Het volgend staatje geeft een overzicht van vroegere cholera-epidemiën te Hamburg Nabg Bucharest kwamen twee treinen in botsing; 2 spoorwegbeambten werden ge dood, 6 passagiers zwaar gewond. Aanbestedingen. A e«31* 1 jintLsc 11 Indie. Jaar. Dtmr. Dagen. Zieken. Dooden. 1831 31 Oct.19 Jan. 81 937 439 1832 2 Febr.17 Dec. 320 3349 1652 1848 1 Sept.31 Dec. 122 3687 1765 1849 14 Mei22 Nov. 193 1187 592 1850 26 Juni11 Jan. 200 794 440 1853 23 Juni29 Oct. 129 558 302 1854 14 Juni14 Nov. 154 478 311 1855 30 Juni21 Oct. 125 353 204 1856 13 Juni14 Nov. 155 121 78 1857 9 Juni27 Nov. 172 765 491 1859 9 Juni5 Oct. 135 2586 1285 1866 30 Juni22 Oct. 115 2254 1185 1871 1 Aug.24 Sept. 55 171 101 1873 14 Juni8 Nov. 48 1729 1005 Vergelekt men daarmede de in den tijd van 18 tot 31 Aug. j.l. voorgekomen 3888 gevallen en 1778 sterfgevallen, dan tooDt dit aan, ondanks de vermeerdering der be volking (1866: 260.000, 1873: 330.000, 1890: 570.000 inwoners), dat de tegen woordige epidemie bijzonder moorddadig is. In het telegram waarmede de Keizer van Oostenrijk den vorst van Bulgarije geant woord heeft op de dépeche, waarin prins Ferdinand aan keizer Franz Josef zjjn dank betuigde voor de krachtige deelneming van Oostenrjjk-Hongarije aan de tentoonstelling te Philippopel, zien de bladen hier een merkwaardig incident, omdat de Keizer daardoor indirect prins Ferdinand als wettig vorst van Bulgarjje erkent, immers op officieele wijze getuigt van zijne ingenomen heid met den rustigen toestand van het vorstendom. Aan de Moorsche kust is een Spaan sch schip door zeeroovers overvallen en ge plunderd. Elf Spanjaarden zijn gevankelijk meegevoerdde 5 andere schepelingen vluchtten in een boot en werden door een Spaansch schip opgenomen. Omtrent de ge vangenen is niets bekend. Doch men gelooft dat zjj zich niet ver van het Engelsche station te Kaap Juby bevinden. Er werden 400 bn. wol uit het vaartuig gestolen. De Spaansche Regeering zal een oorlogs schip naar Marokko zenden, om de elf door zeeroovers gevangen genomen Spanjaarden te bevrjjden. Stanley keert naar Afrika terug, hjj heeft de schitterende aanbieding aangenomen van koning Leopold, die hem belast heeft met het bestuur van den opper-Congo ter be strijding van de oproerige en vijandige Arabieren. Het Zaterdag te New-Tork uit Hamburg aangekomen stoomschip »Rugia« had 23 personen aan cholera verloren, 10 lagen nog ziek aan boord. Het schip is in quaran taine. Een viervoudige moord in de prairieën heeft in Texas groote verontwaardiging ge wekt. Vier jongelieden uit DenisonThomas en Eduard James, Will Ryland en George Beck, waren ter jacht gegaan op 't gebied der Indianen. Zjj hadden een jachtwagen bjj zich en proviand voor veertien dagen. De tjjd van hun voorgenomen wegbljjven was nog niet verstreken, toen op eens be richt kwam, dat zij waren vermoord. Twee jonge Indianen, die te Caney aan kwamen, waren op een afstand getuigen ge weest van den moord en verhaalden de toe dracht. De vier jagers kampeerden in de prairieën en maakten aanstalten tot een maaltijd, toen er vjjf »cowboys« of roovers te paard verschenen, die op brutalen toon verklaarden, dat zjj mee wilden eten en, toen hun ge antwoord werd, dat zij dan wel beleefd daarom dienden te vragen, de vier jonge lieden neerschoten, vóór dezen tijd hadden hunne geweren te grijpen. De roovers plunderden daarna wagen, kisten, manden enz. en aten het maal op, dat de jagers hadden gereed gemaakt. Zoodra zij weer heengereden waren, gingen de twee Indianen naar de plaats van den moord. Een der jagers, Beek, leefde nog. Hij kon nog eenige woorden op een stuk papier schrijven en aan de Indianen mee geven naar Caney. Maar eer vandaar hulp kwam, was ook hij overleden. De politie zoekt ijverig naar de moorde