lMSIÏÏIPNDER* iiyMBT"' het station. Even waren zij op weg, 'f->ran een revolver te voorschijn r en den gendarme door het hoofd loot. De toegeloopen dorpelingen von twee lijkeneen schot in het hart I den anarchist gedoodop het wa- zaten nog vijf kogels. De gendarme 1; 1 verzuimd zijn gevangene die voor oud had geantwoord, te fouilleeren. ii vertelt, dat Moran aan het station r den aanslag gesproken en zijo af- •chuw van den dader geuit heeft. De verhuurder der kamer, van waar de aanslag is gepleegd, is met den hoofdcommissaris der politie te Madrid naar Torrejon gekomen en heeft in het lijk zijn cliënt herkend. Het lijk is naar Madrid overgebracht. Een lid van het parlement had 25,000 peseta's beschikb .ar gesteld voor den geen, die den misdadiger zou gevangen nemen. Het heet, dat de regeering deze som zal geven aan de weduwe van den godooden gendarme. Over de identiteit van den anarchist lijn verschillende berichten. In de Temps heet hij niet Moran, doch Moralès en wordt hij aangeduid als de zoon van een fabrikant uit Saba- dell. Hij zou in Duitschland gestudeerd hebben en daar anarchist zijn geworden. Onder de gearresteerden moet iemand zijn, bij wien men een flesch ontplof bare stof en een vergiftigden dolk ge vonden heeft. De directeur van de Moderne school en andere anarchisten te Barcelona, verdacht van medeplichtigheid aan den aanslag op don Koning, zijn in hech tenis genomen. BUKllMD VI KKNtt. Voorbereiden*! Militair Onderricht. Dit onderricht heeft o. a. ten doel: lo. aan toekomstige militieplichtigen de gelegenheid te verschaffen om de geschikt heid te verwerven tot het voldoen aan de eischen van militaire bekwaamheid, en zooveel mogelijk ook aan die van lichame lijke geoefendheid, bedoeld bij art. 104 der Militiewet 1901} en 2->. aan jongelieden de geoefendheid te ver-clmffen tot het verwerven van het mili tair getuigschrift, verei6cht voor de toelating tot het Reservekader der Infanterie, der Vesting-Artillerie of der Genie. Voor de toekomstige militieplichtigen loopt de cursus over twee achtereenvolgende wintertijdperkenvoor de adspiranten voor het Reservekader over één wintertijdperk. Het onderricht heeft plaats ten minste 4 uren per week; het begint 1 October of zoo spoedig mogelijk daarna, en duurt tot einde Januari. De aanmelding tot deelneming aan het onderricht moet geschieden vóór 16 Juni e.k., ter Secretarie bij den Burgemeester dezer gemeente, op de werkdagen, des v.m. van 10 tot 12 uur, alwaar verdere inlich tingen kunnen worden verkregen en de volledige regeling dezer aangelegenheid voor belanghebbenden ter inzage ligt. Jongelieden, die op 15 Juni e.k. nog niet militieplichtig waren, of, wel militieplichtig zijnde, doch zich ter zake van uitoefening van of opleiding tot landbouw, handel of nijverheid enz. buitenslands bevinden en ster, van waar men een ruim uitzicht had op den omtrek, en zag uit naar den brieven besteller, die haar eindelijk het zoo vurig verlangde bericht zou brengen. Te vergeefsHaar handen vermagerden, haar gestalte verviel, het vurig verlangen werd een verterende smart, en er kwam geen berichtDe hevige onrust was ge weken zij was stil en berustend geworden. Arnolds naam, die eerst dikwijls over haar lippen kwam, werd nu zelden, bijna nooit meer, in haar gesprek genoemd. Het was alsof er meermalen een zweem van wan trouwen in den blik lag, waarmede zij Justines knokerige gestalte volgüe, die met zware stappen door de kamer liepmaar zij zeide niets meer, en wie de verlangende uitdrukking in haar oogen niet verstond, zou gemeend hebben, dat zij kalm en te vreden was, maar het verdriet knaagde aan haar hart. In de liefde van een moeder voor haar zoon is een onvergankelijke teederheid, die alle andere neigingen van het hart ver overtreft. Die liefde verkoelt niet door zelf zucht, zij verzwakt niet door ondankbaar heid, zij wordt niet uitgedoofd door on waardigheid; haar zoon is voor haar de geheele wereld, al is zij voor hem slechts een klein gedeelte er van. Waarom