vaagd, waarbij 3000 personen omkwamen. Bjj Otamura is door de aardbeving een vallei in een meer herschapen, waardoor een deel der bevolking omkwam. Te Tokou- sima ontstond door de aardbeving een kloof, waarin 160 huizen wegzonken. Hier kwamen 100 personen om het leven. In de omstreken van Okougama verdronken er evenveel, ter wijl 5000 huizen overstroomd werden. Gisteren voormiddag ten 10 ure stond de thermometer te Berlijn op 84 graden Fahrenheit in de schaduw. De hitte werd er zoo groot, dat zeven paarden van den tram- dienst er onder zjjn bezweken. Te Thorn, in de provincie West-Pruisen, steeg de ther mometer Fahrenheit tot 94 graden in de schaduw; er hebben aldaar 5 gevallen van zonnesteek plaats gehad. Te Dantzig hebben 50 man infanterie door de hitte bewusteloos gelegen. Te Bromberg is er een tengevolge der hitte overleden. Te Dusseldorf is eer gisteren bij het postkantoor wegens de hitte de brievenbestelling van 's middags 2 ure achterwege gebleven. Te Lima en Callao (Peru) ligt de halve bevolking ziek aan influenza. Uit Antwerpen wordt d.d. 25 Aug. gemeld De toestand is niet veel erger. Gisteren zijn er vier choleralijders in bet hospitaal gebracht, waarvan er één is gestorven. In de stad is gisteren een kind overleden. Onder de eerste slachtoffers bevonden zich twee arbeiders van de dokken, die beide binnen weinige oogenblikken gestorven zijn. Een schipper, wiens vrouw aan cholera overleden was, is eveneens in het hos pitaal gebracht. Verscheidene schepen, die uit Duitschland, Frankrijk of Rusland kwamen, zijn in quarantaine gelegd, doch geen enkel cholerageval heeft zich daar voorgedaan. Te Petersburg kwamen op 22 en 23 dezer 95 cholera-gevallen voor, waarvan 33 met doodelijken afloop, en van 23 tot 24 dezer 's namiddags 111 ziekte- en 32 sterfgevallen. In het gouvernement Samara bedroeg het aantal ziektegevallen van 20 tot 22 dezer 1200 en dat der sterfgevallen 730. In het leger richt de cholera groote ver woestingen aan; onder het garnizoen van Petersburg zijn verscheidene ziektegevallen voorgekomen. De cholera breidt zich in Perzië schrik barend uit. Te Teheran kwamen Zondag 210 sterfgevallen voor. De gemeenschap tusschen alle steden onderling is verbroken de postambtenaren hebben overal de vlucht genomental van lijken blijven onbegraven langs den weg liggende priesters weigeren, ondanks de gestrenge bevelen der overheid, de lijken te wasschen. Er zijn te Darnetal 200 ziektegevallen in choleravorm geconstateerd; te Dieppe 70. Te Ouissel, alwaar 70 lijders zijn bezweken, wordt de epidemie toegeschreven aan het water der Seine. De stad Rouaan is tot nog toe vrijgebleven. Plaatselijk Nieuws. WAALWIJK, 24 Aug. Gisteren heeft het er onder Capelle weer gespannen. De pachter der tiend, Frits Putters uit den Bosch, was met de noodige voertuigen overgekomen om het gepachte in te zamelen. Dit ging echter niet gemakkelijk. Niet dat de landeigenaren zich verzetten, maar wel een troep andere lui, gewapend met hooivorken en zoovoorts en aangevoerd door bekende personaliteiten. 't Lieve leven begon op de Nieuwe Vaart. Aan werpen met steenen geen gebrek; de maréchaussée's uit Waalwijk werden her haaldelijk getroffen. Toen kwamen de maré chaussée's te paard opdagendaar de menschenmassa steeds toenam, werden de gewone sommaties gedaan en daarna ge chargeerd. Alles stoof uit elkander de na burige erven op. Intusschen werd met het tienden doorgegaan en kwam men in de Heistraatwaar het volk weer samen schoolde, zoodat van de wapenen moest worden gebruik gemaakt en een uit de menigte, zekere S., van Loonschen dijk, werd in arrest genomen. In de Heistraat bevond zich de burge meester van Capelle bij de politie. Tot in Vrijhoeve-üapelle werd zij met de kar met tiend uitgeleide gedaan door eene joelende en tierende en niet steenen