gebruikt jaarlijks voor ongeveer 20 mil- lioen fr. zilverpapier. Deze 20 millioen worden gewoonlijk weggegooid. Het schijnt dat de thans zoo hooge prijs van dit metaal de oorzaak is van dezen oproep van het bewaren van het zilver papier. Hollandsche en Engelsche spe- culeerders zouden deze stijging van prijs bewerkt hebben. Een socialistisch blad van Hamburg vertelt dat in een plaatsje van den om trek dezer stad een werklieden vereeni- ging zich een deel van hare bibliotheek verschafte met het verzamelen van zil verpapier. Van het stoomschip St. Regulus, dat den 18den Apiil met vele Belgen uit Antwerpen naar Valparaiso vertrok, heeft men sedert 1 Mei, toen het van Las Pal- mas vertrokken is, niets meer gehoord. In de Domkerk te Drontheim had Vrijdag in den voormiddag de kroning van het Noorweegsche koningspaar plaats, in tegenwoordigheid der hooge geestelijkheid en der hoogste waardig heidsbekleders van den Staat. Nadat de koning door den bisschop van Drontheim was gezalfd, drukten de bisschop en de minister van Staat, Michelsen, hem een kroon op het hoofd. De ministej van buitenlandsche zaken reikte hemden scepter over, staatsraad Arktander den rijksappel. Op dergelijke wijze werd de koningin gekroond, waarop de voorzitter van het Storthing de kroning voor voltrokken verklaarde. IMaalAelilk Nieuws. HEUSDEN, 23 Juni. Oude aardappelen hebben uitgediend, ze worden nog verkocht voor 10 cent en minder de 5 kop. De nieuwe aardappelen hebben best weder om zich te ontwikkelen. De prijs wordt met den dag lager; voor goede soorten wordt 50 cent de 5 kop be taald. De ooievaars, welke hun nest hebben op het dak van de Ned. Herv. kerk alhier, waren het vorig jaar zeer mistroostig. Geen enkel jong was van hun broed overgebleven. Thans geeft hun herhaald luid geklepper te kennen, hoe verheugd en dankbaar ze zijn nu er weer leven in het nest is. „Want juist in de maand van Mei, kroop een jong uit ieder ei". Vier kleine koppen zien belangstellend uit hun hooge woning naar benedon, om over een paar maanden reeds de verre reis naar het Zuiden te ondernemen. 21 Juni. De gisteren gehouden ver gadering van den gemeenteraad was hoofd zakelijk belegd voor het opmaken van het kohier van den hoofdei ij ken omslag over 1907, welk onderwerp, als naar gewoonte, met gesloten deuren werd behandeld. Voorts werd eene kleine wijziging ge bracht in de verordening, regelende de heffing van rechten voor het gebruik der aanlegplaats. Eenige ingekomen stukken, o.a. het be sluit van Ged. Staten, houdende goedkeu ring van de nieuwe regeling der onderwij- zers-jaarwedden, procesverbaal van kasop- neming enz., werden voor kennisgeving aangenomen. De op den 18 dezer alhier gehouden collecte ten behoeve van het fonds tot aan moediging en ondersteuning van den ge- wapenden dienst in de Nederlanden heeft opgebracht t 9.12L WERKENDAM. Kwam verleden week bij den bakker M. van den Steenhoven eene postduif aanvliegen, Dinsdag deed zich weder hetzelfde voor bij den huisschilder A. M. van den Heuvel. De laatste duif is geteekend F M D g618. Nu we toch over dieren schrijven, denken we aan de groote zeeslang, waar over heden nog al eens wordt gesproken en geven hieronder weer wat we omtrent dit dier vonden opgeteekend op bladz. 335 en 339 in het boek over het leven der die ren van dr. H. Bos (uitg. 1889). Groote zeeslang. Tot de verhalen, die over slangen gedaan zijn, behooren ook die, welke op de groote zeeslang be trekking hebben, een dier, dat van lang- gestrekte gedaante zou zijn en minstens eene lengte van 30 40 M. zou bereiken. Wat er van de aanwezigheid van zulk een dier waar is, kan heden ten dage nog niet met zekerheid worden uitgemaakt; de be richten zijn te vaag, dan dat men zich eene goede voorstelling van zulk een dier kan maken, maar ook weer te talrijk, om ze geheel als fantasieën naar het rijk