zonder dat hij een woord had kunnen spreken. Met zestig tegen dertig stemmen verwierp de Rijksraad de door de Doema verlangde volledige amnestie en daar mee is het eerste conflict tusschen beide ontstaan. Velen meenen te Peters- burg, dat de Doema niettemin zal zege pralen en dat de Tsaar op den ver jaardag fijner kroning (9 Juni) de algemeene amnestie zal afkondigen. Volgens anderen zal het op 19 dezer, zijn eigen verjaardag, zijn en zal de amnestie alleen omvatten de persver- grijpen. Een vreemde ontvoering heeft te Hamm, in Westfalen, opzien gewekt. Daar heeft zekere mevrouw Schafer de twee jongens van den weduwnaar Viebahn met een automobiel over de Nederlandsche grens ontvoerd. De ach tergebleven man van mevrouw Schafer is ouder verdenking van medeplichtig heid in hechtenis genomen. Men schijnt met een wraakneming te doen te heb ben. Viebahn woonde tot kort geleden in hetzelfde huis als de Schafers. Sedert den dood van zijn vrouw, werd Viebahn door mevrouw Schafer met liefdes verklaringen gevolgd, die hij hardnek kig afwees. Om van het lastige mensch af te komen, was hij met 1 Mei ver huisd. De pogingen van de Pruisische po litie om het spoor van de vrouw te ontdekken, zijn tot nu toe vruchteloos geweest. Zij heeft behalve verscheidene kostbare sieraden een som van onge veer 4000 mk. op reis meegenomen. Onclerlianrisclie Verhuring. Burgemeester en Wethouders van Heus- den brengen ter openbare kennis, dat bij het College van Regenten der Godshuizen, alhier, is ingekomen een verzoek van L. van de Wiel, te Haarsteeg, strekkende tot onderhandsche wcder-inhuring voor 5 jaren van een perceel bouwland, genaamd „de Beverpoel" onder Herpt. Noodigen belanghebbenden, die daar tegen bezwaren mochten hebben, uit, deze binnen 8 dagen, schriftelijk ter gemeente secretarie in te dienen. Heusden, 17 Mei 1906. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De SecretarisDe Burgemeester H. J. VAN EGGELEN. HONCOOP. Burgemeester en Wethouders der ge meente Heusden maken bekend, dat de op den 22sten Maart 11. vastgestelde kiezers lijst voor het jaar 1906-1907, zooals deze thans luidt, van heden tot den löden Mei van het volgende jaar van kracht blijft, behoudens wijzigingen ten gevolge van rechterlijke uitspraak en aanteekeningen omtrent schorsing. De genoemde lijst blijft voor een ieder op de Secretarie der gemeente ter inzage nedergelegd en in afschrift of afdruk, tegen betaling der kosten, verkrijgbaar. Heusden, den 15 Mei 1906. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Secretaris, De Burgemeester H. J. VAN EGGELEN. HONCOOP. f*la»|j«eliik IVicuwi. HEUSDEN, 19 Mei. Naar wij vernemen zal er op de scheeps timmerwerf alhier spoedig druk werk aan den winkel komen. Reeds wordt naar alle zijden naar werkvolk omgezien. Er schijnt evenwel in scheepmakers geen gróote keuze te zijn en arbeidskrachten te kort te komen. WERKENDAM. Met genoegen melden we, dat mej. H. A. F. Mussert Woensdag 1.1. te 's-Hertogenbosch met gunstig gevolg examen deed voor onderwijzeres. ALMKERK, 16 Mei. Op de heden al hier gehouden tusschenkeuring werder. 