had Arnold niet ten minste nog een enkel woord voor haar, zijn moeder over? De sneeuw lag nu in dikke lagen rondom het Eichdorfer heerenhuis, en bedekte het geheele lange tuinpad. Kersttijd was voor bij - geen taal of teeken van terugkomst En op zekeren ochtend kon mevrouw Schmidt haar bed niet meer verlatende dokter, die gehaald werd, verklaarde, dat zij een sleepende teringkoorts had, en beval de strengste rust aan. Rustig was het in de kamer en gangen van het huis, stil als in het graf, maar dat kon mevrouw Schmidt niet redden, ii binnen in haar hart woelde het des ti- -leer. Zij moest sterven, misschien zonder haar i edergezien te hebben haar eenigen 7. onverzoend, zooals zij gescheiden i. want Justine zou hem nooit een overbrengen, een brief overhandigen, wanna zij hem verzekerde dat zij hem vergeven had. (Wordt vervolgd.) eerst na 15 Juni in Nederland terugkeeren, kunnen zich ook na genoemden datum mits vóór den aanvang van het onderricht, tot deelneming aanmelden. Voor hen geschiedt de aanmelding zoo tijdig mogelijk rechtstreeks bij den Inspec teur der Infanterie te 's-Gravenhage, onder opgaaf van het juiste adres van den belang hebbende en van de gemeente, waar hij het onderricht wenscht bij te wonen, en onder overlegging van de bescheiden, waar uit blijkt, dat hij tot het doen zijner aan gifte voor 16 Juni niet was gehouden. In de eerste helft van Januari a.s. zal voor hen, die in aanmerking komen om het volgend jaar bij de militie te worden ingelijfd, gelegenheid worden gegeven tot het verwerven van een bewijs van voorge oefendheid. Aan het bovenomschreven onderzoek kan ook worden deelgenomen door tot korte oefening ingelijfde lotelingen, in het genot van uitstel van eerste oefening, die hun vroeger verkregen bewijs van militaire be kwaamheid en lichamelijke geoefendheid wen8chen te vernieuwen, ten einde daar door aanspraak te verkrijgen op verlenging van dit uitstel. Heusden, den 1 Juni 1906. De Burgemeester voornoemd, HONCOOP. I*laat«el(fk nieuws. HEUSDEN, 6 Juni. Het rijden met een stoomfiets met een gekoppeld wagentje is en blijft een gevaar volle expeditie. Zondagmiddag zou de machinist van den stoomtram, met 2 kinderen van een con ducteur, in het mandenwagentje gezeten, gaan fietsen. Nabij de molen kantelde het wagentje, de kinderen vielen er uit en werden met bebloede gezichten opgenomen. Op denzelfden dag zou de jonge H. R. met een fiets de Gasthuisstraat inrijden. Of hij was zijn fiets niet goed machtig, óf hij reed te onbesuisd, in allen gevalle hij reed het kind aan van H. Merkx, dat met den vader aan de hand liephet kind viel en verwondde zich zoo ernstig aan het hoofd, dat geneeskundige hulp moest wor den ingeroepen. Met genoegen deelen wij mede, dat onze vroegere stadgenoot, de heer Joh. F. A. Scheepens, door het bestuur derRotter- damsche vereeniging voor Katholiek onder wijs is benoemd tot hoofd der St. Joseph- school aldaar. WERKENDAM. Voorzeker ten gevolge van het koude weder is de reislust dit jaar met de Pinksterdagen niet zoo groot geweest als andere jaren en hebben de booten van Fop Smit Co. van en naar hier minder reizigers vervoerd dan anders wel het geval zou geweest zijn. Zondag a.s. hoopt in de Ned. Herv. Kerk op te treden, des voorm. half tien, de WelEerw. Heer A. Buurman, predikant te Batenburg. BABILONIëNBROEK. A.s. Zondagvoor middag half tien zal in de Herv. kerk alhier eene predikbeurt worden vervuld door den heer De Roon, candidaat bij het Provinciaal Kerkbestuur van Drenthe. VEEN. Na een verblijf van ongeveer 12 jaar op onze tabaksplantages op Suma tra's Oostkust, keerde de heer H. Jiskoot verleden week, voor eenigen tijd, in zijn vaderland terug. Donderdag bracht hij hier een bezoek aan zijne familie en oude kennissen; de belangstelling in zijne komst was algemeen en een hartelijk welkom werd hem door allen toegeroepen. Het Fanfare-Gezelschap „Wilhelmina", alhier, waaronder nog vroegere schoolmak kers, begroette hem met hare vroolijke muziek, dat zoo op prijs