der verbeelding terug te wijzen, als is het ook wel eens geschied, dat eene met tal van kogels doorboorde zeeslang bij nader onder zoek eene reusachtige wier bleek te zijn. In geen geval behoeft men uit den naam te besluiten, dat het vermoedelijke dier een slang is, men heeft zelfs meer reden het voor een zoogdier te houden. Al be hoort de groote zeeslang nog tot de twijfel achtige dieren, er zijn toch werkelijk ook zeeslangen, wier bestaan boven allen twijfel verheven is, die echter niet langer dan 2 M. worden. Haar lichaamsvorm is door den platten zwemstaart zoo gekenmerkt, dat men ze met andere slangen zeer moeilijk zal verwarren. Zij brengen, voor zoover bekend, levende jongen ter wereld, daar de jongen onmid dellijk na de geboorte de eihulsels afstroo- pen. Bij het zwemmen houden zij den kop boven water; zij kunnen echter ook vrij langen tijd duiken. In de rivieren zwem men zij niet op. Haar gif werkt zelfs op menschen doodelijk; in de zee moeten zij voor visschen en schaaldieren ware schrik beelden zijn. De tropische gedeelten van den Indische Oceaan en de Stille Zuidzee zijn hare woonplaats. Tot tijdelijk onderwijzeres te Bloe- mendaal is benoemd mejuffr. H. Mussert, die alhier eveneens tijdelijk in gelijke be trekking werkzaam is. WOUDRICHEM. De uitkomsten der zalm- visscherijen op de Waal en de Merwede waren in de laatste 8 dagen minder bevredi gend. In het traject van Tiel tot Gorinchem werden gevangen 31 zalmen, 30 elften en 2875 finten, te Gorinchem z., e. en f. en te Hardinxveld 15 z., 12 e. en 1100 f.op de Lek te Ammerstol 105 z. en 33 e. Bovendien bemachtigden de visschers 10 steuren, die van f 32 tot f 157 per stuk opbrachten. De prijzen van andere rivier- en polder- visch waren als volgt: Zalm f 1.00fl.45, aal 2025, paling 4550, snoek 2023, snoekbaars 3436, zeelt 2528, baars 16—18, bliek 1113 en voorn 58 ct., alles per half K.G.; elft f 0.30f 1.25, finten 4—16 ct. per stuk. HEDEL. Donderdag-avond ontstond, door het spelen van een kind met lucifers, brand in de arbeiderswoning bewoond door P. Emans en A. v. Dalen. Het huis brandde geheel af. Van de beide inboedels kon niets worden gered, terwijl 2 geiten van v. D. mede een prooi der vlammen werden. Beide talrijke gezinnen zijn van alles be roofd niets was verzekerd. AALBURG. Maandag geraakte de met meel beladen kar van den heer D. alhier in het Hoogeind te water. Het paard kwam er echter zonder letsel af, doch de voerman kwam met een vracht bedorven meel to huis, hetgeen minder voordeelig was. WIJK. De veldarbeid en den hooibouw, welke hier zoowel als op vele andere plaat sen tegelijk komen, eischen zoodoende veel werkkrachtenwelke nu veelal te kort schie ten. Natuurlijk worden er nu ook flinke dagloonen gegeven om een arbeider los te krijgen. Ze verdienen nu een dagloon vanaf f 1 tot f 1.50, hetwelk hier zeer hoog ge noemd wordt. EETHEN. In de vergadering van het bestuur en de stemgerechtigde ingelanden van het waterschap „De Polder van Eethen" is met algemeene stemmen besloten, de plannen te steunen, tot het aanleggen van eene stoomtram-verbinding Zalt-Bommel HeusdenWerkendam enz. en wel door het kosteloos toestaan van 't gebruik der polderwegen en door een geëvenredigdo toelage voor de rente-garantie. SLEEUWIJK. Aan den timmerman H. Kolf te Almkerk is door kerkvoogden der Ned. Herv. kerk gegund het opbouwen eener kosterswoning voor de som van f 582. Predikbeurten op a.s. Zondag: Ned. Herv. kerk (voor- en nam.) ds. Visch; Ger. kerk (nam.) ds. Osinga uit Werkendam. WELLSEIND. De oudste zoon van den rijwielhandelaar K. Struijk zou een vier wielige motorfiets probeeren. Op den terug tocht raakte de machine dicht bij het woon huis defect. Aan stop zetten viel niet te denken en met geweld vloog ze tegen den buitenmuur. Een jonger broertje werd erui; geslingerd en hevig gekneusd opgenomen. Spoedig