ERFHUIS te Sleeuwijk, Voor de Schoonmaak- ST/IMS!, Een Hein wijsje! Sla dit niet over. F. LUIJT, W. VERMEULEN, Firma SOESMAN, Plna<sel)ik üleuws. HEUS DEN, 21 April. Op den 2en Paaschdag arriveerde alhier een gedeelte van de Woudrichemsche vloot, bestaande uit een 2u-tal visschereaehuiten met een dubbel getal visschers, getrokken door een sleepboot. Dinsdag begon het visschen op elft en geregeld hadden de visscher» succes. Alles wordt met passeeren- de Bossche stoombooten direct vervoerd en voor Heusdenaren is er niets te koop. Naar wij hoorden, had één visscher het verbod overtreden en is toen direkt ontslagen. De discipline laat nu niets te wenschen over. Toch kan men springlevende elft koopen te Drongelen, waarvan dan ook gretig ge bruik gemaakt wordt. Ook te Ammerzoden en Well is de elft direct te koop en worden matige prijzen berekend. De voetbalclub „Quick" alhier hoopt Zondag a.s. een medaille-wedstrijd te geven, waaraan zullen deelnemen de clubs uit Vlijmen, Waalwijk, 's-llertogenbosch en Heusden. Bij gunstig weder zal het concours, dat op het Burchtplein gegeven wordt, veel belangstelling wekken. Bij den landbouwer Stoffels alhier is in den tuin gevonden een koperen munt stuk ter grootte van een gulden, bevattende aan de eene zijde 3 kronen en de letters C. R. S., aan de andere zijde een gekroond wapen met 1638 en 4 O r. Naar wij ver- meenen is het een Noorsche munt, uit het tijdvak toen de 3 rijken Zweden, Noorwe gen en Denemarken nog vereend waren. WERKENDAM. Tegen 16 Mei a.s. is tot directeur van het post- en telegraaf kantoor alhier benoemd de heer C. de Graaf, commies-titulair der posterijen en telegrafie. Gisteren was het 25 jaar geleden, dat de heer H. W. Knol, hoofd der bijzon dere school alhier, als onderwijzer in dienst trad. Hoewel treurige familie-omstandig heden hebben belet zulk een dag op de gewone wijze te herdenken, is ze toch niet onopgemerkt voorbijgegaan en heeft het niet aan blijken van sympathie ontbroken. WIJK. Donderdagmiddag werd onze gemeente bezocht door den Commissaris der Koningin in deze Provincie. Z.Ex. werd verwelkomd door de muziekvereeniging „Oefening en Uitspanning", onder het spelen van het volkslied, waarop ZEx. den direc teur, den heer Tj. Jonker, bij zich aan 't rijtuig verzocht en hem zijnen dank be tuigde. Hij vond het zeer aardig met het volkslied begroet te worden en wenschte de vereeniging, waarnaar hij verder belang stellend informeerde, steeds meer vooruit gang toe. Donderdag 19 April 's namiddags om 4 uur, werd door de muziekvereeni ging een marsch gemaakt, ter gelegenheid van den verjaardag van Z. K. H. Prins Hendrik. Het corps werd door een groote menigte gevolgd, die zich zeer ordelijk ge droeg. De Mandenfabriek „de Vlijt" heeft hare deuren weer wijd opengezet voor ieder een in Veen, Wijk en Aalburg die geen werk heeft. Een groot aantal mannen en jongens is begonnen met het teen schillen. Er moeten dit seizoen verscheidene dui- zende bossen teen geschild worden, wat aan circa 75 menschen langen tijd werk zal geven, en dit juist in den tijd als de veldarbeid zoo goed als stil ligt. „De Vlijt" was j.l. winter met 't sortee- ren dier ontzaggelijke voorraad teen, en thans