17 stieren aangevoerd, waarvan 9 werden toe gelaten, namelijk: Een vaalbonte van B. Schoenmakers. Een id. van C. Noorloos. Een zwartbonte van Ant. de Bok. Een idem van B. Vink Az. Een idem van J. P. Dibbits. Allen te Alm- kerk. Een zwartbonte van de Wed. H. de Rooij te Dussen. Een vaalbonte van L. van der Pluijm te Dussen. Een zwartbonte van A. T. van Hemert te Dewerken en een idem van P. Nieuwenhuizen te Andel. HERPT. Het sedert 1876 bij den heer L. v. d. Griendt gevestigde handboogschut ters-gezelschap hoopt bij gunstig weder op Hemelvaartsdag een onderlinge wedstrijd te houden om het koningschap. De harmo nie „De Eendracht" zal alsdan in de Doe- lentuin een concert geven. GIESSEN. In de Geref. kerk alhier zal a.s. Zondagnamiddag optreden ds. Aalders uit Dussen. BESOOIEN, 17 Mei. Heden is benoemd tot onderwijzer aan de openbare school in deze gemeente de heer Kemperman te Waalwijk met 4 stemmen. De heer Brekel- mans te Tilburg verkreeg er 2. BOMMELER WAARD. De uitkomsten der zalm- en elftvisscherijen op de Waal en de Merwede waren in de laatste 8 dagen zeer bevredigend. In het traject van Tiel tot Woudrichem werden gevangen 98 zal men, 63_'5 elften en ruim 3000 finten, bij Gorinchem 25 zalmen, 1156 elften en 314 finten en te Hardinxveld 6 zalmen, 412 elften en l ó00 fintenop de Lek te Ammer- stol 39 zalmen en 555 elften. Bovendien bemachtigden de visschers 3 steuren, die van f106 tot f113 per stuk opbrachten. De besomming aan andere rivier- en polder- visch was insgelijks tamelijk loonend. Zalm deed f 1.10f 1.40, aal 2025, paling 4555 snoek 2022, snoekbaars 3538, aeelt 25—28, baars 1416, bliek 1215, voorn 68 ct., alles per K.G.elft 65 ct. tot fl.60, finten 816 ct. per stuk. WIJK. Bij het verscharen van eenig vee had J. v. H. het ongeluk met een zijner koeien op hol te raken, waarbij hij kwam te vallen met het noodlottig ge volg, dat hij met het hoofd tegen een boom werd geslingerd, zoodat hij eenige oogen- blikken bewusteloos op de plaats bleef liggen. Vreesde men eerst voor hersen schudding, thans is dit gevaar volgens ge neeskundig onderzoek geweken. GAMEREN. Gisteren overkwam den landbouwer B. A. v. Wijk een ernstig on geluk. Terugkomende van Zuilichem, waar hij een voer hooi gebracht had, zou hij voor een wagen uitrijden, kwam met de wagen op een paal terecht, waardoor deze boven van den dijk tuimelde en v. W. zich ernstig bezeerde en bovendien nog een rib werd gebroken en een arm ontwricht.. Geneeskundige hulp werd onmiddellijk ver leend door Dr. v. d. Giessen. ROSSUM, 17 Mei. Bij de heden gehouden candidaatsstelling voor een lid van onzen gemeenteraad zijn twee lijsten ingeleverd, eene voor den heer J. W. Dingemans en eene voor den heer W. de Vries Gz. De stemming zal plaats hebben op Woensdag 30 Mei a.s. NIEUWENDIJK. Terwijl de heer A. den Dekker per automobiel, in heel matigen gang, de kerkbuurt passeerde, probeerde opeens 't zoontje van den telephonist den weg over te steken. De heer Den Dekker, 't gevaar ziende, waarin de kleiae verkeerde, remde met alle kracht en stopte, doch kon onmogelijk voorkomen, dat 't kind werd aangereden. Het ventje kreeg echter geen letsel en kwam er met den schrik af. GORINCHEM. Mede als protest tegen het handhaven der markt op Paasch- en Pinkstermaandagen, hebben de gezamen lijke boekhandelaars, boekdrukkers en boek binders te dezer stede besloten hunne win kels op die dagen, als zijnde erkend chris telijke feestdagen, te sluiten, te beginnen met Maandag 4 Juni (2en Pinksterdag). Reeds