my Hel Land van Heusden en Altena, de Langstraat en de Bommeierwaard. Tweede Blad In d? Hieine Winst irmaWed W.G.VAMS Bouwartikelea, 0. BOUMAN, Heusden, Uitgever: L. J. VEERMAN, Heusden. No. 2493. Zaterdag 13 Januari. iott CEMENT iTEENFASRIEK. Landbouwwerktuigen, As LANS VAN ALTEN/ VOOR Dit blad verschijnt WOENSDAG en ZATERDAG. Abonnementsprijs: per 3 maanden 1.00, franco per post zonder prijs verhooging. Afzonderlijke nummers 5 cent. 19Ü6. Advertentiën van 16 regels 50 ct. Elke regel meer 77s ct. Groote letters naar plaatsruimte. Advertentiën worden tot Dinsdag- en Vrijdag avond ingewacht. BUITENLAND. Over de voorgenomen groote betoo ging, welke de Duitsche sociaal-demo cratische partij op den 21en Januari wil houden, verneemt de Tagliche Rundschau, dat de voor Berlijn aange kondigde 80 sociaal-democratische ver gaderingen gelijktijdig des middags om 12 uur zullen belegd worden. Men zal er voor zorgen, dat die vergaderingen geen al te stormachtig verloop hebben, om niet voor den tijd uit elkander ge dreven te worden. Op een nauwkeurig afgesproken uur worden alle vergade ringen gesloten en nemen de straatbe- toogingen een aanvang. Het parool is: „Naar hetpaleis." Sociaal-democratische „ordebewaarders" met banden om den arm zullen voor „rust en orde" zorgen. De regeering heeft daartegen de vol gende maatregelen getroffenhet plein voor het paleis en de toegangen wor den, daar ten paleize het Ordefeest ge vierd wordt, op de gebruikelijke wijze afgesloten; zooals van zelf spreekt is de geheele politiemacht onder de wa pens. De politie zal, geheel in over eenstemming met de wettelijke bepa lingen, vreedzaam optrekkende groepen ongemoeid laten, maar daarentegen elke verstoring der orde, zoomede elke po ging om een openbare ommegang uit te voeren (waarvoor, zooals bekend is, vooraf vergunning van de politie noo- dig is) door onmiddellijk ingrijpen ver hinderen. Voor het geval, dat verzet tegen de politie wordt gepleegd en hare eigen krachten te kort schieten, worden alle in Berlijn aanwezige troe pen (cavalerie en artillerie daaronder begrepen) in hunne kazernes verzameld en tot onmiddellijk uitrukken gereed gehouden. Daar de ervaring geleerd heeft, dat houwen met het plat van de sabel en schoten over de hoofden heen, slechts de woede der menigte opwek ken, zonder do lieden vrees aan te jagen en daardoor slechts grootere bui tensporigheden en meer bloedvergieten veroorzaken, is ditmaal door den mi- nister-president uitdrukkelijk gelast, dat de politie en de militaire macht, voor het geval zij gedwongen worden tot het gebruik der wapens over te gaan, dit dan zonder eenige zachtzin nigheid moeten doen. De Rijn wast al sinds dagen sterk. In het Roergebied veroorzaak! de hooge waterstand aanmerkelijke storingen in het verkeer; in het Moezelen Wupper- gebied werd door overstrooming reeds veel schade aangericht. Nauwelijks is de Simplontunnel vol tooid of men maakt in Frankrijk en Italië reeds voorbereidende plannen voor het boren van een tunnel door den Mont Blanc. De moeielijkheden moeten naar men zegt geringer zijn dan bij den Simplontunnel, daar de Mont Blanctunnel ongeveer 7 K.M. korter zal zijn. Ook verwacht men, dat het aanboren van onderaardsche bronnen niet zal voorkomen. De tun nel zal bij Chamonix op een hoogte van 1050 meter beginnen en 13 K.M. lang zijn en bij Entreves op een hoogte van 1400 M. eindigen. Een