Uitverkoop Vliegen! Vliegen! Constant Trimbos Barak en Kegelvlot W. VAN HELDE*. W. VERMEULEN, A. Z. SNOEK A. VAN OE KOPPEL Hand naai machine, Hare Majesteit de Koningin benoemden Voorzitter van de Eerste Kamer. De Ministers, Hoofden van Ministe- rieele Departementen en de leden van den Raad van State zullen zich, des namiddags ten één ure, mede in die zaal vereenigen. H. M. de Koningin, de zitting der Staten-Generaal zullende openen, zal ten één ure van het Paleis afrijden, door het Noordeinde, de Hoogstraat, de Gra venstraat, over het Buitenhof, naar het Binnenhof. De zitting geopend hebbende, gaat Hare Majesteit met denzelfden trein, waarmede Hoogstdezelve gekomen is, naar het Paleis terugzullende de trein den navolgenden weg nemenvan het Binnenhof, over den Korten Vijverberg, over de Plaats, door het Noordeinde, naar het Paleis. Saluutschoten uit het geschut zullen het afrijden van Hare Majesteit van het Paleis en het oogenblik, waarop Hoogstdezelve het Gebouw verlaat, aan kondigen. Een op 't oog nette jongedochter is op het wandelhoofd Koningin Wilhel- mina, te Scheveningen, op heeterdaad betrapt op het rollen van een goed ge vulde portemonnaie uit den zak van een jongedame, die met haar familie uit Amsterdam te Scheveningen ver toeft en zich op de pier vermaakte met visschen. De moeder der jongedame be merkte de daad en vestigde daarop de aandacht. De zakkenrolster, zich ont dekt ziende, zette het op een loopen, doch werd achterhaald en aan de politie overgeleverd. Bij haar verhoor bekende zij uit Rotterdam naar Scheveningen te zijn gekomen, met het doel om te stelen. Het was. volgens haar, niet de eerste maal, dat zij zich aan zakken rollen had schuldig gemaakt. Het geld, dat zij zich op die manier toeeigende, besteedde zij om pret te maken en uit spanningsgelegenheden te bezoeken in de Pannekoekstraat te Rotterdam, waar voor haar loon als dienstbode ontoe reikend was. Nadat proces-verbaal tegen haar was opgemaakt, werd zij naar Rotterdam, naar haar ouders, overgebracht. Volgens aangifte moet tijdens haar man afwezig was, Zaterdagavond te 11 uur een manspersoon bij een vrouw in de Oostenburgermiddenstraat te Am sterdam zijn komen vragen, of haar man thuis was; na een ontkennend antwoord te hebben gekregen, moet de man haar den neus hebben dicht geknegen, tot zij het bewustzijn verloor. Toen de echtgenoot thuis kwam, was zijn vrouw nog niet bijgekomen, en ontdekte hij, dat twee linnenkastjes waren opengemaakt, terwijl uit een daarvan een linnenzakje met ongeveer f 200 was ontvreemd. Van den man kan door de vrouw geen signalement worden opgegeven, en de buren hebben van het geval niets bemerkt. Uit Oldenzaal schrijft men aan de Zw. Ct.: Dat het transport van Rus sische landverhuizers over deze plaats enorm is gestegen door 't verbod der Duitsche regeering van inscheping te Plamburg wegens de cholera, kan o. a. hieruit blijken, dat over de afgeloopen week door den agent van het Anglo Continentale Reisebureau alhier aan zijn maatschappij is afgedragen de som van circa 70.000 mark, hier ontvangen. En dan nog het zeer groote getal emi granten, hetwelk hier passeert voor de N. A. S. M. Barakken voor ontsmetting zijn hier, zooals het Volk terecht zegt, niet aan wezig geneeskundig onderzoek heeft niet plaats, daarbij komt nog, dat hier nacht op nacht in verschillende loge menten tientallen van landverhuizers overnachten. De loods bij 't station alhier, waarin honderden emigranten soms uren verblijven, is alleen wat „gecarboliseerd". Ter geruststelling van velen zou het zeer zeker wenschelijk zijn, dat onze regeering hier andere maatregelen nam. Te Maarn (Utr.) is de vrouw van A. B. overreden door een wagentje, waarmee haar ouders, die bij haar op bezoek geweest waren, wilden vertrek ken. Het wiel ging haar over de borst, en de