burg niet geheel van troepen te ont- blootendaarom zullen er geen troepen naar de Oostzeeprovineies gezonden wor den, zoolang het- 17e legerkorps niet is aangekomen. Te Petersburg woon achtige Duitschers verklaren echter, dat de opstand in de Oostzeeprovineies zulke geduchte afmetingen heeft verkregen door het vereenigd optreden van de gezamenlijke bevolkingen van Lijfland, Koerland en Estland, dat zelfs het ge- heele Russische leger niet in staat zou zijn die streken weder te heroveren. De opstandelingen zouden toch jaren lang een guerilla kunnen volhouden in de wouden en moerassen. Volgens den Petersburgschen corres pondent van de Daily Mail blijft de regeering van oordeel dat een algemeeue werkstaking niet lang zou kunnen du ren, wegens geldgebrek. Daarentegen geven de revolutionairen te kennen dat zij zich de geldmiddelen zullen ver schaffen uit de regeerings instellingen, en dientengevolge worden de staats- en particuliere banken te Petersburg sterk bewaakt door manschappen met geschut. De Petersburgsche correspondent van de Daily Telegraph seint dat de Tsaar nu vastbesloten is, geen algemeen kies recht toe te staan, hoewel de meerder heid van het kabinet, ook Witte, dat krachtig bepleitte. Volgens den correspondent van de Daily Mail heeft Witte's gezag feitelijk opgehouden te bestaanhij wordt niet langer gehoorzaamd. Petersburg ver keert in staat van beleg. Op veel plaat sen is weer de gewapende opstand uitgebroken, ook te Sewastopol. Men heeft besloten, het leger gedeeltelijk te ontbinden, en overweegt, alle troepen uit Mantsjoerije naar hun haardsteden terug te zenden. De Petit Bleu meldt, dat de Belgi sche regeering zich tot de Fransche en Duitsche regeering gewend heeft om van de Porte Joris' uitlevering te ver krijgen. De Fransche regeering zou het verzoek gunstig opgenomen hebben, de Duitsche niet. Van Brussel uit tracht men nu te bewerken, dat aan Joris ge nade verleend wordt. Het Hbl. v. Antwerpen verneemt uit Konstantinopel„De Belgische regee ring heeft Joris opgeeischt." Gisteren is een Chineesch-Japansch verdrag geteekend, uitsluitend betrek king hebbende op de aangelegenheden van Mantsjoerije. China stelt o.a. daar in de voornaamste zestien havens en steden in Mantsjoerije, waaronder Cbar- bin is begrepen, voor den wereldhan del open. PlaameMik flieiiuM. HEUSDEN, 23 December. Zaterdag j.l. vergaderden in het „Wapen van Amsterdam" de betrokken waterschaps besturen, onder voorzitterschap van den heer G. Branderhorst, lid van de Provin ciale Staten van Noord-Brabant, ten einde eene beslissing te nemen betreffende den aanleg of wel de verharding van wegen in de polders „Heesbeen", „Genderen", „Wijk", „Aalburg", „Biesheuvel", „de Beemden", „Hakkeveld" en „Veen". Uit de verschillende ingekomen besluiten van de stemgerechtigde ingelanden der voormelde waterschappen bleek, dat de voor genomen aanleg zeer in het algemeen be lang zou zijn en met uitzondering van één waterschap hadden alle zich bereid ver klaard bij te dragen in de kosten van aanleg, begroot op f 20.000, mits door de provincie een ruime subsidie worde verleend. Alleen de polder van Heesbeen had met algemeene stemmen besloten geen aandeel te willen betalen in voormelde kosten, op grond dat spoedig eene wijziging in de grenzen van dat waterschap zou plaats hebben en door die wijziging dat gedeelte van dien polder, waardoor de te verharden weg zal loopen, toegevoegd zal worden aan de polders Tan Aalburg en Genderen. Op voorstel des voorzitters werd onder dankbetuiging voor de eendrachtige samen werking besloten de zaak te verdagen tot dat de grensregeling van den polder van Heesbeen tot stand zal zijn gekomen. Tot notabelen bij de Herv. Gemeente alhier werden herkozen de heeren H. Wij- nands en W. D. van Muilwijk. Gekozen werd in de plaats ran den heer J. J. Jens, overleden, de heer G. Vos Jr. Tot ouderlingen werden gekozen de