BREI MACHINES Henri van der Meulen, \ntliracil-\ooljes Spiegel- en Lijsleiifabriek. RyWIËLIIAADËLr 1 afléili ven tari§. GROOTE 6ILD-L0TGRIJ Lees dit!! Valentin Co., ttijwlelhaiidel Firma Wed. J. De Concurr H. VAN DUIJNEN, ff. Metten, Toonbanken, !o di;Tp"gen Nieuw Dames! Mark Meermanstraat 64, Rotterdam. BELGISCHE en ENGELSCHE UitgeYer L. J. VEERMAN te Heasdeo. TWEEDE BLAD ZATERDAG \k OCT. 1905. Waarheid bovenal. Firma SOESMAN, „IN DE KLEINE WINST", St. Jozefstraat, 's-Bosch. Telefoon 34-0. G. jr. HETTROP, 's-Hertogenbosch, Ververstraat A 354. Uitgebreide Glaslia^adel. Bergweg 200, Rotterdam. Theetuin Zomerzorg. Handnaaim achine, W. V ERMEULEN, «00,000 Hoofd-Kollekteurs te Hamburg. BINNENLAND. Men schrijft uit Friesland: Des winters is er bij den Frieschen boer voor een lossen arbeider vaak wei nig werk; de dagen zijn kort en het dagloon is dan vaak heel laag. Het ge beurt dat een boer dan 40 cent dagloon betaalt; in den regel komt het in de meeste gevallen niet hooger dan 50 60 cent. In het dorp Boven-Knijpe hebben de boerenarbeiders thans eene verga dering gehouden om daarin verbetering te brengen, waarin het dagloon in den winter voorloopig op 80 ct. is vastge steld. De werkgevers zijn nu tot eene vergadering met de arbeiders uitgenoo- digd, om te trachten tot overeenstem ming te geraken. Het gerechtshof te Amsterdam weer arrest in de strafzaak tegen den kof fiehandelaar H. v. d. K., die vervolgd is geworden wegens poging tot vergif tiging van zijn boekhouder Hoekstra door middel van arsenicum. In eerste instantie had het O. M. tegen beklaag de 15 jaar gevangenisstraf gerequireerd en had de rechtbank hem veroordeeld tot 8 jaar. In hooger beroep was door den adv.-generaal 12 jaar gevorderd. Het arrest qualificeerde het door den beklaagde gepleegde feit als poging tot moord, na het plan vooraf kalm te hebben overlegd. Te dier zake werd beklaagde veroordeeld tot acht jaren gevangenisstraf, met aftrek van 3 maan den preventieve hechtenis. Uit IJmuiden schrijft men aan de O. H. Ct. Alhier werden binnen den tijd van acht dagen door den deurwaarder Van Waning te Haarlem, op last van een hypotheekbank te Amsterdam in beslag genomen zeven stoomtrawlers en uit de visschershaven naar het Noordzee kanaal gevoerd en aldaar aan den ket ting gelegd. Door dienzelfden deurwaarder werd een paar dagen geleden in beslag ge nomen een Zweedsch houten barkschip, hetwelk wegens averij op zee eenige dagen te voren te IJmuiten was bin nengesleept. Op dit oogenblik liggen dus acht, zoowel kleine als groote zeeschepen, alle netjes naast elkaar in het Kanaal gemoerd. Men schrijft uit IJmuiden d.d. 10 October aan de Telegraaf: Hoe geweldig de jongste storm op onze kusten heeft gebeukt, kan blijken uit het navolgende: Gedurende den zomer was men bezig geweest een nieuwe betopping van de noordpier te maken. Men heeft daartoe aannemers Vol- ker en Bos holle monierkisten ge maakt. Elke holle kist weegt reeds 13 ton. Nadat die kisten waren gezakt en geplaatst, werden ze gevuld met beton, zoodat elk blok een gewicht kreeg aan merkelijk zwaarder dan de voorheen gebezigde 20 tons blokken. Welnu, door den storm werden twee dier gevulde stukken weggeslagen een hoekstuk en een middenstuk tot op afstand van 7 M. van het pierhoofd. Van de pier zelf werden weggeslagen één 10 tons stuk (één ton is 1000 K.G.) en een halfstuk van pl.m. 5000 K.G. Ze sloegen door de ijzeren leuningen, die als grashalmen ombogen en vernielden ongeveer over 40 meter de rails, die over de pieren loopen. Aangezien men met het oog op het jaargetijde en het afloopen der vijf- jaarlijksche aanbesteding geen nieuwe monierbekleeding kan aanbrengen, zal men denkelijk den top beschermen door het aanbrengen van een voldoend aan tal 10 tonsblokken. Men schrijft van de Belgische grenzen: Bij de verzending van boter zonder rijksmerk naar België ondervinden