sche troepen, met inbegrip van de ko zakken, hebben zich aangesloten bij de Noord-Kaukazische republiek. Te Petersburg is uit Oefa van parti culiere zijde bericht ontvangen dat de gouverneur ernstig gewond is door drie pistoolschoten. De dader van den aan slag is in hechtenis genomen. In Radof is Donderdag in het middel punt der stad naar het hoofd der politie, die in gezelschap zijner vrouw was, een bom geslingerdbeiden werden zwaar gewond, de vrouw is aan hare wonden gestorven. Ook eenige voorbijgangers werden gewond. Uit Witau wordt gemeld, dat een regiment infanterie met artillerie naar Goldingen gezonden is, dat reeds sedert twee weken in handen der opstande lingen is. Zeemilitie- Burgemeester en Wethouders der Ge meente Heusden brengen, ter voldoening aan art. 138 der Militiewet 1901, bij deze ter kennis van wie het aangaat, dat de lotelingen voor de lichting der nationale militie van 1906 die voor volledige oefening bij de militie te land zouden moeten wor den ingelijfd, een der na te melden beroe pen uitoefenen en verlangen bij de Zee militie te dienen, worden uitgenoodigd zich voor 1 Februari eerstkomende, bij hen, Burgemeester en Wethouders, aan tie mel den of te doen opgeven ter Gemeente secretarie te Heusdentot welke aanmel ding of opgave eiken werkdag, van 10 uur voormiddag tot 12£ uur namiddag, te dier plaatse gelegenheid zal zijn. De aandacht van de lotelingen wordt gevestigd op art. 116 dei Militiewet 1901, luidende als volgt: „De bij de militie te land ingelijfden worden niet tot het aangaan van eene ver bintenis voor de buitenlandsche zeevaart toegelaten, zonder schriftelijke toestemming vanwege Onzen Minister van Oorlog. Die toestemming wordt in gewone tijden niet geweigerd aan de lotelingen, die reeds vóór hunne inlijving bij de militie hun beroep van de buitenlandsche zeevaart maakten en die zich overeenkomstig art. 138 voor de zeemilitie hebben aangeboden, doch daarbij niet hebben kunnen worden aangenomen." Heusden, den 5 Januari 1906. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Secretaris, De Burgemeester, H. J. VAN EGGELEN. HONCOOP. PliutUclfik HEUSDEN 6 Januari. Dinsdag 2 dezer trad voor de Nuts afdee- ling „Heusden" op de heer Albert Vogel met „Koning Svend". Hij was er ten derdenmale, want 't Nut weet de eer van zijn optreden te waardee- ren. 't Nut slaagt dezen winter inderdaad uitmuntend in de keuze van eersten rang sprekers en daarvoor zijn we 't dankbaar 't zijn er je avonden: Albert Vogel, met recht geplaatst in de voorste rij der Neder- landsche declamators, opgewassen tegen de zware eischen, die 't zeggen van een drama stelt, heeft de hoorders opnieuw verbaasd door zijn machtig talent om ziel, om actie te leggen in de taal der personen, die hij ten tooneele voert. Of op de volkomenheid van het mooie werk van den heer van de Wal valt af te dingen, wij laten het onbeoordeeld „la critique est aisée dat het hoog-dra- matische momenten als in Koning Oedipus mist, zij toegegeven, maar 't vond in den heer Vogel een vertolker, die 't hoogheid leent voor 't auditorium. En zoo volgden we dan aandachtig de gebeurtenissen in 't oude Denemarken, van buiten bestookt door de roofzuchtige Wen den en Slaven, naar binnen verzwakt door vleten tusschen de afstammelingen der ver schillende konings-geslachten. Koning Svend, wiens vader Edmund verraderlijk gedood was, vol geestdrift om de kracht en eenheid van 't