I HOEVE Knnst- Bhunen- Instituut, npapier Frans Rooijackers, Meubelfabrikant Waterhoogte k e a l e n. L. "V f 4C^LJa Eerst Nederrij nsch Maar in ieder geval is de marine bljjk- baar op haar qui vive. Vijf der grootste oorlogsschepen zijn voldoende, om ous van den bant van Bali althans tegen onge- wenschte inmenging te vrijwaren. De Deutsche Wochenzeitung iii den Niederlanden* komt op tegen den wensch van Rolf Hardenberg in »Das Nene Blatt,* dat Nederland deel mocht uitmaken van Duitschland. In den toekomstigen oorlog is, behalve voor Engeland, ieders rol van te voren aan gewezen. Zoodra de oorlog begint, worden de koopvaardijvloten onmiddelyk overbodig, en berust de buitenlandsche handel uit sluitend in handen van da neutrule staten, welke over een vloot kunnen beschikken en havens bezitten, vanwaar de verzendingen naar het achterland kunnen geschieden. "Rotterdam, Amsterdam en Antwerpen komen dan in de eerste plaats in aan- merking. Als Duitschland nu de dwaasheid beging de Nederlanden te annexeeren, dan zou het zich twee slagaders afsnjjden, want de vyandelij ke kruisers zouden dan na tuurlijk ook de beide Nederlandsche havens blokkeeren. De gevolgen daarvan liggen voor de hand: Duitschland, Oostenryk en Italië kunnen niet voorzien in den noodigen voorraad vee, graan, enz., zoodat de legers spoedig gebrek zouden ljjden. De invoer over Antwerpen en enkele kleine havens van de Middellandsche Zee zou evenmin voldoende zyn. Daarom zal Duitschland er stellig niet aan denken een dubbele fout te begaan: zich een verzekerde verbihding met de zee af te snijden en zich bovendien eenige millioenen sty fhoofdige onderdanen op den hals te halen, die nooit geleerd hebben te buigen. De Regeering te Washington heeft be sloten eene som van 5750 dollars beschik baar te stellen ten behoeve van de nagelaten betrekkingen der bemanning van de red dingsboot van het stoomschip Amsterdam* der N. A. S. M. en den eenig overgebleven zeeman dier bemanning A. v. d. Wilt, ter zake der pogingen tot redding der beman ning van de Amerikaansche schoener Maggie E. Wells. Zij, die dezen zomer België bezoeken, mogen er wel op letten, dat zij geen klein Italiaansch zilvergeld (lire) aannemen. Alleen de Italiaansche 5-lirestukken zjjn na 25 sJuli.nog gangbaar. Met dien datum is dat niet meer het geval voor twee-lires-stukken, voor stukken van een lire enz. Moet men zulk een stuk inwisselen, dan verliest men er ongeveer de helft op, zoodat - kellners enz. in België er ongetwijfeld een speculatie van zullen maken om die stukken aan vreemdelingen in de handen te stoppen. Ook de Pauselijke stukken zjjn er niet gangbaar. Zaterdag 25 Augustus zal de plechtige her-onthulling van het standbeeld van Michiel Adr. de Ruyter, te Vlissingen plaats hebben. De Holl. Spoor begint wat velen ge noegen zal doen nu ook goedkoope extratreinen 2e en 3e kl. naar Antwerpen te doen löopen. De eerste vertrekt van Amsterdam, Haar lem Leiden, Den Haag, Delft en Schiedam Zondag 24 Juni des morgens vroeg, terug Maandagavond 6 u. 40 m. van Antwerpen. De prijzen zijn zeer laag gesteld. Aangaande de vertraging, die de reeds lang 'verwachte promotie bij het hoofdwapen ondervindt, deelt men aan de »Arh.« mede, dat alweder gemis aan overeenstemming tusschen de Kroon en den minister van Oorlog de reden dier vertraging is. Niet alleen namelijk, dat de Regentes ongenegen schynt en volgens de »Aruh.