vrouw is, zonder tot bewustzijn gekomen te zijn, weldra overleden, een groot gezin achterlatende. In den nacht van Zaterdag op Zon dag bevond zich de onbez. rijlcsveld wachter en jachtopziener van H. M. de Koningin, P. Mooiman, van Naaldwijk, op surveillance in het jachtveld in den Oranjepolder. Hij ontmoette drie man nen met den lichtbak. Toen hij hen aanhield en wilde informeeren naar hunne namen, ontving hij plotseling van iemand, die zich schuil gehouden had, een slag op het hoofd, vermoe delijk met een geweer. Hij viel en bleef liggen. Bijgekomen ging hij naar Naald wijk, om zich onder geneeskundige be handeling te stellen. Het hoofd van Mooiman is vreeselijk toegetakeld. De dader en de stroopers bleven onbekend. Over de kwestie in de bouwvakken te Amsterdam wordt gemeldNadat gisterenavond van 8 tot 12 uur met vertegenwoordigers van werkliedenor ganisaties in de bouwvakken was ge confereerd, deelde het bestuur der Al- gerneene Patroonsvereeniging mede, dat het, in overleg met de commissie van advies heeft besloten het werk van den aannemer Schut gezamenlijk over te nemen. Met dit besluit wordt derhal ve uitvoering gegeven aan artikel 18 van de statuten der Patroonsvereeni ging, dat ieder lid de verplichting op legt, ingeval bij een medelid een par- tieele staking uitbreekt, zooals thans bij het lid Schut, een deel der bij dat lid onderhanden zijnde werkzaamheden uit te voeren. Aanstaanden Vrijdagmor gen te zes uur wordt eerst uitvoering gegeven aan het genomen besluit, naar men mededeelde om de besturen der vakvereenigingen gelegenheid te geven tot hot nemen van maatregelen, om een optreden van de zijde der Patroonsver eeniging te voorkomen. Duidelijkheidshalve zij hieraan toe gevoegd, dat bedoeld wordt een alge- meene uitsluiting door de werkgevers, ingeval de werklieden, die nu door ver schillende aannemers tot voltooiing van het gestaakte werk van den heer Schut znllen worden aangewezen, mochten wei geren de gegeven orders op te volgen. Statutair moeten weigerachtige werk lieden aanstonds worden ontslagen, ter wijl dan in het belang eener spoedige beëindiging van de geschillen door de vereeniging een uitsluiting der bij hare leden in dienst zijnde werklieden kan worden geproclameerd. Ter voorkoming hiervan kunnen de organisaties nu haar invloed op de arbeiders doen gelden. Uit Rotterdam wordt geschrevenNa dat vanwege de graancontroleursfirma Goldstück Hainze Co. op het bureau der rivierpolitie alhier kennis was ge geven, dat aan boord van het stoom schip Barone Edmondo Vay, met een lading graan uit BraiJa gekomen en liggende op stroom aan boei 11, een groote partij graan van de lading van dit geloste stoomschip was achterge houden, is de politie op onderzoek uit getogen. Al spoedig werden de koop lieden B. en H. wonende op den Schie- damschendijk en in de Ooievaarstraat, aangetroffen met de sleepboot Gladstone, waarop 50 zakken met graan en zaad uit het stoomschip Barone Edmondo Vay, terwijl de politie voorts beslag legde op 32 zakken met graan, reeds geborgen in een pakhuis in de Valken- steeg. Aan boord van het voor gelost verklaarde stoomschip blijkt zich voorts nog te bevinden ongeveer 55 hectoliter graan. Al dit graan en zaad zou vol gens de stuurlieden gerangschikt moe ten worden onder opveegsel en afval. De politie zet haar onderzoek, in ver band ook met de dezer dagen hier ontvangen ministerieele aanschrijving, voort. De politie te Scheveningen had Zondagavond in Nieuw Scheveningen, IJmuidenstraat, weer de handen vol. Om elf uur grepen een paar Scheve- veningers, opgeschoten bengels, een employé of controleur van het circus aan en mishandelden hem, omdat zij den vorigen avond wegens hun rumoe rig en onhebbelijk bedrag, uit het circus verwijderd waren. De agent v. B. had heel wat met hen te stellen. Later, des