werd gesteld. Wij wenschen den heer Jiskoot, die in September het vaderland weder hoopt te verlaten, in alle opzichten een gelukkig en aangenaam verblijf toe. Als iets bijzonders op 't gebied van de kippenwereld mag dienen, dat de koop man B. V. in 't bezit is van eenige kuikens, waaronder zich er een bevindt met 3 vleu gels. De derde vleugel is even groot als de gewone en bevindt zich in 't midden van de poot, en de veeren" ontwikkelen zich even snel als gewoon. WIJK. Met het plukken der kruisbes sen heeft men hier reeds een druk begin gemaakt; terwijl hooge prijzen worden be steed, welke varieeren van 10 tot 12 cent per K.G. Uit oh* Parlement. XXXVIII. In een uitvoerige rede teekende de Minister van Justitie verzet aan tegen 's heeren Troelstra's beschouwingen over het staangeld en de opzeggings termijnen. De Heldersche afgevaardigde, de heer Van den Bergh, had er nog op gewezen, dat bij geen overeenkomst een der contractanten 'n zoo eenzijdi- gen invloed op den loop der verhou ding tusschen partijen kan uitoefenen als de patroon bij de arbeidsovereen komst en aarzelend het denkbeeld aan de hand gedaan om b.v. verhaal op het staangeld te verbieden, als de sta king begonnen was om iets, dat den arbeider dringende reden koü geven. Maar de Minister ging hierop niet in en verdedigde de bepaling, zooals die in hel ontwerp was neergelogd. Het betrof hier toch geen invoering van het staangeld; iets dergelijks was in ons land reeds lang bekend. Alleen het verhaal op staangeld wordt hier gere geld. Is volgens het gewone recht be ëindiging van een overeenkomst slechts mogelijk door een nadere overeenkomst of door ontbinding bij rechterlijk von nis, dit ontwerp kent ook een eenzij dige rechtsgeldige verbreking, die recht matig en onrechtmatig kan zijn. Slechts bij onrechtmatige nu is die partij, die verbreekt, schadevergoeding verschul- digt, welke verhaalbaar is op het staan geld. Maar naast deze verbreking is ook inbreuk oo de overeenkomst denk- baar, wanneer een der partijen een of meer verplichtingen uit het contract niet nakomt. En als zoodanig moet werkstaking beschouwd worden. De schade, die den patroon door dit niet- nakomen der verplichtingen lijdt, is echter niet op het staangeld verhaal baar. Maar de werkgever kan wegens dezen inbreuk de overeenkomst ver breken wegens dringende redenen. En in dat geval is de arbeider, als veroor zaker dier dringende redenen, schade vergoeding schuldig, die wel op het staangeld verhaalbaar is. Het komt er dus slechts op aan, of de patroon ingeval van staking de dienst betrekking wil doen eindigen om ver haal op het staangeld mogelijk te ma ken. Of men het dan contractbreuk of inbreuk op het contract noemt, dat komt voor de betrokkenen vrijwel op 't zelfde neer. Natuurlijk kon de heer Troelstra, wiens tegenstand tegen opzeggingster mijnen den Minister geheel onbegrij pelijk voorkwam, hiermee geen vrede hebben. Volgens hem moet staking plaats kunnen hebben, zonder dat er ooit verhaal is op het staangeld en mag ook nooit een staking tot onrechtmatig gestempeld worden In zijn repliek, waarin hij dit een en ander naar voren bracht, verdedigde de heer Troelstra de houding zijner partij en viel vooral den heer Drucker aan wegens zijn onvol ledig aanhalen van schrijvers. Nadat hierna de heer Loeff nog eenige juridische bezwaren had te berde ge bracht, ging de Kamer over tot de interpellatie van den heer De Boer. Geruimen tijd geleden werd te Parijs, waar hij toevallig vertoefde, een Neder landsche consul-generaal, Mr. Van Ley- den, ziek. Hij werd naar een krank zinnigengesticht overgebracht en stierf daar, zonder dat het gezantschap of eenige Nederlandsche autoriteit daar mee werd in kennis gesteld, ofschoon uit de papieren, die hij bij zich had, zijn identiteit duidelijk bleek. Eerst 5 dagen na zijn dood werd daarvan ken nis gegeven. Een dergelijke handel wijze nu vond de heer De Boer, al schrijft dan geen wet iets anders voor, niet in den haak en hij wenschte van den Miuister