onder den naam Cyprian Philippowitsch portier was aan een jongens-kostschool te Brussel. Volgens anderen zou de baron inderdaad Von Ungern Sternberg heeten en afkomstig zijn uit Petersburg. Hij studeerde te Straatsburg en ging van daar naar Luik, ten einde daar zyn studiën voort te zetten. In 1893 ging Von Stern berg terug naar Rusland, doch korten tyc daarna verscheen hy weer te Luik, waar hij de verschillende bekende aanslagen be raamde. De politie te Luik komt meer en meer tot de overtuiging, dat men hier te doen heeft met een anarchistische samen zwering van internationalen aard. De beide studenten Leblanc en Arnold hebben, evenals Müller, volledige bekentenis afgelegd. Leblanc verklaarde den aanslag tegen de woning van den burgemeester Gerard te hebben gepleegd, terwyl Arnold de boni plaatste in hit Téatre Royal. Uit het onderzoek der brieven, welke in de woningen der beide studenten zijn ge vonden, bleek, dat zjj beiden schuldig zijn aan alle aanslagen, die onlangs te Luik zjjn gepleegd en welke te Maastricht werden voorbereid. Van waar zjj het dynamiet ver kregen, is nog niet opgehelderd. Dat de daders zich in hechtenis bevinden, is voor de Luikenaars een groote gerust stelling. Minder aangenaam echter vinden zij de verklaring, welke door Müller is af gelegd, dat de baron nog veel meer bommen heeft vervaardigd, dan gebruikt zijn. Waar deze gevaarljjke voorwerpen zich bevinden, wist hjj niet te zeggen. Van den baron is intusschen nog altyd geen spoor ontdekt Wederom is, volgens de wettelijke voor schriften, voor ééne maand de voorloopige hechtenis van mevrouw Joniaux door de Antwerpsche rechtbank in raadkamer be vestigd en opnieuw heeft de verdachte daar tegen hooger beroep aangeteekend. Naar verzekerd wordt, meldt de »Indé- pendance«, zou ingevolge zekere hoogst ernstige onthullingen eene nieuwe arres tatie in deze zaak mogelijk, zoo zelfs niet reeds zeker zijn. In Frankrijk -is een wedloop gehouden tusschen een steltlooper en een paard. De steltlooper, de heer Faueonneau heeft in 63 uren een afstand van 424 kilometers af gelegd; hij kwam 25 minuten eer aan dan het renpaard Charlatan,* en eenige uren vroeger dan twee andere paarden, die aan den afstandloop hadden deelgenomen. Faueonneau is 34 jaar oud; hij is land bouwer te Lauton. Zijn stelten zijn 1.70 Meter hoog. Verleden jaar heeft hij 440 kilometers in 85 uren afgelegd. Hij heeft dit jaar zijn eigen record verbeterd, door in 22 uren minder tijd een afstand van 3lechts 16 kilometers minder af te leggen. archieven der Suez-kanaal-Maatschappy in het belang der gerechtigheid en beschuldigen Ferdinand de Lesseps en de gewezen direc teuren van bedrog en ontvreemding. De Duitsche Kamer van afgevaardigden heeft met 186 tegen 116 stemmen het eerste artikel der wet, tot aanleg van he kanaal van Dortmund naar den Ryn, in tweede lezing verworpen. Ook de voor stellen tot het graven van ertkele deelen van dit kanaal werden verworpen. Te Mainz zijn twee Franschen, die bezig waren schetsen te maken van de vesting werken, gearresteerd. Bismarcks gierigheid. Het »Petit Journa Beige* deelt het volgende staaltje mede van de handigheid in zake» door vorst Bismarck betoont. Bij den hevigen storm, die verleden winter met zooveel woede in Midden-Europa huis hield, werden verschei dene boomen in het Sachsenwald, het eigen dom van den oud-kanselier, ontworteld. De boschwachter deelde dit zijn heer mede, en stelde voor, een honderdtal werklieden aan te nemen, om het hout te zagen en voor den verkoop gereed te maken. Daar zou wel voor veertien dagen werk aan zjjn. Vorst Bismarck keurde dit goed en be paalde het loon per man en per dag op 2 mark 25 pfennig, van 's morgens 5 tot 's avonds 7 uur met een uur schafttyd. Doch voor dit loon wilde geen houthakker werken, zelfs niet voor vorst Bismarck, eischten hooger loon, en dat wilde de vorst niet geven. Om een einde aan dien toestand te maken, vroeg de kanselier