terse Motor- en gewone Zeldzaam Aanbod. ziekenhuis opgenomen. Aanwijzingen omtrent den dader ontbreken. Donderdag had te Madrid, onder pronte geestdrift, de huwelijksplechtig- he d plaats van Koning Alfons met pr' jrea Ena, welke thans den naam V .-K>ria heeft aangenomen F en de stoet van de kerkelijke plech- tigneid door de hoofdstraat naar het paleis terugkeerde, hield de koets, waar in de Koning en de Koningin zaten, ean oogenblik stil voor het huis no. 88. Op dit oogenblik wierp een anarchist een bom, verborgen in een bloemruiker, uit de bovenste verdieping van dit huis. De bom viel ter rechterzijde van de koets tusschen het achterspan en de voorraderen van het rijtuig. De bom ontplofte, waardoor twee paarden en een palfrenier gedood werdende mar kies Sotomayor, stalmeester, die zich te paard aan de rechterzijde van de koets bevond, werd licht gekwetst. Vier soldaten die in het gelid stonden, zijn gedood, een officier is doodelijk gewond een hoornblazer van de politie werd de hals doorgesneden; twee vrouwen, die zich in de nabijheid van de koets bevonden, zijn eveneens gedood. Een groot aantal menschen is gekwetst. Het Koninklijk rijtuig is zwaar be schadigd. De Koning en de Koningin gaven blijk van de grootst koelbloedigheid. Na het oponthoud, veroorzaakt door de ontploffing, vervolgde de stoet zijn weg, welke verder ongedeerd aan het paleis aankwam. Toen de Koning en de Koningin de trappen van het paleis bestegen, waren zij diep bewogen. De vorstelijke personen uit den vreemde omringden hen en wenschten hen hartelijk geluk. Men weet nog niet of er een of twee bommen ontploft zijn; tot nu toe is liet onmogelijk dit uit te maken. De bedrijver van den aanslag is bekend; hij heet Mateo Moral, maar de politie meent, dat dat niet zijn ware naam is, en is Kataloniër. Hij huurde 25 Mei het vertrek, vanwaar hij de bom wierp, voor 25 peseta's per dag. Hij betaalde vooruit met een biljet van 500 peseta's. Hij doet zich goed voor, is zorgvuldig gekleed en legde een groote voorliefde voor bloemen aan den dag. Een Engelschman met name Robert, is als medeplichtige in hechtenis ge nomen. De Fransche ministerraad heeft be goten, een oorlogsschip naar Tandzjer te zenden om voldoening te vragen voor den moord, op een Franschman gepleegd. Te Grunau, in Silezië, is een gevaar lijke giftmengster in hechtenis geno men, de vrouw van den arbeider Feige. Zij moet in het geheel vijf menschen, o.a. hare zuster en hare stiefmoeder, uit den weg geruimd hebben, om hun spaarduiten in handen te krijgen. Haar laatste slachtoffer was de kleermakers- vrouw Bruckner die bij haar was komen inwonen, omdat zij in onmin met haren man leefde. Juffrouw Bruckner had een vermogen van meer dan 1000 mk. iit bij testament aan de echtelieden Feijre vermaakt. Na haren dood deelde Bruckner de justitie mede dat hij de Feiges verdacht, zijn vrouw vergeven te hebben. In het lijk vond men een groote hoeveelheid rattenkruit, en ten huize van de Feiges ontdekte men ook eenige fleschjes met dit vergif. Alle menschen die in de laatste jaren bij vrouw Feige hadden ingewoond, zijn onder verdachte verschijnselen gestor ven. nUklllDlllKIMG. Nationale Uil Hie. 0*derzoek van Verlofgangers. Burgemeester en Wethouders der ge meente Heusden maken bekend, dat het ondersoek van de in deze gemeente geves tigde verlofgangers der Militie te land zal worden gehouden achter het Stadhuis alhier, op Maandag den I8en Juni a.s., des voor- middagB te 8$ uur. Aan