gehalte der bemanning wordt uitste kend genoemd. Men heeft nu al sedert Dinsdag niets vernomen van de Dunkerque, die met de schipbreukelingen van de Comte de Smet de Naeyer op de Noordzee zwalkt of het er om te doen is de stumpers vóór ze in 't vaderland terugkeeren nog wat zeelucht te laten happen. De Petit Bleu heeft zelfs een bericht uit Londen ontvangen, dat de loods, die de Dunkerque bij de Engelsehe kust aan boord heeft gehad, van oordeel is dat het schip door den wind terugge dreven zal zijn en gisteren vermoede lijk weer in het Kanaal is terecht ge komen. In Cuxhaven verwacht men de Dunkerque in elk geval niet voor heden. De Temps meldt, dat aangezien het in de departementen in het Noorden en Pas-de-Calais geopende gerechtelijk onderzoek, aan den dag heeft gebracht, dat er te Parijs complotten worden ge smeed om revolutionaire onlusten en betoogingen op touw te zetten, de pro cureur-generaal te Douai naar Parijs geseind heeft om huiszoekingen te hou den. Donderdagavond heeft Sarrien in den ministerraad mededeeling gedaan van het telegram van den procureur- generaal, en in verband daarmede zijn de noodige bevelen gegeven. Volgens ambtelijke kringen zou er uit de bij de huiszoekingen in beslag genomen bescheiden gebleken zijn, dat de royalistische en de Bonapartistische partij in de kringen der werklieden vertegenwoordigers hadden, die belast waren met het aanstoken tot werksta kingen en met het onderhouden van een oproerige beweging. Groote geld sommen moeten zijn uitgegeven. De „Lokal Anzeiger" komt met een sombere voorstelling van de toekomst aandragen. In een gedenkschrift door een deskundige over den toestand in het Verre Oosten, Basjenew, aan den chef van den generalen staf gezonden, wórdt gewezen op het onvermijdelijke van een nieuwen Russisch-Japanschen oorlog. Japan zal in geen geval afwach ten tot Rusland binnen 20 jaar zijn vloot zal hebben gereconstrueerd. De vrede van Portsmouth moet slechts als een wapenstilstand beschouwd worden. Daarna zal Rusland te strijden hebben tegen twee vijanden, Japan en Engeland. Zeker binnen zes jaar zal een nieuwe oorlog uitbreken. Van belang is het te weten, dat Basjenew reeds in 1897 den oorlog met Japan voorzien en den on geluk kigen uitslag voor Rusland voor speld heeft. Wederom is er een mijnwerker te Courrièree omgekomen bij het reddings werk. Het is de Zwitser Heierli, die zich ook als tolk van de Westfaalsche redders verdienstelijk had gemaakt. Het ademhalingstoestel was onklaar. Te Brussel gaat het gerucht dat de sultan van Turkije Joris genade heeft geschonken. Nieuw*. HEUSDEN, 28 April. Op 1 Mei a.s. zal het 25 jaar geleden zijn, dat de heer H. C. Hodde, brieven besteller alhier, bij de Posterijen in dienst trad. Hij begon zijn werkkring als post bode van Renesse naar Serooskerke, kwam later in dezelfde functie van 's Bosch op Heusden en werd op 1 Oct. 1889 aange steld tot brievenbesteller alhier, welke func tie door hem nauwgezet en tot tevreden heid zijner chefs tot heden is volbracht. Nog tal van jaren wenschen we hem gaarne toe. Door den staat der Nederlanden en de gemeente Woudrichem is een overeen komst gesloten betreffende het vischwater in den Nieuwen Maasmond en het Heus- densch kanaal, meer speciaal betreffende het kanaalvak, grenzende aan onze gemeente. Ze in haar geheel weer te geven zou ons te ver voeren; de zakelijke inhoud is echter deze: Sedert 1409 verkregen de poorters van Woudrichem van de heeren van Altena tegen den vijfden penning vroon