NIEUWSBLAD ll ffl Mil NL PERU au AN O sin lil DE JONGrH Co., 's Bosch, Schapenmarkt B 362. - en üeeren-MemaOTn Eduard Schmeink, Chapellerie Moderne, ADRESBLAD Pink Pillen. xX- Zijden Fantasie- en Deukhoeden UilgCTer L. J. VEERMAN te Heusden. tweede blad zaterdag 6 jan. 1906. Peluche Hinderhoeden, Wollen Dameshoeden, etc. aanbevolen Firma's. BUITENLAND. Een hotelbediende uit de voorstad Rollingergrund heeft de zwarte pokken naar de stad Luxemburg overgebracht. Er zijn reeds vier menschen aan ge storven en een aantal liggen nog ziek. De bevolking is boos over de zorge loosheid van de overheid. De Duitsche handelsreiziger die te Toulon in hechtenis genomen was op vermoeden van spionnage, is weer op vrije voeten gesteld. De tegen hem in gebrachte beschuldiging berustte op een misverstand. in In een zoutgroeve nabij Sarari Hongarije had een instorting plaats, waarbij 30 arbeiders werden bedolven. Het reddingswerk werd terstond aan gevangen en reeds heeft men 20 lijken gevonden. Men vreest, dat ook de overige slachtoffers zijn omgekomen. De Frankfurter Zeitung verneemt uit Teheran, dat de toestand in Perzië ongerustheid wekt. Theologische stu denten en anderen houden betoogingen ten gunste van een grondwet. In de hoofdstad is de staat van beleg afge kondigd. Aardschokken zijn Woensdag gevoeld te Florence, Ferrara, Triest, in oostelijk Zwitserland enz. Vooral in Zwitserland, bijzonderlijk te Coire, waren ze vrij erg er is daar nog al schade teweeggebracht. In Hongarije zijn de toestanden alles behalve rooskleurig, 't Volk wordt hoe langer hoe meer opgewonden en de gisting begint zich hier en daar op rumoerige wijze te uiten. Een nieuwe burgemeester, Gustaf Kovacs, zou dezer dagen te Debreczin in functie zijn getreden. Aan het station wachtte een groote menigte op hem; om hem in te halen, zooals men hier op de dorpen een nieuwen burgemees ter doet? Niet bepaald. Het volk sleurde hem uit zijn waggon, beukte hem met stok ken, tot hij bloedde en sleepte hem op de straat, waar hij op een lijkwagen gegooid en door de stad gereden werd. Onderweg sloeg het gepeupel voort durend op hem losten slotte had hij twaalf wonden aan het hoofd, twee van zijn vingers waren afgekapt en zijn kleeren waren totaal verscheurd. De menigte dwong hem een verzoek om zijn ontslag te onderteekenen, waarna zij hem weer naar het station brachten en naar Boedapest terugzond. De regeering van Hongarije zal tegen de stad Debreczin ernstig optreden. Er zal "SiBBfeomnklijke commissaris be noemd wor<A$L^aM^dien noodig, met geweld van wapelf^^Hhn de bevolking op te treden. Na een tijdelijke kalmte hebben de opstandelingen in Jemen den veldtocht tegen de Turken hervat. De toestand der Turken is hachelijk. Uit Berlijn wordt gemeld: Aan het faillissement van baron v. Cramm, den Brunswijkschen gezant, moet de vrouw van baron v. Königs- warter, bekend Hannoveraansch finan cier en consul-generaal van Portugal te Hannover, de schuld hebbenDeze dame, die vroeger onder den tooneel- naam van Jolanda een gevierde tooneel- speelster was, had, naar het heet, om hare arme familie, van welke haar man niets wilde weten, voort te helpen, her haaldelijk bij Cramm, den lobbes van een huisvriend, leentjebuur gespeeld eu eindelijk ettelijke wissels in blanco van hem weten los te krijgen, die