G KAPITAAL. Henri van der ffleulen. Heusden - Isidore de Jongh, op Donderiaj 30 November 1905, [Charles van üjjckj Dienstbode G., - en Meeren-Mefflapiji Mooie Praatjes li BeriÉji te Geldleeningen Ednard Schmelnfc, St. Jozefstraat, 's-Bosch. Telefoon 34-0. lülliracil-Nooljes W. VERMEULEN, BELGISCHE en ENSELSCHE jpllP* Vervoei' gemakkelijk en goedkoop pep boot. Plaatselijk \Ipuws. HEUSDEN, 25 November. De werkzaamheden van den Nieu wen Maasmond nabij Heusden behooren weder tot het verledene. Ook het Direc tie-woon vaartuig is nu vertrokken en de gemeente heeft thans alles onder toezicht. Het Wilhelminaplein (gedempte Ha ven), een onderdeel der werkzaamheden, heeft in de laatste dagen eene groote verbetering ondergaan, door de aange brachte omrastering Als nu het volgend jaar alles begroeid zal zijn, hier en daar met een heester geflankeerd, zal het geheel een goed effect maken. De nieuwe woningen, met het moderne hoekhuis, door de aannemers Vau Rijswijk en Hoeren daargesteld, verhoogen het ge heel in niet geringe mate. Wij verwijzen onze lezers, in en bui ten de stad, naar de advertentie in dit nummer, betreffende den zeer treurigen .oestand van de Joden in Rusland. Het is zeker overbodig hen aan te sporen hunne gaven voor deze ongelukkige medemenschen mildelijk te offeren. En we hopen, dat de heer Isidore de Jongh alhier zich zal mogen verheugen door een flink bedrag aan de Commissie te Gorinchem te kunnen afdragen. De zangvereeniging „Tot Nut en Genoegen" alhier, hoopt op Donderdag .">0 November a.s. eene uitvoering te geven. (Zie de in dit blad voorkomende advertentie.) We zijn in den winter met zijn lange en voor velen vervelende avonden; 't is daarom een goede gedachte, die hoe langer hoe meer veld wint, ons zoo nu en dan en uitvoering te geven op muzikaal of dramatisch gebied en zoodoende velen op aangename en nuttige wijze deze te helpen korten, 't Was het tooneelgezelschap van lirma Bakker uit Gorkum, dat Donderdag avond in 't Wapen van Amsterdam speelde en naar ik durf verzekeren, met succes. Hun naam, die reeds jaren solied is, heb ben ze gehandhaafd. 't Wereldberoemd drama „de fabrieks baas" van Arthur Jones, genoot een heer lijke uitvoering en aandachtig gehoor. De strekking van 't stuk mogen we een gelukkige noemen; de karakters waren goed doorgevoerd. Zooals de titel aangeeft of doet vermoeden, was 't een stukje uit 't leven van den fabrieksarbeider, die in den strijd om het bestaan, velen een voorbeeld geeft van maatschappelijk deugden.. Raak waren vaak vele gezegden, innig lief was het huiselijk verkeer't schijnt toch overal waar, dat onder de middelstand het meeste geluk te vinden is. WERKENDAM. Gister hebbe ze in de Nutzaal twee maal kemedie ge- speuld, eens veur de klaene jong van half vijf tot half zes en eens saves na achte veur de groote. Allemaol konne ze er veur niks in, as ze geinveteerd ware deur un paor heere van hier en do Werke, die er dan ok mar zat hadde gevraogd, onder andere de jong van de bui groote schole van de Werke en hier, as ze teminste zaate in een van de 4 hoogste klasse. Veur de klaene jong speulde de femilie Bakker, want zoo hitte de kemedianten, Hansje en Grietje van moeder de Gans en saves veur de groote mottige Janus. De Burgemeester 'ia geen permissie gegeve