Aanbesteden: Openbare Verkooping De Landbouwerswoning INZE1 Ie Soort! Dienstbode Naamlooze Vennootschappen. VERMIST HOKKELIHG, n De perceelei HooiM, (MM en Water Notaris RISTRA, te Dnssen. Bij J. W LAARHOYEN, Naaml. Vei. „Biieiiliiscb Grondbezit", Protestantsche Ziekenverpleging. donker. Toch was de vader na deze ontmoeting niet ongerust, en van ge dachte, dat het kind 't wel maakte. Hoe goed echter het meisje 't heeft gehad, zal men zich kunnen voorstel len als wij mededeelen, dat 't bij haar ontsnapping op handen en voeten uit haar hok is geslopen en zoo, kruipende langs den weg, naar haar ouders vluchtte, die op pl.m. 800 M. van de Menop wonen. Daar aangekomen at ze gulzig een groote hoeveelheid voedsel, zeer ten nadeele van haar gezondheid. Die gulzigheid is te verklaren uit het feit, dat het meisje in de laatste 6 maanden niet anders te eten kreeg dan thee, water en z.g. knuppelkoek. Den eersten tijd kreeg zij nog driemaal daags een kop melk erbij. Herhaaldelijk vroeg zij juffrouw F. om ander eten, doch zulks werd geweigerd, omdat dit niet goed voor haar maag was, zei mej. F. Het hok, waar zij in huisde, was in één woord een beestenstal gelijk. Het vertrek heeft een raam, dat zorgvuldig was dichtgespijkerd en waarvoor een zeer vervuild gordijn hing. In het ver trek bevinden zich twee deuren, waar van de eene leidt naar een kelder onder het vertrek. Deze kelder staat blank van het water, is zeer vuil en ver spreidt een ergerlijken stank, die door de deurreten het vertrok binnendrong. Bovendien werd dit hol in den laatsten tijd nooit gereinigd, faecaliën werden niet weggehaald, oude lappen en vuile vodden bleven er liggen. En tot over maat van vervuiling huisden in dit hol nog twee geiten, die 's morgens door mej. F. werden weggehaald, om er 's avonds weer ingebracht te worden. In dit hol nu heeft het kindal dien tijd doorgel>rachtzij werd met Argus- oogen bewaakt. Letterlijk heeft mej. F., als zij er eens uit moest, deze deuren dubbel gesloten, nog van zegels voor zien, om te weten of er ook aan geraakt was. Hoe ook het meisje klaagde, zij werd gevangengehouden en zelfs ge slagen en geschopt, waarvan haar lichaam nog de sporen draagt. Nog op 't oogenblik is het kind zóó zwak, dat zij het bed moet houd n. De dokter echter heeft alle hoop op her stel. Handen en beenen zwollen erg op, toen het meisje weer pas thuis was, doch zulks komt, naar 's dokters mee ning, van het ongewone voedsel voor het verzwakte lichaampje. Om de twee uur gebruikt het nu wat licht verteer baar voedsel. Zooals gezegd, moet nog worden uit gemaakt, wat de drijfveer is geweest voor de handelwijze van mej. F. Dat de ontdekking van een intieme ver standhouding van mej. F. met een ar beider de beweegreden zou zijn geweest, is niet waarschijnlijk. Mej. F. heeft hier over nog niets losgelaten. Ook reeds twee andere personen zijn gehoord, doch deze hebben niets positiefs losgelaten. Hoe excentriek mej. F. was, moge nog hieruit blijken, dat zij op zekeren nacht midden in de wei gezien is, ter wijl zij bij een lantaarn haar koeien zelf aan het melken was. Bij het huisonderzoek werden op de canapé, waa*op mej. F. sliep, 6 honden, katten en kippen gevonden. Juist toen Zaterdagavond de laatste 10 wagens van den goederentrein van Uitgeest naar Amsterdam op de Hem- brug bij Amsterdam waren, werd deze aangevaren door den IJmuider stoom trawler „Begonia", waardoor de brug circa 3 c.M. werd ontzet. Dientenge volge correspondeerden de rails niet meer