liet Land van Heusden en Altena, de Langstraat en de Bommeierwaard. Tweede Blad, OTAliiJV Een snede in ie M Pink Pillen J te consulteeren Groote Uilverkoop van i r;ren Sneeuwklokjes H VAOiMEUAR, Goud, Zilver en Uurwerken Veenendaalsch Magazijn St. Carolus Gesticht 's- Hertogenbosch Sla dit niet over. Uitgever: L. J. VEERMAN, Heusden. No. 2307. Zaterdag 3 Maart. f De windvlaag des Doods E. D DE JO*ï<ï. Ruft CEMENTSTEENFABRIEK, Pulten, Kolken, Rioolbuizen, VOOR Dit blad verschijnt WOENSDAG en ZATERDAG. Abonnementsprijs: per 3 maanden f l.OO, franco per post zonder prijs verhooging. Afzonderlijke nummers 5 cent. 1906. Advertentiën van 16 regels 50 ct. Elke regel meer 7l/3 ct. Groote letters naar plaatsruimte. Advertentiën worden tot Dinsdag- en Vrijdag avond ingewacht. BUITENLAND. Het ambtelijke Russische blad maakt een voorschrift openbaar, dat den 20en Februari door den Keizer is bekrach tigd en dat voortaan bij het optreden der troepen, belast met het onderdruk ken van rustverstoringen moet worden gevolgd. Het voorschrift bevat met na me het verbod aan de troepen om in dergelijke gevallen in de lucht of met losse patronen te schieten. Bijna verbluffend is de kalmte, waar mede de Duitsche pers en 't overgroote deel van het Duitsche publiek het ver loop van de conferentie te Algesiras volgen, een kalmte die op onverschillig heid lijkt als de eene druppel water op den anderen. De „Frankfurter" beweert, dat zelfs die personen, welke alle onderdeelen van 't in Algeciras en tusschen de ver schillende Kabinetten verhandelde ken nen, zich thans nog niet durven wagen aan een voorspelling van den moge lijken afloop. Maar op een punt zijn allen 't eens, dat, moge de conferentie geen vruchten dragen, daaruit nog niet direct het uitbrekeu van een oorlog moet volgen, al is 't niet te loochenen, dat er misschien zeer lang een gespan nen verhouding zal blijven bestaan. Te Springfield (Ohio) heeft de blanke bevolking, uit wraak over een aanslag van een neger op een blanke, de neger- wijk in brand gestoken. Wonderlijke berichten komen er van de Heb rieken op de Westkust van Schotland. Op verschillende punten van die eilanden heeft de bevolking bezit genomen van landheerlijke goe deren, den grond onder elkaar verdeeld en aanstonds in bouw gebracht. In een geval trok men er met vaandels en pijpzakken op uit. Ook weilanden wer den dus in gebruik genomen. Het eerste geval dagteekent al van drie weken geleden, maar de overheid is er nog niet tegen opgetreden. Te Trier is, terwijl de moeder ten gevolge van de mishandelingen van haren man in het gasthuis lag, een kindje van elf maanden, dat onverzorgd thuis was achtergebleven, den honger dood gestorven. In een correspondentie uit Londen aan het H.blad wordt de volgende persanecdote verteld: Twee reporters van concurreerende bladen waren naar een cricketmatch gezonden, met de opdracht hun versla gen door postduiven te doen over brengen. Een hunner kwam het eerst op het terrein en zag daar in de pers tent de mand met postduiven van zijn concurrent naast zijn eigene staan. Vlug krabbelde hij op een papiertje „Wedstrijd uitgesteld", bond dat onder den vleugel van een der „concurree rende" duiven en liet toen al deze dieren los. Zijn eigen duiven stopte hij daarna in de mand van zijn concuirent, ver borg zijn eigen kevie en nam er verder rustig een vrijen middag van. De an dere verslaggever kwam later in de