nachts 1 uur, stond die agent voor een nog erger geval. Sche- veningers waren nabij de Hangbrug met polderjongens slaag geraakt, en duchtig werd er op los gesneden. De varensgezel A. v. d. T. werd ontoonbaar in het gelaat gesneden; de snede liep van het voorhoofd over den neus, door de lippen tot onder den kin. De agent moest meermalen van zijn wapen ge bruik maken. De zwaargewonde A. v. d. T. en een polderjongen, die ook sneden van lich- teren aard over het gelaat en aan de hand had, werden naar het commissa riaat Keizerstraat overgebracht, waar beiden door den politiedokter De Niet werden verbonden en vanwaar v. d. T. per raderbaar naar het Gemeente-Zie kenhuis werd vervoerd. Inmiddels was de polderjongen, die zich erg onver schillig toonde, aan het bureau gehou den, toen deze plotseling ineenzakte. Toen de agenten hem oprichtten, ont dekten zij, dat zijne kleeren doorweekt waren van bloed. De politiedokter werd gehaald en toen geconstateerd, dat hij ook een groote messnede in den rug had, diep en breed. Ook deze persoon werd toen naar het Gemeente-Zieken huis overgebracht, terwijl in onderzoek is wie de dader van dit feit is, daar deze verwonding hem niet door v. d. T. kan toegebracht zijn. Volgens een later bericht moet de polderjongen, Steven Mulder genaamd, in zorgbarenden toestand verkeeren, zoodat men voor zijn leven vreest. De dader van deze verwonding was Dins dagavond nog niet bekend. Zondagavond omstreeks half twaalf had in het Valkenberg te Breda eene allerbrutaalste aanranding plaats. Een heer te Gent woonachtig en te Breda tijdelijk gelogeerd, begaf zich omstreeks half twaalf van de Veemarkt langs de Catharinastraat door 't Valkenberg in de richting station. Toon hij zich een veertig passen in 't Valkenberg bevond, dus de „Vaas" nog niet voorbij gegaan, werd hij onverhoeds doer een grooten sterken kerel bij do keel gegrepen, zoo dat hulpgeroep hem onmogelijk was. Met de andere hand greep de kerel hem in den nek en trachtte hem zoo doende neer te buigen, terwijl hij vroeg Hebt ge geld op zak? Met moeite kon de vreemdeling ant woorden dat zulks den aanrander niets aanging. Terwijl hij gebukt stond kwam een tweede persoon te voorschijn, dien hij poogde van zich af te houden door hem een flink aankomende trap tegen bet onderlijf te geven. Hierna ontstond tusschen den vreemdeling en den aan rander een verwoede worsteling. De vreemdeling ontving verscheidene krab ben op de linkerhand en de rechter wang, terwijl hij zijn aanrander op ge voelige wijze in den vinger beet. Kort daarop kwam de tweede persoon, die een schop had ontvangen met een derde persoon terug. De vreemdeling inziende dat hij thans voor de overmacht zou moeten bukken haalde zijn portemon naie uit den zak, waarin zich zes gou den tientjes, vier rijksdaalders en eenig klein geld bevond en wierp deze een eind weg. Door het geklingel der geldstukken bij 't neervallen, werden de aanranders daarop opmerkzaam gemaakt, ze lieten den vreemdeling los en vielen alle drie op de weggeworpen portemonnaie aan. Van deze gelegenheid maakte de Gentenaar gebruik om het hazenpad te kiezen. Hij liep verder 't Valkenberg in en ontmoette een heel eind van de plaats der aanranding twee agenten van politie, wien hij met het gebeurde in kennis stelde. Onmiddellijk werd een nauwkeurig onderzoek ingesteld, doch de aanran ders waren verdwenen. Eene nauwkeurige persoonsbeschrij ving kon de vreemdeling, wat in deze omstandigheden goed verklaarbaar is, niet geven. Alleen wist hij te vertellen dat de eerste aanrander zeer groot, de beide anderen wat kleiner waren. Alle drie de personen hadden een groote zwarte baard welke vermoedelijk valsch waren en die zij zich hadden aange daan om zich onkenbaar te maken. Zaterdagavond omstreeks elf uur be gaf de mets-laar G. T. D., wonende in de