Openbare Verkooping Huizen en Erven, VRIJE op Donderdag 12 October 1005. W ollen en gestikte lielieilS9 Collectie Stalen Magazijn „DE PARADIJSVOGEL Heeren-, Jongelieeren- en Kinderkleding, gemaakt en op maal. FRANS FRERHERI Co KINDER-1 MEEL. Nieuw Dames! Reste adres voor Grootste keuze. Solide Stoffen Goed passende modellen. Billijke prjjzsn. VV. VERMEULEN, KRISTAL, PORCELEIN, GLAS- en AARDEWERK Botermarkt, Heusden. dorpen uit te moorden. In de eerste drie dagen der maand zijn er 33 chris tenen gedood in Akgara, vijf te Gheran en twee in Zaglok. i «el ^ieuu«, HEUSDEN, 7 October. Tijdens de hevige buien die we eergisteren hadden sloeg de bliksem op de telegraaflijn bij het postkantoor alhier. Ongelukken werden gelukkig niet ver oorzaakt. De correspondent van het Locaal- Comité der Unie „Een school met den Bijbel" verzoekt ons mede te deelen, dat a s. Maandag te dezer plaatse langs de huizen de gewone jaarlijksche Unie-Collecte zal worden gehouden. Door het waterschap „de Hooge Maasdijk van Stad en Lande van Heusden" zijn de volgende bestuursleden aangewezen, om bij ijsgang, gevaar of hoog opperwater, gedurende het tijdvak van 1 October 1905 tot 30 September 1906, werkzaam te zijn als: Nieuwkuik: Heemraad van het hoofd bureau, Noodheemraden M. de Vaan en Joh. v. Hest. Vlijmen: A. v. d. Tillaert, N.heemr. P. v. d. Heijden. Haarsteeg: Adr. Luijben, N.heemr. C. Honcoop. Hedikhuizen: Hoofdbureau, N.heemr. L. van Velthoven, J. van Geffen. Bern: J. C. v. Bokhoven, N.heemr. J. de Will. Hoofdbureau HeusdenG. v. Everdingen en J. Oerlemans, N.heemr. L. J. Veerman. WijkC. B. Vos Fz., N.heemr. J. Bouman. Veen: J. Duijser, N.heemr. C. A. W. Jiskoot. Elshout: H. v. Laarhoven, N.heemr. F. Pulles Jz. Doeveren: J. v. Doveren van Andel, N. heemr. J. H. Boll en J. C. Branderhorst Gz. Drongelen: J. v. Doveren van Andel, N.heemr. A. D. v. d. Schans. WERKENDAM. Eergisteravond verga derde de werkliedenvereeniging ten herberge van J. B. Zwets. Aanwezig waren ruim 50 leden. Aangezien de vergadering haar ge woon verloop had, melden we alleen, dat in het afgeloopen kwartaal was ontvangen f 405.71 en uitgegeven f229.88, zoodat dit maal een batig slot was van f 175.83. In kas was 1 October bij den Penningmeester f 148.41. Het kapitaal was op dien datum groot f 852.58 en het reservefonds f 945.67. De leden C. Klootwijk, J. Rijkers en H. van Beesd zagen de rekening na en vonden ze in orde. Het bestuur zal in overweging nemen, een verzoek van W. Vlot om voor taan bij uitgifte van reglementen de leden de namen mede te deelen van hen, die een reglement ontvingen, opdat iedereen zou weten, welke nieuwe leden waren toege treden. Naar aanleiding van een vraag van het lid Van Esch, zal in de notulen wor den opgenomen, dat de leden, die aan een loopende ziekte lijden, in 't vervolg kennis zullen moeten geven aan den hun toege wezen commissaris, wanneer zij de gemeente wenschen te verlaten en voor hoelang, op dat de comm. bij zijn huisbezoek niet slip loope. Het lid De Jong gaf in overweging een of twee commissarissen meer te benoe men. Ten slotte werd mededeeling gedaan, dat de heeren F. van Varik (voorz.), C. Slagmolen (penn.) en G. van den Heuvel (comm.), Januari a.s. aan de beurt van aftreding zullen zijn, waarna de vergade ring werd gesloten. DRONGELEN. Gedurende de maanden October en November zal de reederij Arie Smit eiken Woensdag een stoomboot doen varen van Geertruidenberg naar 's-Bosch en terug. De vertrekuren zijn: 's morgens 4 uur van Geertruidenberg, 4.30 van Kei- zersveer, 4.45 van Dussen, 5.15 van het Drongelensche veer. VEEN. De heer W. Mante te Den Helder benoemd tot gemeente-veldwachter alhier, heeft voor deze benoeming bedankt. Dinsdagnacht heeft men bij de Wed. V. eene partij appelen ontvreemd, waar van de dader tot heden onbekend bleef. LAND VAN ALTENA, 6 Oct. 