Het Land van Hensden en \ltena. de Langstraat en de Bommeierwaard W. Timmermans Zonen Stoomdrukkerij L. J. VEERMAN, Heusden, 25 Rouwbrieven bedrukt vanaf f 1.50 I weede Iliad 0. BOUMAN, Heusden, Inenten gevraagd. Goud, Zilver en Uirwarkm Groote Uil verkoop van nren Uitgever: L. J. VEERMAN, Heusden. No, 2505. Zaterdag 24= Februari, Lees dit! E. D DE J(W, Van Ploeg Ziekenoppasser, Koper en Vernikkelde Winkel-Etalages Botermarkt O 69 en 70, voor elke 25 meer f 0.50. LAND VAN ALTEN* VOOR Dit blad verschijnt WOENSDAG en ZATERDAG. Abonnementsprijs: per 3 maanden f l.OO, franco per post zonder prijs verhooging. Afzonderlijke nummers 5 cent. 1906, Advertentiën van 16 regels 50 ct. Blke regel meer 7 Va ct. Groote letters naar plaatsruimte. Advertentiën worden tot Dinsdag- en Vrijdag avond ingewacht. BUITENLAND. Volgens de Birzjewija Wjedomosti zijn er in Rusland in verband met de omwenteling meer dan 40,000 men- schen gevangen gezet. In de Oostzee-proviciën gaat generaal Orlof voort met het doodschieten van gevangenen, zonder hen eerst voor een rechtbank te brengen. De Corresp. Russe meldt dat te Romershof weer een man, te Koerberhof 10 man, te Roop een man, te Wolost Adaj twee man en te Litton vier man den kogel hebben ge kregen. Witte moet zich bij den Tsaar be klaagd hebben over het onwettige op treden van Orlof en de Tsaar moet zijne verbazing te kennen hebben gegeven, dat hij niet wist, dat zijne troepen in de Oostzee-provincies zoo huishielden. In het Petersburgsche blad Roes doet Nikolaas Petrof, de president van de zevende afd. der Russische fabrieks arbeiders, opzienbarende onthullingen over den gevluchten priester Gapon, die, zooals bekend is, op den histori- schen 2len Januari van het vorige jaar, de Petersburgsche arbeiders naar het winterpaleis geleidde. Volgens die ont hullingen kreeg Gapon kort na dien ongeluksdag van Z.E. Timirjasef (den nu afgetreden minister van handel), 30,000 roebels, door Witte beschikbaar gesteld, en wel heeft Witte, naar Gapon persoonlijk aan Petrof mededeelde, deze som gegeven, opdat Gapon naar het buitenland zou kunnen verdwijnen. Vooraf moest hij echter alle verliezen, die door de arbeiders na 21 Januari geleden waren, van deze som vergoeden. Gapon heeft voor dit doel inderdaad 7000 roebel uitgegeven, terwijl hij de overblijvende 23,000 roebel eenvoudig in den zak stak en daarmede naar het buitenland vertrok. Tot besluit schrijft Petrof„Ik heb besloten de problema tische persoonlijkheid van Gapon zoo wel aan alle arbeiders als aan het Rus sische volk in zijne ware gedaante te vertoonen, en evenzoo het feit waar voor de regeering haar geld wegwerpt." Na de afkondiging van de algemeene amnestie in October van het vorige jaar is Gapon voor korten tijd naar Rus land teruggekeerd, maar verdween spoe dig weer en moet thans aan de Riviera verblijf houden. Een particuliere berichtgever te Pe tersburg meldt, dat in Stanitza Gianinsk in het Koebangebied 600 kozakken van het Oeroepregiment aan het muiten zijn. Tegen de muiters, die zich ver schanst hebben, zijn reeds troepen met 5 mitrailleurs afgezonden. Het hoofd van het Koebangebied vergezelt de troe pen een botsing heeft reeds plaats ge had, doch tot dusverre zijn nog geene bijzonderheden bekend. Een Engelsche kanonneerboot is naar Faroen, een in de golf van Akaba ge legen eiland, gezonden, naar gemeld wordt, omdat Turkije van Egypte ver langde, dit eiland te ontruimen. De Engelsche regeering is naar aanleiding van deze gebeurtenis in Konstantino- pel, zoowel als tegenover den Turkscben gezant in Londen, Musurus Pacha, ern stig opgetreden. Nader wordt bericht, dat de Porte mondeling den Engelschen gezant ant woordde, dat zij weigerde