vreeselijke gebeurtenis plaats. Twee beren ontsnapten uit den berenkuil en renden den tuin in. Drie oppassers snelden toe, maar zij werden door de beesten aangevallen en in stukken gescheurd. Gelukkig waren er slechts weinig bezoekers, die zich dadelijk konden redden. Uit een nabijgelegen politie post kwamen eenige agenten met geweren gewapend te hulp; een salvo bracht de beren tot staan, het mannetje kreeg ver scheiden kogels in het lijf en het wjjfje vluchtte naar den kuil. De Opperste Gezondheidsraad heeft vast gesteld dat sedert 25 Juli tot op heden in geheel België 1135 besliste en verdachte gevallen van Aziatische cholera zijn voor gekomen, waarvan 564 met doodelijken afloop. In een huisje van een der armste buurten van Hamburg, dat ontruimd moest worden, werd bjj desinfectie in een hoek onder aller lei vuil 60.000 Mark gevondenDe be woonster werd door het armbestuur onder houden. In het huis van een patronen-fabrikant te Beaumont, in Henegouwen, heeft een verschrikkelijke ontploffing plaats gehad. Alles werd kort en klein geslagen. Vensters, deurenmeubelenkoopwarengeweren revolvers en patronen, werden op de straat geslingerd. Drie personen, wier kleederen in brand geraakten, werden ernstig gekwetst. Gedurende het gereedmaken van patronen moet het kruit met vuur in aanraking zijn gekomen. Zoowel te Bucharest als te Galatz Olte- nitza en Sofia zijn Vrijdag in den vroegen morgen hevige aardbevingen waargenomen, die van 20 tot 90 seconden aanhielden en hier en daar nogal schade hebben aange richt. Een dynamiet-ontploffing heeft voor het huis van den ingenieur der steenkolenmijn St. Aubin te Montln^n plaats gehad. Persoonlijke ongelukken zijn echter niet te betreuren, doch de materieele schade is aanzienlijk. Vreeselijke onweders en wolkbreuken hebben in Italië gewoed. Bufalla, Pontede- ciruo en Torriglia zijn geheel overstroomd tal van huizen zijn er ingestort, bruggen "weggeslagen, spoorwegen en telegrafen ver nield. Te Bergagli werd het Hotel Pazano totaal verwoestde Columbustentoonstelling te Genua heeft veel geleden. Er zijn vele personen het juiste aantal is nog onbe kend omgekomen. Te Napels is een groot huis van 6 ver diepingen ingestortalle bewoners zijn onder de puinhoopen begraven. De brand weer is druk bezig te redden wat nog te redden is. Uit Lemberg wordt het volgende incident aan de »Voss. Zeitg.« gemeld: Een Oosten- rij ksch gendarme belette aan eenige Russische boeren, die geen passen hadden, den over tocht op Oostenrijksch gebied bjj Germa- kowkahij geraakte daarbij in een woorden wisseling met grens-kozakken en werd doodgeschoten. Uit Czernowitz meldt men, dat de land- Terhuizing van boeren uit Oost-Galicië en de Bukowina naar Rusland weder dermate toeneemt, dat de 200 aan de grenzen ge stationeerde gendarmen niet meer in staat zijn den stroom te keeren, zoodat er nu een cordon van infanterie en kavalerie is opgesteld. Een zeer geruchtmakende straatmoord wordt uit Budapest bericht. Eenige recruten, die den volgenden dag in dienst zouden treden, hadden den geheelen avond in de hoofdstraten zich zeer rumoerig aangesteld. Eindelijk gingen 7 hunner in gezelschap van 2 vrouwen eene herberg binnen, waar tot laat in den avond lustig geklonken en gedronken werd, maar zooals 't wel meer gaat, hoe meer er »geheschen« werd, des te opgewondener werd de stemming. Ein delijk bracht een der toekomstige land ver dedigers in 't midden, dat men eerst nog eens bloed moest laten vloeien, alvorens men scheiden ging, want tot heden zoo zeide hij had niemand hen te bevelen. Twee recruten namen daarop van het gezelschap afscheid, waarna de vijf andere en de beide vrouwen nog twee herbergen uit- en ingingen, hun woede koelend aan alles, wat zij onderweg ontmoetten. Allen