Kroon - Domein. Kliniek en Polikliniek, aanbesteed ANTOINETTE CATHARINA PETR0NELLA PFEIFFER, Rentambt WERKENDAM. De uitvoering van be langrijke bij- en ver bouwingen aan vier Hoeven in den Bies- bosch. (Begrooting ongeveer f 6300.—). DORDRECHT, Ljjnbaan No. 11. hunne neve Uk ers k'apUn. stampten, jouw den, allen.* In geheel gelgken geest laten an leren zich uit. Een inzender in de «Heldersche Courant* zegt, dat er een paar mannen uit andere gemeenten ontboden waren, om den boel aan het rommelen te brengen door allerlei onmogelijke vragen, en dat het consigne voor anderen was om door schreeuwen, fluiten, lachen, stampen en andere onbeschoftheden het beantwoorden der vragen onmogeljjk te maken. Deze in zender spreekt van een plompe verkiezings- manoevre van Staalman. Als deze dingen in waarheid zoo zgn geschied, dan is dit in hooge mate erger- Jyk. Wat zou de toestand worden, wan neer het in elke kiezersvergadering zóó moest toegaan? De heer Staalman heeft reeds herhaalde lijk in de «Standaard* tusschen de regela kunnen lezen, dat zjjne party alles behalve met zyne houding is ingenomenhoeveel te meer reden wordt daartoe gegeven door zulk optreden van hem en zyne vrienden tegenover politieke tegenstanders in zyn district. Wy gelooven, dat de welgezinde kiezers in het kiesdistrict Helder hunne afkeuring over zulke handelingen het best kunnen te verstaan geven door aan de stembus te toonen, dat zy van den heer Staalman niet langer gediend zyn. Het is opmerkelijk, hoe slechte voor beelden immer aantrekkenDe meeste Ten toonstellingen zyn te laat klaar, omdat de gebouwen wel afgetimmerd maar niet geheel op tyd afgewerkt zyn om de inzenders te kunnen ontvangen. Zy, die meermalen aan Tentoonstellingen deelnamen, weten dit, en wachten dus om met hunne goederen te komen tot na de officiëele opening. De tentoonstelling te Dordrecht (opening 3 Juni) spant alle kraehten in om hierop eene uitzondering te maken. Daar de ge bouwen al reeds seiert een week afgeschil derd en gedecoreerd zyn, de tafels met doek bespannen en met nummers voorzien, op hunne huurders wachten, heeft het Uitv. Comité op nieuw aan de inzenders, die nog niet uitpakten, een schryven gericht met verzoek om vóór 1 Juni gereed te zyn. De bouw zoowel van Expositie-lokalen als van Feestzaal en Oud-Dordt is geheel afgeloopen, de terreinen zyn aangelegd, het jonge gras kykt verlangend naar een malsch regenbuitje uit, terwjjl de tuinarchitect bezig is met het aanleggen der bloemperken. «Oud Dordt* is al gedeelteljjk bevolkt, Bodega eu bierknyp zyn reeds geïnstalleerd, terwjjl in den kap van het stadhuis een paar zwaluwen bun nestje hebben gebouwd. Voor hen die aan voerteekenen gelooven is dit zeker een gelukkig verschijnsel. Weer een ontvanger verdwenen Toen de griffier der Staten en een com mies ter provinciale griffie Donderdag te Westerbork aan de woning van den ge meente-ontvanger verschenen om de ge meentekas op te nemen, verliet deze door een achterdeur zyn huis, zoodat eene veri ficatie der kas niet plaats vond. Een dag later verscheen de man weder in zijne wo ning, maar vertrok opnieuw, waarschynljjk met medeneming van het in de kas