ift Lai w km DE JONGH Co., 's Bosch, Scha pen inarkt B 362. Spiegel- en Lijstenfabriek. WlLIJ Sines, Welcome en Torpedo Bpielen. PERFECTION, Tj, JOMKEBt, Luxe- en Huishoudelijke Artikelen, Firma Wed. J. te consulteeren Groote Uitteer koop van Sigaren E. D. DE JONG. St. Carolus Gesticht 's-Hertogenbosch lilgever L. J. VEERMAN le Heusden. TWEEDE BLAD Een oud vriend. 's-Hertogenbosch, Ververstraat A 354. Uitgebreide OtIc^sjIxo^ïacLoI- "VEIE INT. en Oorarts Magazijn van: Pendules, Regulateurs, HORLOGES met garantie a f 1,55. H. Cooijmans Az., Vucbterstraat M 7,'s-.BoscI). s ZATERDAG 98 APRIL 1906. BUITENLAND. Woensdagmiddag om kwart «ver drieën is te San Francisco een aard beving gevoeld die bijna een minuut aanhield en groote ontsteltenis ver oorzaakte. Muren van uitgebrande ge bouwen zijn omgevallen; zwakstaande huizen schudden. De aardbeving is ook waargenomen te Oakland en Berkeley. De burgemeester van San Francisco heeft Dinsdagavond een brief geschre ven aan generaal Koster, bevelhebber van de schutterij, om dezen in herin nering te brengen dat de staat van be leg niet is afgekondigd en niet zal af gekondigd worden, en dat men daarom onmiddellijk moet ophouden met het pressen van burgers om op straat te werken. Een afdeeling van 2500 man troepen is nu in de stad, zoodat de dienst van burgers bij de schutterij niet meer noo- dig is. Er zijn bevelen gegeven om voortaan op niemand meer te schieten zonder vorm van proces. Op Telegraph Hill, op den Russi- schen heuvel en langs de lteele noord kust zijn verschrikkelijke dingen te zien geweest: heele troepen halfver- hongerde honden vraten daar menschen- vleesch. Men heeft armen en beenen gevonden waar het vleesch van afge- vreten was. De honden woelden het puin om, ten einde nieuw voedsel op te sporen; de dieren waren zoo uitge hongerd dat als men ze trachtte te ver jagen, zij zich grommend verdedigden en de menschen wilden aanvallen. Ein delijk werden, op aandringen der be volking, matrozen gezondeu die begon nen met alle honden dood te schieten. Men had niet vermoed dat juist in dat deel van de stad nog zooveel lijken onder het puin lagen, voordat men er de honden aan het werk zag. Met de plannen tot spoedigen weder opbouw van de stad schijnt 't ernstig gemeend te zijn. Het werk zal aange vangen worden aan den waterkant, waar nieuwe kaden en magazijnen ten koste van 25 millioen dollars gebouwd zullen worden. Uit San Francisco wordt aan de Newyork Times geseind, dat men vreest dat ook de Fransche consul aldaar, graaf Perretti de la Rocca, bij de ramp is omgekomen. Tot dusver heeft men vergeefs naar hem gezocht, terwijl het gansche consulaat vernield is. Drie hevige schokken van aardbe ving, die elk ongeveer 4 seconden aan hielden, werden Donderdagavond te Sa linas in Californië waargenomen. Voor zooveel bekend, is geen schade aange richt. Te Bellevue in Texas zijn Woens dagavond door een wervelstorm een groot aantal huizen vernield. Er moe ten elf menschen omgekomen en velen gekwetst zijn. Blijkens mededeeling van het mi nisterie voor Engelsch Indië staat het gezaaide in de Pendjab, Bombay en Haiderabad goed, in Centraal-Indië en de overige provinciën slecht. Het aan tal personen, die hongersnood-onder stand genieten, neemt weer toe en be draagt thans 495,000. Naar