weer met het schillen, een ware zegen voor de werklieden. De fanfare „Oefening en Uitspan ning", directeur de heer T. Jonker uit Veen, gaf Woensdagavond in het schoollokaal een in alle opzichten geslaagde uitvoering. Gaf de Kerstuitvoering reeds wat te hopen, dezen avond heeft de vereeniging onze ver wachtingen overtroffen. Binnen 3 maanden tijds zijn de muzieknummers en de voor drachten grondig bestudeerd, een waarlijk niet te langen tijd. Op aangename wijze waren de muzieknummers afgewisseld door komische voordrachten, die zeer den lach lust opwekten van het publiek. Ook de muziek liet niets te wenschen over; ze ge tuigt van studie, van degelijke studie der leden en van degelijke leiding door haren directeur; het geheel heeft er zeker het zijne toe bijgedragen, dat de avond is ver- loópen in de beste orde. Toen het programma was afgewerkt, zagen we tot onze verwon dering, dat het reeds bijna 11 uur was, doch op geen der gezichten was nog een spoor van verveling te zien, zoodat we met gerustheid durven verklaren, dat geen der bezoekers zich het reeds vrij late avonduur noch het natte pak want het regende voortdurend heeft beklaagd. Van harte wenschen we de vereeniging geluk met het succes van dezen avond en hopen, dat ze binnen niet al te langen tijd ons weer een even mooien avond zal bezorgen, als deze is geweest. ZALTBOMMEL. Door den Diikgraaf van Bommelerwaard boven den Meidij k werden heden publiek verkocht 14 dikke vimmen (van 156 bossen). Koopers waren: Zalt-Bommel 2 vim Ph. Bisschop te Aalst f 44, Hurwenen 1 vim idem f22, Rossum 1 vim idem f20, Driel 3 vim idem f74, Hedel 1 vim idem f22, Well 2 vim idem f48, Nederhemert 1 vim E. v. d. Vliet te Nederhemert f27, Zuilichem 1 vim P. A. v. Dalen te Brakel f28, Nieuwaal 1 vim J. v. d. Bogert te Zuilichem f27, Gameren 1 vim M. A. de Geus te Gameren 126. Totaal f 335. BOMMELERWAARD. De uitkomsten der zalm- en elftvisscherijen op de Waal en de Merwede waren in de laatste 8 dagen zeer bevredigend. In het geheele traject van Tiel tot Woudrichem werden gevangen 68 zalmen en 2360 elften, bij Gorinchem 57 z. en 1098 e. en te Hardinxveld 16 z. en 1440 e.; op de Lek bij Ammerstol 31 z. en 280 e. De besomming aan andere rivier en polderviseh was ditmaal vrij loonend. Zalm gold fl.401.75, aal 2025, paling 5055, SDoek 2023, snoekbaars 35—38, zeelt 2325, baars 1620, bliek 1215, voorn 68 ct., alles per K.G.; elft 80 ot—f2.40 per stuk. NIEUWENDIJK. Ten voordeele der door den jongsten watervloed zoo zeer ge teisterde Zeelanders is hier door de leer lingen der openbare en christelijke school de som van f 21.72 bijeengebracht. Ook wordt hier voor datzelfde doel nog langs de huizen gecollecteerd. DUSSEN. Bij Adriaan Raams, woon achtig aan de Hank alhier, is een postduif aangekomen. De vleugels zijn gemerkt: „Het land van belofte Gent", terwijl het metalen ringetje om een poot de volgende inscriptie bevat: P. Gand 90 2 2 11. ANDEL. De heer H. Snel, hoofd der bijzondere school alhier, ontving Donder dag zijne benoeming als zoodanig te Kat wijk a. d. Rijn, zoodat Z.Ed, met Augustus onze gemeente gaat verlaten. Bij het aanmaken der kachel ont stond bij G. S. een begin van brand, welke echter door de