en liepen de eerste wagens van 't genoemde tiental uit de rails. Zij vernielden hier en daar iets aan het vaste gedeelte der brug, doch ble ven staan. Tusschen den vierden en vijfden wagen echter brak de koppe ling en de vijfde wagen kwam nu zoo danig tegen de brug aan, dat het hout werk versplinterde en de ijzeren platen aan stukken sloegen. Van den wagen zeiven brak de voorste as, die met de wielen in het water van het Noordzee kanaal verdween. Ook de zesde wagen deelde een zelfde lot. Ze waren beide geladen met witte kool en deze rolden bij honderden op en door de brug. De zevende wagen liep inmiddels op den zesden en deukte dezen en zichzelven in elkaar, terwijl ook hiervan de vooras afbrak terwijl de achteras met de wielen als koek werden verbogen. De achtste en negende wagen liepen in elkaar en tuimelden omver, zoodat ook het tweede spoor versperd werd. De tiende echter bleef op de rails staan. Hij is ook de eenige, die op het draai ende deel der brug is gebleven, de andere stonden of lagen op het vaste gedeelte, dat zooals te begrijpen is, ook zeer beschadigd werd. De remmer, die in den tienden wagen had plaats genomen, sprong, toen hij bemerkte, dat de zaken verkeerd liepen, er uit. Gelukkig naar de goede zijde, zoodat hij op de brug en niet in het Noordzeekanaal terecht kwam. De reizigers, die in den laatsten trein naar Enkhuizen zaten, bleven met den trein op den weg staan en kregen na lang wachten verlof uit te stappen.en als zij zulks wilden, naar Zaandam te wandelen. Na dien tijd werden de rei zigers voor beide richtingen tot de Hem- brug gebracht en stapten dan over. Een en ander had natuurlijk groote vertra ging ten gevolge. De 70-jarige J. C. S. stond Zondag avond in de deur zijner woning in de Sophiastraat te Rotterdam, toen plot seling de touwslager N. K. op hem afkwam en hem met een schoenmakers mes een ernstige verwonding in de linkerborst ter hoogte van de hartstreek toebracht. De touwslager verkeerde in een door drank opgewonden toestand, en had reeds eerder in den avond met den ouden man woorden gehad en hem te lijf gewild, omdat S. den wensch had te kennen gegeven, dat zijne doch ter door een huwelijk met den touw slager in eere hersteld werd. De ern stig verwonde man is naar het Zieken huis vervoerd en de dader in hechtenis gesteld. De meubelmaker C. G. J., te Arnhem, werd Zaterdag dood in zijn woning ge vonden. De „N. A. Ct." verneemt daar over het volgende: Bij zijn huwelijk was J. met zijn vrouw bij zijn schoonmoeder komen inwonen en had zich gevestigd in een huis aan de Wielakkerstraat, dat zijn eigendom was en waarin hij het meu- belmakersbedrijf uitoefende. In het begin van deze maand werd J's vrouw ziek; J. ging evenwel op reis naar Amsterdam en keerde ook niet terug toen zijn vrouw overleed; hij was evenmin bij de begrafenis te genwoordig. Nadat de begrafenis der vrouw had plaats gehad, werd door de familie de inboedel uit het huis gehaald, die aan de moedor toebehoorde. Toen J. eenige dagen geleden terug kwam vond hij zijn woning geheel leeg alleen een schaafbank en gereedschap dat hem toebehoorde waren nog aan wezig. Gedurende een paar dagen werd J. niet gezien, wat een overbuurman aan leiding gaf de familie te waarschuwen. Bij een ingesteld onderzoek vond men de voordeur gesloten. De politie heeft zich langs de achterzijde van het huis toegang verschaft en vond J. dood op een hoop krullen liggen bij zijn schaaf bank. In de nabijheid lag een ledige cognacflesch. Vermoed