concierge heeft Maandag een bom gevonden in de Arbeidsbeurs te Parijs. De bom lag op een trap, dicht bij de kantoren van de rijksambtenaren. De bom is naar het gemeentelijk laborato rium gebracht om daar onderzocht te worden. Woensdagnacht zijn te Parijs op de muren biljetten aangeplakt van het comité van werkliedenvereenigingen, waarin de arbeiders worden aange maand, nu de Marokkaansche kwestie tot een Fransch-Duitschen oorlog dreigt te leiden, zich niet ter beschikking te stellen van de kapitalistische regeerin gen. In Juni 1905 werd de oorlogsver klaring slechts voorkomen door het aftreden van Delcassé, zoo wordt be weerd, en sedert is die afhankelijk van het kleinste incident. Dat is zóó waar, dat den 19 December 1905, toen de Fransche regeering kennis had gekre gen van de terugroeping van den Duitschen gezant te Parijs, het tele grafisch verkeer gedurende vier uren geschorst bleef, opdat het ministerie zoo noodig terstond de bevelen tot mobilisatie kon verzenden. De pers weet dat alles, maar zij zwijgt om het volk te kunnen wijsmaken, dat, wan neer er oorlog komt, dit onvermijdelijk is voor de nationale eer. De conferentie van Algesiras, die bestemd heet om het geschil langs minnelijke wijze op te lossen, kan tot oorlog leiden, maar het volk wil geen oorlog, want de ar beidersklasse, die alle kosten moet dragen, heeft daar geen belang bij en wil vrede tot eiken prijs. Daarom moe ten de proletariërs van beide landen weigeren oorlog te voeren. De vulcanische verschijnselen blijven in Italië voortduren; op dit oogenblik zijn er drie lavestroomèn waar te nemen, die langs den krater van den Vesuvius afdalen, aan de zijde waar zich de berg- spoorweg bevindt. De lijn is ernstig be schadigd, en de lava heeft het laagste station reeds bereikt. De uitbarstingen duren voort en schij nen in hevigheid toe te nemen. Terzelfder tijd meldt men uit Mes sina een hernieuwde werkzaamheid van de Etna, die een groote hoeveelheid asch uitwerpt. Volgens de „Petit Bleu" moet Grie kenland er langzamerhand gaan uit zien als een reuzenhospitaal. In Pireus heerscht een pokken-epidemie, die iede- ren dag slachtoffers maakt, zoodat de regeering zich genoodzaakt heeft ge zien, een wetsvoorstel in te dienen, dat de inenting verplichtend stelt. In het geheele land heerscht een hevige koude, die de ziekten nog me- nigvuldiger doet zijn; de griep maakt dagelijks slachtoffers en te Larissa, bij de Turksche grens, zijn er van de 500 man van een daar in garnizoen liggend regiment cavalerie, meer dan de helft ziek. Te Athene, waar de temperatuur nooit daalt onder de 7 A 8 graden bo ven nul, is het thans 's nachts 5 gra den onder nul, en de sneeuw, die men alleen kende van haar wel eens op de toppen van de bergen gezien te hebben, is tweemaal in de stad gevallen, iets dat in geen 20 jaar was voorgekomen. En de bladen berichten als een on gehoord feit het overlijden van ver scheidene ongelukkigen, gestorven van koude. In een van die beruchte Amerikaan- sche hotels is weer een vreeselijke ramp gebeurd. Woensdagochtend om zeven uur brak er brand uit in een hotel te Minneapolis. Er lagen 172 gasten te bed. In weerwil van de pogingen tot redding werden er om elf uur nog dozijnen menschen vermist, en 11 lijken zijn gevonden. Een vrouw en twee man nen sprongen uit een raam van de zevende verdieping, zij vielen morsdood op straat. Te Haverstraw in den