dezer dagen aan den keizer hulp van de militaire macht, en de keizer haastte zich aan dat verzoek te voldoen. Hjj gaf bevel dat 350 pionniers onder bevel van den kapitein en twee luite nants naar het Sachsenwald zouden gezon den worden, met twee stoom boren om de wortels uit te graven en tachtig zagen om iet hout te zagen. In weinige dagen was iet geheele werk afgedaan. De vorst kan nu de boomen verkoopen. De pionniers lebben geen pfennig, zelf3 geen glas wijn gekregen, tijdens het werk. der verdachten een brief werd gevonden van een vroeger Bulgaarsch minister. Het hof van cassatie heeft beslist, dat het koninklijk besluit, waarbij de vader en de moeder des konings hersteid worden in hunne rechten als leden vau het koninklijk huis, onwettig is. Uit Sicilië komen verontrustende berichten over eene uitbarsting van den vulkaan Stromboli. De bevolking in den omtrek ver keert in grooten angst en maakt zich op om te vluchten. Het hoog militair gerechtshof te Madrid, heeft de vonnissen van den krijgsraad te Barcelona, waarbij vijf personen, die be trokken zijn in den aanslag op maarschalk Campos en op het Liceo-theater, ter dood veroordeeld zijn, bevestigd. Waarschijnlijk worden de anarchisten heden doodgeschoten. B E K~E N D M AKI N G. De Burgemeester van Heusden brengt ter openbare kennis, dat het 4de kwar taalskohier der provinciale belasting op paarden en andere trekdieren, dienst 1893/94, door Heeren Gedeputeerde Staten van Noord brabant is invorderbaar verklaard en van heden af gedurende 8 dagen ter secretarie dezer gemeente ter lezing is nedergelegd. Heusden 21 Mei 1894. De Burgemeester voornoemd, HONCOOP. Bugemeester en Wethouders der ge meente Heusden, ontvangen hebbende aan schrijving van Zijne Excellentie den Heer Commissaris des Konings in deze provincie van den 6e Afdeeling (Bijblad No. 39.) Gelet op de 2e zinsnede van art. 139 der Wet van 19 Augustus 1861 (Staats blad) No. 72, maken bekend Dat het te houden onderzoek (inspectie) van de verlofgangers der Nationale Militie in deze provincie, voor deze gemeente zal ilaats hebben op Dinsdag den 26 Juni, des voormiddag om 11 ure, ten raadbuize der gemeente. Dat tot bijwoning van die inspectie zijn gehouden Alle verlofgangers der militie te land die voor 1 April van het jaar der inspectie in het genot zijn gesteld van onbepaald verlof (ook die der lichting van 1888.) Dat de voorschriften der aangehaalde Wet onder anderen luiden als volgt: Plaatselijk Nieuws. De in Oostenrijk algemeen bekende illu strator Franz Kollarz pleegde dezer dagen met zijne drie zusters zelfmoord. Hö was 65 jaar eu woonde sinds een reeks van jaren samen met zijn drie onge- hem bij zijn vertrek met verlof medege- trouwde zusters, resp. 66, 62 en 58 jaar oud.geven, van zijn zakboekje en van zyu ver- Toen zijn zwager was gestorven kwam ook j IM'pas. inwonen. Na een lang lijden stierf deze (jageQj te ondergaan in de naastbij gelegene haar dood was voor de zusters en den broer j provoost of het naastbij zijnde huis van be- een verpletterend verdriet. Zondag werd hetwaring of arrest, door den. Militie-Commis- nichtje, dat reeds een verdienstelijk schilderessal"is worden opgelegd aan den verlofganger j ir ii u ui. i lo- Gie zonder geldige reden niet bij het is, uit logeeren gezondvn. Kollarz bracht 1 a i onderzoek verschijnt haar naar het station nam daar zeer harte- j 2o. die, daarbij verschenen zijnde, zonder HEUSDEN, 22 Mei. Voor het examen in de Nuttige hand werken, heden te 's-Boseh gehouden, zijn geslaagd de dames S. A. Strik en A. de Grauw alhier. Heden werden ons nieuwe aard appelen getoon I, welke door den heer Van Membergen alhier op den wal waren ge teeld. Ze waren reeds flink groot van stuk. BESOIJEN. In den nacht van Zaterdag op Zondag heeft de vorst in tuinen en op akkers veel schade gedaan. Veel aardappelen vooral aan den noordelyken kant der straat, zijn afgevroren, en ook de boonen hebben veel geleden. Het