INGEZONDEN. kerk verwoest te zijn. Men spreekt ook van vermoorde Christenenmisschien zijn daar wel vreemdelingen onder. Elders worden katholieke kerken door Chineesche soldaten beschermd. In België zijn dezer dagen getrouwd een oud-strijder van 1830, een 88-jarig man, met een 75-jarige vrouw. Te Antwerpen stond dezer dagen terecht de hoofdman der Pawnee Bill's, die, naar men weet, de tentoonstelling aldaar door hun tegenwoordigheid opluisteren. Men had namelijk, omdat de Indianen hun schulden niet betaalden, een gerechtelijke vervolging tegen hen aangevraagd. De Rechtbank had machtiging verleend tot het in beslag nemen van de eigendommen van het gezelschap, maar toen da deurwaarder zich in het kamp vertoonde, stegen 60 leden van den troep te paard en reden weg om zich in veilig heid te brengen op Nederlandsch grondgebied. Niettemin bleef de kommandant, kapitein Gordon, nchter, die moest toelaten, dat alle goederen en de nog achtergebleven paarden in beslag werden genomen. Dat het geval op de tentoonstelling groot opzien veroor zaakte, spreekt van zelf. De »Indépendance beigeheeft den heer Reitz, president van den Oranje-Vrijstaat, die op dit oogenblik te Brussel vertoeft, doen interviewen. O. m. verzekerde president Reitz, dat personen, bekwaam in sommige vakken, als timmerlieden en metselaars, bij immigratie naar den Oranje-Vrijstaat zeker wel zullen varen. Een oppassend en ijverig werkman verdient er gemakkelijk een pond sterling (f 12) per dag. Maar, zoo zei hij er bij, de immigranten moeten in grooter of kleiner aantal tegelijk komen, en voor eigen rekening kunnen werken, als aannemers, anders kunnen zij gevaar loopen, de vjjan- dige gezindheid te ondervinden der geves tigde patroons, die de nieuwe concurrenten weinig vertrouwen. De trein uit Havre, die te Parijs aan kwam, moest medebrengen een groote hoeveelheid goud, verpakt in 50 kisten, welke elk 50.000 dollars bevatten, in gouden 20 dollars-stukken, bestemd voor bet Crédit Lyonnais en het huis Lazare. Een kist met f 125.000 is spoorloos ver dwenen. Te Saint-Etienne is een anarchist, Dumas geheeter', gevangen genomen. Hij trok van de eene plaats naar de andere ten behoeve der anarchistische propaganda. Dumas is een soort van apostel der anarchie. Hij huwde onlangs zijne dochter uit volgens den anarchistischen ritus. Hij zelf sloot de echt verbintenis en wilde met de wet niets te maken hebben. Ravachol, dien hij te Ter- renoire bij zich verborgen had gehouden, was zijn vriend. Ook zijn zoon, een zeventienjarig jonge ling, is gevangen genomen. De door Engeland aan Frankrijk uitge leverde anarchist Meunier, die te Parijs tot levenslangen dwangarbeid is veroordeeld wegens zijne dynamietaanslagen op de kazerne Lobau en het café-Very, heeft ver klaard niet in cassatie te willen komen. Het is eene domme uitspraak van het ge recht, zeide hij. Men had mij ter dood moeten veroordeelen, indien men mij schuldig achtte, en mij vrijspreken, zoo men gelooide dat ik onschuldig was. Donderdag kwam de zaak van Cesario voor. De omtrek van het gerechtshof werd bewaakt door een bataljon van het 98e regiment infanterie. De bruggen welke naar het gebouw leiden waren door de troepen bezet. Geen enkel incident heeft zich voor gedaan bij bet binnenkomen van het pu bliek. In de banken voor de pers zaten meer dan honderd verslaggevers. De warmte was verschrikkelijk. Kwartier over negenen werd de zitting geopend. De raadsheer Breuillac presideerde, hij werd door twee raadsheeren bijgestaan. Het O. M. werd waargenomen door