staat New-York heeft Maandagnacht een grondverschui ving acht huizen meegesleept in een groeve bij een steenbakkerij. De over blijfselen van de houten huizen geraak ten in brand voordat men hulp kon brengen, zoodat een kleine twintig menschen omgekomen zijn. Te Kreuzlingen (Zwitserland) zijn in het hoofdkwartier twee vrouwelijke heil soldaten dood op bed gevonden. Uit de sectie bleek dat de dood door een snelwerkend vergif veroorzaakt was. De justitie heeft een onderzoek ingesteld. De New-York Herald" zegt, dat be richten uit Panama melden, dat 30,000 Indianen in Panama hun afscheiding van de nieuwe republiek hebben aan gekondigd en hun voornemen hebben te kennen gegeven, om hun bondge nootschap met Columbia te vernieuwen. De toestand in Rusland. De gouverneur-generaal van Lijfland heeft bepaald, dat wanneer nogmaals een landgoed in de asch wordt gelegd hij alle boerenhofsteden binnen een kring van 25 K.M. door de troepen in brand zal laten steken. Verder heeft hij bepaald, dat de boeren aansprakelijk worden gesteld voor de veiligheid der staatsbrande wijn winkels, wier vernie ling ook epidemisch is geworden. De Times verneemt uit Konstanti- nopelDe berichten uit den Kaukazus zijn erger dan ooit. In Tiflis duren de hevige straatgevechten voort. Vele Ko zakken zijn door bommen gedood. De troepen vernielden met geschut vele gebouwen. Konstantinopel is vol vluch telingen uit Rusland. De Daily Telegraph verneemt uit PetersburgDe opstand in de Oostzee- provincies houdt aan uit hoofde van gebrek aan troepen. De opstandelingen hebben meest alle predikanten het land uitgezet. De Daily Telegraph verneemt uit Nagasaki: Vluchtelingen uit Mongolië vertellen van een bloedige botsing, die er den 25en December te Irkoetsk tus- schen kozakken en andere troepen is geweest. Honderden zijn er, zoo heet 't, gevallen. Hun lijken werden in het Baikalmeer geworpen. Ook zijn er on lusten geweest te Tsitsihar; winkels zijn er geplunderd, enz. BINNENLAND. Eergisterenochtend speelde er zich een drama af in 't Vondelpark, te Am sterdam De opzichter, H. Sixman, die de rondte deed door het wegens de voortdurende regens uitgestorven park, bemerkte in een der vijvers aan den walkant een menschenhoofd, waaraan hij door de beweging van den mond nog levensteekenen zag. Met eenige moeite wist hij de drenkelinge op 't droge te brengen en bemerkte dat het een jonge vrouw van ongeveer 25 jaar was. Een dokter die juist met zijn rijtuig passeerde, bracht haar naar het Wilhel- mina-gasthuis, waar zij opgenomen werd. Zij verklaarde afkomstig te zijn uit Leeuwarden, was dienstbaar in Al melo en was wegens schulden naar Amsterdam gegaan om zich daar van het leven te berooven. De opmerkzaamheid van den opzich ter is oorzaak, dat hier een jong men- schenleven is behouden. Het onderzoek door de politie gedaan inzake de inbraak op den Springweg te Utrecht, heeft thans eigenaardige dingen aan het licht gebracht. Van het geheele verhaal van de dienstbode blijkt zoo wat niets waar te zijn. Zij is aan het fantaiseeren of hallucineeren gegaan. De beide gemaskerde inbrekers kunnen dan ook slechts in haar verbeelding bestaan hebben. Wel is het een bewe zen feit, dat zij bewusteloos geweest is, hetgeen misschien tot de slotsom mag voeren, dat hier waanvoorstellingen in het spel zijn. Uit het voorloopig justitieel onderzoek naar de gepleegde malversatiën bij de