woesting; 300 personen kwamen te Hinckley om het leven, terwijl 600 mannen, vrouwen en kinderen van alles verstoken ronddolen. De stad Pokegama werd al even zwaar ge- geteisterd. Hier waren eveneens geen voor zorgen genomen, wijl men niet geloofde, dat het vuur de stad bereiken zou. De van schrik verlamde bevolking vluchtte naar de wouden, die door het vuur gespaard waren Juist naderde de mailtrein der St. Panl- Dulith-line, die de vluchtelingen opnam. Wederom veranderde de windrichting en tastte het vuur het woud aan, tusschen hetwelk de trein zich voortbewoog. Een ontzettende wedloop tusschen den trein en het vuur volgde, totdat SkunkoLake was bereikt, waar reizigers en vluchtelingen en beambten zich in het meer wierpen. De langdurige droogte had het meer bijna uit gedroogd. Men besmeerde het gelaat met modder als een bescherming tegen het vuur. De trein werd zwaar beschadigd en arri veerde Zondagavond met de 600 vluchte lingen, die van een wissen dood gered waren, en terstond van voedsel, kleeren en onder komen werden voorzien. Een andere trein uit Pokegama kwam met 1200 man aan. Onderweg had men hoopen verkoolde ljjken zien liggen. In het district Duluth is voor millioenen schade aangericht, terwijl het verlies aan menschenlevens daar op 300 wordt geschat. Vijf-en-zeventig huizen verbrandden in het dorp Shell Lake. In Burns County, Wis consin, zjjn honderden boerderijen uitge brand, terwijl het verlies aan menschenlevens aanzienlijk is. Vjjftig personen zijn omge komen te Mission Creek, 16 te Sandstone, 50 te Cromwell. Spooner en verschillende in de nabjjheid gelegen steden werden bijna geheel vernield. Honderd menschen ver brandden daar in hun huizen. Tusschen de 2 en 300 menschen werden gewond en van dezen zjjn er sedert velen bezweken. De vlammen, dit big kt uit nadere be richten, verspreidden zich met het geweld van eenen cycloon. Eeuwenoude boomen werden weggeslingerd, als waren het lichte twijgjes en huizen verbrandden met even groote snelheid als het droge gras. In de nabijheid van Hinckley was de waterstand nergens van dien aard, dat het voor de menschen, die er zich in wierpen, voldoende bescherming bood tegen de ondragelijke hitte en den ontzettenden rook. De ver koolde lijken vormen letterlijk geheele wegen. De angst, dien de meeste vluchtelingen uit stonden en de moeite, die zij aanwendden om zich met natgemaakte kleeren te be schermen, zjjn onbeschrijfelijk. Het totaal verlies aan menschenlevens wordt op 1500 begroot. Maar latere berichten gewagen van het vermoeden, dat dit getal nog grooter is, daar men nog een oppervlakte van 40 vier kante mijlen, door het vuur aangetast, moet doorzoeken. Niet minder dan 150,000,000 pijnboomen zijn een prooi der vlammen ge worden. De rook maakt de vaart op alle groote meren zeer gevaarlijk. Van Duluth tot Buffalo is de rook zoo dik, dat men op het meer nauwelijks een paar voet van zich af kan zien. Verscheidene schepen worden als gestrand opgegeven. De schade wordt op 12 millioen dollars begroot, waaronder niet is begrepen de waarde der verbrande wouden. Van een 120-tal lijken heeft men de identiteit niet kunnen vaststellen. Een groot aantal personen, die in het water zochten te ontkomen, verdronken. Behalve de genoemde steden zijn Keblake, Marengo en Bradshaw zwaar geteisterd. HEUSDEN, 8 Sept. Wanneer het tegen den winter gaat, hoort men van vele steden, dat aldaar con certen en