Pink Pillen. vloedrijken personen aan het hoofd hebben, hulp heeten te behoeven. Van den adel wordt verlangd, dat hij het volk verstaat te regeeren en aan de overheid weet te gehoorzamen, in ruil waarvoor hij op vette baantjes in staatsdienst rekenen kan. Wie de over heid weerstaat, wordt gestraft. De lichtste straf is arrest, waarbij de patiënt eerst bij de aanhouding een flink pak slaag krijgt; later nog eens na zijn veroordeeling bij het aanvaar den van zijn straf en dan nog van tijd tot tijd gedurende de hechtenis, zoodat niet te verwonderen is dat menigeen dood geranseld wordt. Zware straffen zijn verbanning en het stellen onder toezicht der politie en ten slotte zijn er nog sabels en kogels om de menschen tot gehoorzame staatsburgers op te voe den. De professor nam indertijd zijn ontslag, omdat hij het niet kon aanzien hoe studenten wegens een politieke betooging te Tomsk door de kozakken geknoet werden. De correspondent van de Standard te Odessa bevestigt, dat er te Sewasto- pol een nieuwe opstand op de vloot is uitgebroken. De bemanning van de Panteleimon (de oude Potemkin) en van de Katharina II zijn aan het mui ten geslagen en hebben met de troe pen in de stad gevochten. Er schijnt daarbij een groot bloedbad aangericht te zijn. Oppervlakkig is 't in de stad zelf kalm, maar daaronder gist het. De revolutionairen verspreiden bij me nigte vlugschriften, waarin gepleit wordt voor het onmiddellijk uitroepen van een bondsrepubliek, met verloochening van de Doema. Machinisten op de stoombooten in de haven dreigen zich bij de stakers aan te sluiten. Vannacht zijn telegrammen uit Mos kou aangekomen, die zeer neerslachtig klinken. Ook de apotheken en drogist- winkels zijn gesloten, zoodat er geen geneesmiddelen te krijgen zijn. Zieke menschen zijn zonder geneeskundige behandeling. Onder de kinderen is een epidemie uitgebroken. De ambtenaren van de gemeente en de gemeente- en districts-dokters zijn van plan, Zondag hun ambtelijke werkzaamheid te staken. Het centrale comité van gemeente werklieden heeft een staking in alle gemeente-bedrijven afgekondigd. Uit Warschau meldt men dat Vrijdag reeds de algemeene werkstaking is be gonnen. In de voorsteden houden de arbeiders met roode vlaggen groote om megangen. Overal spijkeren de winke liers op het Newsky prospect, uit vrees voor plundering, hun winkel vensters met planken toe. In de kazernes staat artillerie met geladen kanonnen klaar. De bevolking voorziet zich met proviand tegen een hongersnood, daar de aan voer van levensmiddelen hapert, en koopt in koortsachtige haast voorraden op. Een hoog ambtenaar heeft gezegd: Wij zijn midden in een droge omwen teling, maar elk uur kan het een bloedig- natte worden, die ons weg zal spoelen, als de troepen van het garnizoen wei geren. Ook komen er verontrustende berich ten uit Minsk, Kief en Saratof. T Kief sloten zich de kranten met uitzondering van het blad Kiefjamin bij de staking aan. In Saratof zijn alle apotheken ge sloten. De stad is zonder licht. In plaats van kranten komen er slechts bulletins met telegrammen uit. De doema van Saratof heeft een commissie tot bescher ming der burgerij gevormd. Te Samara hebben de troepen bij een treffen met een uit vele duizenden personen bestaande volksmenigte ge schoten op een vergadering van vreed zame burgers. Aan de .Times" wordt uit St. Pe tersburg, dd. 27 dezer geseindEen grondwet is aangekondigd tegen Vrijdag a s., den verjaardag van de troonbe stijging van den tsaar. De toestand wordt bij het uur kritieker. Er zijn nu een millioen stakers. De toegangen tot de ministeries zijn gesloten. De stakers sluiten de winkels welke door de winkeliers gebarricadeerd worden. De troepen, in St. Petersburg saamge trokken wordende, bedragen 60.0U0 man. Generaal Trepow heeft de kolonels van