Jongens zwommen naar den oever, maar al de werklieden vonden den dood in het water, 't Waren by na allen vreemdelingen, die met vrouw en kinderen woonden in de nabjj- heid der dokken aan de rivier. Een dépêGke uit Bombay meldt, dat Zondag te Delhi twee treinen tegen elkaar zyn geloopen. M^n spreekt Tan vijftig dooden en gewonden. Uit Petersburg wordt aan de Frank furter Ztg.c gemeld, dat bevel gegeven is om drie Oostsiberisehe linieregimenten op voet van oorlog te brengen. Men zegt ook dat Rusland spoedig aan Japan den eisch zal stellen, zyn troepen uit Korea terug te trekken. Tijdens een hevig onweder, dat zich Vrijdag j.l. boven een gedeelte van Colorado ontlastte, werd de stad Morrison geteisterd door een geweldige wolkbreuk. Tot heden heeft men in de ontredderde en onderge- loopen woningen een-en-twintig ljjken ge vonden, doch men vreest, dat het aantal omgekomenen veel grooter is. De materieele schade is zeer aanzienlijk. Plaatselijk Nieuws. HEUSDEN, 29 Juli. Het onweder van Zondagavond mag met recht een noodweer worden geheeten. De dreigende lucht ging te circa 8 uur over in eene bijna volmaakte duisternis, de regen viel by stroomen, de storm loeide en daar- tusschen het gerommel van den donder en bliksemstralen, die van alle zijden vielen waar te nemen. Toch werden we voor ongelukken ge spaard. Alleen hoorden wjj, dat bij den heer Stal alhier een boom in den tuin door den bliksem of door den storm was neder- geveld. Te Oudheusden sloeg de bliksem in het achterhuis van den heer Sprengers, griffier der Staten. Bij den nok van het dak in geslagen, met op zijde werping van eenige dakpannen, liep hij langs het dak om door de neerhangende goot in de regenput te eindigen. Langs zijn weg muren scheurende en vernieling aanbrengende. Ook in den tuin van den heer S. werden enkele boomen beschadigd. Te Aalburg en te Nederhemert werd op elke plaats een boom neergeveld. De stoomboot «Metta* lag juist voor de draaibrug te Aalburg, doch kon of durfde zich niet langs die bezaltglooiing te wagen en bleef daarvoor liggen tot ten half negen het weder eenigzins bedaarde en hij kon opstoomen naar hier. Volgens den regenmeter viel er 0.024 meter water, dat algemeen goed te pas ge komen is. Predikbeurt in de Luthersche kerk op Zondag 2 Augs. v.m. uur door den heer A. A. Beudeker, Evangelisch Luthersch predikant te Stadskanaal. Bedankt voor het beroep bjj de Evang. Luthersche gemeente alhier, door den heer Th. B. Grampré Molière, Evang. Luthersch predikant te Woerden. De Gedeputeerde Staten hebben be paald, dat de jacht op klein wild wordt geopend op Zaterdag 22 Augustus 1896 met zonsopgang, met uitzondering van de jacht op hazen en fazanten, waarvan de opening wordt bepaald op Donderdag 1 October d. a. v. met zonsopgang. De lange jacht (met windhonden) mag, gedurende open jachttyd, worden uitge oefend des Dinsdag en des Zaterdags van elke week. De overige jachtbedry ven, met uitzonde ring van het weispel van kwartelen met steekgaren of vliegnetten, alsmede van de jacht op grof wild, zyn op alle dagen der week geoorloofd, behalve des Zondags. De jacht op klein wild wordt gesloten op den laatsten December 1896 met zons ondergang, met uitzondering van die op patryzen, welke gesloten zal zyn op den laatsten November 1896, met zonsonder gang, een en ander tenzjj die tjjdstippen nader worden vervroegd. Geoorloofd bljjven de volgende jachtbe dry ven, te weten: 1. Het schieten van houtsnippen tot 1 Mei 1897, doch alleen door houders van groote jachtakten, by jachten op schadeljjk gedierte, waartoe, consent of buitengewone machtiging is verleend. 