aan wezige geld, zoo zich daarin ten minste nog geld bevond. Later werd althans in de kas niets gevoadep. Naar men vermoedt, was er nogal een aanzienljjk bedrag in de kas geweest. Of het tekort in kas door de borgstelling wordt gedekt en of ook particulieren by de zaak schade ljjden, is niet bekend. De man is door den Raad in zyne be trekking geschorst. Uit Hellevoetsluis wordt van 23 Mei gemeld Op eene hoogst tragische wjjze verloor heden de matroos le kl. v. c. B., van het wachtschip alhier, het leven. Het Goereesche gat was binnengevallen H. M. gaffelschoener Argue, komm. de luit. ter zee le kl. J. M. Noordujn, onder contróle hebbende een Engelsch visschersvaartuig, dat op de eene of andere wijze de bepalingen omtrent de ▼isschery op de Noordzee had overtreden. Dit moest de commandant rapporteeren aan den schout-by-nacht, en ooi nu dsn heer Noordujn van Stellendam te halen, was de stoombarkas uitgezonden. Op de terugreis moest B. aan "eene kleine behoefte voldoen, waarvoor men hem nog waarschuwde met het oog op wind en deining, daar men binnen enkele minuten de Helvoetsche haven zou binnenstoomen. Hij luisterde echter niet en koos uit kiesehheid eene onzichtbare, maar lastige plaats. Door het schokken der barkas sloe* hij overboord: hii trrean touw, dat hy echter moest loslaten, zwom nog een nogenbük en verdween toen ia de dippte. De barkas was onmiddellijk gekeerd maar niemand kon hem redden, want een ander matroos, die gereed stoud overboord te springen, werd door den commandant teruggehouden >uet het oog op het groote gev8ar voor zijn leven. Door het ongunstige, kou le weer van de laatste weken, hebben de kerseboomen in de Betuwe, die eerst zoo prachtig in bloei stonden en zooveel beloofdon, veel geleden de opbrengst zal niet groet zyn. Zondagavond heeft zich aan het Binnen gasthuis te Amsterdam aangemeld een per soon, Inid schreeuwende van pyn over de ernstige ontvelling van 8 zjjner vingers j nog slechts 2 vinders waren van de nagels voorzien en ook overigens gaaf. De man vertoonde tevens brandwonden in het gelaat. Onmiddellijk werd de mogelijkheid ver ondersteld, dat deze man de dader kon zyn der geheimzinnige brandstichting in de Staal- straat, waar o.a. eenige vingerdeelen in de pninhoopen zijn gevonden. Onmiddellijk werd daarom de justitie met het geval in kennis gesteld. In verhoor genomen weigerde de gewonde en gebrande echter de oorzaak van zyn toe stand te openbaren. Ten huizo van den man werd terstond een onderzoek ingesteld, met het gevolg dat daar gebrande en gevlekte kleeren werden gevonden, die in beslag genomen zyn. Van andere zjjde wordt omtrent deze patient gemeld Hij blykt N. Exter te heeten, is ongeveer 49 jaar, gehuwd en tenger gebouwd. Hij was vroeger zadelmakerskaecht; den laatsten tyd reiziger in lucifers. Gunstige reputatie heeft hy niet. Reeds heeft hy 10 jaren tuchthuisstraf te Leeuwarden ondergaan wegens het vervaardigen van valsche bank biljetten en eveneens, ter zake van valsch- heid in geschrifte, geruimen tyd in da ge vangenis doorgebracht. Tegelyk met hem werd, wegens het ver spreiden van dio valsche bankbiljetten, tot 8 jaren tuchthuisstraf veroordeeld