hee ren G. Vos Jr. en C. de Moor en tot diaken herkozen de heer H. Wuijster. Heden werd door Burgemeester en Wethouders aanbesteed het maken van een goederenloods op de Prins Hendrikkade alhier. Ingeschreven werd door de heeren: K. A. v. Rijswijk te Heusden voor f 394, A. Dankers -417, C. y. Eggelen -464,— Het werk is aan den laagsten in schrijver gegund en moet binnen eene maand worden opgeleverd. Op 2 Januari a.s. wordt de Briga dier Hoekstra van de brigade Marréchaus- t* Heusden, overgeplaatst naar Kaats heuvel, als Brigade-Commandant aldaar. Meermalen hebben wij in ons blad gewezen op den desolaten toestand van het veer op Nederhemert. Doch thans loopt het, om een oud Hollandsch spreekwoord te gebruiken, de spuigaten uit. De veerman heeft dan ook maar een andere aanlegplaats opgezocht, waar men ten minste nog uit stappen kan. Terwijl er zooveel millioenen aan den Nieuwen Maasmond zijn besteed, is 't een schande, dat men dit gedeelte zoo stiefmoederlijk heeft bedeeld. Bij eenigszins hoogen waterstand loopt de boel telkens onder en het reizend publiek zakt weg in de daar neergeworpen modder. Wanneer 't terrein een halve meter werd opgehoogd of op 't zelfde peil gebracht als de Prins Hendrikkade dan zou reeds veel gewonnen zijn. Wat het Rijk tot stand brengt is door gaans flink uitgevoerd, doch voor dezen arbeid kunnen we geen anderen naam vinden dan lapwerk. (Prot. N.-B Uittreksel uit „De Memorie van Ant woord" Staatsbegrooting 1906 hoofdstuk IX: Land, van HeusdenA ItenaBommelerwaard. Door belangstellenden in het tot stand komen van eene betere communicatie in het Land van Heusden en Atena en de Bommelerwaard zijn eenige adressen inge diend, houdende verzoek om op Rijkskosten een spoorweg te doen aanleggen van Zalt- Bommel naar Dordrecht, over den afsluit data in de Maas bij Poederoijen. Dit denk beeld is nog in onderzoek. Zonder op den uitslag van dit onderzoek te willen vooruitloopen, acht de Minister (van Waterstaat) het toch voorshands waar schijnlijk dat op belangrijk minder kostbare wijze een voldoende verbetering van de verkeersmiddelen in deze streek van ons land zal kunnen worden verkregen, -te weten door het bevorderen van den aanleg van stoomtramwegen. Reeds zijn een tweetal aanvragen om concessie en eene Rijks bijdrage voor lijnen in het Land van Heus den en Altena ingekomen, welke plannen mede in onderzoek zijn. WERKENDAM. Gisteravond brandde op de Muggenwaard een volkskeet af. Deze week hielden „Dorcas" en de jongedochtersvereeniging „Die den arme geeft leent den Heere" hunne jaarlijksche uitdeeling van kleedingsstukken en ver blijdden daardoor velen, want al wintert het nog niet hard, toch kunnen allen de kleederen, die ze ontvingen goed gebruiken. De directeur van het postkantoor al hier maakt bekend, dat het post- en telegraaf kantoor op Maandag 25 en Dinsdag 26 December a.s. (len en 2en Kerstdag) zal geopend zijn als volgt: 25 December: 7.508.50v.m. en 12.50 1.50 nam. (plaatselijke tijd). 26 December: 7.508.50v.m. en 12.50 4.50 nam. Wat de uitvoering van den postdienst betreft, zal de le Kerstdag in alle opzichten zijn aan te merken als een Zondag, behou dens dat dien dag Rijksverzekeringsbank zaken zullen behandeld worden (n.l. aan giften omtrent ongevallen). Ofschoon de brieven- en pakketpost bestelling, evenals op Zondag, slechts één maal zal plaats hebben, wordt de postdienst op den 2en Kerstdag uitgevoerd als op een werkdag, behoudens dat geen quitantiën zullen worden ingevorderd. In den nacht van Dinsdag op Woens dag 1.1. overleed plotseling op den polder Jannezand de arbeider A. Holster alhier. De gestorvene, die slechts 26 jaar en ge huwd was, werd door zijn medearbeiders naar zijn woning gevoerd. Men kan de ontsteltenis der jonge weduwe beter begrij pen, dan ze beschrijven. Woensdagavond trad voor dejonge- lingsvereeniging Timotheus en vele belang stellenden als spreker