werd geneeskundige hulp uit Am- merzoden verleend. NIEUWENDIJK, 22 Juni. Bij de jongs', gehouden publieke verkooping van hooi- gras, om éénmaal te hooien, werden weder hooge prijzen besteed; gemiddeld f 100 per H.A. Een perceel, 't welk verleden jaar f 76 afdeed, bracht nu niet minder dan f 140 op. De vooruitzichten van den oogst zijn goed. WAARDHUIZEN, 22 Juni. Voor de Geref Kerk alhier hoopt a.s. Zondagmiddag op te treden Ds. Kapteyn uit Werkendam. ZALT-BOMMEL. Verleden week zijn op verschillende steenfabrieken langs de Waal meer dan 80.600 steenen gemaakt. Men schat, dat door het natte weder do gezamenlijke productie langs Waal en Rijn 20 millioen ten achter was. NEDERHEMERT. Wij hebben indertijd medegedeeld, dat de groote wei of „Arkens- waard" onder deze gemeente zou verpacht worden om te weiden. Daar de pachters niet tevreden waren met de condities, werd geen enkel bod gedaan. Kort daarop werd de waard weer opgeveild. Slechts enkele scharen werden verpacht, daar er geen animo voor het verdere was. De vorige week is de waard verpacht om te hooien. Slechts één inwoner pachtte 3 perceelen. De overige perceelen werden allen gepacht door boeren van elders, nadat de verzekering was gegeven, dat gezorgd zou worden dat er niets kwaads aan het hooigras gebeuren zou. En daar men de zaak blijkbaar niet al te hard vertrouwt, wordt de waard door 8 rijksveldwachters bewaakt. (T. Ct.) Biiiiiieitland. Bij het departement van Koloniën is het volgend telegram uit Nederl.- Indië ontvangen: De vijand is uit de stelling Girsang, nabij het Tobameer, verdreven. Onzer zijds geen verliezen. Alle wederspannige hoofden zijn onderworpen. Verder blijkt uit berichten van den gewestelijker militairen commandant te Makasser, dat op 1 Juni j.l., bij eene poging tot vermeestering van de bergstelling Bonto Asoe, in de Toradja landen, 1 inlandsch militair is gesneuveld en 7 Europee- sche en 18 inlandsche militairen be neden den rang van officier zijn gewond. Uit Den Haag wordt aan de Tel. ge schreven De vesting-begrooting (onderdeel der oorlogsbegiooting) moet voor 1907 met een half millioen gulden verminden zijn. Men mag dus verwachten, dat het totale eindbedrag aanzienlijk vermin derd zal worden. De Tel. schrijft: Er is weer een heel frisch wetsont- werpjo ingediend door den minister van Oorlog. In de tale van het mili taire Kauaan heet het onschuldiglijk „Verhooging en wijziging van het VlIIste hoofdstuk der Staatsbegrooting voor het dienstjaar 1906". Zoo heel onschuldig is het niet. Aangevraagd wordt f 48.000 voor uitkeering aan de betrekkingen van 40 pCt. der onge veer 20.000 landweerplichtigen, die dit jaar onder de wapenen komen. Zes dagen van f 1.per dag maakt juist f 48.000. Maar dat is het ergste niet. Onder art. 4 deelt de minister zoo langs zijn neus weg mede, dat „nadere overweging hem geleerd heeft, dat het noodig is, te Ede in garnizoen te leg gen den staf en een afdeeling van het 4e regiment veldartillerie en de twee eskadrons van het le regiment huzaren". Maar nu komt het allerleukste„De kosten van het voor deze troepen-afdee- ling te bouwen kazernement worden geraamd op circa f 950.000, waarvan thans een bedrag van f 150.000 als eerste termijn wordt aangevraagd." Gulzig is de minister niet, zooals men ziet. Alleen zou ruen als belasting betalend leek wel eens willen weten, waarom het „zoo noodig is" dat te Ede voor een millioen want dat het ver over de geraamde f 950.000 zal worden, willen wij wel op een briefje geven moet worden gebouwd. Slapen die staf en die afdeeling van het 4e veld en de twee eskadrons huzaren nu onder den blooteri hemel of misschien in onbewoonbaar verklaarde woningen? Men bericht uit Den Haag aan de N. R. Ct.: De Eerste Kamer moet niet het voornemen hebben, de thans door de Tweede Kamer voltooide regeling der arbeidsovereenkomst nog dezen zomer af te doen. De Keulsche correspondent van de Berliner Lokal Anzeiger beweert dat er tusschen het Duitsche rijk en Ne derland onderhandelingen overeen post- overeenkomst hangende zijn. De gouverneur-generaal van Ned.