aan het te Genève verschijnende Armenische blad „Drosscak" uit Tiflis, dato 18 dezer gemeld werd, worden, onder voorwendsel van ontwapening der bevolking, voortdurend gruwelda den bedreven. De gouverneur Freylich, vergezeld van 400 kozakken, en den ambtenaar Ermolajew, zou de dorpen Togh, Daghlar, Ozonk en Sos hebben gebombardeerd. Vele huizen moeten vernield zijn en 25 Armenische boeren gefolterd. De overigen zijn in de bergen gevlucht. De kozakken zouden alle denkbare gruweldaden gepleegd hebben, waarom eenige jonge meisjes zelfmoord pleeg den. De Armenische bevolking van Tiflis moet door deze berichten ten zeerste zijn opgewonden, en een depu tatie zou den stadhouder verzocht heb ben, aan deze gruwelen een einde te maken. Bij voortzetting dezer politiek, drei gen de revolutionaire comité's met her vatting van hunne actie. Waltot Wellman, die in Augustus a.s. de Noordpool hoopt te bereiken met een bestuurbaren luchtballon, is thans uit Londen vertrokken naar Parijs, waar de ballon door den luchtschipper Godard gemaakt wordt. De expeditie zal bestaan uit: le Wellman, 2e een commandant van het Amerikaansche leger, 3e Gaston Her- vieu en ten 4e een nog onbekend Fransch luchtreiziger. Apparaten voor draadlooze telegrafie gaan mee. De builenpest breidt zich in Peru, voornamelijk in de voorsteden van Lima uit. Doch ook in het centrum worden gevallen vermeld. Onder de slachtoffers bevinden zich ook personen uit den aanzienlijken en handelsstand. Het geschil tusschen Turkije, Enge land en Egypte over Akaba schijnt hoe langer hoe ernstiger te worden. Egypte heeft troepen bijeengetrokken om het kanaal, teneinde deze zoo noodig ten spoedigste te kunnen inschepen en de commandant te Akaba heeft bevel gekregen zich te houden aan de oude grens. Onderhands tracht de Khedive door persoonlijke tusschenkomst bij den Sultan de Porte tot toegeven te bewer ken, maar deze schijnt niet geneigd het tot dusver ingenomen standpunt te verlaten. Reuter's agentschap verneemt dat het voornemen bestaal de Engelsche troe penmacht in Egypte met ongeveer 2000 man te versterken, waardoor de sterkte der bezettingstroepen op 5000 man zal worden gebracht. In het Lagerhuis is tot de regeering een vraag gericht betreffende de ver meerdering van de bezettingstroepen in Egypte. Sir Edward Grey, de minis ter van buitenlandsche zaken, antwoord de, dat de sterkte van de Egyptische bezettingstroepen in 1904 was vermin derd. Met het oog op de in Egypte heerschende onrust, die in zekere mate te wijten is aan de handelingen van de Porte, in verband met het grens geschil tusschen Turkije en Egypte, acht Lord Cromer het thans wensche- lijk, de bezettingstroepen weder te ver sterken. Dit zal geschieden, maar do bijzonderheden van dien maatregel maken nog een punt van overweging uit. Het is dan ook onmogelijk te zeg gen voor hoe lang die troepenvermesr- dering noodig zal zijn, dat moet uiter aard afhankelijk gesteld worden van de omstandigheden. Het bericht brengt in officieele krin gen te Constantinopel groote opschud ding teweeg. Toch houdt men vol, dat de sultan niet zal toegeven vóór dat Engeland tot de uiterste middelen zijn toevlucht zal nemen. De „Daily Telegraph" verneemt uit Kaïro: De Egyptische regeering heeft een telegram uit El Arisj ontvangen, meldende