buren intijds gebluscht werd. Ware dit niet het geval geweest, dan zou den, bij den feilen wind, de gevolgen niet te overzien zijn geweest. Mochten we langen tijd geleden de typhus als geweken beschouwen, thans doet zich hier wederom een nieuw geval voor, van zeer ernstigen aard. Donderdagmorgen werd onze ge meente bezocht door Z.Ex. den Commissaris der Koningin. Na ruim een uur op het raadhuis te hebben vertoefd, waar alles in goede orde werd bevonden, keerde Z.H.E.G. per rijtuig over Heusden huiswaartsch Vele ingezetenen hadden de vlag uitgestoken. SLEEUWIJK. De arbeider J. v. V., bezig zijnde met boomen vellen in het Kraaiveldbosch, had het ongeluk daarbij in zijn been te hakken, en dat lichaams deel zoo te verwonden, dat geneeskundige hulp een dringende vereischte was. Woensdag j.l. bracht de Commis saris der Koningin dezer provincie een be zoek aan deze gemeente. Van hier vertrok Z.Ex. te 12 uur naar de gemeente Almkerk. Zondagmorgen te half tien hoopt in de Ned. Herv. kerk alhier op te treden Ds. H. Bogers uit Hellouw. VEEN. Donderdag werd onze gemeente met een bezoek vereerd door zijne Excel lentie den Commissaris der Koningin te 's Bosch. Circa IJ uur werd door hem op het raad huis doorgebracht. Door het fanfarecorps „Wilhelmina" werd Z.Exc. verwelkomd. Op sommige plaatsen kan men reeds de aardappelen boven den grond zien ver schijnen. Wel een bewijs, dat zij zich de laatste dagen tengevolge het warme weer flink hebben ontwikkeld. WAALWIJK. De eerste (van ouds ge renommeerde) jaarmarkt na Paschen hand haafde Donderdag volkomen haren goeden naam. Het bezoek was zeer druk en de handel in alle opzichten bevredigend. Graaf Kloris I vermoord te Nederhemert in lOt&i. In „Eigen Haard" No. 9 van den loo penden jaargang, komt een artikel voor, getiteld„De Abdij van Egmond als rust- laats der eerste Graven van Holland", door J. Reijnders. We zien daaruit, dat in genoemde abdij begraven ligt, met tal van Hollandsche graven en gravinnen, ridders en edelvrou- wen, hooge en lage geestelijken: Floris I, met zijne vrouw Geertruid van Saksen en jonggestorven zoon Floris. Als kinderen lieten we ons te Nederhe mert een boom aanwijzen, waarvan men verhaalde, dat op die plaats in den slaap is vermoord Floris I, uitrustende van zijn overwinning op de Brabanders. Wij zullen over die plaats niet twisten, hoewel de juistheid daarvan wel niet meer te constateeren zal zijn; doch dat er nog een boom zou staan, die in 1061 reeds een lommerrijk rustplaatsje aanbood, durven wij toch wel geheel betwijfelen. Waar is het feit, dat Floris I te Hemert is vermoord en zeer interessant mag het heeten, dat met het opgraven van de fon damenten in de genoemde abdij, men ook gevonden heeft zijn stoffelijk overschot, waarvan een photographische opname ook in „Eigen Haard" is opgenomen. We laten hieronder letterlijk volgen, wat daaromtrent geschreven wordt en dat ver moedelijk onze lezers, die bijna allen met Nederhemert bekend zijn, ook wel belang zal inboezemen Een der skeletten, onderzocht door prof. Bolk aan de gemeente-universiteit te Am sterdam, was dat van een buitengewoon rijzig man en heeft eene lengte van 2.10 M. j De bouw der beenen wijst er op, dat zij