naars, maar men vreest, dat die niet spoedig ontdekt zullen worden. De stoomboot Western Reserve* is op het Bovenuieer iu de Ver.,Staten in tweeën gebroken. Zes-en-twintig personen verdron ken. De twee booten, waarin de passagiers zich trachtten te redden, sloegen om en het gelukte slechts aan één persoon zich zwemmende te redden. Te Berlijn stortte een stelling in voor het Keizerrijk paleis9 personen werden gedood; 3 gewond. Te Breslau zjjn de spoorwegmagazijnen door brand vernield; 150 spoorwaggons zijn ver nield. De schade wordt op f 500.000 geschat. Plaatselijk Nieuws. HEUSDEN, 6 Sept. Door de Gezondheids-Commissie alhier is besloten om het water van alle gemeente- pompen te doen onderzoeken, ten einde te weten welk water schadelijk voor de gezond heid kan worden geacht. Voor de vrijwillige oefening in den Wapenhandel, hebben zich alhier uit deze gemeente 4 en uit de gemeente Heesbeen c.a. 2 jongelingen aangemeld. WAALWIJK. Met meer handel, voor namelijk door den meerderen kooplust van Zuid-Hollandsche en Belgische kooplieden waren de prijzen van kalfkoeien en dito vaarzen in de Langstraat tameljjk willig; voor f170 a 225 gingen de eersten en voor f155 a 175 de laatsten van de hand; versche melkkoeien f140 a 170; slachtvee le qual. 70 a 71 ets., 2e qual. 56 a 64 ets. per K.G. schoon; weischapen f14 a 18, dito lam meren f9 a 12, mestkalveren naar qualiteit 85 a 95 ets. per K.G. schoonnuchtere dito f7 a 10; vette varkens 59 a 62 ets. per K.G. schoon; biggen f7.50 a 12, naar f 1.80 per week. Hooi. De handel wordt weder levendiger, ook in schraal hooi, dat tegen f 15 a 16 op gekocht wordt, van de beste qual. blijft de prjjs vast op f 20 per 500 K.G. Stroo met levendigen handel f 13 a 14 per 500 K.G. Aardappelen golden in de Boven-Lang- straat, f 1.40 a 1.60, appelen f4.50 a 5. peren f 4.a* 5.alles per H.L.; snij- boonen f 1.10 a 1.30 per 1000 stuks, sla- boontjes f 0.80 a 1.20 per mandje. Tegen 10 September zijn verschillende personen in instructie gedagvaard, met be trekking tot de laatste tiend-geschiedenissen. KERK-DRIEL. In de Raadsvergadering van Maandag 11. werd besloten het salaris van ons geacht hoofd der school met f 100 te verhoogen. SLEEUWIJK. Bedankt voor het beroep bij de Herv. Gem. te Spijkenisse door ds. G. O. W. van Geijtenbeek alhier. DUSSEN, 2 Sept. Thans hebben de schaderegelingen door de verschillende bjj den brand betrokken verzekering-maat- schappjjen bijna alle plaats gehad en, zooals veelal het geval is, is het voor de meesten een tegenvaller. Zooals men heden vernam, is alleen de regeling der schade aan het nog kort ge leden gerestaureerde en veel vergroote hotel Van Beurden nog niet geschied, of beter gezegd, de schadevergoeding, door de Brussel- sche Maatschappij aangeboden, moet om hare geringheid door de eigenaren van het hotel niet zijn aangenomen. Genoemd hotel had het bjj den brand zwaar te verantwoorden honderden handen waren er noodig om, met behulp van brand spuit en emmers met water, dat er gelukkig in overvloed voorhanden was, de vlammen die meermalen op het gebouw oversloegen, te blusschen en den brand te beperken ware dit niet gelukt, dan was het zeer te vreezen geweest, dat nog een zestal ge bouwen een prooi der vlammen zouden zijn geworden. Een woord van lof mag dan ook niet onthouden worden aan de brandweer met haren wakkeren opperbrandmeester, den heer J. Schoenmakers, noch ook aan de familie Van Beurden, die zelf met alle kracht mee werkte en haren kelder voor de vele en wakkere spuitgasten en andere helpers be schikbaar stelde. Gisterenavond vergaderde in gemeld hotel Yan Beurden een 10-tal ingezetenen met burgerljjke en kerkelijke autoriteiten aan het hoofd en werd het besluit genomen, in een zestal tijdschriften een