ongelukkige was bevroren. De anderen w-iien bijna stervende. Als men den Londenschen bericht gever van de Birmingham Daily Post mag gelooven, zou Engeland onder handelen met Zweden en met Noorwe gen over een hernieuwing van het trac- taat van 1855, waarbij het met Frank rijk samen de Unie vrijwaarde tegen een Russischen inval. Engeland zou, na de scheiding, tegenover elk der twee staten afzonderlijk dezelfde ver plichting aangaan. De gele koorts heeft zich plotseling weer uitgebreid. Te New Orleans zijn gisteren 50 gevallen en 6 sterfgevallen aangegeven, 't Geheele aantal bedraagt nu 2689 (3ol). Uit Jena wordt geseind dat de soci aal-democratische partijdag de Keulsche partijgenooten telegrafisch heeft opge dragen, op kosten van de partij, voor Do- mela Nieuwenhuis rechtskundige hulp in te roepen. Ingenieur Laubeuf, de ontwerper van de teekeningen voor de duikbooten van de Fransche zeemacht, heeft tegenover een man van de Matin de verdenking uitgesproken dat zijne ontwerpen aan Duitschland in handen gespeeld waren. Want de Duitsche boot die te Kiel van stapel is geloopen, is, wat grootte, in richting enz. betreft, een getrouwe na bootsing van de Fransche Aigrette. Te Toulon en Cherbourg worden de ont werpen zoo scherp bewaakt, dat dief stal onmogelijk is. De teekeningen moes ten dus op het ministeiie van marine te Parijs gestolen zijn. De Matin voegt er dadelijk bij dat men op het ministerie den dader meent te kennen. Het heet dat, anderhalf jaar geleden, onder Pelletan's bewind een leerling van de marine-genieschool, die gemakkelijk van geheime stukken ken nis kon nemen, den diefstal begaan heeft. De Matin eindigt met op een nauwge zet onderzoek aan te dringen. HEAL 14NDM& KLING. Loting voor de Militie. Burgem. en Weth. der Gemeente Heus den, maken bekend lo. dat de loting van hen, die vóór den lsten September van dit jaar voor de lich ting van het volgend jaar in deze gemeente voor de militie zijn ingeschreven, zal ge schieden ten raadhuize der gemeente op Vrijdag, den 13 October 1905, des vóór middags te uren; 2o. dat op Maandag, den 16 October 1905, des voormiddags te 10 uren, ter Gemeen tesecretarie bij den Burgemeester, door of vanwege de lotelingen, die meenen recht te hebben op vrijstelling wegens broeder- dieust of wegens vermoedelijke aanwijzing tot den dienst van een of meer hunner in hetzelfde jaar geboren broeders, het ver- eischte getuigschrift kan worden aange vraagd 3o. dat de lotelingen, die vrijstelling verlangen wegens eigen militairen dienst of dien van een broeder of van broeders, de noodige bewijsstukken, zoo deze niet reeds onder den Burgemeester berusten, bij dezen ter Gemeentesecretarie kunnen inleveren, ten minste tien dagen voor den dag, waarop de zitting van den Militieraad wordt geopend, en alzoo voor den len December 1905. Voorts worden de belanghebbenden er uitdrukkelijk op gewezen, dat, om vrijstel ling wegens eigen militairen dienst of dien van broeders te verkrijgen, moet worden overgelegd een paspoort of ander bewijs van ontslag, of een uittreksel uit het stam boek of een bewijs van werkelijken dienst; dat, ter bekoming van vrijstelling wegens broederdienst, bovendien moet worden overgelegd een getuigschrift van den Bur gemeester, waaruit het getal zonen, tot het gezin behoorende, blijkt en dat de opgave van eene reden van vrijstelling bij de loting hem, die vrijgesteld wenscht te worden, niet ontslaat van de verplichting om bij den Militieraad de reden van vrijstelling in te brengen, hetgeen in elk geval bij dit college moet worden gedaan op het daar voor bestemde tijdstip, hetwelk bij open bare kennisgeving nader zal worden be kendgemaakt. Heusden, den 22en September 1905. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De SecretarisDe Burgemeester, H. J. VAN EGGELEN. HONCOOP. N.B. Volgens art. 31 der Militiewet 1901 (Staatsblad No. 212 van 1901) trekken de ingeschrevenen, in alphabetische orde op te roepen, zeiven hunne nommers. Voor hem, die niet is opgekomen of, hoezeer opgekomei|, buiten staat of onwillig is zelf zijn nomrifer te trekken, kan dit geschie den door zijn vader, moeder, voogd of curator. Zoo ook deze niet is opgekomen, geschiedt het trekken door den Burgem. of het Lid van den Raad der Gemeente, waar de loteling is inheschreven. Bezwaren tegen de wijze, waarop de loting is geschied, kunnen bij ongezegeld, tegen bewijs van ontvang bij den Burgm. in te leveren en aan Gedeputeerde Staten gericht verzoekschrift, gedurende vijf dagen, te rekenen van den dag, waarop de loting heeft plaats gehad, worden ingebracht door belanghebbende lotelingen, of door hun vader, moeder, voogd of curator. Dezen kunnen van de uitspraak van dat college, gedurende vijf dagen, te rekenen van den dag, waarop zij ter kennis van de belang hebbenden is gebracht, bij de Koningin in beroep komen bij ongezegeld, ongefrankeerd, rechtstreeks aan Hare Majesteit in te zen den verzoekschrift. Inschrijvingsregister in Alphabetische haamlijst. De Burgemeester der Gemeente Heusden maakt bekend, dat het Inschrijvingsregister voor de lichting van 1906, met de daaruit opgemaakte Alphabetische Naamlijst, ge durende acht dagen, van den 23 Septem ber tot en met den 30 September aan staande, ter Gemeentesecretarie voor een ieder ter lezing ligt. Heusden, den 22 September 1905. HONCOOP. iMaatselffk Nieuws. HEUSDEN, 23 September. Door den heer L. Verhoeven werd in de Oude Haven, meer bekend als „de Wiel", gevischt en, wat voor deze nooit is gebeurd, een zalm zat in het net. In het lotingsregister dezer gemeente voor de lichting 1906 zijn 24 lotelingen ingeschreven. Een voerman van de petroleum- wagen uit Waalwijk, v. d. W., kreeg alhier een klap van zijn paard tegen het linker been, waardoor hij vrij ernstig gekwetst werd. Een geluk bij een ongeluk mag men het noemen, dat hij in een verzekeringsfonds tegen ongevallrn is. Gisteren deed de Rechtbank uitspraak in zake: J. de J., 28 jaar, hofmeester aan boord der stoomboot „Merwede II", geboren en wonende te Rotterdam, die Donderdag 7 Sept. in appèl terechtstond ter zake van, in eene voor het publiek toegankelijke localiteit, waarvoor niet de vereischte ver gunning is verleend, sterken drank toe dienen, gepleegd 31 October 1904 des nam. circa half twee uur te Werkendam in de voor het publiek toegankelijke achter kajuit van de passagiersboot „Merwede II" op dat tijdstip opvarende op de rivier de Merwede. Beklaagde werd voor 't kantongerecht te Heusden veroordeeld tot eene geldboete van f 20 of 10 dagen. De rechtbank vernietigde het vonnis van het kantongerecht te Heusden als zijnde niet voldoende met redenen omkleed. Zij veroordeelde bekl* als zijnde het ten-laste gelegde wettig en overtuigend bewezen tot f 0.50 snb. 1 dag. WERKENDAM. Eergisteren geraakte bij den Sigarenmaker M. van Driel wat tabak in brand en was de werk plaats spoedig gevuld met rook. De echtgenoote van Van Driel wist de brandende tabak nog tijdig beneden te krijgen en met een deken enz. erger te voorkomen. Woensdag 11. was het tentoon stelling van „Floralia". Er waren in het voorjaar uitgereikt 175 en nu te ruggebracht 130 stellen. De planten zagen er over het algemeen goed uit en de heer H. van Donkelaar had we derom gezorgd voor prachtige bloem stukken, terwijl ook anderen nog ver schillende planten en vruchten ter op luistering hadden ingezonden, waarvan die van den heer P. A. de Gelder, tuinbaas op „Het huis ten Donck" bij Slikkerveer zeer de aandacht trok. Geen wonder dan ook, want de 2 reuzenpom- poenen successievelijk wegende 132 en 114 pond waren het bekijken waard. De jury ter