hebben behoord aan een onvermoeid ruiter, terwijl de schedel op de rechterkaak een sabelhouw of andere kwetsuur vertoont. Naast dit 2.15 M. lange graf zijn gevonden het geraamte van eene vrouw en dat van een kind. Van de door den heer De Bont genomen foto's gaan reproducties hierbij. Uit de feiten, dat lo. in de abdijkerk (met 1 uitzondering van het noorder-transept, waar de Egmonds e. a. rusten) slechts graven, gravinnen en abten werden ter aarde besteld, en 2o. uit oude aanteekeningen is gebleken, i dat graaf Floris I, neffens zijn zoon Floris, vóór den ingang van het koor aan de zuid zijde zijn begraven, kan zoo goed als zeker worden afgeleid, dat het lange geraamte met den gekwetsten schedel is dat van Floris I (die, zooals hiervoren werd herin nerd, te Hemert in den slaap werd dood geslagen) en dat het kinderskelet 't over blijfsel is v. n zijn jonggestorven zoon Floris. Wellicht is het vrouwelijk geraamte dat van zijne gemalin Geertruid van Saksen, want in de rijmkroniek van Melis Stoke staat duidelijk, dat graaf Floris te Egmond „bi sinen Maghen" werd begraven. Stand. Werkendam, van 13 tot 20 April. Overleden: A. P. Stuij, 32 j., echtg. van L. den HaanH. van der Werff, 54 j., echtg. van P. Heijstek; J. van Laren, 22 j. Woudrichem, over de maand Maart. Geboren Gerdina, d. v. G. van de Werken en J. Ruis; Jenneke, d. v. IJ. Krielaart en M. Dekker; Hendrina Maria, d. v. J. G. Zoetmulder en D. HartmanAlberdina Tijsina Adriana, d. v. C. Groeneveld en C. van Pelt; Cornelia Pieternella, d. v. P. A. Borg; Dirk, z. v. C. Schriek en H. v. Straten Jean Corneille, z. v. P. G. Wilhelm en H. Verheij. Overleden: Anna Cornelia, 6 m., d. v. C. Groeneveld en A. van Straten Martina Adriana, 8 m., d. v. J. Wever- ling en M. M. van MasbergenMarinus, 17 m., z. v. B. Kentie en D. A. van der Tak; Wouter, 12 m.f z. v. J. C. Borg en W. Ha velaar; Antonia, 7 j., d. v. J. Viveen en A. HartmanBas- tiaan, 18 m., z. v. P. Borg en J. E. Baks Bastiaan, 23 j., i. v. F. Baks en A. van Es; Jenneke Adriana, 18 jd. v. J. A. Havelaar en M. Brienen; Bertha, 2 j., d. v. G. Hartman en L. BaksJohanna Jacoba, 10 j., d. v. H. Verbeek en M. Baks; Willemijntje, 5 w., d. v. IJ. van Straten en J. Hartman. Wijk, over de maand Maart. Ondertrouwd: K. v. d. Wetering, 25 j. en M. Nieuwkoop, 26 j. Getrouwd: J. van Kuijk, 50jwedn. van M. Bouman en A. van Dijk, 60 j., wed. van J. Vos. Geboren: Anneke, d. v. P. Arendse en A. v. HeldenGerrit, z. v. G. v. Helden en M. Romijn; Peter, z. v. G. de Bruin en J. v. Veen; Maria, d. v. M. v. Rijswijk en A. v. Wijk; Lamber- tus, z. v. J. v. BergeijkElizabeth, d. v. K. v. d. Velden en A. Lankhaar; Huibert Jan, z. v. J. de Waal en J. v. LeeuwenCornelis, z. v. G. Garstman en G. de Waal; Francina, d. v. T. P. v. Rijswijk en J. Timmermans; Jen neke, d. v. A. A. v. Bergeijk en T. v. Bergeijk. Overleden: Jan Kerkwijk, 73 j., wedn. van J. Vos. Dewerken en Sleeuwijk, van 10 tot 17 April. Geboren Dirkje, d. v. D. Ippel en A. A. Bras; Johannes, z v. J. IJ. Koek en G. van Wijngaarden ;Bertus Adrianus, z. v. N. Scheurwater en M. van Beest. ■lcch(zak< n. Kantongerecht Heusden. Uitspraak van 19 April 1906. In staat van dronkenschap de orde verstoren: II. D. te