later, met bedragen van 100,000 mk. inge vuld, in het bezit van Hamburgsche bankiers kwamen. Tot nog toe heeft baron v. Königswarter niets gedaan om de zonden van zijne vrouw tegenover Cramm goed te maken, zoodat men fluisterend vraagt, of hijzelf op het oogenblix wel de middelen daartoe zou hebben. BINNENLAND. Men schrijft uit Sittard: Dinsdagavond had zekere M. in het naburige gehucht Lutterade een ketel met varkensvoeder op het vuur gezet en zich toen met zijn tienjarig zoontje (M. is weduwnaar) in een naburig ver trekje te bed gelegd. Woensdagochtend vond men den man bewusteloos en het kind dood in bed liggen, gevolg van kolendamp. Dank zij de spoedig ingeroepen ge neeskundige hulp is M. in zoover her steld, dat men hein nog in 't leven denkt te houden. Aan de L. K. wordt uit Vaals ge schreven: Zooals bekend, zijn de speel kaarten in Duitschland voorzien van eeu Ryksmerk. Zelfs durft men aldaar met geen andere kaarten spelen, dan die, welke voorzien zijn van bovenge noemd merk. Voor eenigen tijd nu kwam een burgemeester uit een der noordelijke provinciën met den Hol- landschen trein alhier aan. Hij werd dadelijk door Duitsche ambtenaren staande gehouden, met de vraag, of hij niets aan te geven had. Ten volle be wust van zijne onschuld, keerde hij dadelijk de zakken van broek en jas om, met het ongelukkig gevolg dat er een spel kaarten te voorschijn kwam, en wel nog ongestempeld. Dadelijk werd hiervan procesverbaal opgemaakt, en moest de burgemeester zelfs een be drag van 50 mark storten als borg stelling om zijn reis te kunnen her vatten. Woensdag is op bevel van den bur gemeester te Wildervank een in aan bouw zijnd huis, waarvan de muren reeds een voldoende hoogte hadden, af gebroken. De eigenaar had voor den bouw de noodige goedkeuring van het dag. bestuur niet gevraagd en op eigen houtje laten bouwen. Den laatsten tijd moet hij echter herhaaldelijk gewaar schuwd zijn, doch zonder gevolg. De Rotterdamsche politie heeft pro ces-verbaal opgemaakt tegen den zoo- genaamden waterdokter H., wonende op den West-Varkenoordschen weg al daar, wegens het verstrekken van ge neesmiddelen, waartoe hij niet bevoegd is. Eenigen tijd geleden hebben wij ge meld dat gearresteerd was de vrijer van de dienstbode te Breda, die zich ver leden jaar in het Wilhelminapark ver dronk, omdat zij door de herhaalde verhooren der marechaussee vreesde, dat men haar verdacht schuldig te zijn aan den diefstal in het huis van haar meesteres. Thans vernemen we, dat de arrestant bekend heeft inderdaad den diefstal gepleegd te hebben. In een gezin te Middelburg heeft zich dezer dagen een ernstig geval van kolendampvergiftiging voorgedaan, dat evenwel nog een gelukkigen afloop had. Door de in de slaapkamer brandende vulkachel waren 's nachts bedwelmen de gassen ontwikkeld, zoodat, toen de dienstbode 's morgens het echtpaar wekken wilde, zij geen antwoord ont ving. Eerst baarde dit geen ongerust heid, maar toen langen tijd alles stil bleef, ontsloot men de deur en vond man en yrouw bewusteloos op bed lig gen. Het openzetten der ramen en dade lijk inroepen van geneeskundige hulp hebben het dreigend gevaar van ver stikking afgewend. Ware men echter een uur later te hulp gekomen, dan zouden de gevolgen onherstelbaar zij geweest. Blijkens kennisgeving van