Te Nagold (Schwarzwald) is Donder dagmiddag het logement Zum Hirsch, dat onlangs verbouwd is, ingestort, ter wijl er tusschen de 200 en 300 gasten aan een feestmaal zaten. Er zijn reeds vele dooden uit de puinhoopen opge haald. Een later bericht meldt: De instorting gebeurde om kwart voor tweeën, terwijl vele gasten uitgenoodigd waren om aan een maal balkenbrij er getuige van te zijn, hoe het gebouw opgevijzeld werd. Het huis was vol strekt niet bouwvallig maar nog tame lijk nieuw. Toen men nog maar 2 c.M. de hoogte in moest, stortte het ge bouw, zonder dat vooraf iets bijzonders was waargenomen, in. De bouwmeester die toezicht hield op het werk, was tijdens de instorting in het huis. Hij werd ook zwaar gewond. Van de men- schen daarbinnen is er niemand heel huids afgekomen. Een nauwkeurige telling heeft tot uitkomst gehad dat er 49 menschen gedood en ongeveer 50 zwaar gekwetst zijn, van wie velen in stervensgevaar verkeeren. Met het opruimingswerk is men thans klaargekomen. Men was nog bezig met het opvijze len, toen zich een groote scheur ver toonde, waarop haltwerd bevolen. Op hetzelfde oogenblik zakten de muren en gebinten in. Er wordt een gerechtelijk onderzoek naar de oorzaak van de ramp ingesteld. De vader van den hotelhouder, zijn vrouw en een kind van hem zijn onder de dooden. Men is het erover eens dat het een schromelijke onvoorzichtigheid was om zooveel menschen in het hotel te ver zamelen, terwijl men met het werk bezig was. HEUSDEN, 7 April. Het Bestuur van den Hoogen Maasdijk heeft in zijne jongste vergadering den heer J. C. van Bokhoven te Herpt herbenoemd als lid van het bestuur van het waterschap „de Hulpgaten in het Land van Heusden en Altena". Bij Kon. besluit is benoemd tot coi- respondent van de Directie van den Tuin bouw bij het Ministerie van Landbouw, Handel en Nijverheid, voor het Land van Heusden ea Altena, de heer G. J. W. Bran derhorst te Eethen. Eene collecte voor de noodlijdenden door den watersnood in Zeeland, op de Openbare school alhier gehoudon, bracht f 11.89 op. Op de j.l. Dinsdag te Rotterdam ge houden veetentoonstelling verwierven o. a. de volgende inzenders uit Noord-Brabant bekroningenA. van Dis te Standdaar- buiten, C. van Tilburg te Willemstad en G. Bax Azn. te Zevenbergschenhoek, onder scheidenlijk: le, 2e en 3e prijs inde afdee- ling met hard voeder gemeste ossen. J. Maris Azn. te Fijnaart 3e prijs van de guiste vaarzen geboren in 1904. J. C. Crezée te Moerdijk le prijs pink-kuiskalveren ge boren 1905. Gebr. OerlemansVan dèr Schans te Drongelen 2e prijs springrammen geboren 1904. Dezelfden 3e prijs beeren. D. Kooremans te Fijnaart 2e prijs hengsten geboren 1905. G. J. W. Branderhorst te Eethen 4e prijs in die afdeeling. J. Maris Az. te Fijnaart le prijs merriepaarden geboren 1904. Tot leerling aan de Rijkskweekschool voor onderwijzers te Nijmegen is door Z.Exc. den Minister van Binnenlandsche Zaken toegelaten, Albertus van Wijnen, leerling der Rijksnormaalschool alhier, die zijn op leiding heelt genoten bij den heer A. de Roon, hoofd der school te Heesbeen. Aan het examen namen 58 adspirante n deel. Er waren 20 plaatsen. Boterfabrieken worden in onzen om trek bijna plaatselijk opgericht. Nu ver schijnt er weder een te Elshout (gemeente Oudheusden) opgericht door de gezamenlijk e veehouders. Elk deelnemer is verplicht al de