NIEUWSBLAD r t Voor de Schoonmaak. OTAWElI, 1. wikkkiiamv Tochtdekens, Tochtvachten, Schapen vachten en Gemsenvillen. naar Botterdam, l Een moeielijk groot te brengen kind. Sla dit niet over. Stoomboot „Stad Heusden" op Pinkster-Maandag, 4 Juni. V eenendaalsch jk. oxres 3xr, Uilgeief L. J. VEERMAN le Heusden. TWREDE BLAD No. «588. ZATERDAG 2 JUNI 1906. F. LLIJT, Firma iSOESMAN, Tapijten, Karpetten, Loopers, Matten, Linoleums, Vloerzeilen, Wasdoeken. Meubelstoffen, Tafelkleeden, Fantasie-kussens, Theewarmers. Voefzakken, Japansche Kamer en Vuurschermen en Maffen. II) L O Uit ons Parlement. XXXVII. De heer Lohman en de Commissie van Rapporteurs waren het over de ver plichting omtrent inlichting van lokalen en onderhoud van gereedschappen roe rend eens geworden, zoo zelfs, dat nadat de Commissie een amendement van den heer Van Wijnbergen had overgenomen, de Goesche afgevaardigde niet eens meer stemming over het artikel verlangde. En de Kamer had dit blijkbaar zoo mooi gevonden, dat ze èn amendement èn artikel goedgekeurd had. Datzelfde had ze ook gedaan ten opzichte van artikel 1638z, dat den werkgever verplicht al datgene te doen en na te laten wat een goed werkgever in gelijke omstandig heden behoort te doen en na te laten, en ten opzichte van art. 1638a.a. be treffende getuigschriften. Nu liet ze, teneinde wat verpoozing te hebben, het Arbeidscontract een oogenblik rusten en begaf zich op den bodem van het internationale privaat recht allereerst. Er was een wetsont werp aan de orde tot uitvoering van enkele bepalingen der gesloten verdra gen tot regeling der wetsconflicten met betrekking tot 't huwelijk, tot regeling der voogdij van minderjarigen en in verband daarmede tot wijziging van enkele voorschriften van het Burgerlijk Wetboek. De regeering, althans de Minister van Justitie, meende, dat de bekrachtiging van zoo'n verdrag eigenlijk niet noodig en slechts luxe was. Eenige afgevaar digden waren het daarmee niet eens, maar men maakte het zich niet al te druk met deze beschouwingen. Evenmin deed men dat met het ontwerp zelf, dat, na aanname van een amendement van den heer De Beaufort, strekkende om aan consulaire en diplomatieke ambte naren ten aanzien van het sluiten van huwelijken dezelfde bevoegdheden toe te kennen als aan de ambtenaren van den Burgerlijken Stand, werd goedge keurd. Zoo verging het ook de wetsontwer pen tot regeling der Grondbelasting (verlenging van den vrijdomster mijn voor kleine bedijkingen en droogmake rijen), tot bekrachtiging van een over eenkomst met de Ned. Indische Tele foonmaatschappij, tot aanleg van een gouvernements-telefoon tusschen Bata via, Semarang en Soerabaya en tot aan vulling en wijziging der Indische be grooting over 1906. Ten opzichte van dat betreffende de grondbelasting werd eerst een amendement van den heer Smeenge aangenomen ten einde die vrijdom ook uit te strekken tot grootere bedijkingen en droogmakerijen, maar slechts voor 10 jaren. De Indische ontwerpen gingen er na eenige opmerkingen van de heeren Boogaardt, Tydeman en van Deventer ongewijzigd door. Hierna kwamen enkele conclusies op adressen in behandeling. Er was er een op het adres van D. Okhuyzen, een eervol ontslagen ingenieur, die den minister verzocht te willen overwegen of er geen termen waren, den heer Okhuyzen alsnog in een zijner vorige betrekkingen te herstellen en zoo niet, dan te willen bevordereu, dat aan zijn aanspraak op pensioen althans alle recht geschiede. Hierover had een korte ge- dachtenwisseling plaats tusschen de heeren Schaper en Blooker en den Minister van Landbouw, die de ge schiedenis van dezen ingenieur uiteen zette en meende, dat hem volkomen recht was