werpende menigte, zoodat zij zich verplicht zag ook daar nogmaals eene charge te maken. Alles vloog weer uiteen en nu kon men, zonder verder gemolesteerd te worden, Waalwijk bereiken, waar de gearresteerde boer onder een grooten toeloop van volk in verzekerde bewaring werd gesteld. Tegen verschillende andere personen is proces-verbaal opgemaakt.. Maandag namiddag ontstond er een begin van brand in eene woning in de Stationsstraat. L>e omstandigheden, waar onder dit geschiedde, schijnen den argwaan te hebben opgewekt der politiealthans, na een ingesteld onderzoek, is de bewoner in verzekerde bewaring gesteld. HERPT, 23 Aug. Heden had alhier de verpachting plaats van verschillende per- ceelen bouwland onder deze gemeente. De opbrengst der verpachte stukken was aan zienlijk hooger dan bij vorige verpachtingen en zelfs waren er perceelen bij van ruim f 28 't bont. Het bouwland is dan ook hier nog nooit zoo duur geweest als tegenwoordig en het wordt bjj elke verpachting al hooger. Wellicht oefent de verlegging van den Maas mond hierop eenigen invloed uit. BESOIJEN. Met den stoomtram van Waalwijk naar Tilburg gaat het in de laatste dagen minder gelukkig. Geen dag gaat er haast voorbij of men hoort van ontsporingen hier en daar. Heden Dinsdagavond half acht had dit wederom plaats in de kom dezer gemeente, vlak voor het raadhuis. Daar bevindt zich n.l. een wisselnu sprong de eerste wagen (goederenwagen) achter de locomotief uit de rails, liep met groote kracht tegen een lantaarnpaal aan, brak dezen door midden en wierp hem uit den grond. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats, ook de tram zelf scheen weinig be schadigd, zoodat na een kwartuurs oponthoud de reis naar Waalwijk kon vervolgd worden. DUSSEN, 25 Aug. Gisteren omtrent 2Ys uur namiddag ontstond brand in eene afzonderlijk staande schuur van den heer H. Verhoeven, landbouwer alhier; door de felle droogte en eenige rieten daken ver spreidde zich het vuur zeer snel en deelde zich al dadelijk, tegen de windrichting in, mede aan zijne daartegenover staande woning met schuurin een oogwenk waren links en rechts onderscheidene gebouwen, waaronder de R.-K. Kerk en het Raadhuis, aangetast, die allen door het vuur werden verteerdhet grootste gedeelte van bet gemeente-archief, een massa hooi en graan in de landbouw- schuren ging verloren, het pas nieuwe ge bouw van de dames De Wit met het voor naamste hunner goedereu die in de Kerk, waar men ze veilig waande, waren geborgen, het logement »De Gouden Leeuw* en 13 verschillende woningen, het telefoonkantoor, het steenkolen-magazijn van de Erven Van Beurden en het in de haven liggend vaar tuig van J. Hompers, dat pas eene lading steenkolen in gemeld magazijn gelost had, werd alles een prooi der vlammen. Van de landbouw-producten en enkele inboedels was niets verzekerd het overige slechts laag. UITWIJK, 25 Aug. Zondag a.s. zal des voormiddag bij de Herv. Gem. alhier de godsdienstoefening geleid worden door Ds. Karlman van Rhenen. WOUDRICHEM. Van 15 tot 22 Aug. zijn in het vischwater dezer gemeente ge vangen en aan den afslag gebracht 32 zalmen, die voor f 0.60 a f 0.85 per half K.G. verkocht werden. ALMKERK, 24 Aug. Uit het statistiek van het armwezen dezer gemeente over 1891 big kt het volgende: gedurende het geheele jaar werden bedeeld 18 hoofden van ge zinnen en 18 eenloopende personen, terwijl aan 82 gezinshoofden en 7 eenloopende per sonen slechts nu en dan onderhoud werd verleend. In geld werd daarvoor uitgegeven f 3328.21 en op andere wijze of in natura tot een geldswaardig bedrag van f 1956.71. Onder dit laatste bedrag is begrepende verpleegkosten van arme krankzinnigen f 400 en de jaarwedde van den gemeente geneesheer f 500. WERKENDAM. Met ingenomenheid kun nen wij melden, dat de gedachte van de commissie om