van de gevangen steur, zalm, elft en andere vroon visch, het uitsluitend recht tot „hunnen zegenworp". Door de afsluiting van de Maas bij Andel gevoelen de visschers van Wou drichem zich zeer benadeeld. Dus aange klopt bij de Hooge Regeering. Deze is er echter niet geheel van over tuigd dat de nadeelen blijvend zullen zijn, doch als dat zoo zijn mocht, de billijkheid meebrengt, een schadevergoeding aan te bieden. In 't kort komt het contract tot wederopzegging, doch uiterlijk tot 31 Dec. 1910, hierop neer, dat de poorters van Woudrichem, voorzien van een bewijs van hun burgemeester, voor een jaarlijksche retributie van tien gulden mogen visschen met de zalmzegen en tegen een jaarlijksche pachtsom van vier honderd gulden hun bedrijf mogen uitvoeren met alle geoorloofd vischtuig, hoe ook bevestigd, uitgezonderd de zalmzegen en de kuil, in het riviervak van af de grens tusschen de gemeenten Ammerzoden en Herpt tot de lijn loopende evenwijdig met en op 100 Meter boven de as der brug over den Nieuwen Maasmond, met inbegrip van het Heusdensch kanaal. Alle steur, elft, fint, zalm, hou ting, paling en aal moet ter wille der controle door den Ontvanger der Registratie en Domeinen te Werkendam steeds verkocht worden in 't openbaar te Woudrichem. Witvischmag in Juni, Juli en Aug. met vergunning van het Dag. bestuur van Woudrichem ook in 't openbaar te Heuaden worden afgeslagen, ook weer onder controle. De vergunning wordt geweigerd aan ieder niet-Woudri- chemmer. De elftvangst op de rivier even boven de stad valt niet mee. De Woudrichemsche visschers klagen steen en been. Te Har- dinxveld en Keizersveer wordt veel meer elft gevangen. Er wordt met drie zegens gevischt en meermalen haalt men ze ledig op. Ook laat de zalm op zich wachten. WERKENDAM. In de eergister gehou den Raadsvergadering werd besloten het kort geleden aangekochte huis, naast het Raadhuis, te verhuren aan B. W. Ridder hof, tegen f 2.50 per week en goedkeuring aan te vragen aan Ged. Staten tot het aan gaan eener geldleening groot f x800.tegen 4 pCt. per jaar, waarop ieder jaar f 100, zal worden afgelost. Nadat nog eenige af- en overschrij vingen op de begrooting 1905 waren goedgekeurd, werd met 9 van de 10 stemmen (de heer De Boon was wegens ongesteldheid ver hinderd) tot onderwijzer aan de openbare school A benoemd, de heer M. J. Mussert, thans in gelijke betrekking te Alm kerk. Met den benoemde stonden op de voor dracht de heeren J. G. Hamakers, Van Vlissingen en J. van der Loo, te Arnemui- den. Nadat ten slotte de heer v. Everdingen geïnformeerd had naar de gevolgen der opmeting van de Wiel en aangedrongen had op 't aankoopen van betere stoelen, de heer De Waard gevraagd had hoe het stond met het vergrooten der school in den Biesbosch en de heer Visser bezwaren had geopperd tegen art. 8 der bouwverordening, werd in geheime zitting de Hoofdelijke Omslag vastgesteld. SLEEUWIJK. Predikbeurten op a.s. Zondag: Ned. Herv. kerk (voorm.) ds. H. Bogers uit Hellouw. Ger. kerk (nam.) ds. Kapteijn uit Werkendam. Door ds. Schouten te N umansdorp is bedankt voor het beroep naar de Ger. gemeente alhier. Den 8en Mei a.s. hoopt ds. H. Visch, predikant bij de Ned. Herv. kerk alhier, den dag te herdenken, waarop voor 25 jaren door hem het predikambt werd aanvaard. MEEUWEN, 26 April. Vandaag werd het nieuwe stoomgemaal voor den Polder van Meeuwen geprobeerd; die proef vol deed uitstekend. Het is dan ook in één woord een mooi werk, waarop het Water schap trotsch mag zijn en dat