trokken zij toen hun messen en als wilden zwaaiden zij daarmede in 't rond. Het was een leven, waarbij hooren en zien verging. Op dat oogenblik keerde een, eerst sedert drie weken gehuwd echtpaar huiswaarts. Bijna had het de echtelijke woning be reikt, toen de uitgelaten bende, zonder eenige aanleiding, man en vrouw te lijf 1 ging, die in minder dan geen tijd waren neergeveld. Drie mannen, die de ongeluk- kigen te hulp kwamen, ondergingen het zelfde lot, terwijl verscheidene voorbijgan- gers min of meer ernstig werden gewond. Eindelijk kwam de politie opdagen. De jonggehuwde vrouw was reeds een lijk. Naast haar lag een man in bewusteloozen toestand, terwijl drie personen lagen te ker men van de pijn. De daders namen de vlucht. De politie slaagde er echter in hen 's nachts allen gevangen te nemen. Een hunner ont kwam, doch ook hem zal een rechtvaardige straf niet ontgaan, daar men hem reeds op spoor is. Op den spoorweg tus.*chen Pittsburg en W ayne heeft te Shreve in de staat Ohio, een hevige botsing plaats gehad tusschen een personen- en een goederentrein. Na de botsing geraakten beide treinen in brand. Het was een verschrikkelijk gezicht. Beide locomotieven werden in een sloot geworpen, zes personen-waggons en vijf goederen wagens werden totaal vernield. De botsing was zóó hevig, dat een postwagen en een waggon van den exprestrein in elkander werden geschoven. In een oogwenk stond de postwagen in brand en verspreidde het vuur zich naar alle kanten. Drie passagiers verbrandden levend, zonder dat de ver schrikte omstanders iets konden doen tot hun redding. Ook vier postbeambten kwamen in de vlammen om. Zes lijken zijn herkend, nog 4 andere worden vermist. Acht per sonen, gillend van pijn en bedekt met brand wonden, zijn naar het hospitaal te Shreve overgebracht. Generaal Crespo heeft aan de regeering der Yereenigde Staten zijne erkenning ver zocht als tij delg k president van Venezuela. Het door hem benoemde ministerie heeft besloten de drukpers-censuur op te heffen en de onschendbaarheid van het postgeheim te verklaren. De troepen der tegenwoordige regeering hebben het beleg geslagen voor Barcelona, dat zich wel spoedig zal over geven. In het Canadasche ministerie van oorlog moeten zeer groote bedriegerijen zijn ont dekt, die over millioenen loopen. Wederom zouden hooggeplaatsten bij het geknoei be trokken zijn. Plnat«eli}k JNieuws. HEUSDEN, 17 Oct. De Uitgever van ons Nieuwsblad zond dezer dagen aan H.H. K.K. H.H. den Groothertog en de Groothertogin van Saksen een zijner uitgaven, getiteldDe Gouden Bruiloft* van W. Messchert en mocht daarop het navolgend vleiend antwoord ontvangen, verzonden uit Weimar, den 14 October 1.1. »Hare Koninklijke Hoogheid Mevrouw de Groothertogin van Saksen, Prinses Sophia »der Nederlanden, heeft mij opgedragen, »ook in naam van den Groothertog, Haar Gemaal, U Hoogstderzelver besten dank te »betuigen voor Uwe vriendelijke woorden bij gelegenheid van Hun Gouden Hu welijksfeest, en voor de aanbieding van »Uwe uitgave »De Gouden Bruiloft van W. Messchert; »welk werkje met genoegen en waardeering »door H.H. K.K. H.H. aangenomen is. »Mij kwijtende van de gegevene opdracht, »heb ik tevens de eer U de verzekering van »mjjne meeste hoogachting aan te bieden.* A. VINKHUIJZEN, Secretaris-Thesaurier. NEDERHEMERT, 16 Oct. Heden mid dag trad onze geliefde Leeraar voor het laatst voor zijne gemeente op, om naar aanleiding van 2 Corinthe 13 9£> een laatste alscheidsgroet uit te spreken. Een talrijke schare, meer dan het kerk- ruim kon bevatten, was opgekomen, die met zichtbare aandoening de laatste woorden opving, die zij van den kansel mocht ver nemen vóór het uitspreken van den zegen zong de gemeente Ps. 121 4 hun veel bewogen leeraar toe. Wij hopen het hem in zijne nieuwe ge meente wel moge gaan. ALMKERK, 16 Oct. Ds. J. C. Prins, beroepen predikant bij de Herv. Gem. al hier, is heden bevestigd door Ds. F. D. J. Moorrees van Vianen. De intreerede is ge houden naar aanleiding van Kol. 1 25. VRIJHOEVEN-CAPPEL. Uit de voor dracht voor hoofd der openbare school alhier, bestaande uit: 1. L. Hoeksma, hoofd der school te Lange- zwaag. 