Het Land van Heusden en Altena, de Langstraat en de Boiumelerwaard, Twmle Klad. (iddleeiiiiigen Li'iiliiioiiiiiiiciiten r- en St n J. BOLSIUS, Henri van der Meuten, Anlliracil-Aootjes pT I Jawiisiri lOOO. -ZV aamkaartjes XOilOLDER ZIIALY Hinthamerstraat 0 59, 60 en 61, 's-BOSOH. PELTERIJEN. Steenfabriek „Mazeiiburg" Boxmeer, - Metselsteenen en Klinkers, - Waarom zich te verwonderen. in mime lenze voorhanden [Charles van Djjck,] Steenhouwerij. Voelden, Voelznkken Reisdekens. Uitgever: L. J. VEERMAN, Heusden. No. 2487. Zaterdag 23 December. St. Jozefstraat, 's-Bosch. Telefoon 340. BELGISCHE en ENGELSCHE in allo soorten, prijzen en kwaliteiten. van Li. J. VKFiRMA TST, Heusden. Nieuwste modellen. Uitgebreide sorteering. "Wollen Leidsche Dekens, gestikte Dekens, DonsdekensMoltondekens. Behangerij, Stoffeerderij, Bedden- en Matrassenfabriek. op straat -to lotton- Eiken Cylinder Bureaux a f 55. Eiken Bureau Ministre, A. FRANKEFORT& ZONEN, LM VAN ALTEN^ voor Dit blad verschijnt WOENSDAG en ZATERDAG. Abonnementsprijs: per 3 maanden f 1.00, franco per post zonder prijs verhooging. Afzonderlijke nummers 5 cent. 19Q5. Advertentiën van 16 regels 50 ct. Elke regel meer 77s ct. Groote letters naar plaatsruimte. Advertentiën worden tot Dinsdag- en Vrijdag avond ingewacht. BINNENLAND. Woensdag vertrok de neer H. A. van IJsselsteyn, adjunct-directeur van ge meentewerken te Rotterdam, met een verlof van 3 maanden naar Valparaiso, ten einde aldaar voor eene Nederland- sche combinatie, welke wenscht mede te dingen naar de uitvoering van de havenwerken aldaar, een plaatselijk onderzoek in te stellen. Men schrijft aan de Dord. Ct. Voor wie er belang in stelt kunt gij melden, dat de jas, waarin Van Kol het bewuste portret liet maken, geleend was van het Kamerlid F. Lieftinck te Haarlem. Als verdacht van onzedelijke hande lingen gepleegd te hebben met meisjes van zijne school is, volgens de P. D. Ct." gevankelijk naar Assen overgebracht de heer B., hoofd eener bijzondere school te Smilde. Hij is vader van twee kin deren. Nadat reeds eenige dagen ge ruchten hadden geloopen, werden door den burgemeester en den wachtmees ter der marechaussee meisjes van de school van B. gehoord, alsmede hijzelf. Hij bekende en is daarop gevangen ge nomen. Een paar dagen geleden was de rijks veldwachter-jachtopziener K. Stel te Borger op surveillance in het jachtveld van Buinerveen, toen hij drie stroopers ontdekte, ieder van een jachtgeweer voorzien. Stel bemerkende, gingen zij op de vlucht, door den rijksveldwach ter achtervolgd. Een der stroopers keerde zich op een gegeven oogenblik, toen Stel op ongeveer 100 pas afstand was genaderd, om, en dreigde hem te zullen doodschieten als hij niet bleef staan. Toen Stel verder ging schoot de strooper zijn geweer af. Stel kreeg het schot in 't gezicht, boven het oog, 2 hagelkorrels in den neus en een in de kin. De pet zat vol hagelkorrels, die niet voldoende kracht hadden om door de kleeren heen te gaan. Stel achtervolgde de stroopers nog, maar moest het ten slotte opgeven, daar hij vrij erg bloedde en duizelig werd. De stroopers bleven onbekend. Een nader onderzoek is ingesteld. Te Benedenverlaat, een buurt der gemeente Veendam, is een speelhol ontdekt. Zaterdagavond zag de politie er in een