de werkeloozen te steunen algemeen met sympathie is begroet. In eene vergadering Maandagavond gehouden werd geconstateerd, dat allen, zonder onderscheid, liever wilden werken voor weinig geld, dan bedeeling genieten. Geen wonder, dat deze flinkheid van onze arbeiders de deelneming in hun lot niet weinig vermeerderde. De groote moeieljjkheid was nu niet, hoe aan geld te komen, dat is hier in onze ge meente, waar de rijken hunne beurzen steeds geopend houden als het er op aan komt, den minderen man te steunen, betrekkelijk bijzaakde groote kwestie was, welk werk er zou worden gedaan. Besloten werd na langdurige discussiën, dat de Kleine Wiel, de sloot langs het kerkhof en de haven zouden worden uitge baggerd en in orde gebracht. Dinsdag morgen zjjD reeds booten en aken in de Wiel gebracht en werd met het werk in de haven een aanvang gemaakt. Het loon is bepaald op f 1 per dag en per man. DALEM, 24 Aug. In de Betuwe werden in de laatste dagen bonderden appel- en pereboomgaarden verpacht. Zooals te ver wachten was, liepen de prijzen hoog. Naar eene matige berekening werd f5 a f6 per H.L. appels aan den boom besteed, en f3 a f 4 per H.L. peren. De pluk van vroegere peren is reeds begonnen. Over het algemeen genomen zal de op brengst van verreweg de meeste boomgaar den niet meevallen. Op Zaterdag 27 Aug. a.s. zal de afdeeling Vijfbeerenlanden, de Alblasser- waard en Arkel beneden de Zouwe van de Hollanasche Maatschappjj van Landbouw eene vergadering houden, waarin o.a. de heer H. L. Ellerman Lz. te Dordrecht, bij wijze van voordracht zal spreken over »ken- teekenen van iuelkrijkheid.« GORINCHEM. Naar aanleiding van het verbod van den heer Minister van Binnen- land8che Zaken, tot invoer van vee en varkens, afkomstig uit deze provincie, op de markten alhier, was Maandag de politie druk in de weer om de beveleu van Zijne Exc. uit te voeren. Ook eene boot, komende van Asperen en Leerdam, met vee geladen, moest terugkeeren en lustte hare lading ver buiten de stad. Of deze maatregelen doel zullen treffen, valt te betwijfelen daar het vee uit deze provincie afkomstig, op zeer gemakkelijke wijze van de zijde van Gelder- laud of Noordbrabant in deze stad kan worden ter markt gebracht. 24 Aug. Voor deze gemeente viel gisterenmiddag met het laten vallen van het anker, een schippersknecht in de rivier. De schipper, zulks ziende, haalde het anker weder onmiddellijk naar boven, waar door de knecht, die het anker nog vasthield, mede op het schip werd gehaald zonder eenig letsel bekomen te hebben. liinnenlund. De minister van binnenlandsche zaken, gelet op het kon. besl. van 27 Juni jl., heeft, met intrekking van zijne beschikking van 22 Juli jl., opgenomen in de »St.-Ct.« van 23 Juli d. a. v., goedgevonden het vervoer van herkauwende dieren en varkens te ver bieden lo. uit den kring omvattende de weilanden in de gemeente Giessendam, gelegen ter weerszijden van den spoorweg Dordrecht Gorinchem, tusschen de wachtposten 71 en 73, ten Noorden begrensd door den Tiend- weg, ten Zuiden door de bebouwde kom en het verdere bebouwde gedeelte djjk der ge meente Giessendam, ten Westen door de Zwijnskade en ten Oosten door de Oostelijke grens van het weiland van P. Terlouw, gelegen voor wachtpost 71; 2o. uit den kring omvattende de weilanden te Giessen-Oudekerk onder de gemeente Giessendam en begrensd ten Noorden door den Tiendweg, ten Zuiden door het gehucht Giessen-Oudekerk, ten Westen door den Damschen weg en ten Oosten door de Oostelijke grens van het weiland van J. Rietveld. Aan 's Rjjks Munt te Utrecht zjjn gouden tientjes geslagen met de beeltenis van Koningin Wilbelmina. Het aantal der geslagen goudstukjes be draagt echter, naar wjj vernemen, slechts een zestigtal, en vermoedeljjk heeft dus deze muntslag alleen plaats gehad om van alle nieuw