dat aan de grens gelegerde Turken de Egyptische grenssteenen te Rafkeh hebben weggehaald en vernield. Aan de „Daily Chronicle" wordt uit Alexandrië gemeldHet verluidt dat de Turksche troepen te Akaba langs de grens schansen graven. Zij verwach ten versterkingen uit Stamboel. De troe pen in Akaba lijden van de hitte die eiken dag een paar offers vergt. De „Daily Telegraph" verneemt uit Konstantinopel De ministers van den Suil an zijn nu zoo opgewonden tegen Engeland, dat zij zich zelfs tegen den Sultan zouden verzetten, indien hij wilde toegeven. Naar de Tribune uit Kaïro verneemt, wordt er ten Zuiden van Damaskus een aanzienlijke Turksche troepenmacht samengetrokken. Naar Reuter gisteren uit Kaïro seinde hebben drie compagnieën van de In- niskilling-fuseliers en een batterij rij dende artillerie, nu op Kreta, bevel gekregen, aanstonds naar Egypte te vertrekken. Reuter's agentschap verneemt, dat de toestand tengevolge van het Turksch- Egyptische grensgeschil als ernstig wordt beschouwd. Het oorlogschip Mi nerva heeft last gekregen zich naar de buurt van El Arisj te begeven, om een onderzoek in te stellen naar de omstandigheden, waaronder de grens steenen door de Turken zijn weggeno men. Middelerwijl zijn de onderhande lingen tusschen Kaïro en Konstanti nopel gestaakt, terwijl die tusschen Londen en Konstantinopel voortgezet wor ien. Een commissie van deskundigen, voor gezeten door professor Zam'orano, heeft een eerste onderzoek ingesteld naar de schade, door de uitbarsting van den Vesuvius aan den landbouw toegebracht. De commissie raamt die schade op 35 millioen gulden. In een bericht uit Petersburg wordt nu de draak gestoken met hetgeen om trent Gapon verhaald is. Goldenberg, een Russisch Libertijn aldaar, zeide dat hij niet verbaasd zou zijn te vernemen dat Gapon zelf het fabeltje had uitge broed. Hij is er de man naar en ver dwijnt telkens op geheimzinnige wijze, om daarna leugenachtige verhalen te verspreiden. De Daily Mail verneemt uit Mom- bassa, dat oproerige Noudis, in de buurt van den berg Londiani bij het Victoria- meer, twee Indische kooplieden ver moord hebben. Er zijn troepen daar heen gezonden. Woensdag is tegen de prinsen Ame- latowari en Matsjabeli op de openbare straat te Tiflis een bomaanslag gepleegd. Twee hen vergezellende edellieden wer den verwond. De daders ontkwamen. Men vermoedt, dat het een kwestie van wraak was. 95 De Heusdensche wielhandeV A. SWAGEMAKERS. Een ware vriend is hij die in den nood ter hulpe komt. De Pink Pillen zijn gelijk ware vrienden die niet nalaten U ter hulpe te komen, telken male als Uwe gezondheid bedreigd wordt. Ongelukkiger wij ze genezen de Pink Pillen niet alles, maar zij zullen steeds goed doen als uwe ziekte voortkomt uit de armte van het bloed, zwakte van het zenuwgestel. Deze ziekten zijn talrijk. De bloedarmoede, bleekzucht der jonge: meisjes, bleeke kleuren, benauwdheid, on- j regelmatigheid der vrouwen, slechte spijs vertering, verlies van eetlust; pijnen zijn j toe te schrijven aan de armte en de on zuiverheid van het bloed. De neurasthénie, de prikkelbaarheid, de slapeloosheid, de zenuwpijnen moeten toe geschreven worden aan de zwakte van het zenuwgestel. Om al deze ongemakken tegen te gaan, zullen de Pink Pillen steeds werk dadig optreden. Anderen