zoowel den heer Paul, ingenieur te Leiden, als den heer Begemann, directeur der Kon. fabriek voor stoomwerktuigen te Helmond, alle eer aandoet. De machine werkt zeer gemakkelijk zon der geraas, het scheprad kan aardig wat water opvoeren en verplaatsen. We moeten er bij vermelden dat dit scheprad is voor zien van schoepen door den heer P. zelf uitgedacht; tevens hoorden we dat zijne vinding, zijn systeem, nu is aangebracht in acht watermachines. Met zoo'n krachtig werktuig zal men den Polder van Meeuwen en zoo noodig eene veel grootere uitgestrekt heid best droog houden, zouden we denken. NIEUWENDIJK. Ónze dorpsgenoot J. van Noorloos, deed Donderdag te 's-Bosch met gunstig gevolg examen voor onderwijzer. GIESSEN-RIJSWIJK. In de Ger. kerk alhier hoopt a.s. Zondagnamiddag op te treden ds. Osinga uit Werkendam. DUSSEN. Naar aardappelen, waarvan de voorraad flink verminderd, is de laatste dagen nog al vraag. De kwaliteit was niet te best en wordt er, nu we ver in den tijd komen, vooral niet beter op. De z g. Eigen heimers hebben dezen winter de kroon gespannen en overtroffen de Blauwen of Zeeuwtjes verre. De prijzen varieeren van f 2.50 tot f 3.60 per ILL. VEEN. Woensdagnacht werden de aard appelen, welke reeds boven den grond ston den, afgevroren. Vermoedelijk zijn de in bloei staande fruitboomen veel benadeeld. Later zal evenwel blijken in hoeverre ze geleden hebben. AALST. De landbouwer A. Haasakker had het ongeluk te vallen, met het gevolg dat geneeskundige hulp noodzakelijk was, waaruit bleek dat zijn been gebroken was. ROSSUM. Alhier vertrokken verleden week een twintigtal werklieden naar de groote havenwerken in Rusland, tusschen Petersburg en Kroonstad, uitgezonden door de heeren De Vries. WIJK. De 77-jarige B., welke met haar zoon op een half uur afstand van het dorp op eene afgelegen plaats woont, zou op ver zoek van hare dochter in eene volkrijke buurt gaan inwonen. Het oudje was daar evenwel niet op haar gemak en wilde maar liever naar het z.g. eenzame d'ulven terug, om daar den avond van haar leven te slijten. Zoo was zij dan 24 uren uit haar ouderlijk hutje geweest en ging ze met den heelen inboedel weer terug, waar ze zich weer heel op haar gemak gevoelde. Bij de gehouden stemming van twee schaarmeesters voor het Wijkerzand, zijn uitgebracht op de heeren J. Bouman 130, W. Blijenberg 115, G. Bouman 66 en F. van Rijswijk 1 stem; zoodat beide eerst- genoemden zijn gekozen. ZALTBOMMEL, De Woensdag 1.1. ge houden collecte voor de noodlijdenden van den watersnood in Zeeland heeft ruim 400 gulden opgebrachtvoor een gemeente van een 4000 inwoners zeker een niet onbelang rijk bedrag. Door 't Polderbestuur van den polder Zaltbommel is aanbesteed de levering van ongeveer 350 kub. meter grint, volgens op gave te leveren in de maanden MeiJuli a.s. Inschrijvers waren C. Pippel, Hellouw f 1.34, A. Cosijn, Herwijnen f 1.35, H. Pippel, Hellouw f 1.37, J. v. Aalsburg, Hellouw fl.39, Johs. v. Horsen, Hellouw f 1.39, H. Parel, Bommelf 1.44en J.Kerkhof,Nieuwaal f 1.44, alles per MsDen laagsten inschrijver werd de levering gegund. NEDERHEMERT. De werkman M. van den Oever geraaktè op de Steenfabriek „de Rijswaard" met zijn hand tusschen de vorm machine met het noodlottig gevolg, dat hem twee vingers bijna werden afgeklemd. BOMMELERWAARD. Naar men schrijft waren de uitkomsten der zalm* en elftvis- scherijen op de Waal en de Merwede in de laatste 8 dagen zeer bevredigend. In het traject van Tiel tot Woudrichem werden gevangen 65 