gegraveerde stempels nog iu dit jaar een proefmunt te hebben. Men zal zich herinneren, dat op het Staatsbudget over 1892 is uitgetrokken f 36000 voor de ontginning van heide onder de gemeenten Chaam en Gilze (Noord-Bra bant). Aan dit plan is reeds een begin van uitvoering gegeven. Een groote waterlossing werd reeds gegraven en nu is men begonnen met de heide te ploegen. Ossen dienen als trekkracht en sleepen het ploegmes 45 cM. diep door den grond. Onder de feestelg kheden, welke in het volgende jaar ter gelegenheid van het 300- jarig bestaan der rederijkerskamer Vreug dendal* te Breda zullen plaats hebben, zal ook een historische optocht behooren. Naar men verneemt, hebben er reeds onder handelingen plaats gehad met eenige af- deelingen uit den optocht van het Land juweel te Antwerpen tot medewerking. Dezer dagen is gebleken dat zich op het Merwede-Kanaal omstandigheden kunnen voordoen, die voor schepen van nog minder diepgang de bevaring ten zeerste bemoeil jjken, ten bewjjze waarvan wij hier noemen het schip Mozart,* schipper Fendel, dat, met een beladen diepgang van slechts 2.30 meter, 11 uur noodig had om van Vreeswijk naar Amsterdam op te sleepen, doordien het ge stadig grond raakte. Te Velsen is een geval van inlandsche cholera voorgekomen. Een dochter van zekeren Z., winkelier op de Heide, werd plotseling ongesteld en bezweek kort daarna. Een der matrozen van het Duitsche schip »Friede,« te iJmuiden binnengeloopen, werd gedurende den tocht door het Noordzee kanaal ernstig ongesteld en overleed bjj aankomst te Amsterdam. Dr. Van Lier, wiens hulp werd ingeroepen, vermoedde met een hevig geval van cholerine te doen te hebben. Het schip werd in het Entrepotdok ge sleept. Door den directeur vau den gemeente lijken gezondheidsdienst to Amsterdam, dr. R. H. Saltet, werden dadelijk de noodige maatregelen genomen. Het schip werd nog denzelfden dag door de politie ontsmet, terwijl het kooigoed en de verdere bezittingen van den doode naar den ontsmettingsoven werden gebracht. Het lijk zelf is vervoerd naar de Oosterbegraafplaats tot verder onder zoek. De bemanning van de »Friede« werd buiten gemeenschap met den wal gehouden. Nog eene bijzonderheid uit de valsche muutersgeschiedenis te Kastrikum. De 19en dezer werd op last van den officier van justitie te Alkmaar gezocht naar een zakje met valsche guldens, dat de aanvankelijk weggevluchte arrestant den 13en in de duinen onder Kastriknm had verborgen. Na eenige uren zoekens mocht het den rijks veldwachter Bannink gelukken een zakje met guldens te vinden, en wel 33 stuks, elk afzonderlijk in een stukje papier gewikkeld; zij bleken alle valsch te zjjn. Op grond van in de laatste dagen nog ingekomen klachten over het vermissen van postwissels, geadresseerd aan inwoners van 's-Gravenhage, is de gisterenochtend tot 3 jaren gevangenisstraf veroordeelde brieven besteller De K. opnieuw door den rechter commissaris gehoord, verdacht ook daarin betrokken te zgn. Onder meer is een postwissel, groot circa f50, den 23en Maart afgezonden aan eene te '8-Hage wonende jnffronw, niet door haar ontvangen. Op aanwjjzing van eenige bnrgers is te Rotterdam een man aangehouden die aldaar valsch geld trachtte nit te geven. Bij onder zoek werd in zgn bezit gevonden guldens, kwartjes en dubbeltjes, waarna hij in ver zekerde bewaring is gebracht. Te 77s ure is door een roeier uit de Maas bij de Westerkade gisterenoehtend gevischt het ljjk van A. W. de Raad, den dader van den in den nacht van Zaterdag op Zondag jl. gepleegden moordaanslag op de dienstbode Jacoba Besseling in de tap perij »het Molentje* aan de Zandstraat. Het lgk is naar de loods voor drenkelingen in Crooswjjk overgebracht. De Dordrechtsche Harddraverij-Vereeni- ging heeft tegen 31 dezer, bjj gelegenheid der viering van den verjaardag