Hkusdkn, 4 Sept. 1895. Plaatselijk Nieuws. Binnenland. UurLrerlijlre Stand. Geboren: Antonie, z. v. Antonie Smits en Jannigje Grardina Kentie; Gerrit, z. v. Jan Lankhaar en Heiltje van Dnlst; Elske, d. v. Ara. van der Vliet en Maaike Bies heuvelCornelis, z. v. Antonie Versehoor en Elisabeth van der Vliet; Hendrik, z. v. Geert Boltjes en Riemke HoekstraAart en Francina, zoon en dochter van Govert de Rade en Alabina Kant; Hendrina, d. v. Jan van Tilborg en Hendrika van Veen. Overleden: Johanna Roza, 5 w.; Antonie Smits, 12 d.; Pietje Crielaard, 3 m.; Gover- dina van Andel, 2 m. Overleden: Goverdina van Tilburg, 78 j., wed. v. G. vau de NieuwegiesseuElisabeth vau Gam meren, 7 m. Ondertrouwd: Frans Vink, 22 j., met Adriana Scheurwater, 21 j. Overleden: Herman Heudrikus Scheur water, 4 m. Geboren Margaretha, d. v. Pieter Simon van Tilborg en Willemiua van Os. Overleden Levenl. aangegeven kind, mannel. gesl., van Johannes Verschoor en Hendrika van der Pjjl; Hendrika van der Pijl, 24 j., echtgen. vau Johannes Verschoor levenl. aangegeven kind, mannek gesl., van Hendrik van Andel en Cornelia Groenevelt Peter Oldenburg Wzn., 1 m. Geboren: Marina, d. v. Maaike Vos; Henriette, d. v. H. v. Baak en H. Kuil; Evert Pieter Dirk, z. v. W. den Dekker en A. E. Vos; Machielia, d. v. D. G. Vos en G. van RijswijkCornelis Johannes, z. v. E. Schreuders en L. Vollenhove; Maria Antonia, d, v. A. J. Saek en M. Lankhaar Johan, z. v. G. van Ballegoojjen en J. Opstelten; Adriana, d. v. J. J. Schouten en M. A. van Ballegooijen. Getrouwd: H. Crielaard, jd., 25 j., met J. P. Burgbout, jd. 23 j. Geboren: Petronella Adriana, d. v. A. A. H. Kramer en P. A. Boll; Maaike, d. v. A. llaasse en K. M. Bax; Cornelis, z. v. W. Honcoop en D. H. van der ZaakenPaulina, d. v. M. Storcbart en W. UjjthovenMaaike Maria, d. v. L. van der Steenhoven en J» Mans. r'. Overleden: Barend Antonie Lankhaar, 2 m.; Dirkje Cornelia Broekbuizen, 3 m. Voor de Dames. hit ondervond een drankverkooper, die vier »salonsc er op na houdt, en die vele jaren lang, hoewel hg voortdurend de wet ont doken had, door de overheid was met rast gelaten. Nu en dan was wel een zjjner barkeepers opgeroepen om zich te verant woorden, maar steeds werd die weer vrij gelaten, dank zij den invloed van den een of anderen vriend der drankhandelaars. Nu is 't den heer Mullins anders vergaan. Hjj kon niemand vinden om hem vrjj te maken, en scherp is 't hem ingeprent, dat wie tegen de wet handelt, de gevolgen dragen moet: hjj zal dertig dagen moeten zitten en 250 dollar boete betalen. Zondag werden in New-York geen po gingen gedaan om de drankgelegenheden te openen. De samenwerking van het stede lijk bestuur met de rechterlijke macht bljjkt niet te weerstaan en de dorstigen trok ken de rivier over naar Brooklyn, waar de koffiehuizen gesloten heeten, maar waarvan de achterdeurtjes bjj vergissing open waren gebleven. BEKENDMAKING. Burgemeester en Wethouders van Heusden brengen ter openbare kennis, dat de gemeente- begrooting voor het dienstjaar 1896, zooals die den Raad is aangeboden, ter secretarie der gemeente voor een ieder ter lezing is nedergelegd en tegen betaling der kosten in afschrift verkrjjgbaar is. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Secretaris, De Burgemeester, H. J. van Eggelkn. Honcoop. HEUSDEN, 7 Sept. Naar wij vernemen is, dank zij de onver moeide pogingen van onzen Burgemeester, de verbinding van onze gemeente met het spoorwegnet door raiddel van een stoomtram thans verzekerd, even als de geheele uit voering van het bekende plan. In de jongst gehouden raadsver gadering is de gemeenterekening voorloopig vastgesteld op de ontvangsten f 16209.57 s en de uitgaven f 15644.87s. Alzoo met een batig slot van f 564.70. In dezelfde vergadering is de heer C. de Jongh, alhier, herkozen als ambtenaar van den Burgerljjken Stand wegens periodieke aftreding als raadslid. Bjj de gisteren alhier gehouden ver pachting vaa de Godshuizen van Heusden heeft de hooitoemaat opgebracht f 1069 het vorige jaar was de opbrengst f1119. De vi^oher Ph. Schermers had heden het geluk een flinke zalm te vangen in de nieuwe rivier de Maas, onder Genderen, die hjj later k f 1.10 per pond verkocht. Het is nu al de tweede of derde keer van dit jaar, dat in de nabjjheid dezer gemeente een zalm gevangen is. Zou dit ook een voor teeken zjjn, dat deze visch bg de opening van de geheele rivier zjjne reis ovr Heusden denkt te nemen? HERPT, 6 Sept. In de laatste raads vergadering werden geïnstalleerd de leden A. van Grevenbroek en J. Verhoeven, en herbenoemd tot wethouder, met algemeene stemmen, A. van Grevenbroek. NIEUWENDIJK, 6 Sept. Door de politie is gister alhier bij de bakkers de wicht van het brood gecontroleerd. Daarbjj moet naar men ons verzekerde gebleken zijn, dat er aangaande de bepalingen daartoe, vergeetachtigen zjjn. 't LAND tan HEUSDEN en ALTENA. De tjjd van uitrusten begint reeds te naderen voor den landman. De oogst is op de meeste plaatsen reeds binnen en het mag gerust gezegd wordengoed binnengehaald. Alleen het hooien van toemaat, het rooien van aardappels en nog enkele andere bezigheden van ondergeschikt belang resten nog. Wat de qualiteit en de quantiteit betreft van het hooi, de toemaat, de granen en aardappels deze laten niets te wenschen over. Rotte aardappels worden weinig aangetroffen; de markten zijn daardoor overvoerd en als on middellijk gevolg daarvan de prjjzen laag. Beste witte kralen vinden voor een f 1 per H.L. nog altijd geen koopers. Ook voor de latere soorten zal zeer waarschijnlijk geen hooger prjjs besteedt worden, wjjl er overal overvloedig aardappels zijn gegroeid. De veeprjjzen bljjven ongeveer op geljjke hoogte, er is eerder eene stijging dan wel eene daling te bespeuren. Door den overvloed van voeder is niemand genoodzaakt wegens ge brek daaraan vee te verkoopen, hetgeen andere jaren dikwjjls plaats heeft. Kalf- koeien gelden f 160 a f 130, dito vaarzen f 125 a f 170, melkkoeien f 120 a f 160, vette koeien 28 a 32 ct. het pond, vette kalveren 22 a 25 ct. het pond (levend ge wogen), vette varkens 20 a 22 ct. het schoon pond. De boter bljjft aan een tarne- lgken prjjs, die vooreerst nog wel niet zal dalen. Naar wjj vernemen zal op Donder dag 19 Sept. a.s. de processie van Heusden naar Bokhoven haar jaarlijksche pelgrims tocht houden. Evenals vorige jaren zullen de pelgrims de tocht weer per boot Maas stroom* kunnen maken. BIESBOSCH. De paarden- en duiven- boonen worden alom binnengehaald, een bewgs wel, dat alles vroeg rijp is en over het algemeen valt het gewas niet tegen. Ook is men bezig met het rooien der blauwe aardappelen, doch dit gewas is vrij min en da prijs bovendien zeer laag. Schut- en aalvisschergen zijn bevredigend. GAMEREN. J.l. Donderdag werden de kinderen der openbare- alsmede die der be waarschool, aangenaam verrast. Ter ge legenheid van het huwelgk van onzen ge- achten burgemeester, werd hun een feest bereid. Naar den eisch uitgedoscht verscheen de jeugd op het aangegeven uur aan het schoolgebouw, waar chocolade met broodjes op hen wachtte. Na eerst zich daaraan te hebben goed gedaan vertrokken ze van daar en brachten, vergezeld van het hoofd der school met diens personeel, een serenade aan bruid en bruidegom. Na een optocht door het dorp keerde men vroolgk gestemd en bgzonder tevreden al zingende huis waarts. Gisteren zou de landbouwer