beoordeeling der inge brachte planten en vruchten, bestond dit jaar uit de hh. Van Lith, uit Go- rinchem, genoemde heeren De Gelder en Van Donkelaar. De uitslag was als volgt: a. Voor gekweekte stekken le Prijs, doos postpapier en Japansche doos, Marga. Ridderhof; 2e pr. een borstelhanger, Marg. Verhey; 2e pr. een handschoenendoos, wed. Van Driel Ippel; 3e pr. een flacon met zilveren stop, A. Verhey; 3e pr. een kistje siga ren, H. Cornet; *±e prijs een postzegel doos, H. Rensink; 4e pr, een sigaren- bak, J. Verwoerd; 4e pr. twee pullen, A. Evers; 5e pr. een stofdoekhanger, W. v. d. Bunt; 5e pr. een inktpot, J. H. De Gelder; 5e Dr. laars met schel- pen, J. Pellikaan. Eervolle vermelding verwierven W. v. d. Schuyt, C. Van Laren, Johs. v. d. Brugge en W. Cornet. Voor de mooiste coleusNeeltje Rijers, zilveren ketting voor de mooiste pe largonium (geranium), G. Kruythoff, kistje sigaren voor de mooiste fuchsia A. G. Branderhorst, horlogestander; voor de mooiste begoniaJ. Evers, briefkaart- en postzegeldoas. b. Voor de boomvruchten: le prijs, album en doosje bonbons, Marie Kerk hoven; 2e pr., een wekker, B. Van Laren. c. Voor de veldvruchten (kool, wor telen, uien, enz.): le pr. a., luxe kistje met sigaren, F. W. Dekker; le pr. b, een thermometer, B. Van Laren. d. Voor de bloemstukkeneenige prijs, H. Van Donkelaar, een kistje met le peltjes. Des middags deed de gramofoon haar best en 's avonds bespeelde de heer J. Dekker de piano. Nadat de prijzen der tombola (200) en die voor de be- kroningen waren uitgereikt en de dames Mussert, Albers en Baggerman door den voorz. een woord van dank was gebracht voor het werk aan de tombola besteed en aan den heer Donkelaar voor 't overige, werd het Wilhelmus gezon gen en was ook dit welgeslaagde bloe- menfeest weer achter den rug. ZALTBOMMEL. In memoriam. Heden, 21 Sept., werd het stoffelijk overschot van den weled. heer J. v. d. Beek op de be graafplaats alhier bijgezet. Een veteraan in de onderwijzerswereld. Geboren te Leerdam 28 Nov. 1814, overleden 18 Sept. 1905. Waardeerende woorden werden bij de groeve geuit, waarna door zijn zoon uit Bodegraven een woord van dank aan de sprekers werd gebracht. Tot zijn 22e jaar was hij als leerling, later als secondant aan de toen maals welbekende kostschool van den heer I. Voormolen verbonden, waarna hij circa 6 jaar als gouverneur, ook bij de fam. Van Haaften te Haaften werkzaam was. 13 Jan. 1845 werd hij benoemd als hoofd een er openbare school te Dussen, welke betrek king hij met de meeste toewijding tot 1 Jan. 1893 vervulde. In ruime mate genoot hij de achting zijner collega's, vrienden en autoriteiten en ten volle was hij dit waar dig; hij, met zijn werkzamen geest, was steeds een aangenaam collega, trouw vriend, ijverig in zijn betrekking en tevens een zorgvol en liefderijk vader. De rust, die hij dan gedurende een 12-tal jaren, eerst té Tuijl en later nog eenigen tijd te Zalt- bommel genoot, was welverdiend, want van hem kon gezegd worden: een welbe steed leven lag achter hem. Zijn nagedach tenis zal dan ook bij zijn vrienden ineere blijven. Hij ruste in vrede! HERPT, 21 Sept. De handboogschut terij „Ons Genoegen" alhier, gevestigd bij de Gebr. Van de Grient, hoopt a.s. Zondag bij gunstig weer haar jaarlijks feest van prijsschieten te houden, voor welk doel reeds prachtige prijzen zijn aangekocht. Het feest, dat te half vijf een aanvang neemt, zal werden opgeluisterd door een concert van de harmonie „De Eendracht". GAMEREN. Voor de a.s. verkiezing van één lid van den gemeenteraad, in plaats van wijlen den heer P. van Haaften, zijn tot candidaat gesteld de heeren T. A. Mooij en Az. v. Tuijl. WAALWIJK, 21 Sept. Bij de heden gehouden paarden- en beestenmarkt werden de navolgende prijzen toegekend: Beste paarden 46 jaar. le prijs