allle regimenten volmacht gegeven, te doen vuren op volksverzamelingen van meer dan zes man. De politiebe ambten vragen meer salaris. De .Roes" vraagt kortweg een constitueerende ver gadering. De meerderheid van de minis ters is daartegen. De tsaar moet de be slissing geven. Men voorziet een bloedige ontknoo ping als aan de eischen der stakers niet voldaan wordt. Er worden enorme meetings gehouden in de universiteit, waarin de tsaar wordt aangeklaagd. Aan de .Standard" wordt gemeld, dat de beroepscorrespondenten van de bladen te St. Petersburg zich bij de stakers willen aansluiten. De gemeente-werklieden zullen dade lijk staken. Te Kharkoff hebben eenige militairen zich bij de revolutionnairen gevoegd, die den gouverneur gevangen genomen hebben. Plaatselijk. lieuw^ HEUSDEN, 28 October. Woensdag 1.1. werd er in Café Concordlv». een muzikale-soirée gegeven, die aan vele Heusdenaren een vroolijk en kunstvol avondje schonkwe mogen den Heer v. d. Berg daarvoor dankbaar zijn, die daartoe het initiatief nam. Het publieke leven van ons stedeke brengt zoo weinig afwisseling jen velen zijn graag voor eer keer „uit", of genieten zonder veel kosten en moeiten kunst. De heer A. Cornelisse, zich noemend Hollandsch Karakter Humorist, gaf ons menige leuke voordracht, tintelend van hu mor en grappige zetten, die insloegen en meermalen de algemeene vroolijkheid gaan de maakten. Vele tragi-comische grappen kort en pittig kregen we nog als toegift gedurende en na de uitvoering, uit zijn, naar 't schijnt, onuitputtelijken voor raad. Er heerschte dan ook een vroolijke stemming, vooral na afloop, toen men nog een uurtje gezellig samen bleef. De heeren Tom Adée, violist uit den Haag en Sjef, pianist uit Oeteldonk stonden den komiek dapper terzijde. Meermalen waren wij in de gelegenheid hun heerlijk samenspel, hun meesterlijk techniek o.a. bij de ouver ture Lustspiel en de Faustfantasie, en de wijze van begeleiding der voordrachten te bewonderen. We hoorden Sousamarschen, Cake Walk, Ave Maria van Gounod enz. De zaal was goed bezet; vele Heusdena ren, die men zou verwachten, ontbraken echter nog. Den heeren artisten een wel gemeend Auf Wiedersehen! Waarschijnlijk 28 Nov. e.k hoopt voor het Departement Heusden der Maatschappij tot Nut van 't Algemeen te komen spreken Mevr. Betty Holtrop van Gelder, Leerares aan de Tooneelschool te Amsterdam. In het laatst van December zal de heer Albert Vogel uit Den Haag met het nieuwe drama van den jeugdigen litterator Hendrik van der Wal, getiteld „Koning Svend", voor het departement optreden. Waarschijnlijk in Januari nog een spre ker, waarvan we nog geen naam kunnen opgeven. In de vorige week gehouden vergade ring werd tot lid in het bestuur van ge noemd departement gekozen, in plaats van den heer Dr. van Rossen, Dr. I. Alma. BIESBOSCH. De uitslag der verschil lende visscherijen was deze week als volgt: die met de aalfuiken middelmatig en die met de schutnetten en bliekfuiken minder dan de vorige week. Op de Merwede en beneden werd wat meer houting, doch weinig zalm gevangen. SLEEUWIJK. Predikbeurten op a.s. ZoDdag. Ned. Herv. kerk (voor- en nam.) Ds. Visch. Ger. kerk (voor. en nam.) lezing. HEDIKHUIZEN. Uit een ander blad (zooals ik vernam) werd het bericht in uw Nieuwsblad overgenomen omtrent eene vergiftiging van een trekhond en een var ken. Dit bericht is geheel verzonnen en waarschijnlijk door een nieuwtjesjager de wereld ingezonden. *VEEN. Terwijl gistermiddag de voer man J. K. bezig was steenen te laden, ge raakte zijn paard, dat onbeheerd stond, met de halve vracht op hol. Gelukkig kwam juist, eer een gevaarlijken hoek door het paard bereikt was, de heer T. J. daar voor bij, sprong zonder zich te bedenken boven van den Maasdijk op de kar en wist het dier tot staan te brengen, voordat nog ern