beroep te doen op de liefdadigheid der landgenooten en giften te verzoeken voor 6 a 7 huisgezin nen, die bij deze ramp have en goed, dat niet verzekerd was, hebben verloren, en die, vooral met het oog op den naderenden winter, een bange toekomst tegemoet gaan, zoo niet flink hulp geboden wordt. Het is te hopen dat deze loffelijke poging met den besten uitslag mag bekroond worden. OOSTERHOUT. De inzendingen voor de alhier te houden landbouwtentoonstelling zijn in zoo ruime mate ingekomen dat de tentoonstelling, zoo het weder medewerkt, in alle opzichten zal slagen. Een groot aantal heugsten en andere paarden, alsmede rund- en ander vee, is in geschreven, terwijl ook op het gebied van landbouwwerktuigen en voortbrengselen, bloemen, planten, enz. eenerjjke verscheiden heid zal aanwezig zijn. Dat wij onlangs niet te veel gezegd hebben, toen wij de Melksuiker van de Nederl. Albumine fabriek zoozeer aanbe volen, heeft thans de Intern. Tentoonstelling van Voedingsmiddelen enz. bewezen. Zij verkreeg aldaar toch de hoogste ouder scheiding, n.l. het Eere diploma. 1 iwinonUi (Ut. De middernachtzending-vereeniging heeft te Amsterdam een informatiebureau opge richt. Het is geopend in overleg met de Amsterdamsche afdeeliug van den Vrouwen bond, en heeft ten doel inlichtingen te ver schaffen tegen gevaren van verleiding tot onzedelijkheid. Al het mogelgke zal gedaan worden om degelijke inlichtingen in te winnen en te wa&rsehuwen tegen eiken dienst of elke betrekking, waar het voor een meisje gevaarlijk is te wezen. De inspecteur van het Geneeskundig Staatstoezicht in Zuid-Holland heeft de burge meesters verzocht de ingezetenen hunner gemeente uit te noodigen aan de burge meesters kennis te geven, zoodra reizigers uit Hamburg, Altona of uit Rusland in hunne gemeente aankomen, en deze reizigers alsdan gedurende vijf dagen dagelijks door een geneesheer te laten bezoeken, en de privaten in die huizen dagelijks te laten ont smetten, zoomede een onderzoek te doen in stellen of dergelijke reizigers in de laatste vijf dagen in hunne gemeenten aangekomen zijn en alsdan ook deze onder geneeskundige observatie te stellen. In de ruime haring aanvoeren komt nog steeds niet de minste verandering en deze blijven nog immer aanhouden. Niet minder dan 43 loggers en 41 bomschuiten kwamen de vorige week te Vlaardingen aan, met een gezamenlijke vangst van 23.852 ton. Tot dusverre zijn thans hier aangevoerd 150.808 ton, terwijl de totaal-aanvoer thans 260.893 ton bedraagt, tegen 115.965 ton in 1891 en 194.213 ton in 1890. De prijzen zijn thans zoo laag als nog nooit is voorgekomen, leveren voor de scheeps bemanning een niet meer dan sobere ver dienste en voor de reederijen voortdurend verlies op. De afslagprijzen waren deze week voor zuidvangst volle f5,75 a f6; voor noordvangst volle f 6,50 a f7,50; voor ijle f 5,50 a f 6 en voor maatjes-haring f 5 per ton. Met het oog op het geneeskundig onder zoek van reizigers, komende uit Duitschland, zijn de officieren van gezondheid Sleeswijk en Van der Harst tijdelijk gedetacheerd te Groesbeek en te Zevenaar, teneinde aan die grens stationsdienst te doen. In beide plaatsen wordt voor Rijkskosten een barak in gereedheid gebracht, teneinde choleralijders of hen, die verdacht worden aan de ziekte te lijden, onmiddellijk te isoleeren en te behandelen. Het doorreizen van zoodanige reizigers is kortaf verboden. Op den avond van den verjaardag van H. M. de Koningin hadden er te Breda te midden der feestelijkheden ernstige vecht partijen plaats tusschen soldaten en burgers. Een agent van politie, die tusschenbeide kwam, ontving een bajonetsteek in den buik, die, hoewel veel bloedverlies veroor zakende, gelukkig niet ernstig in de gevolgen was. Een ander agent liep eenige