Dailies- hinderhoede» H. Kil. Ml Tan Inzet Teilen en vertoojen: G. C. KRIJIiOLDEK ZONEN. PELTËRÜEN. Detente 's-HERTOGENBOSOH. Nooit! Nooit! Vereenigde Heusdensche Stoomboot-Maatschappij. op Maandag 6 November Hinthamerstraat C 59, 60 en 61, 's-BOSOH. VachtenVoetzakken Reisdekens. Wollen Leidsche Dekens, gestikte Dekens, DonsdekensMoltondekens. Het St. Jorisiilie te Herten. Notaris RIETRA te Dassen Ontvangen eea pote sorteerin fijne Nonveantés voor het Winterseizoen. Notaris RIETRA, te Dossen Notaris Kerkhoven te Werkendam: Kerkstraat A 119, Handnaaimachien, W. VERMEULEN, Ziekenverpleging. Nieuwste modellen. Uitgebreide sorteering. De functie van Griffier is wel is waar niet de eerste functie van een kanton rechter, maar veel komt aan op een geoefend en bekwaam Griffier en als zoodanig kan de heer Verhagen een groote aanwinst voor het Kantonge recht genoemd worden. Ook bij de benoeming tot Kantonrechter te Heus- den, was het Spreker een genot te ver nemen, dat de gunstig bekende heer Verhagen als Griffier met hem zou werkzaam zijn. De Ambtenaar van het Openb. Min. richtte zich thans tot den Jubilaris. Spreker zeide, dat hij uit den aard zijner betrekking, minder met den Grif fier in contact is, dan de heer Kanton rechter, doch dat hij steeds in den heer Verhagen heeft ontmoet een zeer accu raat Ambtenaar, die velen ten voorbeeld kan strekken en met wien het aange naam is samen te werken. De heer Verhagen het woord erlan gende, bracht dank aan de verschillende sprekers, die,* naar zijne meening zich wel aan eenige overdrijving hadden schuldig gemaakt, bij het afmeten zijner verdiensten. Hij haalde aan, hoe bij zijn 25-jarig feest een der sprekers het had genoemd een bedenkelijk feest, dat hij er dan ook thans dankbaar voor was, dat er nog een werkkring van vijf jaar aan was toegevoegd en dat hij nog steeds met onverflauwden lust werkzaam was en dat nog geruimen tijd hoopte te blijven. Hij had in die dertig jaren veel steun ondervonden van heeren Kantonrech ters en Plaatsv. Kantonrechters, van Leden van het Openb. Min. en van waarn. Griffiers en dacht ook daarom met genoegen aan dit tijdperk terug en beval zich zeer aan bij de Leden van het Kantongerecht. De plechtige zitting werd thans ge sloten, om plaats te maken voor de gewone strafzaken. Het Nieuws- en Advertentieblad „de Reclame", uitgegeven te 's-Bosch, van 28 October 1.1., bevat een ingezonden stuk, onder bovenstaand opschrift. Wij nemen hieruit een der voornaamste mededeelingen over: Toen toch de kwestie van den verkoop op het tapijt kwam, hebben de heeren Cornelis Maria Malingré (deze zijnde meer dan 70 jaren Oude Schutter) en Hubert A. J. Verhoeven zich herhaaldelijk krach tig daartegen verzet, en er steeds op aan gedrongen om nieuwe Oude Schutters te maken, en ten slotte onder krachtig protest hebben ze eindelijk toegegeven, doch verklaard dat ze het geld niet voor hun privé wilden hebben. Ze hebben het dan ook aanstonds aan liefdadige inrichtingen afgedragen, onder anderen heeft de heer Malingré f7000 afgedragen aan het R.K. Kerkbestuur voor zieken en noodlijdenden, onder voor waarde, dat het geld moest worden te ruggegeven als hij het ook terug moest geven. Genoemde heer Malingré