woning een 20-tal bezoekers, mannen, vrouwen en kinderen, die zich bezig hielden met dobbelen. De ondernemer genoot een winst van 30 percent van den inzet, die menig maal verscheiden guldens bedroeg. Een bewoner van de buurt, die aan het spel deelnam, had zijn vrouw en kinderen medegebracht. De dobbelsteenen wer den in beslag genomen en tegen den ondernemer werd proces-verbaal opge maakt, wegens het houden van hazard spel en het verkoopen van sterken drank. De volgende advertentie staat in het Handelsblad Terug-geven s. v. p. Ondergeteekende stelt het op hoogen prijs, dat er onder degenen, die hem den laatsten tijd bezochten, blijkbaar velen waren, die de curiositeiten op zijn tafel zóó mooi vonden, dat zij ze mede-namen, om ze thuis nog eens aandachtiger te bekijken! Hij twijfelt er geen oogenblik aan of ze zullen hem die voorwerpen dadelijk terug willen zenden, aangezien hij an ders tot zijn leedwezen zal moeten trachten ze op andere wijze terug te krijgen. L. C. DUDOK DE WIT, „Slangevecht", Breukelen. Woensdagochtend te 4 uur werd aan de politie te Watergraafsmeer mede gedeeld, dat een man was overreden door een zandtrein, nabij de Kruislaan. Een geneesheer kon niet anders dan den dood constateeren. De trein was hem midden over het lichaam gegaan. Volgens gegevens die op het lijk zijn gevonden heet het slachtoffer F, Bekker, van beroep remmer, wonende te Nijme gen. De Watergraafsmeersche politie stelde een streng onderzoek in, daar moet gebleken zijn dat de machinist van den zandtrein, waardoor de onge lukkige is overreden, door een onveilig sein moet gereden zijn. Daardoor moet hij van den tfein zijn gevallen. De strafgevangenis te Arnhem is zóó bezet, dat in den laatsten tijd herhaal delijk gevangenen naar andere plaatsen moesten worden overgebracht. Door loopend bevinden zich tegenwoordig in die strafgevangenis 200 a 210 manne lijke gevangenen. Nabij sluis 13, onder Nederweert is bij een twist zekeren V. vermoord. De verslagene Verheyen, uit Someren, ge huwd en vader van drie kinderen, stond niet gunstig bekend. Men vond hem aan den weg reeds overleden met doorgesneden strot, eene snede over de geheele lengte van het aangezicht en een steek boven het oog, waarin nog een punt van het mes was vast- gestoken, zoodat men dit slechts met moeite eruit kon trekken. De vermoe delijke daders, zekere W. en v. G., pas uit Duitschland teruggekeerd, zijn door de rijkspolitie gearresteerd. Volgens de lijkschouwing blijkt, dat de vermoorde op afschuwelijke wijze is mishandeld. De snede in den hals was meer dan 10 cM. diep en vertoonde eene opening, waarin men wel een hand kon leggen. Het afgebroken stuk mes, dat in het been van het voorhoofd was blijven zitten, was nog 7 cM. lang. De messen, waarmee de onmenschelijke daders hun slagershandwerk hebben verricht, moeten dus nogal respectabele wapens zijn geweest. In zijde en rug waren buitendien nog verschillende mes steken toegebracht, ieder op zichzelf voldoende om een mensch te dooden. De weduwe, die met een 3tal kinde ren onverzorgd, en daarbij in gezegende omstandigheden, achterblijft is door het gruwelijk feit zoo geschokt, dat men voor haar verstand vreest. Het vermoeden, dat de predikant der gereformeerde gemeente te Schoondijke de wijk had