den bur gemeester van Rotterdam heeft zich aldaar in de vorige week bij een kind een geval van epidemische hersenvlies- ruggemergsontsteking voorgedaan, waar aan dat kind is overleden. l it ons Parlement. XL Ongeveer in gelijken geest sprak de heer Van Houten, die vond dat men den inlan der niet maar gestadig moest steunen, maar dat men zijn zelfstandigheid moest prikkelen en de ontwikkeling van den Javaan zijn eigen werk behoort te zijn. Ook de Minister was het met dit laatste eens, maar meende toch, dat wijwaar wij jarenlang onzen plicht tegenover den in lander hadden verzuimd, hem nu tegemoet moeten komen. Verder stond hij meer op 't standpunt van den heer Wallen dan op dat van den heer Van der Biessen, en be toogde naar aanleiding van diens wensch om den woeker tegen te gaan, dat de re geering daarvoor veel doet en er reeds mooie resultaten mee bereikt heeft door 't bevorderen van het landbouwcrediet. Er waren door onderscheidene sprekers nog andere punten aangeroerd als bevor dering der zending en van het onderwijs, de rekeningen der Handelsmaatschappij, waarover ook in de Tweede Kamer zooveel te doen was geweest en meerdere decen tralisatie van het bestuur. Ook deze onder werpen werden door den Minister behan deld, die zich een voorstander der zending en evenzoo van geleidelijke decentralisatie betoonde en tevens de Handelmaatschappij in bescherming nam. Maar bovendien trachtte Z.Exc. ook hier aan te toonen, dat de financiëele toestand van Indië niet zoo treurig was als men die afschilderde. Of de heeren leden hiervan overtuigd wer den, weet ik niet, maar de begrooting voor Indië werd goedgekeurd. Daarna kwamen die voor Suriname en Curacao in behandeling. Bij bespreking van de eerste bestreed de heer Van Houten, als ook sommige leden in de Tweede Kamer, de invoering der bacoven-cultuur nu reeds en bij motie stelde hij voor de zaak tot Januari aan te houden. Maar de Kamer was het met hem niet eens en keurde de beide begrootingen, zooals ze daar lagen, goed. Enkele kleine wetsontwerpen werden hierna met een enkele vraag en opmerking goedgekeurd. Maar over de Middelenwet ontstond een kort debat, tusschen de heeren Van Zinnicq Bergmann en Godin de Beau fort en den Minister hoofdzakelijk gevoerd. Het betrof de voorgestelde opcenten, waar tegen tweeërlei bezwaren golden en wel van materiëelen en formeelen aard. Deze eerste soort werd buiten beschouwing ge laten, maar de tweede deed den heer Berg mann een motie voorstellen, welke hij echter later na des Ministers verklaring weer introk. Genoemde heeren en ook de heer Vening Meinesz waren van meening, dat de op centen bij afzonderlijk ontwerp hadden moeten zijn voorgedragen en dat bij een voorstellen op deze wijze de medezegging schap der Eerste Kamer in de wetgeving werd miskend. De Minister beloofde het volgend jaar niet meer op deze wijze te zullen doen en daarmee waren de heeren tevreden en keurden de wet goed, waarna zij tot 8 Januari naar huis gingen. van allereerste kwaliteit met stikstofgehalte tot 12 pCt te boven gaande rechtstreeks van de eilanden ingevoerd. Monsters en aangifte van prijzen op aanvraag verkrijgbaar. Ohlendorff's opgeloste Peru liuaiio. onder contróle der Rijkslandbouwproefstations, sedert ruim 40 jaren in gebruik, blijft ontegenzeggelijk steeds