en daarom konne ze nou allemaol veur niks komme. Heden herdeuken onze couran- tenrondbrenger en zijne echtgenoote hunne 25-jarige echtvereeniging. Aan belangstelling zal het hen zeker niet x. ontbreken. Ook wij wenschen hen alle goeds en hopen, dat Westerhout, die altijd zoo trouw en op tijd de couranten bezorgt, nog langen tijd dat zelfde werk moge verrichten. Door het college van Notabelen der Ned. Herv. kerk is gisteravond her benoemd tot Kerkvoogd de heer W. Kieboom. VEEN. Bij den koopman 3. werd deze week een varken geslacht, dat een ge richt had van circa 450 pond. Tot notalen bij de Ned. Herv. Kerk zijn herkozen de heeren H. M. Verbeek en A. Ambrosius. Bij de op 22 Nov. 1.1. gehouden aanbesteding van het doen van herstellin gen aan het Raadhuis en het bouwen van eon Brandspuithuis, zijn de volgende bil jetten ingeleverd: Wijk. 930. Veen. 935. orde waren, geraakte Zondagavond in de put achter zijn huis. Eenige oogenblikken later werd het ongeluk bemerkt, maar de levensgeesten van den ongelukkige waren reeds geweken. ANDEL. Aan den sluisknecht C. Schreu- ders alhier werd eene tractementeverhoo- ging van 75 gulden per jaar toegekend. Ingang 1 Dec. komt hier de betrek king van sluisknecht vacant, aangezien M. Brand, dienstdoende als zoodanig, op dien datum vertrekt naar Dordrecht, al waar hij ook eene betrekking bij den rijks waterstaat gaat waarnemen. De bietencampagne behoort weder om tot het verledene. De opbrengst viel den verbouwers tegen. De aardappelen wor den allen gekuild, aangezien er geen vraag is. Voor den landbouwer alzoo een slechte oogst, daar de aardappelen wat kwaliteit en kwantiteit ook veel te wenschen over laten. BESOIJEN. Door den gemeente-veld wach ter is een landloopster, springende op twee krukken, opgepikt, daar zij in kennelijken staat van dronkenschap verkeerde, zoodat zij per handwagen naar het cachot moest worden gebracht. Toen de vrouw haar roes had uitgeslapen bleek, dat zij nog verschei dene vonnissen wegens dronkenschap te goed had. Door de rijkspolitie is de vrouw naar Den Bosch getransporteerd. TIELERWAARD. De uitkomsten der zalmvisscherijen op de Waal en de Mer- wede waren in de laatste acht dagen weder zeer schraal. Op verreweg de meeste vis- scherijen werd zelfs geen enkele zalm gevan gen; ook niet op de Lek bij Ammerstol. Sedert vele jaren werden er om dezen tijd niet zoo weinig zalmen bemachtigd als thans 't geval is. Daarentegen ging het met de palingvangst zeer voord eelig: tal van schokkers maakten 60 pond paling per nacht, die bijna alle werden opgekocht voor export naar 't buitenland. De besomming aan andere rivier en poldervisch was minder loonend. Zalm deed f 2,25 f 3, aal 20 25, paling 5055, snoek 2124, snoekbaars 36—-40, zeelt 2630, baars 1618, bliek 1215, voorn 69 ct. per K.G. ZALTBOMMEL. Op de gehouden najaars veemarkt waren aangevoerd122 runderen, 36 kalveren en 87 biggen. De handel was willig; er werd besteed voor: kalfvaarzen f 170 4f 210, vare koeien f 130 a f 160, 2-jarige ossen en vaarzen f 85 k f 150, hokkelingen f 75 k f 120, graskalveren f 30 f 65, biggen f 6.5u f 10. LAND VAN ALTENA. Ondanks de zeer belemmerende weersgesteldheid, on danks al het getob met de verzending en de schaarschte in de schippers, zijn de laat ste bieten, bestemd voor