2. L. Landheer, idem te Hof van Delft. 3. K. R. Westerterp, onderwijzer te Leeuwarden, is door den gemeenteraad eerstgemelde benoemd. BRAK EL. Bedankt voor het beroep naar deze gemeente door den candidaat H. A. He ij er te Utrecht. OUDENDIJK. Benoemd als onder wijzeres aan de openb. school te Oost- zaam, Mej. Van Vuuren, in deze betrek king werkzaam aan de openb. school alhier. GENDEREN. In hoeverre de verlegging van den Maasmond deze plaats ten goede zal komen, is nog niet met zekerheid te be palen, doch wel ondervindt men nu reeds in hooge mate groote moeielijkheden op het punt van communicatie. Heesbeen toch is geheel afgesneden en alleen te bereiken langs den nieuw aange- legden weg, waardoor de vroegere afstand van pl. m. 25 minuten nu minstens het dubbele bedraagt. Doeveren, dat kerkelijk een combinatie vormt met de Herv. Gemeente van Genderen, is weldra alleen te bereiken over Heusden of Drongelen, zoodat men dan in plaats van 20 minuten eene reis van minstens 75 minuten mo«t maken. Een ver zoek van het kerkbestuur der Herv. Gem. alhier, reeds voor 2 jaren tot de Regeering gericht om een veer tusschen Genderen en Doeveren te bekomen, bleef tot beden onbe antwoord. WAMEL, 13 Oct. Op de paardenmarkt alhier werden heden aangevoerd 800 stuks, meestal iys jarige. Men besteedde voor veulens f 80 a 170. 1% jarige f200 a 300, werkpaarden f 120 a 400. Handel vrij levendig. DALEM. Men klaagt bier algemeen, dat er veel muizen in het veld zijn. Kool, knollen, beetwortelen en andere veldvruch ten hebben daardoor nog al te lijden. Het Café-Restaurant »de Beurs«, boven aan de Hoogstraat, aan den hoek van den Kortendijk te Gorinchem, door den eigenaar, den heer Bresser, op f19.800 ingezet, is 1.1. Maandag bij publieken afslag onverkocht gebleven. GORENCHEM. J. d. B., vroeger beëedigd klerk bij den Ontvanger der Rijksbelastingen te Zwijndrecht en sedert eenigen tijd ont slagen en dezer dagen terecht moetende staan ter zake van valschheid in geschriften, is Zaterdagmorgen alhier ten huize zijner ouders dood op bed gevonden. Donderdag is door de politie eene partij gezouten vleesch, dat de gemeente werd inge voerd, aangehouden en, na door den ge meente-keurmeester te zijn afgekeurd, in beslag genomen en op de gebruikelijke wijze voor de consumptie onschadelijk gemaakt. I3innenlan(l. Door den minister van waterstaat zijn vastgesteld nieuwe administratieve voor schriften voor de uitvoering en het onder houd van werken, onder beheer van zijn departemant, met bepaling, dat deze voor schriften, te rekenen van 1 November a. s., in de bestekken en contracten voor de uit voering van werken en levering zullen worden opgenomen en dat met dien datum de 432 en 433, benevens de derde van de vierde afdeeling der Voorschriften, vastgesteld bij beschikking van 12 September 1882 No. 6, zijn ingetrokken. Eene belangrijke wijziging heeft de Geschillen ondergaan. Terwijl thans is bepaald, dat bij het ont staan van eenig verschil omtrent het werk tusschen de ingenieurs, of, bij hunne af wezigheid, tusschen de opzichters en de aannemers, de uitlegging daarvan blijft aan de directie behoudens nader beroep op den minister, is thans aan deze bepaling toege voegd, dat de aannemer, in geval van geschil over den aard van 't werk, de aansprakelijk heid voor schade, het recht op betaling en de omstandigheden, onafhankelgk van