iel Land van Hensden en Altena, de Langstraat en de Bommelerwaard. Tweede Klad Steenhouwerij. Doktor Yerlinden. I250 Prijzen. NEELMEIJER Co., Vloeibare Gom en Zegellak. Pink Pillen. jCharles van Dyck, Consultatie voor Ooglijders, Uitgever: L. J. VEERMAN, Heusden. No. 2497. Zaterdag 27 Januari. 19ÜO. C. van den Bergen, Ie prijsEen Rijtuig met Paard en Tuig, "LAND VAN ALTENA> yoor Dit blad verschijnt WOENSDAG en ZATERDAG. Abonnementsprijs: per 3 maanden f 1.00, franco per post zonder prijs verhooging. Afzonderlijke nummers 5 cent. Advertentiën van 16 regels 50 ct. Elke regel meer 7Ys ct- Groote letters naar plaatsruimte. Advertentiën worden tot Dinsdag- en Vrijdag avond ingewacht. BUITENLAND. Enkele dagen geleden stierf te Goll- schauw een vrouw, die heel haar leven in betrekkelijke armoede geleefd had. Na haar dood vond men in de gar neering van een hoed, dien zij al jaren droeg, 21.000 mark in papier. In een linnenkastje, waarvan zij altijd den sleutel angstvallig bij zich gedragen had, werden drie zakken, ieder met 6000 mark gevuld, gevonden. Onlangs is op Kreta een Italiaansch soldaat vermoord. De Italiaansche con sul-generaal kreeg opdracht van zijn regeering om aan de Kretenzer regee ring te vragen om een schadeloosstelling voor de betrekkingen van den ver moorde, bestraffing der schuldigen en betuiging van leedwezen over het ge beurde. Vooreen schadeloosstelling was de Kretenzer regeering niet te vinden en op bevel uit Rome heeft de consul- generaal nu beslag gelegd op de invoer rechten in het onder Italiaansch toe zicht staande deel des eilands. De toestand in Rusland. Volgens berichten uit Lijfland heeft een deel van de bevolking aldaar, be vreesd geworden door het krachtig op treden der troepen, de wapens ne«r- gelegd en de aanvoerders uitgeleverd. Laatstbedoelden zijn doodgeschoten. Een ander deel der bevolking is naar de bosschen gevlucht. Den 22en dezer zijn in Fellin 45, door den militairen rechter ter dood veroordeelde, personen doodgeschoten. Ook zijn eenige opstandelingen uit Lijfland de Düna overgetrokken en naar Tomsdorf opgerukt, waar zij de kas van het bestuur beroofden, ambtelijke be scheiden verbrandden, de aanwezige beeltenissen van den Keizer verscheur den en de ambtelijke zegels medenamen. Het hoofdbureau der gendarmerie te Odessa is door het ontploffen eener helsche machine geducht beschadigd. Het aantal politieke gevangen te Si Petersburg is thans zoo groot dat er gebrek is aan rechters en gevangenis sen. Er is zelfs eene oproeping gedaan van rechtsgeleerden, die als tijdelijk rechter van instructie willen optreden, wat zeker niet kan strekken om het vertrouwen in de instructie te verster ken, terwijl tal van openbare gebouwen reeds tot gevangenissen zijn ingericht en het alleen aan het krachtig verzet der directeuren van de hospitalen is te danken, dat ook deze niet tot bewaar plaats van politieke gevangenen zijn ingericht. De aangekondigde amnestie krijgt daardoor wel een verdachten bijsmaak. De Times verneemt uit Petersburg: Op bevel van den Tsaar zijn de kie zerslijsten voor de Doema heropend, maar men is overtuigd dat niemand van de gelegenheid gebruik zal maken, want het is algemeen bekend dat 's Kei zers raadslieden zich verzetten tegen het streven van den Tsaar om zijn volk een grondwet te bezorgen. IgVolgens een ambtelijke mededeeling heeft de revolutionaire organisatie te Penza aan Prosorofski, het hoofd van het