te weten, of deze zich om inlichtingen tot de Fransche regee ring gewend had en wat het antwoord daarop was geweest. Het bleek, dat de Minister inlichtingen gevraagd had en dat in 't begin door een verkeerd on derzoek van de papieren de identiteit van Mr. Van Ley den niet had vast gestaan. Daar de Minister zich over een en ander bij de Fransche regeering beklaagd had, meende de heer De Boer dat haar geen verwijt trof, maar dat de Fransche regeering niet netjes ge handeld had. De Kamer was blijkbaar ook van die opinie en ging na deze verpoozing in Frankrijk's hoofdstad met nieuwen lust naar het Arbeidscontract terug en wel naar de opzeggingstermijnen en het staangeM. De heer Van Nispen verde digde hierbij allereerst zijn uitgesproken meening en .hield zijn definitie vol, dat staking gemeenschappelijke beëin diging van de dienstbetrekking zou zijn met inachtneming van den opzeggings termijn. De heer Drucker bleef er bij, dat het arbeidscontract, eenmaal in werking, de arbeiders zou meevallen en dat de meening, als zou staking slechts schorsing zijn, niet opgaat en trouwens een dergelijke opvatting ook niet helpen zou, omdat dan nog uit gemaakt zou moeten worden of schor sing een reden tot ontslag kan geven. De bepaling, dat de opzeggingstermijn ook geldt bij werkstakingen en het staangeld, komt ook in de buitenland- sche wetgevingen voor. Maar noch de heer Troelstra, noch de heer Van der Zwaag toonden zich hierdoor overtuigd. De eerste veroor deelt nog eens de wijze, waarop hij en zijn partijgenooten in deze zaak be streden worden en houdt vol, dat dit ontwerp de arbeiders achteruit brengt en dat de sanctionneering van 't staan geld een euvel is, even goed als de invoering van een wettelijken opzeg gingstermijn. De Minister legde nog eens uit, dat de wijziging slechts uitdrukt, dat werk staking aan den kant der arbeiders niet de bedoeling heeft, de dienstbetrekking te doen eindigen. En ook de heeren Reyne en Van Idsinga voerden nog eens het woord. Iliiinenland. De correspondent van de N. R. Ct. te Batavia seinde gisteren Er heeft in het Djembersche, in desa Tjoerah Weloet, een opstootje plaats gehad. De samenzweerders hebben een hadji, die weigerde aan den prang sabil deel te nemen, dood geknuppeld. Het bestuur is krachtig opgetreden en arresteerde 65 samenzweerders, waar onder de aanlegger van het opstootje. De Red. teekent hierbij aan Dj ember is een afdeeling van de residentie Besoeki (Java). Onder prang sabil" verstaat men den „heiligen oor log" tegen de ongeloovigen, dat zijn de niet-Mohammedanen. Dergelijke pogingen om den prang sabil af te kondigen komen meermalen voor en hebben doorgaans niet veel om het lijf, als het bestuui, zooals nu, op zijn hoede is. Blijkbaar heeft het gewestelijk bestuur niet eens de hulp van de militaire macht behoeven in te roepen, zoodat de ongelukkige tra- ditioneele slachtoffers ook niet gevallen ziju. In afwachting dat het zoo belangrijk wetsontwerp tegen verontreiniging der openbare wateren, waaraan zooveel zorg is besteed, opnieuw bij de Staten- Generaal aan de orde wordt gesteld, blijft intusschen de aandacht van het staatstoezicht op de volksgezondheid op het zuiver maken en zuiver houden onzer rivieren en waterloopen gevestigd. Thans is de Linge aan de orde, waar van het langzaam stroomend water door riolen en ander vuil uit verschillende Geldersche gemeenten wordt veront- leinigd, o.a. door de riolen uit Gelder- malsen, Buurmalsen enz. Aangezien door deze vervuiling zoo wel Geldersche als Zuidhollandsche ge meenten, aan de Linge gelegen, schade lijden, werden 11 Mei j.l. de betrokken inspecteurs van het staatstoezicht op de volksgezondheid met de voorzitters van de gezondheidscommissies, wier toezicht zich over die gemeenten uit strekt, en de burgemeester van Gorin- chem, door de betrokken hoofdinspec teurs te Gorinchem tesaamgeroepen, om maatregelen te ovet wegen die hierin verbetering zouden kunnen brengen, zoowel door de vervuiling zooveel mo gelijk te