Teilen en yerioop: ler, Maandag 13 November, The New Edison Bioscope Cinematograph Ooij. Zie AaniM- en StrooiMljsttei portret van den Tsaar en de kroon er boven neer. De troepen losten toen tien 9alvo's welke veertig van de oproer makers doodden. Ongeveer 300 personen werden opgebracht. Sommige ruiters werden van hun paarden gesleurd, op den grond geworpen en doodgeschoten. Een advokaat, Rattner geheeten, s»eed het portret van den Tsaar uit de lijst, knipte het gezicht er uit, stak zijn hoofd door de opening en hield vervolgens een toespraak van het balkon van het stadhuis. Later drong een bende werklieden zijn huis binnen en scheurde hem, lid voor lid, in stukken. Tegen middernacht hegon men in de benedenstadstad jacht op de joden te maken. De marktgebouwen werden in brand gestoken en geen enkele jodenwinkel bleef gespaard. Groote hor- logemakerswinkels, goudsmidswinkels enz werden leeggehaald. Duizenden mannen, vrouwen en kinderen vochten, om het kostbaarste in hun bezit te krijgen. Al de kleinere artikelen wer den geroofd en groote klokken aan stukken gesmeten. Sterke patrouilles die telkens voorbijkwamen, zagen het vernielingswerk glimlachend aan. Eeni- ge uren later kwamen de kozakken opzetten, maar zij deden ni *ts om de eigendommen te beschermen. Men zag de politie kleinoodiën oprapen en ko zakken stukken zijde en fluweel onder hun kleeren wegstoppen. Overal droe gen de menschen groote. bundels zijde en fluweel ongehinderd weg en laadden ze op wagens. De straten waren be- dedekt met stukken en gruizels. De joden vuurden van de balkons op de troepen, en de patriottische op tochten en de soldaten beantwoordden dit vuur. De joden dreigen met een moord op de christenen. De laatste berichten uit Rusland wor den elk oogenblik ernstiger, en regel recht schijnt het thans op eene vree- selijke gewelddadige omwenteling los te gaan. Het beroep, dat overal de gouverneurs in Petersburg zelf de regeering doen op de bevolking om zich rustig te gedragen en zoodoende het minis terie de kans te geven om te toonen, dat het ernstig naar tenuitvoerlegging der beloofde hervormingen streeft, werkt niets uit, hetgeen tegenover de tot dus ver waargenomen daden der regeering alleszins verklaarbaar is. Polen, dat evenals Finland, zich toch nooit echt-Russisch kan voelen, blijft een brandpunt van de beweging. Te Sosnowice hebben de revolutionairen gedreigd om de 100 meter lange hou ten brug over de Przemsa in de lucht te laten springen, ten einde het ver keer met Duitsch Silezië te verstoren. Deze bedreiging heeft buitengewone be- teekenis, omdat de brug in kwestie on zijdig is en voor de helft aan Pruisen behoort. Hier zou dus de Russische om wentelingsbeweging een internationale kwestie in 't leven kunnen roepen, om dat Pruisen de uitvoering van het drei gement gewapenderhand zal tegengaan. Ook in Finland begint men oproerig te worden. De Senaat heeft tot den keizer een verzoekschrift gericht, waarin herstelling der wettelijke toestanden, opheffing van de dictatuur, uit den weg ruiming van door het aanstellen van onbekwame beambten ontstane mis standen, opheffing van de censuur tot dat de wet op de vrijheid van de druk pers tot stand zal zijn gekomen, en grondwettelijke wijziging van de weer- plichtwet geëischt worden, daar anders in bet land de rust niet gehandhaafd zal kunnen worden. Verder deelden de senatoren mede, dat zij niet langer het vertrouwen van het Finsche volk bezaten, weshalve zij hun ontslag indienden. Het verzoek schrift was onderteekend door alle leden van den Senaat op één na, die zich op het oogenblik te Petersburg bevindt. Te Helsingfors is overal de Russische vlag van het paleis en van de regee-j ringsgebouwen neergehaald en vervan gen door