tent en was zeer verheugd noch zijn concurrent noch diens duiven aanwezig te vinden. Hij schreef daarom 'n extra- uitvoerig verslag en zond dat bij ge deelten per duif weg. De duiven kwa men natuurlijk in het hok en het ver slag kwam in de kolommen van het concurreerend blad terecht en de ijverige verslaggever kon zijn oogen niet ge- looven, toen hij 's avonds in zijn cou rant las „Wedstrijd uitgesteld", terwijl zijn concurrent met zijn verslag mooi weer speelde. De correspondent van de N. R. Ct. te Boedapest schrijft: Uit Kecskemet, een welvarende pro vinciestad niet ver van Boedapest, verneem ik een opzienbarend bericht. Voor eenige dagen waren daar de vrouw en dochter van een fruithande laar krankzinnig geworden en in een gesticht opgenomen. Toen dit in de stad bekend werd, en de locale bladen bizonderheden daarom trent brachten, bemerkten talrijke be woners in de stad dat het met hunne vrouwen en dochters evenzoo gesteld was; de hulp van doktoren werd in geroepen en ten slotte zag zich de po litie op verzoek der medici genoodzaakt dit raadselachtige verschijnsel nader te onderzoeken. En nu bleek dat een eenvoudig am bachtsman eene nieuwe religeuse sekte gesticht had, waarbij al deze vrouwen zich als leden hadden aangesloten. In het huis van dezen man was een kamer ingericht voor het houden der gods dienstoefeningen, die daarin bestonden dat de leden der gemeente zich uit kleedden en hunne kleeren in een brandende kachel stopten, die in het midden van de kamer stond. In den rook van de kachel, die geen pijp had, meenden zij dan den heiligen geest te aanschouwen. Alle vrouwen waren bereid onder eede te bevestigen dat zij de heilige maagd gezien en het koor der engelen gehoord hadden, terwijl de meisjes zich als verloofden van den Heiland be schouwen en zich zwanger voelen, niet tegenstaande de doctoren constateerden dat daarvoor geen aanleiding bestaat. Overigens weigeren deze ongelukkige menschen nadere inlichtingen te geven en antwoorden op alle vragen der po litie met citaten uit den bijbelde meesten zingen en dansen den gehee- len dag. Tot heden moesten 10 vrouwen en meisjes in een krankzinnigengesticht worden opgenomen, de deskundigen hopen evenwel dat eene genezing mo gelijk zal zijn. Die heden blaast is DE INFLUENZA. voldoend voedsel te geven, haar de buitenlucht te onthouden en haar in een vunzig vertrek te laten vervuilen. Uit de getuigenverklaringen bleek, dat de 18-jarige lohanna op 10 Nov., dat is 10 dagen na de ontsnapping, nog zeer vermagerd was, het type van een hongerlijderes, zij was zoo ingekrompen, dat zij deed denken aan een meisje van 12 jaar en geheel uitgeteerd. De doorloop, waarin het meisje ge houden werd, was 4 bij 5 Meter groot, had drie deuren, allen van krammen en hangsloten voorziendie voor den kelder ging zelden of nooit open. Het eenige raam zat vast; de jalouzie was neergelaten. De innerlijke toestand van den door loop was verschrikkelijk. Een bed was er'niet; het meisje sliep op eenige dekens op den grond; 't stonk er ver schrikkelijk, want ook een hond en een paar katten huisden daar en 's avonds werden er ook een paar geitjes gehuis vest Water om zich te wasschen, kreeg het meisje nooit; wel om de 6 weken schoon goed. Het schoppen en slaan blijkt niet zoo erg te wezen, maar in plaats van eten kreeg ze suikergoed en chocolade. Het kind verklaarde nu, dat zij niet durfde klagen uit angst voor de