het onderzoek behoeft niet te worden deelgenomen door hen, die in het genot zijn va* tijdelijk verlof en voorts niet door de verlofgangers, aan wie vergunning is verleend tot uitoefening van de zeevaart of de visscherij buitenslands of toestemming tot verblijf in het buitenland, en aan wie, hetzij gelijktijdig met die vergunning of toestemming, hetzij in verband daarmede afzonderlijk, vrijstelling van het onderzoek is verleend, dan wel is toegestaan dat on derzoek in de maand November of December Van het loopende jaar te ondergaan b. de verlofgangers, aan wie ter zake van de uitoefening van hun beroep of bedrijf dan wel wegens andere bijzondere omstan digheden vergunning is verleend het on derzoek in een der hiervoren onder a ge ne. emde maanden te ondergaan: c. de verlofgangers, die in het loopende jaar, vóór den dag hierboven als dag van ondersoek aangegeven, uit anderen hoofde dan voor straf onder de wapenen zijn ge weest; d. de verlofgangers, die bestemd zijn om in het loopende jaar voor herhalingsoefe ningen onder de wapenen te komen; e. de verlofgangers, die bestemd zijn om mei. 1 Augustus van het loopende jaar eenen verlengden militiedienst bij de Landweer te volbrengen f. de verlofgangers, die in het genot zijn van oncheffing van den werkelijken dienst of van uitstel van esrste-oefeuing; g. de adspirant-militie-officierenen h. de verlofgangers van de Exploitatie- Compagnie der Spoorwegafdeeling van het Regiment Genietroepen. De verlofgangers worden opmerkzaam gemaakt, dat het niet-ontvangen eener bij zondere kennisgeving hen niet ontheft vai. hunne verplichting tot deelneming aan het onderzoek, maar dat deze openbare kennis geving eenig en alleen als bewijs geldt, dat de verlofganger behoorlijk is opgeroepen. Ingeval ziekte of gebreken de opkom sc. mochten verhinderen, moet daarvan blijken door overlegging van een gezegelde en ge legaliseerde geneeskundige verklaring. Geldt het verlofgangers, aan wie wegens onver mogen is afgegeven, dan kan deze aldus, ter verzending aan wien behoort, ter Ge meente-secretarie worden ingeleverd. Betreft het verlofgangers, aan wie, in verband met een vorig onderzoek als hier bedoeld, door denzelfden geneeskundige reeds eene ver klaring is uitgereikt, dan kan ook voor niet-onvermogenden met eene ongezegelde en niet-gelegaliseerde verklaring worden volstaan. Aan den verlofganger kan op zijn daartoe aan den Militiecommissaris van zijn district te richten en met redenen omkleed verzoek worden vergund, het onderzoek in eene andere gemeente des rijks te ondergaan. Maakt een verlofganger, aan wien eene zoodanige vergunning is verleend, daarvan geen gebruik, dan wordt deze geacht niet te zijn verleend. Heusden, 1 Juni 1906. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Secretaris, De Burgemeester, H. J. VAN EGGELEN. HONCOOP. I*laalsel|jk Nieuws. HEUSDEN, 2 Juni. Aan verschillende gemeente- en water schapsbesturen is door het comité voor het tot stand komen van eene stoomtram-on derneming in het Land van Altena en de Bommelerwaard een rondschrijven verzon den, waarin de plannen zijn vastgelegd en steun wordt gevraagd. De stoomtramweg zal een begin nemen te Heusden, waar zal worden aangesloten aan den bestaanden tramweg 's-Hertogen- boschTilburgHeusden, en zich uitstrek ken langs de dorpen Genderen, Eethen, Meeuwen, Dussen, Almkerk, Laagsteeg, Groenesteeg, Gantelsteeg, Sleeuwijk, Neder- hemert, Well, Ammerzoden, Kerkwijk en Bruchem naar Zalt-Bommel, in