Lambertusstraat te Rotterdam zich naar zijn benedenhuurman, den water- en vuurverkooper W. de P. Na bij hem eerst een fleschje bier gekocht te hebben, verzocht G. T. D. zijn bene denbuurman om toch 's morgens in de vroegte niet zoo'n lawaai te maken met houthakken, omdat hij er niet van slapen kon. Reeds meermalen deed hij dergelijk verzoek, doch vruchteloos. Toen hij zijn verzoek deed, kwam eensklaps de vrouw van den water- en vuurverkooper met een gloeiende pook op hem af, en terwijl zij hem deze onder den neus hield, sloeg en krabde zij den metselaar met de andere hand in het gezicht. Hierop nam G. T. D. een verdedigende houding aan en duwde den water- en vuurverkooper en diens vrouw van zich af, waardoor beiden op den grond vielen. De man kwam te recht op een in een hoek staand bran dend petroleumkooktoestel, waardoor zijn kleeren in brand geraakten. Hij vluchtte de straat op, waar de buren hem de brandende kleedingstukken van het lijf trokken, doch de man bleek reeds zulke ernstige brandwonden aan rug, zitdeeln en armen gekregen te hebben, dat zijn onmiddelijke overbren ging naar het Ziekenhuis noodzakelijk was. Daar is hij Maandagochtend te 5 uur aan de brandwonden overleden. De metselaar G. T. D., die gearres teerd en naar het politiebureau in de Meermansstraat gebracht was. is na opgemaakt procesverbaal, weer op vrije voeten gelaten. Zondagmiddag gingen weer 54 ver pleegden van het rij ksop voedingsgesticht Veldzicht aan den haal en zette hun koers naar. Ommen. Al vrij spoedig werden er 35 weder ingerekend, doch de overigen 19 zwommen het Ommer- kanaal over en verscholen zich in het Ommerboscb. Door de marechaussee te paard, den brigade commandant der rijksveldwachters en den gemeente-veld wachter van Stad Ommen werd toen een drijfjacht gehouden, waarbij het hun gelukken mocht allen in handen te krijgen. Om half elf 's avonds wer den de laatste vluchtelingen in 't ge sticht teruggebracht* Vrijdagavond ongeveer 9 uur brak er brand uit ten huize van den winkelier E. A. F. Meijer, te Ootmarsum. Door het spoedig ter plaatse zijn van de brandweer is het slechts bij een begin van brand gebleven. Door de marechaussee zijn verschil lende goederen in beslag genomen, die zeer sterk naar petroleum roken, ter wijl de bewoner in voorloopig arrest is gesteld. Men schrijft uit IJmuiden aan de Tel.: Aan boord van het alhier gearriveerde stoomschip Astrologer, herkomstig van Leith, bevond zich o. m. een transport paarden. De toestand, waarin de dieren verkeerden, lokte niet alleen uitroepen van medelijden uit, maar van gerecht vaardigde verontwaardiging. Van de 18 paarden waren 4 onderweg gestorven. Slechts 4 konden 't nog op de beenen houden, terwijl de overige 10 in deernis- waardigen toestand hingen of zich ter zijde hadden moeten werpen. De vier, die er het minst bij geleden hadden, stonden van blijkbare pijn op de beenen te trillen, doordien zoowel de schoften als de billen geheel ontvelde plekken vertoonden, waaruit het bloed langzaam sijpelde, 't Is te wensclien, dat deze schandelijke wijze van vervoer bij aan komst te Amsterdam de aandacht trekt van autoriteiten of dierenbeschermers, opdat aan een dergelijk gruwelijk trans port al is 't dan maar van slachtvee voorgoed een einde worde gemaakt. De verontwaardiging er over was hier algemeen. Vrijdagmiddag had te Egmond aan den Hoef een ongeluk plaats. De rneel- molenaar Berkhout aldaar nam zijn 3-jarig dochtertje mede naar den molen. Toen het kind weer naar huis zou gaan, werd het door een der wieken getroffen. Zaterdagmiddag is in de bosschen onder de gemeente Hilvarenbeek ge vonden het in verren staat van ontbin ding verkeerende lijk van J. V., koet sier bij mevr. de wed. B., te Tilburg. Hij had ongeveer zeven weken geleden zijne woning verlaten, zonder een spoor na te laten. De