v. R. alhier een vet varken, 't welk hij verkocht had, aflevereH. Met behulp van anderen, deed men het beest op het voertuig, doch toen men een oogenblik daarna voor ver trek gereed was lag het dood op de kar, wat de oorzaak daarvan is, ligt in 't duister, doch dat zoo iets een treffende slag is, is ongetwgfeld. Met den aardappelhandel blgft het op denzelfden voet voortgaan. Voor f 1 a f 1.05 gaan ze nog dagelijks weg, met kleine partijtjes (Geld. kralen). Naar de blauwen wordt niet gevraagd, evenmin naar de z.g. landbouwers. DALEM. Tot wethouder der gemeente Vuren is herkozen de heer C. van Aadel. Tot voorzitter van den polder Dalem is benoemd de heer W. van Dannis. De handel in varkens schjjnt iets levendiger te worden. De prijzen zijn dan ook eenigszins hooger; men besteedt thans 20 a 201/j ct. voor het half kilo, vuil. WOUDRICHEM. De bakenmeester L. A. van Boekei is in dezelfde betrekking overgeplaatst naar Dussen bg de Nieuwe Maas. AN DEL, 3 Sept. Bg de op heden ge houden raadsvergadering is herbenoemd tot wethouder de heer A. van Herwjjnen. DRONGELEN. Tot wethouder herkozen de heer J. Oerlemans en benoemd tot ambte naar van den Burgerlijken Stand het onlangs nieuw benoemde raadslid de heer J. de Haan. DUSSEN, 3 Sept. De herkozen leden van den gemeenteraad, de heeren J. H. Stael en A. A. H. van Honsewgk, werden heden geïnstalleerdlaatstgenoemde, die door de aftreding als raadslid, het radicaal als wethouder had verloren, werd weder als zoodanig herbajaoesKÏ. De-begrooting van inkomsten en uitgaven der gemeente voor den dienst 1896, werd mede vastgesteld, zoo in ontvang als in uitgaaf op een bedrag van f 18.626.50Yj- MEEUWEN, 3 Sept. Heden hield de raad dezer gemeente eene vergadering tot het installeeren der nieuw gekozen leden enz. In plaats van den heer B. Br., welke de gemeente metterwoon heeft verlaten, werd het lid C. de Graaff Az. benoemd tot wet houder en ambtenaar van den B. Stand. Verder werd de rekening der gemeente over 1894 vastgesteld en goedgekeurd tot een bedrag in ontvangsten van f 5744.01, in uitgaven van f 5108.56s, alzoo meteen batig slot van f 635.56s. DE WERKEN, 6 Sept. Heden morgen omstreeks half 12 ontstond door onbekende oorzaak brand in een wagenschuurtje, staande bij de stelling van J. voor den Dag in den Werkschen dijk. Dit schuurtje brandde ge heel af en reeds had het rieten dak van de boerenstelling zelve reeds vlam gevat, toen de spuit van De Werken er bij kwam en het met inspanning van alle krachten mocht gelukken het dak weer te blusschen, zoodat verdere onheilen werden voorkomen. Dat zoo goed afliep is voor een groot deel te danken aan Adr. Kooijman, wien daarvoor een woord van lof toekomt. De »Telegraaf« sekrjjft. Wij lezen in het Rotterdamsch Zon dagsblad >Naar ons van zeer geloofwaardige zjjde wordt medegedeeld, dreigt het dynamiet met nieuw gevaar. Door eene Rotterdamsche firma (de naam is ons genoemd) zou namelijk van de Regeering verlof gevraagd en verkregen zjjn voor den geregelden opslag van vijftig duizend kilogram dynamiet in eene berg plaats aan de Oostelijke punt van het eiland Rozenburg, vlak tegenover Vlaardingen, en dus zoowat op het kruispunt van de scheep vaart. Wat is er van die zaak? Wij bepalen ons voor heden tot die vraag, ons voorbehoudende, zoodra wij de noodige inlichting ontvangen, nader hierop terug komen.