tooneeluitvoeringen plaats zullen hebben. Deze dienen niet alleen om den haar in nauweljjks tien dagen weggeraapt. O, mijn witte lelie, mijn ziel, mijn geluk dat ik verstiet en vertrad! Voor haar hart was 't lente gebleven de eerste warme zonnestraal had haar gedood Er zijn zeker tien jaar sinds dien tijd verloopen Parjjs is veranderdhet oude zwarte huis in de Rue des Moineaux is verdwenen ik heb vergeefs naar de plaats gezocht, waar 't gestaan heeft. Ik vond ze niet. Er is van mijn lentedroom niets meer over. Ik ben een oud man geworden in mijn hart is 't dood stilde lente wekt geen zoete hoop geen verlangen meer in me. Ik ben verstandig geworden, dat wil zeggen ik stoor me niet meer aan kleinig heden en wordt er ook niet meer boos om maar ik heb ook niet de rechte vreugde in 't leven. En menigmaal als ik me 's nachts zoo recht verdrietig neerleg en mopperend over de tallooze verkeerdheden van deze leelijke, nare wereld, en over het leege van mijn bestaan begin na te denken, dan staat eens klaps een lange, slanke meisjesgestalte in een zwart kleed naast me, een krans van voorjaarsbloemen in 't goudblonde haar. Ernstig en verwijtend slaat ze de oogen naar me op en fluistert: »Ik heet Gene- veva!« O, gij, die 't leven nog vóór u hebt als eens het glanzende wonder van 't geluk zich aan u openbaart, kniel dan aanbiddend daarvoor neer en houd het vast met beide handen. Peins er toch niet lang over of dat nu het rechte, het volle geluk is, maar bedenk, dat er geen dag is zonder schaduw, maar wel een nacht zonder licht! Slot. langen en vervelenden winter door te komen, maar ook veelal om den menschengeest te beschaven, en het gevoel voor kunst bij den mensch op te wekken. Want, wat is er edeler dan de kunst. Immers niets! En dat langzamerhand het kunstgevoel wordt wak ker geschud, bewjjst dat zelfs de kleinste dorpen muziekvereenigingen, zangkoren of tooneelgezelschappen gaan oprichten. Ook Heusden wil in dat opzicht niet ach ter big ven. Eenigen tijd geleden is alhier eene Rederijkerskamer opgericht, die over uitmuntende krachten beschikt en dus veel belooft voor het aanstaande seizoen. Nu echter kunnen wjj ook van het volgende gewag maken. Men is n.l. van plan ook eene zangvereeniging voor gemengd koor op te richten, onder leiding van den heer W. van Heusden, die door zijn heerlijk orgelspel op Koninginnedag reeds alle harten veroverd heeft. Eerstdaags zal eene lijst worden aange boden, waarop men zich als lid zal kunnen inschrijven, 't Is te hopen, dat men een ge noegzaam aantal leden zal kunnen verkrijgen. Wanneer men de krachten nagaat, die het initiatief genomen hebben, durven wjj bij welslagen wel iets goeds voorspellen. Als we nu weder zoo over zang- en tooneeluitvoeringen gaan praten, bemerken we, dat de winter weder nadert. De winter, met zijne doodsche, eenzame dagenwanneer niet, als 's zomers, het vrooljjk gejoel der kinderen de straten verlevendigtmaar alles als uitgestorven schijnt. Doch ook deze tijd heeft zijne bekoring. Het is daarom te hopen, dat, nu de zomer ons zijne vermaken zoo heeft onthouden, de winter ons de zijne dubbel zal doen genieten. Door den jongenheer M. Zijnen de Gier alhier, is met gunstig gevolg toelatings examen gedaan voor de H. B. School te 's-Bosch. ZALTBOMMEL, 5 Sept. Door eenige onderwijzers hier ter stede worden weder pogingen aangewend tot het oprichten eener cursus tot opleiding voor de hoofdacte. Wil