geschied, waarmee de heer Blooker' het eens bleek. De commissie wijzigde ten slotte haar conclusie in een eenvoudige dankzegging aan den minister voor de verstrekte inlichtingen waarna zij, evenals eenige andere con clusies op adiessen werd goedgekeurd, Na deze kortstondige onderbreking keerde de Kamer weer tot het Arbeids contract terug en wel tot de vijfde afdeeling, handelende over de verschil lende wijzen, waarop de dienstbetrek king, door arbeidsovereenkomst ont staan, eindigt. De heer Troelstra opende de algemeene beschouwingen hierover. Hij betoogde, dat ook dit ontwerp even als het eerste ontwerp-Loeff de vrijheid van beweging der arbeiders belemmert, omdat het staangeld sanctionneert en de werkstaking tot contractbreuk stem pelt en verzocht een duidelijk antwoord van de regeering op de vraag, of werk staking volgens dit ontwerp beschouwd zal worden als contractbreuk dan wel als schorsing van de uitvoering der overeenkomst. Waar de werkstaking soms plotseling als machtsmiddel moest worden aangewend, ging het naar sprekers meening, niet aan, haar tot contractbreuk te stempelen als de op zeggingstermijnen niet in acht zijn ge nomen en als hierin geen verandering kwam, zouden dan ook hij en zijn par- tijgenooten tegen het ontwerp stemmen. De heer Van der Zwaag bleek het hiermede geheel eens te zijn. Verbre king van het contract achtte hij moreel zeer goed te rechtvaardigen, omdat de arbeiders gewoonlijk in een noodstand verkeeren en staking moet dan ook als opschorting en niet als verbreking van het contract beschouwd worden, wat het sociaal-democratische amen de- dement duidelijk in de wet wil zien uitgesproken. De heer van Nispen tot Se venaer bestreed echter deze beweringen en meende, dat als de opzeggingster mijn nadeelig is voor de vakbeweging, deze dient te zorgen, dat die teimijn zoo kort mogelijk zij. Ook de heer Talma bleek het met de socialisten niet eens, aan wier betoog, naar hij opmerkte, elke basis ontbrak, terwijl de heeren zich op anarchistisch stand punt plaatsten. En de heer Drucker was zelfs van meening, dat vele sociaal democraten in het buitenland deze opzeggingstermijnen in 't belang van den arbeider achtten. De actie van de sociaal-democraten tegen het ontwerp werd door dezen spreker ten sterkste afgekeurd. BINNENLAND. Een reiziger deelt aan „Het N. v. d. D." het volgende mede Dinsdagmorgen waren de reizigers, die met den trein van 9 u. spoortijd van Haarlem naar Amsterdam vertrok ken, getuige van een „ultra modernen" wedstrijd, een, die het hart van een Engelschman of Amerikaan in verruk king zou gebracht hebben. Even voor de Lie-brug kwam een automobiel den trein achterop, en, wat nog nooit gebeurde, gebeurde nu, de auto snorde den trein voorbij en liet hem weldra ver achter zich. Dit scheen meer te zijn dan de machinist dulden kon. Was 't verbeelding of werkelijk heid, dat de trein plotseling sneller begon te loopen? Neen, de anders zoo rustig voortsjokkende, werd een bliksem- trein. Steeds sneller ging 't voort, tot dat 'n vaart van minstens 70 kilome ter was bereikt. Doch alles tevergeefs. De automobiel bleef overwinnaar. Wel kostte 't schijnbaar groote moeite, want het voertuig hotste en danste zoo ver schrikkelijk, dat de inzittenden, een heer eneen dame, zich met beide handen aan 't voertuig moesten vastklampen. Lang kon 't echter niet duren, want weldra was Halfweg in 't gezicht, waar de trein moest stoppen. Eenige oogenblikken later kwam de motor, die zijn vaart in het dorp had moeten minderen, voorbij en was spoe dig uit het oog verloren. De trein zotte zijn weg voort. De chauffeur scheen evenwel nog niet voldaan met zijn over winning en wachtte den trein even