de boterfabrikanten en landbouwers in den laatsten tijd vele moeielijkheden. Alle uit Nederland komende boter zonder rijksmerk wordt aan een nauwlettende keuring onderworpen. Bij den minsten twijfel wordt de invoer geweigerd en zoo de vervalsehing gemakkelijk te be wijzen is, wordt er procesverbaal opge maakt. Meer en meer wordt aan de gewaar merkte boter de voorkeur gegeven, wat wel het beste ie af te leiden uit de omstandigheid, dat er iedere maand meer en meerNederlandsche boter naar België gevoerd wordt. De ex-burgemeester van de gemeente Gouderak, in hooger beroep door het Gerechtshof! te 's-Gravenhage ter zake van valschheid in acten veroordeeld tot 8 weken gevangenisstraf, heeft tegen dit arrest cassatie aangeteekend. Met ingang van Zondag 15 October wordt bij de Maatschappij tot Exploi tatie van. Staatsspoorwegen een nieuwe halte Kralingsche Veer voor het ver keer geopend, gelegen tusschen Rotter dam, Maas en Capelle. Naar de Ned. verneemt, bestaat de waarschijnlijkheid, dat de f 100.000, die men aan directeuren der Vrije Uni versiteit bij gelegenheid van haar 25- jarig bestaan hoopte aan te bieden, er zullen komen. Het bijeengebrachte be drag nadert reeds de som van f 75.000. In den kelder op het Afrikaander- plein van het Fransche klooster „in stituut des filles de la Sagesse" te Rot terdam is door de nonnen het lijk ge vonden van een werkman der firma Zimmermann te Utrecht, belast met het onderzoek der centrale verwarming. Vermoedelijk is hij door kolendamp gestikt. De Amsterdamsche Bestuurdersbond heeft „aan het Nederlandsche Volk" een crculaire gericht, waarin het tot steun opwekt voor de wegens bij opheffing der groote suikerfabriek, „De Amstel", werklooze arbeiders dier fa briek, 400 in getal, waaronder er zijn met groote gezinnen. De nood is ontzettend groot, wordt in de circulaire gezegd, de bitterste ellende wordt hier stil geleden. De hoop op beterschap is bedroevend klein. Hier moet dus tijdig worden ge holpen. Alle pogingen moeten in het werk gesteld, om, zoolang deze arbei ders niet op eenigerlei wijze arbeid heb ben gevonden, die hen in staat stelt in de allereerste levensbehoefte te voor zien, hen geldelijk te steunen. Een aantal bekende en zeer geachte burgers van Amsterdam Van allerlei politieke richting en godsdienstig geloof onder steunen met hun naam dat beroep op geldelijken steun. Welkvóedsel voor KindererhnZieken Sedert langen tijd zoo schrijft ons de heer D. van Dijk, Bankwerker, 47 Oostmaasstraat te Rotterdam, heb ik aan rheumatische pijnen en influenza geleden. Hoewel nog jong zijnde, daar ik den leeftijd van 26 jaren bereikt heb, moest ik vreeselijk lijden. De ziekte was van lieverlede begonnen in de handen en voeten, de eetlust verminderde al meer en meer, het weinige dat ik ge bruikte werd slecht verteerd. Voorts had ik maagkrampen, steken in de zijde, was dikwijls zeer benauwd, slapelooze nachten bracht ik door en de weinige nachtrust werd nog door akelige droomen gestoord. Door al de ledematen had ik vreeselijke pijnen, mijne handen waren geheel en al gekromd en lk kon bijgevolg mijn werk niet meer verrichten. Men heeft mij de Pink Pillen aangeraden en na het gebruik van vijf doozen was ik geheel en al gene zen en was gelukking weder te kunnen werken. Het gebruik van de Pink Pillen wordt in het bijzonder aangeraden aan personen die werken en verplicht zijn te werken. Zonder de hulp van de Pink Pillen zou den zij dikwijl onmachtig zijn om te wer ken en verplicht zijn rust te houden. Zij zouden verscheidene Zaterdagen, dag van betaling, zondergeld blijven* De Pink Pillen, die de bloedarmoede met succes bestrijden, onderhouden de krachten der werklieden, ontwikkelen hun eetlust, bevorderen de spijsvertering. Zoo gij van Uw werk ko mende, te vermoeid zijt, is dit een bewijs dat uw werk te veel van Uwe krachten vergt. De Pink Pillen geven bloed