zalmen en 3710 elften, bij Gorinchem 35 z. en 1407 e., te Hardinx- veld 9 z. en 1825 e.; op de Lek te Ammer- stol 67 z. en 350 e. De besomming aan andere rivier- en poldervisch was ditmaal vrij loonend; zalm gold f 1.40 f 1.75, aal 20 a 25, paling 45 a 50, snoek 23 '25, snoekbaars 35 a 38, zeelt '25 a 28, baars 15 a 18, bliek 12 14, voorn 5 7 ct., alles per K.G,elft 60 ct. a f 1.85 per stuk. CHin neiiln uil. Men meldt uit Den Haag: Woensdagochtend ontving de mi nister van buitenlandsche zaken bericht uit Washington, dat de Nederlandsche consul te San Francisco ongedeerd is gebleven. Het consulaat, met alles wat er zich in bevond, is echter geheel ver nield. Zoo spoedig mogelijk zullen in lichtingen omtrent onze landgenooten volgen. De consul houdt thans verblijf te Oakland, Californië, 1ü92 Harrison- street. Volgens de Staatscourant heeft de Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel, nadat vervalsching van dooi de firma J. Zwart Co., te Sneek, onder openbare controle geleverde voederstof- fen is geconstateerd, besloten deze firma te schrappen van de lijst van hande laren in voeaerstoffen, welke zich onder openbare controle van de Rijksland bouwproefstations hebben gesteld en in verband hiermede de door haar gestorte waarborgsom, groot f 50, verbeuid te verklaren. De pachters van het kroondomein in Zeeland, wier land door den watervloed van 12 Maart overstroomd zijn geweest, zullen dit jaar worden vrijgesteld van het betalen van pacht. De Loterij-wet van Juni 1905 ver biedt o. a. „het op eenige wijze open lijk bevorderen van deelneming van in en buiten het Rijk in Europa aange legde loterijen". Op dien grond zijn thans in de Ne derlandsche bladen de advertentiën be treffende die loterijen verdwenen. De Koninklijke Nederlandsche Pos terijen verzenden niettemin open brie ven van eene firma uit Hamburg, waar in tot deelneming aan de Hamburger geldloterij wordt opgewekt. Is dat nu geen „openlijk bevorderen", waartoe de Nederl. Posterijen medewer ken? Of is 't eene vergissing? vraagt het „N. v. d. D." Twee jongens te Musselkanaal gin gen eene aldaar in aanbouw zijnde wo ning binnen, waarin zij eene gevulde flesch vonden. Denkende dat er sterke drank in was, dronk een hunner ervan, maar, daar de inhoud verzwakt zout zuur was, verkeert de knaap thans in zeer gevaarlijken toestand. Men meldt uit Utrecht aan de „N. Crt." De arbeider der H. IJ. S. M. Van T., aan het Centraalstation alhier, werd reeds geruimen tijd verdacht oneerlijk heden te hebben gepleegd, door quilan- ties welke hem ter uitbetaling waren medegegeven zelf af te teekenen en het geld teu eigen bate te gebruiken. Eer gisteren werd bemerkt dat de storting van het station, een bedrag van zes honderd gulden, niet in de daar voor bestemde bergplaats aanwezig was. Direct dacht men aan v. T. Bij onder zoek bleek dat de man voortvluchtig is; vermoedelijk heeft hij de wijk naar Engeland genomen. Men meldt uit den Bosch De schippers op de rivier de Maas kunnen* ook met de meest mogelijke omzichtigheid, niet altijd voorkomen, dat zij op het benedendeel dier rivier aan den grond raken. Het aantal zand banken aldaar blijkt nog altijd aanzien lijk en het reeds verrichte baggerwerk niet voldoende. Men schrijft uit Hilversum: Woensdagmiddag hielden di gerech tigden tot de gemeene heiden en wei den van Gooiland een vergadering, ten einde de houding te bepalen, die zal worden aangenomen op de a.s schaar- dagen. De navolgende besluiten werden genomen De schaardagen voor