verscheidene firma's gingen vroeger al tot dit besluit over. Hebben deze dagen in andere plaatsen steeds een rustig verloop, hier leveren zij dikwijls de walgelijkste dronkemans- en vechttooneelen op, wat zeer zeker door het afschaffen of het houden dier markt op Dinsdag n& gemelde feestdagen voorkomen zou kunnen worden. Uitslag der door den kapitein eerst aanwezend ingenieur alhier gehouden aan besteding van het doen van voorzieningen aan het hoofdgebouw der Willemskazerne Silhicr J. P. F. Kraus, Dordrecht f 16492, G. Struik, Woudrichem 17000, K. A. den Breejen, Hardinxveld 17320, J. A. Kentie, Woudrichem 17390, A. S. Maat, Gorinchem 17400, F. A. de Joode, Asperen 17480, P. Bot, Vlaardingen 17490, J. J. van Loon, Werkendam 17700, T. G. Sterkenburg, Gorinchem 18380, C. Muilwijk, 18500, J. H. Verweij, 18620,— J. R. Buitenman, 18655, Itinnenlaiicl. De correspondent van de „N. R. Ct." te Batavia seint De rotsstelling Bonto Batoe (Celebes) is 16 dezer van drie zijden aangevallen en genomen. De vijand verdedigde zich hardnekkig. Nadere berichten ontbreken. gevallen van worst vergiftiging uit Lei- muiden waren bericht, blijkt thans dat aldaar opnieuw zeven gevallen in ver schillende huisgezinnen zijn voorgeko men. Ook in een naburige gemeente zijn gevallen waargenomen, die ver moedelijk denzelfden oorsprong hebben als die te Leimuiden voorgekomen. De slechte worst is afkomstig van een man, wonende tusschen Leimuiden en Nieuwveen, die een dood varken op gekocht heeft en dit tot worst heeft verwerkt De ambtenaren van het staatstoezicht voor de volksgezondheid trachten, in overleg met den burge meester, verderen verkoop van de ver dachte worst, waar die opgespoord kan worden, te voorkomen. Intusschen is het lang niet zeker dat op alles de hand kan worden gelegdieder zij dus op zijn hoede De worst wordt aan een scheikundig en bacteriologisch onderzoek onderwor pen. De dienstbode van den heer K. te Slagharen is gevankelijk naar Dedems- vaart overgebracht, verdacht van ver giftiging van het 2jarig zoontje haars meesters. Men meldt uit Oud-Vosmeer: Er zijn thans grondmonsters uit de polders Oud-Kijkuit en Leguit onder zocht op zoutgehalte; deze polders zijn langer ingevloeid geweest dan de dorps polders Kerke en Oud-Vossemeer. Vier monsters uit de eerstgenoemde polders hebben respectievelijk een gemiddeld zoutgehalte van 0,622 pet., 0,607 pet., 0,488 pet. en 0,438 pet. Waar bij een gehalte van circa 0,25 pet. van bebou wing geen sprake kan zijn, laat het zich begrijpen, dat in de genoemde polders dit jaar van de gewassen niets terecht kan komen. Deze werd niet geraakt en vluchtte de vestibule van de Wissel- en Effecten- bank binnen. Inmiddels had de Span jaard zich op den hoek van het post kantoor geposteerd en toen nu Beteta de bank verliet, begon het schieten op nieuw. Beteta verschool zich achter een boom, van waar hij den schutter in het oog hield, die in zijn richting nog drie of vier schoten loste. Ook nu werd er, wonder boven wonder niemand geraakt. Zoodra evenwel Gil al zijn schoten ge lost had, werd hij door de politie ge grepen en tusschen twee agenten en zwaar geboeid in de richting van het politiebureau in de Pauwensteeg ge bracht. Beteta, die uit zijn schuilplaats ach ter den boom, de arrestatie van Gil gezien had, trad du te