Dussen, f 10 subs. 5 d. Overtreding boterwet: G. B. te Wijk, f 2 en f 1 subs. 2 en 1 dag. Overtreding leerplichtwet: S. R. te Veen, f 4 subs. 3 d. G. A. T. te Kaatsheuvel, een trekdier onbeheerd laten staan, f 5 subs 5 d. Openb. dronkenschapJ. v. d. P. te Nederhemert f 10 subs. 3 d.; G. d. M. te Elshout, f 1 subs. 1 d.J. v. G. te Raamsdonk, f 15 subs. 3 d. J. V. te Veen, op den openbaren weg spelen om geld, en W. B. te Aalburg, straatschenderij ieder berisping en proef tijd. Visschen zonder vergunning: A. V. te Veen, 2 X f4 subs. 2 X 2 d.G. O., H. O., A. S. en J. C. O. te Well, elk f 4 subs. 2 d.H. v. S J. v. S., A. v. S. en A. B. te Woudrichem, elk f 5 subs. 5 d.M. v. d. B f 4 subs. 2 d. on J. M. f b subs. 2 d., beiden te Heus den W. v. W. en Ch. C d. K. te Go rinchem, elk f 5 subs. 2 d.A. v. d. P. te Almkerk, f 3 subs. 2 d. Overtreding Prov. reglement: P. v. B. te Wijk, f 3 subs. 1 d. Overtreding herberg reglementP. P. te Werkendam, G. P., M. v. B., A. P. V T. H. V., en G. H. te Dewerken, elk f 1 subs. 1 d. en G. V. te Dewerken, berisping en proeftijd. Overtr. jachtdelict: M. J. v. d. N. en H. v. d. N. te Dewerkenovertr. leer plichtwet: J. IJ. v. H. te Almkerk; overtr. Prov. reglement: H. K. te Gen- deren, allen vrijgesproken. Wielrijden zonder lichtA. B. te Wijk, f 3 subs. 2 d. Zitting van Donderdag 19 April 1906. Uitspraken in zake het O. M tegen: G. J. B., te Herpt, mish., f15 of 30 d. h.J. V., te Dussen, alsvoor, 14 d. gev. B. L. d. J., te Woudrichem, beleed., f 10 of 20 d. h.H. J. v. N., te Drunen, jacht delict, appèl kantonger. Heusden, vonnis vernietigd, f12 of 4 d. h.A. M., te Dussen, overtr. ongevallenwet, appèl kantonger. Heusden, vonnis vernietigd, f 40 of 2ü d. h. gegeven wordt, dezelfde voordeelen ge vraagd worden als die welke de land- bouwcursussen genieten. Tot op heden is door de verzoekers hierop niet het minste antwoord ont vangen; enkel en alleen is 't hen ge lukt, langs een omweg te vernemen: dat men aan verschillende departemen ten het er niet over eens is, waar de ze zaak tehuis behoort. De te Kaatsheuvel gestationneerde maréchaussees zijn gedurende den nacht van Maandag op Dinsdag j.l. bezig gehouden dooi' de bewoners van de «Straatjes" aldaar, bijna uitsluitend scharenslijpers. Dit volkje was zóó las tig, dat dertien hunner zijn ingerekend, waarvan een groot deel later op vrije voeten is gesteld. De bediende van den herbergier van Amersfoort, zoomede zeker Poitier zijn bij die gelegenheid ernstig toegetakeld. De marechaussees werden genoodzaakt van hun wapens gebruik te maken. Vóór eenige jaren trokken eenige Winterswijksche families als landver huizers naar Chili. Thans is bericht gekomen, dat een van deze, nl. de fa milie Gunther, door 2 Chileenen zijn vermoord. Alleen een der kinderen ontkwam bij bevriende buren. De Hol landers in den omtrek waren zoo woe dend, dat zij de beide moordenaars wel hadden willen lynchen. Volgens een particulier schrijven zou rooflust de drijfveer tot den moord ge weest zijn. De Chileenen waren bij den heer Günther werkzaam tot het snijden der tarwe. In de meening, dat in huis veel geld aanwezig zou zijn kwamen zij onverwachts op 28 Febr. in zijn huis en hakten hem en