2. Het weispel van kwartelen met 'teek garen of vliegnetten, deze laatste met staken in den grond bevestigd, van 15 Maart tot 1 Juni 1897. WERKENDAM. In de Nutsspaarbank werden gedurende de maand Juli ingelegd f 1385.94 (28 posten) en teruggenomen f 748.23 (10 posten). Zondagmorgen werd alhier bericht ontvangen, dat Ds. J. Meyer te Langeslag voor het op hem door de Geref. Gem. A uitgebrachte beroep heeft bedankt. Ons werd toegezonden een exemplaar der «Nieuwe Gorinchemsche Courant* van 11. Zondag, waarin we betreffende onze ge meente twee hoogst merkwaardige berichten lazen. Ds. J. Meyer te Langeslag nl. heeft aangenomen het beroep naar de Ned. Herv. Kerk alhier en het volgende bericht behan deld over de kerkeljjke quaes tie Werken damde Werken. De berichtgever deelt daarin mede, dat na de gevallen beslissing voor de rechtbank te 's-Hertogenbosch, die zaak nog lang niet van de baan is, maar dat zjj in 't kort (wat beteekent dat?) in hooger beroep zal behandeld worden b§ het ^rechtshof te s-Gravenhage (waarom nief liever te Leeuwarden of Arnhem?). Van beid; interessante nieuwtjes wisten we niets hoegenaamd. Behalve in de >Nieuwe Gorinchem sche Courant* lezen we ook in andere bladen, dat men uit vertrouwbare bron verneemt, dat de kerkeljjke quaestie Werkendamde Werkeu voor het gerechtshof te 's-Graven hage in hooger beroep zal komen. Iedereen zal natuurlijk begrijpen dat dit bericht on juist is. Daargelaten de vraag of al dan niet hooger beroep tegen de door de arron- dissement8-reehtbank te 's-Hertogenbosch gevallen beslissing wordt aangeteekend, dan zou de zaak toch nooit kunnen behandeld worden voor het gerechtshof te 's-Graven hage. Het aangewezen college zou dan het gerechtshof te 's-Hertogenbnseh zyn. Naar hetgeen we er zoo van ver nemen belooft het zangersfeest te Oud- Beierland op 6 Augr. e. k. schitterend te worden. Van alle kanten lezen we gaan er extra booten heen. De vereeniging «Uit spanning door Inspanning* alhier gaat in vereeniging met de vereeniging te Hardinx- veld met de stoomboot «Maasnymph.* Deze beide vereenigingen zyn dien dag als het ware één, daar zij gecombineerd zullen zingen. Te Dordrecht zullen de diverse boo ten elkander opwachten en dan gezamentlyk naar Oud-Beierland opstoomen. Moge het weder nu maar even gunstig blyven als tot heden toe het geval is. Het was Zondag verbazend heet en het algemeene idee was, dat er wel een bui zou komen. Nu, deze liet zich dan ook niet wachten, want ten circa half zeven des avonds, toen in de beide Gereformeerde Kerken gods dienstoefening werd gehouden, begon het van alle kanten te weerlichten en te donde ren. Eene bui trok recht over ons dorp en veroorzaakte twee felle bliksemstralen, direct gevolgd door een knetterenden donderslag. De bliksem trof het schoolhuis van den heer Van de Nadort, die, in de voorkamer zittende, pannen zag vallen. Dat inslaan werd ook opgemerkt door de overburen, die dadelijk toeschoten en met vereende pogingen heeft men een begin van brand kunnen onderdrukken. Nog zyn op de Kruisstraat een paar jongens tegen den grond geslagen, waarvan een bewusteloos werd opgenomen, terwijl de andere direct weder opstond. Het heeft er flink bij geregend, wat aan de weiden en aan alle verdere op het land staande gewassen zeer ten goede kwam. Van overige ongelukken uit deze streek hebben we niets vernomen. Dinsdag is men begonnen met het schoonmaken van den bermsloot langs den Sasdijk, wat voorzeker zal bijdragen om daarlangs 's avonds eene wandeling te maken. Den heere J. Kooreman, opzichter van den Waterstaat alhier, die daarvoor zorgde, zullen zeker alle Sasdijk-wandelaars dankbaar zyn. Een veertigtal leerlingen der open bare school te de Werken zullen onder geleide hunner onderwyzers Vrydag a.s. een uitstapje maken naar Den Haag en Sche- veningeH. ZALTBOMMEL, 26 Juli. Heden avond ontlastte zich boven de stad een zwaar on weer, gepaard met hevige regenbuien. De straten stonden weldra geheel blank. Bij zulke gelegenheden blykt maar al