Eerste NeierMsche (Merlinp Paarflen- en leeTerzebrii-Maatscfeppij int Jorisgilde. Concert LiedertaielEUTERPE", 0. BOUMAN, Heusden, Biljartfabriek 4. P. C. Roothaert] BIL JA HTS, Firma Wed. W. 6. VAAGS, Met een Vlieg 1 op ZATERDAG 6 JANUARI 1906. f Bouwa-"tikele% Landbouwwerktuigen, i Hoogstraat A 9. 1 Kalk, Tras, Gips, Portland- l cement, Pannen, Plavuizen, Tegelijes, Buispolten. LWOBOUWKALK, Handuaaimachine, W. VERMEtJLEN lijke schade is vrij groot, maar er is Ze woont op 's konings landgoed te niemand bij de ontploffing gedeerd. Kaap Ferrat, in de buurt van Nizza, en moet sinds kort de gelukkige moe- ner zijn van een mooi kindje. De Matin verneemt dat er in Frank rijk nog een aantal inhechtenisnemin gen in de spionage-zaak zullen volgen. Men spreekt van veertien arrestaties te Toulon, o.a. van een gepensioneerd officier. Wieger en Wolf hadden het vooral op Toulon gemunt en wilden stukken betreffende de onderzeesche verdediging van de haven en de pro viandeering van de Middellandsche- Zee-vloot bemachtigen. Er zouden reeds belangrijke stukken gecopieerd zijn. Op de werf van den Vulkan te Stet tin is een ijzeren smeltkroes, waarin 15000 K.G. vloeibaar ijzer was, bij on geluk omgekanteld. De inhoud kwam over de vormers die er bij stonden. Een hunner bezweek kort daarna aan zijn wonden, twee anderen zijn zwaar gewond naar het ziekenhuis gebracht. De Limb. Koer. verneemt uit Luik: Dinsdagmorgen te half acht zag een politieagent een jongmensch een siga renwinkel binnengaan, op den hoek der rue Gretry en rue Anciaux, doch hem een oogenblik later er weer uit komen en regelrecht op zich afstappen. Hij deelde hem daarop mede dat hij, niettegenstaande zijn roepen geen ge hoor had gekregen, hoewel anders steeds 't jonge meisje, dat de zaak dreef, on middellijk te voorschijn kwam. De agent ging daarop den winkel, waarvan de blinden nog gesloten waren, binnen, en daar niets vindend, begaf hij zich in 't achterkamertje. Daar vond hij 't meisje Gilberte Wilms, dood op den grond liggen, met een servet om den hals gebonden. Onmiddellijk werden de politieautoriteiten gewaarschuwd en een uitgebreid onderzoek begon. Het resul taat daarvan was 't volgende. De ont boden dokter vermoedde eerst dat de dood was ingetreden door een plotse- lingen schrik, doch bij nader onderzoek op 't lijk bleek dat de afdrukken van vingertoppen in den hals te zien waren, zoodat hier een geval van verworging heeft plaats gehad, waarna de dader(s) een servet om de hals van 't slachtoffer heeft (hebben) gedraaid. Vermoedelijk heeft de afschuwelijke misdaad plaats gehad op eersten Kerst avond tusschen 10 en 11 uur. Diefstal schijnt de drijfveer geweest te zijn. Veel is er echter niet gestolen, daar slechts een kistje is weggenomen, dat volgens den inmiddels ter plaatse verschenen eigenaar van de winkel, den sigarenfabrikant Juan te Antheit, hoog stens een 100 francs kan bevat hebben. Waarschijnlijk zijn de daders binnen gedrongen te 10 uur, tijdstip waarop juffrouw Wilms de winkel sloot. Ze schijnen daarbij zeer kalm te werk te zijn gegaan, daar om de winkelbel boven de deur een doek gewonden is, om ze niet te doen luiden, bij hun vertrek. Te 9 uur en te 11 uur zijn boven de winkel wonende personen thuisgeko men, doch hebben niets bijzonders ge merkt. De eersten hebben niets gehoord en te 9 uur de