op, de weleer w. heer Van Lummel, predikant te Delft. Z.E.W. had tot onderwerp gekozen„De wegberei ders der Revolutie-" en vond een aandachtig gehoor. SLEEUWIJK. Predikbeurten a.s. Zon dag en le KerstdagNed. Herv. Kerk (voor- en nam.) Ds. VischGeref. Kerk (voor- en nam.) de heer Noot, Student aan de Vrije Universiteit te Amsterdam. A.s. Dinsdag tusschen 1 en 2 uur zal in de Ned. Herv. Kerk verkiezing plaats hebben van 2 notabelen. De Zondagsschool hoopt den 2en Kerstdag voorm. te 10 uur haar Kerstfeest te vieren in de Ned. Herv. Kerk. ZALT-BOMMEL. Dat de waarde van bouwland de laatste dertig jaar belangrijk is gestegen, blijkt uit het volgende. Te Ros- sum werd voor een dertigtal jaren een per ceel land aangekocht voor f 350. Een 8-tal jaren later, werd hetzelfde perceel volgens taxatie overgedaan voor f 800, terwijl het dezer dagen verkocht werd voor f 2000. WELL. Door Ds. J. A. ten Bokkel Hun- nink, te Simonshaven c. a. is het beroep naar de Ned. Herv. gemeente van Well en Ammerzoden aangenomen. WIJK. Tot agent van politie te Nijme gen is benoemd B. H. van Ryswijk alhier, met ingang van 1 Februari 1906, op een jaarwedde van f 575. In de zittmg**^n den Militieraad op 14 December j.l. zijn voor den militairen dienst afgekeurd, wegens lichaamsgebreken, 6 lotelingen voor de lichting 1906 dezer gemeente. Een dezer dagen had zekere T. alhier het ongeluk bij het vastzetten van een zijner koeien met zijne hand zoodanig beklemd te raken, dat het noodzakelijk werd geacht geneeskundige hulp in te roepen. Het fanfarekorps „Oefening en Uit spanning" alhier, is voornemens om, onder leiding van haren directeur T. Jonker, hare winteruitvoering te geven op 27 Dec. a.s. De roofdieren schijnen hier des nachts nog steeds hun gang te gaan. Werd er iD de vorige nummers gemeld, dat er hier en daar kippen en konijnen in het hok lagen doodgebeten, zoo ook kwam nu weer G. B. tot de ontdekking dat er van hem een 10-tal konijnen waren doodgebeten. Het wordt noodzaak er jacht op te maken. WOUDRICHEM. De zangvereeniging „Excelsior" op den Oudendijk geeft Dins dag, tweeden Kerstdag, des avonds ten 6 uur, hare eerste uitvoering, onder leiding van den heer S. A. Otto. Het welvoor ziene programma vermeld onder meer een solo voor Sopraan en een voor Bariton. ANDEL. De heer Huizinga, rijksland- bouwleeraar te Breda, welke begin Novem ber alhier eene lezing zou houden, doch daarin door ziekte verhinderd werd, zal dezelve thans Vrijdag 29 December beslist doen doorgaan. Tot Diaken in de Herv. Kerk werd de heer D. G. Mans herkozen. BRAKEL, 21 Dec.% Bij den rietdekker W. van Zanten alhier, wilde men een var ken slachten. Toer. men nu naar het hok ging, om het varken er uit te halen, vond men nog een dood dier in het hok liggen. Het bleek een bunzing te zijn. Deze was zeker des nachts door het varken doodge beten. Bij het verkoopen heeft men nog f 3, gehad voor den bunzing. Een aardig bui tenkansje dus. NIEUWENDIJK, 22 Dec. Door den Gemeenteraad is heden besloten in het tele foonkantoor alhier, een spreekcel te plaat sen voor intercommunaal belang. De heer H. Arkema alhier, heeft zijne benoeming tot hoofd der te Nieuwer- kerk (Zeeland) te openen bijzondere school aangenomen. Den heer P. Walraven alhier, is ver gunning verleend om naast zijn korenmolen een zuiggas-installatie te plaatsen. ALMKERK, 22 Dec. In het telefoon kantoor wordt binnenkort een spreekcel geplaatst, zeer ten gerieve voor algemeen belang. GENDEREN. De Zondagschool der Ned. Herv. Gemeente zal D. V. 2de Kerstdag, des avonds te 5 ure, haar kerstfeest vieren in het kerkgebouw onder leiding van Mevr. Koolhaas. Evenals andere jaren zullen belangstel lende dit kunnen bijwonen tegen een kleine bijdrage ten bate der Zondagschoolkas, terwijl, ouders en begunstigers zullen wor den uitgenoodigd. DRONGELEN. Onze gemeenteraad heeft naar aanleiding van een ingekomen ver zoekschrift