den procureur-generaal Fccbier. Om half vijf in den ochtend was Cesario reeds van de Saint-Paul-gevangenis naar het gerechtshof overgebracht. Üe akte van beschuldiging is zeer lang. Zij geeft een omstandig relaas van den aanslag, deelt den levensloop van den moor denaar mede en legt nadruk op de gedurige verstandhouding waarin hij geweest is met buitenlandsche anarchisten. De Fransche commissie voor de nationale verdediging, belast met 't onderzoek van uit vindingen op militair gebied, krjjgt zonder linge dingen te zien. Zoo stelt een uitvinder voor, pestvliegen te gebruiken ter ver nietiging van het vijandelijke leger. In groote zalen zouden deze diertjes in kooien van ijzergaas worden bewaard. Zij zouden daar honger lijden, doch alleen nu en dan losgelaten worden om uit de kunsthuid van poppen, in Pruisische uniformen gekleed, listig daaronder aangebracht 'bloed te zuigen. Een ieder ziet in, dat men in tijd van oorlog de kooien slechts naar het slagveld zou behoeven te brengen en ze daar te openen om het geheele Pruisische leger door eenen zerm pest vliegen bedekt, den vjjand dus weerloos en Frankrijk gered te zien! Uit Bern wordt gemeld, dat ten gevolge der strenge wetten tegen de anarchisten in het buitenland de toestrooming van vreemde anarchisten in Zwitserland toeneemt en er dientengevolge bevelen tot verscherpt toe zicht zi]n uitgevaardigd. Vóór eenigen tijd werd melding gemaakt van eene vrouw, die te Bocbolt (Pruisen) aan de klink der deur van hare woning opgehangen was gevonden. Gisteren nu werden aldaar sterk geboeid van Dortmund 3 personen, waaronder de echtgenoot der vrouw, binnengebracht om geconfronteerd te worden. De politie had moeite, om deze drie van den moord verdachte personen tegen het volk te beschermen. Volgens een gerucht zijn aeht Russische oorlogsschepen met troepen aan boord onder geheime order uit Wladiwostok vertrokken. Eene ondragelijke hitte heerscht in het Oosten van de Vereen. Staten van N. A. Dinsdag ochtend stond de thermometer te New-York 105 graden F. in de schaduw. Voor 2 uur 's middags waren in de stad reeds 33 gevallen van zonnesteek voorge komen. Te Chicago is het al even erg. De groote werkstakingen, die met hare gewelddaden als een geweldige brand over de Vereenigde Staten gewoed hebben, zijn wel ten einde, maar het vuur smeult nog hier en daar, en de vlam slaat bijwijlen nog uit. In de nabijheid van Pittsburg in Kansas is er Dinsdag weder gevochten tusschen mijnwerkers, negers en geen leden der Union,en werkstakers. Zes mannen wer den gedoodzeven mannen en acht vrouwen gewond. iiwi ii in mp i ii iiihi mi» nu iiiiii wiwimi in iiuw■wnmm n Binnenland. Blijkens een bij het Fransche consulaat te Rotterdam ontvangen van den Franschen gezant te 's-Gravenhage, heeft de minister van landbouw in Frankrijk bij besluit van 30 Juli den invoer van vee uit Nederland verboden, wegens het heerschen van mond en klauwzeer. Te Maastricht zijn Woensdag weder 7 gevallen van cholera voorgekomen. Sterf gevallen hebben niet plaats gehad. Het totaal der aangetasten bedroeg tot Donderdagnamiddag 26; der overledenen 13. Wegens het feit, dat zich te Maastricht plotseling verschillende gevallen van azia- tische cholera met doodelijken afloop hebben voorgedaan, zijn de p-ymnastiekfeesten, die aldaar op 4, 5 en 6 Augustus zouden plaats hebben, tot een nader te bepalen dag uit gesteld. Ook te Rotterdam hebben zich twee ge vallen van cholera voorgedaan, ofschoon het nog .niet geconstateerd is ot men met cholera-asiatica dan wel met cholera-nostras