te duide lijk, dat het riolenstelsel hier ter stede in trenrigen toestand verkeert; moge hierin van gemeentewege weldra doeltreffende ver anderingen worden aangebracht. GAMEREN. Een zeldzaam groot kippenei werd j.l. Zondag in een nest gevonden. J. v. d M. vond dit exemplaar, welker lengte 8 centimeter en dikte ruim 5 centimeter was, het heeft bijna overal dezelfde dikte. Tydens een hevige regenbui, ver gezeld van zwaar onweder, welke Zondag avond zich boven deze streek ontlastte, heeft het op een gedeelte van dit dorp en geheel Nieuwaal een noodweer geweest. Boomen werden door den hevigen wind (het was een orkaan geljjk) gebroken als rietpjjlen, hooimjjten werden geslecht, het koren, welk aan den hoop stond, was op sommige plaatsen over slooten gewaaid, het nog te veld staande hooi, welk gereed stond binnen te halen, moet nu weer bijeen gezameld worden, daar het eveneens over 't geheele veld is heen- geslingerd. Gisteren waren weer eenige jongens bezig in de rivier te baden. Niettegenstaande de waarschuwing van anderen waagde er een zich te ver, zonk in de diepte weg en verdronk. De ongelukkige was slechts 19 jaar, schippersknecht es herkomstig uit Heinenoord bij Dordrecht. ZUILICHEM. Als een bewjjs, dat de kralen hier nog niet zyn opgeruimd, diene het volgende. J.l. Zaterdag werden er op de beurs 1300 H.L. te koop gepresenteerd, de prjjs was f 1.35. BABILONIENBROEK. By een hevig onweder, dat zich hier en in den omtrek ontlastte, is de bliksem hier in eene bouw manswoning geslagen, waardoor brand ont stond, die men echter terstond wist te blusschen. NIEUWENDIJK, 28 Juli. Het 5-jarig zoontje van Jac. Verhoeven viel van de schoeiing in de bleeksluis, waarin eenig werkvolk bezig was nieuwe deuren te hangen. Gelukkig werd men het jongske spoedig ge waar en was hij spoedig uit de diepte op den wal. HERPT, 26 Juli. Hedenavond ongeveer 8 uur trok een zwaar onweder over onze gemeente. De bui ging gepaard met ge weldigen slagregen. Gelukkig veroorzaakte het onweer hier geen ongelukken. De hevige wind, die de bui vergezelde, beeft echter veel schade toegebracht aan het fruitgewas. GEE RTRUID EN BERG, 25 Juli. Onder directie van de algemeen beken ie firma N. Allard Jr. alhier heeft zich dezer dagen een maatschappij geyormd tot iaiportatie van natuurlijk koolzuurhoudende wateren, met name van de Johannis-Brunnen, gelegen in het Ahrdal, in de nabijheid van het station Zollhaus. Omtrent die Johannis-brunnen vernemen wij het volgende: De Johannis-bron ontspringt zeer diep in een rotsspleet in Grauwacke. Nadat de bron in den laatsten tijd door de beroemdste des kundigen zorgvuldig voer de exploitatie in gericht is, stroomt het water, als eene fon tein, helder als kristal uit den rotsachtigen grond. Het gehalte van deze bron aan zou ten is vooral ten opzichte der verhouding tusschen de bicarbonate tot de chloriden zeer gunstig te noemen, daar behalve zijne ge zonde eigenschappen, het water ook de smaak en duurzaamheid daardoor bekomt. Vervol gens kan de Johannis-brunnen in hygiè'nisch opzicht bij mensehen, die geen eetlust hebben, als een zeer goed middel om dien op te wekken, aanbevolen worden. Hoofdzakelijk echter als tafelwater kan het Johannis- brunnen-water met alle bekende mineraal wateren, zoowel wegens gehalte aan natuur ljjk koolzuur als wegens zyn goeden smaak wedjjveren. Dr. Macadam Gregor zegt dan ook van «Johannis*: «Ik acht het beter dan eenig ander natuurlijk Mineraalwater.