stige ongelukken waren voorgevallen, wat zeker niet uitgebleven zou zijn. ANDEL. Eenige dagen geleden werd alhier, bij inschrijving, een lid van den raad leverancier van de petroleum, benoo- digd voor de geplaatste lantaarns. De win keliers, welke ook genoemd artikel verkoo- pen, hebben zich thans tot den raad ge wend, met verzoek zulks alsnog te veran deren, hetgeen ten gevolge heeft, dat de levering opnieuw zal worden aanbesteed. Door den heer M. alhier, werd heden een paard verkocht voor de kapitale som van f675,Wel een bewijs ook hier goede paarden worden gefokt. WIJK. J. K., verleden week in hechte nis genomen wegens inbraak met mishan deling, gepleegd ten huize van den rente nier de B., is thans, na volledige bekentenis te hebben afgelegd voor den Rechter van Instructie, uit zijn voorloopige hechtenis ontslagen. Zijne medeplichtigen weigert hij te noemen. Het vermoeden bestaat alhier, dat J. K. ook meer licht kan verschaffen in den tot heden onbekend gebleven zijnde diefstal bij den schoenmaker T. B. De inspectie van dienstplichtigen bij de Landweer uit deze gemeente zal wor den gehouden te Almkerk, ten koffiehuize zonder vergunning van J. C. Heykoop op den 29 Nov. e.k., des middags ten 12 ure, ZALTBOMMEL. Op de gehouden najaars veemarkt waren aangevoerd255 runderen> 21 kalveren en 185 biggen. De handel was willigerer werd besteed voor kalfvaarzen f 160 f 200, vare koeien f 125 f 150, 2-jarige ossen en vaarzen f 85 i 140, hokkelingen f 75 A f 115, graskal^eren f 80 f 65, biggen f 6 f 11.50. Bi| Kon. besluit is, met ingang van 15 November, benoemd tot burgemeester der gemeente Stad-Doetinchem, de heer E. G. C. de Groot van Embden, burge meester der gemeente Zaltbommel, onder toekenning van gelijktijdig eervol ontslag uit laatstgenoemde betrekking. BOMMEL- en TIELERWAARD. De uit komsten der zalm visscherijen op de Waal en de Merwede waren in de laatste 8 da gen zeer schraal. Voor de visschers was die sobere vangst een groote teleurstelling vooral nu de visscherij met zalmzegens sedert 15 Oct. weder veroorloofd is. In het gansche traject van Tiel tot Gorinchem werden slechts 4 zalmen gevangen en te Hardinxveld één. Op de Lek bij Ammer- stol geen enkele; eenige groote visscherijen op deze rivier hebben 't werk nog niet hervat. Met de palingvangst ging het, ten gevolge van het wassende water, veel beter. Onder Leeuwen werd gemiddeld 40 50 pond paling per nacht en per schokker ge vangen. De besomming aan andere rivier en poldervisch was redelijk, behalve aan houting, waarvan de vangst luttel was. Winterzalm deed f 4.20, zomerzalm f 1.45, aal 2021, paling 5055, snoek 2225, snoekbaars 3640, zeelt 2730, baars 1418, bliek 1215 en voorn 58 ct., alles per half K.G.houting f 13f 15 per 1C0 stuks. Ontvangsten Sept. 1905 f 11881,13*, dito 1904 f11544,00. Sedert 1 Jan. 1905 f 97571,42*, dito 1904 f96898,14. op 24 October 1.1. In deze vergadering kwamen twee afge vaardigden uit het district Heusden aan het woord en wel lo. bij het Ontwerp afwijzende beschik king van Gedep. Staten, op de aanvraag om een provinciale bijdrage voor den Nederlandschen Bond, voor een in 1906 te Amsterdam te houden tentoonstelling op gemeentelijk administratief gebied; met verslag van gelijke strekking der zes afdeelingen. Nadat de heer L. van de Westelaken het verleenen eener bijdrage a f 100 heeft voor gesteld en toegelicht, ondersteunt het Lid Honcoop ten volle het voorstel van den vorigen spreker en zegt: Het geldt hier een zeer nuttige zaak, waarbij het belang der provincie in die mate is betrokken, dat zeker een bijdrage als voorgesteld gewettigd is. Het terrein der gemeente-huishouding wordt jaar op jaar uitgebreider, zoo door nieuwe rijkswetten als door uitbreiding der gemeentebedrijven, zoodat alles wat uitbreiding van de kennis der gemeente-ambtenaren kan bevorderen, toejuiching en steun verdient. Nadat ook nog andere sprekers hierover het woord hebben gevoerd, wordt het voor stel met 29 tegen 23 stemmen aangenomen. 