te doen heeft. Het eerste geval deed zich bij een jongetje van 7 jaren voor aan boord van een schip, welke knaap Zaterdag ongesteld werdhet tweede geval bij een werkman, die gister ochtend ongesteld werd. Beiden zjjn reeds overleden. Men meldt uit Haarlem Terwijl Donderdagmorgen de schutters ter inspectie opkwamen, verspreidden twee hun ner, Jelle Ratsma en Ruijs, in uniform, op ruiende biljetten, uitgaande van den sociaal- democratischen militairen bond. In die biljetten werd gewezen op de werkloosheid in den winter en het schutteren in den zomer ten genoege van de greoten, maar voor eigen centen. Aangeraden werd zich aan te sluiten bij den S. D. M. B. dan zou spoedig de leuze weerschallen leg de wapens neder.Verder was er in afgedrukt art. 1 van het reglement van den boud, waarin bij oorlog eene militaire werkstaking wordt aangeraden. Op den Doelen werden beide personen gearresteerd, ontwapend en in arrest ge bracht. Zij zullen voor den schuttersraad terecht staan. De heer Van 't Linden hout, directeur der Weesinrichting te Neerbosch, schrijft: Het getal vreemdelingen, dat dit jaar Nijmegen en zijne schoone omstreken be zoekt, is lang niet zoo groot als vorige jaren. Of het de strijd is, die tegen Neerbcsch heeft gewoed, of iets anders, de bezoekers zijn dit jaar weinige. Daarom heeft de heer Van 't Lindenhout besloten, om zoolang de excursietremen naar Nijmegen loopen, n.l. Donderdag en Vrijdag, op deze dagen des namiddags van 2 tot 3 uur op de Weesinrichting door de weezen eene muziek- en zanguitvoering te doen geven. De heer Van 't Lindenhout ontving weder vijf brieven over weezen, die in het vorige jaar door familiebetrekkingen van Neerbosch zijn teruggehaald en nu iu de grootsteellende verkeeren. Enkelen bedelen, voorgevende, dat ze van Neerbosch zijn weggezonden, om daardoor geld te krijgen. Dat is nu de vrucht van het werk der tegenstanders van Neerbosch. Van Deth contra Neerbosch! Blijkens een mededeeling in Groninger bladen van de »fioancieele commissie, waarin ook dr. L. A. Bahler zitting heeft, worden de gelden, die indertijd gevraagd werden om den heer Van D«th ia de ge legenheid te stellen de bewijzen te leveren van de kwade trouw des heeren Van 't Linden hout, bestemd om in Amerika de noodige bouwstoffen op te doen. Althans wij lezen daarin bet volgende »Het is der financieele commissie in zake Neerbosch hoogst aangenaam het Neder- landsche volk te brengen uit zijn twijfel en verdenking tot die mate van zekerheid, welke zij zelve kan geven omtrent de uitlandigheid van den heer Van Deth. Te ur er daar allen, die aan onze oproeping hebben gehoor ge geven, recht bezitten op onze inlichting. »Van Deth is in de gelegenheid gesteld om zijn bekende belofte te gaan vervullen. »Met de benoodigde som van f 2500 in handen is hij den 14 Juli naar Amerika vertrokken. Door de aanwezigheid der hoogst gewichtige getuigenissen in Amerika ware zijn reis daar heen, zonder samenhang met, zijne tegenwoordige verhouding tot onze justitie, noodzakeiijk. Buitendien hal hij al van dr. O. J. Calkoen een gastvrije uitnoodi- ging naar Amerika, om te pogen daar door vergaderingen zijn geldelijke wapenen bijeen te brengen. Blijkens een telegram uit New-York is Van Deth reeds in Amerika aangeland. »Nu zou dus onze'commissie alleenlijk nog de verantwoording van den heer Van Deth, na zijn terugkomst in het vaderland, behoeven af te wachten, indien niet de be paling, waaronder aan de commissie de ronde som van f 2500 is overgedragen, haar vacantie vooralsnog onmogelijk