* Een en ander in aanmerking nemende twjjfelen wij niet of onder de directie van de firma N. Allard Jr. zal «Johannis* weldra ook in Nederland een algemeene tafel drank zijn. HAAFTEN, 28 Juli In den afgeloopen nacht werden de bewoners alhier gewekt door het geroep van brand. Het huis van den landbouwer G. v. V., alsmede een hooiberg en een hooimjjt, werden totaal in asch gelegd. Een hond kwam in de vlam men om, v. V. en diens zoon hadden nauwe lijks den tijd zichzelven te redden. WIJK. Bjj D. v. L. doet zich een geval van de zoo zeer gevreesde vlekziekte voor bjj een varken van plus minus 300 pond. NEDERHEMERT, 29 Juli. In de heden gehouden Raadsvergadering werd door Bur gemeester en Wethouders de rekening dezer gemeente, dienst 1895, aangeboden. Uit de rekening blijkt, dat de inkomsten hebben bedragen f7593.02, de uitgaven f6298.536, alzoo een batig saldo van f 1294.486, waar van evenwel voor de begrooting van het loopende jaar reeds is beschikt over een bedrag van f 607.016. itiimenland. Van den gouverneur-generaal van Ned.- Indië is aan het departement van koloniën het navolgend telegram ontvangen: Zaterdag verkenning in de XXVI Moe kim, bevolking rustig aan den veld-arbeid, op den terugweg bij Tjot-Mantjang door kleine benden beschoten. Gewond 8 mili tairen beneden den rang van officier. Bij het gevecht op 20 dezer, waaraan de pretendent-sultan deelnam, kreeg de vy'and 21 gesneuvelden en 18 gewonden. Door den minister van binnenlandsche zaken is afwijzend beschikt op het verzoek van den heer G. J. Visser c. s. te Rozen burg om ook in het najaar examen te houden voor onderwjjzer. Sedert twintig jaar wordt in België aan den milicien, die door het lot aangewezen is om te dienen, en wiens ouders minder dan 50 franken in de belasting betalen, een schadevergoeding uitgeke >rd, die kort voor de jongste verkiezingen door de regeering onder groote sympathie der bevolking van 10 tot 30 franken per maand werd verhoogd. De Residentiebodejuicht dezen maat regel zeer toe. Vrjj kan toch worden verwacht, zegt zy dat, waar een derge'yke vergoeding wordt gegeven, langzamerhand ook zonder loting zich een voldoend getal soldaten zal aanmelden. De groote verdienste echter van den maatregel is, dat hij de lasten geljjkelijk verdeelt. Wat gebeurt thans? Van twee werklieden, wier zonen èn om de verdiensten, die zij inbrengen, èn om het verlies van hun betrekking, dat van het vervullen van den militie-plicht het gevolg is, niet gemist kunnen worden, loot de een vrjj en heeft daardoor niets te doen ter verdediging van het vaderland, en moet de ander maanden onder de wapenen verbljjven, zonder eenige vergoeding. Vervolgens herinnert het blad er aan, dat er, om die onbillykheid weg te nemen, door den heer Trujjen in de Kamervergadering van 18 December 1895 aangedrongen is op invoering van het stelsel der vergoeding aan miliciens in Nederland. Het antwoord van de regeering was des- tjjds niet bemoedigend. Het blad hoopt, dat de minister thans een andere meening zal zyn toegedaan. Het schrjjft: Indien de minister vreest, dat het voor stellen van een dergelyken maatregel het voor hem wellicht moeiljjk zou maken, voor andere noodzakelijke uitgaven geld te krijgen dan durven wjj hem te antwoorden integen deel, indien de maatregel een gevolg heeft, dan zal het zyD, dat hij de loting en den militairen dienst minder impopulair zal maken by het gros van het volk en daar door de Staten-Generaal bereidvaardiger zal maken, voor dat leger geld te geven. Wjj zjjn dan ook niet zonder hoop, dat de minister sinds het vorig jaar tot andere gedachten i3 gekomen, en aan een ver nieuwde poging van den heer Truijen een gewilliger oor zal leenen. In ieder geval vertrouwen wjjdat de minister van oorlog een vorige maal overvallen thans beter beslagen ten ijs zal komen en big ft hij zich verzetten, voor dat verzet degelijker gronden zal aanvoeren dan op 18 December j.l. Is dit niet het geval, dan hopen wij, dat de heer Trujjen, die zich op België's ondervinding beroepen kan, gelegenheid viude, om op een of andere wjjz9 de Kamer van hare raeening te doen blijken. Hy heeft de eer, deze zaak bjj ons aan de orde