zijn zoon met een bijl het hoofd af. De vrouw des huizes, dit ziende, trachtte nog te ontvluchten, maar werd op 50 M. afstand ingehaald en op dezelfde wijze vermoord. De jong ste dochter werd eveneens gegrepen, doch wist zich los te werken en bij de buren hulp te halen. Een andere doch ter werd zoo zwaar gewond, dat zij na eenige dagen in het hospitaal te Gorbea overleed. De beide Chileenen werden op last van den minister doodgeschoten. Bij het doorzoeken van het huis werd geen geld gemist, terwijl de inboedel kort en klein was geslagen. Men meldt uit Oud-Vossemeer: Met het dichten van de openingen in den polder Vogelsang wil het maar niet best gaan, voortdurend heeft men hier grondverplaatsing van de aange brachte vette klei den polder in, zoo dat de nu reeds aangebrachte hoeveel heid aarde, wel voldoende zou geweest zijn om veel grooter opening te dich ten de basis waarop deze aangevoerde aarde rust, schijnt niet in orde te zijn, en daaraan moet deze verplaatsing ge weten worden. Waterhoogte Heusden. Hoog Water Laag Water. 18 April 1.01 M. 0.71 M. - N.A.P. 19 1.26 0.72 20 1.29 0.80 Waterhoogte Maastricht (brug). 19 April 0.07 M. beneden 0. 20 0.06 boven Advertentiën. De heer Charles Douglas, uit Londen, heeft een bezoek gebracht aan de kolo niën der Maatschappij van Weldadig heid te Frederiksoord, ten einde zich op de hoogte te stellen van het doel en de werking dezer Maatschappij. Dit bezoek staat in verband met in Engeland op te richten landbouwkolo nies voor de verarmde bevolking en voor werkloozen uit de groote steden. Het contracteeren van suikerbieten is op Schouwen zoo goed als geëindigd. Door dat de prijs van f 9.75 zonder verhoogingen op termijnlevering den landbouwer te weinig toeschijnt, wor den er dit jaar minder bieten uitge zaaid en wordt het land bestemd voor aardappelen, vlas en ajuin. Enkele landbouwers bezaaien een zekere opper vlakte met bietenzaad met het oogmerk de peëen later te kunnen verkoopen. Ons wordt medegedeeld, dat op de alge- meene vergadering der Algemeene Paarden- en Veeverzekering-Maatschappij te Zwolle, Directeur D. P. Linthout, besloten is van wege de uitbreiding dezer Maatschappij en om betere verbindingen met het buitenland te krijgen, haar zetel naar 's-Gravenhage te verplaatsen. Cietrouwd $3 A. B. VAN DER WEDDEN Amsterdam -tes en ANNA A. WIELANDT, die, mede namens wederzij dsche 72 Familie, hartelijk dank zeggen voor de vele belangstelling, bij hun huwelijk ondervonden. KSiimenlaiid. Tot de wetsontwerpen, die eergiste ren in de afdeeling der Eerste Kamer werden onderzocht, behooren de wets ontwerpen tot wijziging van de Arbeids wet en de paardenbelasting in Noord- Brabant. De openbare behandeling van de thans in de secties onderzochte wets ontwerpen, is gesteld in de volgende week, teneinde de openbare beraad slaging met minder overhaasting voor te bereiden, dan tot dusver vaak moest gebeuren. Groote wanhoop heerscht er in de Haagsche ministeries. Er is namelijk in het begin van April door den Bond van Lederfabrikanten een adres aan de regeering ingezonden, waarin voor den cursus in leerlooien, die te 's Bosch llarkiherielrieii. Notaris KERKHOVEN, te Werkendam, zal Dinsdag pril 1906, des