voorschijn. Sluipenderwijs wist hij den geboeide van achteren te naderen en stootte hem plotseling zijn dolk op verraderlijke wijze met kracht in den hals. Zoo hevig was de stoot, dat de punt van het dolk mes omboog. In plaats van naar het politiebureau, werd Gil nu naar het Ziekenhuis gebracht, waar men hem ter verpleging opnam. De wond is 6 centimeter diep. Beteta, inmiddels gegrepen en door een brugwachter ontwapend, is op het politiebureau in de Pauwensteeg opge sloten tot nader onderzoek. Naar de Haagsche Ct. verneemt, is een wetsontwerp bij den Raad van Sta te aanhangig tot invoering in ons land van den Midden-Europeeschen tijd. De minister van buitenlandsche zaken brengt ter kennis van belanghebbenden, dat door den consul te San Francisco aan hen die naar Californië wenschen te emigreeren, aangeraden wordt: lo. geen grond in die streken van uit Nederland of Europa te koopen op prospectussen of kaarten, maar zelf de terreinen ter plaatse te komen bezoe ken 2o. geen grond te koopen alvorens ter plaatse een leertijd te hebben door gemaakt, daar de landbouw aldaar an ders is dan hier te lande. Zoodoende zullen zij in staat zijn over de hoeda nigheid en de waarde van den grond te oordeelen 3o. alleen te gaan en hun gezin eerst te laten overkomen wanneer zij beslo ten zijn om zich er voor goed te ves tigen 4o. rekening te houden met de tem peratuur, welke des zomers in het bin nenland zeer hoog is. Te Stockton, te Fresno en in het algemeen in het grootste gedeelte van de dalen van den Sacramento en van den San Joaquin bedraagt zij meestal 100' a \15° Fahrenheit. Overigens verdient het aanbeveling om ni'öt te emigreeren. voorzien te zijn van het noódige geld om in staat te zijn in den eersten tijd althans te kun nen leven onafhankelijk van de ver diensten. Belanghebbenden wordt overigens in hun eigen belang aangeraden om niet naar Californië te emigieeren, zonder van te voren omtrent de streek waar heen zij wenschen te" gaan en de voor uitzichten aldaar, inlichtingen te heb ben ingewonnen bij den consul der Ne derlanden te San Franeisco, aan wien in het Nederlandsch kan worden ge schreven. Op den briefomslag moet al leen gezet worden: To the Consulate of the Netherlands, San Francisco, Ca lifornia, U. S. A. Nadat reeds voor enkele dagen eenige Het N. v. N. meldt omtrent de Arn- sterdamsche Beurs Ten beurze liep gisteren zeer beslist het gerucht, dat assuradeuren de premie, waarvoor de Beurs verzekerd is, met 2 per mille zouden verhoogen, wegens het veel vermeerderde brandgevaar, nu het aanvankelijk geheel van steen op getrokken g bouw, overal van houten bogen en stutten is voorzien. Wij dachten aan overdrijving, toen men ons het gerucht verteldedoch nu wij de groote zaal van de Koop mansbeurs hebben gezien, komt het gerucht ons volstrekt niet onwaarschijn lijk voor. Het is een treurig schouw spel. Men ziet meer hout dan steen en het is een ware bouwval, waarin de kooplieden 's middags samen komen. Niet al dat hout is reeds noodig; het is slechts uit voorzorg aangebracht, ten einde te voorkomen, dat deze of gene een steen op zijn hoofd krijgt. Maar te deuken, dat dit nu een ge bouw is, dat een zinnebeeld behoort te wezen van de soliditeit van Am sterdams handel, is niet hartverheffend. De „Avondpost" verneemt „van de best ingelichte