te hebben gesteld moge hy ze thans ook aan de orde weten te houden. De heer M. den Hartog verzoekt het «Volksdagblad* de volgende verklaring te publiceeren De laatste dagen ontving ik van verschil lende zijden wenken, die te kennen geven, dat ik mijn verontschuldigingen aan B. en W. van Amsterdam zal aanbieden om 't anders zekere ontslag te voorkomen. O. a. van de h.h. Van Loenen Martinet en C. V. Gerritsen op de vergadering van den Bond v. N. O. Vrijdag j.l. en nu ook van de h.h. P. L. Tak en R. Blooker, respec- tieveljjk in «De Kroniek* en het «Handels blad* van 1.1. Zaterdag. Zelfs de afd. 's Gravenhage I van het N. O. G. stelt excuses-vragen als voor waarde voor niet-ontslag. Hoewel ik my beslist voorgenomen had in deze kwestie geen enkel woord in het openbaar mee te spreken, voordat de zaak in den raad was behandeld, voel ik mjj nu toch genoodzaakt mee te deelen, dat ik niet van plan ben in deze eeaige verklaring voor B. en W. van Amsterdam af te leggen, omdat ik zelfs den schjjn wil vermyden eenige concessie te doen onder de pressie van 't dreigend ontslag. Men versta mij wel, ik wil noch goed- noch afkeurend spreken over mijn optreden van 8 Juli; 't feit is gepleegd en B. en W. achten als straf voor deze daad ontslag noodzakeljjk, uitsluitend in het belang van 't onderwjjs. Wanneer de Raad deze meening deelt, moet hij my ook onverbiddelijk uit de school verwjjderen, ook al zou ik verklaren, dat ik verkeerd gehandeld heb, want dit zou aan 't feit als zoodanig niets afdoen. Zondagnamiddag is te Njjmegen de Duit- scher W. Westerman, oud 20 jaar, verblijf houdende in het hotel van den heer Meibert aan de Waalkade aldaar, onder het baden in de Waal verdronken. Zyn ljjk is nog niet opgehaald. Hy was pas twee dagen geleden uit Duitschland te Njjmegen gearriveerd. Zyn broeder, die mede aan het baden was, zag hem in de diepte wegzinken. In afwachting van de groote plaqnen die graaf Yon Bernsdorff met het eiland Schier monnikoog heeft, is aan de directie van het Noordzeebad Schiermonnikoog door den minister van waterstaat vergunning verleend tot het maken van een houten stelling met brug voor badkoetsen op de tegenover het badhuis op het eiland liggende baak «De Kuipersbalt*. Yoorloopig mag dit reeds als eene groote verbetering worden beschouwd. Een brutale inbraak is te Utrecht ont dekt. Dr. Oort, aldaar wonende in de Voor straat 32, doch tydeljjk met zyn familie buiten verbljjf houdende, kwam Vrijdag middag even aan zyn huis, doch vond de voordeur met. de knip gesloten. Onmiddellijk werd de politie daarvan in kennis gesteld en werden posten voor en achter uitgezet, zoodat de inbrekers niet konden ontsnappen. De politie arresteerde daarop twee personen, als heeren gekleed, oude bekenden der justitie. In het huis was alles overhoop gehaald. Alle kasten waren geopend en de inhoud lag over den vloer verspreid, ten deele reeds ingepakt. De heeren zyn blijkbaar het geheele huis door geweest, enkele meubelen zyn met geweld opengebroken en de bedden zyn beslapen, zoadat de inbrekers daar één of meerdere nachten hebben doorgebracht. Het is niet goed na te gaan of er veel wordt vermist. Ware de heer Oort één dag later in zyn huis gekomen, dan zou hy zeker een groot deel van zyn inboedel daar niet hebben teruggevonden. De heer Oort is echter tegen inbraak verzekerd bjj de Ver- zekeriogs-Maatscbappp «Mercuriös* té Am» sterdam. Men meldt aan de «Dord. Ct.