zekere H. E. v. Dool; deze is, naar men verneemt, thans ook gearresteerd, op vermoeden van medeplichtigheid aan den brand in de Staalstraat. Aanwjjzing tot zyne aanhouding was het vinden van bebloede kleeren van v. Dool, ten huize van E. Allerlei zaken, die men in het puin van het gedeeltslyk verwoeste perceel vindt, geven telkens aanleiding tot een uitgebreid onderzoek. Zoo trof men Zaterdag eenige fragmenten aan, die het vermoeden opwekten, dat zij tot een z.g. «helsche machine* behoord zonden hebben. Men vond die zaken in het keldergedeelte by de plaats, waar de gasmeter heeft gestaan en ook een huls, afkomstig van de patroon van een Beau- mont-geweer. Onmiddellijk werd deze vondst in handen van deskundigen gesteld, die tot op heden nog niet hebben uitgemaakt of het ver moeden gegrond is. Door de politie werden een aantal zwarte lappen uit den kelder bijeengeraapt en in een kar vervoerd naar het ons toescheen overblijfselen van kleedingstukken, die ook als bewijsstukken zullen moeten dienen. De toestand van Exter was Dinsdagavond bedenkelijk. Zoowel Exter als v. Dool ontkent alle schuld aan de brandstichting. Nader verneemt de «Echo* Van Dool, die eerst ontkende Ten Boek horst te kennen, verklaarde later, dat hy Zaterdag vóór den brand in de woning van Ten Boekhorst was geweest. Ten Boekhorst wilde, vertelde hy, zyn zaak verkoopen, daarover had hij met hem en met Exter gesproken. Mede bekend v. Dool ook Dinsdag 11. by Exter aan huis te zyn geweest. Exters vrouw had hem toen verzocht een jas, een vest en een broek van haar man, gedeeltelijk uit elkaar gerukt en gedeeltelijk styf van bloed, te vernietigen, aan dit verzoek had Van Dool voldaan; hy had de kleederen verbrand. De vrouw van Exter verklaarde aan een verslaggever, dat haar man in den nacht van Zondag op Maandag, 1617 Mei, was thuisgekomen met vreeaelyk bebloede banden, armen en g?laat, gescheurde kleeren en zonder hoed. Hg had nog de kracht gehad om met zyn misvormde vingers den slentel nit zyn zak te halen, de deur te openen en boven gekomen, zich gedeeltelyk nit te Zyn vrouw had hem daarbij echter moeten helpenten slotte was Exter flauw gevallet. Op de vraag van zyn vrouw, hoe by zoo verword was geraakt, b>ui Exter geaut- woord, dat bij by een vriend was geweest te wiens huize een gasontploffing had plaats gebad. Een dokter werd daarop door Exters vronw ontboden, die overbrenging naar een gasthuis aanried, waartegen Exter zich echter, om öegrypeljjke redenen, verzette. Merkwaardig is ook nog, dat Exter, Van Dool en Ten Boekhorst tegelijkertijd ia de strafgevangenis te LaeuwardeD hebben ge vangen gezeten, Exter heeft een gevangenisstraf onder gaan van 10 jaar, wegens het maken van valsche bankbiljetten, Van Dool een straf van 10 jaar en Ten Boekhorst een van 8 jaar. Men meldt uit Amsterdam Omtrent den brand in de Staalstraat kan nog het volgende gemeld worden Op listige wjjze is de justitie den vermoedelijken stichter van den brand, den koopman Exter, op het spoor gekomen. Het was haar ter oore gekomen, dat er in de bnurt van het Sarphatiepark iets verluid was omtrent een verwonden patient, voor wien een arts nit de buurt