'tis hier weer treurig gesteld met het overtollige water in de polders. Vele landerijen staan blank, ook moest het vee uit onderschei dene weiden worden opgehaald. Het bieten rooien ondervindt erg veel vertraging en eveneens de verzending. ALMKERK, 6 Oct. De gewone groote najaars paardenmarkt was ditmaal niet zoo talrijk bezet als verleden jaar, er stonden plus minus 600 stuks aan de lijn meest jonge paarden. Dank zij 't flink bezoek ook van buitenlandsche kooplieden, was de handel zeer geanimeerd met stugge, willige prijzen. Men besteedde van f 180 tot f300 terwijl enkele puike exemplaren voor f 325 werden verkocht. WIJK. Evenals andere jaren, gaan ook thans weer vele arbeiders, vooral jongelieden voor eenigen tijd naar de Haarlemmermeer om daar op de bietenvelden werkzaam te zijn. Na eenige weken keeren de meesten dan met een welgevulden buidel huiswaarts. De pomp die op gemeentekosten alhier aan de Perzik geslagen is, nadert thans hare voltooiing. Binnen enkele dagen zal ze tot algemeen gebruik worden be schikbaar gesteld, wat voor dat deel der gemeente een waar geluk mag heeten, daar er aan goed drinkwater teneenenmale ge brek was. (Binnenland. De correspondent van de N. R. Ct. te Batavia seint: De gouverneur-gene raal heeft gelast de expeditie in Midden- Celebes voort te zetten door Posso, Sigi en Toradja. Naar aanleiding hiervan schrijft dat bladHet laatste regeeringstelegram uit Nederlandsch-Indië over de krijgs verrichtingen in Celebes vermeldde, dat de vorst van Boni vervolgd zou worden door Masemrepoeloe (Masenre- Boeloe) en de Toradjalanden. Daaruit bleek, dat de voortvluchtige vorst het zuidelijk schiereiland van Celebes ver laten heeft en naar het westelijk schier eiland of wel meer naar Midden-Celebes gevlucht is. Bij de toenaderende hou ding van de hoofden en de bevolking der overige staatjes zal op het pro gramma als nummer één gesteld zijn het vatten van Pawawooi. Geheel in het tegenwoordig heerschende systeem past het, dat men daarbij zich niet stoort aan afstanden, maar den tegen stander opzoekt, waar hij zich ook be vinden moge. De minister van binnenlandsche zaken, overwegende, dat de heer mr. L. P. M. H. baron Michiels van Verduynen ontslag heeft genomen als lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal, en dat mits dien eene verkiezing voor een lid van die Kamer moet plaats hebben in het kiesdistricht Breda, heeft bepaald, dat die verkiezing zal plaats hebben op Dins dag 17 October e.k.de stemming, zoo noodig, op Vrijdag 21 October e.k., en de herstemming, zoo noodig, op Vrij dag 3 November e.k. De Haagsche hoefijzer-correspondent van het Hbld. meldt: Bij het afdeelingsonderzoek van de Staatsbegrooting is gebleken, dat eene meerderheid voor de tijdelijke belas tingvoorstellen van minister De Meester (de tienopcenten op bedrijfs- en ver mogensbelasting) vermoedelijk wel is verzekerd doch dat de meederheid zeer klein zal wezen. Waarschijnlijk zal de linkerzijde met inbegrip