de Meent to Hilversum zullen gehouden worden op dezelfde data als door stad en lande zijn bepaald, dus 1 en 12 Mei. Voor de overige gemeenten zijn de schaar dagen vastgesteld op 27 April en 8 Mei. Zal men zich op de meent alhier niet verzetten, op de overige meenten zal wel geageerd wrorden. In een paar dagen tijd zijn te Gro ningen zes gevallen van pokken voor gekomen. Het volgende geval heeft zich Woens dagavond te Amsterdam voorgedaan. Ongeveer een half uur nadat de familie Saarloos, bestaande uit een grootmoeder van 55 jaar, de moeder van 27 jaar, den vader 30 jaar en twee meisjes oud 6 en 7 jaar, groentensoep hadden ge geten, begon allen zich zeer onwel te gevoelen. Men vervoerde hen naar het „Onze lieve Vrouwe-Gasthuis", de fa milie woont Sparreweg 25, waar het al spoedig bleek dat men met een vergiftigingsgeval te doen had. Natuur lijk dat onmiddellijk de noodige me dische hulp werd verstrekt. De groot moeder, vader en de beide kinderen werden ter verpleging opgenomen, de moeder, die het minst van de soep gegeten had, kon weder naar huis terug keeren. De oorzaak der vergiftiging is nog niet vast te stellen. De soep werd be reid in een ketel, die geregeld in het huisgezin wordt gebruikt en was samen gesteld uitgedroogde groenten, vleesch, vermicelli, rijst en water uit de Duin waterleiding. De groenten waren af komstig uit den omtrek van 's-Graven- hage, vanwaar zij in een zakje door een familielid naar Amsterdam waren medegebracht. De ketel en de overgebleven groenten- soep werd naar het gasthuis getrans porteerd om te dienen bij het schei kundig onderzoek. Donderdag heeft ook de vader het Gasthuis kunnen verlaten. De toestand der grootmoeder en van de beide kin deren is redelijk te noemen. Men meldt uit Hontenisse: Van regeeringswege is hier, op ver zoek van de gezondheidscommissie te Hulst, een onderzoek ingesteld naar den toestand dor regenbakken na den watersnood. Gebleken is, dat circa 95 pCt. der regenbakken door het zeewater defect geraakt zijn. Men hoopt dat de regeering geldelijke hulp zal verschaffen om tot herstel dezer onmisbare regen bakken over te gaan. Welputten worden hier namelijk weinig of niet gevonden. Paaschmaandag vervoegde zich een moeder met haar vijf kinderen, die door haar man verlaten was, bij den burgemeester van Schoterland en had plan voor diens woning den inboedel neer te zetten. Zij vervoegde zich daar op aanraden van den burgemeester van Doniawerstal, waar haar man zich be vond en die niets van haar weten wilde. Op raad van Schoterland's burge- gemeester trok zij verder naar Nijeber- koop en vervoegde zich bij den bur gemeester van Ooststellingwerf en het armbestuur van Nijeberkoop om hulp. Noch de burgemeester, no«h het armbestuur wilden haar helpen en voor de tweede maal kwam 't arme vrouwtje eergisterën bij den burgemeester van Schoterland om hulp. Zij was in zwangeren toestand van Nijeberkoop naar Heerenveen geloopen. Haar in boedel tje staat te N. onder den blooten hemel, 't mensch was ten einde raad. De burgemeester van Schoterland moest haar ten tweede male afwijzen. Haar man beeft in 1905 de gemeente Schoterland verlaten en zich metter woon te Nijeberkoop gevestigd, waar zij, met hare kinderen bij hem hadden samengewoond. Volgens de Armenwet moet dus het armbestuur van Nijeberkoop in deze de behulpzame hand bieden. Troosteloos aanvaardde 't vrouwtje weer te voet do terugreis naar Nijeber koop, naar haar inboedel tje onder den blooten hemel en haar 5 kleine kinderen. „Wat moet ik vroeg de vrouw met tranen in de oogen en zij herhaalde die vraag op vinnigen toon, toen zij weer verwezen werd naar Ooststelling werf, waar men haar niot helpen wil. 