* De geruchten blijven aanhouden, dat de Belgische grenzen spoedig weder opengesteld zullen worden voor den invoer van runderen uit Nederland. Mogen zij op goede gronden steunen Het vertrek van den luitenant-generaal Vetter, benoemd commandant van het leger en chef van het Departement van Oorlog in Nederlandsch-Indië naar Batavia is bepaald op den 20n vau deze maand. Thans is, naar aan »De Tgd* wordt medegedeeld, het programma vastgesteld voor de protestmeeting, door het bestuur van den Alg. Ned. Zouavanboad op touw gezet tegen de bewering, dut de voormalige pauselgke zouaven, door zich destijds in vreemden krijgsdienst te begeven, het Neder landerschap zouden verloren hebben. Den 22 ten September zal deze meeting te 's-Hertogenbosch plaats hebben; ora 10 uur 's morgens heeft de ontvaagst plaats. Eenige invloedrijke ingezetenen te Scheve- ningen hebben het plan gevormd om door inschrijving op een obligatie- of aandee'en- leening een kapitaal bijeen te brengen van 2 a 3 ton ais bijdrage voor den aanleg eener visschershaven. Geljjk men weet hebben de reeders zich reeds tot een jaarlijksche bgdrage van 3 percent der besommingen van de haring- visscherij verbonden. Door den Bond van Nederlandscbe On- derwjjzers is, op het verzoek om geregelde uitbetalingen van het tractement aan het on derwijzerspersoneel, 't welk op vele plaatsen heel wat te wenschen overlaat, volgend antwoord van den Minister van Binnen- andsche Zaken ontvangen De Minister: Krachtens machtiging van de Koningin- Weduwe Regentes van 2 dezer no. 25, be schikkende op het adres van hoofdbestuur ders van den Bond van Nederlandsche Onderwijzers, te Amsterdam, waarbjj instem ming wordt betuigd met het adres van het Hoofdbestuur van het Nederlandsch ünderwjjzers Genootschap, betrekkeljjk de ongeregelde uitbetaling van onderwjjzers- jaarwedden in Limburgsche gemeenten d.d. 26 Februari 1895. Geeft aan adressanten te kennen, dat reeds door de tusschenkomst van de regee ring en van het Prov. Bestuur de achter stand op de bedoelde jaarwedden is inge haald en dat al het mogelijke wordt gedaan om in de toekomst de geregelde uitbetaling dier jaarwedden te verzekeren. Men meldt uit Ridderkerk: Gisteren werd alhier het lijk gevonden van een onbekend, zeer net gekleed heer, die bljjkbaar door vergif een eind aan zjjn leven had gemaakt. Men vermoedt dat dit de heer is, die sedert eergister-avond uit Rotterdam wordt vermist. Een advertentie in de »N. R. Ct.« van gisterenavond luidende: J. kom terug, Ali, wordt daarmee ook in verband gebracht. Familie van dien heer is naar Ridderkerk vertrokken om het ljjk te bezichtigen. Als het vermoeden waarheid bevat, dan verliezen in hem verscheidene nuttige instellingen een ijverig bestuurder. Naar ons wordt meegedeeld, is de ge meente Hooge-Zwaluwe, die, zooals men weet, dezer dagen op zoo ontzettende wijze werd geteisterd, nauw verbonden met het Huis van Oranje. Frederik Hendrik, Prins van Oranje- Nassau, die heer dier vroegere heerljjkheid was, stichtte uit groote sympathie voor die gemeente aldaar in 1641 een fraaie kerk, die nog een waar sieraad der gemeente is. Die kerk nu was aanvankeljjk het middel punt van den brand, weerstond dien geheel, zonder noemenswaardig nadeel, beschermde de aan de voorzjjde der kerk gelegen ge bouwen en verder ook de woning van den president-kerkvoogd, onder wiens beheer nu pas enkele maanden geleden een gevonden gedenksteen der stichting, met jaartal enz., in den voorgevel werd ingemetseld. Erkente lijkheid aardig beloond, zou men kunnen zeggen Tevens vernamen wij, dat een adres aan H. M. de Regentes is aangeboden, met dringend verzoek om de subsidie van f 500 's jaars aan de kerkelijke gemeente voor het onderhoud der kerk door den Staat te willen herstellen, die eerst door Frederik Hendrik en bij het vervallen der heerljjkheid door den Staat tot op 1810 werd uitgekeerd, doch na de Fransche overheersching niet werd hersteld, daar de adressant van meening is, dat een gemeente, die zóó ontzettend werd