onzer Ko ningin, een wedstrijd uitgeschreven, waaraan een prijs van f 350 en 2 premiën, 1 van f 100 en 1 van f 50, verbonden zijn. Van de Koninkljjke maatschappij »De Schelde* te Vlissingen zullen, naar men verneemt, a.s. Zaterdag een 300-tal werk lieden uit gebrek aan werk worden afgedankt. Te Harlingen is aangekomen de vredes- bark van het Heilsleger, bestemd om daar mede Friesland te bevaren. Onder aanvoering van de kapiteins Feenstra en Wij ma zullen de soldaten van dit vaartuig zich bewegen op de wateren binnen de provincie en de bewoners van het platteland bewerken in hunnen geest. Het vaartuig, een flinke tjalk, kan ingericht worden tot vergaderplaats en alsdan een honderdtal personen bevatten waar daartoe de gelegenheid wordt gegeven, kan de bemanning ook eene tent uitspannen op het land, waarin wel 300 personen plaats kunnen vinden. De opvarenden, allen ge zond volk, ferm van uiterlijk, bestaan uit acht officieren en zes cadetten. Men is voor nemens te Harlingen enkele bijeenkomsten te houden. Bjj het onweder, dat zich Dinsdagmiddag ontlastte, werd te Schiedam aan den »Wal- vischmolen«, die door den bliksem werd ge troffen, eenige schade toegebracht, zonder echter brand te veroorzaken. - Te Aarden burg werden twee paarden, gespannen voor een ploeg, door den bliksem gedood. - Te Bolnes is de bliksem geslagen in een boeren woning. Ze brandde af. Dinsdagnacht omstreeks 4 ure waar schuwde de palfrenier van de familie Van Oosterzee te Rotterdam een paar politie agenten, omdat hjj de kinderen van koetsier Gerrit Paar, wonende boven den stal van den heer Van Oosterzee aan de Zeemanstraat no. 2, zoo hevig hoorde gillen en schreeuwen. Onmiddelljjk wisten zich de agenten toegang tot de woning te verschaffen, en boven ge komen vonden zij den koetsier dood op den grond liggen met afgesneden hals. Het bleek, dat hij vermoord was geworden door zijne vrouw. Deze werd terstond ge grepen en naar het bureau aan de Witte de Withstraut gebracht, waar uit de instructie bleek, dat zij haren man, terwijl hij in eene bedstede te slapen lag, met een broodmes zoodanig verschillende sneden in den hals had toegebracht, dat de dood onmiddellijk volgde. Het lijk van den verslagene is ter gerechte lijke schouwing naar het Ziekenhuis, en de daderes, na opgemaakt proces-verbaal, naar de strafgevangenis aan den Noordersingel gebracht. Het broodmes, waarmede de daad gepleegd werd, is in beslag genomen. G. Paar was 43 jaar en belast met bet onderhoud van 7 kinderen, terwijl zijne vrouw, die 46 jaar oud is, sedert geruimen tijd, als zjjnde eene zenuwljjderes, onder geneeskundige behandeling was. Te Tilburg heerscht in verschillende wijken waternood. In de meeste huisge zinnen is gebrek aan goed drinkwater, ter wijl verschillende putten en pompen geen water meer geven. Aan den oever van den nieuwen Noord- Beveland-polder (Noordkust van Noord- Beveland) is een oeverafschuiving ontstaan ter lengte van 125, bij een breedte van 45 Meter. Herh&aldeljjk is gewezen op de gespan- nen verhouding en de daaruit ontstane woelingen onder de arbeiders in de Haarlem mermeer. Dezer dagen werden op enkele hekken van boerderijen in de Haarlemmer meer deze woorden geschreven »De Belgen van 't land, of de woning in brand.