winkel nog geopend gezien, de laatsten zagen alles, zooals steeds te 11 uur, gesloten. Het bed van 't slachtoffer is ook onaangeroerd, zoo dat genoegzaam blijkt, dat de moord des avonds moet hebben plaats gehad. Niet zonder moeite kwam men er ach ter dat de moeder van de vermoorde te Wandre woonde. De ongelukkige was wanhopig, toen haar de doodstij ding harer oppassende dochter werd gebracht. Dank zij de zeldzame activiteit der politie, is 't niettegenstaande de weinige ten dienste staande aanwijzingen go- Hiniienlaiid. De correspondent van de N. R. Ct. te Batavia seinde Dinsdag De vorstin van Tanette bericht de aanwezigheid van den vorst van Goa aldaar Overste Michielsen en de resident zijn den 25en met 100 man naar Taka- lasi vertrokken. De redactie van het „Nieuws" tee kent hierbij het volgende aan: Dit telegram opent de mogelijkheid, dat de voortvluchtige Vorst van Goa zich thans zonder verzet zal onderwer pen. De hoogbejaarde Vorstin van Ta- nette, We Tansi Ollé, ridder van den Nederlandschen Leeuw, is in tegen stelling met de meeste vorsten van Zuid-Celebes altijd trouw geweest aan het Gouvernement. Het lijkt waarschijn lijk, dat de Vorst van Goa hare be middeling heeft gezocht om zijn zwerf tocht te eindigen en in onderwerping te komen. De genoemde overste J. P. Michiel sen, nog kort geleden plaatselijk com mandant te Makasser, is na de ont binding der expeditie belast met het bevel over alle in Zuid-Celebes aanwe zige troepen. Naar aanleiding van het verhaal over het vinden van des heeren Van Kol's portret in kostuum van Tweede Ka merlid bij den nagelaten boedel van den vorst van Gowa, heeft „Het Volk" hem zelf eens naar de toedracht dezer zaak gevraagd. Het blad vernam het volgende „Van Kol trok met zijn handkoffer tje door Indië, om nieuwe kennis op te doen voor zijn grooten strijd. Op audiëntie bij den gouverneurgeueraal, kwam hij in zijn gewone pakje, want gala heeft hij niet, en het past ook wei nig bij zijn eenvoudige gewoonten. „Zoo kwam hij ook bij Indische vorten om te spreken over toestanden van land en volk. Met den Radjah van Gowa had hij een langdurigen omgang. De vorst liet hem zijn land zien en ver gezelde hem later op de reis naar Lom bok. Er ontstond een vriendschappelijke verhouding, en deze brengt in Ooster- sche landen mede 't wederzij dsch ge ven van geschenken. De radjah schonk aan Van Kol eenig vlechtwerk en wat handwerk, door zijn dochters gemaakt. Een tegengeschenk moest daar nood zakelijk opvolgen. De radjah vroeg hem uit vriendschap zijn portretuit nieuws gierigheid het portret in de kleedij der voor den Oosterling hooge waardigheid van Kamerlid. Een weigering zou on welwillend zijn geweest. Een democra tische uitleg, waarom wij sociaal-demo craten geen gala aantrekken, ware voor den Indischen heerscher even onbe grijpelijk geweest als de sociaal-demo cratie zelve voor zulk een potentaat, die, wat hij ook voor onderdanigheid aan de kompanie moge verschuldigd zijn, tegenover zijn onderdanen gewel dig heerscher is. Van Kol beloofde het geschenk. In Holland gekomen, zocht hij een Kamer lid van zijn statuur en leende het pak van den forschen beer Lieftinck. Den degen had hij nog van zijn vroeger kostuum als ingenieur van den Indi schen waterstaat. En zoo liet hij zich fotografeeren en zond zijn portret aan den radjah van Gowa