- Indië heeft aan het departement van koloniën het volgende per telegram bericht: „De vulkaan Soepoetan in de Mina- hassa (residentie Menado) vertoont sedert 17 dezer een verhoogde werking. Vol gens bericht van het districtshoofd van Kawangkoan (afdeeling Amoerang) is een nieuwe krater gevormd nabij den bestaanden." Tegen v. T., op de Heide te Dieren, is procesverbaal opgemaakt wegens er gerlijke mishandeling van zijn zeven jarig zoontje. Het kind werd zoodanig door hem geslagen en met de klomp geschopt, dat het bloedende en met blauwe plekken overdekt voor het huis van de buren ineenzakte. Het mannenpaviljoen der gestichten te Wagenborgen heeft een tijdlang 'n grooten bedrieger gehuisvest. De man, die uit een ander gesticht te Wagenborgen was opgenomen, gaf voor, aan erge zenuwtoevallen te lijden en tot werken weinig geschikt te zijn. Hij was extra lui, maar een groot ver eerder van pijn en sigaar. Op een ge geven oogenblik komt hij aangedaan bij den directeur om dezen een geheim toe te vertrouwen. Zijn geweten liet hem geen rust meer. Hij was, zoo be kende hij, een groote bedrieger. Van zijn negende jaar af tot op dat oogen blik toe hij was toen 40 jaar had hij zijn toevallen steeds gefingeerd. Steeds had hij gelogen. Alle professoren en doktoren, die hem hadden behan deld, had hij schandelijk misleid. Hij was een huichelaar van professie, maar nu was het uit. Hij wilde onmiddellijk bewijzen, hoe goed hij de kunst van toevallen te veinzen verstond, doch voor dat aanbod werd natuurlijk gracieuse- lijk bedankt. Na die bekentenis had de man geen epileptische toevallen meer, doch goes- telijk ging hij zoozeer achteruit, dat zijne opname in een krankzinnigenge sticht noodzakelijk was. Uit Hengelo meldt men Door den rijksveldwachter alhier is naar Almelo overgebracht de gepensi oneerde Oost-Indische militair H. J. K. Eenige jaren geleden trouwde deze op Java wettig met een Javaansche. Hij verliet Java zonder haar en trouwde een paar geleden te Hengelo opnieuw, terwijl zijn eerste vrouw nog leefde. Deze had intusschen aan den burge meester van Borne geschreven over haar man, wat tot de ontdekking leidde. Maandagavond raakte de politie op de Geest hoek Breedstraat, in den Haag, slaags met een troepje Maandaghouders. Een agent geraakte onder den voet en hem werd de uniformjas van 't lijf ge scheurd. De politie, inmiddels versterkt, maakte van de wapens gebruik en sloeg de twistzoekers uiteen. Een hun ner bekwam een hevigen sabelslag op het hoofd, die een ernslige verwonding veroorzaakte. De gewonde en verschei dene belhamels zijn daarop ingerekend. De gewonde werd aan het commissari aat verbonden. Later werd hij naar het ziekenhuis vervoerd, waar hij is over leden. Bij beschikking van den Minister van Justitie is aan A. Weltevreden, vroe ger evangelist te Zierikzee en wegens brandstichting in zijn evangelisatielo kaal veroordeeld tot 5 jaar gevangenis straf, voorwaardelijke invrijheidsstelling verleend. Zijn straftijd zou in Augustus 1907 ein digen. Luidden de berichten omtrent Akke Kobus, uit Leeuwarden, op wie de be kende aanslag werd gepleegd, na de operatie in het academ. ziekenhuis te Groningen eerst gunstig, thans bestaat de waarschijnlijkheid, dat het arme meis je voor altijd haar spraakvermogen zal missen. De aannemer van de werken ter ver betering van de wateren door Almelo ondervindt van het jaar wel tegenspoed bij de uitvoering van dat werk. Moest eenigen tijd geleden op last van den hoofdingenieur de dam in de Hagen wegens den hoogen waterstand doorge stoken worden, zoodat het werk daar door groote stagnatie ondervond. Maan dagnacht is die dam, door