A. Rijken, Loon-op-Zand; 2e prijs G. de Bruijn, Capelle. Beste nagenoeg rijpe kalf dragende koeien en schotten, le prijs P. Verhoeven, Sprang; 2e prijs G. Vermeulen Dzn., Capelle. Beste vaars met niet meer dan twee breede tanden, le prijs A. L. Sneep, Capelle; 2e prijs A. J. Verhoeven, Capelle. Beste vaars met meer dan twee breede tanden, le prijs P. Weijten, Waalwijk; 2e prijs M. Rijken Thzn., Capelle. Beste I-jarige veulens, le prijs Jud. Tim mermans Wzn., Waalwijk; 2e prijs inge houden. Beste vette koe. le prijs W. B. Rijken, Capelle; 2e prijs C. v. Loon, Waalwijk. Beste vette vaars, le prijs B. W. Rijken, Capelle; 2e prijs C. v. Loon, Waalwijk. WIJK. Zaterdagavond j.l. bespeurde onze actieve gemeente-veldwachter, W. Leijsma, op surveillance zijnde, eenig on raad in den boomgaard van den heer M. v. V. te Aalburg. Naderbij gekomen gingen twee personen op de vlucht, die tengevolge der duisternis niet achterhaald konden worden. Bij onderzoek bleek, dat reeds een zak met appelen gepakt stond; deze werd in beslag genomen, doch de stroopers bleven onbeheerd. Begunstigd door het droog weder is het aardappelen rooien alhier in vollen gang. Kwantiteit en 'kwa ;teit zijn over het algemeen ver beneden iv middelmatige, zeer tot schade van den verbouwer. De prijs varieert van f 3 a f 31, voor goede kwaliteit worden noogere prijzen bedongen. ♦UITWIJK. Ier'and alhier een patrijs willende schieten, trof bij ongeluk een raam in de woning van den 1 ndbouwer V. de W., waardoor eenige ruiten werden verbrijzeld. Hieruit blijkt alweer dat men niette voor zichtig met vuurwapenen kan omgaan. VLIJMEN De pas alhier opgerichte voetbalclub ,,01 iphza Zondag haar eersten wedstrijd spelen tegen de voetbal club V. L O. S. uit Udenhout. De wedstrijd, die te half drie uur aanvangt, zal plaats hebben op het terrein van den heer C. v. Helvoirt, die zoo welwillend is geweest, dit voor dat doel ter beschikking te stellen. HAARSTEEG. De kegel vereen iging „De vereenigde vriend, h' welke heeft deelge nomen aan den k. gelwedstrijd, uitgeschre ven door de kegelver. .Joiia te Oisterwijk, behaalde aldaapraclrige prijzen. Woensdag 27 September a.s. hopen de echtelieden dotrus van Mierlo en echt genoote hunne vijftigjarige echtvereeniging te herdenken. Het zal Je brave oudjes, die nog zeer kras zijn, dien dag niet aan be langstelling ouavdLcVi. MEEUWEN Naar ij v rnemen, zal de heer Nepveu weldra met een uitgewerkt plan voor het aanleggen van een stoomtram door het Land van Heusden en Altena gereed zijn. Genoemde heer N. is door de commissie op de in het voorjaar alhier gehouden vergadering gekozen en aange zocht, om de toen besproken plannen nader uit te werken. ALMKERK. Naar men uit goede bron verneemt, zal Adriaan Nultenboek, arbeider te Uitwijk, door tusschenkomet van den EdelAchtb. heer L. Nilant, burgemeester alhier, van H. M. de Koningin een bedrag van f 25 ontvangen, ter verdere voltooiing van zijn nieuw gebouwd huisje. De aardappelhandel, die hier in deze streek andere jaren om dezen tijd reeds erg druk was, is nu nog niet veel van be- teekenis. De markt is dan ook alles behalve vast, de prijzen loopen zeer uiteen. Men besteedt naar gelang van soort en kwaliteit van f 2 tot f 3 per H.L. Wat evenwel in geen jaren voorkwam is het feit, dat hier uit andere plaatsen aardappelen worden betrokken. VEEN. Naar men verneemt, zal onze gemeente spoedig in 't bezit zijn van een gemeen te-veld wachter. Nu het wordt dan ook hoog tijd, daar de strooperijen op 't gebied van fruit zich wel wat al te ver uitstrekken. RIJSWIJK. Toen de arbeider V. Maan dagmorgen op den akker kwam, waar hij Zaterdag aardappelen had gedolven, be merkte hij dat een gedeelte der gerooide aardappelen ontvreemd was. Het is nog niet bekend, wie de diefstal bedreven heeft. Nu het