dit plan kans van slagen hebben, dan is samenwerking noodzakelijk. Alle onderwij zers, die belang hebben bij het tot stand komen van een cursus en er aan willen deel nemen, kunnen zich aanmelden bij den heer v. d. Werff, onderwijzer alhier. Voor de vacature van onderwijzer of onderwijzeres aan de openbare school voor gewoon lager onderwijs alhier, salaris f 500, had zich een sollicitant aangemeld. Naar wij vernemen heeft die zich thans terugge trokken, zoodat een nieuwe oproeping zal moeten plaats hebben. Zijn wij goed inge licht, dan zal die oproeping geschieden tegen 600 gulden. Ter vervulling der vacature is thans tijdelijk aangesteld mej. Klop. In de heuen middag gehouden ver gadering der Afdeeling Zaltbommel e. O., van den Bond van Ned. Onderwijzers werd een nieaw bestuur gekozen, bestaande uit de heeren: Jacobs, voorzitter, Vromans, vice-voorz., Van Langeraad, secr., Appel (Opjjnen) 2e secr. en v. d. Werf, penning meester. Naar aanleiding van een schrijven van het Hoofdbestuur, om propaganda te ma ken voor de weerstandskas, werd besloten, zooveel mogeljjk bij allen die belangen uit een te zetten, om zoodoende voorstanders hiervoor te winnen, die deze kas geldelijk willen steunen als corresp. lidhiervoor aan gewezen de heer Appel te Opgnen. Na behandeling van eenige ingekomen stukken en eenige huishoudelijke zaken werd door een der aanwezigen de vraag te berde gebracht, of het zegel, voorkomende op de mandaten, waarop de uitbetaling der jaarwedde plaats heeft, moet betaald worden door den onderwijzer. Hierop werd geantwoord dat bij missive van 27 Jan. '87 door den Min. van Fin. in overeen stemming van zijn ambtgenoot van B. Z. is beslist, dat het zegel ten laste der gemeente komt. Vervolgens werd de vergadering gesloten. ALMKERK, 6 Sept. Bij gelegenheid van den van wege de afd. Almkerk der Noord-Brabantsche Maatschappij van Land bouw alhier gehouden wedstrijd, zgn be kroond Stieren 1893. Ie prijs, de heer F. de Klerk, alhier; 2e prijs, de heer G. v. d. Koppel, alhier; 3e prijs, de heer W. N. de Leeuw, alhier. Hengsten 1893. Ie prijs ingehouden2e prijs, de heer B. Snoek, alhier; 3e prijs, de heer VV. N. de Leeuw, alhier. Hengstveulens 1893. Ie prijs, de heer A. Z. Snoek, alhier; 2e prijs, de heer B. Snoek, alhier; 3e prijs, de heer A. Jonkers, alhier. Volbloed-afstammelingen paarden stamboek. Hengstveulens, le prijs, de heer A. Z. Snoek, alhier; 2e prijs, de heer B. Snoek, alhier. Merrie veulens, le prjjs, de heer P. Ver schoor te Dussen. Merriën 1892. le en 2e prijs, de heer B. Snoek, alhier. Die volbloed-afstammelingen zgn afkom stig van de merrie no. 80. WAALWIJK. Den Edel Achtbaren heer Jhr. August van Grootenhuis, burgemeester alhier, werd bij gelegenheid van zijn ge boortefeest, door de harmoniën Crisp jjn« en »l'Esperance« en de zangvereeniging »Cecilia« eene aubade gebracht, welke, zoo als te begrijpen is, veel volk op de been bracht. De vereenigingen werden mild door den burgervader bedacht. WOÜDRICHEM. Van de le openbare school alhier slaagden twee leerlingen voor het toelatingsexamen Hooger Burgerschool te Gorinchem en wel M. Varossieau en W. L. Varossieau. De uitslag van de verkiezing voor een lid van den gemeenteraad is, dat her stemming noodig is tusschen de heeren R. Boomer, die 39, en D. Daim, die 23 stemmen kreeg. De heer W. Ambrosius had 21 stemmen. 