Yoor ta tasten. (ieldktniugcn Gopieer-persea li A I* I i 1 iïT Speelkaarten I)e (iorinclieiiisclie Orgelhandel Voordeelig Bouwen. Metsel-, Hier- en Profielsteen, Wollen en gestikte fileliCllS* Collectie Stalen Voor Zaugvereenigiiigeii. Buitenlui! Brandwaarborg Maatschappij Tijd is geld! L. J. VEERMAN, Botermarkt 0 69 en 70, Heusden. J. DE KLERK te Werkendam Botermarkt, Heusden. i kachel het verkoolde lichaam van de vrouw des huizes. Zij en haar zoon maakten zich geregeld aan drankmis bruik schuldig. Ook dien avond was de vrouw onder den invloed en zoo ging zij kooltjes halen om de kachel aan te leggen. De buren waarschuwden haar nog, maar de gevolgen bleven toch niet uit. De vlam uit de kachel tastte eenige kleeren aan en deelde zich ook aan de kleeding der vrouw mede, met het ge volg dat zij opeens in lichtelaaie stond. De zoon, die eveneens dronken was, deed nog een vruchtelooze poging om zijn moeder te redden, maar was daar toe niet in staat en liep naar buiten, de buren waarschuwend. De man des huizes, genaamd Foeke, was afwezig. Hij is nl. nachtwaker aan de veestal len van het abattoir. Men deelde hem voorzichtig het ongelukkig uiteinde van zijn echtgenoote mede en ook dat zijn niet verzekerde inboedel geheel verbrand was. Inmiddels lag zijn zoon bij de onderburen zijn roes uit te slapen. Men schrijft uit Maastricht: Sinds eenigen tijd had een net ge kleed heer zijn intrek genomen in een gemeubeld kwartier bij J. V., in de Bourgogne. Genoemd heer, zekere E. W., Duitscher, oud ongeveer 25 jaar, gaf voor te zijn een scheepsingenieur. Tot 15 December 1.1. had hij in het gemeubeld kwartier vertoefd, doch kwam na drie dagen terug, „toevallig" na tuurlijk. Hij ging een bezoek brengen, waar hij vroeger gewoond had, en vroeg om zich even «te verschoonen. Twee dagen later ging de juffrouw des huizes in de geldkast, en bemerkte, dat al haar geld, f800 aan bankpapier, enz., verdwenen was. Natuurlijk werd aan gifte gedaan bij de politie, die direct zijn signalement en portret verspreidde, tengevolge waarvan de dief door de gemeentepolitie te Roermond werd ge arresteerd en Zaterdagavond met een aantal koffers, bagage, enz., waarin zich de noodige inbrekerswerktuigen, een 60-tal sleutels, een revolver, geld, enz., bevonden, ter beschikking is gesteld van den fungeerenden commissaris van Maastricht. Dank zij de activiteit van Roermond- sche en Maastrichtsche politie, blijkt, dat men met deze aanhouding de hand heeft gelegd op een geslepen beroeps- dief, die op handige wijze er slag van scheen te hebben om als net heer op kamers zijn intrek te nemen, zich zelfs in de netste kringen toegang wist te verschaffen, ongetwijfeld om eerst alles in oogenschouw te nemen en dan zijn slag te staan. Naar we vernemen, moet de fungee- rende commissaris hem reeds tot beken tenis hebben weten te brengen en zou het ons niet verwonderen, dat genoemde politie-ambtenaar hem nog wel meer feiten, die hij op zijn kerfstok heeft, zal weten te ontlokken. Op de spoorlijn GoudaMoordrecht werd Maandagmorgen gevonden het verminkte lijk van den 20-jarigen V., uit Moordrecht. Waarschijnlijk heeft hij zich laten overrijden door den laat- sten trein uit Gouda. Het hoofd was van den romp gescheiden. Uit achter gelaten brieven moet blijken, dat deze wanhoopsdaad is gepleegd uit tegen zin in den militairen dienst, waarvoor V. eerstdaags zou worden opgeroepen. Onder het opschriftEen drama, ver haalt de N. C. het volgende De 27-jarige dochter van een niet onbekend propagandist in den Raad van den Haag uit de arbeiders wereld, die haar vader wel eens meer verdriet gedaan had, stond, zonder dat deze er iets van wist, ia liefdesbetrekking tot een katholiek man, van