« terecht den particulieren secretaris te passeeren voor den majoors-rang, maar ook wenscht H. M. niet te treden in het voorstel, waai bij den kolonel Rooseboom van den generalen staf het bevel over een infanterie- regiment zal worden opgedragen. De »Arnh.« betreurt deze vertrawinw O o vooral om de subalterne officieren. Door graaf van Schaesberg is aan de de weduwe van den onder Herkenbosch ver moorden jachtopziener Hommen een levens lang pensioen van f 400 en vrije woning toegekend. De onderwijzer P., te Medemblik, is ont slagen wegens onzedelijke handelingen met schoolkinderen. Hij bevindt zich in hechtenis. t Te Zutfen is een persoon aangehouden in het bezit van valsche guldens, die hij trachtte in te wisselen door in herbergen een borrel te gebruiken, een valschen gulden in betaling te geven en dan ander kleingeld terug te ontvangen. Zijn medeplichtige, die de ge legenheid vond weg te loopen, werd door de politie te Deventer gearresteerd. Beide personen, afkomstig uit Amsterdam, zijn ter beschikking der justitie gesteld. Gedurende eiken Vrijdag van Juni, Juli en Augustus, 22 Juni te beginnen, zullen o.a. van Rotterdam, Dordrecht en Gorinchem excursietreinen der Holl. Spoor loopen naar Nijmegen, Groesbeek en Kleef, denzelfden dag terug. Die excursietreinen vallen hoe langer hoe meer in den smaak van ons publiek, en stellen zelfs minvermogenden in de gelegen heid met de schoonste streken van ons land en de dichtstbijzijnde badplaats in het bui tenland persoonlijk kennis te maken. Vertrek voormiddags: van Rotterdam Beurs 7.40, Dordrecht 8.04, en van Gorin chem 8.33. Aankomst: te Nijmegen 10.13, te Groes- beek 10.35 en te Kleef 11.19 voorm. Terug namiddagsvan Kleef 7.49, Groes- beek 8.36, Nijmegen 9.20. Pry zen voor heen en terug van alle ge noemde stations naar: Nijmegen le klasse f 3.2e klasse f 2.3e klasse f 1.50. Groesbeek en Kleef le klasse f 3.60, 2e klasse f 2.45, 3e klasse f 1.80. Omtrent de te Zutfen aangehouden per sonen, die zich onledig hielden met de uit gifte van valsch geld, verneemt men nader," dat zy de valsche guldens zelf hebben ver vaardigd en dat ten huize van een der verdachten, door de politie te Amsterdam eenige voorwerpen, gediend hebbende om het misdrijf te plegen, zijn gevonden. De recherche te Rotterdam heeft aan het reisplan van twee Duitsche jongelieden naar Afrika onverwacht een einde gemaakt. Deze jongelieden hadden nl. van hun patroon te Dessau 3000 mark ontvreemd, zich reeds een plaats op een naar Afrika vertrekkende stoomboot verzekerd en ver scheiden jachtbenoodigdheden aangeschaft om op leeuwen en tijgers jacht te maken. De jongelieden waren van 16- en 17-jarigen leeftijd. Vrouw Van der Linden, de beruchte Leidsche giftmengster, is dezer dagen in de gevangenis te Gorkum overleden. Zij was, gelyk men weet, tot levenslange gevangenisstraf veroordeeld. Van Vrijland*, het orgaan der Vryland- beweging, verscheen weer een nummer, waaruit blykt, dat aan de derde expeditie toch nog één Ned. padzoeker deelneemt. Hij reisde de expeditie over Triest achterna. Naar »De Maasbode* meldt, is te Willem stad een lidmaat der Gereformeerde ge meente gecensureerd, omdat hjj, in weerwil van alle zachte vermaningen, bleef weigeren zyn kinderen van de openbare school af te nemen. Het vonnis werd verleden Zondag door den predikant van den kansel aan de gemeente fekend gemaakt. Reeds sedert Mei 1893 komen in de pro vincie Zuid-Holland gevallen van pokziekte voor, waarvan het aantal gaandeweg zeer is toegenomen. Vooral de gemeenten Rot