's-BOSCH, 1 September. Heden heeft de HoogEd.Gestr. heer Mr. A. E. J. Baron Van Voorst tot Voorst de betrekking van Commissaris der Koningin in deze provincie aanvaard. Op uitnoodiging van Z.H.Ed.Gestr. ver- eenigden zich de heeren ambtenaren der Provinciale Griffie omstreeks elf uur in een der lokalen van het gouvernementsgebouw, alwaar zij door den heer Griffier aan Z.H.Ed.Gest. werden voorgesteld. [n zeer welwillende bewoordingen ver klaarde de heer Comm. der Koningin, dat het hem hoogst aangenaam was met het corps ambtenaren kennis te maken. Al was deze kennismaking, vervolgde de heer Commissaris, uit den aard der zaak slechts een zeer oppervlakkige, zij zal weldra eene meer bijzondere worden. Tevens gaf Z.H.Ed.Gestr. de verzekering, dat hg van zijnen kant, waar hij kan, de belangen der ambtenaren zal voorstaan en bevorderen. Van den kant der ambtenaren deed hij een beroep op hunne welwillend heid om hem met de ervaring en onder vinding, door allen in meer of mindere mate in den dienst der provincie opgedaan, waar noodig ter zijde te staan. Ten slotte drukte Z.H.Ed.Gestr. de hoop uit, dat de samenwerking met het eorps ambtenaren steeds de meest nuttige en vriend schappelijke moge zijn. De heer Max, als oudste commies, beant woordde deze voor de ambtenaren zoo zeer welwillende gevoelens van 't nieuwe hoofd van 't gewest en gaf namens hen de ver zekering, dat zij van hunne zijde zeer zeker bereid zullen worden bevonden, waar noodig, hun hulp en steun, zooveel in hun is, te verleenen. GORINCHEM. Onze stadgenoot, de heer M. Waltheer, leerling der H. B. S. alhier en geslaagd voor het eind-examen, is te Haar lem geplaatst op de Militaire school. In de 2e Militaire afdeeling te Utrecht zgn aanbesteed 63000 kilo harde tarwe a f 5,95 per kilo. 28000 kilo zachte tarwe a f 6,66 per kilo. Voor Harderwijk: 16500 kilo harde tarwe a f5,96 per 100 kilo. 5500 kilo zachte tarwe a f 6,68 per 100 kilo. Bij de 3e divisie Infanterie te Breda: 28000 kilo harde tarwe a f 5,97 per 100 kilo. Aannemer de heer H. de Gier, alhier. DALEM. Het prachtige najaarsweder komt vooral den landman, bij het inzamelen van verschillende produeten ten goede. Voor namelijk ten opzichte van het hooi profiteert hij daarvan. De tweede snede grasgewas toch komt heel wat beter binnen dan de eerste; sommige stukken geven meer en beter kwaliteit hooi dan den eersten keer. Ook met de aardappelen gaat het naar wensch. De uitkomst geeft over het geheel geen reden tot klagen. Daarbij is dit artikel prjjzig, en vindt het gereeden aftrek. Aan den afslag te Vuren werd heden nog f2.20 per H.L. besteed. De rekening der gemeente Gorinchem over 1893 is vastgesteld in ontvang op f 240,090,53s en in uitgaaf op f229,089,166. Zij sluit alzoo met een batig saldo van f 11.001.37. De gemeente-begrooting voor 1895 heeft voor ontvangst en uitgaaf f244,368,006, tegen f242,750,63 voor die van 1894. Binnenland, De correspondent van de »N. R. Ct.« te Batavia seint van 5 dezer: Het negende bataljon met eene sectie bergartillerie is naar Kela, ten zuid-westen van Mataram, vertrokken met het bevel om het met granaten te beschieten. De zeemacht vernielt thans het paleis te Mataram. De generaal vraagt meer oorlogs schepen om de westkust te blokkeeren. Telegrammen van het »Nieuws« en de >Telegraaf« brachten eergisteren berichten uit welker onderling verband valt af te leiden, dat het detachement van kapitein Lindgreen geheel in de macht der Baliërs is gevallen en dat de vorst van Lombok aanbiedt de gevangenen in vrijheid te stellen indien onze troepen terugkeeren. Van den Gouverneur-Generaal is onder dagteekeuing van Donderdag jl. bij het Departement van Koloniën ontvangen het navolgende telegrafisch bericht betreffende de expeditie op Lombok Gisteren kampong Kale aan zuidelijken oever de Antjar-rivier bezet met twee com pagnieën infanterie en sectie veld-artillerie, tot steun operatie heden tegen Aroen, 1400 meter van Mataram. 