met elke hoe veelheid en versterken u zoo, dat ge Uw werk beter verrichten kunt en niet de minste vermoeidherd ondervindt. Zij zijn werkda dig en dienteugevolge niet duur. Het is beter de Pink Pillen te nemen en de ver betering te gevoelen die zij daarstellen, dan een goedkooper middel te gebruiken, wat niets uitricht, zij zijn onovertreffelijk voor zwakte-toestanden onder welke vorm ook: bloedarmoede, bleekzucht bij jonge meisjes, algemeene zwakte, zenuw-zwakte. Zij gene zen de maagkwalen, verdrijven de schele hoofdpijn, de zenuwpijnen en verschaffen een kalme en verkwikkende slaap. Zij doen de rheumatische aandoeningen verdwijnen en herstellen U van lichamelijke en gees telijke overspanning. Prijs f 1.75 de doos, f 9 per 6 doozen. Verkrijgbaar bij Snabilié, Steiger 27, Rot terdam, hoofddepóthouder voor Nederland en Apotheken. Franco toezending tegen postwissel. ADVERTENTIEN. VAN A. P. MICHAËL, Aalburg, van de navolgende merken: Burgers, Eenhoorn, Cleveland, Columbia, Auto, Baijard, Torpedo, Rover, benevens een volledige Reparatiein- richtins' en alle mogelijke Rijwielonder- deeien. Ook vernikkelen, lakken, verhuren, inruilea enz., enz. HERFST- EN WINTERSEIZOEN. Id de Kleine Winst ontvangen eene prachtige collectie STALEN. Door het inkoopen van een groote voor raad van alle artikelen tot het vak behoorende, gemaakt en ongemaakt, vanaf heden ver koop aan concurreerend lage prijzen. Fijne keuze Avonddoeken in alle kleuren. Gemaakte Damesrokken. Wollen, Fanto.isie, gestikte en Moltondekens. Bedspreien, in alle kleuren en grootten, vanaf f 0,50 en hooger. Corsetten in alle nummers. ïïansartikelen gemaakt en ongemaakt. Prima klPOü en VEEREY voor BEDDEN. lireestraat, HEV§IIEY. I A. 'A.-$ vanaf f SO, Gebruikte vaijbf f 30, - f 1,80 per 100. Inrichting voor Reparatiën. Eenig en goedkoopst adres der prima per wagon en uit magazijn. Vervoer gemakkelijk en goedkoop per boot. Prijscouranten op aanvrage franco. Heeren- Dames- en Kinder- kleeding, Manufacturen, Zijl, Kleeden, Bedden, Dekens, Spiegels, Fornuizen, ./VU Sport- en Kinder- jjr wagens, Meube- len, Kachels enz. enz. Levering II. SANDERS, Nieuwstraat 16, ROTTERDAM. Voorhanden alle soorten RIJWIELEN, van de goedkoopste tot de fijnste soorten. VerkriJerbaar ulle soorten Ondorrleelen tegen conourreerendc prijzen. Aanbevelend, Snellestraaf hoek Stnofstraat H 321. 's-HERTOGENBO^CH. KRISTAL, P0RCELEIN, GLAS- en A' DEW RK Groote sorteeringEetserviezen, Waschstellen, Fijne Bloemvazen, Vuurvast Porselein, enz., enz. P r ij z e n beneden alle concurrentie. ir at H7 Luxe en Huis houdelijke Artikelen. Kunstbloemen en Planten, fijne Lederwaren, Mandwerk, fijne I porceleinen Beeldjes, Beelden met Zuilen. 5 pCt. korting voor contant. H.H. CAFÉHOUDERS, alvorens Inventaris te koopen, gaat eerst zien in het alom gunstig bekend staande adres van A. VERDIJDEN, Bergweg 143, Rotterdam. Daar koopt u solide Meubelen tegen uiterst concur reerenden prijs. Uitsluitend contant, doch concurrentie onmogel))k. KIJI VIL KKÜZbJ IN BANKEN, STOELEN, TAFELS, SPIEGELS, SPIJSKASTEN, KLOKKEN mi. Gaat eerst verschil van goed zien alvorens te koopen. Koopt geheele of gedeelten van Café-inventarissen. Verhuurd Tafels en Stoelen bij groote en kleine partijen. Nog eenige gebruikte BILJARDS in voorraad. A., VEROUOÉtlVr, GEWAARBORGD DOOR DEN STAAT HARBOR G Aan de Schoenenkramen van JOH. SMITS '8 Maandags op de Markt, achter het Stadhuis, te Gorinchem, koopt men het voordeeligst zijn schoenwerk. Prijzen beneden alle eoneurrentie. Afdingen niet mogelijk, daar niets overvraagd wordt. Wat niet past kan geruild worden, ook door de week met boden of vrachtrijders, die men ook reparatiewerk kan meegeven. Manszolen en Hakken f 1,15. Vrouwen n - 0,95. En voorts alle grootere of kleinere reparatiën zeer billijk. JOH. SMITS, 8choenhar>del, Yischmarkt, GORINCHEM. P.S. Loop niet verkeert. De