is e*n bedroevend gezicht hoe geheele velden totaal zwart zijn ge' worden. Komt er niet spoedig verandering in 't weer zachte, malsche regen dan zal er van die aardappels weinig meer te recht komen. NEDERHEMERT. Door den kerkeraad alhier is een beroep uitgebracht op den heer Bleeker candidaat te Welsrjjp (Fr.) HER WIJNEN, 15 Mei. Het volk en voornamelijk de boeren, zjjn hier zeer ver bitterd over een feit dat aan 't licht gekomen is, en zoo men meent een schandelijk be drog is, dat volgens sommigen wel 40 jaren geduurd heeft. De zaak is deze: Er werd op een erf bij een boer hooi geleverd het wegen ge schiedt door een persoon die zijn eigen schalen mede brengt tusschentijds er ge geten werd wogen zich een paar jongens aan de balans (zonder schalen). Een jongen die korten tijd te voren zwaarder woog, was nu lichter dan de ander. Na een onder zoek bleek dat de evenaar c.a. vijf centi meters buiten het middelpunt stond, en zoo men meent opgemerkt te hebben hing de hooischaa! steeds aan den langsten arm der balans, hetgeen op elke schaal van 50 pd. een verschil van 4 pd. uitmaakte, ten na- deele der iandbouwers. Nu men nadenkt viel het hooi in den regel tegen als het door den verdachten weger gewogen was men meende stellig meer van 't land gehaald te hebben. Ook de schepen waren tot aan het merk voor de diepgang aangeladen voor dat ze eigen- yk last hadden. Dergelijke verhalen gaan van mond tot mond. Naar men verneemt, wordt de zaak onderzoeht. GENDEREN. Aan de Christel. School alhier is tot onderwijzeres benoemd Mej. S. A. Strik, welke benoeming door haar is aangenomen. DRUNEN. In eene alhier gehouden ver gadering van stemhebbende ingelanden van iet Waterschap »IIei- of Meerdijk en polder van Drunen,* is met 37 van de 38 stemmen »Figaro« opent een enquête over de afscheid, vroeg haar herhaaldelijk altijd j geldige reden, niet voorzien is van de het quaestie der ontwapening. Een der comman-Ilief en Soed te bl«ven en haar verdriet flanten van het Fransche leger, die het eerst 1 krachtig te dragen. Daarop ging hij naar werd gehoord (zijn naam wordt niet ge- j zÜn zusters terug en den volgenden ochtend ooemd), was van oordeel, dat Frankrijkvond men' tofn de deur was °PeDfbrokefl' alleen zou kunnen winnen bij algemeeneKollarz en zijn drie zusters als lijken aan Dntwapening. De militaire geest is verzwakt i tafel zitten. Voor hen stonden drie glaasjes, en de kans op overwinningen wordt hoe die Pruisisch zuur hadden bevat. Op tafel anger hoe geringer. De hulp van Rusland >S een door ben geteeker.de verklaring, :ou niet voldoende zijn. Inmiddels ruïneertdftt ZÜ te zamen den dood wilden ingaan, men zich door militaire uitgaven (elk jaar om zichzelf en elkaar de vreeselijke smart rijn a een milliard), om tegen Duitschland te besparen elkaar een voor een te zien >p te werken, en indien het tot mobilisatie tijden en sterven. somt, heeft Duitschland altijd een of ander-tiet arme meisje, dat niet alleen haar alven dag voorsprong. Van Keizer Wil-moeder, maar onlangs ook haar verloofde, lelrn hangt de vrede af; gelukkig wordt eeü j°Dg landeigenaar te Praag, door den iij bedaarder. De legercommandant acht dood verloor, blijft nu wel treurig achter. ïïizas-Lotharingen de eenige hinderpaal Ge zelfmoord-manie neemt te Weenen egen algemeer.se ontwapening Een plebisciet bedenkelijk toe. In April pleegden 44 men- !ii onzijdigverklaring zou het beste middel schen zelfmoordeergisteren waren er niet ijn om de zaak op te lossen. Maar Frank- minder dan 6 op één dag. ijk kan Eatuurlijk niet het initiatief hiertoe Tr Volgens mededeelingeu uit Belgrado is er eene samenzwering tegen de dynastie Misschien krijgen wij een nieuw Panama- ontdekt, op het getouw gezet ten gunste >roces. Er zou bij den procureur-generaalvan Karageorgewitch. Volgens de »Neue e Parijs namens eenige heeren uit Kairofreie Presse* wordt Pasics van deelneming 3 en gerechtelijke aanklacht zijn ingediend