de fabriek te Oud- Beierland, nier uit de streek verzonden. UITWIJK. In ons kleine landelijke stille dorpje schijnt de laster weelderig te groeien en bloeien. Bijna een ieder wordt wel eens belasterd of belaagd. Thans echter heeft men den goeden naam aangetast van den heer C. N. alhier, kerkvoogd der Ned. Herv. gem., en agent der suikerfabriek te Gorinchem. Bij den Wachtmeester Brigade- Commandant der Kon. Mar. te Woudrichem, is reeds van een en ander klachte gedaan en terstond zijn èn de verdachte G. v. A. N. te Woorshuizen, en de getuigen A. v. H. en A. v. L., beiden alhier wonende, door genoemden wachtmeester gehoord. Men hoopt dat de Officier van Justitie te 's-Hertogenbosch termen zal vinden om een en ander te vervolgen, in de hoop dat dit voor anderen tot leering moge strekken. IK iimciilaiid. J. van Wijk C. Honcoop Gebr. Boeren Kramer A. Dankerts Heusden. 974. 1020. Doeveren. Heusden. 1049. MEEUWEN. Naar wij vernemen, zal de heer Struif, zuivelconsulent te Eindhoven, Bij het De'p. van Koloniën is van den Gouverneur-Generaal van Ned. Indië het volgend telegram ontvangen „De radja van Boni is met zijn vrouw door luitenant Eilers gevangen geno men. De poenggawa is gesneuveld." De Staatscourant voegt er bij, dat de waardigheid van poenggawa in Boni vervuld werd door den oudsten zoon van den radja. De N. R. Ct. zegt hierover: Een groot succes achten wij het, dat La Pawawooi Kraeng Segerie, de vorst van Boni, niettegenstaande hij zoover gevlucht was, toch ten slotte is gear resteerd. Dit kan niet anders dan een goede waarschuwing zijn o.a. voor den voortvluchligen vorst van Goa. Alge meen heeft het verbazing gewekt, dat de oude, ziekelijke La Pawawooi nog zoo lang het zwerversleven heeft kun nen volhouden. Reeds eenige jaren ge leden moest hij zich verplaatsen op een stapvoets gaand paard, dat in plaats van een zadel een matras met tent droeg. De poenggawa is het z.g. legerhoofd. Hij was het, die het verzet tegen ons organiseerde, de verschillende hoofden aanschreef en een plan de campagne ontwierp. De correspondent van de N. R. Ct. te Batavia seinde DonderdagKapitein op 27 November e.k. optreden bij de Gebr.Hoedt heeft in de Possostreek (Borneo) De Graaff alhier en zulks in verband met vier stellingen genomen. De vijand liet bet plan tot oprichting eener Onderlinge qq dolden en $Q geweren liggen. Wij '-et-men eea sneuvelde en vijfge- «e*r TaSe de weleerw. heer da. G. J. D. Aalders. voor Onderluitenant Geezen en 9 minderen liet beroep naar Sleeuwijk bedankt. door bevriend IDemang Dalem boven AMMERZODEN. Op het verroek van I LaïfS Zui den Raad dezer gemeente, om verhooginggistel j feaeii geve i 11 van de jaarwedde van den secretaris met Possos.treek wei cd uitgelokt door her- f50, is bericht ontvangen dat daartoe geen haalde klewangs vaairv.allen der bevolking aanleiding bestaat, zoolang niet een alge- van Wotoe. meene herziening wordt ter hand geno- "7 7 men, in welk geval op 'sRaads verzoek 9 een Sevob5 der audiëntie van het zal worden gelet. bestuur van den „Alg. Ned. Bond van Op de voordracht voor directeur van Rijks werklieden 'bij Z.Exc. den minis- de gemeente gasfabriek te Sappemeer komt ter v. oorlog eeni tge weken geleden, kan als no. 2 voor de heer Kuijn te Culemborg. thans worden ge cnaeld, dat