voorkomen, als ook om door meerder aanvoer van water op de Linge haar waterstand te verhoogen en haar stroomsnelheid te versnellen. Reuter seint uit Santiago (Chili), dat de heer J. Kraus, Nederlandsch minister van Waterstaat zich eergisteren had ingescheept om naar het vaderland terug te keeren. Men schrijft aan de N. R. Ct. Naar wij vernemen, mag binnen niet te langen tijd worden tegemoet gezien het rapport van de indertijd door de Gedeputeerdo Staten der provinciën Friesland en Groningen, met mede werking van den minister van water staat, benoemde commissie van des kundigen, over het nadere plan tot droogmaking van de Lauwerzee. Zijn wij wel onderricht, dan zal het advies der commissie strekken, om bij droog making niet voor iedere provincie een afzonderlijke waterboezem, maar voor beide provinciën één waterboezem te doen maken. Werd tot nu toe oogluikend toege laten, dat militairen zich in het open baar in sportcostuum vertoonden, thans is door den minister van oorlog aan militairen, die aan een of anderen wed strijd op sportgebied deelnemen, ver lof verleend om in het openbaar zoo danig cosluum, voorzoover zulks noo- dig mocht blijken, te dragen. Men schrijft aan de N. R Ct.: Teder passagier uit de provincie Gro ningen, die per boot naar Emden (Prui sen) gaat, moet bij het aan wal gaan een bewijs kunnen toonen, waaruit blijkt, dat hij voor korten tijd gerevaccineerd is. De schippers, die te Emden liggen, kregen van overheidswege kennis, dat zij op het douanekantoor voor f 1 per persoon kunnen worden gerevaccineerd. Uit Rotterdam wordt gemeld: Toen de boekhandelaar, de heer F. J. Fritschy, Zondagnacht omstreeks half een thuis kwam, trof hij op de stoep van zijn woning op de Kruiskade aan een hem onbekend man. Door dien on bekende werd hij aangesproken en om een courant gevraagd. De heer Fritschy ging zijn winkel binnen, door dezen man gevolgd, die hem dadelijk daarop met een stuk ijzer een slag op het hoofd gaf, dat hij ineenzakte en het bewust zijn verloor. In dien bewusteloozen toe stand is de heer Fritschy in zijn win kel op den vloer blijven liggen tot Maan dagmorgen omstreeks acht uur. Eerst tegen dat tijdstip keerde het bewust zijn weder en kon de boekhandelaar, die geheel alleen woont, zijn bovenburen waarschuwen, die daarop de politie met het gebeurde in kennis stelden. Bij on derzoek bleek den heer Fritschy, dat men een op de opkamer staand schijf bureau, alsmede een in den winkel zich bevindenden lessenaar heeft opengebro ken, en dat daaruit gestolen is een be drag van ruim f 200, meest specie. In den lessenaar bevond zich alleen eenig klein geld. De verwonding den heer Fritschy toegebracht, is niet van ernstigen aard, terwijl het signalement dat hij van zijn aanrander kon opgeven zeer vaag is. Sporen van zijn misdrijf liet deze man niet na. De groote zeezwaluw, die in meer dan 40 jaren niet op Texel heeft ge broed, heeft dit eiland thans weder tot plaats van vermenigvuldiging gekozen. Ongeveer 80 paren broeden er zoo ge zellig, dat de staarten der vogels elkan der raken, wanneer ze zich op de nesten bevinden. Men stelt alles in het werk, om deze nieuwe broedkolonie tegen rooverijen te beschermen. Maandagochtend had in het dorp Rheden een ernstig ongeval plaats. De landbouwer Van Beek was met een stier naar Arnhem geweest. Toen hij bij de thuiskomst het dier uit den vee wagen had gelost, viel de stier op hem aan en drukte hem zoo geweldig tegen den muur, dat Van Beek bewusteloos neerzonk. Onmiddellijk werd genees kundige hulp ingeroepen, doch het is niet gelukt den ongelukkige tot het bewustzijn terug te roepen. Men vreest het ergste. Uit Oldenzaal meldt de Zw. Ct. Reeds geruimen tijd meende men, dat aan het station alhier fraude ge pleegd werd met vaten margarine, af komstig uit Dordrecht en bestemd voor Duitschland. Thans mocht het de gemeentepolitie gelukken de fraude te ontdekken. Naar wordt gemeld, zou de persoon voor wie de margarine bestemd was, aan 't station alhier het woord „margarine" hebben