sabel houwen op. In een conferentie, te Neerbosch gehouden, is besloten iets voor landloopers en bedelaars te doen. Men wil ze in eene kolonie op een nog niet ontgonnen heide pogen te plaatsen hen onder Christelijke tucht brengen, door hen dagelijks den Bijbel te doen hooren, vervolgens handwerken laten uitoefenen, waarvoor zij geschikt zijn, en hen van uit de kolonie onder Christelijke leiding in het maatschappelijk leven terug voeren. In de voorloopige commissie zjjn benoemd de heeren J. van 't LindenhoutL. Roos- male Nepveu te Doornjhr. dr. L. de Geer en Yerbrugh, beiden te Yelp, en H. J. Koper te Hees. Deze maand wordt uit de gevangenis te 's-Gravenhage ontslagen J. S., uit Leeuwar den, oud 62 jaar, die wegens verschillende misdrijven, waaronder ook doodslag, ruim 22 jaren in de gevangenissen doorbracht. De Nederlandsch Amerikaansche stoom vaart-maatschappij heeft het vervoer van landverhuizers naar Amerika voorloopig ge slaakt. De Maasdamdie Zaterdag van Rot terdam naar New-York vertrok, had alleen passagiers le en 2e klasse aan boord. Al de passagiers 3e klasse, 400 in getal, zijn te Rotterdam in quarantaine achtergebleven, en hebben hun intrek genomen in verschil lende logementen of slaapsteden. De landverhuizers, welke te Rotterdam vertoeven, bestaan uit: 124 Hollanders, raeerendeels uit Friesland en Groningen, 100 Oostenrijkers, 167 Zuid-Duitscbers, meeren- deels Wurtemburgers en Rhijnlauders, 16 Denen, 4 Armeniërs, 4 Italianen, 4 Zwitsers, 10 Russen, welke laatste reeds sedert 25 Aug. aldaar zijn. Vrees voor bijzondere onzindelijkheid dezer reizigers behoeft niet. te bestaan, het over groot deel behoort zelfs tot de knapste soort. De waarschijnlijkheid dat nog velen van elders zuilen toestroomen is niet groot, aan gezien de N. A. S. M. r eds drié weken ge leden het toezenden vau landverhuizers van Hamburg en Bremen heeft verboden, een verbod dat sedert Vrijdag jl. tot al hare agenten zoowel in het binnen- als in het buitenland is uitgestrekt. Te Noord wijk aan Zee is aangespoeld eene in goeden staat verkeerende boot (eikenhout), aan weerszijden gemerkt met een gouden kroon op blauw veld. Yan het Rijnschip »Gretchen« te Rot terdam is een 9-jarige jongen overboord ge vallen en verdronken. - Aan het strand te C&llantsoog is aangespoeld het lijk van een onbekenden man, gekleed in flanellen hemd en baatje, pilow kiel, blauw dimet onder broek, zwarte kousen en witte klompen. Dit lijk is op de algemeene begraafplaats aldaar begraven. - De smederij van den heer K. te Schellingwoude werd door den bliksem ge troffen. Het bovenhuis brandde uit. - Ten nadeele van A. Boer, een doofstomme, wonende aan de Slaakkade te Rotterdam, is uit zijn woning ontvreemd een bedrag van f 275, hetwelk in guldens en rijksdaal ders geborgen was in een kistje, dat in een kast stond. - Te Rietveld bjj Woerden, op den weg naar Zegveld, geraakte een tilbury door het schrikken van het paard in het water. De voerman redde zich met veel moeite met een meisje van tien jaar, doch een meisje van 12 jaar zonk naar de diepte en werd, na vergeefsche pogingen tot redding, eerst een half uur later leven loos opgehaald. De laatste berichten omtrent de cholera zijn Te Parijs neemt de ziekte weder toe. Het getal bedden in de hospitalen voor cholera lijders is aanzienlijk vermeerderd. Volgens officieele berichten kwamen te Hamburg voor op den 3n Sept. 528 ziekte gevallen en 379 sterfgevallenden 4n res pectievelijk 501 en 158. Te Berlijn kwamen sedert Zaterdagavond geen nieuwe gevallen voor. Te 's-Gravenhage zijn geen nieuwe ge vallen van cholera voorgekomen. Het gerucht loopt, dat een tweede geval van cholera zich te Groningen heeft voor gedaan. Het geval betreft een zwerveling uit de provincie nabij de