eenige be spreking te voeren, waarbij zij als reden opgaf, dat Syrië en Egypte een integree rend deel vormen van het keizerrijk. Het hof te Peking wordt, volgens een telegram aan de Tribune, steeds banger voor de onlusten tegen het re- geeringshuis. De Duitsche gezant heeft de schildwachts verdubbeld. Vele vreem delingen en Chineezen worden hoe langer hoe meer anti-Japansch. De Chi- neesche regeering heeft schadevergoe ding betaald voor de tegen de zendings- posten in Tsjang-poe begane geweld daden en de schuldigen laten straffen. De sultan van Turkije heeft perti nent geweigerd op het verzoek van de Belgische regeering, in zake uitlevering van den ter dood veroordeelden Belg, Joris, in te gaan. Men weet dat inder tijd verteld werd, dat België de hulp der VoreeDigde Staten in deze zaak in geroepen had en dat deze in het uiter ste geval hulp zouden hebben toege zegd. De Standard verneemt uit Durban Er is slecht nieuws uit Alexandra, waar duizend oproerige, gewapende Zoeloes weigeren de hutbelasting te betalen. BINNENLAND. Men schrijft uit Venlo Sedert een paar dagen heeft de politie alhier volop werk gehad om huiszoe kingen te doen, voorwerpen en goederen afkomstig van diefstal, in beslag te nemen, vermoedelijke schuldigen in ar rest te stellen en ten slotte onder een grooten toeloop van belangstellenden een achttal personen naar Roermond te transporteeren. De oorzaak hiervan is, dat er in den laatsten tijd herhaal delijk beddegoed, equipementen, enz. ontvreemd werden uit de kazerne van het 2e regiment huzaren. Zoo ook werd door een onderofficier, die van deta cheering terugkwam, geconstateerd, dat zijn nachtleger verdwenen was. Toen dit den marechaussees ter kennis werd gebracht, stelden dezen een onderzoek in en hadden het succes, al spoedig eenige lakons en dekens, uit de kazerne afkomstig, in een huis op de Joden straat in beslag te kunnen nemen. Het eene succes volgde op het andere, zelfs zoo, dat een zadel van een officier in beslag werd genomen. Een zestal z.g. dames uit de deftigste buurten dezer stad en twee jongelingen werden naar aanleiding hiervan gisteren gevankelijk naar Roermond overgebracht. Een vier tal huzaren, die vermoedelijk van deze aangelegenheden meer weten, zitten in arrest, in afwachting van nadere be schikking. Het onderzoek, dat te Roermond spoedig een aanvang neemt, zal waar schijnlijk nog wel meer aan 't licht brengen. Naar aanleiding van de ontvluchting van Frans Rosier uit de strafgevangenis voor krankzinnigen te Medemblik schrijft het Haarl. Dagblad Het is een hoogst gevaarlijk man, die weder op de maatschappij is los gelaten, een man, van wien iedereen overtuigd is, dat hij tot alles in staat is. Sedert 1902, toen hij te Haarlem voor 't laatst veroordeeld werd, hadden we niets meer van hem gehoord. De cel onttrekt individuen van deze soort aan onze waarneming. Laat ik er dus nog eens aan herinneren, dat zijn leven van den beginne af allertreurigst is geweest. Als kind op school bestal hij zijn makkers al. Op zijn veertiende jaar kreeg hij zes maanden gevangenis straf voor diefstal van vee uit de weide. Zonder baat, want op zijn zestiende beging hij een diefstal, waarvoor hem anderhalf jaar werd opgelegd, op zijn achttiende (dus toen hij nauwelijks weer ODtslagen was) brak hij in en kreeg daarvoor vier jaar en een jaar nadat hij die straf had uitgezeten, op zijn drie-en-twintigste, liep hij opnieuw voor diefstal met braak een veroordee ling voor vijf jaar gevangenisstraf op. Hij was dus toen 28 jaar oud. Welnu/ enkele maanden later stond hij voor de Haarlemsche rechtbank wegens af dreiging bij de weduwe Van Dregt gepleegd, kreeg daarvoor 12 jaar ge vangenisstraf en bovendien