2o. Op de vraag des voorzitters of nog een der leden het woord verlangt, wordt het lid Timmermans op verzoek het woord verleend. Spreker zegt o. m. Ik wensch even te spreken over het adres van den heer G. van Everdingen te Heus den, betreffende zijn beklag omtrent den gebrekkigen toestand, waarin de houten brug ever het Oude Maasje te Doeveren verkeert, en eenige korte mededeelingen te doen, waardoor de noodzakelijkheid wel licht van eene spoedige verbetering nog nader zal kunnen blijken. Ik heb persoonlijk een onderzoek in loco ingesteld, wat voor mij niet moeilijk is, daar de brug slechts uurs van mijne woning is gelegen. Bij jaren ondervinding is 't mij bekend, hoe druk de passage daar steeds geweest is, doch ze neemt onrustbarend af, tenge volge van den desolaten toestand, waarin bedoelde brug verkeert. Over die noodlijdende brug dan, moeten tal van landbouwers en veehouders uit Doeveren, Heusden, Heesbeen, enz., naar hunne landerijen in den circa 900 bunder grooten Baardwijkschen buiten polder. Wordt het over de brug gelegen gedeelte van Doeveren door de nieuwe grensregeling der gemeenten aan den Maasmond bij Baardwijk ingelijfd, waarvan wel eens sprake is, dan biedt zij de eenige communicatie met die gemeenten aan. Daarom doe ik een beroep op Gedeputeerde Staten, om hun te verzoeken, het daarheen te willen leiden, dat er spoedig maatregelen ter af doende verbetering worden genomen. De voorzitter, spreker beantwoordende, zegt o. m.: dat hij in deze hoopt, dat een oplossing gevonden zal worden. Zoodra de zaak in staat van wijzen is, zullen Ged. Staten haar bij deze vergadering aanhangig maken. ItfiiDenlaitd. Grondwetsherziening. Bij besluit van 23 October heeft H. M. de Koningin bepaald; Op de voordracht van Onzen Minister van Binnenlandsche Zaken van 20 Oc tober 1905, no. 358, Kabinet Geheim; Hebben goedgevonden en verstaan: le. In verband met het voornemen der Regeering, voorstellen te doen tot wijziging der artikelen 80, 127 en 143 der Grondwet, ten einde den gewonen wetgever vrijheid te geven bij de re geling van de kiesbevoegdheid, eene Staatscommissie in te stellen tot het onderzoek der vraag, welke andere wij zigingen nog in de Grondwet moeten worden gebracht; 2e. aan deze commissie op te dragen aan Ons de voorstellen, in wetsontwer pen belichaamd, in te dienen, die zij naar aanleiding daarvan noodig acht 3e. te bepalen dat de commissie om trent alle zaken waar omtrent zij niet eenparig oordeelt, bij meerderheid zal beslissen, des echter, dat het aan de leden vrijstaat hun gevoelen, van dat der meerderheid afwijken in een afzon derlijk advies te gelijk met dat der commissie aan Ons te doen kennen 4e. te bepalen, dat de commissie hare zitting zal houden te 's-Gravenhage 5e. te benoemen, tot lid en voorzitter, mr. W. H. de Beaufort, lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal, te Leusden tot ledenmr. E. Fokker, voorzitter van den Centralen Raad van Beroep, en oud-lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal, te Utrecht; jhr. mr. W. H. de Savornin Lohman, lid van den Hoogen Raad der Neder landen, te 's-Gravenhage; mr. J. Oppenheim, hoogleeraar aan de Ruks-universiteit, te Leiden; jhr. mr. G. L. M. H. Ruys de Bee- renbrouck, Staatsraad in buitengewonen dienst en Commissaris der Koningin in de provincie Limburg, te Maastricht mr. J. J. Willinge, lid van de Eerste Kamer der Staten-Generaal, te Assen; 6e. aan de commissie als secretaris toe te voegen, mr. dr. H. J. Romeyn, commies-griffier van de Eerste Kamer der Staten-Generaal, te 's-Gravenhage. De N. R. Ct. schrijft hierover: De Staatscommissie