de minister Een zekere Th. v. d. O. alhier, wiens aan den directeu r der artillerie-inrich- v«nj^»ad«iyke vermogen» niet al te bestin tingen heeft te ikftnnen gegeven dat de tijd, welken de werklieden aan de Hembrug uit hun gezinnen afwezig zijn (ruim uur) hem te lang voor komt. In verband hiermede is het zijn uit drukkelijk verlangen den tegen woordi- gen arbeidstijd, zijnde 11 uren, te bren. gen op 10 per dag. Reeds zijn aan de inrichtingen aan de Hembrug de werk lieden afgevraagd of zij liever 's mor gens een uur later willen komen dan wel 's avonds een uur vroeger willen eindigen. Met grond mag worden aan genomen, dat de verkorte arbeidsdag geen nadeel zal opleveren voor de op uur- en stukloon werkende werklieden. Het schijnt de bedoeling te zijn van den minister met ingang van i Dec. zoo mogelijk reeds den 10-urendag in werking te doen treden. De kantonrechter veroordeelde Don derdag den heer J. G. Haighton, di recteur der N. V. „De eerste Nedor- landsche maatschappij, tot verzekering van risico in loterijen", te 's-Gravenhage, ter zake dat hij als directeur dier maat schappij, le. in de maand October 19.05, althans na 1 Juli 1905 te 's-Gravenhage in het hoofdkantoor van die maatschappij in perceel Lange Vijverberg no. L, ter uitdeeling in voorraad heeft gehad eenige aandeelen in een door die maat schappij aangelegde loterij, waarbij den deelnemer door haar gelegenheid werd gegeven, om tegen betaling van een premie mede te dingen naar prijzen, in geld uitgeloofd, ten behoeve van die deelnemers, die als winners zouden worden aangewezen door den uitslag van de trekking van de Ned. Staatslo terij, waarop die deelnemers geen over wegenden invloed zouden kunnen uit oefenen en tot het houden en aanleg gen van elke loterij, noch door H. M. de Koningin, noch door B. en W. van eenige gemeente toestemming was ver leend; 2e. ten tijde boven aangegeven aan (volgen de namen van eenige ge tuigen), althans aan ieder van die ver schillende personen, een aandeel in bovenbedoelde loterij heeft afgeleverd, tot f 100 boete, subs. 20 dagen hech tenis. Uit 't krankzinnigengestichtBloemen- daal, te Loosduinen, is een verpleegde ontvlucht, die zonder een cent op zak de reis te voet gedaan heeft naar Leeu warden over Hoek van Holland, Rotter dam, Utrecht, in acht dagen. Hij is nu teruggebracht. Men meldt aan de N. R. Ct. De geschorste brievengaarder te Mak- kinga is in zijn eer hersteld. Er bleek geen fraude, maar alleen slordigheid in het beheer, echter niet in hooge mate. Het bericht als zou in den Dinkel bij Losser het lijk zijn gevonden van een paardenkoopman, op wien f 500 werd vermist, zoodat aan misdaad moest wor den gedacht, is, naar men thans mee- deeld, geheel verzonnen. Melkvoedsel voor KinderenenZieken, Hiirserlijke §taml. Werkendam, van 1/ tot 24 Nor. Geboren: Arie z. v. J. 0. Zwets en H. Vermeulen. Overleden: Dirkje den Haan wed. v. C. Hoogendoorn 90 j. llarkflierichtem. Waterhoogte Maastrich t (brug). 28 Nov. 1.20 M. boven 0. 24 1.26 Waterhoogte Heusden. HoogWater Laag Water. 