man had door ophan ging een einde aan zijn leven gemaakt. Verloren Krachten! Verloren Betrekkingen! De ongerustheden van een werkman. De Pink Pillen lielihen hem de krachten teruggegeven. Ik ben een werkman bij een der voor naamste firma's te Rotterdam, zoo schrijft ons de heer Jan Flach, Dijkstraat 19, Rot terdam, en verhaalt ons dat hij sedert langen tijd lijdende is geweest aan zenuw pijnen, alsmede pijnen in hoofd en beenen, met ontzaggelijk veel moeite kon ik mijn werk verrichten; zulks was ontstaan ten gevolge der influenza, ik had geen eetlust meer, maagkrampen kwelden mij ten zeer ste, voorts had ik overal pijnen, was be nauwd. kon des nachts niet slapen en steeds koude handen en voeten. Een mijner vrien den op de fabriek deelde ik mijn toestand mede en hij vertelde mij de werkdadigheid der Pink Pillen om mijne ongemakken te verdrijven. Hij deed mij besluiten deze pillen aan te wenden en Eik kan er mij slechts over verheugen zijne raadgeving op gevolgd te hebben. Ik bemerk met voldoening dat door deze behandeling mijne spijsvertering goed is en dat mijn voedsel aan mijn lichaamsge stel profiteert. Tot welzijn van al mijne collega's, werklieden zooals ik, geef ik U toestemming mijn attest te publiceeren. Dc goede betrekkingen zijn zeldzaam. Als gij eene goede betrekking hebt, zorgt er voor dezelve niet te verliezen wegens ziekte. De Pink Pillen zullen U daarin helpen; zoo gij bij de geringste gewaarwor ding van ziekte ze ter hulpe roept, zullen zij niet nalaten U te hulp te komen en U te herstellen, zonder dat gij uw werk be hoeft vaarwel te zeggen, zullen zij U krach ten geven, uw eetlust vermeerderen; gij zult alsdan het grootste profijt van uw voedsel trekken. Zij zullen bovendien een rustigen en verkwikkenden slaap bezorgen en op die wijze zult gij iederen dag met lust uw werk verrichten. Zij zullen uw zenuwgestel versterken, uwe overspannen zenuwen herstellen. Het werk zal U licht vallen en zonder eenige vermoeidheid zult gij veel werk doen. Uwe bedrijvigheid zal de aandacht van uw patroon opwekken en gij zult een verhooging van loon bekomen, dat gij aan uwe gezondheid te danken zult hebben. De Pink Pillen, hernieuwer van het bloed, versterker der zenuwen, zijn ono ver treffelijk tegenbloedarmoede, bleekzucht, neurasthe nie, algemeene zwakte, zenuwzwakte, maag kwalen, uitputting, rheumatiek,_ zenuwpij nen, heupjicht en onregelmatigheden. Prijs f 1.75 de doos, f 9 per 6 doozen. Verkrijgbaar bij Snabilié, Steiger 27, Rot terdam, hoofddepöthouder voor Nederland en Apotheken. Franco toezending tegen postwissel. Durgerliike Stand. Veen, over de maand Augustus. Aanbestedingen. Marktberichten. Waterhoogte Maastricht (brug). 11 Sept. 0.30 M. beneden 0. 12 1.88 Waterhoogte Heusden. Hoog Water Laag Water. 9 Sept. 1.06 M. 0.72 M. 10 1.44 0.74 11 1.30 0.88 .12 1 34 0.80 dvcrteaif iëo. EN De Heer en Mevrouw SNOEK.Van de Koppei, betuigen, mede namens wederzij d- sche Familie, hun hartelijken dank voor de belangstelling, bij hun huwelijk onder vonden. BILJARTMAKER, karren§traatB35§, 's-ltosch, Vertegenwoordiger der Biljartfabriek van de Firma J. A. van Ettcn, Oosterhout, levert de nieuwste modellen Kiljarteii met de allernieuwste Banden „Metropóle", welke door hunne juiste werking van alle andere uitmunten. VERKRIJGBAAR systeem Looping the Loop en verder alle Biljartbenoodigdheden. Degelijk adres voor Reparatiën. Vraagt teekening en prijzen. eener Reusachtige Sigarenfabriek. 