aansluiting met de lijn HeusdenSleeuwijk. Het benoodigde kapitaal, groot ongeveer f 750,000, zal voor f 300,000 van rijk en provincie, voor de rest langs andere wegen moeten worden verkregen. De bedoeling van het rondschrijven is in de eerste plaats om mogelijke tekorten op de exploitatie gedurende de eerste jaren gedekt te zien. Wanneer men eerst gedeporteerd wordt uit een warme streek, naar een koud oord en daarna nog 10 jaren in gevangenschap moet doorbrengen, is het dan te verwon deren, dat men naar vrijheid snakt en alles in het werk stelt om de traliën te verbre ken Zoo'n gevangene hadden we hier. Het scheen dat hij zich ten slotte in zijn ge vangenschap schikte; doch toen zijn be waker hem uit uit het oog had verloren, stelde hij alles in het werk, verbrak de banden en was vrij. Toch moest hij dade lijk zijn vrijheid misbruiken, niet door er direct een borrel op te zetten, want hij is totaal afschaffer, maar door doodleuk in de vensterbank bij iemand in de Putter- straat te gaan zitten. Dat werd door zijn bewaker opgemerkt, die hem al spoedig had gemist en hem weer inrekende, om hem nu waarschijnlijk tot aan zijn dood niet meer van de vrijheid te doen genie ten. Het slachtoffer was een papegaai van den zadelmaker Mijs alhier, die zijne vleugelen ontplooide en nu van de Nieuwstraat tot de Putterstraat vloog. In het huis, eertijds bewoond door den heer Van Muilwijk, op den hoek van Eng- en Breestraat, heeft de heer Ph. van Wijk zijne zaak in uurwerken, muziek instrumenten, rijwielen enz. geopend. De étalage is met smaak gearrangeerd en geeft op elk gebied eene groote ver scheidenheid te doen aanschouwen. Tusschen de ten toon gestelde voorwer pen zijn bordjes aangebracht met de mede- deeling dat alle reparatiën deugdelijk en onder garantie worden uitgevoerd. Zoo iets geeft vertrouwen, vooral op het gebied van herstelling aan klokken, horlo ges, naaimachines, fietsen, enz. enz. Wij wenschen den ondernemer, die met zooveel lust zijne nieuwe zaak aanvaardt, het meest gewenschte succes toe. Door het R. K. Parochiaal kerkbestuur van Haarsteeg is aanbesteed het bouwen van een Zusterhuis met hijbehoorend school gebouw. Er werden ingeleverd 21 inschrij vingsbiljetten, waarvan de hoogste inschrij ver was A. van Gaal, te Vlijmen, voor f 28.000 en de laagste A. Dankers, alhier, voor f 21.433 aan wien het werk is gegund. Gedurende de maand Mei is alhier 119.9 m.M. regen gevallen. Aantal neerslagdagen bedraagt 17. BIESBOSCH, 1 Juni. Bij de gehouden groote publieke verpachting van hooiland werden dezen keer zeer hooge prijzen be steed. Er was veel bezoek vooral uit midden- Brabant en buitengewone animo. De ver pachting betrof een goede kwal. en men besteedde vanaf f 60 tot f 125 per H.A., zijnde globaal gerekend, pl.m. f 10 per 500 K.G. op Btuik. SLEEUWIJK. Predikbeurten op Zon dag a.s.: Ned. Herv. kerk, voor- en nam., ds. Visch. Het onderzoek van de verlofgangers der Nat. Militie zal voor deze gemeente plaats hebben te Wondrichem op Maandag 25 Juni, voorm. te half tien. GENDEREN. Op Pinkstermaandag zul len des middags om half drie in de Ned. Herv. Kerk, alhier, samen komen eenige leden der Jongeling^vereenigingeil uit den omtrek, die staan op den grondslag van het Ned. Jongelingsverbond, teneinde te be spreken de mogelijkheid van het oprichten van een verbondsring. Om te trachten bij jonge mannen en anderen belangstelling te wekken voor de zaak der Jongelingsvereeuigingen en het Ned. Jongelingsverbond