de Finsche. Te Torneu (Finland) vervoegde zich Woensdag een uit 40 personen be-, staande afvaardiging bij het hoofd dor gendarmerie, dat van hem afgifte der wapens van de gendarmen eischte. Na korte bespreking verklaarde die chef het daarmede eens te zijn, waarop alle wapens der gendarmes aan het gezant schap werden overgegeven. Daaren boven kregen de gendarmen bevel bin nen drie dagen de stad te verlaten. Op dezelfde wijze is met de gendar-j men in Kemi gehandeld. De te Lübeck gevestigde Finsche reederij Klingström heeft uit Kotka een. f telegram ontvangen, volgens hetwelk Woensdag voor Finland de politieke algemeene werkstaking is afgekondigd. De dienst der posterijen, dagbladen, telefoon en binnenlandsche telegraaf is stilgezet. De telegrafische gemeenschap met het buitenland over Helsir,gfors wordt voorloopig door de stakero toe gelaten. HEUSDEN, 4 November. De opzichterewoning, die destijds tot ver blijf ran den heer Theuns dvende, is af-( gebroken en de grintweg, op den Aalburg- schen dijk, over dat terrein doorgetrokken. De nu overblijvende hoek zal weldra verdwenen zijn. De dijk wordt geheel ge ëgaliseerd en de scherpe kromming, lastig voor rijtuigen is nu geheel verdwenen. In de plaats van den heer C. M. Malingre alhier, die wegens hoogen leeftijd niet meer in aanmerking wenschte te komen voor eene herbenoeming, is met ingang van 1 Januari 1906 door Ged. Staten van Noord- Brabant benoemd tot plaatsvervangend lid in de commissie van aanslag voor de be lasting op bedrijfs- en andere inkomsten in den kring Heusden, de heer Jan van Dieten. In de alhier gehouden vergadering van de afd. Heusden van 't N. O. G. werden bij de verkiezing voor een lid van het hoofdbestuur 4 stemmen uitgebracht op den heer Tromp en 8 op den heer v. d. Horst. Nog werd besloten pogingen aan te wen den om te trachten te verkrijgen, dat de gemeentebesturen voor hunne rekening ne men de meerdere uitgaven, die van de on derwijzers in verband met de nieuwe pen sioenregeling gevergd wordt. Gedurende de maand October is alhier 155 m.M. regen gevallen. Aantal neerslagdagen bedraagt 24. WERKENDAM. Naar we vernemen, legde de heer P. M. D. van der Peijl met gunstig gevolg te Breda examen af in de vrije- en orde-oefeningen. De weleerw. heer J. Osinga, predi kant bij de Ger. kerk B alhier, is beroepen naar Stad aan 't Haringvliet. SLEEUWIJK. De landbouwvereeniging „Werkendam en Omstreken" heeft aanbe steed tot najaarsbemesting de levering van 7750 K.G. Kaïniet f 1.94; 30400 K.G. Thomasphosphaat a f 1.96£ en 17700 K.G. Luiksche kluitkalk a f 0.99£ aan de Maat schappij tot verkoop van hulpmeststoffen te Dordrecht. De levering van 22300 K.G. superphosphaat a f 2.42 is opgedragen aan de Dordtsche Kunstmestmaatschappij. Voor het herhalingsonderwijs op de openbare school alhier hebben zich 9 jon gens aangemeld. Predikbeurten op a.s. ZondagNed. Herv. kerk (voor- en nam.) ds. Visch. Aan het hulppostkantoor alhier is gedurende de maand October in de rijks postspaarbank ingelegd f 166 over 37 in lagen. WIJK. Door de Regeering is aan den Raad dezer gemeente mededeeling gedaan, dat het Rijk bereid is eene buitengewone subsidie van ten hoogste f 16000 te ver- leenen in de kosten van den bouw eener nieuwe openbare school alhier. De aanbesteding van het gebouw zal nu spoedig volgen. Het herhalingsonderwijs aan de open bare school alhier zal slechts worden bij gewoond door zes jongens. Door den Raad dezer gemeente is de begrooting voor het dienstjaar 1906 vast gesteld in ontvs.ngst en uitgaven op een gelijk bedrag van f 14394.44^. LAND VAN ALTENA. De suikerbieten campagne schiet hier in deze streek zeer slecht op. Het vervoer uit de polders naar de loswallen of laadplaatsen is de laatste dagen