van het Hoofdbestuur van het Nederlandsch Onderwijzersgenootschap te kennen gegeven, dat naar zijn meening de invoering van de Weduwenwet voor de onderwijzers 1905, geen aanleiding geeft tot verhooging der onderwijzerstraktemen ten. Bij de herziening der salarisregeling, die eerlang aan de orde komt, zal worden overwogen of de plaatselijke gesteldheid eischt, dat de jaarwedden gebracht worden boven het wettelijk minimum. Voor onze gemeente is tot derden Ambtenaar van den burgelijken stand be noemd de heer J. A. van den Schans. J.l. Woensdag had alhier de stemming plaats ter benoeming van 3 kerkvoogden en 4 notabelen bij de Hervormde gemeente. De aftredenden werden allen met bijna eenparige stemmen herkozenen wel als president-kerkvoogd de heer Jac. de Haan als vice-president-kerkvoogd de heer D. van Campen en als secretaris-penningmeester kerkvoogd de heer J. Oerlemans en als no tabelen de heeren A. D. van der Schans, J. Millenaar Gzn., en J. Treffers Jaczn. In een buitengewone vacature, ontstaan door vertrek, werd eveneens met groote meer derheid van stemmen gekozen de heer J. F. Burghout. Allen hebben de benoeming aangenomen. LOONOPZAND. Onze nieuwe Marechaus seekazerne is thans nagenoeg gereed om aan de gemeente te worden afgeleverd. De houten stellingen zijn weggeruimd, de ver vers zijn bijna klaar met hun werk en van wege de gemeente is men bezig, het prach tige gebouw met onze gasfabriek aan te sluiten. Den heer v. d. A. uit Tilburg die voor de som van f 9000 aannemer is, heeft eer van zijn wérk. Hij heeft een stuk werk geleverd dat nem tot eer en ons dorp tot sieraad strekt. Na Nieuwjaar wordt het gebouw betrokken door 1 brigadier en 2 minderen. Met verlangen zien wij hunne komst tegemoet. Uit ons Parlement. IX. De behandeling van de verschillende on- derafdeelingen der begrooting geeft den meesten Kamerleden de gelegenheid om al lerlei verzoeken, vaak ten voordeele van hunne districten, tot de regeering te richten. En dit yas ook thans in ruime mate het geval bij de behandeling van Onderwijs, dat na de Schutterijen aan de beurt kwam. Zoo pleitte de heer Smeenge, voor de am bachtsschool voor schipperskinderen te Hoogeveen en voor de vereenigiging ter bevordering van het teekenonderwijs in Drente en, gesteund door den heer Duymaer van Twist, voor de ambachtsschool te Steen wijk. de heer Patijn voor Zierikzee, de heer Ter Laan voor Sappemeer, de heer Van Asch van Wij ck voor Amersfoort. Meer algemeen sprak de heer Kooien een goed woord voor de bijzondere gymnasia, opdat hun subsidie zou ingaan op den dag van aanvrage inplaats van op dien der aanwij zing, iets wat de Minister niet mogelijk vond, de beer Tydeman voor de Utrechtsche Hoogeschool, de heer Roodhuyzen voor verlaging van de eischen voor hen, die met het einddiploma van de hoogere burger school zich voor de toelating tot de uni versiteit willen bekwamen, en de heer Brummelkamp voor de Zuidafrikaansche studenten. Door verschillende andere afgevaardigden werden de Leerplichtwet, de nieuwe School wetten en de door dezen Minister inge trokken wetsontwerpen van het vorig Mi nisterie, betreffende het vakonderwijs be sproken. De intrekking dezer laatste werd én door den heer Talma én door den heer Bos betreurd, omdat toch deze regeling en verbetering van ons vakonderwijs een eisch van alle partijen was. Ook de Minister ver klaarde dit Technisch Vakonderwijs een goed hart toe te dragen, maar hij had be zwaren tegen sommige door den vorigen Minister voorgestelde herzieningen en wacht te nog het rapport van den naar het bui tenland gezonden Inspecteur de Groot. De Leerplichtwet en hare slecht ingerichte strafprocedure werd door den heer Lieftinck en daarna door den heer Ter Laan ter sprake gebracht. En over de Schoolwetten van het vorig Ministerie spraken voorna melijk deze laatste afgevaardigde en de heer Ketelaar. Waar door enkele leden der