betreurt ten zeerste den loop, die de zaak genomen heeft en hij zou niets liever willen dan dat de goederen weer terug kwamen. De Redactie van dat blad voegt er zijne meening aan toe, waaruit we het volgende hieronder weêrgeven: Wat echter uit het ingezonden stuk duidelijk blijkt is dit, dat de heer Ma lingré, afgezien van zijn persoonlijke in zichten in deze, ook rechtens de zaak niet zoo heel erg in orde schijnt gevon den te hebben. Waartoe toch had anders de bepaling gediend, dat het R.K. Kerk bestuur het geld moest teruggeven, als hij het ook terug moest geven? Een ander dan een rechterlijk bevel tot te ruggave is toch wel niet denkbaar.En dit achten we in deze zaak van veel belang. Er wordt veel en zwaar over het al of niet wettige van de handelwijze der oude schutters geredeneerd, maar helaas ontbreken den meesten de gege vens om zich een juist oordeel te vormen. Wie daartoe op de eerste plaats in staat zijn, zijn de oude schutters zelf. Zij heb ben aüe documenten en papieren van het gilde tot hun beschikking, zij weten wat op hun vergaderingen besloten en vastgesteld is, en daarom achten we den in deze restrictie uitgedrukten twijfel van een schutter zelf aan de wettigheid van den verkoop der schuttersgoederen van veel gewicht. Binnenland. De vice-admiraal A. G. Ellis, buiten gewoon adjudant van H. M., laatst af getreden Minister van Marine, is voor nemens zijn aanspraken op pensioen te doen gelden en derhalve eerlang den zeedienst te verlaten. De directeur-generaal der posterijen en telegraphie brengt ter kennis, dat wegens het verbreken van de spoor wegverbindingen in Rusland, aangetee- kende brieven met geldswaarde alsme de postpakketten daarheen tot nader bericht niet ter verzending worden aan genomen. Men meldt uit Vlissingen: De aan de Kon. Maatschappij de Schelde al hier gebouwde onderzeesche torpedoboot „Luctor et Emergo" zal binnenkort naar Nieuwediep vertrekken en aldaar zul len, in tegenwoordigheid van verschil lende marine-autoriteiten, de officieele proefnemingen plaats hebben. Zooals bekend is, zal de „Luctor et Emergo", als deze proeven naar wensch slagen, door de marine worden overgenomen. Aan de gewezen ambtenaren der Ned. Zuid-Afrikaansche Spoorwegmaatschap pij wordt thans, volgens de „Tel.," ook de in het fonds dier maatschappij ge storte pensioensbijdrage terugbetaald. Personen, betrekkelijk korten tijd in dienst geweest, ontvangen daardoor een spaarpotje van f 600. Ter gelegenheid van de kermis te Amersfoort is weer eens van de mes sen gebruik gemaakt. De huzaar v. 't E. en een boer uit Soest, D. L., kregen twist in een café over het ten dans vragen van een meis je. Buiten gekomen, trok de huzaar een zakmes en stak dit den boer in zijn rechterwang, zoodat de punt van 't mes de linkerkaak raakte. De dader schijnt toen het mes nog te hebben omgedraaid, daar bovendien drie kiezen uit de kaak gestoken werden. Tegen den huzaar is proces-verbaal opgemaakt. De getroffene is per wagen naar zijn woonplaats over gebracht. Te Graft (N.