buiten Halfweg op. Wederom begon de wedstrijd om het kampioenschap voor het stoomwezen of de eleetriciteit. En wederom won de auto 't glansrijk; zelfs, wanneer voor een verhuiswagen moest worden ingehouden, werd de trein met gemak ingehaald, totdat er plotseling een einde aan den wedstrijd werd gemaakt, doordat de weg was op gebroken, waardoor de chauffeur tijd kreeg zijn assen te laten bekoelen. Wel is waar verschafte deze buiten gewone wedstrijd den toeschouwer eenige oogenblikken van opwinding en moest men de vaste hand van den bestuurder der auto bewonderen, doch tegelijker tijd moet toch gezegd worden, dat der gelijk krankzinnig optreden gevaar op levert voor het verkeer, nog niet eens gesproken van de ontzettende stofwol ken, die opgezweept werden en wiel rijders in neus, mond en oogen dron gen, zoodat zij genoodzaakt werden af te stappen. De toestand van jhr. De G., een der gewezen directeuren van de Holland- sche Hypotheekbank, moet, volgens de Tel., zorgwekkend zijn. Hij schijnt nog niet genezen van den val uit den trein, terwijl een longaandoening het ergste moet doen vreezen. Men schrijft uitZeeuwsch-Vlaanderen: Sinds den 12en Maart is hier al wat gewerkt aan zee- en binnendijken en nog is men druk bezig èn te Walsoor den aan het dichten van den zeedijk bij den Wilhelmuspolder èn te Graauw bij den Van Alsteinpolder, zonder te spreken van de kleine versterkingen, die hier en daar worden aangebracht. De werkzaamheden aan de doorbraak van den Van Alsteinpolder zijn zoo goed als gereed. Nog een honderdtal werklieden zijn bezig het nieuwe dijkje aan twee zijden aan te dikken en op te hoogen. Daartoe wordt met kipkarren klei gehaald uit de voorliggende schor en van de landzijde wordt grond uit den polder per kruiwagen aangevoerd. Binnenkort zal de zeedijk op de plaats der breuk den omvang hebben van het overige gedeelte van den dijk, waarna zal worden overgegaan tot verzwaring en verhooging van het geheel. Op buitenberm en kruin zal over de gansche lengte van den polder een kleilaag van een halven Meter dikte worden aan gebracht. Het geheele werk zal aan de ingelanden van den polder circa 150.000 gulden kosten. De aannemer, de heer K. L. Kalis Wz. te Sliedrecht, heeft aan elk zijner werklieden een premie van 50 gulden boven hun gewone dag geld uitgekeerd, omdat bet gat voor den bepaalden tijd dicht was. De werkzaamheden aan den zeedijk te Walsoorden vorderen, dank het gun stige weder der laatste dagen, bijzonder goed. Men hoopt op het eind dezer week of in het begin van de volgende tot boven de hoogwaterlijn te komen, waarna de Wilhelmuspolder watervrij gemaakt kan worden. l>e Pink Piilen hebben het veel goed gedaan. De jonge Robert Bouchard, is een kind waarvan de gezondheidstoestand veel onrust veroorzaakt heeft. Het was moeielijk groot te brengen, maar even zooveel bezorgdheid als zijne gezondheid gegeven heeft voor de behandeling met de Pink Pillen, even zoo veel tevredenheid heeft dezelve gegeven sedert het deze pillen genomen heeft. „Mijn zoon Robert, zoo zegt ons de Heer Francois Bouchard, zijn vader, is steeds lijdende geweest. Hij was bloedarmoedig en klaagde voortdurend. Nimmer had hij honger en dikwijls moest men hem met geweld doen eten. Hij klaagde dikwijls over maagkrampen en de spijsvertering was slecht. Als hij met zijne kameraadjes wilde loopen moest hij terstond ophouden en was hij benauwd en had steken in de zijde. Als hij te huis de trappen klom was hij terstond buiten adem. Dikwijls had hij verblindingen en flauwten. Hij klaagde dikwijls over schele hoofdpijn. Hij wa3 steeds bleek en was immer tenger. Des nachts sliep hij slecht. Wij hebben hem de behandeling met de Pink