den wil des aannemers, indien hij geen genoegen neemt met de door den minister dienaan gaande genomen beslissing, het recht heeft, mits binnen veertien dagen na die beslissing daarvan gebruik makeride, te vorderen, dat het advies worde ingewonnen van eene commissie van deskundigen van drie leden, te benoemen één door den minister, één door den aannemer en één door den kantonrechter van het kanton, waarin het werk is gelegen, welk advies bindend is voor het rjjk en den aannemer. In dat advies wordt voorts aangewezen welk bedrag aan kosten, met inbegrip van verschotten, honoraria, reis- en verblijfkosten is betalen en door wien. De aannemer is in elk geval gehouden het werk voor te zetten, bij gebrek waar van daarin door de directie voor zijne reke ning wordt voorzien, behoudens de ver rekening, die eventueel het gevolg zal zijn van het advies der deskundigen. Het »Centrum« meldt: Na het ontslag van den referendaris bij het Departement van Binnenl. Zaken, die, naar men zegt, het ontwerpen van een wet op den leerplicht had tegengehouden, komt er bij dit Departement meer voortgang in deze zaak. Uit vertrouwbare bron vernemen wij, dat een bijzonder ambtenaar is belast met de opdracht, om ten spoedigste een wetsontwerp tot invoering van leerplicht gereed te maken. Het is de bedoeling dit wetsontwerp nog vóór Kerstmis de Tweede Kamer te doen bereiken. De Minister van Binnenl. Zaken brengt ter kennis, dat volgens de bij hem ingekomen ambtsberichten in de afgeloopen week als aan Aziatische cholera overleden zijn aangegeven in Gelderland: te Apeltern 1, te Maurik 1, te Varik 1 persoon; in Zuid-Hollandte Alphen 2, te Charlois 1, te Gorinchem 1, te Gouda 2, te Gouds waard 1, te Hendrik-Ido-Ambacht 1, te Krimpen a/d IJssel 1, te Maassluis 1, te Puttershoek 1, te Rotterdam 1, te Zuid- Beijerland 1 persoon in Noord-Holland: te Amsterdam 2 per sonen in Utrecht: te Jutphaas 2, te Utrecht 9, te IJsel3tein 3 personen in Overijsel: te Diepenveen 3 personen. Aan den minister van waterstaat is een adres, aandringende op de drooglegging der Zuiderzee, verzonden. Uitgegaan van de kies- vereeniging Burgerplicht* te Hoorn, is het voorzien van 1631 handteekeningen. Uit Noord-Brabant schrijft men ons: De berichten dat men dit jaar in ons geheele land een grooten beetworteloogst kan verwachten, worden thans bevestigd. Uit alle streken van ons land heeft nu de aanvoer aan de suikerfabrieken plaats, en blijkt het dat de bieten groot van stuk zijn. Men treft zelfs wortelen aan die van 2 tot 3 kilo per stuk wegen. Ook de qualiteit schijnt over het algemeen niet tegen te vallen, en zal dus de suikerproductie in ons land veel grooter zijn dan verleden jaar. Men verwacht dat vele fabrieken wel tot Nieuwjaar zullen werken en zelfs nog langer. (Donderdag) namiddag is bij Rijssen door den trein, die aldaar om 6.17 aankomt van Almeloo, overreden een man, die aan de lijn werkt De ongelukkige was zoodanig vermorseld dat hg totaal onkenbaar was. Had hij in zijne zakken geen tabaksdoos gehad, waarop de naam voorkwam, dan was het moeilijk geweest hem te herkennen. De Rotterdamsche Rechtbank behandelde Zaterdag de zaak tegen Ockeloen, terecht staande wegens moord op den politie-agent Van den Bergh. Het O. M. vorderde Ocke- loen's veroordeeling tot 15 jaren gevange nisstraf. Er waren 15 getuigen. De advocaat, mr. Troelstra, riep de clementie der Rechtbank in voor dezen armen gebochelde, die, een natuurlijk kind zijnde, van zijn geboorte af slechts tegenspoed had ondervonden, waar door zijn wrok tegen de maatschappij steeds meer was gevoed. Bjj het delven van klei, onder de ge meente Tegelen, is men op een onder- aardseh muurwerk terechtgekomen. Een vertrek van 3 M. lang, 2 M. breed en 1% M. hoog, met een vloer van