wien later bleek, dat hij gehuwd was, doch gescheiden van zijn vrouw leefde. Het tweetal liet zich reeds samen op één portret foto grafeeren, in zijn brieven sprak hij, haar reeds als „vrouw" aan, en hij zou ook naar de wet van zijn eerste vrouw scheiden. Een juffrouw, wonende aan de Vaillantlaan, bij wie het meisje dien de, had wel de „verkeering" bemerkt, doch achtte zich niet verplicht den vader daarvan kennis te geven, omdat een meisje van ze ven-en-twintig jaar h. i. verantwoordelijk voor eigen daden moet worden gerekend Den 6en November kreeg haar mees teres bezoek van een paar vrouwen, familieleden van den in het drama be trokken man, of van diens wettige vrouw, die in een stortvloed van ruwe en ge- meene scheldwoorden tegen het meisje kwamen uitvaren en onder anderen de bedreigingen uitten, dat men haar „de hersens zou inslaan." Het meisje hoorde, zonder gezien te worden, dit geheele twistgesprek mede aan. Dien avond ging ze een boodschap doen voor haar meesteres en kwam niet meer terug. Aan het huis der ouders werd kennis gegeven, dat „Anna zoek" was, en het geval werd daarop bij de politie aangegeven. Toen haar vader van een vergadering thuis kwam, keurde deze een aangifte bij de politie zelfs nog af, „als een meisje eens een uurtje later thuis komt." Uit het onderzoek bleek, dat z© voor haar meesteres bij den bakker beschuit jes gehaald had en daarop een dasje had gekoofet voor den man uit het drama, dien zij den vorigen avond nog had cmtmoet. Ze heeft zich met dit voorwerp toen naar zijn woning bege ven om daar van zijn kostjuffrouw te vernemen, dat hij den avond pas seerde bij zijn wettige vrouw. Een maand verliep, waarin de fami lie van het meisje in de pijnlijkste on zekerheid verkeerde. Den 8sten December zagen schippers in de Laak een voorwerp drijven, dat- ze eerst voor een hond, daarna voor een jongen hielden. Door werklieden van de gasfabriek werd later op den dag het geheel naakte en verminkte lijk van een meisje uit den Trekvliet opgehaald vermoedelijk was het daar heen gedreven. Door de mannen werd een-touw aan een der beenen gebonden, èn het lijk zoo in het water vastgelegd naar oud en schier onuitroeibaar bijgeloof terwijl inmiddels de poli tie werd gewaarschuwd. De Voorburg- sche politie telefoneerde aan de Haag- sche, die den vader ontbood. Aan het lijk werden verschillende verminkin gen of beschadingen geconstateerd. De vraag rijst nu natuurlijk: hebben we hier te doen met een moord of een zelfmoord? De vader gelooft in verband met de op den dag van de verdwijning geui te bedreiging en den aard der verwon dingen te moeten opmaken, dat er hier sprake is van moord. Hij was vroeger zelf een tijd lang als schipper werk zaam, heeft toen meermalen lijken zien ophalen en meent uit kleur en toestand van het lijk te moeten opmaken, dat het hoogstens vijf dagen inplaats van vier weken in het water heeft gelegen. Bij den officier van justitie drong de vader op een onderzoek aan, en het lijk is toen opgegraven en geschouwd. De justitie meent te moeten denken aan zelfmoord, te meer daar de man uit het drama zijn alibi heeft kunnen bewijzen: hij was bij zijn wettige vrouw. Een drama dus, dat wellicht nooit zal worden opgehelderd. Men meldt uit Den Haag: In den nacht van Zondag op Maan dag is op twee plaatsen van de stad ingebroken. In een woning aan den Ged. Burgwal hebben ,de dieven zich van een aantal gouden en zilveren voorwerpen meester gemaakt; in een woning aan de Eerste v. d. Bosch straat wisten zij een vrij belangrijk bedrag aan geld te bemach tigen. Hier werden onder meer elf bank biljetten van f 25 gestolen. Zaterdagmiddag kwam zich eön nét gekleed persoon bij de politie te Breda vervoegen, en