rijk te herstellen, vermag niet, den boozen geest te ketenen, noch het rijk op te heffen uit de verzwakking, waar toe naijver van den valschen Knud en diens helper, zijn zwager Waldemar het gedoemd houden. En 't is dan ook in het teeken van 't zegevierend kwaad, dat Svend als offer valt, waarna Waldemar koning wordt. Hoe genoten we van de uitbeelding der verschillende karakters vooral Knud was mooi getypeerd een uitbeelding, ge- kuischt door de nimmer falende stemwis seling van den voordrager, gekuischt nu eens door een enkel gebaar, een vluchtige grime, dan weer door een teekenenden stand of robuste houding, maar overal artistiek, steunend de opvatting van den oningewij de. Want dat zij niet uit het oog verloren: het volgen van een gezegd drama is ook een heel werk, dies zijn we den heer Vogel dankbaar, dat hij alsnog vasthoudt aan zijn opvatting, als declamator de actie niet ten eenenmale te willen vermijden. Daardoor toch erlangden de figuren, ons te trekken binnen den kreits der voorvallen, zoodat de intrige den hoorder niet loslaat. De heer Vogel zal ettelijke malen ervaren hebben, dat het publiek onder zijn invloed blijft, de uren door. Dat kan alleen een man bereiken, die een bijzonder vermogen vaa voorstellen aan een groot talent van zeggen paart. Zoo'n man is de heer Vogel. Het Bestuur van den Bond van Hengstenhouders in de provincie Noord- Brabant heeft de werkzaamheden der be stuursleden op nieuw verdeeld en wel in voege als voorheen: voorzitter de heer J. Oerlemans; onder-voorzitter de heer A. J. Vlamings; penningmeester de heer A. C. Mattheussenssecretaris de heer J. G. Nol len en gewoon lid de heer W. van den Langenberg. WERKENDAM. Woensdag a.s. hoopt in de bewaarschool des namiddags op te treden de WelEerw. heer Geers, predikant te Scheveningen. Alhier doet zich een geval van rood vonk voor. Deskundigen beweren dat deze ziekte zeer besmettelijk is. Woensdag a.s. hoopt de Maatschappij tot Nut van 't Algemeen eene gewone ver gadering te houden, waarin zullen optreden de Heer en Mej. Lulofs. Woegsdagavond 1.1. liep, wegens slecht gezicht, B. de Koning, tusschen de sluis en de brug over de Haven, te water en bezeerde zich bij zijn val deerlijk. Met behulp van voorbijkomenden was de ver ongelukte vrij spoedig weer op den wal. Donderdag 1.1. vergaderde de Werk- liedenvereeniging „Eendracht" alhier, ten herberge van Mej. de Wed. A. Wink. Aan- w.ezig waren vele (90) leden. De voorz. opende de vergadering, heette allen welkom, hoopte dat het dit jaar den leden allen zou mogen welgaan, dat er weinig zieken zou den mogen komen en dat men dit jaar met een batig slot zou mogen besluiten. Bij 't overzicht over 't afgeloopen jaar, wees de voorz. er op, dat er wel een te kort was, doch nog klein in vergelijking van dat, wat er te kor£ was in de eerste 3 maanden, die voor de vereeniging zeer nadeelig waren geweest. Hij kon tevens mededeelen, dat Hulpbetoon f 100 aan de vereeniging had geschonken overtuigd van het groote nut dat deze vereeniging afwerpt en ten bewijze dat ook Hulpbetoon belang in haar stelt. Hij spoorde verder de leden aan hun plichten jegens de vereeniging getrouw te betrachten en dat niemand geld van de vereeniging zou willen trekken, dat hem niet rechtens zou toekomen, terwijl hij hoopte, dat de bond zou bloeien, dat de daad van Hulpbetoon (welke vereeni ging dank verschuldigd is) een spoorslag zou mogen zijn voor anderen