-H.) is de daar alleen wonende ruim 50-jarige weduwe H. le venloos uit het water nabij hare wo ning gehaald. De mannen, die haar in den vroegen morgen uit het water haal den, hadden weder de oude voorzich tigheid om het bovenlijf alleen uit het water te halen en dan den veld wachter er bij te roepen. Zal men dan nooit wijzer worden? Men is namelijk stellig van meening dat een zoodanige handelwijze door de wet gevorderd wordt. Men meldt uit Amsterdam Hedenochtend is aan de caissonwer- ken bij de Westelijke viaduct eene werk staking ontstaan, waarbij ongeveer 800 mannen betrokken moeten zijn. De ter reinwerkers eischen in plaats van 23 cent, 25 cent loon per uur. Ook de eaissonarbeiders hebben hun loon- eischen. De directie weigert tot nog toe de eischen in te willigen. Maandagavond heeft bij Vaassen een spoorwegongeluk plaats gehad. Het on geval overkwam den zoogenaamden fa briekstrein, die om 6.26 uit Apeldoorn vertrekt, 't Was dus een volle trein en het mag dan ook een wonder heeten, dat het zoo goed is afgeloopen. De sto ker kreeg een wondje aan den vinger, de machinist is er met een paar pijn lijke plekken in borst en rug afgeko men, een fabrieksmeisje kreeg een blauw oog dat is alles. De trein zelf is echter nogal gehavend. Een coupé 2de klasse, waarin gelukkig niemand zat, is in elkaar gedrukt. Alle wagons zijn echter overeind gebleven, ook de loco motief, die in een droge sloot gescho ten is. Wat de oorzaak geweest is, kan niet met zekerheid gezegd worden. Het on geluk gebeurde op een rechten weg zon der wissels. Men is reeds druk aan 't opruimen, zoodat de baan wel spoedig weer vrij zal zijn. Met hoeveel gevaren onze kustvis- schers hun vaak zoo sober stukje brood moeten verdienen, bleek verleden week weer op de Urker schuit U. K. 14, schipper G. Kramer. Met zijn knecht en een 14-jarige jongen had hij om 3 uur 's nachts bij de Haaksgronden het kornet binnengehaald, daar de aanwak kerende wind en de hooge zeeën aan maanden naar binnen te gaan. Toen overviel hem een zware stortzee, die den man aan het roer overstelpte, en het gedeeltelijk open vaartuig en voor onder vulde, het kompas wegsloeg en de giek brak. Nauwelijks was deze zoo goed en kwaad als 't kon gehecht, en stond men uit alle macht te pompen, of een tweede stortzee bestormde hen en sleurde den knecht Jan de Vries overboord. Gelukkig greep deze bijtijds het zwaard- touw, dat hem door de golven mee sleepte, tot hij, door een flinke golf opgeheven, binnen boord kon klimmen. De jongen had zich gered door de ar men om den mast te slaan. Nog was alle gevaar niet geweken wijl het kompas verdwenen en de bran ding gevaarlijk was, maar toch kwamen zij behouden in de haven van Nieu wediep. Terwijl de smid P. L. R. te Alem een geweer wilde schoonmaken, ging het wapen eensklaps af. Zijn vrouw werd door een kogel in den linkerslaap getroffen, waardoor de dood oogenblik- kelijk volgde. Een 103-jarige. „Jantjemeu in 't veen" is de bijnaam van de weduwe Vosbarg, te Strackholt, een Oost-Friesch grensplaatsje, die den 25 dezer onder vele bewijzen van belangstelling haar 103en geboortedag gevierd heeft. Zij is nog verbazend kraszij woont alleen, in een hutje in't veen, en rooit nog steeds haar eigen aardappelen. Men meldt uit Amersfoort: De 20jarige W. V., die Zondag in het café v. D., in de Arnhemsche straat alhier het middagmaal gebruikte, heeft daarbij een groot stuk vleesch in de