kwaadwil ligen, opnieuw doorgestoken, zoodat het werk weer stil ligt. De politie stelt een scherp onderzoek in. Het U. D. meldt uit Utrecht: Er loopt hier in de stad rond een soort burgerjuffrouw, die een zeer ar moedig gezicht kan zetten en een ge slepen tong heeft. Zij vervoegt zich bij de ingezetenen om ondersteuning voor een Amsterdamsche blindeninrichting, waarvan z.g. directeur is zekeren Post- ma. Men kan bij haar aandeelen beko men van f 0 25 en f 0.50 en krijgt daarvoor een soort briefje, dat veel op een loterij biljet gelijkt. Zij schijnt haar slag nog al geslagen te hebben, want verschillende goedgeefsche menschen te dezer stede zijn er ingeloopeu. Het geld is naar de haaien. Wat voor een persoon de „directeur" is, kon men hooren uit den mond van het O. M. bij de arrondissements-recht- bank te Amsterdam, alwaar Postma dezer dagen terecht stond wegens het houden eener loterij voor blinden, wel ker opbrengst in zijn zak verdwaalde. De blinden konden fluiten en zoo zal het nu weer gaan. Het O. M. noemde hem een allerverschrikkelijkste schob bejak, die onder het mom van den godsdienst de menschen het geld af handig maakte. Men schrijft uit Venlo, d d. 21 Juni aan de Tel. In den nacht van Woensdag op Don derdag, tijdens het bal der sociëteit „Burgerlust", wisten een 20-tal huzaren, ofschoon hiertegen erg geprotesteerd werd, zich toegang tot de zaal dier sociëteit te verschaffen. Nauwelijks waren ze binnen of ze bewogen zich tusschen de dansende paren, hetgeen het bestuur trachtte te verhinderen. Goedschiks of kwaadschiks, het leidde tot geen resultaat, maar wel was het gevolg hiervan, dat de huzaren zich ter dege verzetten en de stoelen heel spoedig door het lokaal vlogen. Onmiddellijk werd de hulp dei ma rechaussee en gemeente-politie inge roepen, waarna het er niet beter op werd. Hier en daar lagen er al worste lenden op den grond. Ilad de politie er een paar te pakken, dan kwamen de huzaren op om hunne kameraden te ontzetten. Herhaaldelijke zwaaiden de sabels boven de vechtenden, met het gevolg, dat een marechaussee aan den hand verwond werd en eenige opstoppers tegen zijn scheenbeen kreeg, terwijl een huzaar een sabelwonde opliep en naar het militair hospitaal moest wor den overgebracht. Onder hevig verzet werden er vijf, met behulp der marechaussee, van den brigadier der rijksveldwacht en eenige agenten achter slot en grendel gezet, alwaar ze nog niet gekalmeerd waren, daar alles vernield werd wat er onder hun bereik kwam. Later werden ze door een patrouille, sterk twintig huzaren, afgehaald en naar de cavaleriekazerne overgebracht. Op dienzelfden dag werd een huzaar door een burger met een bierglas zoo danig aan het hoofd verwond, dat hij in het hospitaal moest worden opge nomen. Gistermorgen trokken een 20-tal hu zaren weder de Duitsche grenzen over, om daar werk te zoeken. Thans zijn er ongeveer 50 gedeserteerd. Volgens een bericht uit Utrecht heeft gistermorgen in het kamp bij Zeist een ernstig ongeval plaats gehad. Ruim elf uur brak boven de legerplaats een zwaar onweder los. Op één oogenblik sloeg de bliksem in èn in het infanterie-kamp èn in dat der genie. In het infanterie- kamp geraakte een leege tent in brand en werden in vier nabijgelegen tenten niet minder dan 14 personen door den bliksem getroffen, waarvan een 3-tal nog al ernstig gewond werden. De ove rigen kregen lichte kwetsuren. Alle getroffenen behooren tot de land- weer-infanterie uit Rotterdam. De fami lieleden der ernstig getroffenen werden van het ongeval onmiddellijk op de hoogte gesteld. In het geniekamp veroorzaakte het onweer nog ernstiger onheil. Twee per sonen, miTicien Bisschop uit Odorp, ongehuwd, en J. v. d. Weijden uit xMaasniel, landweerman, gehuwd en 3 kinderen hebbende, werden gedood en 13 andere manschappen licht gekwetst, waarvan 7 spoedig weer vrijwel in