nog 6 jaar van de Amsterdamsche rechtbank voor een ander feit. Het is dus deze straf van te zamen 18 jaar, dien hij met deze vlucht heeft onderbroken. De man heeft dus van zijn 14de tot zijn 31ste jaar te zamen veertien jaar in de cel doorgebracht en is in die periode maar drie jaar vrij geweest. Men kan dus zeggen, dat hij die korte tusschenpoozen van vrijheid voort durend heeft misbruikt, tot het plegen van misdaden. En er bestaat een sterk vermoeden, dat hij meer op zijn kerf stok heeft, dan waarvoor hij gestraft is kunnen worden. Het gerucht schrijft hem een aandeel toe in de moorden op twee oude vrouwtjes aan den Raam- 'fingel en in die op de oude juffrouw Van Weemen, bijgenaamd juffrouw Trip-trap, die in 1902 dood in haar woning werd gevonden. Over de vlucht uit het gesticht meldt het blad Sedert drie weken werd de gevaar lijke misdadiger op de ziekenzaal ver pleegd. Hij had namelijk weer eens geweigerd om te eten, wat hij vroeger wel meer deed, en werd daarom op de ziekenzaal kunstmatig met bouillon en eieren gevoed. Maandagnacht te vier uur is hij op gestaan, heeft het slot van de aangren zende badkamer verbroken en daar het bewaarderspak gevonden, dat hij aan trok. Daarbij brak hij een kastje op diezelfde kamer open, nam daar een scheermes en een bedrag van f 13.50 uit en heeft toen door een luchtkoker op den zolder weten te komen, vanwaar hij door een venster naar buiten ge klauterd is. Hoe hij op den beganen grond be land is, weet men niet. Evenmin of hij door de gracht gezwommen is, die het gebouw aan twee kanten omringt, dan wel over een versperring van prikkeldraad geklauterd. Zooveel is zeker, dat eerst des morgens te 6 uur, toen de ronde gedaan werd, de vlucht van Rosier ontdekt is geworden. De wachter op de ziekenzaal sliep. In den tijd van acht maanden is dit de vierde ontvluchting. hout van Windau naar Dordrecht be stemd. Met zulk een kracht werd de botter van voren ingeloopen; dat deze bijna onmiddellijk zonk. De knecht Jelle Hakvoort, een 34 jarig man, ge huwd en vader van 5 kinderen, kwam hierbij om het leven. De twee everige opvarenden werden door den botter U K 38 gered en te Nieuwediep aan gebracht. De Taygeta stopte na de aanvaring direct en streek een sloep om hulp te verleenen, waarna het stoomschip de reis vervolgde. ADVERTENTIEN. Woensdagmiddag was er te Leiden op de Hoogewoerd eenverschrikkelijk tooneel te aanschouwen. W. Peet, bode van Valkenburg op Leiden, reed er met zijn met een paard bespannen be- stelgoederen-wagen, toen opeens dat dier, hetzij door een tik van de zweep, hetzij om een andere oorzaak, een hoogen zijsprong deed en met kop en pooten in de groote spiegelruit bij den horloge- en klokkenmaker, den heer C. J. Rosin, terecht kwam. De ruit vloog geheel aan scherven, terwijl het paard er stukken van in de borst kreeg, zulke sneden en wonden veroorzakende, dat de borst als geheel open lag, zoodat het bloed, toen het dier, dat met de voorpooten in de uit stalkast stond, weer daaruit was gekre gen, uit die wonden gutste en over de straat stroomde. Zooveel mogelijk werd, met behulp van omstanders, ter plaatse met ver banden gedaan wat kon om het verder bloedverlies te stelpen. In ieder geval was het zeker, dat het ongelukkige dier moest worden afgemaakt, doch wegens den ellendigen toestand waarin het verkeerde, was het onmogelijk het levend naar het Openbaar Slachthuis te krijgen, omdat het niet meer bij machte was zoo ver te loopen. Het werd daarom nog stapvoets ge leid naar een vroegere paardenslacht- plaats in de nabij gelegen Krauwelsteeg, van den heer Den Os, paardenvleesch- houwer, in de Sint-Jorissteeg. De schade, in de uitstalling van den heer Rosin aangericht, is