melk zijner koeien af te staan; docli mag zooveel melk achter houden als nooi- dig is voor den eigen aanfok van kalverer i. Het bijkoopen van kalveren is echter strikt verboden. WERKENDAM. Eergisteravond verga derde ten herberge van J. B. Zwets de werkliedenvereniging „Eendracht", alhi.er. Aanwezig waren, behalve een paar donate urs en verslaggevers, ongeveer 40 leden. De president opend ede vergadering, heette allen welkom, wee>j op den overvloed vant arbeid, die deze y ergadering slecht bezocht, deed zijn, en o'p het groot aantal zieken, dat de vereen'"iging in de afgeloopen drhe maanden had, moeten ondersteunen. On danks de ve'ie zieken, was het tekort ov er deze 3 maanden aanmerkelijk minder d an verleden jaar, omdat vele zieken no-gal spoedig Weer waren hersteld. Ieder moest maar waken voor de belan gen der vereenigirig, dan zag het er voor haar nog niet zoo donker uit. Bedankt, wegens vertrek, hadden 4 leden, terwijl 7 ni«;uwe leden waren toegetreden. Nadat de secretaris de notulen haöl ge lezen, die-onveranderd werden goedgekeurd, deed de penningmeester rekening en ver antwoording van zijn geldelijk beheer over het laatste kwartaal. Hieruit bleek, dat 1 April 1.1. bij hem in kas was f 57.66, dat het reservefonds groot was f 973.74 en het kapitaal f962.22, terwijl in de afgeloopen 3 maanden was uitgegeven f 782.91 en ontvangen f 730.61, zoodat het afgeloopen kwartaal een nadeelig slot had gegeven, groot f 52.30. De leden G. Vink, K. Braun en L. van Esch ,.agen de rekening- na, vonden ze ac- coord en dankten bij monde van eerstge- noemden den penningmeester voor zijn nette en ordelyke boekhouding. Bij de gebruikelijke rocidvraag had nie- in het midden te brengen en sloot de voorz. met een woord van dank aan de aanwe zigen deze vergadering. Donderdag werd op de openbare school A alhier eene collecte gehouden ten behoeve van de ongelukkige Zeeuwen. Op gehaald werd een bedrag van f 23. SLEEUWIJK. Morgen hoopt voor de Geref. gem. alhier op te treden Ds. Meulink van Poortvliet BIE3BOSCH. Op verzoek van den heer Schoolopziener in het arrondissement Heus den, is Donderdag j.l. ook in de openbare school alhier eene collecte gehouden voor de noodlijdenden in Zeeland. Deze collecte heeft opgebracht f 4.60, wat, met het oog op het geringe aantal leerlingen, een vrij groot bedrag kan genoemd worden. DUSSEN. De collecte voor de slacht offers van den watersnood in Zeeland heeft in de O. L. S. wijk A, alhier, opgebracht f7,-. Het gunstige weer der laatste dagen laat op alles zijnen goeden invloed gelden. Op het land is men druk bezig aardappels te poten en het voor andere gewassen in gereedheid te brengen. Hier en daar ziet men reeds het jonge vee en op sommige plaatsen zelfs al melkkoeien loopen, wel een bewijs, dat de vooraad hooi aanmerke lijk verminderd is. Er is hier veel vraag naar aardap pels in de laatste dagen. Men vraagt niet naar goede aardappels, maar alleen naar „aardappels", wel wetende, dat goede kwa liteit nergens te vinden is en besteedt dan f 3.tot f 3.50 per mud, terwijl men voor „Eigenheimers" graag f 5.per H.L. be taalt. (polder.) Bij de gehouden publieke hooiland ver pachting voor het Waterschap „Zuid-Hollandsche Polder" werden hooge prijzen besteed. Per H.A. werd tot f 80, betaald. De hooivoorraad bij de veehouders raakt op, zoodat er nogal wat omzet in hooi is. Sommigen nemen hun toevlucht naar de hooipers en moeten dan tegen f 13.50 betalen. De prijzen loopen overigens uiteen. Naar kwaliteit besteedt men f4.50 f 12.