terdam, Charlois, Barendrecht, Delft, Her- kingen, 's-Gravezande en Kralingen, werden daardoor getroffen. De krachtige bestryding der ziekte vorderde groote uitgaven, die voor een groot deel ten laste van het Rjjk kwamen. Hoewel de ziekte nu schynt af te nemen, zyn nog vele vorderingen ten laste van den betrekkelyken post op de be grooting van Binnenlandsche Zaken de ver wachten. By eene suppletoire aanvraag wordt ter bestrijding daarvan de post met f 100.000 verhoogd. Het daartoe strekkende wetsont werp is by de Tweede Kamer ingetrokken. Voor het kantongerecht te Wageningen stond terecht K. J. B. uit Ede, houder van eene inrichting voor zenuwlijders in de villa »Ingenetta« aldaar. Volgens proces-verbaal van twee genees- heeren van het Geneesk. Staatstoezicht, had hij eene vrouwelijke krankzinnige opge nomen, die op een kamer opgesloten, jam- merlyk gillende was aangetroffen. Zij ver toonde alle verschijnselen van waarzin, die zich uitten in neiging tot zelfmoord. Zy is nu opgenomen in een gesticht te 's-Hage. De beklaagde liet het voorkomen als zou >Ingenetta« een deel uitmaken van de stichting »Eder-oord« en zou hij gehan deld hebben op last van den directeur, den heer Zerbst. De beklaagde gaf geen kennis aan den burgemeester van het verblijf van deze krankzinnige. De ambtenaar van het O. M. eischte eene geldooete van f 100. Te Kaatsheuvel zijn Woensdag de tienden op de gewone wyze verpacht. Zy brachten ruim f 1000 meer op dan het vorig jaar. Wel waren de boeren in het begin blijk baar lusteloos, doch bij de gelegenheid tot slagen er op zetten, na de inzetting, kwamen zy flink opdagen. De tienden zyn thans bijna alle weer door de boeren gepacht. Behou dens een kkin incident met een boer, die wat lastig was en onmiddellijk in arrest gebracht werd, is de orde niet gestoord. Ryks- en gemeente-politie was voldoende aanwezig. Te Utrecht heeft men aangehouden een valsch muntbiljet van f 10. 't Was alleen te herkennen aan de onderteekening. Onder 't jaartal 1892 staat de naam van Godin de Beaufort, ofschoon op dien datum reeds de heer Pierson aan het hoofd van Financiën stond. Voor het kantongerecht te Os is een nieuw verhoor begonnen in zake eene mis handeling, welke vier jaren geleden op zekeren R. werd gepleegd, en waarvoor destijds v. d. G. en v. d. E. beiden tot 3 jaren gevangenisstraf werden veroordeeld. Na die straf ondergaan te hebben, heb ben de veroordeelden den man opgespoord, dien zy als den dader der mishandeling aanwijzen, en daarvoor een aantal getuigen bijeengebracht. Zekere J. v. B., de als dader aangewezene, ofschoon uit Duitschland overkomen, om Dinsdag jl. de inspectie van de verlof gangers der nationale militie bij te wonen, heeft deze inspectie niet afgewacht, maar is weer vertrokken, toen hy vernam hoe de zaken stonden. Komt deze zaak tot klaarheid, dan volgt daaruit wellicht een nieuw proces wegens meineed. Omtrent het verblyf van den heer Tuynen- burg, voorzitter van den »Algemeenen Ne- derlandschen Politiebond*, laatstelijk woon achtig te Hilversum, (vroeger commissaris van politie te Gouda) verkeert men sedert eenige dagen in onzekerheid en spanning. De heer Tuynenburg heeft de kas van den Bond, met de waar de-papieren van het weduwen- en verzekeringsfonds van de by den Bond aangesloten politie-beambten over het geheele land, onder zyne berusting. Men heeft reden te vermoeden, dat hy zich over Antwerpen naar Londen heeft begeven. In aansluiting aan bovenstaand bericht kunnen