wordt daarom dat de oorzaak van den dood misbruik van sterkedrank is. Uit Hansweert wordt aan de M. C. gemeld De hoogaarts Tholen 88, schipper Schot, is op de Westerschelde gezon ken. De knecht is door de sleepboot Spe Salutis gered en te Terneuzen aan wal gebracht. Hij dreef op een plank rond. Van den schipper heeft men niets ver nomen. Uit Neuzen meldt men, dat ook de kapitein op een plank heeft gedreven, doch de knecht had hem uit het oog verloren. De politie doet onderzoek naar een zeilaak, die de schipbreukelingen pas seerde, zonder hulp te verleenen. Volgens een later bericht is het lijk van den schipper ook gevonden; het zat nog vastgeklemd aan de plank waar op ook deze zich had willen redden. Hij laat eene weduwe met een dochter na. Men meldt uit Zoeterwoude Een halfuur ten oosten der stad Lei den, midden in een stuk weiland, ei gendom van den landbouwer Dorrepaal alhier, ligt een groote vijver, die vroe ger heeft behoord bij het Huis te Zwie- ten. Het slot werd in 1800 afgebroken; de vijver alleen bleef over. In dien vij ver, zoo zegt de legende, bevindt zich de toegang tot een kelder en zoo redeneert men verder daarin kun nen wel eens schatten zijn. Dit zal nu worden onderzocht. Eenige Zoeterwoud- sche werklieden zijn dag en nacht aan het pompen en over een week hopen zij den vijver te hebben leeggemalen. Als er iets te voorschijn komt dat waarde heeft zullen de werklieden met den eigenaar gelijk opdeelen. Uit Tiel wordt gemeld Op den Echterdschen dijk bij de her berg van de wed. Thonissen ontstond Maandagmiddag tusschen eenige dron ken marktbezoekers een verwoede vecht partij, waarbij de steenovensarbeider v. Wely tot onherkenbaar bijna toe ge stoken en gesneden werd. Toen hij bij dr. Ter Braak te Tiel per gerij aan kwam, was hij uitgeput door bloedver lies. Na verbonden te zijn, onderging "hij een verhoor en werd daarna op zijn verzoek per rijtuig naar zijn woning vervoerd. De dader is bekendhetisS.uitOchten. Men meldt uit Groningen aan de „Ass. Ct. De aardappelschipper De W. heeft den beurtschipper Allersma, van Zan- deweer, met een schippershaak gesto ken de toestand van den getroffene is hopeloos. Twee veldarbeiders uit Dinteloord, gistermorgen omstreeks zes uur elkan der ontmoetende toen zij naar hun werk gingen in den Koningsoordpolder, kre gen twist, met het gevolg dat A. d. P. zekere H. S. erg met een mes verwondde. De oorzaak is minnenijd. Men meldt uit Velzen: De hoofdingenieur van 's rijks wa terstaat met eenige andere ingenieurs waren Dinsdag hier om de schade aan de pont op te nemen. Naar men ons mededeelde, kan nu de brug niet voor Februari worden weggebroken. De pont is nog niet in orde. De maag bij de grijsaards. De Pink Pillen geven hun een nieuwe maag. Bij bijna alle grijsaards is het zwakke gedeelte de maag. Zij kunnen wel niet een gebrek hebben, maar zij gevoelen zich iede- ren dag zwakker, omdat zij zich slecht voeden. Zonder de vertraging in de voeding zouden heel wat grijsaards het nog lang uithouden en zouden vooral hunne laatste jaren door het lijden niet vergald zien. De meeste ziekten die meer in het bijzonder den grijsaard aantasten, komen voor het grootste deel voort uit hunne slechte voe ding en hun slechte maag. De voornaamste oorzaak van de verzwakking van de maag bij de grijsaard komt daaruit voort, dat de zelve reeds sedert meer dan 60 jaren dienst doet, zij heeft zware beproevingen doorstaan, dikwijls is zij overspannen ge worden en heeft zij allerlei soort