van de sociaal democraten vóór de rechterzijde tegen stemmen. De gemeentepolitie te Dieren heeft in een slaapstede op de Heide aldaar aangehouden den 23jarigen harmonica speler Ph. W. Kirchjunger, die onder verschillende namen heeft rondgezwor ven en tegen wien door de rechtbanken te Utrecht en Zutphen rechtsingang met instructie- en gevangenneming wegens diefstal is verleend. Behalve dat hij een reeks van vonnissen te zijnen laste heeft, waarvoor hij in het Algemeen Politieblad gesignaleerd staat wordt hij verdacht van diefstal van gouden voorwerpen, gepleegd op 4 Juli te Warken onder Warnsveld, en op 8 Juli j.l. te Weenum onder Apeldoorn. Hij is geboeid naar Zutphen overge bracht en aldaar ter beschikking van de justitie gesteld. Men schrijft uit Maastricht aan het Hbld.Onder het opschrift „Een speel bank voor minvermogenden" bevatte de Nat. Zeitung een berichtje uit Aken over een speelbank, welke in het grens stadje Vaals geopend was onder den titel „Kasino Vaals" en welke speel bank concessie heeft van de Holland- sche regeering. Om als lid toe te treden, moest men een entreegeld van f 30 betalen. Nader vernemen we nu hieromtrent, dat die speelbank werkelijk bestaat. Zij is gevestigd naast de Hollandsche douane, zoo niet in hetzelfde gebouw, maar natuurlijk met afzonderlijken in gang. Men betaalt een entreegeld van f 0,25 en heeft dan het recht om mee te spelen. Het heet, dat alleen buitenlanders lid mogen zijn. Maar aangezien Vaals een grensplaatsje is, dat zoowel op Ne- derlandsche als Duitsche en Belgische grens ligt en men te Vaals zelf bijna evengoed Duitsch spreekt als te Aken, is het begrijpelijk, dat iedereen aan het spel kan deelnemen. Er wordt dan ook druk gebruik van gemaakt. De minste inzet bedraagt 1 Mark, de hoogste 10 Mark. Er wordt druk geadverteerd in de Akensche Couran ten „Casino Vaals, Maastrichterlaan, Jeu de Baroque (Barock-Billard)". Het spelen geschiedt op een soort biljart, waarin 32 gaten zijn. Er wordt niet gestooten, doch een bal, door een veer in beweging gebracht, rolt al of niet in een der gaten, waardoor de winst bepaald wordt. Het vele Belgische geld, dat te Vaals in omloop is, wijst er op, dat ook uit België van deze speelbank een druk gebruik wordt gemaakt. De Storm. De storm, welke Woensdag woedde, heeft in ons land nogal eenige schade aangericht. Op het terrein van de firma W. van der Lugt Zoon, op het Noordereiland te Rotterdam, is een houten loods om gewaaid, waarbij door de vallende plan ken de werklieden J. de W. en van L., de eerste aan den linkerarm en de tweede aan het rechterbeen gekneusd werden. Voorts waaiden er vele schoorsteenen af en werden ruiten en lantaarns in gedrukt. Te Sclieveningen is aan het Zuider havenhoofd een verzakking van meer dan 20 meter ontstaan. De gedeeltelij k afgebroken tribunetent die dienst heeft gedaan bij de ringrij- derij ter gelegenheid van het Koninklijk bezoek, is door den storm omgewaaid. De bewaker is eronder geraakt en gedood. Het eiland Marken is geheel onder water geloopen. Boven Krimpen a d Lek woedde een wind- én waterhoos, die het dak van de boerenwoning, bewoond door den heer J. Jonkheid en toebehoorende aan den heer M. P. de Jong, gedeeltelijk vernielde. Ook werden er boomen ont worteld, zoodat het voor een oogenblik noodweer was. Te Groesbeek kwam over de gemeente een sterke windhoos, die in eenige se conden veel verwoesting