een ver pleger zocht. Twee detectives meldden zich als verplegers aan en vonden Exter, gelyk reeds is gezegd, met ontvelde en zwerende vingers en wonden aan het gelaat en de borst. De commissaris van politie, van deze vondst verwittigd, liet Exter naar het gast huis overbrengen. De hoed, in het perceel gevonden, heeft nieuw bewijsmateriaal geleverd. De hoed bleek eenige weken geleden gekocht te zyn bij een winkelier in de Reestraat. Exter en Van Dool vroegen beiden een hoed van verouderd model met het oog op eene too- neelvoorstelling. Zjj wilden slechts één gul den besteden, met het gevolg, dat de win kelier zyn ganschen voorraad overhoop haalde om iets van dien aard te vinden. Eindelyk verkocht hjj twee hoeden van verouderd model. Van Dool zette den zjjnen terstond op, maar Exter liet zijn hoed thnis bezorgen aan zijn huis in bet Sarpatiepark. De winkelier herinnerde zich het geval en het adres zeer goed. Exter volhardt bij zjjn stilzwygenzoodra hem iets gevraagd wordt, doet hij als ver liest hy zyn bewustzijn. Zyn toestand is overigens, gelyk wy reeds hebben mede gedeeld, zeer zorgelyk. Van Dool vermoeit de justitie met allerlei tegenstrijdige verhalen. Hg heeft bekend, des avonds in het koffiehuis van Ten Boek horst te zyn geweest en van Exters vrouw bebloede en gescheurde kleedingstukken te hebben ontvangen om die te vernietigen. Nu zegt hy die verbrand te hebbeneerst heette het, dat hy die stukken op de Stadhouders kade ter hoogte der Heinekens brouwery in het water had geworpen. Exter en Van Dool hebben eenigen tyd geleden onder ver denking gestaan van valsche opgave van bjj een brand in de Spuistraat verbrande goederen. Daar zonden vier honderd stoelen van Exter verbrand zyn, die hg van Van Dool ge kocht had. Hunne opgaven stemden echter in het geheel niet met elkaar overeen. Ten Boekhorst's inboedel was voor ca. f 3000 verzekerd. Ten Boekhorst was in den laatsten tyd in onderhandelingen over verkoop zyner zaak. Er is iets gevonden omtrent eene correspon dentie tusschen de verdachten, welke betrek king schjjnt te hebben op eene ontploffing eener electrische geleiding. Te Sappenaeer viel het zoontje van den daglooner E., 9 jaar oud, in het Borger- compagniesterdiep. Een buurman D. H. het gevaar waarin de knaap verkeerde ziende, sprong onmiddelyk te water met het onge- lakkig gevolg dat beide verdronken. De lijken werden spoedig daarna nit het water gehaald. H. laat een vrouw met 7 kinderen achter. Op de jongste Vrydagsche veemarkt te Leeuwarden verkocht een veehandelaar al daar 50 lammeren aan een koopman nit Hoorn. Toen het echter later op betalen aankwam, was de koopman nergens te vin den, maar bleek, dat de lammeren reeds weder aan een ander waren verkocht, die, zich nu als de eigenaar opdoende, weigerde ze af te geven. De veehandelaar moest de lammeren nu voor zyne oogen zien weg voeren. De koopman uit Hoorn is nog niet opgespoord. De zaak is in handen der politie. Uit Banjermasin schrjjft men dd. 9 April Wt FThld. «Met den veestapel staat het meer dan trenrig. Inde afdeeling Tanah Laut moet»n ruim 10,000 karbouwen gestorven zyn. De bevolking dreigt te verhongeren en biedt voor een paar centeD en eten haar arbeid aan. Maar wat kannen die uitge hongerde 8tomperds nog praesteeren? Of ons geacht hoofd van bestaar met de toe standen daar bekend is, betwyfclt men, want er wordt niets aan gedaan.