'Blgkens een te Amsterdam ontvangen particulier telegram, heeft het »Bataviaasch Nieuwsblad« voorgesteld eene loterij ten bedrage van een half millioen te houden, ten bate van de Lombok-expeditie. Aan de oproeping van den heer L, den Beer Poortugael voor Lombok hebben reeds 150 jongelieden gehoor gegeven. Dit is nu alles mooi en wel maar toch lang niet voldoende. 't Wil ons zelfs voorkomen, alsof alle besluiten, als om b.v.b, zonder eenig ver stand van den krggsdient te hebben naar Lombok te willen gaan, om eene in zameling van gelden te houden voor de achter big venden van de gesneuvelden, om eene loterij hiervoor op te richten enz. enz. blijken geven van weinig overdenking. Wat zal men tegen den vijand doen met geheel ongeoefende soldaten, al is de wil goed, (neem een voorbeeld aan de studenten die in der tijd naar de Belgische grenzen trokken, doch nooit in 't vuur zijn geweest); wie is feitelijk verplicht voor de achter blij venden te zorgen? Is 't geen schande, dat er nu nog jaarlijks gebedeld wordt voor de oudstrjjders? Laten wij liever een voorbeeld nemen aan de Vereenigde Staten van Amerika, die allen, die zich in den vrijheidsoorlog verdienstelijk hadden gemaakt, ook de achter blij venden, een persioen verzekerden. Is er iets treurigers denkbaar, dan waar men spreekt van >eer op houden* enz. deze dapperen aan de willekeur des noods van een nageslacht prjjsgegeven worden? Ziet men geen eervol-vermelden, zelfs met medailles versierden, door den last der jaren en de zorgen des tijds gebukt, van aalmoezen leven Laat ons toch vooral in de ure des ge- vaars kalm nadenken, geen onbezonnen dingen zeggen, maar handelenen ver trouwen op hen die het bestuur in handen hebben. Het »Nieuws van den Dag* ontving het volgende bericht Lindgreen, Uljaki, Van der Plank met 60 soldaten uitgeleverd. Zij waren goed be handeld. De lijken waren ongeschonden big ven liggen. Radja had plan aan te vallen. Bij het nieuwe bombardement werd de kroonprins gewond. Balineezen trekken naar het gebergte terug. Het 2de bataljon bezet een verlaten ver sterking westelgk Mataram. Het 9de heeft stelling genomen te Kaleh, den vijand be schoten en teruggeslagen met achterlating van repeteergeweren en lansen. Onzerzjjds geen verlies. De Marine verhindert de vlucht van Dji- lantik naar Bali niet. Dr. A. Kuyper, lid van de Tweede Kamer en hoofdredacteur van »De Standaard,* is, naar »De Tijd* meldt, op zijn gewoon jaar- ljjksche reis vrij ernstig ongesteld geworden. Zgn toestand wekt thans echter geen be zorgdheid. Tot volkomen herstel van krachten zal hij echter eenige weken te Brussel, waar hij vertoeft, moeten blijven. De »St.-Ct.