Nederlandsche Maatschappij voor Zeker heidsstelling, is thans met zekerheid gebleken, dat voor deze maatschappij de gepleegde verduisteringen bijna één millioen vier honderd duizend gulden bedragen. Naar het N. v. N. verneemt, zal jhr. de Geer spoedig van «Hilversnm naar het Huis van bewaring te Amsterdam worden getransporteerd. Zijn lichame lijke toestand, aldus meldt het blad, laat dit thans toe. Zijn zielstoestand moet echter dermate geschokt zijn, dat hij bij een voorloopig verhoor te zijnen huize niet alleen geen inlichtingen wist te verstrekken, maar zelfs geen ant woord kon geven op de meeste vragen, die hem werden gedaan. Bij onderzoek door de justitie is ge bleken, dat jhr. de Geer een levensver zekering van f j.00,000 had gesloten bij de Internationale, die zich had verbon den ook in geval van zelfmoord het verzekerde bedrag uit te keeren. Te Budel (N.-Br) heeft de 34 jarige J. Jansen zich bij het doorhakken van een knuppel bij ongeluk in den groo- ten teen? verwond. Door het daaruit ontstane hevig bloedverlies is hij na een paar uren later bezweken. De ongelukkige was de eenige zoon en de steun van zijn hoogbejaarden vader. Het Westland wordt nog voortdurend onveilig gemaakt door dieven, die een bende schijnen te vormen, welke stel selmatig de dorpen afloopt. Te Naald wijk zijn pogingen tot inbraak aange wend bij een slager, en te Poeldijk werd op drie plaatsen hetzelfde beproefd. Ook de wegen zijn 's avonds laat niet veilig. Gevolgtrekkingen omtrent eene genezing. De heer J. Swensson, Oranjeboomstraat 126, te Fyenoord waarvan het portret hier onder door ons weer gegeven, is door de Pink Pillen van eene maagziekte genezen geworden. Ik verklaar, zoo schrijft hij, dat ik sedert langen tijd aan eene maagziekte geleden heb, alsmede aan eene zenuw aandoening. Ik kon niets meer eten en ik was zeer vei- zwakt. Na te vergeefs verscheidene genees middelen beproefd te hebben, nam ik het besluit de Pink Pillen te gebruiken en ik ben geheel en al genezen geworden. Ik gevoel niet een ongemak meer. Ik raad Uwe Pillen aan al mijne vrienden aan De.Heer J. SWENSSON. portret Hermans, Rotterdam. De geleerden hebben ons voor immer genoodzaakt deze oude veronderstelling uit het verstand te brengen, welke wilde dat het noodlot vooruit den dag van onzen dood had vastgesteld. Het is evenwel op weten schappelijke wijze aangetoond dat elk me chanisch werktuig, bij gevolg elk lichaams gestel, een weerstandsvermogen, een duur van bestaan heeft dat zuiver is vastgesteld, welke verkort of verlengd worden naar mate de zorgen die men er aan besteedt. Het lichaam, de wondervolste der machines zijnde, moet men er altijd toe komen het met eene machine te vergelijken, het gelijk eene machine te behandelen. De maag kan te recht beschouwd worden als een1 der voornaamste raderen, zoo niet het belang rijkste der menschelijke machine. Als de zelve haar werk niet verricht, dat wil zeg gen, als zij het voedsel niet kan opnemen en verteren, of als zij zulks op onvolmaakte wijze verricht, wat gebeurt er dan? Het lichaam, eene vastgestelde hoeveelheid voed sel noodig hebbende, zal slechts een gedeelte ontvangen en de krachten zullen vermin deren. Als deze toestand voortduurt zal de uitputting weldra volkomen zijn. Eene maagziekte moet dus nimmer ver onachtzaamd worden. Bij het geringste tee- ken van storing, moet men terstond zijne zorgen er aan