* Uit Pasoeroean is dd. 14 April aan het zelfde blad geschreven «Nu de westmoe8on op het pont staat heen te gaan of reeds heengegaan is, schynt de regen flink los te komen. Zoo hadden wy de laatste drie dagen telkens zeer veel regen, gepaard met onweder, waardoor de dampkring heelwat is afgekoeld. De gevreesde cholera is dan ook by de Earopeanen geheel gewekenook doen zich hier weinig andere ziekten voor. «Met goeden moed gaan wy dus den Oostmoesson in.« In het Bat. Nbld. leest men: Omtrent de hier aangekomen 85 man schappen van de koloniale reserve, ontvan gen wij berichten die nu juist niet aange naam klinken, en die wy hopen en ver trouwen, dat by nader onderzoek zullen blyken overdreven te zyn. Ter wille dier aangekomen manschappen werd, zoo luiden de berichten, Donderdag avond te elf uren de wacht verdubbeld, wjjl er van alle kanten door de politie als dronken werden gesignaleerd. Zaterdag waren er reeds vjjf bestemd voor de tweede klasse van discipline, zaten er ongeveer twintig in provoost en cachot en ongeveer tien in de politiekamer. Een moet vooreen krygsraad terecht staan euzoovoort. Burarerlijke Stand. Heusden, van 18 tot 25 Mei. Ondertrouwd Franciscus H. Donders, 20 j. en Maria C. de Kruif, 20 j. Geboren: Gerardus Cornells, z. v. C. Hejjkants en L. Poorter. Overleden Maria Hekspoor, 59 j.; An- toinetta C. P. Pfeiffer, 78 j. Aanbestedingen. Afloop Aanbestedingen. PER TELEGRAAF. Marktherich «en. WEKKEND AM. Üe zetting der boter is deze week op de markt 45 ets., in de winkels dos 50 ets. per half K.G. De eieren gelden f 0 75 de 26 stuks. SLEEUWIJK, 18 Mei. De prijs der boter is hier deze week f 0.45 per 5 ons, en de eieren gelden f 0.75 de 26 stuks. ALMKERK, 18 Mei. De prijs der boter is deze week f 0. 48s per 5 ons, en de eieren gelden de 26 stuks f 0.64. ROTTERDAM. Vlas. Aangevoerd 1700 steen wit, 10652 steen blauw. Op de markt van heden was bét aange voerde vlas van slechte kwaliteit en was er weinig vraag. Slechts enkele partijtjes gin gen tot onveranderde pryaen van de hand. Qp het land is alleen in middel- en draad» vlas een en ander omgegaan, Het weder is thans teer gunstig VQQf het nieuwe vlas, WATERHOOGTE JKEULEN, (v.m. 11 u.) 24 Mei 2.81 M. boven 0. 25 2.86 M. Waterhoogte Heus s v.. 23 Mei (voorm, 8 unr) 1.61 M. N.A.P. 24 1.70 25 1.6- - MAASTRICHT, (voo; 8 unr.) 20 Mei 0.18 M. - 0. 21 0.17 CORRESPONDENTIE. Wegens te late ontvangst moest nige advertentiën en berichten blijven ;en tot het volgend nummer Adverten tiën. Tot myne diepe droefheid over leed heden, na eene kortstondige ziekte, myne lieve Zuster, in den ouderdom van ruim 78 jaren. C. I. I. PFEIFFER. Heusden, 21 Mei 1897. Op Dinscla.gr Juni a. s., v.m. HVi» zal iü Koffiehuis van W. BOOT, by het aanroeiveer der reelerjj Fop Smit Co. te Sleeuwijk, publiek worden Aanwyzing op Vrijdag den 4en Juni a. s., aan te vangen op de «Prins Maarits Hoeve*, polder Vogelzang, v.m. 9 unr. Bestek en Teekening a f 1.verkryg- baar by den Heer VEEN EN BOS, Architect te Sliedrecht, die tevens inlichtingen zal geven. voor Obstetrie en Grynaecologrie. Spreekuren: dagelyks van 133 a. Gratis spreekurenIMaandag, W"oens dag en "V"rydag van Q11 uur. Dr. A. QËUU Geneesheer-Directeur. 