keel gekregen, tengevolge waarvan hij gestikt is. In de huiskamer van een behoeftige winkelierster te Volendam viel de lamp naar beneden en kwam op de tafel, waarop voor een waarde van f 320 aan bankpapier lag. Het treurig gevolg was, dat het papier verbrandde. De arme vrouw had het geld bestemd om daar mede den volgenden dag haar leveran ciers te betalen. Men meldt uit Velsen: De pont heeft Dinsdag voor het laatst proefgevaren. Den minister is toestem ming verzocht om den dienst Woens dag te openen. De raderen, waarover de ketting loopt die eerst boven water geplaatst waren, zijn nu weer naar onderen verhuisd. De uitgestrekte bosschen „het Spel- denhout" te Beekbergen, eigendom van jhr. Loudon, zijn aangekocht door jhr, Teixeira de Mattos te 's-Gravenhage. Deze heeft het beheer over zijn nieu we bezitting opgedragen aan de Hei demaatschappij Uit Twisk is een welgestelde boer, met een welgevulde portefeuille en in gezelschap eener vrouw, met de noor derzon vertrokken, achterlatend zijn vrouw en eenig kind. Aan bestedingen. ifloop %aabestediiigen. Harkt berichten. Waterhoogte Maastricht (brug) 30 Oct. 0.01 M. boven 0. 31 0.03 beneden Waterhoogte Heusden. HoogWater Laag Water. 28 Oct. 1.95 M. 1.54 M. -f- N.A.P. 29 1.61 1.29 30 1.67 1.29 31 1.59 1.28 Advertentiëu. lo. Op Donderdagen 3 en 16 November 1905, telkens des namiddags 4 uur precies, in het Societeitslokaal van den Heer P. KIEBOOM te Woudrichem., van het fraaie en rentegevend LANDGOED „KRAAIEVELD". 2o. Op Woen§dag 8 November 1905, des voormiddags lO uur precies te be ginnen en, zoo noodig, op den volgenden dag of de volgende dagen op hetzelfde uur aan te vangen, te Gorinchem in „De Doelen", door het ministerie van den Deurwaarder M. C. N. Maquiné, aldaar, van BOOMEN op dat Landgoed. 3o. Op Vrijdag 1® November 1905, des voorm. 44i uur precies, in het Café SPRENGER, aan het Stoombootenveer, te Sleeuwijka contant, van BEELDEN en TUINSIERADEN, aanwezig op dat Land goed. Bij verspreide biljetten omschreven. maakt bekend, dat het Huis met Erf, van de Erven Jan Gerritse Naaijen, te Dron gelen is ingezet en verhoogd op f 80. Toeslag 9 November 1905, v.m. 44 uur precies, bij DIRK NIEUWKOOP te Drongelen. en verdere Het Hui» met annexe Schuur en Erf van CORNELIS SMITS staat in bod op f 1800. Finale Verkooping Dinsdag 9 November 1905, nam. 8 uur precies, bij J. B. ZWETS, aan den Sasdijk te De Werken, door Notaris Kerkhoven te Wer kendam, ten wiens kantore inlichtingen zijn te bekomen en inmiddels hoogingen wor den aangenomen. maakt bekend, dat de Huizen, Schu ren, Tuin en Boomgaard, behoorende tot faillissement GL. REM MERS te Meeuwenzijn ingezet en ver hoogd als Koop 1 op f 1100. Koop 2 op 2600. Koop 3 (massa) op -3810. Toeslag Maandag GNov-n\ er 1905, n.m. 5 uur precies, bij Geb'rs, Ütb GRAAFF te Meeuwen. Notaris RIETRA te Bussen, zal te Meeuwenbij Gebrs. DE GRAAFF,' op Maandagen 6 en 30 Novem ber 1905, telkens des n.m. 5 uur precies, bij inzet en toeslag in het openbaar De perceelen Dijkglooiïng als te Meeuwen, Sectie D ns. 178, 179, 180, 524 en 526, groot 83.40 aren, behoorende tot de failliete boedels van Drunen en Remmers. Komt zoo'n koopje weer. Het allernieuwste model van f 27.50 en nu voor f 