gendarmerie-bestuur, een bericht doen toekomen, dat zij den I5den Jan. den 'bevelhebber over de 78ste infan- terie-divisie, luitenant-generaal Lissofs- ki, bij vergissing heeft vermoord, maar dat zij deze vergissing weldra hoopte goed te maken door zijn (Prosorofski's) vermoording. Het telegraafagentschap verneemt uit Wladiwostok Den 22en dezer zijn de matrozen een wapenmagazijn binnengedrongen en hebben zich in het bezit gesteld van wapens en munitie. Den 23en d.a.v. kwamen zij in een vergadering bijeen, waarbij zij wapens droegen. Na de vergadering rukte een afdeeling op om voor het huis van den commandant het loslaten der gevangenen te eischen zij werden echter, onderweg zijnde, door mitrailleurvuur uit elkander gedreven. Den 24en dezer vernam de bevel voerende generaal Seliwanof, dat een batterij door met geweren bewapende artilleristen vermeesterd was. Hij begaf zich naar die batterij, sprak de lieden toe en was er oogenschijnlijk in ge slaagd om de muiters tot rust te bren gen toen hij echter de batterij verliet, vuurden de muiters op hem en ver wondden hem aan hals en borstzijn toestand is gevaarlijk. Zes sotnies kozakken met mitrailleurs zijn van Nicholsk naar Wladiwostok gezonden om de rust te herstellen. BINNENLAND. Men meldt aan de N. R. Ct.: S., een persoon, die niet tot de besten behoort, was verpleegde in Veenhuizen. Hij wist, dat twee andere verpleegden aldaar zouden ontslagen worden en bij een notaris in Friesland eene som gelds circa f 2000 hadden te beuren van eene erfenis. Deze verpleegden vader en zoon zouden Maandag ver trekken en S. droste daarom Zaterdag uit Veenhuizen, om zich bij het tweetal te kunnen voegen, als deze 't geld beurden. Hij zette koers naar Heeren veen, liet zijn baard afscheren, stak zich in een ander pak enz. De politie, die gewaarschuwd was, trof hem in een volkslogement aan. Hij ontkende S. te zijn, doch de politie liet hem uitklee- den en al spoedig bleek aan zijn ondergoed, dat hij in de kolonie ver pleegd was. Hij werd aangehouden en op transport gesteld naar Veenhuizen. Voor den vader en zoon, die te Sneek de f 2000 konden beuren, zeker een voordeeltje, want S. had plan met hen eene zaak te stichten, eene handelszaak Op de meest stellige wijze is, schrijft de „Dordr. Ct.", hetgeen wij over het vergaan der goederenboot „Brussel" schreven, bevestigd. De Rijkswaterstaat heeft ter plaatse een onderzoek inge steld en ook vanwege de assuradeuren zijn de heeren W. van der Tak en de firma Hoebee poolshoogte gaan nemen met een bomschuit en een duiker om te zien of de boot gelicht kon worden. De „Brussel" ligt niet in het vaar water, doch slagzij tusschen de zwarte tonnen. Men houdt het voor waarschijn lijk dat de boot vóór den wind, voor het noodweer vluchtend, zoo hard ze halen kon, langzamerhand is vervold door de rollers die haar achterop liepen. Nog een minuut of vijf en ze was be houden binnen geweest. De branding op de plaat moet het ten slotte gedaan hebben. Bij het onderzoek vond de duiker geen lijken, doch de lezing dat de be manning in de sloep, die ledig is aan gespoeld, was gevlucht, vond bij de varenslui geen steun. Een gerucht dat vrouwen of kinderen aan boord waren, werd tegengesproken. De scheepshond alleen is gered. Hij zit te Willemsdorp in zijn aangespoeld hok. Men schrijft uit 's-Gravenzande aan de Westl. Ct.: Dat de inbrekersvrees er bij velen diep inzit, bleek hier Woensdag j.l. Een kerkganger, huiswaarts