100 stuks 2 cents sigaar f 1.20 100 sigaren met gouden ringen 1.30 100 prachtige Panatellas 1.20 100 mooie groote knakken 1.40 100 Old Smookers „1.20 Kleinere monsters roor proef. Het geheele pakket 500 stuks slechts f 6.30. Verkrijgbaar bij Heusden, tegenover het STADHUIS. SPOEDSPOED Bestellen eer de voor- raad uitverkocht is. Voor 33 gulden een hagelnieuw hoog- arm met vliegwiel, van de nieuwste verbete ringen, ook op 50 ct. per week, met 8 jaar garantie, bij Hoogstraat 98, Rotterdam, Getrouwd: Dirk van Rijswijk, 21 j. met Antonia van der Velden, 19 jaar. Geboren Johanna, d. v. Arnoldus Am- brosius en Suzanna Middelkoop; Anton, z. v. Joost Sonneveld en Geertruida Treffers; Hendrik, z. v. Gerrit Scheurwater en Hein tje van Rijswijk; Teunis, z. v. Frederik v. Rijswijk en Cornelia van Rijswijk. 20 Sept. Min. van Waterstaat enz., het maken van werken tot voortzetting der verbetering van de rivier de Maas, onder de gemeenten Appeltern en Megen. Raming f 41.001. 21 Sept. lo. Prov. bestuur van Noordholland, het op diepte brengen van eenige gedeelten van het Noord- hollandsch kanaal. Raming f 10.000. 2o. Het herstellen van stormschade aan de dninei op het eiland Terschelling. Raming f 2270. 27 Sept. Min. v. Waterstaat, enz., het maken van werken tot voortzetting der verbetering van de rivier de Maas onder de gemeenten Appeltern en Lith. Raming f 6900. 28 Sept. Prov. bestuur van Noordholland, het oprui» men van de brug over het Noordzeekanaal in de Rgks- straatweg te Velsen, het maken vin aanlegplaatsen voor een tweede stoom pont aldaar met bijbehoorende werken en het verruimen van het Noordzeekarmal, ter plaatse van de opgeruimde brug. Kaming f 110.000. WERKENDAM. De tatting dar boter it date week op da markt 6» et»., in de winkelt dut 7" ets. per half kilo. Eieren ƒ1.10 de 26 stuks, SLEEUWIJK. Da zetting der boter bedraagt 70 eft. per half kilo en die der eieren f 1.20 de 26 stuks. ALMKERK. De zetting der boter is dete week op de markt 0.07, in de winkels dus f 0.72 per kalf kilo. Eieren f 0.95 per 26 stuks. GORINCHEM 11 Sept. Met bestemming voor de exvortslachterij te Nieuwerkerk a. d. IJtel, Oseh of f Ihtingen werden heden hier 88c» te Leerdam 28 vark&ns geleverd, tegen 21 a cent per halve K.G. tORIlftHRM, 11 Sept, Op de veemarkt waren hc itn aangevoerd 614 runderen, waarvan de prijzen was n a's volgti Zware kal/koeien f 180 a 260, kalfnaarten f 1 60 a 220. melkkoeien f 160 a 210, vaar koeien f - ander half-jarige otten f 90 120, juiste vaatt-n f 90 a 120, pinken 60 a 90 jratkalveren f 26 60, nuchtere kohieren f 8 a 16, lammeren a per stuk. Boter f 0.70 o 0.72 per kalf kilo. eieren f 1.15 f 1,20 per 86 stuks, kippen f 0.40 a 0.75 oer stuk, Aangevoerd 14 vette varkens, tan 25 6 tent vjt half kilo, schapen f a 574 biggen f 6.<i u- ver stuk Op de graanmarkt besteedde men voor: Riatarwa 8.15 k 8.25. Roode dito 7.40 k 7.65, Witte dit.» f 7.50 kil Inl. rogge f 5.10 5.20, buitenl. dito 5k 5.15, Uerat 4.60 k 4.75, haver 8 65 a 3.75, dnivenboonen f 7.5 k 7.60 blanwe erwten - k mais 75 pd. 5.00, k 5.20, alles naar kwalite> t en per hectoliter verhandeld. XO'l ILRDAM, 11—12 Sept. Op de veemarkt waren 'tv aangevoerd 810 vette runderen, 2023 magere dito 1069 vette en gras kalveren 118 nuchterkatver-n 1581 schapets of lammeren, 539 varkens. 221 biggen, 0 bokken sf geiten, 14 paarden, - veulens, - «tel. De vrsjten waren «Is volgt s runderen le qual. 79 tent ie qual. 60 vent, He qual. tentkalveren le rual. 92 tent, 8* qual. 66 i tent, be qual trnttekapen le qual. 50 cent, ie qual. 40 tent, ulinl per kilovarkens le qual 44 1 52 cent, ie qval. 2 sent, 3e qual. ten f. licht soort 42 i 48 t'rt vliet per kilo. Zeeuwtche eieren f 4.00 i 4.20 Overmaastehs dito f 4.40 ƒ4.60 de 100 stuks. Schepkaas per hle f a -.Aangevoerd - partijtie, Xoetemelksekt iaat fi per 50 kilos. Aangevoerd - partijen. Op de botermarkt werden aangevoerd 56 8 en 40/16 to t, en 326 stukken a h, kilo prijs \e qual. f 58/ i qual. f 54 8» qual. 50, per half kilo 70 o 75 rit. n n n n n GETROUWD: Dassen, 13 Sept. 1905. Amsterdam, 's-Gravenhage, Dordrecht Culemborg en Tiel.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1905 | | pagina 3