juffrouw. Zij durfde niet wegloopen, omdat dan vader en moeder van hun plaatsje zou den worden gezet. De vader en de moeder van het kind blijken zich van de zaak bitter weinig te hebben aangetrokken en de presi dent en de officier gaven hierover hun verontwaardiging te kennen. De juffrouw zei, dat het met Naatje goed ging en daarin berustten ze uit angst van hun plaatsje te verliezen. De moeder vond het geval ook nu blijkbaar nog zoo weinig erg, dat de officier haar moest vermanen maar niet te lachen Bekl. had aan haar gezegd, dat zij het meisje in de doorloop had gelegd, omdat ze ziek was. De moeder was eiken dag gaan hooren hoe het ging en dan zei de juffrouw, dat het .wat beter of slechter ging. De moeder heeft het kind echter in 10 maanden niet gezien; dat had de juffrouw liever niet. Als zij met Naatje sprak geschiedde het al die 10 maanden lang door de gesloten deur. En dan zei Naatje meer dan eens: „Och moeder, ga maar weg." Bekl. beweerde dat zij het kind vol strekt niet opgesloten hield en dat zij alle mogelijke eten kon krijgen, maar daarvoor bedankte (dit erkende het kind gedeeltelijk). Het meisje had nooit gezegd weg te willen, wilde alleen zoe tigheid eten en bekl. zag daarin geen kwaad. Eenig motief voor opsluiting of mis handeling komt niet aan den dag. Het O. M. eischte 1 jaar en 6 maan den, onder aftrek van de preventieve hechtenis. De verdediger, jhr. mr. De Jonge, wees er op, dat we hier niet met 'n kinderbeul te doen hebben, doch met eene domme, onbeschaafde, maar goed hartige vrouw, die het kind op een onverantwoordelijk, onverstandige ma nier behandelde en voedde. PI. concludeerde tot vrijspraak, of, zoo de rechtbank haar na de lange preventieve hechtenis nog strafwaardig vond, tot 'n lichte straf. Uitspraak over 14 dagen. on Oorarts is des Woensdags en Zaterdags van 11i21/2 uur, Plein, ONTVANGEN een prachtvolle collectie voor zijden en wollen Damesstoffen, fijne fantasie-, katoenen-, witte Goe deren, Vitrage, Linnen voor Lakens, Tafellakens, Servetten, Vingerdoekjes, Letter-Zakdoeken Heeren-Artikelen Manchester, katoenen en wollen Buks kins, Cheviot, enz., enz. Prima KAPOK en VEEREN voor KEI»fl»EN, alles aan concurreerende prijzen. Firma SOESMAN „IN DE KLEIN- WINST", It reestraat, IIEll^DEI. BELANGRIJK BERICHT. 1,4© 1,8© wegens verandering van zaken. Een ieder doet dus zij n voordeel daar men nu voor weinig geld eens lekker kan rooken. Zie onderstaande merken en prijzen: La Gazetta vroeger f 1.©© thans f t.?5 Da Capo Ned. Wensch 3.50 El Signo 3,©© (In kistjes van i00 stuks.) Aanbevelend, Sigarenmagazijn, 's-BOSCH. Groote Markt C 459. Huis de Engel. Te koop gevraagd: of z.g. vastenavondjes, 't liefst bij groote partijen. Tevens nog aangeboden: Vruchtboomen en Vruchtstruiken, waaronder ook tamme Kastanjes. Kunstmest voor Kamerplanten, ©O ets. per k Werkendam. De Heer A. J. AUDIFFRED te Kwakel meldt ons: Ik kan u mede- deelen dat de kLOOSTERBALSEll, Klooster Sancta Paulo uitmuntend bevalt. Een inwoner van Kwakel, den Heer F. SCHIJF, had een groote snede in de handhij nam zijn toevlucht tot de Klooster- lialseill en is door de heilzame werking van deze voortreffelijke bal sem na enkele dagen geheel hersteld. De Kloostrrbalsem, klooster sancta Paul», geneest oude en nieuwe wonden, brand- en snijwonden, rheumatiek, rheumatische Zenuwpijnen, Jicht, Po dagra, Ischias, kneuzingen, stramheid in de ledematen, verstuikingen, lenden