— per 500 K.G. NIEUWEN DIJK. Tweede Paaschdag '8 avonds zal het fanfarecorps „Crescendo" alhier een concert geven. Het programma belooft veel, terwijl voor voldoende afwisseling is gezorgd, ook zal een gramaphoon zich doen hooren. LOONSCHENDIJK. Tot onderwijzeres aan de bijz. school alhier is benoemd Mej. De Mild te Bergen-op-Zoom. ZALTBOMMEL. Dinsdagmorgen kwam in drieslag in de Boschstraat aangehold een voor een dogcart gespannen paard, bestuurd door den heer G. P. Het bleek dat de bestuurder het paard niet meer meester was. Het dier vloog zijwaarts uit en kwam, met een geweldigen sprong over een ruim een meter hoog ijzeren hek, te recht op de stoep van mej. v. E. Daar viel het paard, na het hek verbrijzeld te heb ben. Een schipper, H. H. uit Leeuwen, op die stoep juist vertoevende, werd omver geworpen en kwam onder het paard, ter wijl een 15-jarig meisje mede door het dier geraakt werd. De schipper werd ernstig gekwetst, een rib was gebroken, bloed vloei de uit den mondgeneeskundige hulp was noodzakelijk. Ook het meisje bekwam ern stige ontvellingen, echter van geringe be- teekenis. De heer P. alsmede de koetsier werden uit de dogcart geslingerd; de eerste klaagde ook over pijn, de laatste was ongedeerd. Waar het dier geheel on betrouwbaar was, moet het onverantwoor delijk genoemd worden, dat op een drukken mark.tdag daarmede werd gereden. Medelijden moet men hebben met den schi pper, die zoo noodlottig is getroffen. We. zijn overtuigd dat door onze ijverige politie een gestreng onderzoek zal worden ingesteld, opdat bij gebleken onvoorzichtig heid H. H. hiervan niet de dupe blijve. MAURIK. Ten dienste der deelhebbers, is door het bestuur der Veeverzekering alhier aangeschaft een „luchtfilter", welk middel, vroegtijdig toegepast, bijna het succes verzekert bij de zoo gevreesde melk- ziekte (kalverziekte). DRONGELEN. Door het kerkbestuur onzer gemeente is onder goedkeuring yan stembevoegde manslidmaten eenig bouw terrein verkocht aan de reederij Arie Smit te Slikkerveer, ten einde daarop eenige woningen te bouwen ten behoeve van het personeel der stoomboot „Thor IX". SPRANG. Hoorde men tot nu toe niets dan van dikwijls ergerlijke baldadigheden, thans is het zoover gekomen dat fietsers, die ons dorp passeeren, niet alleen worden nagejouwd, doch zelfs van de fietsen worden getrokken en daarna geslagen en gegooid. Wij hopen dat de politie met kracht hier zal optreden. kaan, echtg. van Willem Naaijen, 38 j.; Jenneke van Hofwegen, 3 mud. Nederhemert, over de maand Maart. Geboren* Pieternella, d. v. M. de Weert en G. A. Bragt; Louwerientje, d. v. K. Keijnemans en M. Dekkers; Johanna, d. v. P. Vos en W. Bouman Antonie, z. v? W. van Heemskerk en J. M. de Jongh; Hendrikus, z. v. A. van de Werke en A. de Koning. Kantongerecht Heusden. Uitspraak van 5 April 1906. Openbare dronkenschapJ. S., zwer vend, C. B. te Almkerk en M. M. te Kaatsheuvel, elk f 3 subs 3 d.; A. C. f 5 subs. 3 d., J. H. v. I. f 6 subs. 3 d., beiden te Dussen; A. J. S. te Eethen, 3 d. en P. v. R. te Dussen, 3 X 1 d. en plaatsing in eene rijkswerkinrich ting voor den tijd van twaalf maanden P. v. A. te Almkerk, 3 weken. In staat van dronkenschap