hard gebakken tegels, kwam te voorschijn. Een gang van 15 M. lengte loopt daarheen. Uit Rosendaal wordt geschreven, dat wegens groote verliezen de aandeelen van de suikerfabriek Java* erg zijn gedaald dat de groote drukte, het nachtwerk, heeft opgehouden; dat de beide directeuren hun ontslag willen of zullen krijgen; dat ver leden week de rijksontvanger beslag heeft gelegd op twee waggons suiker en dat een derde vergadering is belegd om tot liquidatie te besluiten. Er is niettemin weder suiker ingeslagen, en van het werkvolk is tot nog toe niemand bedankt. Maandagnamiddag 12 u. 26 m. (spoortijd) derailleerde de personentrein (markttrein), richting van Gorinchem, te Leerdam bij wachtpost 55, even vóór het station. De locomotief en tenderwagen waren over den wissel, toen de "wissel oversloeg en de rest van den trein op een andere rail ging, ten gevolge waarvan de eerste drie personen- waggons uit de rails werden gerukt en er een omsloeg. Gelukkig werd er op die plaats zacht gereden en merkte de machinist spoedig het ongeval, anders ware het ongeluk niet te overzien geweest, daar de trein vol be zoekers der markt van Gorcuin zat. Nu zijn er slechts enkelen een weinig gekwetst. Op de plaats waar het ongeluk voorge vallen is, maakt de weg een bocht, waardoor men in den trein altijd een schok voelt, ten gevolge van het slingeren der wagens. Reeds vroeger is er op het gevaarlijke van die bocht gewezen. De weg is nog versperd; de passagiers moeten overstappen in gereedstaande extra treinen. De secretaris en de veldwachter der Lim- burgsche gemeente B. dronken te zamen eenige borrels, eerst op vriendschappelijke wgze, later al twistende. Toen men daarna de herberg verliet, werd eerstgenoemde door den veldwachter, wegens openbare dronken schap bekeurd en in arrest gebfacht. Later uit het arrestantenlokaal ontslagen, diende de secretaris tegen den veldwachter een klacht in wegens mishandeling. De dyphtheritis neemt te Maastricht zóó danig toe, dat er in den Geneeskundigen Raad ernstig overwogen is, om over te gaan tot het sluiten der scholen. De inspecteur van het Geneesk. Staatstoezicht, dr. Wint- gens, aldaar, acht dien maatregel nood zakelijk, aangezien ook wegens cholerine, welke zeer ernstig heerscht, de sterfte onder de kinderen zeer toeneemt. De toestand van het 19-jarig meisje te Leeuwarden, waarop een moordaanslag werd gepleegd, is naar omstandigheden vrij goed. De beide kogels zijn nog niet verwijderd kunnen wordeneen daarvan zit vermoedelijk achter de long en de andere in de beenderen nabij het linkeroor. Zaterdag ochtend werden met den trein, welke te 6 uur van Amsterdam vertrekt, twee DuitsGhers, die ongetwijfeld nog iets op hun kerfstok hadden, onder politiege- leide over de grenzen gebracht. Tusschen Zevenaar en Elten sprongen zij echter uit den in vollen gang zijnden trein en zetten het op een loopen. De politie zette de vluchtelingen spoedig achterna, doch kon ze niet inhalen. Uit Vlaardingen wordt gemeld: Schipper C. Roeleveld, voerende de bom »Drie Gebroeders*, tehuis behoorende te Scheveningen, van den reeder VV. Groen aldaar, hier binnengekomen, heeft Maandag jl. vi8scbend ter hoogte van Schiermonik- oog opgevischt een kleine jol, met 3 man der equipage van den Deenschen schooner >Bellona«, welk schip geladen met hout van Kotschic naar Rochester is gezonken. De drie geredden, zijnde de kapitein, stuurman en jongen bevonden zich op het achterdek van genoemden bodem, terwijl de overige 6 man der equipage zich op het voorschip bewogen, en bestond het plan te trachten zich met de groote boot te redden door het breken van het schip werd echter de gemeenschap van het voor- naar het achterdek verbroken, en waagden zich de drie geredden in de kleine jol, die, zoodra