de Teei-naamste aller volledige mest stoffen, en de meest betrouwbare bij alle weersgesteldheden. Onovertroffen voor aardappels, haver, vlas, gerst, bieten, groenten en voor alle veldvruchten, waar bijzondere waarde aan uitmuntende kwaliteit ge hecht wordt. Afdeelding der Balen. Om onze Heeren koopers tegen misleiding te vrijwaren, en hen in staat te stellen, dadelijk op den eersten blik OhlendorfPs opge loste Peru Guano van de in den handel voorko mende namaaksels te onderscheiden, wordt onze voortreffelijke meststof in Balen volgens nevenstaande afbeelding afgeleverd, waarbij op te merken is, dat het opschrift in blauwe kleur, de hoorn van overvloed in rood en de 3 strepen in de lengte in gele kleur moeten zijn. De namaking dezer wettelijk gedeponeerde Markeering zal gerechtelijk gestraft worden. Anglo Continentale (vorm. Ohlen- dorfFsche) Cwiiano-It'erke. Afdruk van het OHLENBDBFF looden zegel. Hoofdagenten voor Nederland de Heeren BINNEVELI) en SCHELLEN te Rotterdam. ANTWERPEN, December 1905. Openen Rekening Courant. Koopen en verkoopen Wissels op het Buitenland, vreemde Munt- peciën en Coupons, tegen de hoogste koersen. Sluiten prolongatiën. Nemen gelden k deposito. Geven voorschotten op fonsden. Belasten zich met de uitvoering van beursorders op Amsterdam LoudenBrusseletc. N.B. Houden eiken Zaterdag zitting van 10 tot 12 uur, in het Hotel HET WAPEN VAN AMSTERDAM te Heusden. Op het gehucht het Heike onder Rucphen (N.-Br.) hebben ^ij een twist de gebr. M. zekeren K. zoodanig ge sneden en gestoken, dat de man voor dood bleef liggen. Op eene hondenkar werd de zwaar gekwetste huiswaarts ge bracht. Men meldt uit den Haag: Te beginnen met de volgende week zullen verschillende commissiën van de Tweede Kamer haar werkzaamheden hervatten. Tegen Woensdag 10 dezer zijn de rapporteurs over het wetsont werp tot verzekering van zeevisschers tegen bedrijfsongevallen, bij eengeroepen. Naar de Tel. verneemt, werden de financieele onregelmatigheden ten kan tore van den heer Le Fèvre de Mon- tigny op 5 December door den chef de bureau van de Hollandsche Hypotheek bank ontdekt. Toen hij den heer Le Fèvre de Mon- tigny hierop opmerkzaam maakte, ont stak deze in groote woede, wat hand tastelijkheden tengevolge had. Het geknoei met de pandbrieven moet uitgebreider zijn dan men aanvanke lijk dacht en hierbij is een internati onale flesschentrekkersfirma, die haar vertakkingen over geheel Europa heeft, betrokken. De heer L. F. d. M. reisde in de laatste dagen vóór zijn arrestatie naar Parijs om bij bovenbedoelde firma de zaak te regelen. Naar verluidt, vroeg deze een groote som, die waarschijnlijk wel bij elkaar Er bestaat een zeer groot gevaar om in den regen te blijven staan. Vele lieden hebben ten hunne nadeele er de ondervinding van opgedaan. Elke winter zijn ziekten, sterfgevallen het gevolg van dit ongeval dat een ieder kan overkomen. Eene verkoud heid kan in 48 uren voorbij zijn en men kan er aan sterven. Iedere man of vrouw die eene verkoudheid ver onachtzaamt opent de deur voor ziekte en dikwijls hebben noodlottige ziekten eene lichte verkoudheid tot oorsprong. De influenza begint met niezen en eindigt met complicaties. Indien U den voorzorg neemt gedurende eenigen tijd de Pink Pillen te nemen zal Uw lichaamsgestel zoo versterkt zijn, zult gij eene zoo sterke weerstand kunnen bieden, dat de verkoudheid, griep, influenza en andere winter-aandoe- ningen op U geen vat hebben. Prijs f 1.75 de doos, f 9.per 6 doozen. Verkrijgbaar bij Snabilié, Steiger 27, Rotterdam, hoofddepót- houder voor Nederland en Apotheken. Franco toezending tegen postwissel. ADVERTENTIEN. Hofleverancier, Vuchterstraat G 13, 's-BOSCH. 