om ook steun te verleenen. Ten slotte moest hij tot zijn leedwezen mededeelen, dat de leden C. van Driel, A. Holster en D. de Keijzer der vereeniging door den dood waren ontvallen en dat als nieuwe leden waren toegetreden F. J. Does burg en J. C. van der Stelt. Hierna werden door den secretaris de notulen gelezen en onveranderd goedgekeurd, waarna de penn. rekening en verantwoording deed. Uit diens verslag bleek, dat in de afgeloopen drie maanden waren ontvangen f 417.70 en uit gegeven f 356,15 zoodat er een batig slot was. groot f 61,55. In het afgeloopen jaar was uitgegeven f 2007,13 en ontvangen f 1929,39, zoodat er een nadeelig slot was, groot f 77.74. 1 Januari 1906 was bij den penn. in kas f 109,9Het Reservefonds was groot f973,74 terwijl het kapitaal bedroeg f 962,22, zoo- de vereeniging totaal bezat f 2046,92. De leden Arnoldus Visser, Hendrik van Zanten en Joost den Haan zagen de rekening na en bedankten den penn. bij monde van Van Santen voor de goede boekhouding. Vervolgens werd overgegaan tot het ver kiezen van drie bestuursleden, nadat de voorz. de aftredende leden Slagmolen en van den Heuvel had bedankt voor hun trouwe plichtsbetrachting in hunne diverse functiën, waarna het bestuurslid Dekker den voorz., namens het bestuur en voor zeker ook als tolk der leden bedankte, voor diens goede leiding der vergaderingen en behartiging der belangen der vereeniging. Het lid W. C. Visser wenschte de aftre dende leden bij acclamatie te herkiezen, doch de voorz. zei, dat zulks het reglement niet toeliet, waarna tot stemming werd overgegaan. De uitslag dezer stemmingen was, dat herkozen werden de heeren F. van Varik (pres.), C. Sla molen (penn.) en G. v. Heuvel (comm.) respectievelijk met 81, 84 en 61 stemmen, terwijl de overige stem men over verschillenden waren verdeeld. De herbenoemden namen hun herbenoe ming aan, waarna de vergadering door den voorz. met een woord van dank werd ge sloten. Donderdag a.s. hoopt de landbouw- vereeniging „Werkendam en Omstreken" des nam. te 61 uur te vergaderen. Op het convocatiebiljet staan als punten van be handeling: lo. Huishoudelijke zaken en 2o. Lezing van den Rijkslandbouwleeraar, den heer H. E. Huizinga, te Breda, over het onderwerp: „Bemesting in het alge meen en van grasland in 't bijzonder." SLEEUWIJK. Predikbeurten op a.s. Zondag: Ned. Herv. kerk (voor- en nam.) ds. Visch. Gedurende de maand December is aan het hulppostkantoor in de rijkspost spaarbank ingelegd f 873.32 door 55 in leggers. WIJK. Ook in onze gemeente begint de tijdgeest door te dringen. Voor de eerste maal wordt hier eene stoominrichting daar- gesteld en wel door den broodbakker B. van Wijk, die aan zijne zaak gaat verbin den een stoom-graanmolen en eene machi nale brood bakkerijMen behoeft dus in de toekomst niet afhankelijk te zijn van den wind. Ook bij het stilste weder zal voortaan het graan worden gemalen. Nadat de konijnen diefstallen in deze gemeente een poosje tot het verleden be hoorden, begint men weer lust in zoo'n boutje te krijgen, want dezer dagen zijn weer op drie plaatsen die beestjes ontvreemd. NIEUWENDIJK. Tot onderwijzer aan de Chr. school alhier is benoemd de heer J. Kolff, thans als zoodanig werkzaam aan een bijz. school te Rotterdam. Mej. Arkema Heuzeveld alhier is benoemd tot onderwijzeres in de nuttige handwerken aan de Chr. school te Nieuwer- kerk (Zeeland). HEERE WAAR DEN. Door den heer