besteden, evenals eene ma chine waarvan een der raderen krom ge bogen is. De verplegingen die aan de maag gegeven moeten worden, komen op de eer ste plaats van de lijst der algemeene zorgen die aan het lichaamsgestel moeten gegeven worden, welke zorgen zoo als wij het hier boven gezegd hebben de duur van het bestaan verlengen of verkorten. Waarmede zult gij Uwe bedorven maag verzorgen? Wat is het geneesmiddel dat gij zult kiezen om dit nuttige werk te ver richten? Wij laten aan U over hier op te antwoorden. Er bestaan eene menigte ge neesmiddelen voor de maag, maar wij ken nen er geene die zoo veel bewijzen van genezing gegeven hebben als de Pink Pillen. Gij hebt er zoo even een gelezen van den heer Swensson, zij is genomen uit duizende dergelijken. Het logische blijkt er duidelijk uit. Gij moet dus om Uwe maag te genezen de Pink Pillen kiezen, om dat zij bewijzen van genezing leveren, omdat wat zij voor anderen gedaan hebben, zij ook voor U zullen doen. De Pink Pillen geven bloed, versterken en zuiveren het bloed. Zij heb ben eene machtige werking op het geheele zenuwgestel en genezen bloedarmoede, bleek zucht, neurasthenie, algemeene zwakte, maagkwalen, rheumatiek, schele hoofdpijn, zenuwpijnen, heupjicht. Prijs f 1.75 de doos, f 9 per 6 doozen. Verkrijgbaar bij Snabüié, Steiger 27, Rot terdam, hoofddepóthouder voor Nederland en Apotheken. Franco toezending tegen postwissel. ADVERTENTIEN. I )e Kouiukl v.h. VAN WANING Co., ROTTERDAM, vervaardigen als Specialiteiten alle werken in gewapend en gewone BETON, als: VLOEREN, GEWELVEN, DAKEN, FUNDAMENTEN, Piili'T, KHkwi, Ki»olbai?e'i, HERFST- EN WINTERSEIZOEN ontvangen eene prachtige collectie s i v i Door het inkoopen van een groote voor raad van alle artikelen tot het vak behoorende, gemaakt en ongemaakt, vanaf heden ver koop aan eoncnrreerend lage prijzen. Fijne keuze Avonddoeken in alle kleuren. Gemaakte Damesrokken. Wollen, Fanto.isie, gestikte en Moltondekens, '.ledspreien, in alle "kleuren en grootten, vanaf f 0,50 en hooger. Corsetten in alle nummers. Prima Bi isMGien voor BEDOEN. Firma 80ESMA.IST, „IN DE KLEINE WINST", ftreestraat, OEVSSMEN. Haven, WAALWIJK. Ijzerwaren en Jiuisffoudel. artikelen. Zeer eoneurreerend adres voor Heeren AANNEMERS en TIMMERLIEDEN. STEEDS GROOTE VOORRAAD Stalen Balken, Dakgoten, Dak- en Stalramen, enz., enz. Prima Gereedschappen. als: StroosnijdersWortelsnijders Graanmolens, enz., worden 8 dagen op proef geleverd. Lage, doch heslist vaste prijzen. Vraagt Prijzen. Wed. VAAGi. Handel in Commestibles Bericht dat hij heeft ontvangen alle soorten Nieuwe Groenten in blik, Snijboontjes, Spersieboontjes, Doperwten, Spinazie, Tuinboonen, Kropsla, Andijvie, Postelein, Worteltjes, Slierasperges, Stoof- asperges, en Soepgroenten, Londondèrysoep, Schildpadsoep, Juliène- soep en Erwtensoep. Alle soorten Jam. Truffels en Schampignons. Gember. Annanas, Perziken, Abrikozen in bus. Verder: Zalm, Sardine, Lunchtong, An sjovis, Paling en Garnalen in Gelei. llaggi'§. Nieuwe witte en bruine Boonen, Erwten, Spliterwten, Capuejjners. Vraagt AMANDELTJES-PUDDING. C. BOEMAN. WATERREINIGINGS- en ONTIJZERINGSINRICHTINGEN. Grootste voorraden ei- en cirkelvorm voor Puikers. Komt, ziet en overtuigt U Mansartikelen gemaakt en ongemaakt. Onder beleefde aanbeveling, f Hoogachtend, Aanbevelend

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1906 | | pagina 5