rooien der aardappelen bijna geëindigd is, kan geconstateerd worden dat de opbrengst gering is. Akkers, die meer dan 150 H.L. opleveren, zijn zeldzaam; meer treft men er aan, die nog geen 50 H.L. per H.A. opbrengen. DUSSEN—MUILKERK, 22 Sept. Hield de Chr. Ger. gemeente tot dusverre hare samenkomsten en godsdienstoefeningen in een planken gebouwtje, dezen zomer heeft ze op een flink terrein een gebouw laten zetten, 't welk een sieraad is voor de ge meente. De kerk, die bijna zoo groot is als die der Geref. gemeente, werd gisteravond in gebruik genomen, bij welke gelegenheid ds. Bakker uit 's-Gravendeel een toepasse lijke rede hield naar aanleiding van Ps. 27 4. De belangstelling was groot, ook waren velen uit omliggende gemeenten aanwezig. NIEUWENDIJK, 22 Sept. Ten bewijze dat de aardappeloogst ook hier slecht is diene, dat de arbeider K. de Pender uit 140 roeden, slechts 5 mud groote aard appelen dolf. Naar we vernemen, zal de hier ver toevende Amerikaan, Mr. D. v. Steil, vol gende week een rondreis gaan maken door Nederland, teneinde met vele belangstellen den over Amerika te spreken. Dat men vooral in Friesland begeerig is veel over de emigratie naar Amerika te weten, be wijzen de talrijke brieven die Mr. v. d. Stelt uit die provincie ontvangt. Men is hier tot de ontdekking ge komen, dat er 's nachts veldvruchten en fruit worden gestolen en in den afgeloopen nacht heeft men zelfs in een weiland 7 koeien uitgemolken. ■linnen la nd. Blijkens een bij het departement van koloniën ontvangen telegram van den gouverneur-generaal van Nederlandsch- Indië, is de vorstin van Loewoe in on derwerping gekomen en teekende zij eene verklaring als die, waardoor de verhouding van de Atjehsche zelf be stuurders tot het gouvernement tegen woordig wordt beheerscht. Bij koninklijk besluit, dat morgen Zondag, in werking treedt, wordt het volgende bepaald „Indien de voorzijde der briefkaar ten daartoe op zichtbare wijze is inge richt, d.w.z. door een staande lijn in twee helften is verdeeld, is alleen de rechterhelft voor het adres bestemd en mag de linkerhelft door den afzender gebezigd worden voor mededeelingen." Bij Kon. besluit van Donderdag is tot voorzitter van de Tweede Kamer der Staten-Generaal, voor het tijdperk der tegenwoordige zitting, benoemd jhr. mr. J. Röell, lid van die Kamer. Daartoe gemachtigd door de Koningin kondigt de minister van landbouw, nij verheid en handel de intrekking aan van de volgende door het vorige kabi net ingediende wetsontwerpen: tot instelling van landbouwraden; omtrent bepalingen tot bescherming van den arbeidtot verplicht stellen van ziekteverzekeringtot wijziging van de ongevallenwettot verplichte ouder- doms- en invaliditeitsverzekering. De minister van binnenlandsche za ken trekt de wetsontwerpen in tot: wijziging der wet op besmettelijke ziekten (vaccine); tot wijziging van de gemeentewet; tot verplichte zekerheid stelling door gemeente-ambtenaren; wij ziging van de begrooting voor binnen landsche zaken (Centrale Middelbare Technische School); wijziging van de geneeskundige wet en die op de be voegdheden van arts, tandmeester, apo theker enz. en tot wijziging van de begrooting voor de landsdrukkerij (be zoldiging van het losse personeel.) In de zitting van de Eerste Kamer kwam Donderdag aan de orde het Adres van Antwoord op de Troonrede. Over de algemeene strekking voerde in de eerste plaats het woord de heer Van Houten, die thans niet sprekende over 't werkplan der Regeering, zich er over verheugde dat als bijkomend gevolg van het aftreden van het vorig Kabi net, de Eerste Kamer vrijer komt te staan, minder afhankelijk wordt van politieke overwegingen. Besprekende de geruchten over de vorming van het Ministerie, vraagt spre ker: is er onder de Ministers één, die zich kan noemen den