van fan- tasien mede gemaakt. Het is dus wel na tuurlijk, dat zij wat vermoeid en versleten is en tevens een weinig gestoord. Maar er bestaat geen machine die niet een goede herstelling kan ondergaan, de vermoeide en verbruikte machine die niet weder nieuw gemaakt kan worden. De maag is een machine en de Pink Pillen maken de versletene, de vermoeide magen weder nieuw. De Pink Pillen geven met iedere dosis nieuw, rijk en zuiver bloed. Zij vervangen het versleten bloed, het bloed dat de orga nen niet meer met een geheel nieuw, zui ver bloed voedt dat d. w. z. een bloed ge lijk het stroomt in de aderen van mannen van 20 jaar. Dat bloedt voedt al de orga nen, het versterkt ze in hunne werking, het doet ze op gepaste wijze werken en maakt ze weder nieuwe. De maag wordt het eerste er door getroffen, omdat de Pink Pillen die eenmaal ingeslikt zijn, rechtstreeks hun uitwerkingen uitoefenen op de maag. Alsdan ziet men den eetlust terugkomen, de spijsvertering wordt beter en de lijder wordt krachtiger. Het geheele lichaamsge stel ondervindt de werkdadige uitwerking der Pink Pillen en deze uitwerking is bijna onmiddellijk. Aldus werkende hebben de Pink Pillen de maag en het geheele lichaam van Juffrouw H. van der Berk oud 63 jaar, wier man telegrambesteller is te Tilburg, Emmastraat 102, hernieuwd. Juffr. H. van der Berk. Haar man schrijft ons het volgende: „Bij deze verklaar ik dat mijn vrouw vele jaren geleden heeft aan maagpijn; zij kon nauwelijks eten, alles bezwaarde haar en zij had dikwijls neiging tot braken, het voedsel dat zij niet verteerde deed haar volstrekt geen goed en weldra was zij uiterst zwak en kon niet meer werken. 's-Nachts was zij verplicht om op te staan en door de kamer te wandelen, zoo onhoudbaar was de pijn. Zij kon niet meer loopen en had voortdurend verblindingen, slapen ging niet meer, sliep zij even in dan werd de slaap nog door vreeselijke droom en ge stoord. Zij was wanhoopig en dacht er niet meer bovenop te zullen komen. Toen raadde men haar de Pink Pillen aan; zij heeft ze genomen en zij hebben haar een nieuwe maag gegeven. Zij is thans in staat alles te eten, het voedsel versterkt haar lichaam, hare krachten zijn teruggekomen en zij heeft een uitstekenden eetlust. De Pink Pillen zijn goed voor alle lichaamsgestellen en genezen alle ziekten voortkomende uit de armte van het bloed, zwakte der zenu wen, d. w. z. bloedarmoede, zenuwzwakte, bleekzucht, neurasthenie, algemeene zwakte, maagkwalen, rheumatiek, scheele hoofdpijn, zenuwpijnen, heupjicht, hartkloppingen, onregelmatigheden en St. Vitusdans enz. Prijs f 1.75 de doos, f 9 per 6 doozen. Verkrijgbaar bij Snabilié, Steiger 27, Rot terdam, hoofddepóthouder voor Nederland en Apotheken. Franco toezending tegen postwissel. Rurgerljjke Stand. Heusden, van 7 tot 14 Nov. Veen, over de maand October. Afloop Aanbestedingen. Harkt berichten. GORINCHEM. Bij de Maandag alhier gehouden St. Maartens paardenmarkt waren 1807 paarden aangevoerd. Vele vreemde kooplieden waren aanwezig. De handel was vlug. Er werd besteed: voor luxe-paarden f 500 a f 750, werkpaarden f 180 k f 300, 2£-jarige f 225 a f 325, H-jarige f 175 f 250, veulens f 100 f 170, hitten f 80 f 160. Waterhoogte Maastricht (brug). 13 Nov. 1.84 M. boven 0. 