33.5<>. splinter nieuw, 5 jaar garantie, ook op 50 cent per week, bij Hoogstraat 98, Rotterdam, Protestantsche 'voor alle gezindten voor HEllSBEN en Omstreken. gevestigd te Heusden, rtreesuiaal? voor WHIST, 0M8RE en PICKET, met 52, 40 en 32 kaarten. Vanaf prima kwaliteit (in étui) tot de goedkoopere soorten, in den Boekhandel van L. J. VEERMAT te Reisden. Aan Oorinehem en Woudrichem 3.45 voorm. An del 4.30 Heusden Hedel DE DIRECTEUR. Ontvangen een prachtige collectie Ruim gesorteerd in tie ECHTE Behangerij, Stoffeerderij, Bedden- en Matrassenfabriek. Men wordt beleefd verzocht op straat "to letten. Dit ia geen letterlijk veralaR. Wij doen bij deze en volgende sprekers slechts een greep uit bet vele ge snroktne. 2 Nov. De Zuidholl. Electriache Spoorwegm»aUeh. te 's Graven hage, het maken van de grond- en kunst werken bij de Ceintnnrbaan te Rotterdam, het leggen ▼an wissels enz. en het leveren en verwerken van grind- ballast enz. Raming f 936.000. 8 Nov. Prov. best. van Noordbrabant, het 4-jarig on derhond van de rijkshaven en rivierwerken te Moerdijk en Willemstad. Raming f 6475 pet jaar. 9 Nov. lo Prov. beslnnr van Zeeland, het onderhond van de Rjjkswatcrleidingen, bewesten en beoosten het kanaal van Ter Neuzen, gednreade 1906, 1907 en 19( 8. Raming f 5975 per jaar. 2o. Het onderhoud van de tramweghaven aan het Zjjpe (Zeeland), ged. 1906-1908. Raming f60'0 per jaar. 20 Nov. Prov. best. van Utrecht, het 3-jarig onderhond van den Holl. IJssel. Raming f 9650 per jaar. 22 Nov. Min. van Waterstaat enz., het onderhond van de Noord, Onde Maas, Mallegat, Dordtsche Kil, Spui met het Beerengat en de BenniBgen, van 1 Jan. 1906 tot en met 81 Dec. 1908. Raming f 15.785 per jaar. 23 Nov. Prov. best. van Overijssel, het 3-jarig onder hond van het Meppelerdiep. Raming f 79 0 per jaar. 27 Nov. Prov. best. van Znidholland, het 3.jarig on derhond van de oeverwerken op het eiland De Tien Gemeten. Raming f 280') per jaar. 25 Oct. Min. van Waterstaat enz., het maken van eene bewaar- en herstellingsplaats voor sluisdeuren, be westen de schipbrnnhaven te Empel. Raming f 5800. Minste inschrijver G. van Bokkel te Kerkdriel, voor f 5400. 26 Oct. Prov. bestnur van Noordholland, lo. het verdiepen van het Noordzeekanaal tuaschen Velsen en zijkanaal B. Raming 83.000. Minste inschrijvers Volkers en Bos te Sliedrecht, voor f 67.400. 2o. Het herstellen van stormschade en verbetering van het wierhoofd op Wieringen. Raming f 5150. Minste inschrijver C. P. Bakker, Stavoren, voor f 5934. :'o. De voorziening der boorden van het Noord hollandsch kanaal, in drie pere. Raming perc. 1 f IS'iO. pere. 2 f 9000. perc. 3 f 7000 en in massa f '1.' 00. Minste inschrijvers: voor perc. 1 C. de Vries te Purmerend, voor f 12.160; perc. 2 W. Bakker teAven- horn, voor f 7851; perc. 3 T. van den Sterr te Den Helder, voor f 6143 en in masia H. N. van Meekeren te Hindeloopeu, voor f 27.:<6S. 27 Oct. Het bestuur der waterkeering van de cala- miteuae Margaretha-, Kleine Huissens- en Eeudragt- polders, het maken van werken tot verdediging van den oever van den Kleinen Huissenspolder. Raming f 12.122. Laagste inschrijver M. van der Hoek te Ternenzen, voor f 1 .466. 