Pillen doen volgen, die aan vele personen in onze om geving goed gedaan hadden. Sedert mijn zoon de Pink Pillen genomen heeft is hij oneindig veel beter. Hij is zeer opgeruimd, eet met graagte en klaagt over niet eene ongesteldheid en is zeer sterk geworden. De Heer Franyois Bouchard, woont te Parijs, rue Hégésippe-Moreau No. 17. De Pink Pillen worden dikwijls beschouwd als een geneesmiddel dat uitsluitend voor groote personen bestemd is. Zulks is eene vergissing. De Pink Pillen hebben merk waardige resultaten gegeven bij de kinderen, vooral op het tijdstip der groei. De Pink Pillen, hernieuwer van het bloed, versterker van het zenuwgestel kunnen aan de kinde ren slechts goed doen. Het is voldoende hun eenvoudig de dosis te geven die voor hun leeftijd past, welke op den prospectus, die zich om iedere doos bevindt, staat aangegeven. Zij zullen hun bloed, eetlust, krachten en schoone kleuren geven. Zij zijn evenzoo goed voor de jongens als voor de meisjes. Zij genezen bloedarmoede, bleek zucht, algemeene zwakte, maagkwalen, ze nuwaandoeningen. Zij hebben hardnekkige gevallen van S. Vitusdans genezen. Prijs f 1.75 de doos, i 9 per 6 doozen. Verkrijgbaar bij Snabilié, Steiger 27, Rot terdam, hoofddepóthouder voor Nederland en Apotheken. Franco toezending tegen postwissel. De Heusdensche Rijwielhandel A. SWAGEMAKERS. Steeds voorhanden groote voorraad le klus ItI«IIV1ELEIÜ en Omlerriecleii. met en zonder Clokkenlager. Blijft steeds voortgaan zijne Cliëntèle degelijk en goedkoop te bedienen met reparatiën zoowel als bij levering van nieuwe Rijwielen. Aanbevelend, A SWAtHffMAKERS, HEDIDEY ADVERTENTIEN. Ontvangen eene zeer groote keuze in: Behangselpapieren en Randen, vanaf de fijnste tot de minste soort. Be hangsellinnen, zinken Deurbelegsels, Papier stuk-Artikelen voor Plafond en. Wand ver siering, alsmede vele soorten Wasdoek voor Tafelkleeden. Loopers en Vloerzeil, Linoleums (Duitsch en Engelsch), Linoleum Wrijfwas, Unicum. Voorts Schilder en Itelianger. HtüSuEN, Wijksche Straat 14. ONTVANGEN een prachtvolle collectie voor zijden en wollen Damesstoffen, fijne fantasie-, katoenen-, witte Goe deren, Vitrage, Linnen voor Lakens, Tafellakens, Servetten, Vingerdoekjes, Letter-ZakdoekenHeeren-Artikelen Manchester, katoenen en wollen Buks kins, Cheviot, enz., enz. Prima KAPOK en VEEREN voor alles aan concurreerende prijzen. ..IN DE KLEINE WINST", UreeslraaL BËIJüilËil. 1Q3 KJpstraat 1Q5. TAPIJTMAGAZIJN ROTÏER1)A1M Telefoon 4734. Groote voorraad in alle soorten: IIEHIMkERIJ. STOFFCrRDERIJ. Scherp concurreerende prijzen. Vereenigde Heusdensche Stoomboot-Maatschappij. MET DE Van HEUSDEN 's morgens 4 uur. Van ROTTERDAM 's namiddags 6 uur. RETOIIR-TARIEF lste Klasse 2de f 1- - o.oo L. DE BEER. N.V. DE NE DERLANDSCHEST AAL-INDUSTRIE, voorheenH.E OvinqJr Gci*!crs?-liekadc 31—33. UOTTEIBgVlM VAN HollandscheDuitscjie en Engelsche Garens RandSujettenKramer ij en enz. Iforstelwerk. Poetsextract. Toilctze< pen. Sehr|j( behoeften. r Opgericht 1860. Hessen. Scharen. Lepels. Vorken. Speciaal adres voor tlVderv rkoopows. gPff" Wegens plaatsgebrek worden zoolang de voorraad strekt ZCSfig gebruikte Bt{}wielen, tegen elk aannemelijk bod van de hand gedaan. ie klas Bonds-Rijwielhersteller, Wittebroodstraat Z i48, 144, 151, alle soorten van Drooge en Bereide Verf waren, Vernissen, Oliën, Kwasten, Bronzen, Bladgoud en Zilver, Witkwasten, plat en rondVenster- en Sp egelglas, glazen Deur- platen, Brandspiritus en meerdere Huis houdelijke Artikelen, aan concurreerenden prijs, bij Onder beleefde aanbeveling, 6. Van af Heusden lol en met Woudrichem. De Directeur,

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1906 | | pagina 5