pijn, pijn in den rug, spierverrekkin- gen, winterhanden en voeten. Prijs per pot 35 ct., 75 ct., f 1.20 en f 2.50. T FT OP I ^een echte Klooster- LM UI balsem geneest, deze is ken baar aan een ronden band om den pot, waarop de handteekening li. I. ikkllll. Rotterdam, voorkomt, alle andere is namaak. Verkrijgbaar bij de meeste Drogisten, en verder bijII ran Eeuwtjk, Hemden A. Vos, Engstraat, Heusden; I. Vos, Veen; G. Verssveld, Wijk; H.T. Schouten, Aal burg; 3.3. Paes, Dussen; 3. G. Schouten, Andel; C. P. Cornet, Werkendam en B. Romeijn, Nieuwendijk. Inenten j^evraagfl. Een sedert een geruim aantal jaren met bet grootste succes werkende Maatschappij vraagt AGENTEN voor den verkoop van op wekeljjksche afbetaling. Alleen zij komen in aanmerking, die bewijzen van net- en eerlijkheid kunnen overleggen. Br. fr. onder lett. W. A. T., aan het Alg. Adv.-Bureau NIJGH VAN DITMAR, Rotterdam. Prijs f 1.75 de doos, f 9 per 6 doozen. Verkrijgbaar bij Snabilié, Steiger 27, Rot terdam, hoofddepótbouder voor Nederland en Apotheken. Franco toezending tegen postwissel. BINNENLAND. Voor de rechtbank te Zutphen is Woensdag de zaak behandeld van het meisje, dat op de „Menop", het buitentje van juffronw Fennema onder Bathmen, zou mishandeld zijn. De dagvaarding legt aan mej. Fen- J nema ten laste vooreerst vrijheidsbe- rooving, door haar 18-jarige dienstbode Johanna of Naatje Voortman tusschen Dec. 1904 en 31 Oct. 1905 opgesloten te houden in een doorloop, en ten 2de mishandeling door het meisje te schop- pen en te slaan en door haar gezond heid te benadeelen door haar geen ADVERTENTIEN. De Koniukl v.h. VAN WANING Co., ROTTERDAM, vervaardigen als Specialiteiten alle werken in gewapend en gewone BETON, als: VLOEREN, GEWELVEN, DAKEN, FUNDAMENTEN, WATERREIMGPiGS- en •\TIJZERIVGSmiICHTPiGE*. Grootste voorraden ei- en cirkelvorm voor Duikers. VAN Hollandse he, Duitsche en Engelsche Garens BandSujetten, Kramer ijen enz. Sponsen. Zeemleer. Dweilen. Eucifers. Borstelwerk. Poelsextract. Toilelzeepen. Schrijfbehoeften. Opgericht 1860. Hessen. Scharen. Eepels. lorken. Firma O. JA1VSB3V, Specinal adres voor W ederv rkoopers. De rouw wordt in verscheidene steden gedragen. De influenza doodt er mannen, vrouwen, kinderen, die voor eenige dagen nog werkten of speelden. De wind voert deze kiemen van influenza met zich en zaait den dood. Neemt L in acht! Wapent U De influenza tast alleen de zwakken aan. De zwakken zijn heden ten dage de candidaten voor den dood en er zijn zoo vele zwakke lieden. Onder vraagt UVraagt U zeiven af of gij wel zoo sterk zijt als gij moest zijn, of gij zoo'n goede gezondheid bezit die gij moest bezitten. Als het „ja" is, dan hebt gij niets te vreezenals het „neen" is neemt U in acht! Wordt sterk, hebt eene flinke gezond- heinhebt bloed en wel terstond. De Pink Pillen geven rijk en zuiver bloed met elke dosis. De Pink Pillen zijn de vrorzienigheid der verzwakten. Met de Pink Pillen te koopen, koopt gij bloed, kracht gezondheid. Stelt LI niet bloot te sterven door den prijs van een doos Pink Pillen te besparen. Tegen de gevolgen der influenza zal een krachtige hersteller alleen de herstelling bevorderen. De Pink Pillen zijn de krachtigste hernieuwer van het bloed. Onder beleefde aanbeveling, Deze merken zijn steeds met het grootste suc ces in ons magazijn verkocht.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1906 | | pagina 5