« uit Kedichem Onder deze gemeente leefden twee buren reeds sedert eenigen tijd in vyandschap, die ten slotte zoo hoog liep, dat ze elkaar op alle mogelijke wijze trachtten te bena- deelen. Achter de woning van een hunner ligt een kleine griend, waarin men een waterput gemaakt had. Over het land van den «ene moest de andere steeds gaan om den bewasten put te bereiken. Om laatst genoemde nu te benadeelen had de eerste in den waterput mensehelyke faecaliën ge worpen om zoodoende het water onbruik baar te maken. Tegen dit feit bedreigt art. 172 Wetboek van Strafrecht een gevange nisstraf van ten hoogste 15 jaar. Op de bjj het parket te Dordrecht inge komen klachten van den benadeelden buur man begaven zich Zaterdag de officier van justitie, met den rechtercommissaris en den waarnemenden griffier naar deze gemeente, tot instelling van een onderzoek in loco. Naar wjj vernemen, heeft de beklaagde het bovengenoemde feit reeds bekend. De Nederlandsche scherpschutters, die te Parijs mededingen in den schietwedstrijd, blijken daar een goed figuur te maken. Reeds op den eersten dag behaalde de heer Wertheim uit Amsterdam op de ver schillende banen de volgende prijzen: zil veren breloque, médaillon Jeanne d'Arc, bronzen médaillon en zilveren medaille. Groot is ook het succes, door den heer Sillem van Amsterdam behaald. Deze is tot heden aan het hoofd der mededingers voor den eereprjjs, bestaande uit een prachtig bronzen beeld, door den president der Re publiek aangeboden en een eeregeweer, aangeboden door den minister van oorlog. De heer Sillem, die thans nummer één staat, heeft 58 punten op de 60 gemaakt. De commissaris van politie te Brussel ver zoekt inlichtingen omtrent een persoon, ver moedelijk een kellner, naar gissing oud 30 a 35 jaar, die gevonden werd hangende aan een boom in het Bois de la Cambre aldaar. Bedoelde persoon had zich in een hotel, waar hy den 21n Juli vertoefde, ingeschreven on der den naam van Van der Meeren of Van der Meiren. Hij sprak alleen Hollandsch; en ook zijn kleeding droeg de merken van Hollandscbe firma's. Uit verscheidene plaatsen ontvangen wjj berichten betreffende ongelukken, door het hevige onweder van Zondag veroorzaakt: Op de kermesse d'été te Gorredijk is een tent, gevuld met bezoekers, omgewaaid. Het publiek kwam met den schrik vrij, doch glaswerk, lampen enz. werden verbrijzeld. Een bal-ehampêtre, dat was aangekondigd, is niet doorgegaan. Te Deventer werden door den storm, die er tegelijk me,t een hevig onweer heerschte, enkele boomen bjj en in de stad ontworteld. Het onweer sloeg mede in enkele boomen, terwijl ook de wiekon van een bjj de stad staand en korenmolen door den bliksem wer den getroffen. Zij werden geheel verbrjjzeld. Brand werd niet veroorzaakt. Tusschen den regen vielen groote hagelsteenen. Uit Meppel schrijft men Zondagavond, omstreeks half tien, ont stond een geweldig onweder. Een korten tjjd waren bliksem, donder en wind, alsmede de regen zeer hevig. Ongelukken zyn alhier niet te betreuren, alleen een groot aantal boomen zyn hier en in de omstreken ont worteld in de richting Zuidwolde werd brand gezien. Te Roermond sloeg Zondagavond kwart, na negen tydens een onweder de bliksem in de fraaie rjj heerenhuizen, die de Frans Douvenstraat vormen, eene nieuwe wjjk, voor een tiental jaren bjj de Kapellerlaan ge bouwd. Een viertal huizen brandden geheel uit. De brand was zeer hevig en de brand weer deed haar best zoo goed en zoo kwaad zy dit bij hare gebrekkige organisatie doen kon. 's Morgens was men 't vuur meester. De schade aan de gebouwen bedraagt pl. m. 1 30.000. Sommige inboedels waren ver zekerd. De aanliggende huizen leden vsel waterschade. Ook in andere plaatsen in 't Noorden van Limburg sloeg de bliksem in. Uit Hardegarjjp schrjjft men Een hevig onweer brak hier Zondagavond los. Het was een en al vuur. Ook vielen hier en daar groote stukken ijs. Een én under had ten gevolge, dat een visseher in zyn woonschip te Molenend, door den blik sem werd gedood. De man zat onmiddellijk bij den mast, welke aan splinters werd geslagen, terwjjl zyn vrouw en kinderen ongedeerd bleven.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1896 | | pagina 2