voor grondwets herziening, in de Troonrede aangekon digd, is dus thans benoemd. Zij zal zich, blijkens het Kon. be sluit, dat de instelling der commissie bevat, niet hebben in ie laten met de artikelen 80, 127 143 der Grondwet, die op het kiesrecht respectievelijk voor de Tweede Kamer, de Provinciale Staten en de gemeenteraden betrekking hebben. Dat en hoe deze artikelen ge wijzigd moeten worden, staat bij de re geering vast: zij is voornemens voor stellen te doen, ten einde den gewo nen wetgever vrijheid te geven bij de regeling van de kiesbevoegdheid. De benoemde Staatscommissie zal slechts de vraag hebben te onderzoeken, welke andere wijzigingen nog in de Grondwet moeten worden gebracht. Zij is echter bij dat onderzoek niet beperkt tot de vraag welke wijzigingen de Grondwet zou moeten ondergaan in verband met de door de regeering voor genomen wijziging van de artikelen 80, 127 en 143. Een algemeene her ziening der Grondwet altijd behalve de artikelen 80, 127 en 143 voor te bereiden is haar taak. Wat de samenstelling der commissie betreft, in haar hebben bekwame per sonen van verschillende richting zit ting, die een grondig en veelzijdig on derzoek waarborgen. En door de bepa ling, dat het aan de leden vrijstaat hun gevoelen, van dat der meerder- hoid afwijkend, in een afzonderlijk ad vies te doen kennen, is aan elke min derheid gelegenheid gegeven zich vol ledig te uiten. Staatscourant no. 252 bevat het Kon. besluit van den 25sten October 1905, houdende bepaling van den dag, waar op de wetten van 6 Februari, 12 Fe bruari, en 12 Februari 1901 in werking treden. Daarin is bepaald, datjvoormelde wetten (de zoogenaamde Kinderwetten) in werking treden met ingang van den len December 1905. De uitslag der in het district Breda gehouden verkiezing voor de Tweede Kamer (vacature mr. L. P. M. H. baron Michiels van Verduynen) was als volgt: Aantal kiezers 6755. Aantal uitge brachte geldige stemmen 5229. Volstrek te meerderheid 2615. Gekozen de heer |H. W. Boogaardt (r. k.) met 3183 stemmen. Mr. W. Ingen-Housz (r. k.) had 1219, dr. J. van den Brink (r. k.) had 827 stemmen. De correspondent van de N. R. Ct. te Batavia seinde Woensdag De vorst van Goa is ten tweeden male overrompeld te Limboeng, en ten twee den male ontsnapt. Zijn lijfwacht be lette zijn vervolging Gesneuveld sergeant Buitenhuis, ge wond een inlandsche fuselier. Kraëng Boroangin en echtgenoote hebben zich onderworpen. (Kraëng Boroangin is de rijksbestuur der van Goa en de ziel van het verzet. Zijne onderwerping is dus van betee- kenis.) Blijkens een bij het departement van koloniën ontvangen telegram van den gouverneur-generaal van Nederlandsch- Indië stiet de collonne uit Paré Paré, terugkeerende van Doeri Kolosi, ten noorden van Eurekang op een bezette vijandelijke stelling, vermoedelijk van den vorst van Boni. De stelling werd genomen. De vijand liet 39 dooden met hunne wapens liggen. Onzerzijds werden gewond één Europeesch sergeant en negen Amboineezen en zijn gesneu veld twee Amboineezen. De vervolging van den radja van Boni wordt voortgezet. Men meldt uit Woudrichem De namen der personen, die bij het ongeval op de rivier de Waal (zie het bericht uit Tiel in ons vorig no.j het leven verloren, zijn Jacobus Viveen, 56 jaar en Matthijs Baks 51 jaar. Bei den waren alhier woonachtig en laten vrouw en kinderen na. De twee geredde visschers Hendrikus Baks en zijn 21- jarige zoon Matthijs werden per sleep boot Johanna van den heer C. A. Smits alhier aangebracht. Omtrent de logger Vlaardingen 137, waarvan men vermoedt dat hij in den jongsten storm met man en muis is vergaan, werd aan de Tel. gisteren na der berichtDe schipper van een Kat- wijker logger, te Vlaardingen binnen- geloopen, heeft medegedeeld dat hij in den middag van Vrijdag 6 dezer een botsing