zijde" dat Berlage voor de beurs als onderbouw een sluisfundee- ring had willen hebben, wat f 40,000 gekost zou hebben. Maar „dat was te Amsterdam nergeus" en 't gebeurde niet. Men klaagt over de verrtilatie in de beurs. Berlage had een inrichting als van de Frankfurter Opera gewild, wat f 15,000 gekost zou hebben. Maar „een beurs is geen opera" en 't gebeur de niet. Dit alles hebben wel enkele „intiemen" in den raad geweten, maar er is daar niet over gesproken. Uit Zeist schrijft men Een la nd weerplichtige uit Soesterberg die voor herhalingsoefeningen onder de wapenen moest komen en zich daar voor in de legerplaats had aan te mel den, bracht behalve zijne uitrusting stukken mede een kinderwagen, waar in een aanvallig kindje van eenige maanden. De man was weduwnaar en vader van eenige kinderen. Uit Rotterdam wordt geschreven: Op den Schiedamschendijk alhier heeft zich sedert geruimen tijd als koopman in scheepsbenoodigdheden ge vestigd de uil Guatemala herkomstige A. M. Beteta, iemand van omstreeks 26 jaar, die al een jaar of zeven zich hier ter stede ophoudt. In den laatsten tijd had hij in zijn dienst als knecht den Spanjaard Theofile Perez Gil, in 1878 te Palencia geboren. Dszer dagen keerde Beteta uit Bilbao, waarheen hij zich voor zaken begeven had, hier terug en meende reden te hebben om ontevreden te zijn over het gedurende zijn afwezigheid gehouden beheer van zijn knecht Gil, wien hij bovendien verweet zich op minder nette wijze over zijn vrouw te hebben uitgelaten. Het geschil tusschen patroon en knecht liep zoo hoog, dat Gil zijn congé kreeg. Deze vestigde zich toen ook op den Schiedamschendijk en werd een concur rent van zijn vroegeren patroon Beteta. In beider gemoed bleef het koken eti Donderdagochtend kwam het tot een uitbarsting. Gil volgde Beteta toen deze uitging over den Schiedamschendijk, de Noordblaak op, zich op dien weg steeds meer en meer opwindende, tot dat hij, gekomen ter hoogte van het postkantoor, een revolver te voorschijn haalde eu eeu schot op Beteta loste. In het Nieuwsbl. v. Ned. werd dezer dagen medegedeeld dat een beeldhouw ster van naam, die voor enkele jaren den prix de Rome verwierf, mejuffrouw F. J. steeds als meisje beschouwd en als zoodanig ook bij den burgerlijken stand ingeschreven, gebleken was een man te zijn. Het verhaal kwam op het eerste ge zicht ongelooflijk voor, doch het is ons gebleken dat men hier inderdaad te doen heeft met een kunstenares, die blijkt een kunstenaar te zijn. De beeld houwster van voor enkele weken, me juffrouw Free Jeltsema, is in werkelijk heid thans de beeldhouwer Jeltsema. Enkele weken geleden is de 26-jarige kunstenaar uit Nederland naar Italië vertrokken, waar hij thans werkzaam is. Free Jeltsema werd te Uithuizen in de provincie Groningen uit eenvoudige ouders geboren en op gezag van den geneesheer dier plaats bij den burger lijken stand ingeschreven als zijnde van het vrouwelijk geslacht en werd ook aldus opgevoed. „Zij" bezocht de school, werd te Amsterdam leerlinge der rijks- normaalschool voor teekenonderwijzers, kwam later aan de rijksacademie van beeldende kunsten en werd spoedig een kunstenaar van naam, getuige den prix de Rome, dion zij wist te verwerven. Herhaalde malen toefde zij ter wille der kunst in Italië en te Parijs en woonde daar