egen Ferdinand De Lesseps en de vroegere irecteuren der Suez-kanaal-Maatschappij, zegens verduistering van gelden ten nadeele an Egyptische notabelen. Het geld in uaestie werd toegewezen, krachtens de aan deze samenzwering verdacht. Een later bericht meldt De minister van binnenlandsche zaken ontving dezer dagen eene waarschuwing, dat er een samenzwering bestond om op roer te verwekken en de regeerende dynastie kten van concessie, voor den aanleg van'te verdrijven; levens werd als een der et kanaal. De verduisterde gelden moeten hoofdaanleggers aangewezen de fabrikant erscheidene millioenen pond sterling be-Czebinatz, te Kraljewo. Deze werd in ragen. De aanklacht der eischers zou ge- j hechtenis genomen; naar aanleiding van ;rond zijn op stukken, bezegeld door den brieven, welke by hem werden gevonden, roegeren Onderkoning Said-Pacha, waarbij heeft de politie huiszoekingen gedaan bij eze, krachtens de hem door de twee akten verscheiden leiders der radicale party, onder an concessie geschonken rechten, zekere welke de oud-minister Tauschanovitcb, de prichtings-aandeelen en gewone aandeelen raadsheer by het hof van cassatie Nova- erleende aan verscheidene leden van zijn kovitch, de hoogleeraar Navadovitch en uis en hoofdofficieren. De tegenwoordige de uitgever Stanojevitch. Ook werd een anklacht gaat uit van de erfgeuamen van radicaal afgevaardigde in verhoor genomen Etü twee hunner. Deze eischen de onmid- Het onderzoek der politie leverde echter ellijke inbeslagneming van de boeken en niets op, behalve dat ten huize van een Art. 140. De verlofganger verschijnt bij het onderzoek in uniform gekleed, en voor zien van.de kleeding- en uitrusting-stukken, j ondw goedkeuring van Ged. Staten afge- kocht de tiend van den Staat, van de graven d'Oultremont en van de familie Elzer voor f 25.000, welke tiend gemiddeld jaarlijks ruim f2100 opbracht. De afkoop is geschied onder voorwaarde dat, zoodra koopsom en rente geheel zullen voldaan zijn, het aangekochte tiend als vernietigd zal beschouwd worden en geheel is geroyeerd zonder eenige verdere vergoe ding van tie tiendplichtigen. WERKENDAM. Een eigenaardig werk werd dezer dagen by het fort Steurgat verricht. Een viertal zware kanonnen moest vandaar vervoerd worden naar den Briel. Het transport zou per scheepsgelegenheid geschieden. De vuurmonden, eenige duizen den kilogrammen zwaar, werden daartoe met het meeste beleid door een detachement militairen uit het fort naar den wal ver voerd en vandaar over eene stevige stelling naar het vaartuig gebracht, opgeheschen en iu het ruim neergelaten. Door kalm over leg en groote handigheid gelukte het de zware lichamen zonder ongeluk scheep te krijgen, evenals een vijftal affuiten m t de gereedschappen. Spoedig zal het fort voor zien worden van audere kanonnen van lichter kaliber. Tevens kunnen wij mede- deelen, dat de fortwachter v. N. overge plaatst wordt naar een buskruitmagazijn bij Amsterdam, terwijl de wachter van het fort Bakkerskil naar het fort Steurgat wordt overgeplaatst. DUSSEN, 21 Mei. Van ds. H. Vissink te Gameren, heeft de Geref. gem. alhier, tot haar leedwezen vernomen, dat hij voor haar beroep bedankte. (binneD). In den nacht van Zater dag op Zondag zijn de meeste veldaard- appelen totaal bevroren. Zelfs de boomen in d tuinen zjjn hier en daar niet onge deerd gebleven. Een landbouwer, die in de afgeloopcn week zijne vruchtboomen eens nauwkeurig in oogenschouw nam, kwam tot het besluit, dat de opbrengst der appels dit jaar niet mee zal vallen. De meeste vruchtjes waren verdord en afgevallen. NIEUWENDIJK, 21 Mei. Een onzer bakkers, zekere A. d. V., had j.l. Zaterdag geen voordeeligen dag, want hij is bij het brood venten, uit zijn zakboekje een bank biljet van f 25 kwijtgeraakt. Die het terug bezorgt kan bepaald op een goede belooning rekenen. HAARSTEEG, 18 Mei. Heden over leed alhier na eene korte ongesteldheid, op byna een-en-negentig jarigen