heeft zien plaats grijpen tus- schen twee loggers, ter hoogte van het z.g. Zand. Beide loggers verdwenen in de diepte. Vermoedt wordt nu, dat een der twee loggers is de Vlaardingen 137 aan boord waarvan 14 personen waren; de andere zou geweest zijn de Fransche logger, die met 24 man gebleven is. Aan boord van de Vlaardingen 137 bevond zicb ook een jong man, die de studie voor het onderwijs er aan gege ven had voor het eerst een proeftocht mee ging maken. Te Aken is door de justitie aange houden een inwoner uit Voerendaal (Limburg), die wekelijks met kar en paard boter en eieren naar die stad bracht en welke boter met margarine vervalscht was. Kar en paard zijn in beslag ge nomen, terwijl een borgstelling van 500 mark door den gearresteerde voor zijn invrijheidstelling aangeboden, werd ge weigerd. De Haagsche Ct. schrijft: Art. 173, hoofdstuk VIII, der Staats- begrooting 1906 luidt: „Lijfrente, toe gekend aan den Pruisischen generaal graaf Bülow von Dennewitz en diens mannelijke afstammelingen in de rechte linie (besluit van den Souvereinen Vorst van 6 Februari 1814 no. 3 en kon. besluit van 8 Juli 1815 no. 4) f5250." Men vraagt ons of wij kunnen mee- deelen wie en wat die generaal gedaan heeft, die al 91 jaren dat pensioen trekt Wij weten 't niet Weet iemaud anders het? De N. R. Ct. geeft hierop het vol gende antwoordWij kunnen de H. Ct. meedeelen, dat deze roemruchtige on derbevelhebber van Blücher de man is geweest, die, na Berlijn gered, een groot gedeelte van de Fransche strijdmacht vernietigd en bij Leipzig meegevochten te hebben, tegen het einde van Januari 1814 Westfalen en heel Nederland en België, met uitzondering van enkele punten, van het Fransche juk bevrijdde. Aan den slag van Waterloo nam hij het volgende jaar als bevelhebber van het 4de legercorps oo.c een groot en beslissend aandeel. Koning Willem I zal den Pruisischen generaal de lijfrente toegekend hebben om daarmee zijne persoonlijke verdien sten jegens Nederland en België tebe- loonen. Hij zelf heeft er niet lang wil van gehad, want hij overleed reeds 25 Februari 1816. Maar zijne mannelijke afstammelingen in de rechte lijn, op wie de uitkeering volgens de bedoeling van den Koning over moest gaan, wor den er nog steeds mee gebaat. Uit Middelburg meldt men aan de N. R. Ct. De justitie is naar Veere vertrokken in verband met de verduistering door den brievengaarder aldaar gepleegd. Wij vernemen, dat de verdachte een volledige bekentenis heeft afgelegd en zich vrijwillig bij de justitie heeft aan gemeld. HurgerlUke Stand. Werkendam, van 20 tot 27 Oct. Geboben: Corstiaan, z. v. C. den Haan en A. den Haan. Alle vrouwen moeten deze geschiedenis lezen. De natuur schijnt zeer edelmoedig met de vrouwen geweest te zijn, wat betreft de ongemakken en ziekten, men heeft het vrouwelijk geslacht dan ook het zwakke geslacht genoemd. Vanaf het oogenblik, dat de jonge meisjes de korte rokjes ver laten tot op het oogenblik waarop de leef tijd zich op hen doet gevoelen, doorstaan de vrouwen om zoo te zeggen een langdu rige marteling. Zij zijn voortdurend onder dokters handen en zijn steeds zoekend naar nieuwe geneesmiddelen om een einde aan hun lijken te maken. Wat ga ik nu doen? vragen zij zich af, wanneer al de beproefde geneesmiddelen schipbreuk hebben geleden. Het antwoord bevindt zich in de ware ge schiedenis van Juffr. A. Dippell, 42 jaar oud, wonende 151 Rozenstraat te Amster dam. Het ergste was dat ik niet slechts een Hollandsche Buurtspoorwegen. Stoomtram TilburgW aal wij kHeusden 's-HertogeD bosch. Najaarszitting der Prov. Staten ran Noordbrabant Er wordt in verhaald hoe eene vrouw hare zwakte, hare schele hoofdpijn genezen heeft; hoe zij haar eetlust, haar slaap teruggevon den heeft.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1905 | | pagina 2