aanrichtte. Tusschen St. Annaland en Oud-Vos- semeer, op het eiland Tholen, zijn twee rijtuigen van den dijk gewaaid. Een kind, in een der rijtuigen gezeten, werd gekwetst. In de haven van de Nieuwe sluis te IJmuiden is aangespoeld het lijk van Wouter Baggerman uit Velseroord, wachtman op een baggermolenVermoe delijk is hij tengevolge van het zware weer overboord geslagen. De overledene was gehuwd. Te Vlaardingen kwamen eenige Sche- veningsche loggers binnen met storm en vleetschade; de logger „Irene" van den reeder A. de Jong, met verlies van 90 a 100 netten met toebehooren. Aan den Goirleschen weg bij Tilburg werden 17 eikeboomen ontworteld, waar bij een voerman met vrachtwagen en een koetsier met rijtuig zoodanig tus schen de takken werden bekneld, dat zij moesten worden uitgezaagd. Een zware Canada knapte aan den grond af en viel juist nevens een huis, dat zoude ver pletterd zijn, indien de boom er op ware gevallen. Aan den daarbij staanden mo len werd eene schade berokkend van ongeveer driehonderd gulden. Van een boerderij werd het dak weggeslagen, evenzoo van een paar in aanbouw zijnde woningen. Burgerlijke Stand. Werkendam, van 29 Sept. tot 6 Oct. Getrouwd: Cornelis de Leng, 26 j., met Wilhelmina Vis, 23 j. 1lark,therlch(e». Waterhoogte Heusden. HoogWater Laag Water. 4 Oct. 1.24 M. 0.90 M. N.A.P. 5 2.03 1.33 6 2.24 1.80 Ad verten tiën. Notaris Kerkhoven te Werkendam, te Dewerken, op Donderdag 19 Oc tober 1905 in het Café /wets en op Donderdag <89 dierzelfde maand in het Café D, L. van «Ier Wiel, telkens des namiddags 8 uur precies, van de te Dewerken, aan den Dewerkenschen dijk, nabij Werkendam, van de Erven R. Blok land, in 2 koopen, bij verspreide biljetten breeder omschreven. Een bijna nieuwe SIFVQER Haiidnaaiiïiachine, met prachtig nikkel wiel enz., te koop voor 13 gulden, bij Hoogstraat Ï8, Rotterdam, Magazijnen op termijn-betaling. ((h Groote sorteeringEetserviezen, Waschstellen, Fijne Bloemvazen, Vuurvast Porselein, enz., enz. P rijze n beneden alle concurrentie. 15 34 IJ7 Luxe en Huis houdelijke Artikelen. Voorhanden een groote sorteering zoo ook een groote voor het a.s. seizoen. Concurreerentle Prpen. 7 x.t ■•.A. Lrf. -. 'tv*: ié 99 TELEPHOON INTERC. No. 17. Aanbevelend P.S. Aan kooplieden of andere tusschen- personen wordt door ons» geen kor ting toegestaan. Zulks komt dus onze geachte clientèle t< n goede. Geboren: Bastiaantje Jacoba, d. v. G. C. van Zante en A. Versloot; Jannigje, d. v. K. Groeneveld en P. B. Ippel. Overleden: Willem Jurrianus Pruissen, 64 jaar. HEUSDEN 7 Oct. Op de botermijn waren heden aangevoerd kilo. De prijs varieerde van f 3.35 tot f 1.40. Eieren 7 a 8 ets. Granen Tarwe f 7.70 a f 8.Ï0, Rogge ƒ5.80 a ƒ5.7 Gerst f 4 50 a f 5.Haver f 8.7u a f 4.2 Kool zaad f 8.Raapkoeken f Sis a f Lijnkoeken f 1 5 a f 11.50. DUSSEN. 5 Oct. De prijs der boter was heden van f 1.88 af 1.4 Aanvoer .31 K.G. Zetting r 1.42. Eieren f 1.30 de 26 stuks. I JOUEN, 3 Oct. De prijs der Boter was vit f 1.15 tot /"1.26 per Kile. Aangevoerd 726 Kilo's door Amsterdam, 's-Gravenhage, Dordrecht, Culemhorg en Tiel. te lensden, Pendules, Regulateurs, Petroleumlampen. Nikkel, Tafelmessen, Lepels en Vorken. Kunstbloemen en Planten, lijnc Lederwaren, Mandwerk, fijne porceleinen Beeldjes, Beelden met Kuilen. 5 pCt. korting roor contant. •i f' -i VA y', 'L

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1905 | | pagina 2