maakte. Want van particuliere zijde is ten behoeve van de zaak-Neerbosch die som van f 2500 slechts afgedaan bij wijze van voorschot. Wat aan bijdragen ingekomen is, een bedrag van f 700, berust nog steeds bij den penningmeester der financiëvle commissie, maar zal derhalve met al het geld, dat nog moge toevloeien, aan den gever van dat voorschot worden uitgekeerd. Men meldt uit Amsterdam Dinsdagochtend hebben ruim 400 tim merlieden op verschillende winkels het werk gestaakt, aangezien de patroons weigerden, aan de gestelde eischen (23 cents loon por uur en werkdag van elf uur) te voldoen. De stand der timmerliedenbeweging kan heden met de volgende cjjfers worden aan geduid: 110 werkstakers; 133 patroons die zich bij den eisch nederleggen, 46 patroons die blijven weigeren, en 30 die nog geen besluit hebben genomen. Door de politie op Feyenoord zijn aan gehouden drie jongens van 14 en 15 jaar, die het gesticht te Hoenderloo in Gelderland ontvlucht waren. Zij zijn naar die inrich ting teruggebracht. Eenige dagen geleden was te Leeuwarden een valsch bankbiljet van f 25 in omloop* Een winkelier, die het in goed vertrouwen had ontvangen, zou het weder uitgeven, toen hij op de valschheid werd opmerkzaam gemaakt. Het biljet werd bij het agentschap der Nederlandsche Bank te Leeuwarden gebracht. De heer Bertels van het landgoed »De Biezenonder Barneveld vindt, vooral, nu het weder den 'aatsten tijd zoo tegenloopt, in de Groninger en aangrenzende Drentsche veenkoloniën, wat zijn pers voeder-systeem betreft, reeds vele navolgers. De bekende hoopen geperst groenvoeder ziet men reeds bij verscheidene landbouwers voor den win ter klaar staan. Enkele boeren gebruiken ook voor st'.lvoedering hetzelfde mengsel van zaden, als de heer Bertels en hebben daarmee zulke goede uitkomsten, dat ver wacht mag worden, dat nog velen hun voorbeeld zullen volgen en de veeteelt in de veenkoloniën, verbonden aan zomerstal- voedering, zich allengs zal uitbreiden. In het belang der landbouwers zelve zal dit zeer zeker wèl zjjn. Een andere vraag is echter, of ook het algemeen, of ook de arbeidende klasse er goed bij varen zal, vooral met het oog hierop, dat veeteelt veel minder handen werks vordert dan landbouw. Door de justitie moet opnieuw een onder zoek zi)n ingesteld inzake den steeds niet opgehelderden moord op den vleeschhouwer Schut, in de Ceintuurbaan te Amsterdam. Een der eerst gearresteerden is opnieuw in verhoor genouien. rS'ietiwiw. HE US DEN, 4 Aug. Ds. Laatsaian ontving dezer dagen ten geschenke van de leden en vrienden der Oud-Gereformeerde gemeente alhier een keurig bewerkt zilveren Avoudmaaistel met doopvont. Zondag 12 Aug. hoopt op te treden in de Oud-Gereformeerde kerk iu de Putter- straat, de WelE^rw. Heer Van den Oever, predikant te Amsterdam. Aan het postkantoor alhier en de daaronder ressorteerende hulpkantoren werd gedurende de maand Juli ingelegd f 6970.20 en terugbetaald f 2794.68. Het laatste door het kantoor afgegeven boekje draagt het nummer 1520. Het Post- en Telegraafkantoor, sinds enkele dagen geheel gereed, is thans dooi den aannemer, den heer Kleijn, afgeleverd. Het geheel maakt een gOïd effect en is een sierraad voor ouze markt. Nog een of twee maanden en de postkar rijdt er weder op, de omnibus, belast niet brievenvervoer, houdt er geregeld stil om den conducteur op en af te laden, het publiek ziet men steeds in die richting brieven en telegrammen aanbrengen, een zestal brieven bestellers en boden bezorgen het aange brachte. Wanneer de directeur met