't Vrouwtje kan en wil werken en ziet wel kans in eene veenderij voor zich en haar kroost den kost te ver dienen. Te Utrecht heeft Woensdagmorgen een hovenier zich door ophanging van 't leven beroofd, naar men zegt, omdat hij des morgens tot de ontdekking kwam, dat zijn land bevroren was. Te Ellecom wilde de 84-jarige D. B. eenige kippen verjagen, door met stee- nen naar de dieren te gooien. Hij viel daarbij achterover en kwetste zich zoo danig, dat hij reeds des avonds over leed. Men meldt uit Haarlem: Hier is een onwillig landweer-dienst plichtige, K. genaamd, die nu reeds allen autoriteiten heeft geweigerd te voldoen aan zijn verplichtingen, die zijn uitrusting toezond aan den minis- ier van oorlog en die nu ook weiger achtig is gebleven te voldoen aan een goeden raad, hem namens den minister gegeven. Dit is den minister bericht en daar K. nu door zijn onwilligheid deserteur is geworden, zal eerstdaags zijn arrestatie volgen. Tijdens de afwezigheid der moeder zette de 5-jarige A. C. U. in de ouder lijke woning aan de Evastraat te Rot terdam een stoof tegen een met water gevulde waschtobbe, klom daarop en is voorover in die tobbe gevallen en verdronken. Toen de moeder thuis kwam vond zij haar dochtertje op het hoofd daarin staan en, hoewel pogingen tot opwek king der levensgeesten zijn aangewend, kon een dokter slechts den dood con- stateeren. Behalve het gewone systeem van draadlooze telegrafie is het stoomschip Nieuw-Amsterdam der Holland-Ame- rika Lijn ook voorzien van het zoo genaamde „long distance" systeem. Gedurende de gansche reis blijft het stoomschip daardoor in telegrafische gemeenschap met den vasten wal en worden dagelijks nieuwsberichten ont vangen, die in eene courant aan boord worden gedrukt en verspreid. Op de eerste uitreis naar New-York heeft dit systeem bewezen niet alleen veel bij te dragen tot veraangenaming der reis, maar ook groote waarde te bezitten. De maatschappij zelve ontving eiken dag een telegrafisch rapport van het schip. Een der passagiers (bankier) ontving op het midden der reis, d. i. op 1000 mijlen van den wal, een tele gram met een hoogst gewichtige finan- cieele mededeeling, terwijl een ander binnen enkele uren antwoord ontving op een door hem telegrafisch naar Europa verzonden vraag. De vorige week zijn van uit de visch- kweekerij der Nederlandsche Heide maatschappij te Vaas9en verzonden 41U00 één-jarige en 740 twee-jarige edelkarpers, welke voor verreweg het grootste gedeelte gratis werden uitgezet in de wateren van de afdeelingen Geest- merambacht, Schoorl, Ursem, Broek in Waterland, Grootslag, Westerkogge en de Zeevang in Noord-Holland en de afdeelingen Aarlanderveen, Nieuwkoop en Noorden, Woerden, Haastrecht en Ammerstol in Zuid-Holland. Te Bergen op Zoom is een kinder lijkje uit het water van de Schelde gehaald. Het was in een schipperskous gestopt. Dinsdag had de trompetter Bwo nende te Woerden en te Leiden in garnizoen bij de huzaren, het ongeluk bij een manoeuvre, gehouden op de Maaldrift, onder Wassenaar, een trap van een paard te krijgen. Naar het militaire hospitaal te Leiden vervoerd, is de man Woensdagavond overleden. iturscrlljke §tanil. Werkendam, van 18 tot 27 April. Getrouwd Johannes van Binsbergon, 31 j., met Maria Johanna Groeneveld, 27 j. Geboren: Wilhelmina, d. v. J. Klop en D. Kieboom. Overleden: Heiltje Braun, 3 m. tan liestedinsen, lanhc«lpdiii£pii. HarkdipHehten. i prijs oer Hater w.ts .js 2 Mei. Prov. bestuur van Drenthe, de verbetering van de Drentache hoofdvaart tussehen Aaien en Smilde. Raming f 9.300, 8 Mei. lo. Prov. bestuur van Noordholland, het doen van leveringen «n werkzaamheden ten behoeve vau de Helderschc zeewaring. Kaming f 25.