orde waren. Uit Utrecht verscheen weldra de heer Bartelotti Rijnders, dirigeerend off. van gez., met 3 andere officieren van gez., om de aanwezige artsen te assisteeren. De Amsterdamsche correspondent van de N. Ct. maakt melding van maatregelen, die de Amsterdamse!ie hoofdcommissaris van politie, de heer Hordijk, in den laatsten tijd op de kwartjesvinders is gaan toepassen en met succes. „Nauwelijks wordt een kwartjesvinder gezien of een recher cheur blijft zich in zijn onmiddellijke nabijheid ophouden, volgt hem in de stad op al zijn schreden, en maakt hem zoo de uitoefening van zijn schandelijk en voor den naam der hoofdstad zoo schadelijk „beroep" te eenenmale on mogelijk. Want natuurlijk wordt ieder, die door den kwartjesvinder mocht worden aangesproken, dadelijk door den rechercheur gewaarschuwd. Van hun verzamelpunten in de stad, zijn ze reeds geheel verjaagd, want in het bij zijn van politie (meestal komen er twee rechercheurs bij staan) voelen zij zich minder op hun gemak. Maar de genomen maatregelen strek ken zich nog verder uit. Indien n.l. kwartjesvinders op reis gaan, wordt oogenblikkelijk de plaats van bestem ming getelegrafeerd en daar aangeko men, zien zij zich dan eveneens door politie opgewacht en op de hielen ge volgd. Bij terugkeer naar Amsterdam krijgt de Amsterdamsche politie weer bericht. Zoo wordt hun ook het uit voeren der trucs in andere plaatsen onmogelijk gemaakt en zelfs in den trein is de kans vrijwel verkeken. De conducteurs toch hebben last gekregen bij het vervoer van kwartjesvinders (die bijna allen als bonte honden be kend staan, de medepassagiers oogen blikkelijk te waarschuwen. Deze week b.v. stapten er twee in. de electrische tram naar Haarlem, door een recher cheur uitgeleid. In den waggon waar schuwde de conducteur en in Haarlem stond politie ter vervolging gereed. Dit ziende, namen de „heeien" de tram naar Zand voort, maar de telefoon had inmiddels zorg gedragen, dat ze ook ddar door politie werden verwel komd Men leest in de Wintersw. Ct.: 'tls verschrikkelijk, hoe op sommige plaatsen in onze gemeente landbouwers last hebben van eksters en kraaien, vooral de landbouwers, die zich nogal met de kuikenfokkerij bezig houden. De anders zoo schuwe, gevleugelde bandieten worden in den tijd, dat ook zij hun jongen groot brengen, allengs vrijer en vrijer, totdat eindelijk hun brutaliteit zoo groot wordt, dat ze het ééne kuiken voor en 't andere na van de boerenhoeve wegrooven. Ze kunnen het zelfs niet nalaten, de jonge kippen te verrassen in de schuren. Men ver zekert ons dat jonge hanen, die ree ls kraaiden, als buit werden meegevoerd naar hunne nesten. Nog sterker spreekt echter het bericht, ons door een ooggetuige vermeld, dat een oude, volwassen kip het slachtoffer werd van de gevreesde rooverbende. Voordat het vervoer een aanvang zou nemen, werd de kip letterlijk uit el kander gescheurd. ItiiriSCrMïks.'» Mbunl. Werkendam, 15 van 22 tot Juni. Geboren: Ambrosius, z. v. A. C. v. Oversteeg en M. Zwets; Maaike, d. v. W. Westerhout en M. Kamsteeg. Dewerken en Sleeuwijk, van 12 tot 19 Juni. Drongelen, over de maand Mei. Geboren: Harmina Johanna, d. v. Wij be Tjeerds Wilstra en Everdina Johanna Martens. Kantongerecht Heusden. Uitspraak van 15 Juni 1906. A. B. te EetheD, in staat van dron kenschap eene handeling verrichten, Ondertrouwd: Egbert Bosman, 45 j., wedn. van Evertje Kuurman met Strik- kerina van 't Sant, 34 jJohannes Jacobus van der Bas, 57 j., wedn. van Janna Maria van Kesteren met Antonia Adriana jran 't Sant, 32 j. Getrouwd: Jan Klop, 23 j. met Anna Agatha den Haan, 2L j. Overleden: Dora van der Stelt, 91 j., wed. van Cornelis de Jong. Overleden: Catharina Goebel,. 76 j.,. echtg. v. Jan van Dijk; Aletta van der- Beek, 97 j., wed. v. Jan Felix Burghout.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1906 | | pagina 2