steeds op kamers. In de laatste jaren eehter rees allengs twijfel en ofschoon haar vrouwelijke ge laatstrekken en dik hoofdhaar iets an ders deden vermoeden, kwam ten slotte de zekerheid dat zij tot het „sterke" geslacht behoort. Natuurlijk zijn toen de noodige ofïi- cieele stappen gedaan om naar de wet de vergissing te herstellen; aan alle wettelijke formaliteiten, die vele waren, is nu voldaan en thans staat Free Jelt sema ingeschreven bij den burgerlijken stand, zoodat hij ook zonder grondwets herziening in het kiezerscorps kan wor den opgenomen. Een paar weken ge leden is de „herboren" kunstenaar naar Italië vertrokken. Hij gevoelt zich na zijn wedergeboorte zoo gezond en op gewekt mogelijk. Bevrijd van allerlei sombere gedachten, die hem vroeger wel eens kwelden, wijdt hij zich met opgewektheid aan de kunst en voelt in zich de kracht om thans eerst groote dingen te scheppen. De Nederlandsche kunst mag van dezen kunstenaar nog veel verwachten. De heer Jeltsema hoopt binnen eenige maanden weder in zijn ware gedaante zijn vaderland en zijn geboorteplaats, waar zijn ouders nog leven, te komen bezoeken. Naar de Dordtsche Ct. verneemt, heeft de sjouwer Albertus T., die in voorloopige hechtenis in het Huis van bewaring aldaar wordt gehouden, be kend, den moord op zijn broeder Jo hannes in den nacht van 8 op 9 dezer in de woning hunner moeder in de Pompstraat aldaar te hebben gepleegd. Bij de aanbesteding van het onder houd der gemeentewerken te 's-Graven- deel kwam geen inschrijving in. Alleen ontvingen B. en W. een schrijven van de ambachtslieden, waarin zij mededeel den, dat zij eenparig besloten hadden, wijl de concurrentie tegenwoordig zoo hevig is, ten minste wat het gemeen tewerk betreft niet tegen elkander te coneurreeren. Rechtzaken. Het gerechtshof te 's-Gravenhage heeft Donderdag uitspraak gedaan in de bekende zaak van den notaris H. A. te Gorinchem, door de Dordrechtsche rechtbank wegens valschheid in ge schrifte veroordeeld tot 7 dagen ge vangenisstraf. Het Hof heeft dit vonnis bevestigd. (De adv.-generaal had tegen den be klaagde 6 maanden gevangenisstraf en ontzetting uit zijn ambt geëischt). De arrondissements-rechtbank te Zut- phen heeft den handelsreiziger E J. aldaar, beschuldigd van het plegen van ongepaste handelingen tegenover eene dame, met wie hij zich tusschen Am sterdam en Uitgeest alleen in een cou pé van den trein bevond, veroordeeld tot negen maanden gevangenisstraf, onder aftrek van de preventieve hech tenis. De eisch was 1 iaar en zes maanden gevangenisstraf. Kantongerecht Heusden. Uitspraak van 17 Mei 1906. Overtr. ijkwet: S. v. H. te Almkerk en A. W. A. v. R. te Bokhoven, bei den f 1 subs. 1 d. J. v. C. te Bokhoven, overtr. bagger- reglement, f 6 subs. 4 d. Loopen over eens anders grond: M. B. M. V. en G. V. te Veen, beiden berisping en 2 jaar proeftijd; W. F. B. te Woudrichem, f 3 subs. 3 weken tuchtschool; G. J. B. te Herpt, f 3 subs. 3 d. Straatschenderij: J.S. te Veen, beris ping en 2 jaar proeftijd; G. d. J. te Eethen, f 10 subs, d. Overtr. prov. regl.: J. F. v. E., zwer vend, f 20 en f 5 subs. 5 en 1 d.; R. J. S. te Amsterdam en M. v. V. te Veen, beiden f 2 subs. 1 d. Overtr. leerplicht: J. V. te Veen, f 10 subs. 10 d.; J. d. R. te Almkerk, f 3 subs. 3 d.; J. v. T. te Wijk, f 10 subs. 3 