14 1.67 A <1 verten tië een zwart anderhalf-Jarige met witte pooten, grazende nabij de Leeg- straat (Rukens) te Oudheusden. Inlichtingen worden gaarne ingewacht bij den Eigenaar D. v. HEMERT te Hedik- huizen. In een net gezin te 's-ltosch wordt gevraagd een flinke van goede getuigen voorzien. Brieven onder ietter A, aan het bureau van dit Blad. De Gronden en Gebouwen van het land goed „Kraaiveld" onder Woudrichem en Sleeuwijk, groot 71.94.82 H.A., zijn bij af zonderlijke perceelen ingezet en gehoogd tot f 80585, De boom en zijn provisioneel verkocht voor f 34814,bij verschillende combina tiën. De koopers van den grond hebben het recht de boomen te naasten voor de op brengst, 10 pCt. onkosten en 5 pCt. ver goeding. FINALE VERKOOPING der GRONDEN en GEBOUWEN, bij perceelen, combinatiën en massa, Donderdag 16 Novem- ber '05, nam. 1 uur, in het Societeits- lokaal van Kieboom, te Woudrichem. Inlichtingen en hoogingen ten kantore van Notaris KERKHOVEN te Werkendam. A oor het tot stand brengen van Maatschappijen vrage men inlichtingengeheim houding verzekerd. Brieven franco No. 275, Bureau v. d. Blad. BURGEMEESTER en WETHOU DERS der gemeente Veen zullen aldaar, in het Raadhuis, op Woensdag 22 lA'ovember 1905, des voormid dags ten 11 ure, in het openbaar Het doen van eenige herstellin gen aan het Raadhuis en het bouwen van een Brandspuithuis, in 2 per ceelen. Ie. Alle arbeidsloonen en leverantie van bovengenoemde werken, met uitzonde ring van de leverantie van kap- en zol- derdeelen, panlatten en daktengels voor het Raadhuis. 2e-De leverantie van bovengenoemde kap en zolderdeelen, panlatten en dakten gels DOOR Notaris KERKHOVEN, te Werkendam, op AAocnsdageil 22 en 2B November 1905, telkens des namiddags 9 uur precies, bij B. Verschoor te Sleeuw ijk, wegens verandering van woonplaats van den eigenaar, van met annexe Schuur, afzonderlijke Schuur met Wagenloods en Kippenhok, Varkens- schuur, Erf, Moestuin en Boomgaard, aan den Dijk onder Sleeuwijk, groot 11 a. 30 c. van C. STAM J.Hz. Inlichtingen ten kantore van den Notaris. te Meeuwen, va,n de failliete boedels van DRUNEN en REMMERS, zijn ingezet en verhoogd tot 900. Toeslag llaamlag 20 November 1905, n.m. 5 uur precies, bij de Gebrs. DE GRAAFF te Meeuwen. De beste soort, die aan de markt is. Die veilig is in 't gebruik, Die geen vuile lampenglazen of onaangename reuk veroorzaakt. Beslist 't beste licht llotermarkt, HEUSDttN. Nieuwste llodel Haiidnaaimachiiie, hoogarm, met rond kokertje, van 52 gul den en nu te koop wegens verbou wing, zoolang de voorraad strekt, voor f 22.öO. die koopjes komen nooit weer; gratis te bezichtigen, bij W. VERMEULEN, Hoogstraat 98, Rotterdam. Ook op 50 ct. per week, door het geheele land. (voor alle gezindten), voor HEUSDEN en Omstreken. gevestigd ie Heusden, Breestraat. BAD- en OPERATIEKAMER. Hoofdkantoor: Rotterdam, Goudsche Singel 135, Telephoon 4505, Bijkantoor: Arnhem, Jansstraat 5, verstrekt op gemakkelijke voorwaarden en billijke rente le en 2e Hypotheken. Handelscreaieten met 1 A 2 borgen. Voorschotten met borgstelling of op Grootboek kapitalen. Vruchtgebruiken. Hypotheekgrossen en ander solied onderpand. Bouw- credieten. Hypotheken op bestek en teekening enz., alles zonder verplichte Levens verzekering. Portret Schoot, Tilburg. Geboren Clasina Antoinetta, d. v. L. J. Boelen en Ph. C. van den Brekel; Maria Allegonda, d. v. Ph. M. van Hooff en G. Brauten. Overleden: Geertruida de Bruijn, oud 1 maand; Jacoba van Heel, wed. van J. van den Berg. oud 66 j. Geboren Cornelis, z. v. Jan Govert den Dekker en Cornelia Vos. Getrouwd Otto Dammers, 25 j. en Anna Schreuders, 19 j. 8 No». Prov. best. »an Noordbrabant, het 4-jarig on derhond yan de rijkshaTen en rivierwtricen te Sloerdijk en Willemstad. Raming f 647 per jaar. Minste inschrijver W. 