't Beste adres voor Fantaisie en Zijden HOEDEN, zou zijn gebracht, maar inmiddels werd Overhemden, Fronts, Boorden, Manchetten, uit Amsterdam geseind, dat de justi- Handschoenen, Sportgoederen On- tie de raak in handen had gekregen.,d*r«oed«en> f»jne Hierop is de heer De M. naar Holland Heeren-Artlkelen, teruggekeerd en bij rijn aankomst te mden ««g^reidatoam. Amsterdam gearresteerd. Steeds Nouveauté s. Hinthamerstraat C 13, 's-HERT0GENB38CH. Bericht de ontvangst der nieuwste modellen in alle kwaliteiten, Firma JAN W. LIPPITS. Levensmiddelen. G. J. Goedewaagen, Gouda. Biljartfabrieken. J. A. v. Etten, Biljard fabriek, Oosterhout. Leverancier voor Oost-Indië. X Filialen te 's-Bosch, Bergen-op-Zoom en 's-Hage. L. van Tetterode, Dordrecht Bouwvakken. J. Kraai, Gorinchem. Alle soorten Houtwaren P. Dolk Zoon, Rotterdam-Dordre J. M. Schaaf, Rotterdam. Brandkasfen. F. J. Trousselot, Rotterdam Weste Wagenstraat 26. Gepantserde Brandkasten en Kluisdei Brandstoffen. Henri van der Meulen, Sint Jozefstraat, 's-Bosèh. Groothandel in Brandstoffen. Speciaal Anthraciet-nootjes voor Vulkachels. Eau de Cologne. j J. A. Cramer Co., Rotterdam. Genees-, Verband- en Ontsmettingsmiddelen. K. G. W. do Bosson, Apoth. Dordrecht Lamers en Indemans, Apothekers. Vuchterstraat H 16 en Hinthamerstraat A. 41, 's-Hertogenbosch. Groothandel in Chemicaliën en Drogerijen, Voor deelneming aan dit adreshlad wende men zich tot den Uitgever. ingericht voor export. N. C. Keukensehrijver, 's-Bosch. L. J. Verhagen Van Oorschot, 's-Bosch. Fotografie Artikelen. De Amateur, W V Steenstraat 4, Arnhem. A Gramofonen, Plastografen. Muziekinstrumenten enz. J. van der Tak <fe Co., Rotterdam. V X Fabrikanten van Amerikaansche Orgels. "~Onêëm H. Spits Zoon, Dordrecht. Handel in Petroleum, Patent- Raap- y y en Lijnolie, Raap- en Lijnkoeken. /v A Speciaal adres voor Grossiers en Winkeliers. Vaandels enz. H. Funnekotter. Nieuwe Haven 157, Rotterdam. y Speciaal Atelier tot vervaardiging van X X - 1 issehersgarens. J. B. van Catz Zoon, Gouda. Hotels. Hotel „Lion d'Or" - Café Restaurant, J. J. Wagner, Kruisweg 36, Haarlem. Telephoonnummer 281, intercomm. Plat du jour van 113 uur 5ü ct. naar keuze met inbegrip van Soep. Diners vanaf één gulden LogiesOntbijt f 1.75. /<*- VORX. Prima Qualiteit. Billijke Prijzen. Aanbevelend, Beschuitfabriek „de Trompetter", ^BUjard^en^Qeuenfab^ Machinale Houtzagerij. Spiegel- en Vensterglas. Stoom-glasslijpYiji Spiegel- en Vensterglas. jV Fabriek van geornamenteerd GlasJ- Eau de Cologne V Parfumeriën. Groothandel in Chemicaliën en Drogerijen, Verbandstoffen en Ontsmettingsmiddelen, (Carbolzuur en Creoline) bij fust en bij kleinere hoeveel Verbandstoffen en verdere Zieken- y verplegings-Artikelen. A Chemisch-Technisch Laboratorium.N Stoomkojfiebranderij en Theehandel. y\ Y Koek fa brikan ten Vaandels en Banieren.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1906 | | pagina 5