zijne ambtenaren het kantoor zal hebben betrok ken en Heusd n weder met ingenomenheid ontdekt, dut het. tijdelijk verafgelegen kan toor iu het centrum der gemeente is gevestigd. De verjaardag van onze geëerbiedigde Koningin-Regentes werd Donderdag alhier op de gobruikeiyke wijze gevierd door het uit steken der vlaggen, het bespelen van het ca rillon en des avonds besloten met een concert in de Buitensocieteit door de Herptsche Harmonie. VEEN. De heer A. H. Haentjes alhier is benoemd tot gemeente-geneesheer te Putten op eene jaarwedde van f 800 en vrije woning en zulks in de plaats van den heer Marx te Heukelum, die voor de benoeming be dankt heeft. MEEUWEN. In de vorige week melden wij dat de hengst Kermes bij verkoop f 555 heeft opgebracht, maar dit is niet juist, h j heeft maar f 500 opgebracht. HAARSTEEG, 2 Aug. Het 12-jarig zoontje van den arbeider V. S. bracht dezer dagen een paar koeien van iemand alhier, in wiens dienst hij is, naar den stal. Zooals kinderen wel eens meer doen had ook hij de beesten aan elkander gebonden. Een der dieren maakt een zijsprong, komt achter een boom, raakt met het ander verward, en valt in een zeer diepen sloot, de knaap in haar val meesleepecde. De te VI jmen gestationneerde llijksambte- naren waren juist ter plaatse en brachten beiden op het droge. Daar de knaap gedeelte! jk onder het beest terecht kwam viel alles gelukkig mee en bracht hij 't er met den schrik en een nat pak af. Het laatste zelfs werd hem ruim vergoed, daar een paar medelijdende buren hem van droge en goede kleederen voorzagen, zoodat de knaap, met twee pakken bij zijne ouders aankwam. NEDERHEMERT. De reis naar den Haag, ondernomen door de Zangvereni gingen, »Nut en Genoegen* alhier en »Zang- lust« van Veen, waartoe in uw blad de gelegenheid tot deelname werd opengesteld, is in alle opzichten goed geslaagd. Behalve een groot aantal medereizigers uit beide ge meenten, kwamen er van Well, Bruchem, Andel, Woudrichem, Sleeuw ijk en Sliedrecht nog reislustigen aan boord, zoodat ten slotte de reis met circa 300 personen werd onder nomen. Ten elf ure des voormiddags stoomde de boot, met goed weder de residentie binnen. Door de meesten, werd het Kooinklijk Paleis, het Museum en de Gevangenpoort bezocht. Weder andere togen uit om de Parade te gaan aanschouwenwaarna allen elkander weder te Scheveningen ontmoetten om van het zeestrand te genieten, van waar met een electrischen tram de stad weder werd bereikt. Na zich aldaar eenigen tijd te hebben opgehouden, en inmiddels den inwendigen mensch te hebben versterkt, ondernamen de reislustigen weder ten 5y3 ure de terug reis. In de prettigste stemming werd deze ook nu aanvaard en ten circa half drie ure 's nachts was de pleizierreis volbracht; die geheel aan het doel beantwoord heefr. NIEUW EN DIJK. Het zoo zeer on gunstig weder der laatste dagen en weken, waarbij dikweif de regen in stroomen neder- viel, is oorzaak dat er van het hier en daar in het veld nog aanwezig zijnde hooi, weinig terecht komt. Van 't gedeelte waarmede wat Retalrad werd, is veel teloor geraakt, het droog maken althans, ging en gaat nog met veel sukkelen gepaard. Wat bijtijds aan schelft is gekonu n, heeft eveneens door de vele regens aanmerkelijk geleden. Een niet gering aantal schelften, die men verzuimde af te dokken, zijn ingeregend, en waarbij dit niet 't geval is, zit soms de breuk van onder, zoodat de schade nog al van beteekenis zal bijken. De meeste gewassen ljden ouder het vele nat. Met het maaien vaa 't reeds rijps graan is een begin gemaakt. Het vlas dat bijna overal geplukt is, tmeft z 'er veel gele ien. 