't Hoen te Alblasserdam, voor f 6240 per jaar. 'J Nov. lo Prov. bestaar van Zeeknd, het onderhond van de Rijkswaterleidingen, bewesten en beoosten het kanaal van Ter Neuzen, gedurende .906, 1907 en 19'8. Raming f 5975 per jaar. Minste inschrijver A. Tholens Dr., te Terneazen, voor f 4375. 2o. Het onderhond van de tramwegharen aan het Zijpe (Zeeland), ged. 190t-1908. Raming f60 Operjaar. Minste inschrijver H. J. Keolemans te Middelburg, voor f 5575. 90 140, /uitte vaat 90 gr at kalveren, 85 a a 16 lammeren J WERKENDAM. De zetting der boter ie d->ze week op de markt 70 ctt., in de winkelt dut 75 eti. per half kilo. Eieren f 1.95 de 26 tlukt. ALMKERK. De zetting der boter it deze week op tie markt f O.'O, in de winkelt dut f 0.7 per half kilo. Eieren f 2.00 per - 6 stuks liUJtlNCMEtS 14 Nov. 'kp de veemarkt waren e. i*n aangevoerd 4284 runderen, waarvan -te pril ten wat th volgtt Zware kal/koeten ƒ180 a 300. kalfvaarten f 140 210, melkkoeien ƒ160 a 220, vaarkoeien f ander half-iarige otten f r 90 a 130, pinken f 60 a 70, nuchtere kalveren f 8 per ituk. doter 0.70 a 0.75 per halt kilo neren 1 80 2 00 per 26 ttuktkippen ƒ0.70 a 0 9') per ttw Aangevoerd vette var kent. ran 23 t 25 tent '■ilt kiloschapen a bic oen f 6. 11 vr ituk Op de graanmarkt besteedde men voor; Riatai". 8.10 k 8.25. Roode dito 7.5 a 7.80, Witte o:'- 7.65 h 7 75 Ini. rogge 5.15 k 5.25, buitenl. dn 5.00 ft 5,15, Gerat 4,7') ft 4.8 haver 3 75 3.85, dnivenboonen 7.4 a 7.6') blauwe erwten f a maia 75 pd. 5.10, a 5.20, allea naar kwalitet en per hectoliter verhandeld. HOTIERDAM, 13 Nov. l'arwe. Jarige, puike 8 75 9.75 goede en mtdtelbare f -.a -.Nur*. )e bette f a -.goede f a gertn- f -.a -.Der 100 kilo f -.a -.(an* arwe f a Rogge De a ite ƒ6 40 a 6 50. •orde en mindere -.a -.Gerst. Winter f 8 a 9. Per 100 kilo f a Zomer f 0.00 0 00. Per 100 kilo f -.a -.Chevalier f -. Haver 8.00 a 8.50. Boonen. Pruïne. De best aal. f 9.50 a 1.30, goede en mindere toort f t -.Witte. De bette qual. ƒ11.00 a 14.50goede" nindere f -.a Erwten. Kook f 0.a f 0. iCaaarieüssd. De bette qual. fa fmini- ■nort f a -. tO'l 1ERÜAM, 1814 Nop. "p de veemarkt wa- '<-n aangevoerd 756 vette runderen, 825 magere du 373 vette en gratkalver-v 67 nuchtere kalveren 1418 te/uipen ot lammeren653 varken* 226 biggen, 3 bok* *t geiten, 29 paarden - veulens, - stel. De pry ten waren alt volgtrunderen 1C qual. 74 'nt i' qual. 50 sent, 8« qual. «entkalveren 1 ual. 162 cent, ie qual. 70 V tent, 8 a qual. Cent; tchapen la qual 56 cent ie qual. 50 cent, a ver kilovarkent 1» qual 50 si 54 cent, i' qual. 1 cent, 8* qual. cent. licht toort 46 d 48 t die* per kilo. Zeeuwtche eieren 6.40 A 6.80 Overmaattehs uit ƒ7.10 i ƒ7.40 de 100 ttukt. Schepkaat per li f ct -.Aangevoerd - party He. Zoetemelktei kant f h per 50 küot. Aangevoerd - partre*. Op de botermarkt werden aangevoerd 47'8 en 43/1 f ton, en 802 ttukken k h, kilo prist la qual. f 60 be qual. f 56 8e qw' 52, ner kalt Hlo 70 c 75 - f. KRAAIVELD. Aanwijzing in loco op den dag der beste ding des voormiddags ten 10 ure door den Architect M. van Gooi te Woudrichem. - AMERIKAANSGHE Oude machines worden tegen hoogen prijs ngeruild. Geneesheer ter keuze ran den patieut. Bediend door Zusters-Diaconessen. Inlichtingen en aanvraag om particuliere verpleging bij den Directeur Ds. W. LAATS- MAN, Pastorie, Putterstraat.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1905 | | pagina 3