80 Oct. 1 o. Prov. best. van Zufd-holland, het onderhoud van den straatweg van den Haag over Loosdninen naar Monster, gednrende 1 <6. Raming f 11.500. Laagste inschrijver J. Oldenburg Jbz., Bergen, voor f 10.488. 2o. Het 8-jarig onderhoud van het Merwedekanaal met zijtak langa de Linge tot in de Merwede, gednrende 1906, 1907 en 1908. Kaming f 42.per jaar. Laagste inschrijver C. de Groot Az., Gorinchem, voor f 39.27 WERKENDAM. De zetting der boter ie deze veelt op de markt 70 ets., in de winkels dus 73 ett. per half kilo. Eieren f 1.90 de 26 stuks. QORlNtH&M, 80 Oct. Op de veemarkt toaren fa- den aangevoerd 411 runderen, waarvan de prijzen wat al* vuigti Zwart kalf koeien f 180 a 290, kal/vaarzen 140 220, melkkoeien f 160 a 210, vaar koeien f - anderhalf-jarige ossen f SO a ISO, gniete vaarzen f 90 a 120, pinken f 60 a 90, gratialveren f 25 u 40, nuchtere kalveren f 8 a 16 lammeren J i per stuk. Boter f 0.70 a 0.76 per half kilo. tieren 1.80 8.00 per 86 etuis, kippen f 0.60 a 1,00 per etu Aangevoerd 6 vette varkens, -tan 88 £6 eent -at half kilo, schapen f a 863 biggen f 8. 14.per etui. Op de graanmarkt besteedde men voer: Ristarwe f 8.10 8.20. Roode dito f 7.30 k 7.50, Witts dito 7.60 k 7 70 Inl. rogge 5.20 k 5.25, boitenl. dito 5.00 k 5.15, Gerst 4.70 k 4.80, haver 8.75 a 3.85, doivenhoonen f 7.40 k 7.55 blanwe erwten f 4 mais 75 pd. f 5.10, k 5,20, alles naar kwaliteit en per hectoliter verhandeld. ROITIRDAM, 80 Oct. Tarwe. Jarige, puike 9 00 10.00 goede en middelbare f a Nieuwe De beste f a -.goede f a geringe f a Eer 100 kilo f Canada Tarwe f a *°gg® -D* /6.00 6.60. goeds en mindere f Gerit. Winter 8 25 a 9.—. Eer 100 kilo f a Zomer f 0.00 a 0.00. Eer 100 kilo f -.a Chevalier Haver f 8.00 a 8.50. Boonen. Bruine. Dc beet* qual. f 9.40 a 10 .25, goede en mindere soort f - a Witte. De bette quel, f 11.00 a 14.50 goede n wóndert f a Erwten. Kook f 0.a f 0. Kanariezaad. De bette qual, f a toort f a ROllARDAM, SO—81 Oct. Op de veemarkt waren beden aangevoerd 916 vette runderen, 1857 magere dite 850 vette en gr at kalt er en. 106 nuehtert valvr-*i 1716 tehapen of lammeren, 397 varkens. 251 biggen. 2 hoe et geiten, 84 paarden - veulens. - ezel. De prijzen waren als volgtrunderen 1# qual, 78 nt ie raai. 60 tent, te qual. eent; kalveren «tl. 160 tent, ie qual. 70 vent. 8e qual. eent; tehapen Ie qual. 60 tent. 4* qual. 52 tent, ast-, -f» kilo; varkens 1» qual. 60 b 5® tent 4- uas tent, 3/ qual. tent, licht soort 47 49 c lis per kilo. Zeeuweehe eieren f 5.50 a 5.80 Overmaattcht au 6.20 d f 6,60 de 100 stuke. Sekepkaas per k-j. f a -.Aangevoerd - partijtje. ZoeUmelketk- kaat f per 50 kilos. Aangeveerd - partijen Op de botermarkt wersten aangevoerd 48/8 en 31/1 ton, en 820 etuiken k h. kilo prijt \e qual. f 60 qual. f 56 8e qual. 58, ver half kilo 70 75 door EN Aanbevelend, J V/A* V*. WU II mus.) ■vmwmawimiemiveam*timmamittttiammmmmntmmtmtmmemztmmieemam^mmmmmztiimmm—mmmmimmmmmir~-um v •mv;\ j. BA D- on OPERATIEKAMER. Geneesheer ter keuze run dett patient. Bediend door Zusters-Diaconessen. Inlichtingen en aanvraag om particuliere verpleging bij den Directeur Ds. W. LAATS- MAN, Pastorie, Putterstraat. 6.00 circa 3.00 nam.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1905 | | pagina 3