Lodder, architect te Zaltbommel, werd na mens zijn principaal, den heer Koster al hier, aanbesteed een villa, waarvoor de ingekomen inschrijvingsbiljetten waren als volgt Van Beurde te Rossum, voor f 5335 Van Eek te Waardenburg, 5144 Van Baart te Zaltbommel, 4900 G. van Bockel en A. van Eek te Kerkdriel en Gameren, voor 4883 F. van Willigen en W. Verkuijl te Bruchen en Gameren, voor 4745 GIESSEN. Bij de Geref. gem. alhier zijn herkozen: tot kerkvoogd C. de Koek, tot ouderling J. in 't Velt en tot diaken J. Biesheuvel. HEDEL, 3 Jan. Hedenavond omstreeks vijf uur had hier het volgende ongeval plaats. Een Renardtrein, komende uit de richting Zalt-Bommel, reed, inplaats van den Rijksweg te volgen, een andere straat in. Toen de bestuurder de vergissing be merkte en stopte, kwam een wagen achterop rijden. Door het geraas, dat de machine maakte, schrikte het paard en sloeg op hol. De voerman tuimelde van den wagen en verwonde zich aan het hoofd. Bij de schuur, behoorende bij het Rijksveerhuis, raakte de wagen den muur en brakeD de strengen. Vervolgens rende het paard den Molendijk op, liep de afsluitboomen van de Molen- werf stuk en rolde een eind verder van den dijk. Het dier heeft zich ernstig bezeerd, vooral aan de pooten, zoodat direct de hulp van den Rijksveearts moest worden inge roepen. BRAKEL. Ook hier is verandering ge komen in het huis aan huis Nieuwjaar- wensschen door de behoeftigen in de ge meente op Nieuwjaarsdag. Door eene commissie onder voorzitter schap van den heer burgemeester, die daarvoor de benoodigde gelden ingezameld had, werd op Nieuwjaarsdag eene uitdee- ling gehouden van steenkolen, dekens, linnengoed en geld, waarmede de bedeelden welvoldaan huiswaarts keerden. Eenige van de met aardsche goederen gezegende inge. zetenen konden zich niet met het doel der commissie vereenigen, doch zouden zelf bedeelen, wat naar men hoopt dan ook in ruime mate zal hebben plaats gehad, zoo dat dan de minderbedeelden zeker een extra goeden Nieuwjaarsdag zullen hebben gehad. ANDEL. Dinsdag 10 Januari zal alhier in de Ger. Kerk, des avonds om half zeven, voor de Jongelingsvereeniging „Vreest God, eert den Koning", spreken de Weleerw. heer Los uit Hilversum. Tot onderwerp is gekozen: Bondsidee en karaktervorming. Tot sluisknecht alhier werd benoemd D. Verdoorn uit Heesbeen. In het afgeloopen kwartaal werden door het rijkstelephoonkantoor 237 tele grammen behandeld. Het knechtje van v. S. alhier, een gerepareerde fiets thuisbrengenda, had het ongeluk er mede te vallen en zoodanig terecht te komen, dat de arm gebroken bleek, en dus geneeskundige hulp noodig was. Gedurende het afgeloopen jaar werd op het hulpkantoor ten behoeve der rijks postspaarbank ingelegd eene som van 2681.45 gulden, verdeeld over 166 inlagen en werden 17 nieuwe boekjes uitgereikt. VERSLAG der Raadszitting van de gemeen te Woudrichem, op Vrijdag 29 December 1905. De Voorzitter opent de vergadering en wijst er op, dat deze vergadering wel de laatste zal zijn in dit jaar; en waar er in 't afgeloopen jaar veel is kunnen gedaan worden, hoopt hg, dat er ook in deze zit ting met vrucht zal kunnen gewerkt wor den, de belangen der gemeente hoog te houden en te bevorderen. Spreker zegt verder, dat hij, die voor de belangen van anderen werkt, daarop des Hoogsten Zegen zal ontvangen. Hierna worden de notulen gelezen en goedgekeurd. toelichting betreffende de bijdrage uit de gemeentekas aan