22 Nov. 1.98 M. 1.79 M. ->• N.A.P. 23 100 1.82 24 2.27 2.00 idvertendën. Ge zult U de moordtooneelen te Kischi- nef, eenige jaren geleden, nog wel herin neren. Doch veel ontzettender dan deze zijn thans de slachtingen, aangericht onder d u i- zenden en tienduizenden Israëlie ten in ontelbare plaatsen in Rusland. Met meer dan dierlijke wreedheid heeft men grijsaards en zuigelingen, mannen en vrouwen, knapen en meisjes, vermoord, verminst, tot weezen gemaakt, beroofd, tot den bedelstaf gedoemd. Geldelijke hulp, is het eenige, wat wij dien ongelukkigen, zoo ver van ons ver wijderd kunnen verschaffen. Daarom komen oiidergetee- kenden met eene dringende bede tot U, GEEFT tot leni ging van zooveel ellende en nfjpend gebrek. En waar overal door edele menschen- vrienden gegeven wordt, zullen onze geachte medeburgers van Gorinchem en omstreken zeker niet ten achter blijven. R. F. C. DE BRUIJN, Burgemeester. Ds. J. VAN ANDEL. P. W. ARTS, Pastoor. C. VAN DRÓOGE, Wethoxider. L. DE HARTOG. A. HIJMANS. Ds. D J. LEEPEL. G. MEULEWERF, Wethouder. Ds. A. DE PECKER. S. POONS, Is. Godsdienstleeraar. S. H. VAN STRATEN, Arts. Gorinchem, Nov. 1905. Bovenstaande mededeeling gewerd mij om die ter kennisse te brengen van de bewoners van Heusden en zijne Om streken. De beide alhier verschijnende bladen hebben de goedheid ze als annonce gratis op te nemen. Gaarne breng ik het verzoek over, met de beleefde uitnoodiging uwe giften aan een der onderteekenaren te willen doen toekomen of aan mij, die zich gaarne met de opzending zal belasten. Zaïreraiüi „Tot Nut en tooien" te Heusden, des avonds te lialf 8 ure, in de zaal „Concordia" van den Heer K. VAN DEN BERG. Na de pauze opvoering van „HET ZANGERSFEEST", Blijspel in 3 bedrijven. DOOR Notaris KERKHOVEN te Werkendamop Woensdag 18» November 1905, voorm. 11 uur, in het café WINK, aldaar, van: 81 Canadasche Hoornen op den Poortweg a. d. Zevenhout, in het Uit- wijksveld in 2 kavels en het 1- en 8-jarig Handgevvas bitter voor 't mes af, langs Wel gelegen onder Werkendam, ongeveer 1.25. hectare. Inlichtingen voor de boomen bij Dorus van Drunen te Werkendam, en voor het bandgewas bij den verkooper Joh. van Breugel. De Landbouwerswoning c. a. van C. STAM, te Sleeuwfjk, is inge zet en gehoogd tot 1300. Finale Verkooping Woensdag 8» November 1905, nam. 1 uur, bij B. VERSCHOOR, te Sleeuwijk. Hooging en inlichting ten kantore van Notaris Kerkhoven, te Werkendam. G0RINC 'EM, Knipsteeg C, 317. Particulier kapitaal aangeboden of le of 2e hypotheek tegen billijke rente en gemakkelijke aflossing. Brieven franco No. 80, Bureau dozer Courant. Mevr. BEAUSAR, Molenstraat, Gorin chem, verlangt, wegens huwelijk der tegenwoordige, met 1 Febr. of eerder, eene flinke die een eenvoudigen pot kan koken. Ziedaar vier woorden, die de Heer A. EUZEN herhaalde malen per dag uitriep. De Heer EUZEN woont te Groote Lindt bij Zioijndrecht. Hij had zulke hevige lendepijnen dat hij krom liep van de pijn. Hij bracht daardoor dikwijls slechte nachten door. De pijnen werden steeds heviger, wat hem zeer verontrustte. Reeds veel vernomen hebbende van de goede werking der kLOO§TERBALSEM, klooster Sancta Pa ulo. be sloot hij dit middel aan te wenden en betuigt nu gaarne hij door één potje totaal genezen is. De ItLloosterbalsem, klooster ftancta Paulo, geneest oude en nieuwe wonden, brand- en snijwondenrheumatiek rheumatische Zenuwpijnen, Jicht, Po dagra, Ischias, kneuzingen, stramheid in de ledematenverstuikingen, lenden pijn, pijn in den rug, spierverrekkin