Duitsche grens, die daar in een slaapstede ver blijf hield. Hij is vandaar onmiddellijk naai de barak vervoerd en men zegt, dat hij waarschijnljjk herstellen zal. Ook te Rotterdam heeft zich bij een scheepssjouwer, die aan boord van het stoomschip Roland* vertoefd had, een cholerageval met doodelijken afloop voor gedaan. Zijn beide kinderen, verdacht van door dezelfde ziekte aangetast te zijn, werden naar de barak overgebracht; een ervan is reeds bezweken, het andere is herstellende. Tevens is naar die barak overgebracht eene vrouw, woonachtig aan de Potte- bakkerssteeg in de Boompjes, lijdende aan dezelfde ziekte. Ook de toestend van deze vrouw is zeer ernstig. Te Dordrecht is een geval van cholera nostras met doodelijken afloop voorgekomen. De 53-jarige B. v. O., werkzaam op een baggermolen aan den Hoek van Holland, keerde Vrijdagavond, wegens ongesteldheid, huiswaarts in zijne woning aan de Pelser straat waar hij gisterenochtend aan de ziekte overleed. Van overheidswege zijn terstond de meeste uitgebreide voorzorgsmaatregelen genomen ter voorkoming van mogelijk ge- gevaar van besmetting. Gisterenavond is het lijk naar de Roomsch Katholieke begraaf plaats overgebracht, terwijl terstond daarna is overgegaan tot ontsmetting van de woning en het huisraad, voor zoover dit laatste niet door verbranding onschadelijk gemaakt wordt. Ook onder de gemeente Papendrecht heeft zich een geval van cholera nostras voorge daan, en wel bij de schippersvrouw van een vaartuig, komende van Antwerpen. Bij het passeeren van den gemeentelijken ge zond heidspost in bet Mallegat moeten alle opvarenden nog gezond bevonden zjjn. Ter stond zjjn maatregelen genomen, ter voor koming dat goederen van het besmette vaartuig met den vasten wal in aanraking komen. Land- en Tuinbouw enz. Uit Rosendaal schrijft men De rups wordt hier in vele velden bij duizendtallen aangetroffen. De vernielzucht dezer sehadeljjke dieren is zóó groot, dat zjj het eene veld kaal gevreten hebbende, bjj groote massa's naar een ander trekken. Vooral de kooien moeten het ontgelden; van sommige velden is geen blad heel ge bleven. Het is te hopen, dat wjj spoedig van deze plaag verlost mogen zijn. Te Eist (O. B.) doet zich bij onderschei dene veehouders eene eigenaardige ziekte onder de varkens voor. De ziekte kenmerkt zich, dat de dieren totaal alle voedsel weigeren en na een paar dagen geheel stijf in de beenen worden. Wat de eigenljjke ziekte is, weet men nog niet te verklaren, doch zij wordt hoofdzakelijk toegeschreven aan de felle hitte en droogte van dezen zomer. De sterfte onder de varkens is tot nog toe niet groot. De afgeioopen week kwamen hier eenige gevallen van besmet telijke varkeusziektte niet doodelijken afloop voor. Uit Groningen bericht men dat in het oosten van die provincie de landbouwers het dorschen van koren hebben gestaakt wegens de lage korenprijzen. Als een onfeilbaar middel tegen ratten wordt door een landbouwer in de Wiener Landw. Ztg.« het gebruik van koolteer aangeraden. Hij goot in alle gaten en naden koolteer, en het gevolg was, dat de ratten, welke daar in 't minst niet tegen kunnen, vanzelf hare holen ontvluchtten en zich ge makkelijk lieten vangen. Spoedig bleek ook, dat dit vangen geheel onnoodig was, daar de ratten van zelf stierven, als ze maar met de teer in aanraking waren gekomen. Zoo vond men eenige ratten, welke slechts op een klein plekje van haar lichaam met teer bevlekt waren, vanzelf dood gegaan. Op die plekken waren de haren verdwenen en ver toonde de huid eene opzwelling. Daaren boven staken de ratten, welke met teer bevlekt waren, de andere aan, zoodat het raadzaam is, ze te laten loopen. Daar de teer verder zeer langzaam opdroogt, blijven de gaten, nadat men er eenmaal teer