wy nog mededeelen, dat meer en meer de zekerheid wordt verkregen, dat de heef Tuinënbufg inderdaad voortvluchtig is en de fondsen van den Algemeenen Politie bond voor een groot deel, misschien zelfs geheel, met hem verdwenen zyn. De papieren werden bewaard in eene brandkast, met drie sloten en drie sleutels, waarvan een in het bezit van den heer T. zeiven, de beide anderen onder berusting van twee politie ambtenaren te Harderwyk en Apeldoorn. Het heette, en de beide politie-ambtenaren wisten ook niet beter of dit was inderdaad het geval, dat de drie sleutels op drie ver schillende sloten pasten, zoodat de kast slechts door de drie bedoelde personen g e- zamenlyk kon geopend worden. Het schynt nu echter, dat de sloten en sleutels volmaakt aan elkander gelyk waren, zoodat de heer T. met zynen éénen sleutel de kast kon openen. Waar de brandkast zelve op dit oogen- blik is, weet men niet. Eenigen tijd geleden werd 's heeren T's. inboedel te Hilversum verkocht, en het schynt, dat daardoor de kast, ledig, in andere handen is geraakt. Daar de leden van het hoofdbestuur ver van elkander verwijderd wonen, en onder ling overleg noodig zal zyn, kan op dit oogenblik met de opheldering der bestaande onzekerheid weinig voortgang worden ge maakt. Bij het station Beek-Elsloo is een vrouw door een trein overreden en gedood. - Een Duitscher, die gearresteerd was, wist gisteren te Amsterdam op den O. Z. Achterburgwal te ontkomen en sprong in het water. Twee lieden, dieniet zwemmen konden, een militair en een burger, sprongen hem uit onberaden ijver na en zoodoende moest men, in de plaats van één, drie personen redden. Dit gelukte en alle drie werden naar het gast huis gebracht. - Een 15-jarig meisje, dat brood ventte, is bij Heerenveen te water geraakt en verdronken. - Op Schiermon nikoog is het lijk van een zeeman aange spoeld. Neêrlandsch Indië. De »Java Courant* bevat bet volgende bericht, gedateerd 20 Mei Den lOen dezer ontving de regeering van den civielen en militairen gouverneur van Atjeh en Onderhoorigheden het volgende telegraphisch bericht 8 Mei versterking mesigit Ateuh opge heven en geslecht. Gisteren uitgerukt om Toekoe Baid te steunen bij de verdryving der kwaadwil ligen uit Anabatoe en Klieng. Onze troepen macht bestond uit 4 compagnieën en 2 detachementen infanterie onder majoor Heeres, peloton cavalerie, 2 sectiën berg- kanons, 2 veldkanons, detachement genie troepen, ambulance, dwangarbeiders, alles onder bevel van luitenant-kolonel Sievers, Atjehsche versterking Djoebada werd ge nomen en gedeeltelijk geslecht. Gewond kapitein Linck schotwond rechter boverarm, zwaar gewond Europeesche fuselier Bekkers, schotwond linkerlong, licht gewond Euro peesche fuselier Netake, schotwond rechterdy. Europeesche korporaal Jung, schampschot rug, Amboineesehe fuselier Loppes, schot wond enkel rechterbeen, sen dwangarbeider. Heden beweging voortgezet, versterking Djoebada geheel geslecht, geene verliezen. Doel volkomen bereikt. Marktberichten. Het »Bat. Nbl.