voormidi lags JLO uur te beginnen, ten woonhuize van GILIAM SMITS, aan den Sleeuwijkschen dijk, naast de Her vormde Kerk te Siecuivffk. wegens zijn vertrek naar elders, contant, publiek verkoopen Een Ezel, Ezelskar en Tuig, Inboedel, Hout, Schuurtje op af braak en hetgeen verder zal wor den aangeboden. Bezichtiging op den verkoopdag, des voormiddags van 9 tot 10 uur. Ontvangen eene zeer groote keuze in: Behangselpapieren en Randen, vanaf de fijnste tot de minste soort. Be hangsellinnen, zinken Deurbelegsels, Papier stuk-Artikelen voor Plafond en Wandver siering, alsmede vele soorten Wasdoek voor Tafelkleeden. Loopers en Vloerzeil, Linoleums (Duitsch en Engelsch), Linoleum Wrijfwas, Unicum. Voorts Schilder en ltehanger. HEUSDEN, Wi|ksche Straat 14. ONTVANGEN een prachtvolle collectie voor zijden en wollen Damesstoffen, fijne fantasie-, katoenen-, witte Goe deren, Vitrage, Linnen voor Lakens, Tafellakens, Servetten, Vingerdoekjes, Letter-Zakdoeken Heeren-Artikelen Manchester, katoenen en wollen Buks kins, Cheviot, enz., enz. Prima KAPOK en VEEREN voor ItttDDILN, alles aan concurreerende prijzen. Onder beleefde aanbeveling „IN DE KLEINE WINST", ItrccNtraat, UEIIS^KII. is het voor f 22 een pik splinternieuw Hoogstraat 38, Rotterdam, Arrondissements-Rechtbank te s-Bosch. Heusden, 17 April 1906. HE USD EE, 2 Ar l Op de botrrmijn waren heden aangeroerd kilo De pi ijs varieerde van f 1.16 tot f I. - Eieren van 3 tot et. Granen Tarwe t 7.20 a ƒ7.70, RoggsJ 6.10 «ƒ5.50. Gerst f 4 SO a f 5.80. Haver f 3.7U a 4.7'', Kool zaad f Raapkoeken f af Lijnkoeken t f LAND VAN ALTENA. ?0 April. Aardappelen. Vroege f f Blauwe f 2 20 a f it.ló; Zeeuwen, f 2.45 a 3 10, Jammen f af.. Hooi \e qual. f k f 18.00 Se qual. voor de p-rs) f 9 a i Klaver hooi f tl.i f 13 0, Wit stroo f 9 k f 11.— Geel dito f a f Varkens tot een gewicht van 75 K.G. 43 k 50 ets. zwaardere 50 a biet Boter f 1.1" 4.25 per K.G. ELren f 0.8 k f 1 00 per 26. BESOOIJIN. 17 April. De prijs der Boter was v. ƒ1.2' tot f\ 85 per Kil~. Aangevoerd 419 Kilo's DUSSEN. 19 April. De prijs der boter wat heden van ƒ1.'8 a fX.Ti. Aanvoer S« KG. Zetting 1.24. lieren ".8 de 2fi ituks ZALTBOMMEL Op de gehouden weekmarkt werden de volgende prijzen besteed Tarwe f 7.»o «ƒ7.8 Haver fS. 0 a fi.Garstf 5.50 a Jfi.SC per H.L Boter 0.75 a f 0.77 per half K.G. Eieren .8 af ".85 per 26 stuks Biggen s,0 a f I4.5", Konijnen f .Ï5 a f 1.40, Kippen f 0.50 a f 0.75 per stuk IVAAL WIJ K 19 April. Men besteedde voor: Kalf koeien golden f 160 a f 28'. dito, Vaarzen f a 1' Weilammeren f 6 a f 11. Jonge varkens aanvoerd 95 stuks van f "«ƒ4-. i Ter botermarkt afgeslagen en verkocht KG. van f Keren f af per 10 stake. alle soorten van Drooge en Bereide Verf waren, Vernissen, Oliën, Kwasten, Bronzen, Bladgoud en Zilver, Witkwasten, plat en rond; Venster- en Sp egelglas, glazen Deur platen, Brandspiritus en meerdere Huis houdelijke Artikelen, aan concurreerenden prijs, bij met vliegwiel, zeldzaam mooi, 8 jaar schrif telijke garantie. Oude machines worden inge ruild. Speciale inrichting voor reparatie bij Amsterdam, 's-Gravenhage, Dordrecht, Culemborg en Tiel.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1906 | | pagina 2