de orde verstoren: J. S. te Dussen, 5 dagen. Overtr. drankwet: J. E. te Sleeuwijk, f 30 subs. 20 d.; A. v. d. Z. f20 subs. 20 d., B. B. f 40 subs. 20 d., beiden te Eethen en H. v. G. te Almkerk, f 5 subs. 5 d. Overtr. leerplichtwet: S. R. te Veen, f 3 subs. 3 d. Burengerucht verwekken: J. v. B. en C. v. D. te Dussen, elk f 8 subs 3 d. StraatschenderijJ. v. R. te Werken dam, berisping en proeftijd. Misbruik maken van Gods Heiligen Naam: J. M. K. te Werkendam, 5 d. Een trekdier onbeheerd laten staan: W. d. H. te Herpt, f 1 subs. 1 d. Op den openbaren weg spelen om geldM. B. M. V., G. V., en H. d. B. te Veen, ieder een berisping en proef tijd. Overtr. prov. reglement: J. d. K. te Weikendam, f 3 subs. 1 d.; A. R. v. d. P. te Dussen, f 5 subs 5 d. Visschen zonder vergunning: B. H. V. te Wijk en J. V. te Veen, elk f 4 subs. 2 d.; G. Ch. K. en H. K. te de Werken, elk f 6 subs. 2 d. Overtr. jachtdelect: Ch. S. te Uitwijk 2 X 20 subs. 2 X 8 d. met verbeurd verklaring van het in beslag genomen geweer. D. M. te Eethen, overtr. prov. regl., C D. te Dewerken, overtr. drankwet en A. O. te Gorinchem, overtr. jacht- delict, allen vrijgesproken. itinnenlnnd. Ilersoflij^e Staed. Werkendam, van 30 Maart tot 6 April. Geboren: Cornelia Bardina, d. v. P. H. van Baa»sbank en V. van der Kuijlen Cornelia Gerarda, cL v. J. Groene veld en T. Kuijk; Cornelia, z. v. J. Sack en H. v. d. Heuvel; Kommer, z. v C. J. van Beichum en E. de Keijzer; Arie, z. v. L. Versluis en E. van Beek; Jakobus, z. v. W. Pijpe en C. J. W. van Muilwijk. Veen, over de maand Maart. Overleden: Antonie van Campen, 74 j.; Jacoba Cornelia Verzijl, 28 j., ech tgen. van Willem Schouten; Bertus, 11 m., z. v. Arend Vos en Aantje Ver sluis. Andel, over de maand Maart. Geboren: Jacob, z. v. Jacob Naaijen en Johanna van Zee; Roeland, z. v. Gijs bert Millenaar en Antonia Adriana Elerwijnenlevenl. kind van 't maii ilij'k geslacht van J. G. Schouten en 1 H. Versteeg. O veirlkden: Lena van Rijswijk, wed. z&anH iet* in het "belang der vereeniging Jan. van der Vliet 84 j.; Josina Pelli- Het amendement Bos-Patijn, betref fende de paardenbelasting in Noord- Brabant, is gisteren door de Tweede Kamer aangenomen met 54 tegen 2i stemmen. (Het amendement strekte om aan de belasting een tijdelijk karakter te geven, a.l. voor 5 jaar, en om, te beginnen met 1 Mei 1907, de heffing telkens met 1/5 te verminderen, ten einde de pro vincie inmiddels gelegenheid te geven andere middelen te voteeren. Zoodoen de worden de Staten in de gelegenheid gesteld een nieuwe belastingregeling te maken, terwijl het amend, in de lijn I van de regeering blijft, die immers ook niet principiëel is voor de belas ting en slechts opportuniteitsgronden heeft aangevoerd) Door deze aanneming zal de belas ting dus na 1 Mei 1911 niet meer kun nen worden geheven. Het wetsontwerp is daarna zonder hoofdelijke stemming aangenomen I Na aanneming van verschillende an dere wetsontwerpen is de Kamer tot l nadere bijeenroeping gescheiden. I De leden van de Eerste Kamer der Staten-Generaal zijn ter vergadering bij eengeroepen tegen Woensdag 18 dezer, des avonds te half negen uur. i De correspondent van de N. R. Ct. te Batavia seint: 1 Onder leiding van Micbielsen werd het hardnekkig verdedigde benting- complex Koeto bij Enrekang, op Cele bes, genomen. Het was een étage-ge- wijze ingerichte