gelezen heb, meld ik u zulks, daar het waarschijnlijk geheim gehouden is." De jongelingsvereeniging „Mijn zoon geef mij uw hart", te Apeldoorn, is volgens de Ned., het slachtoffer gewor den van een gemeene streek. Vrijdag avond zou een lezing worden gehouden, waarin als spreker zou optreden dr. J. C. de Moor, geref. predikant te 's-Gra- venhage. Te 8 uur was deze nog niet ter ver gadering aanwezig. Tot 9 uur werd ge wacht, waarna het bestuur bekend maak te dat de lezing, tot zijn leedwezen, dien avond niet kon doorgaan. Dr. de Moor, die reeds 's middags verwacht werd, had geen bericht gezonden ver hinderd te zijn. 't Was een voor de Jong. Vereeniging en niet minder voor den spreker zeer onaangenaam geval. Wat is er echter geschied? Een onbekende had aan den spreker op den dag der lezing een valschelijk onderteekende briefkaart gezonden met de mededeeling, dat de vergadering niet doorging, zoodat dr. de Moor, al dus misleid, niet naar Apeldoorn af reisde. De politie heeft de bewuste briefkaart in handen en een onderzoek naar den onbekenden schrijver ingesteld. Men schrijft uit Trijnwouden aan de Leeuw. Ct. dd. 21 dezer Heden werd de voormiddag-godsdienst oefening in de ger. kerk te O. na de afkondiging van den tweeden* kerkzang verhinderd in haren voortgang door een schippersgezel, die van zijne plaats naar de kerkgalerij liep en zich daarna, hangende aan zijn handen, langs balken en ijzeren verbindingsstaven boven de toehoorders liet bengelen. Dat er ver warring ontstond, laat zich denken. Men haalde ladders, waarmee men den preek- verstoorder naar beneden wilde leiden. „Houw je bedaard", riep hij, en nam toen den terugweg naar de galerij aan, waar zijn vader en een paar andere mannen hem onder hunne hoede namen en hem aan boord van zijn schip ge leidden. Men moet wel aannemen, dat men hier te doen heeft met iemand, die in zijn geestvermogens gekrenkt is. Omtrent het gebeurde op Zondag avond te Ravenswaay, gem. Mauvik, (zie ons vorig no.) wordt nader uit Tiel gemeld De beide jongelieden verlieten in gezelschap van een lossen arbeider van W. van Ommeren, Van Venlo genaamd, het café, waarin zij gezamenlijk ver toefd hadden. Op den dijk kregen v. O. en v. W. twist, waarop v. Venlo, bang voor den driftigen v. W., het hazenpad koos; v. O. moet daarop, na eerst met een stok door v. W. op het hoofd ge slagen te zijn, door dezen van den dijk in een daarnaast loopende kil zijn ge worpen en ondergehouden, naar men uit de indrukken op de plaats der mis- daad meent te moeten opmaken. Het gerucht der worsteling werd door Van Venlo in het dorp verbreid en 's mor gens vond men het lijk van v. O. j Verschillende geruchten wijzen er op, dat eene oude veete de aanleiding tot den twist was. De dader is te Tiel in voorloopige hechtenis gesteld. Dat is de heele historie. Het pak heeft lukt de beide individuen te arresteeren, hij geleend en ééns aangetrokken om welke deze moord met diefstal hebben ,]en Indischen vorst pleizier te doen en bedreven. j om zjjn belofte te houden. De daders zijn beide Duitschers, zekere j jets is er", voegde Van Kol er bij, Paul H., 23 jaar, en J. J. W. 24 jaar mjj iee(j doet. De ïadjah liet in oud. Terwijl H. op den uitkijk had ge- j zjjn woning, waaruit alles was wegge- Een treinpoetser der Staatsspoorwegen heeft Dinsdag bij aankomst te Zwolle van