Door kotende H.H. Koffiehuishouders! ftlilJBOLIlER ZI)\üY PELTERIJEN. ADRESBLAl) Hinthamerstraat 0 59, 60 en 61, 's-BOSOH. Wollen Leidsche Dekens, gestikte Del: rs, Donsdekens, Moltondekens. 84 -ü 84* Biljard fabrikant, Botersloot 45, Vachten, Voetzakken, Reisdekens. fo 4. Ij L Uitgever L. J. VEEtlMM te Heusden. TWFEDE BLAD Nieuwste modellen. Uitgebreide sorteering. op straat "to letten. van aanbevolen Firma's, u ZATERDAG 28 OCT. 4905. BUITENLAND. Op grond toebehoorende aan het Sy rische weeshuis te Jeruzalem is een graf blootgelegd, waarop men oude in schriften, vermoedelijk uit den eersten tijd onzer jaartelling, heeft aangetroffen. Het graf bestaat uit twee grafkamers, van welke een leeg is. In de andere stonden twee kisten van kalksteen en in zijgraven nog zes steenen kisten met beenderen. Drie der kisten zijn fraai versierd met rozetten, Hebreeuw- sche en Grieksche inschriften, die dui delijk bewaard zijn gebleven. Zij geven de namen Papios, Salome, Ammia en Anin met de bijvoeging, dat dezen Skythopolieten waren. De Hebreeuw- sche woorden heeft men nog niet alle kunnen ontcijferen. Het begin luidt: Jehoseph bar Anin, (Jozef de zoon van Anin). Het graf stamt uit den tijd van 300600 jaar vóór het begin onzer jaartelling. Maar de er in gevonden voorwerpen wijzen er op dat deze er in Christus tijd moeten zijn ingebracht. Volgens een bericht van het Berli ner Tageblatt zijn er teekenen, dat in Korea een omwenteling voorbereid wordt. De bedoeling zou zijn de dynas tie omver te werpen en zich onafhan kelijk te maken van Japan. Te Sëoel moeten echter reeds eenige samen zweerders in hechtenis genomen zijn. De Japanners zullen er wel raad op weten. In het gasthuis te Braintree lag ge durende drie weken eene vrouw, zekere Mary Hardey, in een diepen slaap. Gisteren is zij ontwaakt met een ge voel alsof zij slechts één nacht heeft geslapen. Zij ziet er gezond uit en kan geen verklaring van haar toestand ge ven; het is te begrijpen, dat zij met zorg gevoed moet worden, voor zij zal kunnen opstaan. In een redevoering te Stonebringe zeide Roseberry, dat de overeenkomst van Engeland met Japan een zaak van enorme kracht is, maar die waarschijn lijk onberekenbare verbittering zal wek ken, hoewel met flinke mannen het land in staat zal zijn alle vijandelijke com binaties het hoofd te bieden. De over eenkomst met Frankrijk verwekte veel meer instemming, doch hij betreurde het, dat men tegen Duitschland ver bitterd is, en geloofde, dat dit gevaar oplevert voor den vrede. De Meteor, het pleiziervaartuig van de Hamburg-Amerika-lijn, is behouden te Lissabon aangekomen. Het gerucht over een schipbreuk is ten gevolge van een seinfout ontstaan. Uit Porto was geseind dat de Meteor „navegon" (voer), welk woord te Lissabon was aangeko men als „naufragon" (leed schipbreuk). De Daily Telegraph verneemt uit StockholmDe kansen van prins Karei van Denemarken op den Noorschen troon zijn minder gunstig dan verleden week. De republikeinsche propaganda wint in Noorwegen stellig veld. De Noorsche berichten over het verzet van Zweden tegen Karel's candidatuur zijn overdreven, ofschoon waar is dat Zwe den er niet mee wegloopt. Uit Kristiania wordt dd. 25 dezer gemeld Het voorstel, in de heden gehouden geheime zitting van het Storting door de regeering aangekondigd, zal daarop neerkomen, dat machtiging van het Storting gevraagd wordt om de onder handelingen met prins Karei van De nemarken te openen op den grondslag, dat hij zich de keuze tot koning van Noorwegen zal laten welgevallen, on der voorbehoud, dat het Noorsche volk door een volksstemming, gelijk die van 13 Augustus, bewijst dat het geheel in stemt met het besluit van het Storting en de regeering. Het rijksgerechtshof te Leipzig, aan hetwelk de Bondsraad had opgedragen een scheidsrechterlijke beslissing te vel len over de erfopvolging in het vor stendom Lippe, heeft de aanspraken der Biesterfelders erkend en die der Sehaumburgers