rotsstelling. De vijand verliet bij nacht langs een loodrechten wand het reduit, vele doo den en gewonden medenemende. Ook onzerzijds werden verliezen ge leden. Na slechting van Koeto werd opge rukt naar de bergstelling Rangas, die ook na korten tegenstand genomen en daarna geslecht werd. Het georganiseerd verzet in Enre kang is gebroken. Te Ierseke is een 16-jarige jongen, die zich ongeveer 14 dagen geleden met een flobertbuks, bij ongeluk, in een zijner beenen schoot, aan de gevolgen van bloedvergiftiging overleden. Donderdagavond zijn te Hengelo zes kinderen die bij een zandboogte speel den, onder neervallend zand geraakt. Vijf werden dadelijk opgegraven, het zesde miste men niet. Kinderen be weerden ook dat er maar vijf onder- geraakt waren. Later bleek dat een jon getje van B. Kampen nog onder het zand was. Toen het gevonden werd, was bet reeds dood. Woensdag werd bet lijk van den sedert December j.l. vermisten oud zeeofficier L. uit Ubbergen gevonden I breking der lakzegels. De commissaris in de bosschen van de Meerwijk bij Berg en Dal. Sedert Dinsdagavond werd uit de ouderlijke woning in de Hugo de Groot straat te Rotterdam vermist de 4 jarige D. van der H. Het knaapje had de ouderlijke woning verlaten, was aan bet dwalen gegaan en bet laatst op den Goudschensingel gezien. Te ver geefs werd overal naar het kind gezocht, doch Woensdagochtend tusschen 5 en 6 uur vonden twee spoorwegarbeiders het liggen aan den kant van een sloot, loopende langs de ceintuurbaan achter Woudensteijn. Het knaapje was bewus teloos en is door bedoelde arbeiders naar bet politiebureau in de Hoflaan gebracht, waar men er met de hulp van een geneesheer in slaagde, bet be wustzijn op te wekken. Uit een onderzoek door de politie bleek, dat aan een misdrijf niet gedacht behoeft te worden. Ter plaatse waar het kind gevonden werd, waren alleen de indrukken van zijne klompjes zicht baar. Toen omstreeks 10 uren het be- wijst.zijn bij het kind terugkeerde, deelde het den commissaris van politie mede, dat het aan het dooien was geraakt en, gekomen op een weiland achter Wou- densteyn, door een hek gekropen en in een sloot gevallen was. Daaruit wist bet knaapje te kruipen, maar daarna is bet, doornat en geheel bemodderd, op den kant bewusteloos geworden en is er den geheelen nacht blijven liggen. Toen het gevonden werd, was bet reeds bijna geheel verstijfd van koude. Men meldt aan het Vad., dat mevr. D., die Dinsdagmiddag door de tram bij Scheveningen werd overreden, 39 jaar oud was, en een man en vijf kinderen nalaat. Omtrent mej. Kuyk wordt ge meld, dat zij een sleutelbeen en een arm beeft gebroken. Te Jipsinghuizen (gem. Vlachtwedde, Gr.) werden vier personen van een ge zin, nadat zij meelspijs hadden genut tigd, ernstig ongesteld. De geneesheer, wiens hulp werd ingeroepen, schreef de ongesteldheid toe aan de olie, bij de bereiding der spijze gebruikt. Twee der vier personen zijn nog ernstig on gesteld. Tot aanvulling van het bericht om trent de benoeming van deskundigen ten einde den geestestoestand van Frans Rosier te onderzoeken, dient nog het volgende Aan bedoelde deskundigen, zijnde de professoren Winkler en Jelgersma, is opgedragen te verklaren of Rosier al dan niet toerekenbaar geacht kan wor den voor de misdaad, te Gouda gepleegd, waarvan hij verdacht wordt de dader te zijn. Mochten