den trein, die te 1.30 uit Oldenzaal was vertrokken, in een dames coupé 2de klasse onder een bank gevonden een kinderlijkje van het vrouwelijk ge slacht, gewikkeld in een bruin papier. Het lijkje is op het politiebureau te Zwolle gedeponeerd. HMiiHtMclHk \i<»uws. sleept, dat portret alleen achter. Dit getuigt, dat er wrok was in zijn hart, wantrouwen misschien tegenover den blanken man, die ook al hem had misleid. staan, had W. het meisje geworgd en den diefstal gepleegd, waarna beiden het geld onderling deelden. Volgens de Temps heeft de Duitsche Keizer in eene particuxiere bijeenkomst verklaard Ik wil geen oorlog, daar ik j Donderdagochtend is op het terrein dien in strijd acht met mijn plicht van de in aanbouw zijnde electrische tegenover God en mijn volk. De han- centrale aan de Schiehaven te Rotter- delingen van Delcassé hebben mij ver- dam een plaat, die 2000 kilogram weegt, bitterd, maar ik breng hulde aan den bij het ophijschen losgeschoten uit een takt en oprechtheid van Rouvier. Ik j ijzeren klem. De plaat raakte den 42- zal niets doen om moeielijkheden te jarigen werkman C. van Tilburg, uit scheppen en heb dan ook aan Tatten-i Woudrichem, die daardoor van een oa- bach lastgevingen verstrekt, die zoo geveer 7 meter hooge stelling viel en verzoenend mogelijk zijn. met het hoofd op ijzeren binten te- recht kwam. De man kreeg een sche- Als men berichten uit Zwitserland delbreuk en bleef op de plaats dooi. mag gelooven, zijner op het oogenblik Het lijk is naar de loods voor drenke- in het Kanton Freiburg en andere stre- üngen in Crooswijk overgebracht, ken een aantal Duitsche officieren bezig met het aankoopen van alle beschik bare rijpaarden voor de Duitsche rui terij. Aan het station te Bulle, in Frei burg, zijn dezer dagen 350 paarden in Een der lezers van de „Geld." schrijft aan het blad: „Donderdagavond, 21 dezer, nog laat voor Duitsclil&nd bestemde wagons ge-1 °P Pad ^nde' wa3 ik ^TaUig jacjen ooggetuige van een doopplechtigheid I in de rivier de Waal, zoo ongeveer bij Koning Leopold morganatisch ge- de tweede krib. Het was 's avonds om- huwd? Zoo schijnt 't, volgens de streeks half elf, dat twee mannen, een „Réveil de Bruges". Reeds vóór twaalf vrouw en twee kinderen aldaar gedoopt maanden schijnt 't huwelijk te zijn ge- werden, door geheel onder water ge sloten in de kapel te Laeken. Madame dompeld te worden. Er waren verschil- Leopold heet oorspronkelijk mejuffrouw iende getuigen bij. Naar ik later ver- Lacroix, en werd door koning Leopold nomen heb, waren het allen Mormonen, tot barones Vaughan verheven. Aangezien ik er niets van in de courant WOUDRICHEM. Door stemgerechtigde leden der Herv. Kerk alhier, is metgroote meerderheid van stemmen, tot lid van het college van notabelen gekozen, de heer P. Verhagen. Dinsdagavond gaf de gemengde zang- vereeniging „Excelsior" op den Oudendijk, onder directie van den heer S. A. Otto, voor een stampvolle zaal een uitvoering, die in alle opzichten goed geslaagd kan heeten. De verschillende zangnummers als ook eenige voordrachten werden flink ten uit voer gebracht, de Solo's werden eveneens hartelijk toegejuicht. Een volgende uitvoe ring wordt nu reeds met verlangen tege moet gezien. Niettegenstaande de meer dan volle zaal liep alles in de beste orde af, en ging het publiek onder het zingen van het „Wien