erg verbeterd. Maar de verdere ver zending per scheepsgelegenheid is zoo treu rig mogelijk. Vochten, bij wijze van spreken, vroeger de schippers om een partij bieten, nu is het net anders om, daar de wegers den geheel en dag op den uitkijk staan of ze niet een schipper zien. Er zijn reeds wegers, die in geen week ongeveer een vaartuig hebben ingewogen. Zoofm. traag verloop is toch weer voor iemand goed. BOM MELERWAARD. Bij de jongstge- houden. verpachtingen van bouwland doet zich w eer het eigenaardig verschijnsel voor, dat veile pachters maar trachten meerland „onder den ploeg" te krijgen. Het schijnt zelfs dien vooruitstrevenden onder hen, die een f joed stukje brood winnen en stille- kens vooruit komen, moeilijk te vallen een goeden tijd te verdragen; ook zij be- ginn m de jacht op meer land. Sf jhijnt bij vele landbouwers meer, en mee ir landde leus te worden, slecht be- wer ken en bemesten is meestal het onver mij ieLijk gevolg, daar zij dikwijls de mid' dele in missen om dagloonen te betalen en meertsfcoffen aan te koopen. ïlet zit 'm toch niet in 't vele, om voor- deolig te boerentrouwens, de landbou wers hebben daarvan voorbeelden te over. Twee hectaren slecht bewerkt en bemest, brengem gemeenlijk veel minder op en zeker aan verdiensten dan ééne, die goed wordt verzorgd. G3EE1ITRUIDENBERG. Eergisteren vier de de WelEd. heer A. Blok, alhier, zijn zilveren ambstfeesl als schoolopziener in het arro. ndissement Heusden, bij welke ge- legenheit 1 van vele woningen de vader- landsche driekleur wapperde en den jubi laris een serenade werd gebracht door de har monk „Apollo." In eene op 9 November a.s. te Heusden te houden feestvergadering zullen de on derwijzers hun gelukwenschen gaan aan bieden. VEEN. Aan den brievengaarder A. Vos Jz. alhier is van af 1 Juli j. 1. f50 per jaar toegekend voor vergoeding van kan- toorhuur. De arbeiders welke eenige weken geleden naar Haarlemmermeer vertrokken om aldaar bieten te gaan rooien zijn voor 't grootste gedeelte weer teruggekeerd. Over 't algemeen zijn de verdiensten wegens het slechte weder, erg tegengevallen. DRONGELEN. Donderdagavond werd alhier door een kar met bieten van F. K. een kind van A. Voet, kapitein op het s.s. Thor H, overreden. Toen het paard tot staan kwam lag de kleine onder het rad, waardoor het geheele gewicht der kar op zijn beentjes bleef drukken. Door dr. Millenaar werd de eerste ge neeskundige hulp verleend. WIJK. In den ouderdom van 67 jaar overleed j.l. Zondag te Dordrecht ds. J- Kromsigt. Van 8 April 1866 tot 1870 predikant bij onze Hervormde gemeente en sedert 1885 te Dordrecht. De beminde overledene was reeds lang lijdende. Zondagavond werd hij in zijn studeerkamer door eene beroerte getroffen, waarna de dood bijna onmiddel lijk intrad. GORINCHEM, 3 November. Ter heden alhier gehouden St. Hubert of toonmarkt waren 4091 runderen aangevoerd. De han del in kalfvee was gedrukt door de afwe zigheid der Belgische kooplieden; in stal vee ging het tamelijk vlug, terwijl voor vette beesten een goede prijs werd bedon gen. De prijzen waien als volgtkalfkoeien f200 a 280, mfeudito f140 a 230, vare dito f120 a 180, 21-jarige ossen f150 a 190, H-jarige70 a 130, vaarzen f70 140, graëi§.Heren f40 75. WOUDFiiOl IEM. Aan het postkantoor alhier en de daaronder ressorteerende hulp kantoren werd gedurende de maand Octo ber 1905 ingelegd f5769.26; terugbetaald f 1418.50. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 1878. ZALTBOMMEL. Op de gehouden naj aars- veemarkt waren aangevoerd208 runderen, 39 kalveren en 45 biggen. De handel was willig; er werd besteed voorkalfvaarzen f 150 a f 190, vare koeien f 120 f 150, 2-jarige ossen en vaarzen f 80 f 135, hokkelingen f 75 A f 110, graskalveren f 25 f 60, biggen f 6.50 a f 10. WOUDRICHEM. Verslag der Raads zitting op Woensdagavond 1 Nov. 1905. De voorz. opent de vergadering en spreekt zijne vreugde uit over de groote belang stelling van het publiek en hoopt dat de beraadslagingen ernstig, kort beslist en met wijsheid mogen zijn; dan zal de krachten billijkheid van den raad hooggeacht worden. De voorz. leest nu een schrijven voor van den heer H. Hello, secretaris der gemeente, waarin wordt kennis gegeven, de heer Hello op advies van Dr. Giesberts zijn werkkring voorloopig zal moeten staken en stelt voor het secretariaat voorloopig op te dragen aan den heer J. L. G. Kingmans. Het voor stel wordt met algemeene stemmen aan genomen. Hierna worden de notulen gelezen en goedgekeurd. Ingekomen stukken: Van den heer G. J. van Dorser te Dordrecht, een verzoek om wegens vertrek uit de gemeente afschrij ving van zijn aanslag in de plaatselijke ink. belasting, hetwelk wordt toegestaan. Van Ged. Staten goedkeuring Supl. kohier der hondenbelasting. Een schrijven van de zangvereeniging „Oefening kweek kracht" op den Ouden dijk, welke verzoekt om de beschikking over een lokaal der 2de openbare school tot het houden van repetitiën. De voorz. deelt medé dat hij volgens be sluit der vorige verg. getracht heeft de twee vereenigingen tot één te brengen, doch dat die pogingen niet gelukt zijn. Waar het nu ingekomen verzoek in orde is en waar dus beide vereenigingen de zangkunst willen beoefenen, kan hij, na ernstig onderzoek, niet anders adviseeren dan het verzoek van de nieuwe vereeniging ook toe te staan. De heer Daim wil er over stemmen. De heer Kole zegt een oud man gesproken te heb ben van den Oudendijk, die zeer ernstige bezwaren had voor een tweede vereeniging waaruit zelfs strijd zoude ontstaan in de gezinnen en is dus bevreesd het verzoek toe te staan. De voorz. wijst den heer Kole op zijne houding in de vorige vergadering en zegt wanneer nu de zangvereeniging „Excelsior" het lokaal werd ontnomen zouden zij de lijdende partij worden, en juist door het optreden der nieuwe vereeniging een gevoel van meer zin worden opgewekt, waar dus de hereeniging onmogelijk is gebleken en beide vereenigingen op waardige wijze kun nen werkzaam zijn, waaraan hij niet twij felt en elke andere plaats, zooals herbergen, minder geschikt zijn voor repetitiën, blijft bij het advies van B. en W. en wil aan beide vereenigingen ieder een avond zien toegestaan. De heer Roomer spreekt zijn afkeuring uit over splitsing van de vereeniging en wijst er op dat men toch niet komt op een zangvereeniging om vriend of vijand, maar om de kunst. De voorz. merkt op dat de leden geen kinderen meer zijn. Zelfs volksstammen gaan soms uit elkaar en verklaart, wanneer de strijd hem eerder bekend was geweest, hij er misschien nog iets aan had kunnen doen, maar nu is het te laat. De heer Kole dankt den voorzitter voor zijne inlichtingen en verklaart op de be zwaren van den ouden man nu niet meer in te gaan. Het verzoek van de nieuwe vereeniging wordt met 4 tegen 2 stemmen toegestaan. Alsnu kwam ter tafel een missive van den Raad van State, waarin den raad wordt kennis gegeven, dat zij in de gelegenheid wordt gesteld, het ingediende hooger beroep, aangaande de toelating van den heer P. Verhagen als lid van den gemeenteraad, bij monde van een lastgever nader te kun nen toelichten. Als zoodanig wordt met 4 stemmen benoemd de heer W. A. M. Kalk man. De heer Roomer vraagt wat den heer Kalkman hiervoor in rekening zou kunnen brengen. De heer Kole zegt dat het misschien f 20 zal kosten, doch is het meer, dan zal hij het meerdere betalen. De heer Roomer neemt hiermede genoegen. Door den heer Kole wordt nu nog ge sproken over de kosten voor het waarnemen