't Bovenstaande geldt echter voornamelijk den 6ies5o8ch. Het natte weder doet vooral ook zju schadelijken invloed gelden op de aard appelvelden. 't Bederf neemt op sommige akkers hand over hand toe, en niet 't minst op de laag gelegene. De opbrengt is tamelijk; de kwaliteit bevredigend en de prijs niet hoogze worden voor f2 a 2.25 per H.L. verkocht. Ais eene Inzonderheid deelen wij mede dat in den tuin van J. Moree, Mr. Smid alhier, een peerenboom niet veel en flinke vrucht, opnieuw met bloesem prjkt. WOUDRICHEM. Aan het postkantoor alhier m de daaronder ressoteerende hulp kantoren werd gedureude de maand Juli ingelegd f 2761.20, terugbetaald f 1704,06. ilet laatste, door dat kantoor uitgegeven, boekje ('raagt het nummer 920. BESOIJEN. De gemeenteraad heeft be sloten den heer Th. Kolsteren, onderwijzer alhier, eene gratificatie van 50 gulden te verleenen, telkens na een vol jaar verblijf, ingaande 1 Juli 1894. De toestand vau den landbouwer is op het oogenblik in deze streken niet roos kleurig. De voortdurende regenbuien hebben de aardappels zoo ziek gemaakt, dat, althans van de vroege, de helft meet worden wegge- worp-n, terwijl ook de late, die pas over een paar weken moesten uitgerooid zijn, haast overal zwart of verdord staan. Ook het koren, dat goed te vel le staat en reeds hier en daar gemaaid is, lijdt veel onder het overtollige nat. Bj gunstig weder geeft de haruioni »l'Espérance« vau Waalwijk a.s. Zondag middag concert in den tuin van C. van Dongen alhier. DALEM. De heer C. Nujs, hoofrl der openbare school te Spjk, gom. Heukelum, is al§ zoodanig benoemd aan de openbare school No. 1 te Culemborg. A Anubewifcdingen. Door den majoor eerstaanwezend inge nieur der genie te Haarlem is bij enkele in- sehrjving aanbesteed: Het uiaken vaneen slaperdjk, in den Haarlemmerpolder (4e gedeelte.) Raming f9400; laagste inschrij ver J. van Noordenne te Utrecht, voir de som van f 8224. i ïus gerlyke Stand. Heusden, van 26 Juli tot 2 Aug. Ondertrouwd Johannes Hendrik Neusch- wander, 25 j., wedr. v. Catharina Hen irika Koek met Ljntje Adriana Bax, 19 j.; Gjs- bertus Timmermans, 26 j., eu Fraacisca Schaken raad, 25 j. Geboren: Johannes, z. v. F. Vera eu C. de GalanJohannes Adriauus, z. v. J v. Oojen en M. BrujstensHermaaus Frau- ciscus Josephus, z. v. H. J. v. Eggel >n en A. M. E. J. Michels. Drongelen, van 1 Juli tot 1 Aug. Geboren: Francis, z. v. P. van Zuudert en E. Hertogs; Gerardus Joseph, z. v. J. Tongers en W. Bernard te Rotterdam Martians, z. v. H. G. Kramer en T. Wju belt; Wouterina, d. v. W. de Wind eu F. S. Verhoeven; Jan Gjsbert, d. v. A. Burg hout, ougeh.; Govert Johanues, z. v. B. vau Mersbergen en A. van Wjk. Overleden: Johannes AntouiusNouwens, 21 j.; Gerrit Treffers, 4 m. Meeuwen c.a., van 1 Juli tot 1 Aug. Getrouwd: G. van Wijk, jm., 30 j., met J. M. Smits, jd., 24 j. Over de maand Juli. Dussen. Gehuwd A. Jooren met ,J. vau Delft. Geboren Adriana, d. v. O. O. van Hoven en J. Schotman; Meeuwis, z. v. D. Milhnaar en H. van DaalunWilhelmiua Johanna, d. v. W. Garsten en J van Alphen; Anto- netta, d. v. C. Rijken en A. Colyti; Antouie Jacobus, z. v. P. A. Bogaard en J. M. Dem- mers; Johanna, d. v. A. Kivits en C. Nieuwenhujzeueen onecht kind vrouwel. geslacht; Arie, z. v. W. Dekker en E. van Djk; Johannes Cornelis, z. v. G. Schermers en G. van Drunen. Overleden: Gjsberdina van Hees, 5 j.; Simeon Mejers, 76 j., wedr. van A. M. van den Bosch. Mijnheer de Redacteur! Zooals