getroffen, die groote uitgaaf al te hard treffen zou, vooral nu het te voorzien is, dat in de eerstvolgende jaren de ééne helft der ge meente de andere zal moeten ondersteunen. De heer Fabius zal vermoedelijk zjjn hoogleeraarsambt aan de Vrije Universiteit te Amsterdam than3 nederleggen. Een paar jaar geleden meende hjj op grond van dat ambt het wethouderschap niet te kunnen bekleeden. Hij zal nu waarschijnlijk (evenals de heer De Savornin Lobman en wellicht nog een derde hoogleeraar) die Universiteit verlaten, wellicht in verband ook met het opgeworpen geschil over d# orthodoxie van den heer Lohman. Sedert een dag of veertien had de onder inspecteur van politie T. Alberda te Rot terdam, daartoe door verschillende doch vage aauwijzingen geleid, er de lucht van ge kregen, dat een oude tuchthuisboef zich te dezer stede onledig hield met het maken van valsche munt. De nasporingen van den inspecteur bleveu niet onbeloond. Hij kwam allengs tot de wetenschap dat op een kamer en een keu kentje van pand no. 40 aan de Eerste Dieigaardestraat gehuisvest was zekere N. J. Kouw, een 46-jarig man, die geheel op zichzelf woonde en met zijne buren niet de minste gemeenschap onderhield. Hem bleek ook dat deze Kouw in het jaar 1883 tot 12 jaren tuchthuisstraf veroordeeld was wegens het maken van valsche muntbiljetten. Vanochtend deed de justitie, van een en ander in kennis gesteld, een inval in Kouw's woning. Vergezeld van den onder-inspecteur Alberda togen de substituut-officier van justitie mr. H. J. K. Djjckmeester en de rechter-commissaris mr. J. H. van Meurs, van een smid vergezeld, derwaarts. De deur was open, en justitie en politie vonden Kouw druk aan zijn misdadig werk. Hg werd terstond gegrepen en geboeid. In de door hem betrokken woning werden o.m. gevonden een pers, verschillende cliché's massa's verf, gereedschappen bij valschemun- ters in gebruik en ook een afgewerkt valsch bankbiljet van f 25. Een en ander werd in beslag genomen, en de verdachte, na een voorloopig verhoor, naar de strafgevangenis aan den Noordersingel overgebracht. Het Algemeen Politiebla dsignaleert 10 matrozen op Hr. Ms. pantserschip Konigin Wilhelmina der Nederlanden, die van boord weggeloopen zjjn of achtergebleven te Lourenyo Marquez. Van de Yeluwe schrjjft men dat in die streek de boekweitoogst, waarmede men thans druk bezig is, zeer goed is gelukt. Naar wij vernemen, zal het eerste num mer van het nieuwe anti-revolutionaire blad »De Hollander* den 17den September ver schijnen Het blad komt uit in Den Haag. Over de audiëntie van de Balineesche afgezanten ten paleize schrijft men aan het »B. Nblad.* uit Buitenzorg: Met den ochtend-sneltrein arriveerden alhier de twee Bali-Badocngsche goesties met hun gevolg, teneinde hun opwachting te maken bij Z. E. den Gouverneur-Gene raal. Zjj werden vergezeld door den resi dentie-secretaris, den ceremoniemeester en den tolk en aan het station door het Buiten- zorgsche bestuur in ontvangst genomen. Di> heeren namen hun intrek in het hotel Bellevue, van waar zjj zich tegen 10 uur, door een adjudant met een galarjjtuig af gehaald, paleis waarts begaven voor de audiën tie, die in tegenwoordigheid van eenige hoogere ambtenaren en officieren het gewone verloop had en waarop van wege den Ba- doengsch'n vorst twee met goud ingelegde lansen en twee kooien met vier-en-twintig witte eenden, den Opperlandvoogd als veel- beteekenend transmigratiegeschenk werden aangeboden. Daarna bezichtigden zij met den contro leur als mentor Buitenzorgs merkwaardig heden, gebruikten in genoemd hotel de rijst tafel en zullen met den namiddag-sneltrein naar Batavia terugkeeren. De afgezanten hebben verstandige ge zichten en maken