genomen naar Amerika, is, zoo schrijft men aan de M. C., niet bevestigd geworden. Hij is Maandag middag j.l. te Schoondijke teruggekeerd. Hij heeft des avonds de vergadering van den kerkeraad bijgewoond en is Dinsdag naar Neuzen gegaan .om ook daar tegenwoordig te zijn bij de verga dering, door de classis gehouden. Het resultaat is, dat behoudens goedkeuring der Synode, aan voornoemden predikant het predikambt is ontnomen. Bij zekeren G. te Gennep werd de zer dagen een varken geslacht. Bij de slachting waren G.'s kinderen aanwe zig. Het jongetje van 3 jaar had de zaak goed afgezien, en ging vervolgens ook aan 't werk. Hij nam een heete pook, welke hij als slachtmes gebruik te, en legde zijn zusje van H/j jaar op den vloer. Op het hulpgeschreeuw van 't slachtoffer kwam moeder aanloopen, doch bemerkte, dat de kleine al reeds jammerlijke brandwonden aan het keel tje had opgeloopen. Te 's Gravenhage is Woensdagoch tend bericht ontvangen dat te IJmui- den is aangebracht het lijk van den commies ter gemeente-secretarie, afd. Onderwijs, aldaar, den heer V., die se dert begin Nov. j.l. zonder voorkennis zijne betrekking had verlaten. Het lijk moet klaarblijkelijk langen tijd hebben vastgezeten in de haven van Ymuiden. Vermoedelijk heeft een Stoomtrawler, die gisteren uitstoomde, het losgewerkt. Op het lijk werd bevonden eep brief gericht aan den burgermeester van Vel- zpn, boipjendp het verzoek, om de voor werpen van waarde, die op V. zouden worden gevonden, op te zenden aan den commissaris der politie in de 4e afdeeling te 's-Gravenliage. Aanbestedingen. Ifloogi Aanbestedingen. Genezing van een xeerernsttg geval door de l*ink Pillen. In eene te Gouda zeer bekende familie, n.l. de familie de Pater, hebben de Pink Pillen eene merkwaardige genezing bewerkt. Het geval was zeer ernstig, al de vrienden der familie Pater wisten het en deze ge nezing heeft een werkelijke verwondering te weeg gebracht. Waarom zich evenwel te verwonderen De Pink Pillen genezen dagelijks zeer ernstige gevallen. Men kan zelfs zeggen dat zij daar genezen, waaralle andere middelen schipbreuk hebben ge leden. Zie hier overigens wat blijkt uit de brieven van Mej. de Pater, die wij voor ons hebben. „Haar zoon, de heer Lukas de Pater, 18 jaar oud, waarvan hierbij het portret, heeft De heer DE PATER (Portret Broekhuizen Gouda.) gedurende langen tijd aan een zeer gevor- den staat van verzwakking geleden. Zijn beenen konden hem niet meer dragen, zoo waren zijne spieren verzwakt. Bovendien had hij een zenuwachtige beving, die het heele lichaam in beweging bracht, vooral de handen. Op zekeren dag kon hij niet meer spreken en zoo bleef hij 13 dagen. De heer Lukas de Pater nam vele ge neesmiddelen in om deze groote storing van het zenuwgestel te genezen, alsmede deze groote spierzwakte. Ongelukkiger wijze deden deze middelen niets. Men had de gelukkige ingeving hem de Pink Pillen te doen gebruiken en weldra was hij geheel en al genezen. De verrassing was groot ge lijk wij het gezegd hebben in de familie de Pater en onder zijne kennissen. Men geloofde niet aan de mogelijkheid dezer genezing, men dacht dat de zieke weder zou instorten. Dit is evenwel niet het geval geweest, deze wondervolle genezing is volkomen van duur geweest. Daar een weldaad