afgewezen. Daarmede is een einde gekomen aan het successie oorlogje dat zoolang tusschen beide ge slachten gewoed heeft. Het Staatsblad bevat een besluit van vorst Leopold tot Lippe waarbij hij het regentschap voor geëindigd verklaart en als souverein de regeering over het vorstendom aanvaardt. In het Roerbekken is het weer niet pluis. De arbeiders zijn sterk verbitterd door een besluit van de mijnmagnaten, volgens hetwelk mijnwerkers, die zonder reden uit den dienst van een mijn eigenaar zijn weggegaan, niet bij een ander in dienst gesteld kunnen worden. Verder is het „nullen" van de kolen wagens wel afgeschaft, maar zijn daar voor hooge boeten en bedreiging met ontslag, in geval van herhaling, in de plaats gekomen. De mijnwerkers ver gaderen druk om over hun grieven te spreken. De Duitsche luitenant v. Lekow te Lissa, die in dronkenschap een rustig burger overhoop schoot, is door den krijgsraad tot drie weken en een dag gevangenisstraf veroordeeld; werkelijk weken, niet jaren. De zaak is van het begin tot het einde met gesloten deuren behandeld. De aanklacht washet toebrengen van lichamelijk letsel, dat den dood ten gevolge heeft gehad. De eisch was zes dagen zwaarder geweest dan het vonnis. Calabrië wordt nu door koud en nat herfstweder bezocht, dat de laatste hand legt aan de volledige vernieling der huizen, die door de aardbeving nog niet geheel onbewoonbaar waren ge maakt. Een paar felle regenbuien en wat hagelslag zijn vaak voldoende om de beschadigde en niet door soliden bouw uitmuntende huizen in dit deel van Italië te doen instorten. De bouw van barakken voor de dakloozen gaat slechts langzaam, zoodat er groote ontevreden heid onder de bevolking heerscht, die zich lucht geeft in weinig vriendelijke telegrammen naar Rome. De burge meester van Monteleone en andere klei nere plaatsen zijn wegens het zenden van dergelijke uitingen aan de Regee ring uit hun ambt ontzet. Over de Zuid-Italiaansche aannemers aan wie de bouw der barakken is op gedragen, regent het klachten. Inmid dels richten vooral typhus en longont steking groote sterfte onder de onge lukkige bevolking aan. De Daily Mail verneemt uit Johan nesburg: Er is een ernstig Chineezen- oproer uitgebroken aan de Jumpers mijn. Twaalf honderd man vielen onder den grond de Chineesche arbeiders aan. Politie en troepen kwamen er aan te pas. Toen de directeur den toevoer van levensmiddelen en water liet afsnijden, draaiden de oproermakers echter gauw bij. De politie te Hamburg heeft een vrouw in hechtenis genomen, die het zelfde handwerk als hare beruchte stad- genoote, vrouw Wiese, uitoefende. Maar niet, zooals deze, hielp zij zuigelingen uit de wereld door ze in het brandende fornuis te stoppen zij bereidde hun een geleidelijker dood, door de wichtjes te voeden met zure, geronnen melk. Men weet van zes gevallen, waarin zij kleine kinderen uit den weg heeft ge ruimd. Haar moordhol droeg den weid- schen naam van „particuliere kraam inrichting". De werkeloozen te Londen zijn van plan binnenkort een reuzenoptocht te houden; er zoulen, rekent men, een 25.000 of 30.000 mannen en vrouwen aan deelnemen. Misschien gebeurt het op 6 November. Naar 't heet, willen zij van de regeering anderhalf millioen pond eischen voor werkverschaffing. Het sprak vanzelf, dat president Roosevelt op zijn reis door de zuidelijke staten der Unie een bezoek zou brengen aan Booker Washington's instituut te Tuskegee, in Alabama. Natuurlijk hield de President bij die gelegenheid een toespraak en, gelijk men verwachten mocht, liep deze over de negerkwestie. Roosevelt zeide In het belang van menschlievend- heid, rechtvaardigheid en zelfbehoud, behoorde iedere blanke in Amerika den neger te helpen, voor zichzelf te kunnen zorgen. Het is niet alleen de plicht van den blanke, maar 't is in zijn eigen belang, er voor te waken dat de neger beschermd wordt in zijn leven, zijn rechten en zijn eigendom. Wetteloosheid bepaalt zich niet tot één klasse