zal aan die samen komst worden verbonden eene vergadering waarin door leden der verschillende ver- eenigingen de gewone werkzaamheden, als bij bel bespreking, voordrachten, opstellen, enz. zullen vervuld worden. Deze vergadering is toegankelijk voor alle belangstellenden. In het bijzonder wor den jonge mannen ook uit de omliggende plaatsen uitgenoodigd. Op de Chr. feest dagen wordt zoo menigeen gevonden op plaatsen, die weinig in overeenstemming zijn met de beteekenis dier dagen, dat wij hopen, dat velen, die Pinkstermaandag een wandeling willen maken, hun schreden zullen richten naar Genderen. BOMMELERWAARD. Omtrent de steen- fabrieatie langs de Waal kan gemeld worden, dat tengevolge van de aanhoudende regens gedurende de maanden April en Mei bijna geen steenen gevormd zijn, terwijl de voor raden der vorige campagne op de meeste fabrieken sterk verminderen, zij vinden gereede koopers tegen iets betere prijzen; sommige soorten stegen aanmerkelijk. WOUDRICHEM. Aan het postkantoor alhier en de daaronder ressorteerende hulp kantoren werd gedurende de maand Mei 1906 ingelegd f 4937.66 en terugbetaald f 2750.67. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 1930. Naar men schrijft, waren de uitkom sten der zalm- en elft-visscherijen op de Waal en de Merwede in de laatste 8 dagen minder bevredigend. Die mindere vangst moet grootendeels geweten worden aan den hoogen waterstand. In het traject van Tiel tot Woudrichem werden gevangen 45 zal men, 1060 elften en 4358 finten; bij Go- rinchem 56 z., 574 e. en 1150 f.te Har- dinxveld 5 z., 60 e. en 2340 f.op de Lek te Ainmerstol 61 z. en 205 e. Bovendien bemachtigden de visschers 6 steuren, die van f 74 tot f 152 per stuk opbrachten. De elftvangst loopt op een eind; daaren tegen werden in de laatste 2 3 weken duizenden finten gevangen. De besomming aan andere rivier- en poldervisch was weder vrij loonend. Zalm gold f 1.20f 1.40, aal f 0.20f 0.25, paling f 0.50f 0.55, snoek f 0.21f 0.23, snoekbaars f 0.34f 0.36, zeelt f 0.25f 0.28, baars f 14f 0.16, bliek f 0.12f 0.14, voorn f 0.04f 0.07, alles per half K.G. Elft bracht op f0.75—f 150, finten f 0.06f 0.18 per stuk. WAARDHUIZEN. A.s. Zondagmiddag hoopt alhier in de Geref. kerk op te-treden ds. Goedbloed van Nieuwendijk. DUSSEN. Tot de notabelen der Her vormde Gemeente zijn alhier herkozen, de heeren G. C. Dijk en B. Verbeek. De handel in schapenwol is hier enkele dagen levendig geweest. Men be steedde van f 1,tot f 1,15 per K.G. Alhier worden pogingen in het werk gesteld, om te komen tot oprichting eener zangvereeniging met gemengd koor. Wij hopen, dat het aantal deelnemers groot mag zijn om de edele zangkunst te be oefenen. GENDEREN. Maandag in den vroegen morgen heeft men getracht door middel van een valschen sleutel, toegang te ver schaffen tot de woning van den landbou wer Andr. van Wijk alhier. Van Wijk en zijn zoon hadden zich te kwart voor drie uur op weg naar Gorcum begeven. De overige, vrouwelijke bewoonsters, lagen nog te bed. Ongeveer een kwartier nadat v. W. en zijn zoon vertrokken waren, hoorde de vrouw, die wakker te bed lag, voorzichtig een sleutel in het sleutelgat der buitenzij deur steken en ze ging er zachtjes uit, maar toen ze bij de deur kwam was alles weer stil. Enkele oogenblikken daarna ech ter werd de poging om de deur te openen tot driemalen herhaald. Maar het bleek dat de sleutel wel in het sleutelgat, doch niet op de veer van het slot paste, zoodat ge lukkig de poging