niet alleen komt, heeft Mej. de Pater, de moeder van het genezen jongemensch, die sedert langen tijd aan de maag leed ook eens de Pink Pillen willen nemen en zij is op snelle wijze ge nezen geworden. De familie de Pater woont te Gouda, Boomgaardstraat 45. Weest overtuigd dat de Pink Pillen een wetenschappelijk geneesmiddel z\jn van de grootste waarde, dat zij in zeer ernstige gevallen genezing bewerken en dat zij des te gemakkelijker en te sneller de gewone gevallen genezenAlles wat over de Pink PiUen geschreven is geworden, is altijd vergezeld van tastbare bewijzen, de ge tuigschriften van de genezene personen en dit zijn geen© getuigschriften zonder hand- teekeniug, de namen, voornamen en adres sen der genezene personen worden steeds vermeld. Het is overigens op hun aan vraag, dat hunne attesten gepubliceerd worden, met een zeer prijzenswaardig doel van menschlievendheid. De Pink Pillen genezen de bloedarmoede, bleekzucht, maag kwalen, neurasthenie onder alle gedaanten, sohele hoofdpijn, zenuwpijnen, heupjicht, rheumatische pijnen. Prijs f L75 de doos, f 9 per 6 doozen. Verkrijgbaar bij Snabilié, Steiger 27, Rot terdam, hoofddepóthouder voor Nederland en Apotheken. Franco toezending tegen postwissel. ADVERTENTIEN. worden gesloten met 1 2 borgen, zon der levensverzekering of korten of lan gen termijn. Brieven franco No. 81, Bureau van dit Blad. en solied bewerkt, aan zeer billijke en concurreerende prijzen, ORTHENEINDE C 4-00, 's-BOSCH. Teekeningen worden, bij aanvrage, franco tbegezonden. Eenlg en goedkoonst adres der prima per wagon en uit magazijn. Vervoer' gemakkelijk en goedkoop per boot. Prijscouranten op aanvrage franco. G0RINC 'EM, Knipsteeg C, 317. Het beste adres is: Ontvangen een prachtige collectie Ruim gesorteerd in de ECHTE Men wordt beleefd verzocht Eiken Schuiftafels met leerdoek ingelegd, uitgeschoven 1.85 X 0-90 M., a f43. blad 1.40 X 0.75 M., f ÏO. Ook voorhandei zeer soliede iTOELEX Voorts in alle houtsoorten Meubelen verkrijgbaar aan con curreerende prijzen. ZIE DE ETALAGE. §-BOS€H, V ue liter dijk i O*. Meubelmakers en Stoffeerders. AUG. SMULDERS Lzn., levert alle soorten van (in Waalformaat.) van biiondere prachtkleur, met metaalklank en zeer mes kantig. Ligging der Fabriek: aan de Maas. iimiiii 27 Deo. Prov. br.tuur Y&q Limburg, het onderhoud van de Maas in Limburg en Noordbrabant, boren de grensscheiding tusacheu Moak en Heumen, ged. 1906- 1907, in 5 perc. Raming reap, f900», f 7900, f 12.000, f 6020 en f 5950. 28 Dec. De Holl. IJ*. Sp. M. te Au sterdam, het maken ran een houten aaalegateiger met wachthuii, vier ducdalren enz. roor het station Hoek ran Holland. Raming f 23.800. 28 Dec. Prov. bestuur van Noordholland, het verrui men en verdiepen van het Noordzeekanaal en het maken van boord voorzieningen tusschen IJ muiden en Velzen. Raming f 308.000. 20 Dec. Prov. bestuur van Zeeland, het onderhoad van het Ned. gedeelte van het Kanaal van Terneuzen, ged. 1906-1908. Raming f 23.950 per jaar. Minate inschrijver A. Tholeni Dz. te Terneuzen, voor f 20.3 0. UIT DE VAN Solied en billijk adres Vraag t prijso ngaaf. A.lles rolled eigen fabrikaHt Beleefd aanbevelend, Als Specialiteit: Gevelsteenen mei

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1905 | | pagina 5