keerende, pas seerde drie zwijgende politieagenten met de kragen op, die hij niet als zoo danig herkende. Zijn door inbrekers- verhalen bewerkt verstand begon arg waan te krijgen en daarbij gevoegd dat de weg huiswaarts eenzaam is en hulp dus ver zou zijn, werd ras besloten te rug te keeren. Weer voorbij de zwijgen den en toen het op een.loopen gezet. Dit was juist voor onze actieve politie een slecht teeken en met spoed werd den nu juist niet moedigen kerkgan ger nagezet. Deze alzoo versterkt in zijn inbrekers-manie, stak de handen naar boven en begon luidkeels moord moordte roepen. Spoedig was nu èn van vervolgers èn van vervolgde de identiteit vastgesteld en kon de kerk ganger met een hart onder den riem huiswaarts gaan. Een strooper in Friesland beloofde een vriend een haas op diens verjaar dag, 23 Januari, dus verboden jachttijd. De vriend wees er op, dat het moeielijk zou zyn hem den haas te zenden, de politie ziet zoo streng toe. De strooper lachte. De 23e Januari kwam. Voor het huis van den vriend hield een kinderwagen stil, waarin een kindje van ongeveer drie jaar zat, terwijl een meisje van 13 jaar den wagen duwde. Het kind in den wagen zat op een kussen en dat kus sen moest aan het adres van den vriend bezorgd worden, zoo zei het oudste meisje. In het kussen zat de beloofde haas, een dikke van bijna 9 pond. Het kinderwagentje was de woningen van twee veldwachters gepasseerd en twee marechaussees tegengekomen. Doet een knoop in uw zakdoek om de Pink Pillen niet te vergeten. Het veigeten der Pink Pillen kan inderdaad eene ziekte kosten. Vele door de Pink Pillen genezene personen schrijven als volgt: „Ik betreur het ze niet eerder ge kend te hebben, want ik zou minder lang geleden hebben. De Pink Pillen zijn het geneesmiddel, dat gij terstond moet aanwenden, als gij de eerste kenteekenen der bloedarmoede be speurt, dat wil zeggen, als gij bleek wordt, als Uwe krachten afnemen, als Uwe eetlust verdwijnt. Gij moet de Pink Pillen nemen als Uw maag slecht werkt, als gij met moeite de spijzen verteert. Zij hebben ook een goede uitwerking tegen de zenuw aandoeningen en de rheumatische pijnen. Prijs f 1.75 de doos, f 9.per 6 doozen. Verkrijgbaar bij Snabilié, Steiger 27, Rotterdam, hoofddepót- houder voor Nederland en Apotheken. Franco toezending tegen postwissel. ADVERTENTIEN. liggen nog onafgehaald, doordat houders van Premieloten hunne loten niet geregeld nazien. Koopt daarom een lijst dergeheele uitloting, welke na ontvangst van ƒ0.11 per stuk, in postzegels of per postwissel van iedere soort loten, zooalaWeerbaarheid' 71, Witte Kruis '88, Paleis '67, Paleis '69, Congo '88, Milaan '66, Rott. Schouwburg '94, Ser vische takaksloten '88, franco wordt toege zonden door In Effecten, MIDDELBURG. Ook raden wij allen, die loten Barletta 1870, Bev. la Masa 1870 of Rott. Schouwburg 1882 bezitten in hun eigen belang aan, om hun adressen ons op te geven, daar wij over deze loten zeer veel belangrijks kunnen berichten. Ook zien wij alle loten en waardepa pieren na 0.05 per stuk. GORINCHEM, Knipsteeg C, 317. van 1—3 uur. Kosteloos voor onvermogenden van ÏO tot 13 uur. der Vereeniging FALG0BERGIA, Kur-Comité. Goedgekeurd, bij Kon. JBesluit, dd. 15 November -1905, Jjfo. 51. Groote Winstkans. Groote Winstkans. waarde 2000 gulden, 2e prijs Een Paard, waarde 1000 gulden. 