rech terzijde met welgevallen was geconstateerd dat deze Minister niet tegen die wetten wenschte te reageeren, kwamen beide ge noemde heeren aantoonen, dat het geen reactie op die wetten zou zijn, wanneer men thans betere waarborgen ging eischen om vooral het euvel der kleine schooltjes te weren. De heeren De Waal Malefijt en Van Veen bespraken in verband met deze wetten nog de regeling van den aftrek van wat de Ge meente van het Rijk ontvangt naar gelang van de verstrekte subsidie aan de bijzon dere scholen en waren het niet eens met des Ministers aanschrijving aan de Com missarissen der Koningin te dezer zake. De Minister verdedigde deze aanschrij ving, besprak ook zijn houding tot de nieuwe Schoolwetten en weigerde den weg op te gaan dien de heeren Ter Laan en Ketelaar uit wilden. Natuurlijk was het voor hem echter ondoenlijk nu al de ver schillende onderwerpen ter sprake te bren gen, die door de verschillende afgevaar digden waren aangeroerd. Na Onderwijs kwamen Kunsten en We tenschappen aan de orde, waarbij de heer De Stuers de openstelling van het Rijks museum ook op Maandag bepleitte, en daar na de Begrooting van Landbouw, Nijver heid en Handel. De Landbouw scheen er, naar de mee ning der verschillende sprekers, niet al te best voor te staan, en allen deden midde len aan de hand om hierin verbetering te brengen. Zoo bepleitte de heer De Boer voor bevordering van het kleinbedrijf, waarvoor de heer Schaper weer minder voelde, die meer van vakorganisatie ten platten lande en dergelijken verwachtte. De heer Zijlma was daarentegen van dit kleine bedrijf een voorstander en ried navolging van het Deen- sche stelsel aan. De heer Reynen meende, dat het eigenlijk agrarisch vraagstuk door dezen minister niet is ter hand genomen, en wenschte ook versterking van het eigen grondbezit der boeren, terwijl hij verder opmerkte, dat het verleenen van staatssub sidie aan boerenleenbanken, die personen van een bepaald kerkgenootschap of leden van een zekere landbouw maatschappij als leden uitsluiten, toch niet aanging. Maar op dit laatste punt stelde de Minister hem gerust, die leenbanken kregen ook niets. En verder had Z Exc. voor allen een goed woord en voor zich zelf een verdediging tegen het verwijt van den heer Reijne, dat hij het eigenlijk agrarisch vraagstuk niet aanpakte. Over het Mijnwezen en de daar bij voorkomende arbeids-toestanden spra ken de heeren Nolens en De Klerk, die een goed woord deden voor de arbeiders. En de heer Van Asch van Wijck deed de Kamer den post voor den wederopbouw van het metereologisch paviljoen bij Utrecht afstemmen, omdat dit paviljoen beter een andere plaats had. Daarna werd er lang en breed over de werkeloosheid gesproken, waarbij de heer Okma het plan voordroeg van een Bond voor Staatspensionneering met 't beginsel van algemeene verplichte pensioenver zekering, maar waarbij alleen in geval van gebleken behoefte, een rente wordt uitgekeerd en vervolgens de Ongevallenwet en wat daarmee verband hield. Bij de be handeling van deze laatste drong de heer Schaper op uitbreiding tot alle loontrek- kenden aan en op voorziening in een aan tal leemten en de heer Hugenholtz, gesteund door den heer Treub en anderen, op betere salaris-regeling bij de ambtenaren van de Rijksverzekeringsbank. Nadat deze begrooting*was afgedaan be gon de Kamer onvermoeid aan die van Oorlog en bij de behandeling ervan begon de heer Marchant met de uiteenzetting der eischen van zijn partij en de grieven tegen de onderdrukking van de vrije gedachte in het leger en tegen de z.g. beoordeelings- lijsten wat hij zelf het zetten van de puntjes op de i's noemde. De eischen bestonden hoofdzakelijk in een volksleger en beper king van de legeruitgaven. Dit laatste scheen ook de heer Duijmaer van Twist te wenschen, die behalve deze bezuiniging nog eveneens het volksleger besprak en de militaire beginselen, waarmee in de