hebben ze zoo voor U werkdadig gevonden, gij zult ze eveneens werkdadig vinden. De heer W. C. Gravendeel, brugwachter R. T. M. te Puttershoek schrijft: „Sedert 2 jaren heb ik koorts gehad, ik verkeerde in zeer slechten gezondheidstoestand. Ge durende 9 maanden was ik verplicht te bed te blijven. Gedurende dien tijd heb ik ver scheidene behandelingen zonder succes ge volgd. Ten slotte heb ik het besluit geno men de Pink Pillen te gebruiken en ik ben na het gebruik van slechts eenige doozen geheel en al genezen." Mea weet dat de koorts als eerste uit werking heeft om de hoeveelheid der roode bloedlichaampjes op belangrijke wijze te verminderen, het bloed te verarmen. De mensch die een verarmd bloed heeft kan geen geregeld werk verrichten, went geen bloed geen krachten. Juffr. P. H. Kwaaitaal, Stationstraat 65 te Zaandam, 23 jaar oud, schrijft: „Sedert langen tijd heb ik aan bleekzucht geledenik was uiterst bleek. Ik had geen eetlust en geene krachten meer. De Pink Pillen zijn voor mij zeer gunstig geweest. Zij hebben mijne gezondheid geheel en al hersteld. Verder kan ik bevestigen dat de uitwerkingen der Pink Pillen van blij ven den aard zijn, want reeds voor twee jaren hebben de Pink Pillen mij genezen en sedert dien tijd ben ik nooit meer ziek geweest". Prijs f 1.75 de doos, f 9 per 6 doozen. Verkrijgbaar bij Snabilié, Steiger 27, Rot terdam, hoofddepóthouder voor Nederland en Apotheken. Franco toezending tegen postwissel. Steeds voorhanden groote voorraad le li.lil*» BfclJWHEEjEÜV en Omlerileeleil. met en zonder Clokkenlager. Blijft steeds voortgaan zijne Cliëntèle degelijk en goedkoop te bedienen met reparatiën zoowel als bij levering van nieuwe Rijwielen. Aanbevelend, a swagem1akers, ii i' ii s: n. Aprilcoupons en lossingen worden door ons tot voordeelige koersen gekocht. Verschaffen inlichtingen omtrent alle •i- Amerikaansche Shares en bonds; ook omtrent minder courante soorten. N.B. Houden eiken Zaterdag zitting van 10 tot 12 uur, in het Hotel HET WAPEN VAN AMSTERDAM te Heusden. G .1. SII1TTIIDP, beslist een degelijk Rijwiel hebben, koopt i>a.rv iije Voor iOOO geen heter SliJviiel <lan de met dubbel Clockenlager, voorzien van de wereldberoemde G. en J. banden, met 12 maanden garantie voor I' €15, ADVERTENTIEN. des Woensdags en Zaterdags van 11121/S uur, Plein BELANGRIJK BERICHT. wegens verandering van zaken. Een ieder doet dus zij n voordeel daar men nu voor weinig geld eens lekker kan rooken. Zie onderstaande merken en prijzen: La Gazetta vroeger f l.ftO thans f 4,35 Da Capo 3.©© 1.4© Ned. Wensch El Signo S,5Ö 3,00 1,8© ,3,O© (In kistjes van 100 stuks.) Aanbevelend, Sigarenmagazijn, i-BO§CH. Petroleumlampen en Ganglantaarns. Tafelmessen, Vorken eu Lepels. Lederwaren, Kunstbloemen en Planten. Religieuse Artikelen, Stolpen. ö-o -s<e ft. •3 R -4 a jgy Wegens plaatsgebrek worden zoolang de voorraad strekt ze8lig gebruikte Rijwielen, tegen elk aannemelijk hod van de j hand gedaan. le klas Bonds-Bijwielhersteller, Wittebroodstraat Z 148, 144, 151, specialiteit in J)et encadreeren van Gravures en 'Pï}oto^rapf)i'én. IS Deze merken zijn steeds met het grootste suc ces in ons magazijn verkocht. Groote .Harkt C 459. Huis de Engel. a CO CO -tt

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1906 | | pagina 5