(1.0. 2o. Het verbeteren van hoofden op het Noorder- strand van Vlieland en het herstellen van stormschade. Raming f 4-710<». 9 Mei. Min. van Waterstaat enz., het varhoogen en verzwaren van kaden langs het Ramgat, de Donge en eenige van hare takken. Raming f 66.500. 0 Vlei. Prov. bestnnr van NoorJbrabaDt, het voort zetten der verbetering van de oeverdedigir.g langs do Zuid Willemsvaart. Raming f 18.009. 1 Mei. Het bestuur van het waterschap de Regge te Almelo, io. het maken van een regelmatig rivierbed op een gedeelte van de Regge by Giethmeu. Ram ng f 7500. - 2o. het maken van een id. boren de Schuilen- burgerbrug. Raming f 12.000. 5 April. Het bestuur van het waterschao Bruinisse, het herstel, de vernieuwing en het onderhoud der water- keerende werkeu van dat waterschap. Raming f 9181,74. Minste inschrijver J. van de Velde te Bruinisse, voor f 8918. 25 April. Het bestnnr van het calamiteHze waterschap Tien honderd en Zwarte te Cadzand. het herstel, de vernieuwing en het onderhond tot 80 April 1997 van de aard-, kram-, rijs-, steenglooiingen en paalwerken a n de waterkeering van dat waterschap. Raming f 11.482,90. Minste inschrijver J. la Gasie aldaar, voor f 10.160. 26 April. lo. Prov. bestuur van Noordholland, het opruimen van vier remstoelen en het maken van vier remmingwerken bij de schutsluizen te Zeebnrg. Raming f 14.500 Minate inschrijver M. Visser te Papendrecht, voor f 12.59°. 2o. Het verhoogen van een gedeelte van den omringdijk op Marken. Raming f 4600. Minste inschrijver J. Roemer, Medemblik, voor f 4286. 8o. Het weder op hoogte brengen van eenige ge- drelten van dijken van het Merwedekanaal in de prov. Noordhollnnd. Raming f8 Minste inschrijver P. Kraayeveld, Sliedrecht. voor f7098 4o. De verbetering van de strandhoofden IV en V benoorden de Pettemer zeewering Raming f 1 1.000. Minste inschrijver T. van Haaften, Zaltbommel, voor f i 1.895. REUSDEN28 A r l. Op de botermijn varen heden aangevoerd kilo De prijs varieerde van f 1.02 tot f 1 14 Keren van 3 tot '<l/s et. Granen Tartoe t 7.20 a f 7.70, Rogge af 5.50, Gerst f 4 8 af 5 80 Haver f 8.70 a f 47 Kool zaad f Raapkoeken f af Lijnkoeken f f SLEEUWIJK. De vetting der boter bedraagt R8 ets. per half kilo en die der eieren f 0.85 fe g st„is. LAND VAN ALTENA 7 April. Aardappelen. Vroege f f Blauwe ƒ2 .0 a f .25; Zeeuwen, f 3 «ƒ40. Jammen f af.. Uooi qual. f l't f 18.00 2e qual. foor de fter*) f 9 a 10,00 Klaver hooi f 11.i 14.00, Wit stroo f 9 a ƒ1.— Geel dito f f Varkens tot een gewicht van 75 K.G. 46 k 48 ets. zwaardere 50 h 54 e*, Boter f 1.15 i 1.*° VK Q- Ei ren f h.8- i f 1 O per 26 rS'HiJJt V. 24 April. ur<i> r Boter was v u f 11 'eg f] 25 - 619 Vilrft DUSSEN 25 April. De prijs At boter wat heden van f 0.98 f 1.17. Aanvoer 09 K.G. Zetting 1.10. lieren f 0.75 de 26 stuks. ZALTBOMMEL Op de gehouden weekmarkt werden de volgende prijzen besteed Tarwe fl.uafS Haver ƒ3.80 ƒ4. Garst /"5 75 a o per H.L Boter ƒ05 af 7 per half KG. Eieren 75 af 8 per 26 stuks Biggen f 0 a t Konijn, n f .15 af 140 Kppen f 0 50 f 5 per stuk rr J

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1906 | | pagina 2