inge goten heeft, langen tjjd voor de ratten onbewoonbaar. Deze ontruimen ze dan ook dadelijk langs zijgaten. Zijn deze er niet, zoo zijn ze reddeloos verloren en veroordeeld om te stikken. Ten slotte heeft teer nog dit voordeel, dat haar repk voor geen huisdier schadeljjk is en zelfs als ontsmettings- en voorbehoedmiddel dienst doet tegen besmette lijke ziekten. Aan het ministerie van waterstaat, handel en nij verheid zal worden aanbesteed 14 Sept. Het maken van 10 kribben, het verlengen van 2 kribben, het maken van een beloop van 4 op 1 aan de punt van een krib en het verrichten van baggerwerk tot verbetering v/d. IJssel beneden Lathum. Raming f 18500. Aanw. 7 Sept. 14 Sept. De uitvoering van werken tot voortzetting der normaliseering van Neder- Rijn en Lek onder de gemeente Huissen. Raming f 31000. Aanw. 7 Sept. 21 Sept. De uitvoering van baggerwerk tot voortzetting der verbetering van de rivier d« Waal, tusschen den hoofddam bjj Pan- nerden en Opijnen. Raming f 0,25 per M3. Aanw. 14 Sept. 28 Sept. De verbetering van het groot scheepsvaarwater in de Nieuwe Maas boven Vlaardingen, met bijbehoorende werken. Raming f 108000. Aanw. 21 Sept. 28 Sept. De uitvoering van baggerwerk in de rivier de Boven Merwede. Raming f 0.134 per M3. Aanw. 21 Sept. Aan het Prov. best. van Zeeland: 23 Sept. Het lichten en opbergen van de dub bele draaivoetbrug en het maken en stellen van een ijzeren rolbrug over het binnen- hoofd der westsluis te Terneuzen. 23 Sept. Het maken van sleenglooiïng langs den oostelijken of voormaligen binnen- berui op het zeeeinde van den oosthaven- dam te Wemeldinge. Raming f 4150. Aanw. 16 Sept. Het maken van een paalhoofd aan 's Rijkszeewering te Vlissingen tusschen het Leugenaarshoofd en den gevangentoren. Raming f 36300. Aan het Prov. best, van Noord-Holland: 19 Sept. Bet maken van een gebouw ten oosten van en aansluitende aan de stel- plaats, een gebouw en een traverse ten westen van de schilderswerkplaats en het vergrooten van de veerensmederij te Haarlem. Raming f 203000. A.'loop A a n beHreclingfen. Ten bureele der genie aan de Frederiks- kazerne te 's-Hage werd aanbesteedhet bouwen van een magazijn voor de wapenen, de ransels en het ledergoed van het regiment grenadiers en jagers te 's Gravenhage. Minste inschrjjver was H. van Oortmerssen, te 's Gravenhage, voor f12,890. Te Rotterdam is aanbesteed bestek no. 2, zijnde het leveren en stellen van den ijzeren bovenbouw en eenige werken daarmede in verband staande, van het te stichten circus concertgebouw aan het Stationsplein, nabij de D. P. te Rotterdam. Ingekomen waren 10 biljetten. Minste inschrijver was J. de Wit Wzn. te Elshout, a/d Kinderdijk voor f25,999.25. In Bantam schijnt het weer te smeulen. De toestand met er volgens het »Soer. Hblud* andermaal zner bedenkelijk zijn. Op 9 Juli j 1., zoo schrjjft dat blad, viel de vierde verjaardag van den opstand en van de vreeselijke moorden van Tjilegon. De toenmalige regent van Serang is ont slagen, maar men heeft hem in het gewest gelaten. Dit verdachte inlandsch hoofd nu heeft juist op een verjaardag der gruwelen van 1888 een groot feest aangericht, waar toe zelfs alle Europeesche ambtenaren en officieren waren uitgenoodigd. Terecht beg re p resident Ravenswaai, dat bet hier krachtig tusscheubeiden treden moes' Dus zond tip den Patih naar i ontslagen regent; om dezen namens hem onder het oog Te brengen, hoe onbt-hoorlijb zijn ge drag was. De ontslagen regent- weigerde zelf het feest t verdagen enhet had dan ook volgens het oorspronkelijke program plaats. N*tnn-'"> r W Europeaan, o n iy n sen tn< hu De residem - - - Ff ï'irii'-'dHlijk" der r - ring van de Zaak Kennis gegeven en aan»

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1892 | | pagina 2