gen, winterhanden en voeten. T PT DP I Alleen cchte Kloostcr- T. I. AkftLEIt, Rotterdam, voorkomt, alle andere is namaak. Verkrijgbaar bij de meeste Drogisten, en verder bijH van Eeuwtjk, Heusden A. Vos, Engstraat, Heusden; J. Vos, Veen; G. Verssvcld, Wijk; H. T. Schouten, Aal burgJ. J. Paes, Dussen; J. G. Schouten, Andel en C. P. Cornet, Werkendam. worden gesloten met 1 a 2 borgen, zon der levensverzekering of korten of lan gen termijn. Brieven franco No. 81, Bureau van dit Blad. Hofleverancier, Vuchterstraat G 13, 's-BOSCH. 't Beste adres voor: Fanlaisie en Zijden HOE DEN Overhemden, Fronts, Boorden, Manchetten, Dassen, Handschoenen, Sportgoederen On dergoederen, en fijne Heere n - Art ïkelen, in den uitgebreidsten zin. Steeds Nouveautés Fenig en goedkoopst adi N der prima per wagon en uit magazijn. Prijscouranten op aanvrage franco. maak ik niet en toch komen van alle oorden des lands de menschen om mijn naaimachines. Waarom? Wel dat is zeer duidelijk, er is 'op verschillende tentoon stellingen bewezen, dat ze van het beste matrieel zijn gemaakt, bijna onverslijtbaar, gemakkelijk in hare werking en geheel geruisloos, daarom langdurige garantie. Voor IA gulden een splinternieuw Handnaaini achine, van de nieuwste verbeteringen, ook op 50 ct. per week, bij Hoogstraat JS, Rotterdam. W. Tanker te Andel f836. HEXJSDEN, 25 Nov. Op de botermijn waren heden aangevoerd blo. De prijs varieerde van f 1.11 tot f 1 5. Eieren van 81/2 tot 1 ct. Granen Tarwe f 7.20 a ƒ7.50, Rogge f rt.OC af 6.50, Gerst f 4 3 af 5 30. Haver f 3.20 a f 4.2", Kool zaad f Raapkoeken f 85 a f Lijnkoeken f l 50 af 11.50. LAND VAN ALTENA 21 Nov. Aardappelen. Vroege f Blauwe f 2.00 a f 2.20; Zeeuwen f 2.2 a f 2 J 0, Jammen f af.. Hooi \e qual. 10 a 13.0 2e qual. (voor de pers) f 8 9.5 Klavsrhooi f 12."0 14 0 Wit stroo f a f Geel dito f af Varkens tot een gewicht van 75 K.G. 44 a 6 ets. zwaardere 43 a 50 ctBoter f 1.10 a 1.50 per K.G, Ei-ren f '.9 a f i 10 per 26. DUSSEN. 23 Nov. De prijs der boter was heden van f l."5 a f 1.19. Aanvoer 193 KG. Zetting 1.14. lieren f 1.60 de 26 stuks. BESOOIJEN, 21 Nov. De prijs der Boter was v f 1.06 tot /'1.19 per Kil-, Aangevoerd 813 Kilo's. WAALWIJK, 24 Nov. De diverse aanvoer<n waren in a'lopzichten bevredigend. Ter hoornveemarkt .was de handel vlug Kalf koeien golden f 150 a f 273 dito, Vaarzen ƒ17 a 2.8, Weilammeren f - a f -. Jonge varkens aanvoerd stuks van f 7.5') a f 13.0 Ter botermarkt afgeslagen en verkocht 1173 K G. van f 1 05 a f l.i 5, Eieren f 7.<!" a 8.' 0 per 10 stuks. ZALTBOMMEL Op de gehouden weekmarkt werden de volgende prijzen besteed Tarwe f 7.50 af 7.80, Haver f 3.60 a ƒ4, Garst ƒ5.50 a J 6 per H.LBoter f 0.7'» a ƒ0.80 per half K.G. Eieren f 1.60 a 2.20 per 26 stuks, Biggen f 6,50 a lO.oo, Konijnen f .10 a 1.20, Kippen f 0.50 a 0.8 per stuk der (Directeur de Heer W. van Heusden), Donateurs(trices) hebben vrijen toegang. Introducties 50 en 25 ets. per persoon In de zaal mag N1E1 worden gerookt. Solied en billijk adres Vraagt prijsopgaaf. Prijs per pot 35 ct., 75 ct., f 1.80 en f2.50. JjJal Ui balsem geneest, deze is ken baar aan een rooden baud om den pot, waarop de handteekening Prima Qualiteit. Billijke Prijzen.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1905 | | pagina 2