het z.g. visschersgenoot- schap voor het visschersvolk. De Voorzitter zegt dat in de stukken hierop betreffende, sprake is van vischwa- ter, gelegen onder de gem. Sleeuwijk. en vermeent dat het ook gelegen is onder Werkendam, en wil dus lezenonder Sleeu wijk en Werkendam. De heer Kole maakt hierop aanmerking en wil dat woord er niet bij geflanst heb ben. De heer Roomer zegt, dat uit opmetin gen vroeger door hem gedaan, wel degelijk is gebleken dat het water onder Werken dam gelegen is. De heer Wiercx wil liever lezen onder De Werken. De Voorzitter wil de zaak echter afhan delen en waar er bezwaren bestaan tegen een andere lezing, stelt hij voor het maar te laten zooals het is; de wijziging en inlichtingen zullen dus aan Ged. Staten worden overlegd; waartoe de vergadering conform besloot. De heer Wiercx verkreeg nu het woord en spreekt zijne bevreemding uit dat het in eene vorige vergadering genomen be sluit, waarbij de benoeming van een secre taris in de maand December is bepaald, thans niet op het convocatie-biljet voor komt. Hij teekent protest aan tegen deze handeling en wil dus directe uitvoering van dit besluit. De Voorzitter zegtik heb in de kronie ken gewichtige stukken gevonden, waaruit mij gebleken is, dat de heer Kingmans vroeger een eervol ontslag is verleend bij het onderwijs, wegens lichaamsgebreken. Of die nu wel secretaris zoude kunnen worden is een vraag die ik aan Ged. Staten heb medegedeeld, en het is in afwachting van een antwoord op dat schrijven, dat ik gewacht heb, de bonoeming op het convo catie-biljet te plaatsen. De heer Wiercx meent een andere reden te mogen geloven, en zegt dat deze hem zeer gezocht voorkomt, en gevoelt zich ge drongen te eischen dat de Raad de be noeming nog heden zal doen. De heer Kole zegt: het heeft mijne ver wondering getroffen, dat eerst op 23 Dec. de Voorzitter zijn schrijven gericht heeft aan Ged. Staten, daar de Raad toch be sloten had op half December de benoeming te doen geschieden. Als een Ambtenaar gepensioneerd is, kan hij toch weer be noemd worden. Vroeger, zegt spr., is de heer Roomer als brievenbesteller gepensio neerd en later is hij architect geworden. De Voorzitter zegt, dat een secretaris, die ziekte of gebreken heeft, niet is in het algemeen belang en dat dus de verdaging der benoeming geen bezwaar kan zijn. De heer Wiercx zegt, dat de wellevend heid het medebracht te zeggen, waarom de benoeming niet op de agenda staat. De heer Kole merkt op, nog geen ant woord te hebben op zijn vraag waarom de Voorzitter eerst op 23 December geschre ven heeft; ook al is het geval dat de heer Kingmans gepensioneerd is, iemand kan toch genezen, en als dat niet het geval was, dan had het Dag. Bestuur hem niet op de voordracht geplaatst, dus is dat maar een vondje van U. De Voorzitter: Het staat U vrij dit te meenen, ik heb gemeend Ged. Staten in deze te moeten vragen om inlichtingen; er is toch geen bezwaar om de benoeming eene maand uit te stellen, het zoude kun nen voeren tot meerder waardeeren van den heer Kingmans. Wanneer ik iets weten wil, dan moet ik in de kronieken zoeken, het eene vind ik heden, het andere morgen. De heer Kole: Het geeft mij alles het bewijs, dat U de benoeming wilt rekken. De heer Roomer vraagt, wat zit er toch voor bezwaar in om uit te stellen. De heer Kole zegt dat men den secretaris toch kan ontslaan, als de benoemde ge breken heeft. De Voorzitter merkt