Mynheer Kromhaalmans is tot burge meester van ons dorp benoemdheb je dat ook gelezen? »Och, neen; de ongelukken en misdaden lees ik zelden. Onderwijzer: »Kun jij me zeggen, Frits, waarom de kinderen Israels een gouden kalf maakten?* Frits: »Ze zullen geen goud genoeg voor een koe gehad hebben. »ltoep mjj over een uurtje,* had de boer tot zjjn knecht gezegd, 's middags na etens- tjjd, »dan ga ik een dutje doen in de schuur De man vleide zich rustig op een paar bossen stroo neer. Toen 't uur om was, kwam de knecht en zag, hoe er kort bjj zijn baas twee varkens lagen. »Hé,« zei de knecht, »benne hier nog meer beestenik dacht dat je der maar alleen in was, baas!* »lk neem oprecht deel in uwe smart, buurvrouw, zulk een man te verliezen als den uwen »Ja, ik ben diep, diep ongelukkig. Men weet zoo wat men vsrliest, maar niet wat men er voor in de plaats krijgt Lakwerk dat dof is geworden, kan men zijn vroegeren glans hergeven door het zacht te wrjjven met wat meel en olie, betgeen men vermengt. Om glaswerk van vlekken te reinigen, bezigt men water, waarin men fijn ge sneden aardappelschillen heeft gemengd. 7 Au 8 Aug. 1.60 1.46 Ad orlentiëri. Eene eenvoudige Boeren dochter, P. G., 1 7 jaar oud, van nette ouders, gewoon met Kinderen om te gaan en met Huisseljjke werkzaamheden bekend, zoekt eene be trekking als Hoog salaris wordt niet vereischt. Brieven onder lett. S, a/d. Uitgever van dit Blad. van onder is voornemens op Dinsdag 16 Augustus 1892, des voormiddags ten 11 ure, ten her berge van JOOST KALIS te Andel aan »de Zwaan*, Voor den Heer IF. J. F. van der Blom. De plaat en de acht eerste perceelen van de Griend onder Andel en Giessen om te weiden. Het overige gedeelte van de Griend onder Andel en Giessen om te weiden. Het Griendje met de Kade van den Staart tot den Duiker om te weiden. De Middel waard onder Andel en Giessen, om te weiden. De Staart onder Giessen, om te weiden. Het Rietgewas aan de Maas langs de Plaat onder Andel. Het Rietgewas aan het einde der Plaat onder Giessen. Voor den Heer Antonie Simons. De Worp en de Worpsgriend onder Andel, om te weiden. Voor den Heer J. Egjens. De Struikwaard onder Giessen, om te weiden. De Lage drie Morgen onder Giessen om te weiden. De Struikwaardsche Kade van de Sluis tot de Staart om te hooien. Zitdag ten herberge van Joost Kalis te Andel, aan »de Zwaandes morgens van 10 tot 11 uur, voor de verpachting. Markt b«rioh HEUSDEN, 6 Aug. Op de botermjjn waren heden aangevoerd 125 kilo. De prjjs varieerde van f 1.26 tot f 1.59. •s-HERTOGENBOSOH, 8 Aug. Op de heden alhier gehouden kalveren- en vur- kensmarkt waren aangevoerd 206 vette kalveren en 0 vet varken. Men besteedde voor vette kalveren le kw. 44 a 48 et., 2e kw. 40 a 44 ct-., 3e kw. 36 a 40 et. per kilo. De vette varkens golden a ct. per k.g. voorradig in den Boekhandel van -L. YEEBMAN te Heusden. Vervaardigen alle soorten BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Dussen brengen ter algemeene kennis, dat de ten laste dezer gemeente aan te gaue Greldleeningf, groot bij openbare inschrijving aan de meest biedenden wordt opengesteld tegen eene rente van 31/, '8 jaars. Dat de inschrijvingen geschieden voor een of meer aandeelen, ieder groot f500, en dezelven moeten zijn ingediend vóór den 17 September a. S., ter Secretarie dezer gemeente, alwaar, desverkiezende, nadere inlichtingen zijn te bekomen. De storting moet plaats hebben op den 1 October* 1892, ten kantore van den Ontvanger der gemeente. Dat indien door twee of meer der hoogst biedenden voor gelijken prijs meer is in geschreven dan het gevraagde bedrag, de gunning tusschen hen door het lot zal worden beslist. Bankiers, Makelaars en Commissionairs in Effecten genieten 1/i °/o van het bedrag der door heD bezorgde en aangenomen in schrijvingen. Te beginnen met het jaar 1893, wordt bij het einde van ieder jaar minstens een aandeel, bij uitloting afgelost. Dassen, den 6 Augustus 1892.' Burgemeester en Wethouders voornoemd J. H. STAEL. De Secretaris, SCHNEIDER. en Best Ivle ingoed enz. Alles tegen zeer billijke prjjzen a contant, HEUS DEN. i\ i Wijksche poort. Heeft eene ruime keuze van zoowel van de goedkoopste als vau de sierlijk bewerkte soorten; levert en alles wat tot het genoemde vak be trekking heeft. Uit de Brouwerij van uitstekend geschikt voor Tafelbier. Prijs per 1/i flesch 6 cent. Per Yj flesch 8 cent. Uitsluitend verkrijgbaar bij den Hoofd- Agent Café »de Gouden Leeuw*. Wederverkoopers genieten ruime provisie. voor gevoelige voeten. ONTVANGEN: en alle 392. ^BeurzenSTRAAT 392, 's-fl ERTOGENBOSCH, [voorheen L. A. HIRDES,) Wegens UITVERKOOP onderstaande artikelen aan zeer verminderde prijzen: KNOOPEN, LINTEN, C0R3ETTEN, KANTEN, GALONS, VOILES, CRéME FRANJE, gekleurde BOLFRANJE en EMBRAS3EN. van VVorden gevraagd en kunnen geplaatst worden: Kamer-, Keuken Werk- en Kindermeiden. Dames van GezelschapNaaisters en Modisten Buffet juffrouwen en Kellnerinnen. Informatiën tot overdoen en overname van zaken. Lange Warande A3, Rotterdam. SPECIALITEIT IN T> (achter 't Postkantoor.) SPECIALITEIT IN EN Spoedige en nette bediening. Billijke prijzen. «sa Steeds voorhanden: Boterfusten, Suikervaten, en verder alles wat tot het vak behoort. Reparalie's spoedig en billijk. De ondergeteekende verklaart, dat de monsters BESCHUIT, door hem op wille keurige lijden in de Zaak van den Heer L. F. SMITS-SALTERS gekocht, door onderzoek gebleken zjjn be schouwd te moeten worden als een zuiver fabrikaat, alle aanbeveling waardig. Op alle plaatsen solide afnemers gevraagd. in fraaie kleuren, bij li Handelaren in

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1892 | | pagina 3