formateur van het Kabinet? Wordt die vraag ontken nend beantwoord, dan zou spr. niet aarzelen dit te noemen een gevaarlij ken constitutioneelen terugtred. Want naarmate de formateur zich terugtrekt, komt de Kroon meer ongedekt te voor schijn en op den voorgrond. Is er geen der Ministers formateur, dan acht spr, dit met den loop van onze constitutio- neele ontwikkeling in flaganten strijd. De Minister van Financiën (de heer De Meester) verwierp alle verantwoor delijkheid namens het Kabinet voor hetgeen de Zutfensche Courant schreef over de bekende verzoeningsgezinde pa ragraaf in de Troonrede, waarop de heer Van Houten in het slot van zijn rede nog had gewezen. Wat die paragraaf overigens betreft, ter verklaring daarvan treedt de Mi nister in een beschouwing over het ontstaan van dit Kabinet. De Juni ver kiezingen wettigden het optreden van een Kabinet van vrijzinnige richting, zooveel als mogelijk is gebleken samen gesteld uit mannen vertegenwoordigen de de verschillende nuances dier rich ting. Het Kabinet werd gevormd door mannen die door hun aanleg in ver zoenende geest willen regeeren; die in beginsel wars zijn van alles wat zweemt naar partijzucht. De Ministers, die optraden, meenden, dat ons land behoefte heeft aan een pacificatie en het is dan ook het ern stig voornemen van dit Kabinet, om zonder verloochening of wegdoezeling van beginsel niet agressief op te tre den. Inderdaad wil het Kabinet, ge lijk de Koningin het uitsprak, rekening houden met de wenschen van alle groe pen van het volk. Deze verzoenings gezinde politiek volgende, hoopt het Kabinet op den steun van alle partij en in de Volksvertegenwoordiging, ook van die, welke geen deel uitmaken van de Regeering. Juist om die verzoeningspolitiek te kunnen volgen, was het gewenscht dat de formateur niet in het Kabinet op trad. Die formateur, de heer Goeman Borgesius, 't is waar, bleef dus buiten het Kabinet. Dat dit inconstitutioneel zou zijn, betwistte de minister. Het ge schiedde ook in 1868, terwijl 't ook ge wenscht was, omdat 't geen parlemen taire meerderheid is. Maar thans zijn alleen de tegenwoordige ministers ver antwoordelijk. Niemand staat achter, naast of voor hen. De heer Van Zinnicq Bergmann kwam op tegen het verwijt van den heer Van Houten, dat de Eerste Kamer sedert 3 Augustus van het vorig jaar niet zake lijk de ontwerpen zou hebben beoor deeld, waarna de heer Van Wassenaer van Rosande te kennen gaf een andere opvatting van de woorden des heeren Van Houten te hebben. De heer Van Houten, repliceerende, verklaarde inderdaad niet anders be doeld te hebben, dan dat na de poli tieke ontbinding der Kamer, bij de beoordeeling van de ontwerpen, poli tieke overwegingen een te groote plaats hadden ingenomen. Spr. wraakte het beroep op 1868 toen Thorbecke niet in het Kabinet optrad. Hij deed dit om geheel andere redenen. Thans weten we niet welke politiek er gevoerd zal wor den. De Minister van Financiën (de heer De Meester) had zich alleen op 1868 beroepen om te doen uitkomen dat de groote Staatsman Thorbecke, in zijn niet-optreden in het kabinet, niets con stitutioneels zag. Overigens herhaalt de Minister, dat het kabinet een conciliante houding wil aannemen en de Minister vraagt of dit gemakkelijker zou zijn geweest wanneer de heer Borgesius als Minister ware opgetreden, die vooraan in den strijd stond. Het ontwerp-adres van antwoord is daarna zonder stemming aangenomen. Het zal der Koningin worden aan geboden door de Commissie van Redac tie, met den voorzitter der Kamer. De Kamer is daarna uiteengegaan. De Haagsche Sprokkelaar van het U. D. vertelt: „Toen in 1902 de heer Lely den post van gouverneur van Suriname aan vaardde, werd bepaald, dat hij boven De Burgemeester A.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1905 | | pagina 2