verbazend groot aan gebroken horloges, pendules en andere artikelen. Het geleek een halve verwoesting. Alsof de heer Rosin nog geen schade genoeg had, schijnen in de drukte boven dien vlugvingerigen hun slag ie hebben geslagen, want er worden eenige hor loges enz. vermist. Handel in Commestibles Bericht dat hij heeft ontvangen alle soorten Nieuwe Cüroeiiteii in blik, Snijboontjes, Spersieboontjes, Doperwten, Spinazie, Tuinboonen, Kropsla, Andijvie, Postelein, Worteltjes, Slierasperges, Stoof- asperges, en Soepgroenten, Londondèrysoep, Schildpadsoep, Juliène- soep en Erwtensoep. Nile «oorten Jam. Truffels en Schampignons. Oember. Annanas, Perziken, Abrikozen in bus. Verder: Zalm, Sardine, Lunchtong, An sjovis, Paling en Garnalen in Gelei. Haggi's. Nieuwe witte en bruine Rooiieil, Erwten, Spliterwten, Capue(jners. Vraagt AMANDELTJES-PUDDING. Aanbevelend, C. KOEMAN. Wegens opheffing der Marmer en Steenhouwerij van J. B0LSIUS, Ortheneinde G 400, 's-Bosch, BELANGRIJK BERICHT. wegens verandering van zaken. Een ieder doet dus zij n voordeel daar men nu voor weinig geld eens lekker kan rooken. Zie onderstaande merken en prijzen: La Gazetta vroeger f fl.ttO thans f 1,95 Da Capo 2.00 f.1© Ned. Wensch 2,50 1,8© El Signo 3,O© «.©O (In kistjes van 100 stuks.) Aanbevelend, Sigarenmagazijn, 's-OOSCH. Een sedert een geruim aantal jaren met het grootste succes werkende Maatschappij vraagt ACCENTEN voor den verkoop van op wekelfjksche afbetaling. Alleen zij komen in aanmerking, die bewijzen van net- en eerlijkheid kunnen overleggen. Br. fr. onder lett. W. A. T., aan het Alg. Adv.-Bureau NIJGH VAN DITMAR, Rotterdam. Oppert 138, ROTTERDA1I. Fabriek en Magazijn van alle soorten voor alle vakken. Ga»- en Electriselie Ornamenten. Groote keuze in Steeds groote voorraad ter directe levering van iedere Winkel-Etalage. Oppert 138, Rotterdam. Bekroond op diverse Tentoonstellingen met de Gouden Medaille. De zoon van een geacht ingezetene te Loosduinen, die in Den Haag een melkzaak heeft, miste onlangs een kistje met f 1000, n.l. f 900 aan papier en f 100 aan specie. De dienstbode werd eerst verdacht, maar naderhand werd gevangen genomen een man, die al daar veel aan huis kwam en gehuwd is met de zuster der dienstbode. De jonge vrouw, die haar zuster niet onder verdenking wilde laten, heeft, zegt men, de politie er mee in kennis gesteld, dat haar man zulk een som thuis had gebracht. De man moet allerlei be dreigingen tegen zijn vrouw geuit hebben. Uit Nieuwediep meldt men Donderdagmorgen om 4 uur is de Urker botter U K 52, schipper Toon Bakker, terwijl deze bij het vuurschip Haaks korrende was, aangevaren door het Duitsche stoomschip Taygeta, met "tO VW VV Correspondenten JEerste Klasse der J^federlandscfye Jdank, Kassiers en Commissionairs in Effecten. Kantoor-uren op alle werkdagen van 9 tot 6 uur, en voor de Yerwisse- lingskas der Nederiandsche Bank van des voorm. 9 tot des nam. 1 uur. Buitenlandsche Wissels, Coupons, Bankpapier en vreemde Muntspeciën worden steeds tot de hoogste koersen uitbetaald. Wissels en andere waarden op 't Buitenland worden ten billijkste gefourneerd. VAN EEVERT Goedkoopste adres voor alle Drukwerk. IIEDWSBIA» worden, lol t 11*4 u.§. alle voorra dige Marmer en Hardsteen PlatenZuilen enz.) benevens eene groote partij marmeren Schoorsteenmantels, Naamsche Vloertegels, eenige afgewerkte Grafmonumenten en ver dere Bouwartikelen, beneden in koopsprijzen opgeruimd. Deze merken zijn steeds met het grootste suc ces in ons magazijn verkocht. droote Markt C 451). Huis de Engel. fiocden-Standaards, Bont-Standaards, Schoenarraen, Yleeschetalages, enz.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1906 | | pagina 1