« vermeldt bet gerucht, dat generaal Vetter de expeditie naar Lombok zal leiden. Aan de expeditie zouden zeker deelnemen het 9e betaljon van Batavia en het 5e bataljon van Semarang en waar- schynljjk nog een bataljon van Magelang. De resident J. Benschbach van Ternate zou als gouvernementscommissaris de ex peditie vergezellen. Volgens berichten van personen, die in de nabijheid van dezen berg wonen, moet de Merapi hevig hebben gewerkt, heviger zelfs dan voorheen. Kolossale mass's lava werden uitgeworpen, waarvan geheele stroomen in de diepe ravijnen, in de richting van de dessa Soerassa en Poemblen, stortten. A "oop Aanbewiediuirer.. Ten bureele van de genie te 's-Hage is aanbesteed: lo. het bouwen van een vyfde geweer makerswerkplaats bij de Oranje-kazerne minste inschryver J. B. Veenenbos te 's-Gravenhage voor f 1179; 2o. het doen van verbeteringen van ondergeschikt belang aan het fort aan den Hoek van Holland, onder het beheer der genie te 's-Graveuhage; minste inschryver A. Bénard te Hoek van Holland voor f1296. Door het bestuur van den Zimmermans- polder werd te Goes aanbesteedhet bouwen J in den Zeedyk in den polder van eeneL. G. N. VAN DULLEMEN, nieuwe sluis en het uitvoeren van daar by behoorende werken. Raming f 11.600. Min- 'Notaris te s-Bosch, bericht by deze, dat de ste inschryver, de heer Martinus Visser te Papendrecht voor f 11,190. Zaterdag werd door het bestuur der 0Ij.(jer Aalburgvan de Familie De Mandt, waterkeering en den calamiteusen polder groot x Heet. 17 éren 96 cent. is ingezet Borsele aanbesteed: het herstel, de ver-en verhoogd op ƒ0100.— nienwing en het onderhoud der aarde-, Toeslog bjj NIC. V0S te Aalburg, kroon-, rijs- en steenglooung-werken, be-l XMnsdai SO Juni 1894, nam. benevens van steenbestorting. j g uur Minste inschryver de heer H. Klaassen, te Zaamsiag, voor f25765. Heusden. Breestraat. Aan het gebouw van het prov. bestuur werd Maandag aanbesteed: het bezinken en bestorten van den benedenkop van den paralleldam, beoosten Helle voetsluis, be hoorende tot de zeewerken in de prov. Zuid-Holland. Minste inschryver J. Roskamp te Sliedrecbt, voor f 25,675. HEUSDEN, 16 Juni. Op debotermyn waren heden aangevoerd 108 kilo. De prys varieerde van f 1.00 tot f 1.14. 's-HERTOGENBOSCH, 18 Juni. Op de heden alhier gehouden kalveren- en var- kensmarkt waren aangevoerd 158 vette kalveren en 3 vette varkens. Men besteedde voor vette kalveren le kw. 50 a 54 ct., 2e kw. 46 a 50 ct., 3e kw. 42 a 44 ct. per kilo. De vette varkens golden 50 a 52 ct. per k.g. Den 18 Juni was de prys der boter f 0.90 tot f 1. 16 Juni 2.75 M. boven 0. 17 Juni 2.90 M. 18 Juni 3.02 M. Waterhoogte Heusden. 16 Juni (voorm. 8 uur) 1.53 M. A. P. 17 Juni 1.60 18 Juni 1.71 Advertentiën. beveelt zich aan tot het maken en leveren van Gemengd en Allerlei. Een heer gaat in den regen onder zyne parapluie op straat; onderweegs ontmoet een vriend, die zyn regenscherm ver geten heeft en die om van de weldaden der parapluie te genieten, aan zyn rechter zyde plaats neemt. Het gevolg daarvan is, dat beiden nat worden. Wat te doen? denkt de 1 eigenaar der parapluie. Hy wenkt een anderen vriend, die eveneens zonder regenscherm op straat is, plaatst hem aan aan zijne linker zijde en houdt nu de parapluie recht boven zyn hoofd. Zoo loopt hy in het droge, terwyl de beide vrienden onder den drup wandelen. Dat is politiek! Pietje: »Toe, pa, koop my een trommel.* Papa: >Maar, jongen, je zult me den heelen dag met dat spektakel hinderen.* Pietje: »Och neen, pa, ik zal er alleen mee spelen als u slaapt.* »Dat was een valsch kwartje, Mevrouw! dat u me hadt meêgegeven,* zegt Kees de oppasser. »De kruidenier wou het niet aan nemen.* »Goed, geef het dan maar hier!* >0, Mevrouw! Nu het toch slecht was, heb ik er maar sigaren voor gekocht!