Neerlandsch bloed" uit een. NIEUWENDIJK, 29 Dec. Het concert gegeven door de muziekvereeniging „-Cres cendo" alhier, was ditmaal zeer druk be zocht, zoo zelfs dat velen zich met een staanplaats moesten vergenoegen. Wat de fanfare ons gaf, getuigde van flinke studie, ook de voordrachten werden keurig uitgevoerd. Jammer dat het geluid der gramaphoon de meeste niet bereikte, wegens het verbreken der stilte door menig een veroorzaakt. Het zoontje van N. v. A. alhier, viel in de bleeksluis tusschen de motorboot en de schoeiïng. Gelukkig werd het onge val terstond door den dekknecht Frans Kooiman ontdekt, en wist hij het reeds gezonken ventje van een wissen dood te redden. VEEN. Dinsdagavond j.L gaf de zang- vereeniging „Excelsior" directeur de heer H. M. Verbeek hare gewone j aarlij ksche uitvoering. De zaal was flink bezet, het overtrof de verwachting. Alles liep goed van stapel. Vooral vielen zeer in den smaak van de zangnummers: „Ga niet alleen", „Het hutje bij de zee" en „Kerstzang"van de voordrachten en samenspraken„Beeld spraak" en „Agent en koopman". 't Is een recht gezellig avondje geweest Wij hopen dat de vereeniging het a.s. jaar maar vlijtig zal studeeren, om ons bij een volgende gelegenheid de blijken van hun ernstige studie te laten hooren, waardoor ze zeker de waardeering van het publiek geniet. Donderdagavond gaf de fanfare „Wilhelmina", directeur de heer T. Jonker, hare gewone winteruitvoering. De versie ring, die was aangebracht, was smaakvol en gaf aan het talrijk opgekomen publiek een feestelijken en aangenamen indruk. De nummers gaven blijk van flinke studie, zoodat directeur en leden een woord van lof niet mag worden onthouden. Hoewel beoefening der toonkunst hoofd zaak is, is het toch niet onaardig om ter afwisseling eens eenige humoristische en gepaste samenspraken en voordrachten te laten hooren, waarom wij „Wilhelmina" raden daar voortaan een beetje meer zorg aan te besteden, opdat zij in vervolg van tijd het publiek een nog genoegelijker avondje zullen kunnen geven. WIJK, 27 Dec. 1905. Hedenavond gaf het fanfarecorps „Oefening en Uitspan ning" alhier zijn tweede uitvoering, onder leiding van den heer T. Jonker. En de vereeniging, èn de directeur, wien zeker voor een niet gering deel het succes van dezen avond toekomt, hebben eer van hun werk, want al bestaat de fanfare nog pas een jaar, wat ze ons te hooren gaf, deed blijken van ernstige studie en degelijke leiding. Meermalen gaf het publiek, dat in grooten getale was opgekomen, luide bijvals betuigingen, waartoe zeker de luimige voor drachten, die in afwisseling'met de muziek nummers werden gegeven, het hare hebben bijgedragen. Voorzeker, het fanfarecorps heeft zich, zoowel in als buiten de gemeente, in één avond een goeden naam verworven, want niet één uit het publiek, dat zich zeer ordelijk heeft gedragen, keerde onvoldaan huiswaarts. We hopen dan ook, dat binnen niet te langen tijd de vereeniging ons een even aangenamen avond moge verschaffen. IIEKljlUlV IKim. Burgemeester en Wethouders van Heus- den brengen ter openbare kennis, dat de afgekondigde verordeningen regelende de heffing over het gebruik van aanlegplaatsen, gedurende drie maanden ter secretarie der gemeente voor een ieder ter lezing zijn nedergelegd en tegen betaling der kosten ad f 0,20 in afdruk verkrijgbaar zijn. Heusden, den 29 December 1905. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De SecretarisDe Burgemeester, H. J. VAN EGGELEN. HONCOOP. Burgemeester en Wethouders der Ge- meete Heusden brengen ter openbare ken nis, dat het verzoek van Arn. van Dijk om in het perceel, kadastraal bekend in sectie A, No. 74, eene bewaarplaats van buskruit tot een maximum van 25 K.G. te mogen oprichten, door hen voorwaar delijk is toegestaan. Heusden, den 28 December 1905. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Secretaris, De Burgemeester, H. J. VAN EGGELEN. HONCOOP. 4dirr(enffëu. gevestigd te 's-GRAVENHAGE. Aan deze Maatschappij, zoowel als aan haren Agent, den heer K. van den Berg te Heusden, betuig ik mijn welgemeenden dank voor de prompte uitbetaling, inzake mijn gestorven paard en rund, en beveel die Maatschappij aan H. H. Paarden- en Veehouders ten zeerste aan. C. v. d. KOLK. Als erfgenaam van den heer C. A. ROOMER Szn., verklaart de ondergeteekende, dat door hem is gedeponeerd bij den heer H. PRINS, kassier alhier, eene som van f 3000, welk bedrag door genoemden Heer Roomer is ontvangen bij gelegenheid van de ont eigening van een gedeelte van den Schut ters waard. De renten daarvan komen ten voordeele der Ned. Herv. Kerk alhier. Heusden. v. EVERDINGEN. te geven door de uit DRUNEN, in de zaal „CONCORDIA" van den heer H. VAN DEN BERG, te HEUSDEN, Aanvang 7 uur. Entrée le rang 50 cent. 2e 25 HET BESTUUR. Haven, WAALWIJK. XJzerwaren en B-uislgoudeL artikelen. Zeer concurreerend adres voor Heeren AAMiEflERS en TDDIERLIEDEA STEEDS GROOTE VOORRAAD Stalen Balken, Dakgoten, Dak- en Stalramen, enz., enz. Prima Gereedschappen. als: StroosnijdersWortelsnijders, Graanmolens, enz., worden 8 dagen op proef geleverd. Lage, doch beslist vaste prijzen. Vraagt Prijzen. Wed. VAAGS. Handel in Commestibles, Bericht dat hij heeft ontvangen alle soorten Nieuwe Groenten in blik., Snijboontjes, Spersieboontjes, Doperwten, Spinazie, Tuinboonen, Kropsla, Andijvie, Postelein, Worteltjes, Slierasperges, Stoof- asperges, en ioepgroen ten, Londondèrysoep, Schildpadsoep, Juliène- soep en Erwtensoep. Alle soorten «lam. Truffels en Schampignons. tlember. Annanas, Perziken, Abrikozen in bus. Verder: Zalm, Sardine, Lunchtong, An sjovis, Paling en Garnalen in Gelei. IIag«i's. Nieuwe witue en bruine Hoonen, Erwten, Spliterwten, Capuefj ners. Vraagt AMANDELTJES-PUDDING. C.ROII1IAM. fBandel in: gebluscht en ongebluscht. Majolikategels i voor wandbekleqding enz. Beschilderde Tab Ie au tegels in lijst. wiel een hagelnieuw prachtig mooi, geheel van de nieuwste ver beteringen, met alle apparaten en 8 jaar schriftelijke garantie voor 22 gulden, ook op 50 ct. per week, gratis onderricht ook in het modern borduren, bij Hoogstraat 98, Kttotterdai.., Oude machines worden [ingeruild. Speciale inrichting voor reparatie. TILBdRk. Levert met succes snelloopende volgens de nieuwste constructie. Reparat ën en levering van ^Ballen, Baken, Queuën enz. spoedig en tot de minste prijzen. Inrichtingen, welke gevaar, schade «f hinder kunnen veroorzaken. Doeveren, 27 December 1905. Hoogachtend, Aanbevelend, Alles eerste kwaliteit en scherp concurreerende prijzen. Amsterdam, 's-Gravenhage, Dordrecht, Culemborg en Tiel. Vraag teekeningen en prijsopgaaf.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1905 | | pagina 2