3e prtfs: een Paard, waarde 1' 600, 4e 5e 6e Se 8e »e lOe r> een Paard, een Paard, een Paard, 400, 350, 3oo, een prachtig Muloiia meublement, een schoon Slaapkamerameublement, een Koe, waarde f 200, een Koe, 200. Verder nog 8 stuks mooi hoornvee10 stuks varkens, 10 schapen, 2 phonographen, 25 vélocipèden, 25 naaimachinen, 5 zilver alphaniet koffiekan met suikerpot, melkpot enz., 25 pendulen25 regulateurs, 100 spiegels, 100 dames- en heerenhorloges, 2 kleerkasten, 2 spiegelkasten, 1 tafel en 6 stoelen, 50 parapluiestandaards, 50 rooktafeltjes, 100 likeur stellen, 100 peper- en zoutstellen, 100 heeren- en damesparapluies, 50 paar kandelabres, 100 wekkers, 25 paar busten, 25 koffieserviezen, 100 'etuis met messen, lepels of vorken, overige prijzen Kunstvoorwerpen of Huishoudelijke zaken. Maandag 2 April 1606, namiddag 2 uur, begin der trekking in het Lokaal FALCOBERGIA te Valkenberg. PRIJS PER LOT 30 CENT. Alph. SCHETTERS, Penningmeester. Eoten verkrijgbaar in Veerman'** Boekhandel, Heusden. Na ontvangst postwissel f 0.35franco toezending. De heer JOHANNES ANTONIUS RIKHOF, Wulhofsweg No. 2 te En schede, deelt ons mede: „Ik had veel last van bloedspuwin gen en daarbij deden zich de volgende verschijnselen voor: Ik had pijn in de borst, steken in de zijde, gekriewel in de keel, een droge kuch, een zoeten smaak in den mond, hartklopping en belemmering der ademhaling. Voordat ik bloed moest opgeven had ik een ge voel alsof er een ketel kokend water in mijn borst werd gegoten en daarna gaf ik onder onafgebroken hoesten een groote hoeveelheid bloed op, dat schuimend en helder rood van kleur was en met luchtblaasjes bedekt. Ik was zeer lusteloos, had hevige kram pen en bracht slapelooze nachten door. Tot mijn geluk maakte ik kennis met de wonderbare Abdijsiroop, Klooster Mancta Paulo, en gevoel mij verplicht U met innige dankbaarheid mede te deelen, dat ik door 1 flacoil Abdijsiroop van f 2,totaal genezeu ben. De Abdijsiroop is een onbetaal baar geneesmiddel. Maak dit bekend, opdat de talrijke zieken er van kunnen profiteeren. Belangstellenden kunnen bij mij inlichtingen bekomen. De Abdij siroopKlooster Sancta Paulo De heer RIKHOF, volgens portret. PrfjM per flacon f I,- Centraal-Depót: f 2,en f' 3.50. L. I AKKKR, Van Alkemadestpaat 11 Rotterdam. Verkrijgbaar bij H. van Eeuwijk, HeusdenWed. A. van Drunen, Almkerk; J. Vos, Veen; G. Verssveld, Wijk; H. T. Schouten, Aalburg; J. J. Paes, Dussen; J. G. Schouten, Andel en C. P. Cornet, Werkendam; G. Wilhelm, Woudrichem; B. Romeijn, Nieuwendijk. Koninklijke Nederlandsche Kabinet Inkt-Fabriek. Schrijf- Copieer- Gekleurde- en Stempel- Inkten. ÏO maal bekroond. Onze Fabrikaten zijn bij alle Boekhandelaren verkrijgbaar en eene uitgebreide collectie is voorradig in den Boekhandel van L. J. VEERMAN te HeugJen. NIEUWSBLAD Solied en billijk adres Vraagt prijsopgaaf. Ververstraat, - B0SCI. 4e n n n ii ii ii Het Bestuur FALCOB ERG IA, Kur-Comit'e: Jos. CROLLA-FALISE, Secretaris. Dr. A. ERENS, Burgemeester, Voorzitter. Commissarissen: A.America, H. Caelen, J. Drissen, G. Erens, J. Kengen, A. Kusters, J. Mesters, G. Smeets, J. Smeets, J. Spiertz, H. Schetters, A. Pappers, J. Franssen, A. Vecqueray, J. Jeukens, J. Février. \r- voorkomt de tering, geneest bronchitis, verouderde en verwaarloosde ver koudheden, asthma, keelpijpontstekingpleuris, keelziekten, kinkhoest, longontsteking, bloedbrakingen en bloedspuwingen en alle borst- en longaandoeningen.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1906 | | pagina 5