van het secretariaat, waarop door den voorz. werd opgemerkt, dat de billijkheid van den Raad en van den secretaris in deze wel zullen voorzien. De heer Roomer wil eene wijziging ge bracht zien in het uur van het ophalen van vuilnis. Nu mag men tot des namid dags 3 uur vuilnisbakken enz. op straat zetten, doch hij wil dit bepaald zien tot des morgens 11 uur. De voorzitter merkt op, dat dit bij plaat selijke politie-verordening geregeld is en veranderingen hierin, als ook in het sluiten van herbergen op bepaalde dagen, hem noodig bleken te zijn. Aangezien de her ziening dezer verordening ook van hooger hand gewenscht wordt, worden voorstellen dienaangaande bij den Raad in uitzicht gesteld. Hierop wordt de vergadering gesloten. Uitslag Uwting Mat. Militie. ANDEL, GIESSEN en RIJSWIJK. No. 1 H. v. Andel, 2 P. Kant, 3 A. v. d. Vliet, 4 J. v. Rijswijk, 5 A. v. Zon, 6 B. v. Andel, 7 G. v. Santen, 8 G. P. Bonis, 9 F. v. Andel, 10 Joh. de Fijter, 11 C. Snoek, 12 J. Westerlaken broederdienst, 13 R. Elshout, 14 R. v. Vugt, 15 G. H. de Fijter, 16 G 't Hooft, 17 P. v. Rijswijk, 18 J. A. Smits, 19 J. den Dekker, 20 G. Westerbaan, 21 A. Rosa, 22 J. 't Hooft 23 P. Nieuwenhuizen, 24 W. Bos, 25 N. Dammers. zoek is ingewilligd. De staking begint heden Zaterdag 4 November. Welkvoedsel voor Kinderen enZieken BÈurxerHJke 8»ttm<I. Werkendam, van 27 Oct. tot 3 Nov. Andel, over de maand October. Afloop Aanbestedingen. Marktberichten. ISiimeitlaiid. Uit Batavia kwam Donderdag het volgend bericht: De rijksbestuurder van Goa onder wierp zich, medebrengend de gouden kroon. De radja van Sigi is gevankelijk naar Makasser overgebracht. In afwachting van latere, wellicht uitgebreide drankwetwijziging, wordt thans een wetsontwerp van zeer be perkte strekking ingediend tot wegne ming van de grief, waarop in den jong- sten tijd meermalen is gewezen, name lijk dat de z.g. bierhuishouders (ver- koopers van alcoholhoudenden, anderen dan sterken drank,) zoomede de ver- koopers van alcoholvrije drank, die thans hun bedrijf reeds uitoefenen, door de nieuwe drankwet worden gedwongen daarmeê op te houden, wanneer zij in de laatst verloopen vijf of tien jaren wegens sommige kleine drankwetover tredingen waren veroordeeld. Het ontwerp bedoeld ook dezen per sonen de gelegenheid tot bekoming van „verlof" te geven. In verband daarmeê wordt ook voor gesteld een aantal in de geldende wet genoemde overgangstermijnen te ver ruimen. De verruiming van den overgangs termijn heeft ten doel te voorzien in de omstandigheid dat velen hun ver zoek om verlof na 1 Januari 1905 heb ben ingediend en zich verlof zien ge weigerd op grond van art. 36, 2e lid. wijl zij den in art. 65, 2e lid gestelden termijn hebben overschreden. Waar deze achteloos op ruime schaal is voorge komen, wordt den nalatigen door dit wetsontwerp gelegenheid gegeven hun verzuim te herstellen door alsnog een nieuw verzoek om verlof in te dienen vóór 1 Maart 1906. Men bevestigt, dat de naam van het Ministerie van waterstaat, handel en nijverheid binnenkort zal worden ver anderd in Ministerie van Verkeerswegen. Uit Rotterdan werd Vrijdag geschre ven: De Algemeene Beëedigde Meters- Wegers-Vereeniging Rotterdam heeft in haar hedenavond alhier gehouden huishoudelijke vergadering, die uitge schreven was voor alle meters en we gers hier ter stede en tot welke politie en pers niet toegelaten werden, de vol gende motie aangenomen: De vergadering, gehoord hebbende dat op het verzoek der Algem. Beëe digde Meters-Wegers Ver. Rotterdam aan alle factors en werkgevers in het wegersbedrijf, om de meters-wegers op den graan-elevator te plaatsen, met be houd van het thans bestaand loontarief, geen voldoend antwoord is ingekomen, spreekt ten zeerste haar verontwaardi ging hierover uit en besluiten daarom dit verzoek te bekrachtigen, door alle werkzaamheden in het meters-wegers- bedrijf geheel te staken. Het werk zal niet hervat worden alvorens het ver- Waterhoogte Maastrich t (brug). 