der be volking. Het lynchen evenmin. Mis schien heeft geen klasse van burgers zich zoo verdienstelijk gemaakt voor het geheele Amerikaansche volk als de duizenden goedgezinden die in de zui delijke staten de openbare meening op gewekt hebben om te strijden tegen wetteloosheid in al haar vormen en in 't bijzonder tegen het lynchen. Ik hoop hartelijk dat dit voorbeeld navolging zal vinden in het noorden. Op den top van den Mont Blanc is na twee jaren arbeid een slaapkamer gebouwd. Zij is toegevoegd aan het Observatorium en bestemd voor Alpi nisten, die door een storm worden over vallen of in de sneeuw verdwaald zijn. Er kunnen twee-en-twintig personen overnachten. Dit is de hoogstgelegen slaapkamer van de wereld, maar ook de meest kost bare, want elke steen en elke plank moesten door dragers uit Chamouuix omhoog worden gebracht. Gedurende den bouw werd het gebouwtje twee- BINNENLAND. Melk voedsel voor KindererienZiekerL ADVERTENTIEN. Uit Made (N.-B.) komt het volgende bericht tot ons. Mejuffr. WILHEL- MINA DE GROUW, te Made had haar voet verbrand door kokende olie. Zeven weken heeft zij daardoor met de voet op een kussen moeten zitten en stond daarbij onuitstaanbare pijnen uit. Ze wist geen raad meer. Door het gebruik van zes potjes RLOOiTERBALSEH. klooster Sancta Paulo, is zij totaal genezen. Mejuffr. De Grouw heeft onzen verslaggever persoonlijk verzocht dit belangrijke feit in het belang der lijdende menschheid be kend te maken. De klooNtcrbalsem, klooster Lancia Paulo, geneest oude en nieuwe wonden brand- en snijwonden, rheumatiek, rheumatische Zenuwpijnen, Jicht, Po dagra, Ischias, kneuzingen, stramheid in de ledematen, verstuikingen, lenden pijn, pijn in den rug, spierverrekkin- gen, winterhanden en voeten. Verkrijgbaar bij de meeste Drogisten en verder bijH. van Eeuwtjk, Heusden; A. Vos, Engstraat, Heusden; J. Vos, Veen; tl. Verssreld, Wijk; H. T. Schouten, Aal burg; J. J. Paes, DussenJ. II. Schouten, Andel en C. P. Cornet, Werkendam. maal omgc i negen keer is het ondergesncei. wd. De fin ieele wereld te Brussel is zeer opgi ronden door een nieuwen diefstal ten nadeele van de Société ge nerale, bedreven door een bediende van het effecten-departement. De schuldige ontsnapte Zaterdag en nam 31 obbli- gaties van de. Belgische rente ter waar de van 10,000 francs elk. De directie bemerkte eerst Dinsdag den diefstal. De politie is de schul dige nog niet op het spoor. Ook voor eenige jaren is ten nadeele van deze zelfde maatschappij een groote diefstal bedreven. Men meldt uit Zevenhuizen: Een geacht ingezetene en zijne echt- genoote, Woensdagavond van den laat- sten trein naar huis keerende, werden op weg van het station naar het dorp, zonder dat daartoe de minste aanlei ding bestond, door vier personen van elders, die sedert eenigen tijd aan den opbouw der onlangs afgebrande wo ningen te Moerkapelle werken, lastig gevallen en mishandeld. Gelukkig werd hun hulpgeroep opgemerkt door den landbouwer V. en twee zoons van den landbouwer v. R., die er in slaagden drie van de vier kerels te bemachtigen en in het arrestantenlokaal alhier te doen opsluiten. De vierde wist te ont vluchten, doch daar deze inmiddels be kend geworden was werd hij te Moerka pelle van zijn bed opgelicht en aldaar opgesloten. De Haagsche rechtbank heeft den bierhuishouder G. Westerhof, in de Jan Blankenstraat aldaar, die terecht stond wegens het lossen van een doo- delijk revolverschot op den persoon van Van Leeuwen, schuldig verklaard aan doodslag, maar hem niet strafbaar geoordeeld wegens de oogenblikkelijke wederrechtelijke aanranding van zijn vrouw door Van Leeuwen, welke bij hem een hevige gemoedsbeweging heeft doen ontstaan, waardoor hij in blinden angst het noodlottig schot heeft gelost. Mitsdien is de beklaagde van alle rechtsvervolging ontslagen. Voor ongeveer zes jaren kocht de landbouwer F. Steenbeek, te Slagharen aan de Dedemsvaart, op een publieke verkooping een canapé. Toen