28 Mei. Prov. best. van Friesland. Het leveren en ver werken van stortsteen, tot het verbeteren van de be- storting langs dtf> buitenzijde van den Noorderbavendam te Stavoren. Raming 8475. 28 Mti. Het bestuur der waterkeering van het Cala- mitensa Waterschap Walzoordenhet herstel, de ver- nienwing en het onderhond tot 30 April 1898 van de aarde-, kram-, rijs- en glooiingwerken aan de waterkeering van gen. waterschap (Zeel.) Raming 5285.08. 2 Juni. Prov. best. van Drente. De verbreeding van het Meppelerdiep aan de oostzijde, tnsschen den boven- mond van het Oude Diep en de Kaapbrog in de gemeente Meppel. Raming 5450. 2 Jnni. Min. van waterstaat enz. De uitvoering van baggerwerk tot verruiming der vaargenl aan den beneden- mond van het Spui op Bieningen. Raming per kub. M. ƒ0.188. 2o. De uitvoering van baggerwerk tot voortzetting der verbetering va* de rivier de IJsel tnsschen Rheden en den Gelderschen Toren. Raming 16540. 3o. Het maken van werken tot verbetering van de rivier de Maas (gedeelte MookWoudricbem), met daartoe noodige leveringen, herstellingen en vernieuwingen, van 1 Juli 1897 tot en met 30 Juni 1898, in drie pere. Raming perc. 1 10.200, perc. 2 17-600, perc 3 3450. 8 Juni. Prov. best. van N. Hollandhet verbreeden van het Noordzeekanaal beoosten de Hembrug. Raming 53000, Aanw. 28 Mei. 5 Juni. Dijkgraaf en heemraden van de Alblasserwaard met Arkel beneden de Zouwe, te Gorincbem. a. Het onderhouden en vernieuwen van rijswerken, steenen ber men en beslagwerken. Aanw. 24 Mei te Hardinzveld, 25 Mei te Papendrecbt, 26 Mei te Nieuw-Lekkerland. b. Het opmaken der zeebraken in den buitenloop der dijken in 2 perc. c. a. Het onderhouden van het slnisje en de rjjswerken in den Nieuwendijk, onder Hardinxveld en Giessendam, i. bet onderbonden van bet magazijngebouw en de kleer- muurtjes in de Nieuwen Wolpherschen dijk, onder Go rincbem. d. De levering van grind of grof biggelzand, ten be hoeve van de dijken van bet hoogheemraadschap. 5 Juni. Het bestuur der waterkeering van het cala- miteuse waterschap Ijllewoutsdijk en den calamiteusen polder Borsele, te Borsele (Zeel.) De vernieuwing en he t onderhoud der atrde-, kram-, rijs- en steenglooiingwerken, benevens een steenbestorting. Raming 22294. Aanw. 28 Mei. 9 Juni. Mi*, van waterstaat enz. Het onderbond van de rijksrivierwerken en hnn toebehooren op den IJsel, met daartoe noodige leveringen, herstellingen en vernieu wingen, van 1 Juli 1897 tot en met 30 Jnni 1898, in drie pere. Raming perc. 1 21000, perc. 2 7775, perc. 3 ƒ17755. lo. Het opruimen van grond en bet uitvoeren van kribwerk op de Nieuwe Merwede. Raming 75000. 2o. Het maken van werken tot verbetering van de rivier de Maas, onder de gemeenten Reek, Herpen en Huisseling (Noordbrabant) en Balgoy en Wijeben (Gelderl.) Raming 12100. 