2 Nov. 0.01 M. boven 0. 3 0.06 beneden Waterhoogte Heusden. HoogWater Laag Water. i 1 Nov. 1.52 M. 1.23 M. N.A.P. i 2 1.41 1.16 3 1.36 1.10 Advertentie tl. Notaris RIETRA te Dussen, zal te Meeuwen, bij Gebrs. DE GRAAFF, op Maandagen 6 en SO Novem ber 1905, telkens des n.m. 5 uur precies, bij inzet en toeslag in het openbaar De perceelen Dijkglooiïng als te Meeuwen, Sectie D ns. 178, 179, 180, 524 en 526, groot 83.10 aren, behoorende tot de failliete boedels van Drunen en Remmers. des avonds ten 8 ure, in de zaai van de KOOftNBEURS te HEUSDEN, VAN EEN Pracht Programma DOOR AND f 0.25 2e Rang. Geboren: Adrianus Heinrich, z. v. H. Schmitz en T. M. HamelLeendert David, z. v. C. J. van Esch en J. H. Herks; Leen dert, z. v. L. v. d. Wiel en S. Groeneveld Gerarda Francina Maria d. v. J. H. Swart- jes en A. J. Lemmers. Geboren: Arie, z. v. Gerrit Naaijen en Maria Rochat; Cornelia Maria, d. v. Dirk Gerrit Mans en Grietje Wilhelmina Fuijk- schot; Helena, d. v. AartRoza en Cornelia Hendrika Crielaard; Pietje, d. v. Jacobu3 Schouten en Janske Versijl; Ida, d. v. Cor nells den Dekker en Lena van Duist. Overleden: Matthijs Bak, wedr. van Anna Margaretha van de Waart, 81 j. 1 Nor. Min. ran Waterataat enx., het onderbond ran de rivier de Vecht en de daartoe behoorende Werken tna^ehen het verlengde van het Ommeikanaal en de etaw te Ane. Raming f 4600. Minste inschrijver J. Prins van Wijngaarden, Slie- dreeht, voor f 42txi. 2 Nov. De Znidholl. Electrische Spoorwegmaatsch. te 's Gravenhaae, bet maken van de grond- en kunst werken bij de Ceintuurbaan te Rotterdam, het leggen van wissels enz. en het levereu en verwerken van srrind- ballast enz. Raming f 936 "00. Laagste inschrijvers A. Korteweg te 's-Gravenhage en P. Wienhoven te Schiedam, voor f948.000. HEUSDEN, 4 Nov. Op de botermijn waren heden aangevoerd kilo. Be prijs varieerde van f 1.23 tot f 1.29. Eieren van 8 tot 9 et. Granen Tarwe f 7.70 a f 8.20, Rogge f 6.00 a f 6.30, Gerst f 4 5i' a f 5. Haver f 8.8U a f 4.2 Kool- j zaad f Raapkoeken f Sb a f Lijnkoeken \f l" 5 af 11.50. j SLEEUWIJK. Be zetting der boter bedraagt 75 ets. 'per half kilo en die der eieren f 2.0 1 de 26 stuks. LANB VAN ALTENA. 2 Nov. Aardappelen. Vroege f f Blauwe f 2.2n a f 2.6 Zeeuwen, f 2.25 a f 2.50, Jammen f k f j Hooi \e gual. f 11 af 14.0'1, 2e qual. (voor de pers) f 8 A 9,0 Klaverhooi f 10.<>0 a f 12 Or, Wit stroo f tt f Geel dito f af Varkens tot een gewicht van 75 K.G. 42 k 44 ets. zwaardere 4i a 45 et, Boter f 1.35 1.45 per K.G. Eieren f 1.50 af 1 75 per 26. BUSSEN. 2 Nov. Be prijs der boter was heden valt f 1.40 a f 1. 9. Aanvoer !84 K.G. Zetting 1.52. Eieren f 2.Ó0 de 26 stuks. rS<H/IJEN, 31 Oet. tJ' prijs der Boter was van f 1 24 tot f\.32 ver 1,7-. A'noevoerd 697 Vil"''. WAAL WIJK, 8 Nov. Bij redelijken aanvoer ter hoorn veemarkt wat de handel tamelijk vlug. Kalfkoeien golden f 170 a f 245 dito. Vaarzen f 140 a 20», Weilammeren f - a f Jonge varkens aanvoerd 76 stuks van f 7.00 a f 13.0'». Ter botermarkt afgeslagen en verkocht 923 K.G. van f 1 18 a f 1.32, Eieren f 6.00 a f 7.00 per 100 stuks. ZALTBOMMEL. Op de gehouden weekmarkt werden de volgende prijzen besteed Tarwe f 7.60 a f 780,, Haver f 3.60 a ft, Garst f 5.50 a J 6 per H.L-, Boter f 0.80 a f 0.85 per halt K.G. lieren 2.00 a 2.10 per 26 stuks, Biggen f 6,00 a lO.ou, Konijnen f 0.75 a f 1.15, Kippen f 0.45 a f 0.75 per stuk, aardappelen f af perH.L, TOEGANG: f 0.50 le Rang.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1905 | | pagina 2