op, dat het ontslag en pensioen van den heer Kingmans hem wel bekend was, maar eerst na het lezen der correspondentie dies betreffende, zijne bezwaren bij Ged. Staten ingediend heeft. Nu is alles wat gezegd kan worden, „U hebt dit wat laat gedaan", goeddoch om dat het niet aangenaam is art. 70 all. 2 der gemeentewet toe te passen, zal een goed advies van Ged. Staten zooveel te beter zijn voor den heer Kingmans. Na een verder onverkwikkelijk debat wordt het voorstel Wiercx, om de benoe ming in deze zitting af te handelen, aan genomen. De Voorzitter zegt nu na de benoeming zich het recht voor te behouden art. 70 all. 2 der gemeentewet toe te passen. Voor kennisgeving aangenomen de be palingen van Ged. Staten, betreffende de presentiegelden. Eene nota van den heer Kalkman voor werkzaamheden als gemachtigde van den Raad, werd conform verklaard, waarvoor mandaat zal worden afgegeven. Verslag kasopneming, waaruit bleek, dat er 73 cent in kas was. De voorzitter stelt voor bij een bank instelling f 1000 kasgeld op te nemen, om dat de uitbetalingen bij het onderwijs niet op tijd hebben kunnen plaats hebben. Zonder hoofdelijke stemming wordt daartoe besloten. Hierna wordt voorgelezen de instructie voor den secretaris der gemeente. Na eenige bespreking wordt de vaststelling dezer, alsmede die voor den gem.-ontvanger, tot een volgende vergadering verdaagd. Hierna wordt door den voorzitter een schrijven voorgelezen van den heer Van Everdingen te Werkendam (afd. Domeinen), waarin, gelet op een adres van Woudri- chemsche visschers, over beweerde schade, ontstaan door de afsluiting der Maas, wordt medegedeeld, dat de staat bereid is eene overeenkomst aan te gaan, voor een gedeelte vischwater op de Nieuwe Maas, gelegen 100 M. boven de brug te Heusden tot aan de grens der gemeente Ammerzoden. De voorz. wijst op de gewichtige wijze van voorstellen en bepalingen, in het schrij ven vervat, en wil eerst een grondig onder zoek instellen en den Raad in de gelegen heid stellen na te gaan, in hoeverre er bezwaren bestaan voor de gemeente om een en ander aan te nemen, waarmede de Raad genoegen neemt. Alsnu komt aan de orde de benoeming van eenen secretaris, en wordt met 5 st. voor en 1 blanco gekozen de heer J. L. G. Kingmans. Hierna wordt de vergadering gesloten. iiiimenlaiid. Blijkens een bij het departement van koloniën ontvangen telegram van den gouverneur-generaal van Ned.-Indië, heeft Tememggoeng La was, een berucht bendehoofd in de midden-doesoen, re sidentie Zuider- en Ooster-afdeeling van Borneo, zich onderworpen. De „N. R. Ct." teekend hierbij aan Wij herinneren er aan, dat Temeng- goeng Lawas de hand heeft gehad in schier alle vijandelijkheden, die tegen ons in de Midden-Doesoen zijn gepleegd. Als bendehoofd heeft men zijn naam nog al eens kunnen lezen. De onderwerping van Temenggoeng Lawas komt niet geheel onverwacht. In het kort verslag der residentie Zui der- en Oosterafdeeling van Borneo over de maand September stond reeds aan gegeven, dat in de Teweh-streek (Mid den-Doesoen) de rust was teruggekeerd, doordat de Temenggoengs Dj ad am, La was en Danom, van nagenoeg allen aanhang ontbloot, naar de bosschen tusschen de Teweh en de Montallat de vlucht moesten nemen, en dat pogin gen in het werk gesteld werden om hunne schuilplaatsen uit te vinden. Eerst ls dus de aanhang van Lawas door onze patrouilles verstrooid, daar na is hij met eenige rotgenooten ge