« bevat een Kon. Besluit be palende dat de tegenwoordige zitting van de Staten-Generaal zal worden gesloten op Zaterdag 15 Sept. a.s., des namiddags te 3 uur door den Minister van Binnenlandsche Zaken in naam der Koningin. Men schrijft uit den Helder: Wanneer HH. MM. de Koninginnen a.s. Woensdag ter reede van Texel een revue over onze oorlogsvloot zullen houden en bij die gelegenheid ook de gemeente Helder met een bezoek vereeren, zal 't daar zeker niet aan de noodige geestdrift ontbreken. Nu al is men er druk in de weer om zich op den grooten dag voor te bereiden, niet alleen de marine, maar ook de burgerij. Onder eere-voorzitterschap van den bur gemeester is eene feestcommissie gevormd, die de leiding der feestviering in de gemeente in handen heeft. Volgens de officieele mededeelingen zullen HH. MM 's avonds omstreeks 6 uur weer naar Soestdjjk terugkeeren, maar ook daarna zal het feest worden voortgezet. Als alles naar wensch gaat zullen openbare concerten, gondeloptocht en vuurwerk elkaar dan nog opvolgen. Eerepoorten en mooie gevelver- sieringen zullen niet ontbreken; de bloemisten hebben 't nu reeds het drukst van allen. Sommige hotels hebben nu reeds geen kamer meer disponibel, waaruit mag worden afge leid dat het bezoek van vreemdelingen op den feestdag zeer talrijk zal zijn. Te Berg-Ambacht zgn ernstige onge regeldheden voorgevallen, in verband met daar genomen maatregelen tegen het mond en klauwzeer. De burgemeester heeft mili taire hulp gerequireerd, waarop een deta chement, sterk veertig bajonetten, onder commando van den ln luit. Spaan uit Gouda daarheen vertrokken is. Bjj kon. besluit is tot voorzitter van de Eerste Kamer der Staten-Generaal, gedu rende de zitting die zal aanvangen den derden Dinsdag in September a.s., benoemd mr. A. van Naamen van Eemnes, lid van die Kamer. Heusden, van 30 Aug. tot 6 Sept. Meeuwen c.a., van 1 Aug. tot 1 Sept. Drongelen, van 1 Aug. tot 1 Sept. Veen, van 1 Aug. tot 1 Sept. Eethen c.a., van 1 Aug. tot 1 Sept. Geboren Lina, d. v. M. Storehart en W. UijthovenCornelis z. v. J. A. van Enk huizen en E. van Kuik; Willem, z. v. W. van Vark en H. H. Brander horst. D. de Bie; L. van Eseh, 54 j., wed. v. M. Sterrenbergh met E. Kooien, 61 j., wed. v. H. Rijken. Over de maand Aug. Dussen. E. J. Verschoor. RECLAMES. 's-Bosch is weer een prachtigen winkel rijker geworden. Op de Markt heeft de heer P. Caesar een magazijn geopend van Witte goederen (zie adv.) Het uitwendige ziet er prachtig uit en het inwendige van genoemd magazijn, och, daar kunnen wij, mannen, zoo weinig over oordeelen, dat wij ons daar maar liever niet aan wagen, maar dit aan de dames overlaten. Soliede goederen, lage prijzen is stelregel. Met vertrouwen kunnen wij ouze lezeressen aanraden eens een bezoek te brengen aan het nieuwe magazijn. Nog eenige dagen, en de gezellige kermis- drukte heerscht weer in de oude Bisschops stad. Zij, die kermis gaan houden en den inwendigen mensch willen versterken, kunnen wij met vol vertrouwen aanbevelen het geheel opnieuw gerestaureerd en naar de eischen des tijds ingericht Café-Restaurant Oud- Stadskoffiehuis te gaan bezoeken. (Zie adv.) De consumptie is er puik, de bediening net en de prjjzen zeer billijk, zoodat verdere aanbeveling onzerzijds wel overbodig is. HEUSDEN, 7 Sept. Op de botermjjn waren heden aangevoerd 101 kilo. De prjjs variëerde van f 1.14 tot f 1.32. DUSSEN, 6 Sept. Aangevoerd 199 kilo boter. Prijs f 0.901.06. Markt gezet f 0.98. Eieren f 0.95 per 26 stuks. 6 n n a - 1et 1.20 SCHOONHOVEN, 5 Sept. Hennep. Aan gevoerd werden partijen. Prijs van gel ling f 13.25 a bind f 14.a schil f 19.