ver kiezingsdagen zooveel was te doen geweest. Itiimenland. Men schrijft uit Sliedrecht, dd. 20 dezer aan de N. R. Ct. De zaak, door den heer de Klerk in de zitting der Tweede Kamer op 14 dezer ter sprake gebracht, betreffende den treurigen toestand der keeten, waar in de arbeiders die in de grienden wer ken, moeten verblijven, wordt ook reeds door belanghebbenden ernstig overwo gen, met het doel in dien toestand ver betering te brengen. Op de deze week gehouden vergadering van de werklie denvereniging Algemeen Belang alhier kwam een verzoek in van de patroons- vereeniging voor de bakkerij en hoepel- industrie om baar bestuur op die ver gadering toe te laten, ten einde eene bespreking te kunnen houden naar aan leiding van het adres door de werklie- denvereeniging aan de ministers ver zonden, betreffende de woningtoestan den in de grienden. Dit verzoek werd toegestaan. De voorzitter derpatroons- vereeniging zette dien avond toen uit een, wat de bedoeling dier vereeniging was en wat ze wilde. Zich geheel aan sluitend bij het doel om een beteren toestand te verkrijgen in de grienden wat de keeten betreft, komt het haar toch voor dat deze zaak eene verkeerde wending zou kunnen nemen, indien men ze trachtte te brengen onder de Woningwet. Dit zou zeer ten nadeele zijn van de industrie. Verbetering achtte men noodzakelijk en wel in de eerste plaats door het aanleggen van betere en watervrije heuvelen op een hoogte van 3.25 M., waarop dan vervolgens een keet gebouwd kan worden van 6 maal 7 M. met 1 l'/s M. pad. Met algemeene stemmen machtigde de vergadering het bestuur met de pa- troonsvereenigingen te Werkendam en te Sliedrecht een vergadering te hou den, waarbij ook de heer de Klerk zou worden genoodigd om te bespreken, op welke wijze men het doel zou kunnen bereiken, zonder de Woningwet ter hand te nemen. Nog zelden heeft het water zoo hoog gestaan in de slooten en rivieren als in het najaar van 1905. En nog zelden is er zooveel water door het land heen getrokken en hebben de polders zoo lang ondergestaan als in dit najaar. Verleden week stonden we aan een tramhalte te midden van een polder weg te wachten, eenige landbouwers en ik. Wij keken naar het ondergeloo- pen land. „Wel, wel" zei er een, „wat zal dat land valsch zijn, 't is in geen twee jaar weer in orde, de karwielen zijn er een meter ingezonken." „Ja, zei een ander, „dat moet je gelooven en waaraan ik ook altijd denk, als ik het land zoo doortrokken zie met water, dat al die voedingsstoffen, welke door ons in den grond gebracht worden, al die dure mest, zooals chilisalpeter en Ammoniak en zoo meer, maar naar de maan gaan met al dien regen en dat nat; ik geloof, dat er veel van ons lieve geld door de slooten naar de rivier gespoeld wordt. „Dat heb ik al zoo lang gedacht, bracht een derde in het midden en daarom gebruik ik altijd mest, die niet zoo gemakkelijk wegspoelt en wat langer in het land blijft, zooals stalmest en Peru-Guano. Peru-Guano heeft jonge en oude kracht. Ze werkt dadelijk en gaat met den regen toch niet gauw den grond uit. Dat is het ware." „Daar zeg je zoo iets, ik geloof ook Meer hoorde ik niet, De tram was inmiddels aangekomen en ik moest instappen." Israel en de vervolging in Rusland. Onder bovenstaand onderwerp deed de heer J. Zalmann, zendeling onder Israel te Rotterdam, Woensdagavond 13 Dec. in de Luthersche kerk te 's-Her- togenbosch interessante mededeelingen. Het ruimte in dit blad gedoogt niet, dat wij een verslag geven van het daar gesprokene, gelijk wij zoo gaarne had den willen doen, om het den lezer on der de oogen te brengen. Misschien be staat er echter gelegenheid, dat de heer Zalmann zelf eens in de verschillende plaatsen dezer landstreek optreedt, het geen nu een uitvoerig verslag overbo dig zou maken. Ieder die den heer Zalmann gehoord 1)

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1905 | | pagina 2