geen ongunstigen indruk; alleen schijnen ze hinder te hebben van hun onderste kleedingstukken, die hen in den vorm van witte en anders gekleurde gor dijnen tusschen de beenen slingeren. De kleinzoon van den vorst van Lombok, die, zooals men weet, te Buitenzorg woont en nog steeds bezig is met zijn overval- novelle, bevond zich aan het station onder de toeschouwershem werd echter, voor zooveel ons bekend is, geen gelegenheid gegeven met zijn landgenooten in aanra king te komen. Dezer dagen was men te Terhorne getuige van een edele daad van zelfopoffering. De visscher A. Scholten van Oudehaske begaf zich in weerwil -san herhaalde waarschuwingen met zijn punter op de Geeuw. Nauwelijks was hij midden op het water of een hevige windvlaag deed het ranke vaartuig kantelen. De visscher klemde zich aan den punter vast en riep luidkeels om hulp. Tal van personen waren getuigen van den doodsangst van den ongelukkigen maar, doch niemand scheen genegen het gevaar te trotseeren. Toen sprongen twee meisjes van 18 en 16 jaar, dochters van den veehouder Jouverda, in een roeischouw en staken onbe vreesd van wal. Met vaardige hand zwenkten zij om den omgeslagen panter henen, grepen den drenkeling, trokken hem in de sehoaw en brachten hem behouden aan den oever. De Koningin heeft den commissaris v Overgsel benoemd tot commandeur, d burgemeester van Zwolle tot officier, majoor Bisschop vau de artillerie-schietschool tot officier, den burgemeester van Kampen to* ridder, den heer Hoefer, directeur vau htu provinciaal museum te Zwolle, tot ridder de orde van Oranje Nassau, en tot kamer- heer in. bnitengewonen dienst Jhr. Schi. melpenninck, lid van Gedeputeerde Staten, die tevens ridder van den Nederlandschen Leeuw is geworden. Tevens zijn benoemd tot ridder vau de orde van Oranje-Nassau dr. Borgman, direc teur van de nijverheidschool te Enschede; ;oi officier, de heer Van der Zee, burge meester; tot ridder de commandant van de d.d. schutterij en de fabrikant A. H. van Heek, tot officier de fabrikant G. J. van Beek. Enkele boeren in den grooten IJpolder hadden op 5 September de geheele schoof binnen. In lange jaren is dit zoo vroeg niet het geval geweest. t --V Andel, van 1 Aug. tot 1 Sept. Drongelen, van 1 Aug. tot 1 Sept. Dewerken en Sleeuwjjk, van 31 Aug. tot 7 Sept. Almkerk, van 28 Aug. tot 4 Sept. Veen, van Juli en Aug. Eethen c.a., van 1 Aug. tot 1 Sept. Moet men versch brood of verscbe koek. snijden, dan make men het mes heet. Hefc snjjden gaat dan gemakkelijker en de sneden worden gladder. Het is niet gemakkelijk pas geverfde ver trekken van de onaangename verflucht te ontdoen, die daarbij, aanhoudend ingeademd, hoofdpgn veroorzaakt. Het gewone middel, deuren cn vensters tegen elkander open te zetten, heeft dit tegen, dat het zeer langzaam werkt en niet in eiken tgd van het jaar kan worden aan gewend. Een middel echter, dat snel en zeker werkt en daarbjj eenvoudig is, is b-t volgende: Voor ieder vertrek, dat men wil zuiveren, is noodig 100 a 120 gram zwavelzuur (vitriool olie). Deze verdeelt men in 2 gelijke deelen^ doet elke helft op een schoteltje en zet die op eenigen afstand van elkander neer. De damp van bet zuur ontleedt de in de lucht voorhanden verfdeelen, zoodat, als men na de bewerking goed ventileert, de vertrekke" bewoonbaar zijn. Tot bet schoonmaken van fkïscben e vooral die waarin vet geweest is en die moeieljjk schoon te maken zijn, is zaagsel, met niet te veel water geschud, ten sterkste aan te bevelen. Zelfs flesschen, die sterk riekende stoffen bevat hebben, zijn na eene herhaalde aanwending er van voor elk ge bruik geschikt.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1895 | | pagina 2