kramen staan schuin over elkaar. De kraam waar geen kaart met mijn naam aan ophangt is van mij niet. Aan mijn kramen hangen kaar ten met duidelijk adres. Een bijna nieuwe SINGER met prachtig nikkel wiel enz., te koop voor 13 gulden, bij Hoogstraat 98, Rotterdam, Magazijnen op termijn-betaling. worden in het gunstigste geval als hoogste prijs in de groote door den Staat gewaarborgde geldloterij aangebo den. Gespecificeerd echter 1 I 1 3 3 1 3 1 3 9 1 11 31 83 139 419 599 premie van premie van prijs prijzen prijzen prijs prijzen prijs prijzen van prijzen van Mark Mark Mark Mark Mark Mark van Mark van Mark Mark Mark van van van van prijs van Mark prijzen van Mark prijzen van Mark prijzen van Mark prijzen van Mark prijzen van Mark prijzen van Mark 35983 prijzen van Mark 15453 prijzen van Mark 200, 144, 111, 100, 78, 45, 21. 300000 300000 ÏOOOOO 60000 50000 45000 40000 35000 30000 30000 45000 lOOOO 5000 3000 3060 lOOO 300 169 Wij doen nogmaals uitdrukkelijk opmerken, dat de Hamburger loterij onder toezicht van den Staat is en dat deze tevens voor de gewonnen prijzen waarborgt. Mgn gelieve der halve deze loterij niet te verwisselen met een of ander privaatonderneming, waarvoor eene dusdanige zekerheid niet bestaat. Het totaal bedrag, dat in deze loterij uitgeloot wordt, beloopt zich op Mai'k 8,330,485. De inrichting dezer loterij is zoo gun stig, dat over alle 42,695 prijzen en de 8 premien onvoorwaardelijk in de 7 op elkaar volgende klassen beslist wordt. Hark 600,000 1 geheel origineel lot tl. 3.50. half 1.75. 1 vierde 0.00. De uitbetaling der gewonueu prijzen geschiedt naar luide van het plan prompt onder garantie van den staat. 31 October 1905. Desverlangd wordt het plan bij voorbaat gratis toeoezonoe Komt, ziet en overtuigt U! Onder beleefde aanbeveling, JZ>/ door het ge- heele Rijk. Beta ling per Week of per flaand. Specialiteit in let encadreeren van Ürravurej en ^lotograpjjiën. RyXCidSFl VCtYiaf f 3o* niet 1 |aar garantie. r4j[rs Pendules, Regulateurs, Petroleumlampen. Nikkel, Tafelmessen, Lepels en Vorken. Aanbevelend, Amsterdam, 's-Gravenhage, Dordrecht, Cul-emborg en Tiel. Deze groote geldloterij is geauthoriceerd door den Staat Hamburg, die daarvoor waarborgt met zijn ganse he vermogen. Deze loterij bestaat uit 88,000 loten, waarvan 42,695 met prijzen moeten worden getrokken. Buitendien wordt er over 8 groote eitra-premiën beslist. De hoogste prijzen kunnen ev. bedragen: in de le klas Mark 50,000, in de 2e klas Mk. 55,000, in de 3e kl. Mk. 60,000, in de 4e kl. Mk. 65,000, in de 5e kl. Mk. 70,000 en in de 6e kl. Mk. 80,000, terwijl in de 7e voornaam ste klas de hoogste prijs in het gunstigste ge val bedragen kan. Gespecificeerd echter worden Mk. 300,000, 200,000, 100,000 enz., enz. getrokken. De firma aan den voet dezer neemt de vrij heid hierdoor het geëerd publiek uit te noodi- gen aan deze groote geldloterij deel te nemen. Bij de commissies gelieve men het bedrag te voegen, hetzij in banknoten of, wat het gemak kelijkst is, per buitenlandschen postwissel. Ook postzegels worden in betaling aangenomen. Voor de 1ste klas kost De inleggelden der volgende klassen, alsme de de prijzen en verdere bijzonderheden zijn uit het officieele plan te herzien. Ieder deelnemer ontvangt de van het Staats wapen voorziene origineele loten, alsmede het officieele trekkingsplan, dat alle bijzonderheden bevat. Na afloop van elke trekking wordt aan den geïnteresseerde de ook met het wapen van den Staat prijkende officieele lijst der uitgelootte nummers en prijzen eveneens toegezonden. Loten die men niet wenscht te behouden, nemen wij terug tegen vergoeding van het be drag, mits deze vóór de trekking geretourneerd zijn. Wij verzoeken beleefd ons de bestellingen zoo spoedig mogelijk te laten toekomen; in elk geval echter vóór den

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1905 | | pagina 6