om onderstand verzoe ken. Bij onderzoek bleek dat hij was zekere F., penningmeester der zang- vereeniging Venlona te Venlo, die sinds 10 Dec. jl. er met de kas der vereeni- ging, zijnde een bedrag van ruim f 284, van door was gegaan. Hij stond in 't politieblad gesignaleerd en zijne aan houding werd daarin door den commis saris van politie te Venlo verzocht. Onmiddellijk werd hij aangehouden. Terwijl hij echter op 't politiebureau vertoefde, trok 't de aandacht dat hij zulke gekke praat verkocht, hetgeen deed vermoeden, dat de aangehoudene krankzinnig is of zich als zoodanig houdt. Nog dien middag is hij naar Venlo op transport gesteld. Te Ravenswaaij (gem. Maurik) heeft men Maandagmorgen in de Kil gevon den het Jlijk van den circa 30jarigen W. v. O., ongehuwd en aldaar wonen de. Naar men meedeelt, zou heden te dier plaatse het gerecht van Tiel arri- veeren, om te onderzoeken, of men er soms met een moord te doen kan heb ben. Zondagavond zou nl. v. O. eene woordenwisseling gehad moeten hebben met een zekeren v. V. Te Broek in Waterland heeft het ruim een jaar oude dochtertje van J. Groot een ketel heet water over het lichaam gekregen; het meisje is na een hevig lijden gestorven. Men schrijft uit Amsterdam: Tn de groote zaal van het Paleis voor Volksvlijt had tweeden Kerstdag, het Leger des Heils weder, de gewoonte getrouw, een feestmaaltijd aangericht voor 2000 personen, de armsten onzer armen, die daar warm voedsel konden vinden, hun met vriendelijke hand ge boden door de officieren van het Heils leger, die in hun moeilijk werk werden bijgestaan door een grooten staf solda ten, mannelijke zoowel als vrouwelijke. Reeds omstreeks één uur stonden de menschen in rijen geschaard aan het Oosteinde, om aan dezen kant van het Paleis tot de zaal te worden toegelaten. Politie zorgde buiten voor de goede orde, terwijl daar binnen de vele hel pers gereed stonden om allen hun plaats te wijzen. Langzamerhand werden de tafels, gedekt met groote vellen wit papier, bezet. Met groote letters aange duid waren ze door de binnenkomen den, verdeeld in series, makkelijk te vinden. En het was dan ook reeds een genot op zichzelf, te zien hoe keurig de geheele regeling tevoren was in elkaar gezet. Nergens onnoodige drukte. Blijkbaar was alles met groote zorg georganiseerd. Te twee uur ruischte van het mooie orgel het bekende: „Eere zij God in den Hooge", waarna het fanfarekorps nog eenige nummers liet hooren. Toen de zaal geheel gevuld was, sprak com mandant Estil van het podium een hartelijk woord van welkom, een kort, innig gebed en daarna zongen allen: „Er ruischt langs de wolken". De maaltijd nam een aanvangde 2000 armen konden zich naar hartelust tegoed doen aan worst met snijboonen en aardappelen. De aanblik die de zaal thans aanbood, wekte een niet te be schrijven indruk. Daar zaten ouden en jongen van dagen, mannen, vrouwen en kinderen te genieten van een warm maal, dat hun wellicht de eerste tijden niet meer wacht. Nog kreeg elk een sinaasappel en een krentebrood mede naar huis. De maaltijd werd weder ge ëindigd met gebed en gemeenschappe lijk gezang. Orgel en fanfarekorps had den zich om beurten doen hooren, terwijl jonge meisjes op het podium gymnastische oefeningen deden zien. Een cinematograaf zorgde bovondien voor afwisseling. Aanbestedingen. Harkt her icli ten. 200 melkkoeien f 170 «80 vaar koeien f anderhalt'iasrige ossen f 9110, gvist' veun 100 120, trinken f 60 a 90 re u kalveren f 45 neren f 1 50 0.50 m 0 80 per siu Wij verhalen hier onder voor hen die hoesten het voorbeeld van een eervol be kend coupeur der firma Jac. Winters te Veghel, de heer Corn. Lamb. Heessels, die sedert langen tijd hoestte en er niet toe