leeftijd de oudste inwonei 'dezer gemeente, de heer H. r, dams noun. besten., Tot aan. zijn laatste oogenblikken was de overledene in het volle bezit zijner geest vermogens, ziek zijn was by hem ten eeuen- uiale onbekend. De heer F. was te Heusden geboren in het jaar 1803 en werd alhier tot hoofd der school benoemu ia het jaar 1824. Iü 1874 in voorgaand art. vermelde voorwerpen 3o. wiens kleeding- of uitrusting-stukken by het onderzoek niet in voldoenden staat worden bevonden 4o. die kleeding- of uitrusting-stukken, aan een ander behoorende, als de zijne vertoont. Art. 142. Is de verlofganger, wien krachtens het voorgaand artikel arrest is opgelegd, bij het onderzoek tegenwoordig dan kan hij dadelijk onder verzekerd ge leide in arrest worden gebracht. Is hij niet tegenwoordig en onderw rpt hij zich niet aan de hem opgelegde straf, dan wordt hij, op schriftelijke aanvrage van den Militie-Commissaris, te richten aan den burgemeester der woonplaats van dien verlofganger, aangehouden en onder verzekerd geleide naar de naastbij gelegene provoost of het naastbij zijnde huis van bewaring of arrest overgebracht. Art. 143. Onverminderd de straf, ia art. 141 vermeld, is de verlofganger verplicht, op den daartoe door den Militie-Commis saris te bepalen tijd en plaats, en op de in art 140 voorgeschreven wijze, voor hem te verschijnen otn te worden onderzocht. Art. 144. De verlofganger, die zich hij herhaling schuldig maakt aan het feit, sub. 4°. van art. 141 bedoeld, of niet overeen komstig art. 143 voor den Militie-Com missaris verschijnt, of, aldaar verschenen zijnde, in het geval verkeert sub. 2° en 3° van art. 141 vermeld, wordt onder de wapenen geroepen en van drie tot zes maanden gehouden. Dat zij de verlofgangers verder opmerk zaam maken, dat zij gedurende den tijd, dien het onderzoek, duurt, en in het algemeen wanneer zij in uniform gekleed zijn, volgens het aangehaald art. 130, 2e en 3e lid der wet, worden geacht onder de wapenen te zjjn, en het crimineel wetboek en het regle ment van krijgstucht voor het krygsvolk te lande op hen van toepassing is. En opdat niemand onwetendheid zoude kunnen voorwenden zal deze na afkondi ging op de gewone wijze, worden ^aange plakt ter plaatse waar zulks te doen ge bruikelijk is. Heusden, 21 Mei 1894. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Secretaris, De Burgemeester, H. J. van Eggelen. Honcoop. herdacht hij als zoodanig zijn gouden ambts- feest, bij welke gelegenheid het niet aan belangstelling ontbrak. Tot 1883 bleef de heer F. nog in zijne betrekking, genoot nog de voorrechten der nieuwe wet en werd in dat jaar onder dezelfde gunstige omstandig heden gepensioneerd, om zyn welverdiende rust te gaan genieten. De overledene was alhier bij ieder geacht en geen enkele smet kon men op zyu levenswandel werpen. Zjjne nagedachtenis zal dan ook en wel te recht in eere worde gehouden. DRONGELEN. In de laatste dagen is alhier een begin gemaakt met het at breken van het van ouds bekende Drongelsche Veerhuis, hetwelk in den laatsten tjjd tot woning der heeren aannemers diende. Het terrein valt nu onder de werken van den Maasmond. MEEUWEN, 20 Mei. Het waterschaps bestuur van den polder van Babyloniëubroek beeft zich by Ged. Staten beklaagd over het nadeel, dat door de gronden van din polder in de toekomst, tengevolge van de uitvoering der werken tot verlegging van den Maasmond zal worden ondervonden. Het bestuur meent dat - waar men zich tot heden steeds bjj eiken vl ed van versch water kon voorzien en by eb zich van het overtollige water kon bevrijden thans door het maken van een keersluis vau het benedeneinde van het Oude Maasje, de vrije toevoer van vloedwater is verbroken, waar door groot gebrek aan water zal ontstaan. Het bestuur roept de tusscheukomst van Gedeputeerde Staten in, opdat in dat on gerief alsnog worde voorzien. DALEM. Aan den stam van een 40- jarigen perenboom in den pastorie-tuin alhier, vertoont