den Leden der Noordbrantsche Maatschappij van Landbouw bekend is, beeft de heer A. M. J, T, van Rijckevorsel te Vucbt gemeend zijn mandaat als Voorzitter te moeten nederleggen. Ieder, die de werk zaamheden der laatste jaren van genoemde Maatschappij heeft nagegaan, zal erkennen, dat door dat aftreden een groot verlies wordt geleden. De heer v R. toch was een man van de daad, die geen moeielijkheden ontzag om zijn doel te bereiken, d.i. den bloei en het welzijn van den landbouw bevorderlijk te zijn. Wie zal zijn opvolger zijn? Deze vraag werd door mij en zeker door velen met mij reeds meermalen vernomen. Van enkele zijden hoorde ik daarop een antwoord en werd als meest geschikt genoemdJhr. J. O. de Jong van Beek en Donk, voorzitter der afdeeling Beek en Donk. Niet alleen dat genoemde heer als werkzaam en prac- tisch man bekend is, maar ook als Voorzitter zijner afdeeling wist hij een Ledental van niet minder dan 228 personen om zich te scharen en zal, bij eventueele benoeming en aanneming blijken de juiste man op de juiste plaats te zijn om van hoogerhand den steun te verwerven, die de maatschappij in zoo menig opzicht zoozeer noodig heeft. Met het oog op de eerstvolgende algemeens vergade ring, die in de afdeelingen zeker nog door eene bijeen komst zal voorafgegaan worden, heb ik gemeend hierop nu reeds de aandacht te moeten vestigen. Mocht het, bij de alsdan te houden verkiezing, blijken, dat de zienswijze, nu door enkelen gedeeld, ook den algemeenen wensch der Leden uitmaakte, dan zal, naar ik mij overtuigd houd, de toenemende ontwikkeling der Noord-Brabantsche Maatschappij van Landbouw daarvan het gevolg zijn. Een Lid van genoemde Maatschappij £4 srix t Th eri c kt tem. HEUSDEN, 4 Aug-. Op de bitermijn waren heden aangevoerd 70 kilo. De prijs varieerde van f 1.26 tot f 1.75. DUSSEN, 2 Au er. Aangevoerd 170 kilo boter. Prijs f 0.871.08. Markt gezet f 0.98. Eieren f 0.80 per 26 stuks. WAALWIJK, 2 Aug. Een zeer druk bezoek viel de jaarmarkt ten deel. Er was weinig aanvoer ter veemarkt. Het aangevraagde ruimde echter tegen gnede prijzen vlug op. Kaitkoeien golden 130 a f 265, dito vaarzen 130 a f 185. De drukte van den oogst, was waarschijn lijk wel de rede van den geriugen aanvoer ter veemarkt. Bovendien was het reeds bekend, dat de uitvoer naar Frankrijk is gesloten. Varkens aangevoerd ruim 120 stuks vau f6.25 tot 17.75. 's-BOSCII, 1 Aug. Boterprijs heden van fl.a 1.84 v 2 t. a 1.34* WAALWIJK, 2 Aug. Be prijs der Boter was van- ƒ1,14 tot ƒ1.40 per Kilo WASPIK, 1 Aug. Be prijs der Boter was van f 0.99 lot f 1.13 per Kilo. Aangevoerd 200 Kilo. BESOOIJEN, 31 Juli. Be prijs der Boler was van f 0.89 tot f 1.31 per Kilo. Aangevoerd 219 Kilo. BOIIB&LCUT, 3 Aug. Be prijzen van Boter ziyn Gras stukken 70 a 60 ei-, tonnen f 10.a 9.25. Hooi stukken a et-, tonnen J' 0.00 a 0.00. Hei, stukken 55 a 50 cl., Kunst, 44 a 30 et. Kieren f 4.a 3.50 per 100 stuks. BORURECHT, 2 Aug. Tarwe. Jarige, puike Zeeuw- sche Vlaamsche en Overmaassche fj>. - a 6.50, Over maassche goede en mindere f 6.00. Nieuwer vuike Zeeiiwsche, VI. en Overm. J 6.00 a 6.50, dito goede f 5.50 a 6.00 dito mindere en blauwe f 4.50 a 5 50, dito Zomer f (l' dito Canada f a Rogge. Zeeuwsche, Vlaamsche en Overmaassche f 4.50 a 5.20. Gerst. Winter Zws. en VI. Zakmaat f 4,a 4.50, Overmaasch en Flakkeesch Zakmaal f 3.50 a 4.Zomer Zws. en Vlaamsch Zakmaat f 3.50 a 4.Overm. en Flakkeesch Zakmaat f 3.30 a 3.80. Haver, Voeder 3.a 4.Dikke f 4.—»

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1894 | | pagina 2