tot inbraak mislukte. AALST. De landbouwer M. had dezer dagen een vet varken geslacht. Tot grooten spijt van den eigenaar werd ontdekt, dat het beest moeder zou worden van een 17-tal kleintjes. ROSSUM. Dezer dagen is hier een schip uiterwaardsch hooi geladen tegen den prijs van f 17 per 50 K.G. De Kersenoogst belooft, wel niet veel, maar kan hier toch ook nog niet mislukt genoemd worden. Enkele boomgaarden han gen nog tamelijk; andere slecht, maar zon der is er niet een. VEEN. De grasverpachtingen zij n reeds aangekondigd. Over 't algemeen is veel gras gegroeid en bestaat er kans, dat de boeren het hooi niet zoo duur op den tasch zullen krijgen als andere jaren. De verpachtingen zijn veertien dagen vroeger dan verleden jaar. Tot lid van het Polderbestuur al hier is gekozen de heer D. Duijser te Genderen. GORINCHEM. Ds. A. de Pecker Sr., predikant bij de Ned. Herv. kerk alhier, mocht Vrijdag den dag herdenken, waarop hij voor 50 jaren bevestigd werd als be dienaar des Woords bij de Herv. gemeente te Mastenbroek. In deze gemeente vervulde hij zijn ambt van 18561858, vervolgens te Waddingsveen van 18581860 en 1 Juni 1860 aanvaardde hij zijn pastoralen arbeid bij de Herv. kerk alhier. Groot was de belangstelling, die deze algemeen geachte en beminde leeraar dezen dag van alle zijden mocht ontvangen. O.a. werd hem door een commissie namens vele ingezetenen als stoffelijk blijk van waardeering, aangeboden een prachtig bron zen beeld op voetstuk, met begeleidend al bum met de namen der schenkers. In de ochtendgodsdienstoefening van a.s. Zondag zal in de Herv. kerk aan dit jubileum een plechtige wijding worden gegeven. Z.Eerw. is bij Kon. besluit benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau. Bi mienland. Het in voorbereiding zijnde wets ontwerp tot invoering van een Rijks inkomstenbelasting zou, volgens De Avondpost, bestaan uit eene samen smelting van de Vermogensbelasting met de Bedrijfsbelasting. Indertijd is melding gemaakt vau drie lotelingen uit een Drentsche ge meente, bij het 1ste reg. inf te Assen ingedeeld, die verdacht werden door het gebruiken van een walgelijk middel (varkensurine) te hebben getracht oog gebreken te krijgen, om zoodoende on geschikt te worden voor den dienst. Zij zijn geruimen tijd te Assen en te Utrecht in observatie geweest. Twee hunner zijn thans ongeschikt verklaard voor den militairen dienst. Voor eenigen tijd werd te Velden een arbeidersgezin door den huisheer met have en goed op straat gezet, al dus de „H. en B." Welwillend heeft toen de gemeente aan de familie tot woning aangewezen het.lijkenhuisje alias arrestantenlokaal. Dit huisje heeft een oppervlakte van ten hoogste 6 Ms, en daar trokken in vader, moeder en 7 kinderen, welk getal dezer dagen nog met een tweeling is vermeerderd. Vanwege de gezondheidscommissie werd aangedrongen op wat meer ventilatie. Voor de rechtbank te Leeuwarden heeft Woensdag, terechtgestaan H. J. S. oud 44 jaar, vroeger notaris aldaar, thans in staat van faillissement en in hechtenis, beschuldigd van verschillen de verkeerde ambtspraktijken. Het O. M. eischte schuldigverklaring aan valschlieid in geschrifte in een re kening-courant en een verduistering, met veroordeeling tot 1 jaar gevange nisstraf met aftrek van de preventieve hechtenis. Uit Rotterdam wordt als een staaltje van menschlievendheid het volgende gemeld: Vrijdagochtend omstreeks 8 uren ontmoette een surveilleerend agent van politie in de Bergstraat een