3o. De nitvoering van baggerwerk tot voortzetting der verbetering van de river bet Pannerdeiscb Kanaal, de Neder-Rijn en de Lek, tnsschen Pannerden en de schip brug te Vreeswijk. Raming 54600. Aanw. 2 Jnni. 14 Jnni. De Holl. IJz. spoorw. maatscb. Het maken van grondwerken, kunstwerken, spoorwerken en over gangswerken voor den spoorweg van Heer Hugowaard naar Hoorn. Raming ƒ378000. 26 Mei. Min, van waterstaat enz. Het onderhond van de rijksrivierwerken en hun toebehooren op dan Boven- Rijn en de Waal, met daartoe noodige leveringen, her stellingen en vernieuwingen, van 1 Juli 1897 tot en met 80 Juni 1898, in 5 perc. Raming perc. 1 18250, perc. 2 ƒ20000, perc. 3 ƒ83700, perc. 4 ƒ83750, per. 5 ƒ33850. Minste inschrijvers: le pere. H. A. Pauwen, Westpan- nerden 17.990, 2e perc. F. E. Terwindt, Westpanner- den, 17.148, 3e perc. H. van Anroojj, Nieawaal, 32.500, 4e perc. dezelfde, ƒ31.009, öe perc. dezelfde 28.400. 2o. Het uitvoeren van bezinkingen en bestortingen, ten behoeve van de overbrugging van bet Hollandscb Diep. Raming ƒ15000. Minste inschr. W. Volker, Sliedrecht, 12.820. GORINCBiM, $4 }fei. Op de vemarkl mtm dm aangeveerd 130 runderen, waarvan de pry een waren ale volgt Zware kalfkoeien ƒ180 t 140, kal/vaarten 90 c 110, Melkkoeien 100 a 120, vaarkoeim - a ander half-jarige otten 80 a 90, guitie vaarten 70 a 80, pinken f 40 a 50, graskalveren f ZO a 80. 8 nuchtere kalveren Sa 10, 185 lammeren f 4 a 1 per etuk Boter 0.40 a 0.50 per half kiloeieren f 0.70 0.75 per 26 ttuke, kippen ƒ0.70 a 0.75 per etuk. Aangevoerd 8 vette var kent, ran 18 «19 eent per half kilo, 7 tehapen f 10 a 12, 723 biggen 7,00 a 15.per ituk. RO'LTLRDAM, 24-25 Mei. Op de veemarkt waren heien aangevoerd 1062 vette runderen, 804 magere dito, 570 vette en gratkalveren, 201 nuchtere kalveren, 378 tehapen of lammeren, 591 varkent, 296 biggen, 1 bokken of geiten, 48 paarden, 1 veulent, - ezelt. Le prijzen waren alt volgt t runderen \e qual. 58 eent. Ze qual. 59 eent, 3e qual. 40 eent; kalveren le qual. 82 eent, Ze qual. 70 k 7<5 eent, 3e qual. 65 eent; tehapen le qual. 50 eent, Ze qual. 45 eent, allet per kilo; varkent 1« qual. 38 a eent, Ze qual. 37 k eent, Se qual. 36 eent, licht toort 35 k 37 eent allet per kilo. Zeeutotehe eieren 2.60 k -.Overmaattehe dito f 2.70 k f 2.90 de 100 stuks. Schepkaas per kilo k -.Aangevoerd - partij tie. Zoetemelktehe iaat f 19.k 22.per 50 kilot. Aangevoerd 14 partijen. Op de botermarkt werden aangevoerd 157/8 en 125/16 ton, en 686 ttukken h. kiloprijt le qual. f 42, Ze qual. f 38, 3e qual. 3^, per half kilo 50 a 65 ets, ROTTERDAM, 24 Mei. Tarwe. Jarige, puike f a -.goede en middelbare f -.a -.Nieuwe. Be bette f 5.40 a 6.40, goede f -.a geringe f a -.Per 100 kilo ƒ7.29 a 8.Canada Tarwe f a -.Rogge. De beste f 3.75 a 4.20 goede en mindere f -.a Gerat. Winter f 3. a 3.75. Per 100 kilo 0.00 a 0.00. Zomer f 8.25 a 3.75. Per 100 kilo ƒ0.a 0.Chevalier a -.Haver 2.75 a 3.80. Boonen. Bruine. De bette qual. f 5.00 a 7.25, goede en mindere toort f Witte. De bette qual. f 8.50 a 9.goede en mindere f-.a -.Erwten. Kook ƒ6.— a ƒ6.75. Kanariezaad. De bette qual. 4.6.75, mindert toort ƒ-. De Rentmeester te Sleeuw ijk, I1ULEBT.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1897 | | pagina 3