* Voor de bewoners is znlk een toestand zeker een hoogst onaangename, terwijl uit de reeds gepleegde feiten duideljjk is, dat de schrjjvers het niet bjj dreigen wenschen te laten. Zekere R., een stukadoor te s'-Hace. die o gescheiden van zgn vrouw leeft en zich nogal veelvuldig schuldig maakt aan mis bruik van sterkedrank, wachtte Woensdag ochtend te 8l/s uren in de Oude Molstraat aldaar zgn vrouw op, die werkster is in het Paleis in het Noordeinde en vandaar terug- keerde. Na een voorafgaande woordenwisseling, haalde de man een scheermes uit zijn zak en bracht daarmede zgn vroaw een snede in den hals toe. Een politie-agent, die te hulp schoot, kon den woestaard alleen niet bedwingen, doch werd flink geholpen door verschillende omstanders, vooral vrouwen, die van de gelegenheid gebruik maakten om den kerel, die zgn vrouw zoo mishan delde, een pak slaag toe te dienen. R. werd naar het politiebureel aan de Groenmarkt overgebracht en aldaar voorloopig in arrest gehouden, terwjjl de verwonde vrouw, door dr. Hus verbonden, per brancard naar het Ziekenhuis werd overgebracht. Burgerlijke 8tancl. Heusden, van 18 tot 25 Aug. Ondertrouwd Cornelis Remie, 30 j., met Catharina Anna Burghouts, 25 j. Almkerk, van 18 Juli tot 22 Aug. Getrouwd: Hermanns Donker Wz., 29 j., met Maria Petronella Johanna van der Kujjlen, 23 j.; Kristiaan de Hoog, wedr. v. Johanna Dolieslager, 26 j., met Alida van Bruggen, 21 j.; Adriaan Schoenmakers, 20 j., met Anneke Roubos, 18 j. Geboren Teuntje, d. v. Jan van der Beek en Helena de Pender; Cornelia, d. v. Hen- drikus van der Mejjden en Johanna Vink Willem, z. v. Jacob Sterkenburg en Zegerina Annetta van den OvenPieter, z. v. Hendri- kus van der Beek en Maaike Groeneveld; Cornelia, d. v. Cornelis den Boer en Jacoba Cornelia Baggerman Antonie, z. v. Nicolaas Romjjn en Cornelia Duijzer; levenloos aan gegeven kind van het vrouwelijk geslacht r. Zeger van der Stelt en Dirkje Groeneveld. Overleden: Francina Biesheuvel, 83 j., wed. v. Aart Verhoeven; Gerrit Ripzout Adrz., 3 w.; Maria Cornelia Fasen Pd., 22 j.; Jan van Haaften, 49 j., echtgen. v. Lijntje Schotman. Afloop Aanbestedingen. Aan het ministerie van waterstaat, handel en nijverheid werd Woensdag aanbesteed: lo. het maken van een strekdam met aanhechtskrib, het verlioogen van een rjjks- krib en het verrichten van bagger werk tot verbetering van de rivier den IJsel, bjj het veer te Olst, tusschen de kilometerraaien XCVIII en C der herziene rivierkaart. Minste inschrijver L. Brand Dz. te Gies sendam, voor f 6745. Van bevriende zijde werd ons het volgende ter overname uit een der Trans- vaalsche bladen toegezonden. Regeerings missive bevattende correspon- dentiën met Oranje Vrijstaat en Kaapkolonie over maatregelen te nemen tot uitroeiing van sprinkhanen. De StaatssecretarisDe Kaapsche Regee ring schrijft dat de verwoesting zoo groot wordt dat het wenscheljjk is maatregelen te nemen door middel van samenwerking der Staten tot dooding van bet dier zelve, of van de eieren, of van het insekt als bet nog klein is. De Oranje Vrijstaat besloot erover om in correspondentie te treden met kolonies en staten om samen te werken tot het uit vinden van de beste middelen en die in het werk te stellen tot uitroeiing der sprink hanen. De heer LombaardIk ken de sprink hanen goed en heb als kind meermalen ge tracht hen te dooden, de eitjes zijn zoo klein in het zand dat het moeilijk zal gaan ze te dooden. Men kan rondtrappen en dood maken zooveel als men wil, maar men zal toch niets vorderen. Deze zaak zal niet verder komen dan correspondentie. Men kan opdracht geven aan de Regeering en toch zal er niets van komen. De heer StoopHet zal onnoodig wezen om er een wet over te maken. De sprink hanen zjjn een straf voor ons land en wij kunnen er niets tegen doen. Al roepen wjj al de machten van ons land op tot den strijd tegen deze diertjes, het zal ons niets baten. De heer J. Meijer: Alle dingen zijn wal onder de opperheerschappij van den Al machtige, maar wij mogen zien wat wjj er tegen kunnen doen. Er zgn in Europa een soort vogels, die sprinkhanen opeten. De heer Van der Merwe: Het is een plaag van boven, die elk burger moet tegen gaan, maar niet van Regeeringswege. De heer Malan zeide er zullen ontzagge- Ijjke uitgaven van komen, en ook de andere

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1892 | | pagina 2