vervangen door zijn eigen initialen, om de „boter" in Duitschland als puike Hollandsche na tuurboter aan den man te brengen. De margarine werd in beslag genomen en proces-verbaal opgemaakt. Maandagmiddag ging het acht-jarig dochtertje van de weduwe S. te Doe- tinchem, met haar vier-jarig zusje in de sportkar, wandelen. Onderweg meen de zij dat het kind in slaap was ge vallen, doch toen zij thuis kwam, be merkte de moeder, dat het reeds over leden was. Worden kostjuffrouwen dikwijls door haar commensaals of commensalessen bedrogen, te Rotterdam heeft het tegen overgestelde plaats gehad. Een zekere juffrouw C. v. d. K. aldaar heeft bij de politie aangifte gedaan, dat haar kostvrouw zich uit de voeten heeft ge maakt, medenemende een aantal stukken boven- en onderkleeding, benevens een gouden ring. Eenigen tijd geleden werd bij de politie te Amsterdam aangifte gedaan van de vermissing van een bedrag van f 1000 op een kantoor op de Heeren gracht aldaar. Thans is door de recher che een kantoorbediende gearresteerd, die den diefstal pleegde. Te Gouda is weer valsch geld in om loop, hetgeen nog al veelvuldig voor komt. Thans is een valsche gulden bij de politie gedeponeerd, dragende de beeltenis van koningin Wilhelmina en het jaartal 1897. Uit IJoogezand meldt men, dat de dochter van schipper Brouwer, die aan pokziekte leed, geheel is hersteld. Gelukkig zijn er geen nieuwe gevallen voorgekomen. Melkvoedsel yoor Kinderen enZieken.|| Het zal onze lezers waarschijnlijk wel bekend zijn, dat in de laatste maanden in ons land op uitgebreide schaal reclame wordt gemaakt voor verschillende buiten- landsche breimachines. De breimachine La Ruche blijkt daaronder werkelijk tot de betere soorten te behooren en heeft deze dagen op hare concurrenten een schitterende overwinning behaald. De rechtbank te Termonde n.l. heeft bij vonnis van 29 Maart j.l., van welk vonnis onze redactie een afschrift ontving, beslist, dat de breimachine La Ruche volkomen aan iederen eisch voldoet, dat daarop iedere maat kan worden gebreid en dat de toe zeggingen, die de firma in hare brochure doet, behoorlijk worden nagekomen en vol komen met de waarheid strooken. Deze rechterlijke uitspraak, die voor het voor treffelijk fabrikaat der breimach. La Ruche van blijvende waarde mag worden geacht, vernietigt volkomen de lastertaal en be weringen die hare concurrenten zich omtrent haar veroorloven. De breimachine La Ruche biedt bovendien aan allen, zoowel mannen als vrouwen, een niet onaardige bijver dienste; blijkens hare brochure kan men op deze machine van 2 tot 4 gulden per dag verdienen. Zij, die hierover meer wen schen te vernemen, vragen inlichtingen of prospectus aan de Maatschappij La Ruche, 8 Gelderschekade, Rotterdam. Aanbestedingen. Aanmelding voor den a.s. Wintercursus. De Burgemeester van Heusden maakt bekend, dat voor jongelieden van 1624- jarigen leeftijd, indien althans een voldoend aantal hunner zich aanmeldt, in den aan staanden winter een cursus zal worden gehouden tot het ontvangen van voorberei dend militair onderricht. i. Breimachine La Ruche 5 Jaoi. Prov. best. van Znidbolland, lo. het onderhoud der haren van Stellendam, van 1 Mei 1906 tot 80 April 19 9. Raming f 8400 per jaar. Lvagste inschrijver I. v. d. Velde te Dordrecht, voor f 7885 per jaar. o. Het vernieuwen van steenglooiing «n het ver zwaren van een gedeelte kade langs de Gouwe onder Waddiniveen. Raming f 28.700. Laagste irschrjjver J. Verstoep, Gouderak, voor f 26.600. 8o. Het verrichten van baggerwerk in de Gouwe den Rijn en den Heimanswetering. Laagste inschrijvers voor perceel A: L. Volker te Maarssen, voor f 63.7'0; voor perceel B: J. Verstoep te Gouderak, voor f 54.760. 5 Juni. Prov. bestuur van Groningen, het maken van een schut- en uitwateringssluis met bijkomende werken, ten westen van-de Nieuwe Statenxyl. Raming f 295.00^. Laagste inschrijver K. de Groot te Winschoten, voor t 284.000.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1906 | | pagina 2