— a 20.alles per 50 kilo. Hennepzaad f 7.75 a per H.A. ALBL ASSER WAARD, 7 Sept. Men be steedde in de afgeloopen week voor kaas van f 16.50 tot f 23.50 per 50 kilo, naar qual., zwaardere f 25,00 >a 26,00. WATERHOOGTE KEULEN. 5 Sept. 2.17 M. boven 0. 6 Sept. 2.16 M. 7 Sept. 2.26 M. Waterhoogte Heusden. 5 Sept. (voorm. 8 uur) 1.32 M. -f- A. P. 6 Sept. 1.40 7 Sept. 1.47 van 1852—1890; ook Postzegels van allerlei waarde, koopt of ruilt tegen postzegels van alle landen der wereld. AUG. ViN DE VELDE, JjVmstex*daxxi* IPlaatselijlx Nieuws. LOMBOK. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: Bartholomeus Bollen, 32 j. en Maria Elisabeth van de Kleine Mul der, 21 j. Geboren: Johan Hermanus, z. v. J. C. J. v. Eggelen en C. M. Kusters. Geboren: Maria Jakoba, d. v. Cornelis Adriaan Quirgus en Pietronella Magrietha Vos. Overleden: Willem van Lier, 70 j. Geboren: Gerrit Jan, z. v. H. van Steen- brugge en E. Schaddelee; Gretske, d. v. J. Hoekstra en C. Branderhorst; Pieter Mathijs, z. v. D. C. Bron en J. Lievaart. Overleden: Adriaan Nouwens, 75 j., echtg. v. Ja. de Wit. Geboren: Pieternella Sophia, d. v. H. N. Zonneveld en E. Mohr; Antonia, d. v. A. E. Clement en J. v. Hemert; Germina, d. v. O. van Rijswijk en C. van Honk. Overleden: Oatalina Adriana Sack, 19 j.; Machiel Vos, 12 w. Getrouwd H. de Bie, 68 j., wed. v. E. Snijders met A. van Lier, 67 j., wed. v. Overleden: Dirk Broekhuizen, 11 m.; Marius Vos, 9 m. Getrouwd: Leonardus de Wit, 24 j., jm. met Maria Hofmans, 21 j., jd. Geboren: Antonius Hendrikus Josephus, z. v. L. v. d. Pluijn en A. van Dinteren; Catharina Petronella, d. v. J. Vrins en J. van LuxemburgJan, z. v. G. voor den Dag en A. StrikAdriana Elisabeth, d. v. H. van Dongen en M. van de Nobele; Maria, d. v. C. de Bodt en H. Smits; Jacoba, d. v. C. van Ham en Th. van üortmont; Adri- anus, z. v. G. van Delft en de Wit; Hen drikus Bernardus, z. v. L. van Dijk en H. M. JansenHubertus Hendrikus, z. v. B. Peterse en M. van DeursenGerardus Al- phonsus, z. v. L. Jansen en W. M. J. F. PeetersMathijs, z. v. M. van Tilborg en Overleden: Johannes van der Mast, 41 j., echtg. v. Gijberdina van Iersel; Jan de Ronde, 3 m. Marktberichten. 's-BOSCTI, 5 Sept. Boterprijs heden van ƒ0.90 h 1.10 WAALWIJK, 5 Sept. Be prijs der Boter was van ^1,16 tot f 1.44 per Kilo BESOOIJEN, 4 Sept. De prijs der Boter was van ƒ1.10 tot f 1.30 per Kilo. Aangevoerd 419 Kilo. 'f ASP IK, 5 Sept. Be prijs der Boter was van ƒ1. tot ƒ1.33 per Kilo. Aangevoerd 150 Kilo. DORDRECHT, 7 Sept. De prijzen van Boter zijn Gras stukken 70 a 58 ct., tonnen f 11.75 a 11 Hooi stukken a ct., tonnen f 0.00 a 0.00. Wei, stukken 55 a 48 ct., Kunst44 a 30 ct. Kieren 4.50 a 4.per 100 stuks. DORDRECHT, 6 Sept. Tarwe. Jarige, puike Zeemt - sche Vlaamsche en Overmaassche f 6.30 a 6.80, Over- maassche goede en mindere f 5.70 a 6.20. Nieuwe vuike Zeeuwsche, VI. en Overm. f 4.50 a 5.50, dito goede f -.h -.dito mindere en blauwe f 3.50 ct 4.20, dito Zomer -.a -. dito Canada -.a -.Rogge. Zeeuwsche, Vlaamsche en Overmaassche f 4.50 a 5.00. Gerst. Winter Zws. en VI. Zakmaat f 2.50 a 3.50, Overmaasch en Flakkeesch Zakmaat f 2.a 3.Zomer Zws. en Vlaamsch Zakmaat 3.a 3.50, Overm. en Flakkeesch Zakmaat f -. a Haver. Voeder 3.a 4.Dikke 4. 4.50. Boonen. Witte f -.a Bruine f -. a Erwten. Blauwe Kook f 7.a 8.50, Voeder a 5.50 a 6.Koolzaad. Nieuw f a en jarig f a per hectoliter en puik Odessa op per 240 kilo gehouden. ^Adverteritiën-

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1894 | | pagina 2