* Theorie en Praetyk. Een practisch man kan iets doen zonder dat hij altijd precies aan een ander weet uit te leggen hoe hy het doet. Een theoreticus weet alleen te zeggen hoe het moet gedaan worden, doch hyzelf kan het meestal niet doen. Dame: »Ik vertrouw u niet mynheer de luitenant. U hebt mijne vriendin Julie ook al het hof gemaakt.* Luitenant: »Och, Mejuffrouw, dat was maar een voorhof.* »Je klok gaat niet goed, vriendlief!* »Och, mynheer, uit die klok kan eigen lijk niemand wijs worden als ik. Als de wijzers op twaalf staan, slaat zij twee, en dan weet ik dat het tien minuten over half acht is,« in Mahonie-, Noten-, Eikenhout, enz. Opnieuw bekleeden van Meubelen spoedig en billjjk. De nieuwste STALEN van TAPIJTEN, GORDIJNEN en MEUBELSTOFFEN zyn op aanvrage verkrijgbaar. Postelstraat H 267, 's-Bosch. Slechts voor korten tyd Culi*sixs in het m aken van alle Kunst. b 1 o e m. e ix 5 bijzonder geschikt voor allerliefste Cadeaux, als: Prachtige Kamerversieringen, Bloemen mandjes, Takken voor Sachets, Toilet spiegels, Portretlystjes, Scheurkalenders, Diadeem s, Ceintures, Vlinders, Vogels, Bouquets voor Hoeden, Haar en Baltooi. Alle materieel voor Zijden, Stof, Papier, Filigrain en Wolbloemen is tuxi/ten- gewoon goedkoop, zoodat een ieder in de gelegenheid is den cursus te volgen. Prys voor den geheelen Cursus: Voor Dames f L.50. Kinderen f 1. Ook wordt Les aan huis gegeven. Ik noodig de Dames beleefd uit ter bezichtiging myner Etalage by den heer CHR. BIENBAR, Kerkstraat. E. K. PAPE. vrmmmiÊÊÊÊmmmÊmmÊtmÊÊÊmaÊmÊÊÊmmmKÊÊÊamÊÊÊÊKmÊÊiÊÊmÊÊmÊÊimmÊmËÊÊKmÊmmmm GOR1NCHEM, 18 Juni. Op de veemarkt waren he- den aangevoerd 180 runderenwaarvan de prijzen waren alt volgt: Zware kalfkoeien f 230 a 260, kal/vaarzen f 130 a 170, melkkoeien f 150 a 160, vaarkoeien f -, anderhalf-jarige otsen f 110 a 120, guitte vaarten 110 a 120, pinken 60 a 80, graskalveren f SO a 40, 18 nuchtere kalveren f 8 a 10, lammeren f a per stuk Aangevoerd 2 vette varkens, van 18 22 cent per half kilo, 44 schapen f 12 a 18, 317 biggen f 7,- 10.per stuk. Boter f 0.50 a 0.55 per half kilo, eieren f 0.90 a 1.per 26 stuks, kippen f 0,55 a 0.70 per stuk. ROTTERDAM, 10 Juni. Tarwe. Jarige, puike a -.goede en middelbare f -.a -.Nieuwe, De beste J 4.50 a 6.20, goede f-.a -.geringe a Per 100 blo f 6.75 a 7.75. Canada Tarwe fa -.Rogge. De beste f 4.50 a 5.25, goede en mindere f -.a -.Gerst. Winter f 0.00 a -.Per 100 blo f 0.00 a 0.00. Zomer f 0.00 a 0.00. Per 100 kilo f 0.00 a -.Chevalier f -.a Haver, f 2.a 3.80. Boonen. Bruine. De beste qual. f 4.50 a 11.-, goede en mindere soort f a -.Witte. De beste qual. f -.a goede en mindere f-.a-.Erwten. Kook ƒ7.50 a f 8.25, kanariezaad. De beste qual. f 6.50 a 7.60, mindere soort f a -.Per 100 kilo f -.a -. ROTTERDAM, 18 Juni. Op de veemarkt waren he den aangevoerd 122 runderen, 137 vette en gras kalveren, 2 nuchtere kalveren 873 schapen of lamme ren, 673 varkens, - biggen, bokken of geiten, paarden, - veulens, - ezels. De prijzen waren als volgt: runderen le qual. 76 cent, 2e qual. 70 cent, 8e qual. 62 cent; kalveren le qual. 000 cent2e qual. 80 cent, Se qual. 70 cent; schapen le qual. 62 cent, 2e qual. 56 cent, alles per kilo; varkens le qual42 ct 00 cent, 2e qual. 41 a cent, Se'qual. 40 cent, licht soort 00 h 00 cent alles per half kilo. Zeeuwsche eieren f 3.40 a 3.50. Overmaassche dito f 3.50 a f 3.70 de 100 stuksSchepkaas per 50 kilo fa -.Aangevoerd 0 partijtje. Zoetemelksehe kaas f22.50 a 25.per 50 blo. Aangevoerd 26 partijtjes. Alles aan concurreerende prijzen.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1894 | | pagina 3