vlucht, om ten slotte door onze nim mer stilzittende troepen zoo in het nauw te worden gebracht, dat hij het bij de Compeni nog maar beter vindt dan in de bosschen. Men schrijft uit Sliedrecht; De onlangs in uitzicht gestelde ver gadering van de Besturen der werklie- denvereeuiging Algemeen Belang en der Sliedrechtsche Patroonsvereeniging tot bespreking van de heuvels en meer in 't bijzonder van de keten, de ver blijven in de grienden, die o. m. bij de jongste begrootingsdebatten in de Kamer ter sprake zijn gekomen, heeft Zaterdag plaats gehad. Zij werd bijge woond door het Tweede Kamerlid, den heer De Klerk van Rotterdam, daar toe door beide vereenigingen uitgenoo digd. De Werkendamsche Vereeniging was verhinderd tegenwoordig te zijn. Achtereenvolgens kwamen in bespre king de volgende 3 punten: 1. Heu vels, grootte en hoogte; 2. keten en hoe deze er moeten uitzien; en 3. hoe is de toestand bij het rijk, voorname lijk bij kroon- en staatsdomeinen? De heer De Klerk gaf allereerst een kort verslag zijner bemoeiingen in deze in de Tweede Kamer en zette uiteen, dat ook hij meende, dat niet art. 1 der Woningwet, maar wel art. 49 al. 2, 3 en 4 van toepassing kan zijn. Omtrent punt 1 werd de wenschelijkheid der heuvels algemeen aangenomen en be paald, blijvende hoogte 3.25 M. boven A. P., grootte der oppervlakte 9 bij 7 M. voor elke 8 H A. griendland of 4- jarig hout, meerdere grootte per H.A. 7 M3. Punt 2: Hoe de keten er moeten uitzien, lokte een zeer warme discussie uit. Alle patroons en vele werklieden erkenden een goede keet van riet zeer voldoende, zelfs in vele gevallen beter dan een steenen huisje, zooals andere werklieden wenschten, nl. geheel rook vrij en zonder tocht. Het feit is er echter dat een goede keet door griend- werkers nog nooit is afgekeurd maar wel steenen huisjes, die zelfs nog niet lang geleden waren gebouwd. Aangezien men het over riet of steen niet eens kon worden, werd de beslis sing hierover aan stemming ouderwor pen. Uitslag is 7 tegen 7 en 2 blanco of buiten stemming. De heer De Klerk ontvouwt nu in een korte rede, dat, waar patroons en werklieden samen gaan, iets goeds moet tot stand komen. Hij heeft nu gehoord, de verschillende meeningen over verschillende toestan den, heeft gezien, dat bij vrije stem ming over rieten keten of steenen huisjes zich 2 stroomingen openbaren. Hij persoonlijk helt over tot steenen huisjes en adviseert daarop van beide vereenigingen twee leden af te vaardi gen ter persoonlijke bespreking bij den minister. Hiertoe wordt besloten en als afge vaardigden der Patroonsvereeniging aan gewezen de heeren A. P- Volker en C. Bot en tot plaatsvervangende leden de heeren H. deKluiverenT.de Waard, en van de werkliedenvereniging Alge meen Belang de heeren T. Nieuwpoort en A. Mijnster en als plaatsvervangende leden de heeren H. den Hartog en H. van Asperen. Steun zal gevraagd worden aan de afge vaardigden van Gorinchem, Sliedrecht, Zevenbergen, Dordrecht en Waalwijk. Ten slotte raadde de heer De Klerk aan, naar aanleiding van punt 3 zich in het bezit te stellen van een foto van a. Ingekomen stukken. Van Ged. Staten een schrijven tot onderzoek aangaande een wijziging der begrooting, alsmede nadere b. Van Ged. Staten aanmerkingen op de gemeentebegrooting. Na mededeeling en bespreking zal eene verbeterde opgaaf wor den ingezonden.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1906 | | pagina 2