de deskundigen hem nu toerekenbaar verklaren voor genoemd feit, en zijn schuld daaraan bewezen worden, dan nog zal de liem daarvoor op te leggen straf niet groot kunnen zijn, daar immers de Nederlandsche strafwet bepaalt, dat de gevangenisstraf, welke niet levenslang is, in geen ge val den tijd van 20 jaar te boven kan gaan. In aanmerking genomen de 18 jaren gevangenisstraf, waartoe Rosier reeds is veroordeeld, zal hem dus, indien hij toerekenbaar wordt verklaard en zijn schuld zal zijn bewezen, slechts nog eene gevangenisstraf van ten hoogste 2 jaren Runnen worden opgelegd. Volgens de Limb. Koerier zijn de dammen, die het water in de mijn Voccart te Kerkrade moesten keeren, plotseling onder den geweldigen druk bezweken en is de mijn opnieuw ondergeloopen. Al het gedane werk is nu te vergeefs geweest en bet water staat nog booger dan te voren. De nieuwe pompen zijn weer onbruikbaar geworden en het zou, naar men zegt, best een jaar kunnen duren, voor men bet water andermaal meester is. Z K. H. de Prins der Nederlanden beeft doen toekomen aan de commissie tot leniging der rampen, geleden door de kustvisschers benoorden en bezuiden Harlingen, tengevolge van de jongste stormen, een bedrag van f2.0, en aan de algemeene vereenigde commissie tot leniging van rampen bij watersnood te Amsterdam, met bestemming voor de provincie Zeeland, een bedrag van f 1250. Te Diepenveen deed zich dezer da gen bet zeer zeker zeldzame geval voor, dat bij den ambtenaar van den burger lijken stand iemand aangifte kwam doen, dat bij met zijn moeder wensch- te te trouwen. Het was al. zijn stiefmoeder en nu zijn vader overleden was, wilde de moe der met den zoon trouwen. Hem werd medegedeeld, dat de wet zoo iets niet toeliet, iets, wat de aanvrager minder aangenaam vond, omdat bijzondere om- stand igheden een hu welij k wel gewenscbt zouden maken. Uit een postpakket, verzonden door den heer Niggerbrugge te Amsterdam inhoudende 6 gouden heerenhorloges merk Vacheron en Constantin, geadres- seerd aan den horlogemaker Bresson te Tilburg, bleken bij ontvangst 4 gou- jden horloges gestolen te zyn door ver van politie te Tilburg verzoekt opspo ring. Woensdagmorgen trachtte men te Rotterdam met de automobielstoom- brandspuit op den Binnenweg nabij bet Gasthuisslop tusschen een sleepers en een groentewagen door te rijden. Dit mislukte doordat men met den sleeperswagen in botsing kwam. Door den schok sloeg de chauffeur vau de auto op de straat, zonder evenwel let sel te bekomen, doch de auta, thans zonder stuur, nam een zwaai en met vaart ging h t thans recht op den goud en zilversmidswinkel van den heer H. J. Smalbroek, aan den Binnenweg no. 13, af, en daar regelrecht de winkel ruit in. De ruit brak en heel de uit stalling van horloges, klokjes en tal van andere gouden en zilveren sieraden werd uiteengeslingerd. De gebeele uit stalkast was één ruïne, terwijl boven dien aan de pui van den winkel mede schade werd aangericht. Van de auto mobiel werd een zuigbuis doorgesneden en vooral aan de voorzijde bekwam zij schadebet rij- en pompwerk bleef ge spaard. De machinist, eveneens in de auto mobiel gezeten, kwammetdenschrikvrij. Men schrijft uit Borgharen aan de „L. K." Voor den derden keer binnen een 6-tal weken tijds kwam de rechter jl. Maandag, vergezeld van een paar bee ren van 't Luiksche gerecht, naar ons