kon geraken zijn hoest te genezen en die na de Pink Pillen te hebben gebruikt vol komen genezen is. „Ik ondergeteekende, zoo schrijft hij, verklaar door het gebruik der Pink Pillen van eene verkoudheid te zijn genezen die mij niet wilde verlaten. Allerlei soort van geneesmiddelen had ik gebruikt zonder eenig resultaat. Die ongeneesbare verkoud heid had mijne borst vermoeid en had mij op eene onbegrijpelijke wijze verzwakt. Het was mij onmogelijk te werken en ik kon bijna niet meer loopen, want ik was terstond benauwd en had voortdurend hoestbuien. Sedert ik de behandeling met de Pink Pillen gevolgd heb, hoest ik alleen niet meer, maar mijne vroegere krachten zijn teruggekomen." 4d>er(eiulë«. ifSSSt worden gesloten met 1 2 borgen, zon der levensverzekering of korten of lan gen termijn. Brieven franco No. 81, Bureau van dit. Blad. in o_l m o keuze uit de fabriek HENRI DE BEAUMONT te Maas tricht, voorradig bij den spccialen Agent voof HEUSDEN en OMSTREKEN: L. J. VEERMAN, Boekhandelaar. Teekeningen met prijsopgaven, van 14 modellen worden op aanvraag toegezonden. Particulier kapitaal aangeboden of le of 2e hypotheek tegen billijke rente en gemakkelijke aflossing. Brieven franco No. 80, Bureau dozer Courant. voor WHIST, OMBRE en PICKET, met 52, 40 en 32 kaarten. Vanaf prima kwaliteit (in étui) tot de goedkoopere soorten, in den Boekhandel van L. J. VEER VIAiV te Hemden. Aan de Schoenenkrameu van JOH. SMITS '8 Maandags op de Markt, achter het Stadhuis, te Gorinchena, koopt men het voordeeligst zijn schoenwerk. Afdingen niet mogelijk, daar niets overvraagd wordt. Wat niet past kan geruild worden, ook door de week met boden of vrachtrijder*, die men ook reparatiewerk kan meegeven. Hanszolen en Hakken f 1,15. En voorts alle grootere of kleinere reparatiën zeer billijk. JOH. SMITS, Schoenh^del, P.S. Loop niet verkeert. De kramen staan schuin over elkaar. De kraam waar geen kaart met mijn naam aan ophangt is van mij niet. Aan mijn kramen hangen kaar ten met duidelijk adres. De AGENT der Utrechtsche Algemeene 1000 Steken in een minuut voor den spotprijs van 15 gulden een splinter hagelnieuw Haiiduaaim acliien, met alle apparaten, 8 jaar garantie, ook op 50 et. per week, oude machines worden ingeruild, speciale inrichting voor reparatie, bij W. VERMEULEN, Hoogstraat 98, Hotter dam, Wij gaven zoo even een voorbeeld, thans geven wij de uitlegging. Gij kent lieden die onvoorzichtigheden begaan, die bezweet zijnde in de tocht blijven staan, natte kleeren aanhouden en die nooit verkouden worden, noch eene bronchitis oploopen. Somtijds tengevolge eener te groote onvoorzichtigheid hoesten zij gedurende twee dagen, nemen alsdan twee warme koppen met het een of ander aftreksel, spuwen een weinig en den vol genden dag hoesten zij niet meer. Anderen bij de geringste frissche wind hebben een bronchitis; al houden zij zich warm, al nemen zij allerlei soort van borstdrankjes die in dergelijke gevallen genomen worden, zij hoesten steeds, hunne bronchitis dreigt chronisch te worden. Dusdanig was het geval van den heer Heessels. Waarom dit verschil Omdat de eersten sterk zijn, meer weerstand kunnen bieden, omdat zij longen en luchtpijpen hebben vol levenskracht en dat de anderen een arm bloed hebben en bij gevolg zwak zijn. Deze laatste zijn de aangewezene slacht offers om verkoudheden op te loopen en ongelukkigerwijze ook de gevaarlijkste aan doeningen, influenza, typhuskoorts, in een woord, al de epidemische ziekten. De Pink Pillen hebben tot de genezing van den heer Heessels bijgedragen, omdat zij zijn algemeen en toestand gewijzigd heb ben, omdat zij hem een rijk bloed gegeven hebben, dat aan al zijne organen kracht gaf en onder anderen