man, die volslagen blind is en daardoor ge heel hulpeloos op straat stond, zon der een voet te durven verzetten. De agent geleidde hem naar het politie bureau in de Vinkenstraat, alwaar bleek dat deze blinde, zekere P. J. v. d. P., verblijf houdende in een logement in den Vogelenzang, dien morgen uit het Huis van bewaring was ontslagen, waar hij een dag hechtenis onderging, hem opgelegd door het kantongerecht te Vianen, wegens het maken van har- monica-muziek langs den openbaren weg. Toen zijn tijd verstreken w»s, zette men hem, zoo hulpeloos als hij was, op de straat. Naar wij vernemen, zegt De Echo, moet bh het onderzoek door de me- dische experts naar den psychischen toestand van Frans Rosier meer en meer blijken, dat de delinquent aan vervol gingswaanzin lijdt. Hieraan is dan in de eerste plaats zijn halsstarrig weige ren van voedsel toe te schrijven. Hij zou namelijk meenen, dat zijn vervol gers het op zijn leven hebben gemunt, en dat zij al zijn voedsel vergiftigen met kopergroen. Reeds bij zijn vorig verblijf in de ge vangenis weigerde hij hardnekkig alle voedsel, dat voor hem werd neergezet. Zag hij echter zijn kans schoon om eet waren machtig te worden, die niet voor hem waren bestemd, dan viel hij er gulzig op aan. Zoo at hij bijvoorbeeld van de rauwe boonen, die hem ter sor teering werden gegeven. En de brood kruimels, die zijn medegevangenen in het wandeluur voor de vogels uitstrooi den, werden gretig door hem opgege ten. Het heele complex van dwangvoor stellingen, waaraan hij lijdt, moet den geneeskundigen de overtuiging hebben geschonken, dat Rosier niet simuleert, doch wel degelijk krankzinnig is. De Amsterdamsche Beurs zegt de Telegr. krijgt een hoe langer hoe ar tistieker aanzien. Thans is men van gemeentewege bezig de fraaie gekleur de ruiten in het raam van de Kamer van Koophandel boven den hoofdin gang weg te nemen en er houten lui ken voor in de plaats te stellen. Aan den Buitenkant te Zwolle woon den in een bierhuisje zekere Van der Graaf en zijn vrouw, die in voortdu rende onmin leefden. Maandagavond kreeg Van der Graaf nog zoo'n pak slaag, dat hij naar 't politiebureau vlucht te en er dien nacht verbleef. Dinsdag middag heeft de vrouw zich vergiftigd met een glas extract van azijn, 's Avonds om half negen is ze onder hevige pij nen in 't ziekenhuis overleden. Voor burgemeester van Dordrecht worden volgens de „Dordt. Ct." vooral de drie namen genoemd, die hierna alphabetisch volgen: mr. J. A. N. Pa- tijn, ambtenaar ten stadhuize te 's-Gra- venhage mr. H. W. van Sandick, oud- gouvernementssecretaris van West-Tndië te 's-GrayenhageH. J. Wichers, bur gemeester van Winschoten. Uit Groningen wordt.gemeld: Voor de rechtbank alhier is behan deld de zaak van <le boerenknechts De Haan en Maring, te Uithuizen, beschul digd van het inwerpen van ruim 200 glasruiten in drie boerderijen te Uit- huizermeeden, en aan wie eene beken tenis door de maréchaussees aldaar zou zijn afgeperst, onder zware mishande ling. Beklaagden ontkenden het misdrijf, doch hielden vol, door de maréchaussees te zijn mishandeld. De marechaussees ontkenden perti nent beklaagden mishandeld te hebben. Het O. M. eischte tegen ieder zes maanden gevangenisstraf. De rechtbank gelastte, na in raadkamer vergaderd te zijn geweest, mede op verzoek van den verdediger, een nader onderzoek. Aflooj» Aanbestedingen. INGEZONDEN. Een opmerker uit Heusden zegt, dat het Walhalla-lied van Stung, voor het heel uur, goed voldoet, evenals