zij waren afgestoken, het schip zagen zinken, zoodat vermoedelijk het overige deel der equipage den dood in de golven zal hebben gevonden. Men schrgft uit Velsen aan de >N. R. Ct.:* Gisteren nacht is door het stoomschip European* de brug over het kanaal aange varen. Men zegt, dat de kapitein als oorzaak aangeeft den verkeerden toestand der sein lichten. Het verkeer is gestremd. Men zal zich herinneren dat eene zelfde aanvaring plaats had den 16den October 1890, door het schoonerschip »Elza,« en dat de herstelling van de brug toen meer dan een jaar heeft geduurd. Een later bericht meldt: Gisteren nacht te ruim 1 uur stoomde de «European* naar Amsterdam. Door welke oorzaak dan ook, waande men de brug geopend en voer het schip geluk kig niet met vollen stoom tegen de ge sloten brug op. Hierdoor werd de brugverschansing over een groot deel verbrijzeld. Zoowel aan de zijde naar Beverwijk als naar Velzen, werden de sluitingen verbroken, zoodat de brug met een sterken zwaai zich van zelf opende en met het eene gedeelte zoo hevig tegen de boot sloeg, dat zij haren opzet verloor, waarnaar men te vergeefs tot gisteren mid dag in het kanaal gezocht heeft. De brug zelf kreeg een kromming van 57 cM. Van een der stoelen werd een gzeren kopstuk stuk geslagen en van den pijler een stuk graniet van circa 1 meter in het vierkant. Verscheidene ijzeren dwarsliggers onder aan de brug waren afgekapt. Maandag morgen ongeveer haffYfcfefi. slaagde men er met veel moeite in, de brug te sluiten, die toen met dommekrachten aan de zijde, waar de opzet verloren ging, werd gesteund. De herstelling zal veel geld kostende pijler bleef echter gespaard. Het verkeer werd spoedig hersteld en ondervindt bij het* openen en sluiten weinig meer vertraging dan gewoonlijk. De ingenieur Bekaar was spoedig ter plaatse om de aangerichte schade op te nemen. Te Zuid-Schar woude (N.-Holl.) is de vrólnV van J. L. in een sloot geraakt en ver dronken. - De werkman J. Van Dort, te Rozendaal, die in de suikerfabriek der firma De Ram, aldaar een katrol op het hoofd kreeg, is aan de gevolgen overleden. - Een werkman viel Donderdagavond in Klaren- dal (Arnhem) van een molen. Hg is be zweken. - Op het Velperplein aldaar wilde een loopjongen, met een mand met flesschen in de hand, op een in beweging zijnde tram springen. Hg viel en werd over een been gereden. Zwaar gekwetst, werd hg naar het Ziekenhuis gebracht. - Te Amsterdam is een vierjarig meisje uit het zolderraam van een huis op de Prinsegracht gevallen. Het kind was oogenblikkelgk dood. - Op den N. Binnenweg te Rotterdam is een man door een locomotief aangereden en aan het hoofd verwond. Miirktberich ten. HEUSDEN, 15 Oct. Op de botermijn waren heden aangevoerd 107 kilo. De prijs variëerde van f 1.19 tot fl.37. 's-HERTOGENBOSOH, 17 Oct. Op de heden alhier gehouden kalveren- en var- kensmarkt waren aangevoerd 172 vette kalveren en 2 vette varkens. Men besteedde voor vette kalveren le kw. 48 a 52 ct., 2e kw. 44 a 48 ct., 3e kw. 40 a 44 ct. per kilo. De vette varkens golden 60 a 62 ct. per k.g. Den 17 Oct. was de prijs der boter f 1.20 tot f 1.42. GORINCHEM, 17 Oct. Op de veemarkt varen he den aangevoerd 265 runderen, waarvan de prijzen waren als volgt: Zware kalfkoeien f 200 a 260, kalfvaarzen f 120 a 180, melkkoeien f 140 a 200, vaarkoeien fa ander half-jarige ossen f TO a 90, guiste vaarzen 80 a 100, pinken f 40 a 80, graskalveren f ZO a 60, 4 ntichtere kalveren f 6 a 12, lammeren f a per stuk Aangevoerd 2 vette varkens, van 20 a 22 cent per half kilo, - schapen fa 375 biggen f 6,00 a 12.00 per stuk. Boter f 0.70 a 0.80 per half kilo, eieren f 1.50 a 1.60 per 26 stuks, kippen f 0.80 a 1,per stuk.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1892 | | pagina 8