d. Overtr. boterwet: J. v. d. H. te Heusden, f 2 subs. 2 d.; G. A., idem, f 3 subs. 3 d. Openb. dronkenschap: M. v. d. B. te Heusden, f 15 subs. 3 d.; H. R., zwer vend, f 5 subs. 3 d.; M. v. d. S. te Werkendam, f 10 subs. 3 d.; A. v. D. te Dussen, 3 w.; A. v. D., id., 1 dag, met plaatsing in een rijkswerkinrichting voor den tijd van 6 maanden. Misbruik maken van Gods Heiligen naam: M. v. d. S. en C. H. B. te Wer kendam, beiden 5 d. A. H. te Dussen, lijnwaad spoelen in de rivier de Dussen, f 1 subs. 1 d. Overtr. herbergregl.: J. U. te Wer kendam en W. H., zwervend, beiden f 1 subs. 1 d. F. v. B. te Heusden, rijden na zons ondergang zonder licht, f 2 sub3. 2 d. A. A. v. H. te Sleeuwijk, kippen laten loopen in tuinen, 3X^3 subs. 3 X 3 d. Overtr. jachtwet: P. C. te Heesbeen, f 12 subs. 4 d.; J. H. C. te Doeveren, f 8 subs. 4 d. N. K. te Dewerken, overtr. visch- delict, f 8 subs. 2 d. Riirgeriijke Stand. Werkendam, van 11 tot 18 Mei. Getrouwd: Johannes Brandt, 27 j. met Agatha Margaretha Hoegee, 23 j. Geboren: Izabella Adriana, d. v. J. de Gelder en M. Vis; Otto, z. v. A. de Keizer en T. den Haan; Adrianus, z. v.-J. Blokland en E. Visser. ai» bestedingen. Marktberichten. GORINCHEM. Van 12 tot 15 Mei werden aan de vischmarkt aangevoerd 26 zalmen f 1,31 f 1,53 per i K.G. 391 elften f 0,45 a f 1,90 per stuk. 352 finten f 0,12 f 0,15 per stuk. Waterhoogte Maastricht (brug). 17 Mei 0.27 M. boven 0. 18 0.29 Waterhoogte Heusden. Hoog Water Laag Water. 16 Mei 1.42 M. 0.92 M. NAP 17 1-43 0.96 w' 18 i.48 ï.io 17 Mei. do. Prov. bestuur van Noordhoiland, het ma ken en onderhouden van werken tot verdediging van de Noordzeekust, benoorden strandpaal 'J80O. Raming f 113.000 Laagste inschrijver W. de Jong, Helder, voor f 117.490. 2o. Het versterken van den kap van het zuidelijk hoofd aan de mond van het buitenkanaal te IJmuiden. Raming f 25.500. Laagste inschrijver G. Visser Gz. te IJmuiJen, voor 26.490. 17 Mei. Te Harlingen, het verzwaren der Zeedijk te Wierum (7'0 meter). Laagste inschrijver J. A. van der Werf te Docknm. voor f 79450. HEUSDEN, 19 Mei. Op de botermijn waren heden aangevoerd kilo. De prijs varieerde van f 1.10 tot f 1.16. Eieren van 3 tot 3'/j et. Granen. Tanoe t 7.10 a f 7.60, Rogge /5.40 af 5.87, Gerst ƒ48' a 5 30, Haver f 3.70 a f 4.7 Kool zaad f Raapkoeken f af Lijnkoeken f af.. LAND FAN ALTENA, 18 Mei. Aardappelen. Vroege f f Blauwe f 2.25 A f 2.45; Zeeuwen, f3.- a f .75, Jammen f af. Hooi \e qual. f 1 h f 12.00 2e qual. 'voor de pers) f 9 a 1 'O Klaverhooi f 11.h f 13 00, JFit stroo f - a f Geel dito f 9 a 11. Varkens tot een gewiekt van 75 K.G. 4S i 51 ets. zwaardere 54 56 et., Boter f 1.10 a 1.20 per K.G. Keren f 0.75 a f 1 00 per 26. HhSOOIJf.S, 15 Mei. De prijs der Bot-t was v a ƒ1.11 tot f\ 27 ver Kilo. ton —va-rd 718 Kil,,'. DUSSEN \7 Mei. De prijs der boter was heden van f 0.9 af 1.16. Aanvoer 4 K.G. Zetting 1.—. Eieren f O.70 de 26 tuk*. WAALWIJK, !8 Mei, Men besteedde voor: Kalf koeien golden f 1+0 a f 235. dito, Vaarzen f 16' a 195, Weibeesten f 105 d 195 Aangevoerd 205 weilammeren vanf 6 a 12. Jonge varkens aange voerd 9 stuks van f 7.00 af 13.—. Ter botermarkt afgeslagen en verkocht 918 K G. van f 1.16 a f 1.24, Keren f 3 af 3.50 per 10 stuks.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1906 | | pagina 2