zijne longen en lucht pijpen versterkt heeft. Zoodra zijne longen en luchtpijpen sterk zijn geworden, zijn eenige borstdrankjes voldoende geweest om deze bronchitis te doen verdwijnen die niet wilde weggaan. Als gij eene koppige verkoudheid hebt, denkt er aan Uw algemeenen toestand te wijzigen, te versterken. De Pink Pillen zullen zulks zeer goed voor U doen. Zij hebben eene onmiddellijke werking, zij beuren de zieke op en stellen hem in staat er tegen te worstelen. Ze geven bloed, eetlust, bevorderen de spijsvertering, maken de werkingen der maag gemakkelijk. Zij versterken het zenuw stelsel, genezen de neurasthénie, in alle ge daanten, doen schele hoofdpijnen en zenuw pijnen verdwijnen. Prijs f 1.75 de doos, f 9 per 6 doozen. Verkrijgbaar bij Snabilié, Steiger 27, Rot terdam, hoofddepóthouder voor Nederland en Apotheken. Franco toezending tegen postwissel. Opgericht 1884. Groot Magazijn van UIHtWERkE4 en 3? B JlYBaUiH*. Répara: iel a riclK ing. Langdurige garantie. Ph. VAN WIJK, ^Hoogstraat 653, Goriiichem. Kalkzandsteenfabriek Loevesteinte Vuren GROOTE V O O R R A AJD VAN in verscheidenheid van kleuren en prachtige kloeken vorm. Uitmuntend geschikt voor alle ook WYTKIBWE5*54S^. Prijzen en monsters te bevragen te GrtlKB4'CHEH bij den Directeur H. F. DE GROOT, Krijtstraat b|d. Toren en bij de Firma Wed. 1. SCHOUWENBURG, Kortendijk. Voorhanden een groote sorteering zoo ook een groote voor h.et a.s. seizoen. Concurreerende PrUasen. Vierstemmige Psalmboeken, ingenaaid, l/z liuneu, f 1.85 ingebonden, leer met vergulden titel f 110 28 Dee. De Holl. IJ*. Sp. SI. te Au sterdam, het maken van een hoaten aanlegsteiger met waehthuis, Tier daedalyen enz. toot het station Hoek ran Holland. Raming f 28.800. 28 Dec. ProT. bestaar Tan Noordholland, het Yerrui- men en verdienen ran het Noordxeekaaaal en her maken van boordyoorzieningen taaschen IJ maiden en Vellen. Raming t 0. AL HKERK. De zetting eter boter is deze tteek op de merkt f 0.60, in de winkels dus f 0.65 per k. kilo. Lieren f 1.6-J per ï6 stuks. GORINCHLM26 Dee. Met bestemming voor de exportslachters'j te Nietneerkerk a. d. IJsel, Oseh of f Uitingen werden, heden hier 123 en te Leerdam ü9 varkens geleverd, tegen 22 a 28 eent per halve K.G. trUAi cnzJt 26 Dee. >p as v.emarzt waren n - i aangeveera 116 mnaeren, waarvan de prijzen war t M's volgt Zware kalf koeien f 180 a 290 kal/vaarzen f 1 4 18 temixer** j 60 nuchter- kalveren f 10 ver stuk. Boter f 0.60 0.67 per hall kilo f 1.70 oer 26 Stuks kippen la-nge-oere 10 vettr varkens ran 26 7 ka kdo. schapen f a 111 «tgaen 8. 13 -er star. Op da graanmarkt beateedde men voor: Ristar'i f 8.1 0 a 8.25. Roode dito J' 7.60 4 7.65, Witte «uvt 7.70 4 7 80 Inl. rogge f 5.10 i 5.20, boitenl. diK 5.- 4 6.10, Herat 4.70 4 4.85, hirer 8 70 3.80, duivenboonen 7.50 4 7.6 blaawa erwten f 4 mais 75 pd. 5.4 5.15, alles naar kwaliu en per hectoliter verhandeld. Prijzen beneden alle concurrentie. Vrouwen - 0,15. Aanbevelend Vischmarkt, G0RINCHEM. opgericht in d»n jare 1811, is voor de bekende plaatsen Amsterdam, 's-Gravenhage, Dordrecht, Culemborg en Tiel. De Heer Corn. Lamb. Heessels. Houdt steeds in voorraad groote keuze ie klas Amerikaansehe ORGELS, waar onder de wereldberoemde ESTEIJ en PACHARD ORGELS met de beroemde Pijpdiaposon en Angelicaharp, in prijzen van f 30, 45, 65, iOO, i35, i50, i70, i90, 220, 250, 275, 290, 400, 450 en hoog er. Een ieder, die bij mij een Orgel koopt, krijgt drie maanden gratis onderrielic. Ondergeteekende houdt zich tevens beleefd aanbevolen voor het repareeren en stemmen van Piano's en Orgels. Levert ook op termijnbetaling. Aanbevelend, i

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1905 | | pagina 3