het halfuur van den Hartog, als men de speelwijze van buiten kent; doch wat in het oogloopend is, is dat de aangewezen tijd op de wijzer borden geen gelijken tred houdt, daar de zelve on zichtbaar zijn. Alleen door de aria te vol gen (als men die kent) kan men op de hoogte komen welk tijdstip bedoeld wordt. Iltirgeriyke Stand. Werkendam, van 25 Mei tot 1 Juni. Geboren: Arie Jan, z. v. H. Kant en G. J. Vervoorn. Dewerken en Sleeuwij k, van 2 2 tot 29 Mei Ondertrouwd: Mathijs v. d. Schuit, 24 j. en Johanna Antonia Verschoor, 23 j.; Gerrit Vos, 29 j. en Maria Koman, 23 j. Geboren: Antonie Cornelis, z. v. C. A. Vink en L. van Hemert; Marinus Franciscus, z. v. J. C. Paans en E. J. Versteeg; Huibert, z. v. G. Pruissen en II. A. de Ruiter. Overleden: Neeltje Westerhout, 24 j. llarkthericlileii. Waterhoogte Maastricht (brug). 31 Mei 0.24 M. boven 0. 1 Juni Ö.21 Waterhoogte Heusden. Hoog Water Laag Water. 30 Mei 1.68 M. 1.29 M. 4- N.A.P. 31 150 1.23 1 Juni 1.68 1.21 %dv«r(entiën. Putterstraat, HEUSDEN. DienstEiken Rustdag 9£ en 5£ uur. l y? Zondagschool 12 uur. f Pinkster-Maandag: l gj Dienst uur. Kinderfeest 4£ uur. allen van prima eerste klasse werk, worden voordeelig van de hand gedaan. Allen on bereden en met volle garantie. Brieven letter H. K. 81 Mei. Prov. bestunr vati Noordholiand, het uitbrei den en verbeteren van atesnglooiingen op de oostkust van Texel. Raming f 24.00". Laagste inschrgvar J. W. Roeloff» te Papendrecht, voor f 22.9 )0. 31 Mei. Te Holwerd, het maken van eene basalt glooiing benevens het verlagen van een gedeelte bniUn- berm met bijkomende werken. Laagste inschrijver H. M. van Meekaren te Hinde- ioopen, voor f 14.812. Het verhoogen en veraterken van den Frieschen zee dijk bij Moddergat (West Dongeradeell is bij inschrijving opgedragen aan M. de Vries te De Lemmer, voor f 18.760. HEUSDEN, 2 Juni. Op de boter tnijn waren heden aangevoerd kilo. De prijs varieerde van f 1.'2 tot f 1. 'f'. Keren van S'/j tot 4 et. Granen Tarwe t 7.40 af TM, Rogge f 5.4" af 5.8 Gerst f 4 8" af 5.80, Haver f 3.70 a f 4.7", Kool zaad f Raapkoeken f af Lijnkoeken /.af.. LAND VAN ALTEN A1 Juni. Aardappelen. Vroege f f Blauwe f 2. a f 2.25; Zeeuwen, f 2.0 'af 2 5", Jammen f af.. Hooi Ie qual. f 1 h f 12.2e qual. voor de pers) f a 9,5" Klavsrhooi f 10.af 12 50, Wit stroo f 9 f 11.— Geel dito f - af. Varkens tot een gewicht van 75 K.G. 41 k 43 ets. zwaardere 49 a 62 et., Boter f 1.10 a 1.20 per K.G. Uitren f 0.8" a f 1 05 per 26. HESOOIJA/V29 Mei. lit prijs der Boter was v a f 1 15 tot f 1 26 ver Kite. Aangevoerd 751 Kilo's D USSKN. 31 Mei. De prijs der boter was heden van f t> a f 1.33. Aanvoer 4l K.G. Zetting f 1.24. Keren f 0.70 de 26 stuks. WAALWIJK, 1 Juni. Men besteedde voor: Kalf koeien golden f 160 «ƒ215. dito, Vaarzen f 15i a 195, Weibeesten f 105 a 165 Aangevoerd weilammeren tan f af Jonge varkens aange voerd i3 stuks van f 7.a f 13.25. Ter botermarkt afgeslagen, en verkocht 1 05 KG. van f 1 08 a f 1.18, Eieren f 3 af 3 50 per 10 stuks. SLEEUWIJK. De zetting der boter bedraagt 63 ets. per half kilo en die der eieren f 0.9 de 26 stuks. ZALT BOMMEL Op de gehouden weekmarkt werden de volgende prijzen besteed Tarwe f 7.5 af ij Haver f 3.8 a ft, Garst ftiji a/ft. 0 per H.L.Boter ƒ0.6) a f O.'5 per half K.G. Keren f 0.8 a (O per 26 stuks Biggen ó.iO a f 2.5", Konijnen f ".25 a f l.tO, Kippen f 0.35 a f 5 per stuk RIJWIELEN,

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1906 | | pagina 2