dorp, voor de gerechtelijke schouwing van het in de Maas gevonden been. Na nauwkeurige meting werd er nog een fotografische opname van gemaakt. Het drama, dat thans ontsluierd is en waarvan een dienstmeid, in de om streken van Luik dienende, alsmede bet onlangs bier aangedreven kinder lijkje de slachtoffers zijn geweest, schijnt nu in alle punten opgehelderd, terwijl de schuldige vroedvrouw, die naar men zegt, alles bekend heeft, in België ach ter slot en grendel zit. De firma P. Thomson Co., stuwa doors te Rotterdam, beeft aan de be sturen der verschillende categorieën van werklieden in bet havenbedrijf mede gedeeld, dat zij een contract heeft ge sloten met de Maatschappij tot exploi tatie van drijvende elevators, waarbij zij de twee bestaande elevators vo >r den tijd van 3 jaar in huur overneemt. Het is de bedoeling niet dat er werklieden zullen worden uitgesloten, doch de firma is voornemens voor al het granenwerk volbemande ploegen aan boord te zenden en de elevators alleen voor de ruimen te gebruiken waar zulks wenscbelijk wordt geacht ter bevordering van vlugge lossing en zoolang de ontvanger van de lading zich niet verzet om door den elevator te ontvangen. De werklieden moeten zich bereid verklaren om voor bet per elevator te verwerken graan 50 pc. van bet tegewoordige loon per last te be dingen. Volgens bet Vad. is de tijdelijke be diende bij het hoofdbestuur der poste rijen en telegrafie Pr. te 's-Gravenhage, in hechtenis genomen, verdacht van diefstal van postzegels. Ook is een particulier, die hem de nagemaakte sleutels verschafte, door middel waarvan de daad gepleegd werd, in verband met dezen diefstal gearres teerd. En wat van den stalmest gezegd kan worden, is ook waar van de Peru-Guano. Alle goede eigenschappen, die de eerste heeft, zijn ook bij de laatste te vinden. De Peru-Guano bevat ook alle voedings stoffen, verwarmt den grond ook en verbetert den bodem evenzeer. Daarom blijven stalmest en Peru-Guano hand aan hand gaan. Geen boer is zoo dwaas, ze te willen missen. Beide zijn zij on overtroffen. Marktberichten. Paardenbelasting Noord-Brabant. in no Knofl/»hnr» ran no \f ooi>xnülr k» i m.'IU.^nr xrorvnotf. nnar>n_ Onovertroffen. Er zijn in den laat- sten tijd heel wat dingen uitgevonden, die bet oude en ouderwetsche verdron gen hebben, maar er zijn toch ook tal van zaken op te noemen, die hun ouden roem handhaven, die zich niet laten verdringen, of, als ze voor een oogen blik uit de mode zijn, toch weder spoe dig haar oude plaats hernemen. Welke nieuwerwetsche liflafjes zijn b.v. in staat geweest onzen gouden, ouden Holland- scben kost te verdringen. Eten de men schen tegenwoordig geen hutspot of erwtensoep meer? Hebben al die nieu werwetsche dranken het gezonde ger stenbier kunnen verdringen? Alle praat jes en aanbevelingen helpen niets, als de dingen goed zijn, blijven ze gebruikt worden. Welke boer zal b.v. zijn stal mest willen missen Dat komt, omdat stalmest alle noodige voedingsstoffen bevat, den grond verwarmt, den bodem verbetert en nog veel andere goede eigenschappen heeft. HEUSDEN 1 -A ft Op de bott-nvn naren heden aangevoerd kilo. De p'ijt varieerde tan f 18. tot f 8 tieren van S tot 3>/j et. Granen Tanoe t 7.-0 af 7.7(1, Eooot t 5 lOj/SSi zaad f Raapkoeken f ^koeken

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1906 | | pagina 2