hij die voor een paar dagen opnieuw liet be- kleeden, vond men daarin f 1800 in effecten en f 3760 aan bankpapier. Reusachtige groote voorraad eikenhouten Spiegolbuffetten met rijk ge- heeldhouwde Toonbanken, bijna voor niets. Nieuwe ijzersterke Stoelen van f 1,65 per stoel, van onder met schroe ven verbonden, kosten bij anderen voor een koopje f 1,90. Ook nieuwe ijzersterke Stoelen voor f 1,25, f 1,65, f 1,75 f 2,enz. Ook eenige gebruikte Inrentarissen zullen door mij voor elk aannemelijk bod worden van de hand gedaan. O Achtend, Ontvangen een prachtige colleetle Ruim gesorteerd in de ECHTE Behangerij, Stoffeerdenj, Bedden- en Matrassenfabriek. Men wordt beleefd verzocht KRISTAL. PURCEL£I\ GLAS- en A DEW RK Groote sorteering Eetserviezen, Waschste lien, I Fijne Bloemvazen, Vuurvast Porselein, enz., enz. P r ij ze n henede*» Luxe en Huis houdelijke Artikelen. H 34 ■Biljartfabrieken. J. A. v. Etten, Biljard fabriek, Oosterhout. Leverancier voor Oost-Indië. Filialen te 's-Bosch, Bergen-op-Zoom en 's-Hage. L. van Tetterode, Dordrecht. SBotiwvakken. J. Kraai, Gorinchem. Alle soorten Houtwaren. P. Dolk Zoon, Rotterdam-Dordrecht. J. M. Schaaf, Rotterdam. Fabriek van geornamenteerd Glas. ■trail dkast en. F. J. Trousselot, Rotterdam. Weste Wagenstraat 26. Gepantserde Brandkasten en Kluisdeuren. ■trail ds tuilen Henri van der Meulen, Sint Jozefstraat, 's-Bosch. Groothandel in Brandstoffen. Speciaal Anthraciet-nootjes voor Vulkachels. Eau de Cologne. J. A. Cramer Co., Rotterdam. Genees-, Verband- en Ontsmettingsmiddelen. K. G. W. do Bossou, Apoth. Dordrecht. Lamers en Indemans, Apothekers. Vuchterstraat H 16 en Hinthamerstraat A. 41, 's-Hertogenbosch. Groothandel in Chemicaliën en Drogerijen, Verbandstoffen en verdere Zieken- verplegings-Artikelen. Chemisch-Teehnisch Laboratorium. Levensmiddelen. G. J. Goedewaagen, Gouda. Beschuitfabriek „de Trompetter", ingericht voor export. N. C. Keukenschrijver, 's-Bosch. L. J. Verhagen Van Oorschot, 's-Bosch. Fotografie Urtikclen. De Amateur, Steenstraat 4, Arnhem. Gramofonen, Plastografen. muziekinstrumenten enz. J. van der Tak Co., Rotterdam. Fabrikanten van Amerikaansche Orgels. Olieën. H. Spits Zoon, Dordrecht. Handel in Petroleum, Patent- Raap- Speciaal adres voor Grossiers en Winkeliers. Vaandel* enz. H. Funnekotter. Nieuwe Haven 15T, Rotterdam. Speciaal Atelier tot vervaardiging van Vissehersgarens. J. B. van Catz Zoon, Gouda. Motels. Hotel „Lion d'Or" - Café Restaurant, J. J. Wagner, Kruisweg 36, Haarlem. Telep'hoonnummer 281, intereomm. Plat du jour van 113 uur 5j ct. naar keuze met inbegrip van Soep. Diners vanaf één gulden LogiesOntbijt f 1.75. I Voor deelneming aan dit adresJiEfsi! wende men zieh tot den Uitgever.. Prijs per pot 35 ct., 75 ct., fl.20 en f2.50. T HP I ^een cchte Klooster- JjjjI Ui balsem geneest, deze is ken baar aan een rooden baud om den pot, waarop de handteekening Ij. I. IkkER. Kotterdam, voorkomt, alle andere is namaak. w- -vj Deze aanbieding zal «f kan nimmer «rertroffen worden. BILLARDS met toebehooren f 275 a Contant. Ook in huur en op afbeta ling (meer dan 100 stuks in huur a f 1.50 per week). Eiken Leestafels 175, 70 en f 10 bladdikte naar verkiezing en Cafétafels 85, 55 en - 5 geheel van Eikenhout. t£7 Pendules, Regulateurs, Petroleumlampen. Nikkel, Tafelmessen, Lepels en Vorken. Kunstbloemen en Planten, fijne Lederwaren, Mandwerk, fijne porccleinen Beeldjes, Beelden met Zuilen. 5 pCt. korting voor contant. alle concasr reutie. Biljard en Qeuenfabriek. Machinale Houtzagerij Spiegel- en Vensterglas. Stoom-glasslijperij Spiegel- en Vensterglas. Eau de Cologne Parfumeriën. Groothandel in Chemicaliën en Drogerijen, Verbandstoffen en Ontsmettingsmiddelen, fCarbolzuur en Creoline) bij fust en bij kleinere hoeveelheid. Stoom/coffiebranderij en Theehandel. Koekfabrikanten. en Lijnolie, Raap- en Lijnkoeken. Vaandels en Banieren.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1905 | | pagina 5