zich een nieuw uitspruitsel, waaraan goede, ontwikkelde vruchten te voorschijn komen. In den nacht vau Zaterdag op Zondag, zijn de meeste aardappelen, althans op het vlakke veld, afgevroren, 't Is dan ook voor den tijd van het jaar eene buiten gewone temperatuur. Zaterdag o.a. was deze niet minder dan 40 graden Jager dan Woensdag bevorens. T IE11N £>E JN. Onlangs werd er in sommige bladen mel ding van gemaakt, dat te Besoijen de erwten tiend over het jaar 1893 nog een staartje heeft gehad. Dit is volkomen waar, en men kan dat staartje gerust een zeer nadeelig staartje noemen. Ik wil beproeven de juiste toedracht dier zaak volgenderwjjze mede te deelen. Toen in den nazomer van 1893 van Rijks wege de korentiend in deze gemeente, ge heel zonder tegenstand der landbouwers, was opgehaald, werd ook op sommige akkers een begin gemaakt met de inzame ling der erwtentiend. Dit ging evenwel niet al te best van da hand. De boeren weiger den genoemde tiend af te staan, en zij grondden hunne weigering op het feit, dat, volgens getuigenissen der oudste inwoners, in hunne gemeente door den Staat nimmer erwten of eenige andere, tot de smaltiend behoorende gewassen, zijn getiend geworden, doch uitsluitend granen. (Tusschen haakjes zij hier medegedeeld, dat de Protestantsche kerk alhier gedurende lange jaren de zoo genaamde smaltienden van hennip, vlas, kool- en raapzaad, hidden, varkens en lammeren heeft bezeten, welk tiendrecht (binnenpolder) evenwel verloopen schijnt.) Deze weigering der erwtentiend heeft som migen landbouwers veel last en schude be rokkend. Niet alleen toch werden zij na verloop van eenigen tyd door de rechtbank te 's-Hertogenbosch veroordeeld betrekkelyk kooge sommen aan boeten en kosten te be talen, maar zij zullen nu waarschijnlijk, behalve koren ook voortaan steeds erwtentienden moeten blijven geven. Met de uitspraak van bovengenoemde rechtbank niet tevreden, wendden eeu viertal land bouwers zich eerbiediglijk met een adres, versterkt met afschriften van aan de Prot. kerk alhier behoorende documenten, tot de Regeering, verzoekende dat het deze be hagen mocht hen., requestranten, in hun recht, dat zij verkort achten, te herstellen en tevens diegenen, die over ..de tienden te bevelen hebben, te gelasten in het vervolg in deze gemeente geen erwten meer te tienden. Op dit verzoekschrift, warin adres santen ook gulweg verklaarden, dat zjj niet onwillig waren <:e korentiend af te staan, ontvingen zij dezer dagen een antwoord, dat hoofdzakelijk op het volgende neerkomt: r>De stukken, die adressanten hebben over legd, bewijzen hoogstens, dat onder Besoijen geen smaltiend geheven wordt. De Staat heeft het recht, gelijk rekwestranten zeiven verklaren, op de korentienden onder die gemeente (binnenpolder.) Erwten behooren tot de grove of korentiend, derhalve is van deze gewassen tiend verschuldigd. De Staat kan daarom de erwtentiend onder Besoijen niet laten varen, maar drukt rekwestranten op het hart, voortaan gewillig hun ver schuldigde crwientiend af te staan, opdat zij zich zulke hooge kosten voor het vervolg zullen kunnen besparen Het bovenstaande moge velen belang stellenden eene les zijn, zich nog eens ernstig te bedenken, alvorens eenige tiend te weigeren. Toch het zij met allen ëerbied gezegd toch komt het ray eenigszins vreemd voor, dat de Staat gewassen, waarvan de tiend door hem zeker in geen 100 jaren en mis schien nimmer is geheven geworden, zoo maar opeens weer mag bezwaren met tiend. Is ook de Staat niet gebonden aan eene wet? Wie kan over deze zaak helderlicht verspreiden J- v. d. HAMMEN Nz. Besoijen, Mei 1894, j ui. ui- u i Art. 141. Behoudens het bepaalde in znn vierde zuster met haar dochter by hen l OA i art. 130 kan een arrest van twee tot zes 1 hom nu unn trnwlvalr *•*-»of wm»lor marlmvo- -i 1 p,. -» li III H IIMHHIIIII II WHIM» III MM ÜMIMi—W—W—M—I

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1894 | | pagina 2